PROBEER HET EENS MET Maar dan origineel! ...en toch in ieders bereik! HOE BESTELLEN WIJ EEN PATROON - MODE-SURPRISEN! een Cape! en u zult ai heel gauw ondervinden hoe lekker warm u het daar mee kunt hebben. Alle volkeren, van de meest primitieve tot de meest beschaafde, kennen de cape als kledingstuk en de grootmeesters der Parijse Haute Couture hebben natuur lijk zo hier en daar hun licht opgestoken. Wat ze ons op cape-gebied te bieden hebben, is heus wel de moeite waard. Aardige snufjes die soms met een kleinigheid verwezenlijkt kunnen worden. En je zult er niet alleen tijdens de feesten, maar ook nadien nog een massa plezier aan beleven. Helaas.we hebben niet allemaal een mannequin-taille Maar we zijn verstandig genoeg om juist dat te kiezen wat bij ons type past. Een minimum aan overleg, een beetje durf en een kruimeltje fantasie. Welke vrouw heeft dat nu niet? 1. Een donkere kokerjapon (effen zwart, donkerblauw, groen of rood) heb ben de meeste van ons wel in de kast. Wie zal ze nog herkennen als er twee brede stroken zomaar dwars over het rokje gerimpeld worden? We nemen er velours cotelé, faille of ottoman voor. Een pracht van een feesfjurkje hebben we daar! Echte kant kan natuurlijk ook welmaar dan wordt het een dure geschiedenis. 387 A. Over een jurkje in fijne tweed, jersey of Shetland trekken we zo'n losse marinière. De breed afstaande kraag en wijde armsgaten behoren er te zijn. Dan pas wordt het1958. 387 B. Echt iets voor de buitenbeentjes. Een recht jurkje in tweed, met mouwtjes die zowel kort als driekwart kunnen zijn. Het contrast krijgen we door de donkere kazuifeljurk me boothals er overheen. En de knopen dienen heus niet allemaal dicht te zijn als je dat elegante stelletje aantrekt. 2. „581" van Pierre Cardin. Avondmantel en -jurk vormen een ensemble vol harmonie. Het ruikertje op de jurk is net in dezelfde kleur als het satijnen ceintuurtje en de prachtige avondmantel. 4. Die korte-haarmode gaat weer verdacht veel lijken op die van 1925. Alleen zijn de golven wat losser en het moet gezegdook koketter. Vrouwe lijk is het anders wel. (Creatie Claude Simon). 6. Als je het type ervoor bent, probeer het dan eens na te doen. Fijn gekapt en naar de laatste mode gemaquiileerd. Een regenjas van Manguin waarvan het kapje beslist flatteert. Echt een mooie creatie. Gedeponeerd model. 2- Maar u gaat misschien toch met akien en houdt het bij een fikse wandeling door bos en hei. Koude en nattigheid, mist noch regen zullen u deren als u er om denkt zo'n flinke groen geruite wollen cape om te slaan. Werkelijk, die Schotten weten het wel en Hermès heeft van hen niet voor niets wat afgekeken. De sluitingspatjes en de boorden van de cape zijn in bruin leder. Gedeponeerd model 1. „I'omme d'Api" van Hermès had wel een poncho van de Peruviaanse hoogvlakten kunnen zijn. In plaats van in ruige roodgetante lamawol te zijn geweven, werd er prachtige smet teloos witte sumyl voor gebruikt. De voering is in vermiljoen rode poplin terwijl de smalle kokerjapon en de goed sluitende cagoule in zwart wollen jersey gehouden zijn. Werkelijk, voor het „après-ski" is er haast niets mooiers denkbaar. 3. Dior is en blijft voor ons de grootmees ter van de elegantie. Wat een distinctie in deze eenvoudige wit-zwarte tweed cape. Het wintert wel flink maar de koude deert u niet. De sjaal die de cape zo flink om de hals dicht, houdt, glijdt los in de schuif heen en weer. Als voering voor dit prachtige stadsmodel: kortharig donker bont. Gedeponeerd model. a. Alle bestellingen uitsluitend ver briefkaart te adresseren aan De Maasbode, afd. Patronendienst, Postbus 723, Rotter dam. b. Vermeld nauwkeurig nummer en letter van het patroon (en soort kledingstuk, bijv. japon enz.) en de maat. Ver krijgbaar zijn patronen in de maten die in de begeleidende tekst vermeld staan, en dan nog enkel in gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 7 cent een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. e. Patronen zijn te bestellen gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd afge drukt, en worden binnen 14 dagen toegezonden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 10