Naar de De elegante Franjaise kiest Hoe bestellen wij een patroon? v;;:. W \\\W Av> iMBfliWMi -••• UY) DOMEIN, MEVROUW Seizoenen gaan en komen. Met hen altijd een of ander kleurtje, dat een tijd lang favoriet blijft.soms echte triomfen viert.weer in het vergeetboekje geraakt. Van één kleur kan dit niet gezegd worden: zwart! Dame Mode kan nog zo grillig wezen en het zwakke geslacht nog zo zwak om die grillen op te volgen, aan één kleur blijft het trouw. Aan zwart. Al moet de Fr an 5 ai se tegenwoordig haar beurs nog zo naüw toehalen. Al kan ze zich misschien niet eens een mooi cocktailjurkje veroorloveneen snoezig zwart jurkje heeft ze beslist altijd in haar garderobe. Daarmee kan ze immers voor de dag komen. Het blijft elegant! AMARYLE Maggy Roujf. En nog eens zwart-zijden mousseline voor dit jeugdig modelletje. De halspas met het grote décolleté is heel eenvoudig en met zwartzijden linten op de schouders ddchtgestrikt. Van daaruit is alles los en wijd maar het ceintuurtje sluit het jurkje nauw om het middel. A X V S 3 'Cf rO V NJ rX g? CJ 'aJ -r? K (X rX Q -» x* r1 P m v "72 a gj O) a "P c SI ia -e) G H sage b. Voor deze lange baljurk kiest men tafzijde, matte satijn of velours en dat in een mooie pasteltint. c- Wie groot is mag wel contras ten aanwenden. B.v. sjaal en rok in wit satijn, lijfje in zwart velours. De sjaal kan om het décolleté gedra peerd worden en in de rug losjes gestrikt. DANSVLOER Dra zijn er weer avondpartijtjes, feestjes en gelegenheden te over om te dansen. Dan is er stemming en zijn er opgeruimde mensen. Je wilt je toch ook mooi voe len. .stralend wil je zijn! Denk er nu al om en zet je alvast aan het werk. Zo'n baljurk is heus niet moeilijk te maken en wie op tijd begint heeft alle troeven in handen om iets moois te verwezenlijken. Je kan een kort dansjurkje maken 01 een meer geklede lange avondjurk.Dat hangt alleen van je eigen smaak en voorkeur af. Drapeer er een luchtige sjaal over heen. Het staat beeldig en je krijgt er een pracht van een houding mee. Kom, de schaar in de stof, dames! a. Alle bestellingen uitsluitend per brief kaart te adresseren aan De Maasbode, afdPatronendienst, Postbus 723, Rot terdam b. Vermeld nauwkeurig nummer en let ter van het patroon (en soort kleding stuk, bijv. japon enz.) en de maat. Ver krijgbaar zijn patronen in de maten die in de begeleidende tekst vermeld staan, en dan nog enkel in gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. a. Kort dansjurkje in gebrocheer de zijde. Het oentuurtje kan in bij passende matte mousseline of in fluweel genomen worden. Fluweel moet alleen gezoomd worden. Zwart-zijden mousseline wordt bij me- M ters gebruikt. Getuige ervan dit cocktail- M jurkje dat in alle richtingen gedrapeerd is. M Alleen het gedrapeerde ceintuurtje" sluit nauw om de taille. De rest is los en wijd. M d. Plak naast de postzegel van 8 ct een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. Patronen zijn te bestellen gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd afge drukt, en worden binnen 14 dagen toe gezonden. COUPE. Een vierkantje is gelijk aan 10 cm. Naden en zomen zijn niet inbegre pen. Ons patroon is uitgewerkt voor een borstwijdte van 92 cm. Wil men een kleinere of grotere maat krijgen dan dient het patroon aan de zijna den gewijzigd te worden: smaller of breder. De lengte zowel van lijf je als rokje moet men altijd éven controleren. Hiervoor is het vol doende het uitgeknipte papieren pa troontje even tegen zich aan te hou den. Mocht het nodig blijken, dan eVen de lengte wijzigen. De lengte van de rok kunnen we je hier niet aanduiden. Dat hangt af van je eigen smaak. Naargelang men de rok langer of korter hebben wil zal oricïeraan een bredere of smallere strook weggeknipt worden van het patroon. Dubbel knippen: 1. Rugpand lijfje; 2. Voorpand lijfje; 3. Voorpand rok; 4. Rugpand rok; 5. Stola (één als on der-en één als bovenstuk) 6. Cein tuurtje, (middenvoor van het cein tuurtje volop schuin en zonder naad). Opgelet: Zowel het lijfje als hét rokje van deze jurk kunnen geheel met viieseline of ietwat stijve nylon gevoerd worden. Het jurkje zit veel beter. De voering knippen volgens hetzelfde patroon. NAAIWERK. Alle coupenaadjes in het lijfje sluiten. Voor- en rugpand aan elkaar zetten langs zij- en schoudemaden. De naden zorgvuldig omnaaien en strijken. De vier banen van het rokje aan elkaar naaien maar een opening van 20 cm laten in middenachter- tadlle. De plooitjes in de taille even inrijgen en lijfje en rokje langs hef middel aan elkander zetten. Opletten dat middenvoor en middenachter overeenstemmen en ook de zijnaden Het rokje zomen. Het bovendeel van het lijfje met armsgaten en décol leté afwerken met een belegsel- tje te knippen volgens origineel pa troon. Grijs gemaakte deel Dit belegseltje langs de schoudemaden samenbrengen en rechts op rechts tegen het .lijfje stikken. Omdraaien en als het nodig is met onzichtbare steekjes tegennaaien. Beter is noch tans niet tegen te naaien zodat geen steekjes te zien zijn. De ritssluiting middenachter in het lijfje inzetten, doorlopend in het rokje. Het ceintuurtje heel fijntjes zomen of er twee knippen en ze op elkander naaien. Het wordt juist zo lang als je taille-omtrek. Middenachter even invouwen en haken en ogen aan naaien. Vóórdien het ceintuurtje in middenachter samenrimpelen tot op een hoogte van 6 cm. Aan voor- en zijkanten gaat het ceintuurtje wel vanzelf draperen. Beide stukken van de stola rechts op rechts op elkaar leggen en stikken. Een kleine ope ning laten en de stola omkeren. Zorg vuldig opening dichtnaaien. Wie erg handig is kan er zijden franjes aan zetten. Staat beeldig. Opgelet: Als men zijn jurkje met viieseline of nylon wil voeren, dan eerst de verschillende stukken plat op elkaar leggen. Vervolgens het jurkje samenbrengen. COR1ANDRE Lamin-Casiillo. „MELVS1NE" Jaques Grilfe. De Parisienne houdt van contrasten. Ze zal niet aarzelen om op een zwart cocktail jurkje een zware wdt-satijnen mantel te gaan dragen. Dat die dan weer opgeluisterd wordt met een kraag in zacht zwart beverbont hoeft niemand te verwon deren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10