In hef spoor van 1957 Ui. j\ Rotterdamse Graanmarkt Donwe Egberts Indonesië beëindigt Garnda contract met K.L.M. Sinds 10 december vertrokken 10.000 Nederlanders w I m li De MAN met I Geamputeerd mensen been maakte vele busreizen Kustvaartuig met 100 passagiers gezonken KLAVER VIER Auto te water bij Haamstede Haagse moord nog steeds mysterie 11: V L ZATERDAG 4 JANUARI 1958 PAGINA 6 Apeldoorns geval blijft een raadsel Argonautop weg naar Schiphol HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND Bij Ambon „OUDERWETSE" INBREKER KREEG ANDERHALF JAAR Waterman"-passagiers ingeënt Rp 1,4 miljoen voor Ned.- Ind. Unie Merdekavraagt verklaring van communisten Twee inzittenden verdronken Verdachte zwijgt in alle talen Lc in| Li Hn| 10. Op de twaalfde mei nam een wereldberoemde filmac teur in Parijs afscheid van het leven. Erich von Stroheim, de „Pruis" overleed vrij plotseling. Regisseur, maar in de eerste plaats de vertolker van de „arrogante officier" heeft hij jarenlang het publiek weten te boeien. Even schilderach tig als zijn rollen, was 'Vort Stroheim zélf. Zoon van een Oostenrijks officier, luitenant van de cavalerie in 1909, in Amerikaanse dienst na 1910, twaalf ambachten, dertien on gelukken. figurant, daarna speler van onbeduidende rolle tjes en ineens., de grote carrière, waaraan een eind kwam op die twaalfde mei.. 11. Algerije eist de aandacht op. Frankrijk is zijn tegen speler en de inzet is het bergland van Algiers. Rebellen, Algerijnen, Nationalisten, of hoe ze ook mogen heten, strijden verbitterd tegen de Fransen of terroriseren hun eigen volk. En terwijl men in de UNO eindeloze, nutteloze debatten voert, worden in het dorpje Melouza, driehonderd en twee mensen afgeslacht als beesten! Maar men blijft door vergaderen.. 12. De gevreesde „communistenjager" Mac Carthy sterft en laat een sfeer van verbijstering, misschien ook van opluch ting achter. President Coty van Frankrijk brengt een bezoek aan Italië en aan het Vatikaan. De regering Guy Mollet valt. Bourgès Maunoury komt aan het bewind. Prinses Jo sephine Charlotte van Luxemburg schenkt het leven aan een tweeling. De gebeurtenissen volgen elkaar op en iedereen neemt er kennis van. Totdat er iets gebeurt, dat de mensen werkelijk ontroert. Lawines en overstromingen eisen hun slachtoffers. In de Alpen, in Zwitserland, in Italië en in China.. (Bericht van A. Bosman N.V. Graan- makelaars, Rotterdam) De stemming op onze markt heeft zich sedert de feestdagen weinig gewijzigd, al moet worden gezegd, dat trots de zeer grote aankomsten van buitenlandse gra nen de prijzen voor spoedig goed zich vrij goed hebben kunnen houden en dit in weerwil van het feit, dat op aflading het proees van afbrokkeling nog niet tot staan is gekomen. De vrachtenmarkt bleef zwak gestemd, hetgeen hier en daar tot verlaging der graanprijzen leidde. MAIS. Platamais loco en stomend met vrij veel zaken, prijzen iets lager. Op af lading waren de prijzen vrij belangrijk lager, terwijl ook nieuwe oogst platamais goedkoper aan de markt kwam, zonder overigens veel kopers te trekken. De CCC hield de prijzen van yellow mais op peil, doch hier te lande koopt men nog steeds ingeklaard goed op lagere basis. Intus sen zijn, door de aangepaste cifprijzen aan de fobprijzen der CCC, de mogelijk heden van rechtenverlaging niet geheel uitgesloten. GERST. De meeste zaken gebeurden In 3 barley aangekomen en stomend, terwijl op aflading de prijzen iets zakten zonder veel aandacht te trekken. Een enkele post 2 Western gerst werd met premie uit de markt genomen, daar de kwaliteit niet tegenviel en er misschien iets als kippen, gerst van te maken viel. Platagerst op aflading kwam op geschikter basis en Irak- en Syrische gerst vond in de om liggende landen enige kopers. HAVER. Wat zaken in stomend Amerikaanse haver en dito platahaver Op aflading zijn beide soorten de laatste dagen regelmatig wat lager, zonder veel tegenliefde te ontmoeten. ROGGE. De meeste zaken vinden in de ingeklaarde sector plaats, daar transito voor ons nog te duur uitkomt. Wel wa ren er wat dekkers voor platarogge op aflading en deze moesten de volle vraag prijzen betalen. Intussen merken wij op, dat Canada, na zeer lange tijd, met zijn rogge in lijn schijnt te komen en, mocht dit doorgaan, dan voorzien wij zeker za ken in deze geliefde soort. MILO. Voor spoedige partijen moesten nog goede premies worden betaald, het geen door vele extensions van december aflading in de hand werd gewerkt, doch op afiading was dit artikel gedecideerd zwakker, hetgeen bij de zeer grote bin nengehaalde oogst in de U.S.A. geen ver wondering baart. Voor millet kan men hetzelfde zeggen en vooral maart en april afladiing was vrij wat lager aan de markt. Men moet beide soorten wel in de gaten houden wat betreft verhoging van rech ten, die nu niet meer tot de onmogelijk heden behoort. INL. GRANEN. Gerst bleef weinig aan geboden en bracht goede prijzen op. Rog ge stationair bij weinig handel. Haver weer vaster, nu velen januarileveringen zoeken. De ontwikkeling in de KOEKENMARKT liet nog veel te wensen over. Een aan vankelijke verbetering in de vraagprij zen bleek een luchtbel, veroorzaakt door de feestdagen en na afloop hiervan toon de Argentinië zich even graag verkoper als voorheen Lijnschiliers en -schroot wisten voor spoedige posities nog zeer grote premies te handhaven en dankt dit voor een belangrijk deel aan de goede vraag vanuit Duitsland. Grondnoten- 6chilfers bleven moeilijk te plaatsen en nabije posities -schroot vonden nog graag kopers. Katoenzaadschilfers vinden al leen stomend enige interesse, terwijl ka- toenschroot schijnbaar nergens meer wordt verwerkt, getuige de zeer slechte verkoopbaarheid van dit artikel. Voor zonnepitechilfers en -schroot komen re gelmatig kopers opdagen in diverse po sities, de prijzen lopen periodiek sterk uiteen. Voor molenafvallen bleef een zeer goede vraag bestaan en de markt toont nog steeds een vast verloop. Spoedig le verbare partijen weten goede premies op te brengen. Van onze correspondent) De directie van het pathologisch anato misch en bacteriologisch laboratorium te Deventer ontkent ten stelligste dat het, zoals wij gisteren meldden, herhaalde malen door de VAD zou zyn gewaar schuwd om een pakket, dat een mensen been bevatte, af te halen. In de praktijk moeten de zendingen, die per bus van Apeldoorn naar Deventer worden gezonden, bij aankomst van de bus aldaar, worden afgehaald, omdat de VAD geen depót in Deventer heeft. Als de zendingen niet worden afghaald, moet de chauffeur ze mee terugnemen naar Apeldoorn. De VAD waarschuwt de ont vanger nooit. Het Deventer laboratorium ontvangt meermalen op deze wijze verzonden pak ketten. De Apeldoornse analyste waar schuwt dan het laboratorium, dat ervoor zorgt bij de aankomst van de bus aanwe zig te zijn om het verzondene in ontvangst te nemen. De telefonische waarschuwing bij de veerzending van het been is of achterwe ge gebleven of zoek geraakt. „Zeer be slist kan ik meedelen, dat wij nooit een waarschuwing van de VAD hebben ge had", aldus dr. J. Bijlmer, directeur van het Deventer laboratorium. Tegenover deze ontkenning staat de bewering van de exploitatie-chef van de VAD te Apeldoorn, dat deze telefonische mededeling periodiek is geschied en wel na elke keer, dat de voorraad niet afge haalde pakjes en verloren voorwerpen was gecontroleerd. Er werd dan zelfs ook medegedeeld, dat het met die en die bus zou worden meegestuurd. Het pak met het geamputeerde mensenbeen (het heLe geval dateert al van vele maanden her) moet derhalve de busreis Apeldoorn-De- venter v.v. menige keer hebben gemaakt. Toen het pak na zijn eerste busreis niet was afgehaald, heeft de VAD bij het slui ten van de dagdienst het gebruikelijke kaartschrijven aan de geadresseerde ver zonden. waarin werd medegedeeld, dat er een voor hem bestemd pakket niet was afgehaald aan de bus en men verzocht werd alsnog te zorgen voor afhaling. Overigens deelde men ons van de zijde van de VAD mede, dat dit geen expedi tiebedrijf! is en dat elk pak wordt ver voerd onder voorwaarde „dat het ge bracht en afgehaald moet word,en aan de bus". Maar ondanks deze voorwaarde krijgen geadresseerden daags nadat zij vergeten hebben een pak(je) af te halen een kaartschrijven. Bovendien wordt aan vaste klanten van dergelijk vervoer zoals het laboratorium te Deventer en de beide Apeldoornse ziekenhuizen als speciale service telefonisch medegedeeld met welke bus het pak opnieuw is ver zonden. Het onderhavige pak vermeldde geen afzender. Een apart raadsel bij dit alles blijft nog hoe het mogelijk was dat een ziekenhuis en/of een specialist, dat (die) het geam puteerde been opstuurde, nooit geïnfor meerd schijnt te hebben naar de resulta ten van het onderzoek. De KLM heeft van de minister van verbindingen van Indonesië bericht ontvan gen, dat de Indonesische regering besloten heeft het contract tussen de KLM en de republiek Indonesia tot assistentie-verlening aan de „Garuda Indonesian Airways N.V.", in verband met de toestand te beëindigen. De afwikkeling kan worden uitgevoerd tot eind februari 1958. Aldus deelt de directie van de KLM ons mee. Zij acht de beëindiging van deze overeenkomst, zonder dat de contractuele beëindigingstermijn van zes maanden in acht wordt genomen, onder de huidige omstandigheden een realistische oplossing. Bovenbedoeld contract regelt de assistentieverlening van de KLM aan de GIA. De assistentie omvat het verschaffen van „know.how" aan de Indonesische Luchtvaart Maatschappij, alsmede het detacheren bjj de GIA van vliegend per soneel alsmede technische, commerciële en administratieve krachten. De omvang van het gedetacheerde personeel bedroeg aan het eind van 1957 293 personen, van wie 141 vliegend personeel. Het contract werd in 1950 aangegaan en laatstelijk in 1954 gewijzigd. Behoudens opzegging zou het contract tot ultimo april 1960 van kracht blijven. De Indonesische minister van Justitie, Maengkom, heeft vrijdag volgens Radio- Djakarta verklaard, dat 10.000 Nederlan ders Indonesië sedert 10 december hebben verlaten. Hij voegde hieraan toe, dat het vertrek zqnder belangrijke incidenten Ss verlopen. Voorts zei hij dat de Indonesische stu denten in Nederland de opdracht hadden gekregen zich naar andere landen te be geven, overeenkomstig het plan, dat het Indonesische ministerie van Onderwijs vóór de laatste gebenrtenissen inzake Westelijk Nieuw-Guinea had opgesteld. Een speciaal gecharterde „Argonaut" van de BOAC is vrijdag uit Singapore naar Amsterdam vertrokken met Neder landse evacués uit Indonesië. Het zal maandagochtend om 7.45 plaatselijke tijd De hypotheekband v. Nederland N.V. - Algemeene Waarborgmij. N.V. heeft de koers van afgifte van 6 pet pandbrieven serie AB nader bepaald op 100 pet. Volgens gisteren uit Ambon in Djakar ta ontvangen berichten is op oudejaars avond een kustvaartuig met 100 passa giers aan boord tussen Ambon en Spa- pru in de Molukken gezonken. Er konden 40 personen worden gered. Tot donderdag werden 16 lijken geborgen. De rechtbank te Amsterdam heeft gister ochtend de 32-jarige monteur P. V. van W. aldaar veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek wegens serie-diefstallen door middel van inklimmmg en inbraak in augustus en september jl Vijf daarvan waren hem ten laste gelegd: drie in Nieuwer-Am- stel en twee in Amsterdam-Noord en voorts het. stelen van een fiets. De buit bestond voornamelijk steeds uit gouden ei< zilveren sieraden, tafelzilver, edelstenen en andere kostbaarheden. Ver dachte had verklaard, de inbraken meest al te hebben gepleegd volgens de ouder wetse methode ,nl. door ruiten na deze met groene zeep te hebbn ingesmeerd in te drukken. De officier van justitie had twee jaar geëist. de zijde van de aankomen, zo is van BOAC medegedeeld. De ongeveer 800 Nederlandse evacués aan boord van de „Waterman" zijn vrij dag, alvorens in Singapore aan land te gaan, ingeënt. De autoriteiten van de ge zondheidsdienst zeiden, dat dit noodzake lijk was, omdat de „Waterman" uit een besmette haven kwam. Later werden de evacués naar quarantaine-kampen ver voerd. De „Nederlands-Indonesische Unie" komt nog steeds met een post voor op de nationale begroting van Indonesië voor het lopende jaar. Het bedrag van de post is Rp. 1.4 miljoen. Indonesië heeft de Unie in 1956 opgezegd. Het invloedrijke nationalistische dag blad „Merdeka" heeft er vrijdag bij de Uitzending zaterdagavond 9.45 uur over Hilverzum I (402 m.). Schrijf in elk der tien vakjes een 1 of 2 of 3. Optellen. Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra porto op adreszijde. Inzenden aam Klaver vier, Hilversum. Eén oplossing per kaart. Prijzen tot een totale fin nflfl waarde van minstens 1 lu.UUU." communistische partij op aangedrongen een „overtuigende verklaring" uit te ge ven over de loyaliteit van de partij ten opzichte van het land en haar ernst en vermogen om bij te dragen in de pogin gen tot handhaving van een rustige toe stand gedurende de afwezigheid van pre sident Soekamo. „Merdeka" verwees naar de verklaring, die de voorzitter van de socialistische par tij, Soetan Sjahrir, zou hebben afgelegd, dat de „communistische greep naar de macht tijdens Soekarno's afwezigheid burgeroorlog tot gevolg zou hebben". President Soekarno's vertrek naar In dia is vastgesteld op maandag. Het Indonesische blad „Kengpo" heeft vrijdag bericht, dat zes buitenlandse scheepvaartmaatschappijen verlof van de Indonesische regering hebben gekregen om de verbinding tussen de eilanden van Indonesië te onderhouden. Het blad schreef dat de minister van scheepvaart, Nazir, had gezegd dat dit de Westduitse Hapag is, de Japanse Tokio Senpakoe, de Britse Blue Funnel, de Amerikaanse Isth- mian-Line en ondernemingen uit Polen en Zuid-Slavië. De Hapag en de Japanse maatschappij waren reeds tien dagen geleden begonnen. Nazir verwachtte eind januari 26 Japanse schepen in Indonesië met een totaal ton nage van 75.000 ton. Naar verwachting zouden in maart alle verbindingen her steld zijn. Het charteren van de Japanse schepen kostte 1.5 miljoen Nederlandse guldens, rnaa.r rïü was slechts een derde van de 4 miljoen transfersonkosten en winst, die de KPM anders maandelijks binnenkreeg zo beweerde Nazir. Twee beelden van het vertrek van Ne derlandse evacuees uit Indonesië: Eén kleine duizend Nederlandersvoor het merendeel vrouwen en kinderenzijn met de Willem Ruijs" uit Djakarta vertrokken. Zij moesten voor het ver trek tijdelijk afscheid nemen van hun huisdieren, die met een speciaal toestel van de BOAC werden vervoerd. We zien hier het afscheid op het vliegveld Kemajoran bij Djakarta (foto boven). De onderste foto geeft een beeld van de inscheping op de „Willem Rutjs". Gisternacht omstreeks 12 uur Is een personenauto, waarin drie personen wa ren gezeten, in de haven van Burghsluis bij Haamstede gereden. Twee van de In zittenden, mevrouw Landegent-Hogen- boom uit Noordwelle en haar broer, de heer P. Hogenboom uit Noordwelle zfln daarbjj verdronken. De auto werd bestuurd door de heer Hogenboom. Vermoed wordt, dat de stuurinrichting van de wagen, die doordat hij van de havenhelling afreed, een grote snelheip had gekregen, defect was. De derde inzittende, de heer Lande- gent, schoot door de voorruit en kon daardoor zijn leven redden. Driemaal heeft hij nog gedoken om zijn echtge note en zijn zwager te redden, maar ver geefs. Een kraanwagen haalde na drie kwartier de auto naar boven. De politie is er nog steeds niet in ge slaagd enige klaarheid te brengen in de moord op de 52-jarige pensionhoudster mevr. B. Brussel- de Knegt, in de Joh Gramstraat te Den Haag. Zoals meri weet heeft zij al kort na de ontdekking van het misdrijf een pensiongast van het slachtoffer, de Surinamer P. R. D. tegen wie ernstige verdenkingen rezen. in ar rest gesteld maar de man blijft zwijgen in alle talen. Vandaag zal hij voor de of ficier van Justitie worden geleid. Het onderzoek van de politie heeft aan het licht gebracht, dat de man, die in Willemstad is geboren enkele jaren gele den in 'n krankzinnigengesticht verpleegd is geweest. Twee jaar geleden is hij in ons land aangekomen na een zwerftocht door Europa, die was begonnen in Genua waarheen hij van Curageao was gereisd. Op die tocht is hij ook in Berlijn geweest, terwijl hij mede pogingen heeft gedaan om in het vreemdelingenlegioen te wor den opgenomen. De sectie op het lijk van het slachtof fer heeft een wonde van negen centime ter diepte in de hals aangetoond, waar bij de slagader wag geraakt. Alle cl|fers opgeteld Radio-actie in samenwerking met en ten bate van St.„Prins Bernhardfonds",St. „Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Mlnder-Validen „AVO" en St. „Ned. Org. voor Intern. Bijstand". Goed- fekeurd bij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 7-8-1957 no. 1026/257. Door Ids. van der Ploeg 19). Langs het IJsclub-terrein, dat 6inds de bezetting niet meer was afgesloten door n hek, bereikten Reydel en De Brave het Museumplein. De Brave wees naar de door ie Duitsers achtergelaten bunkers, die veel leken op gigantische kamelen, die zich daar in het halfduister te slapen ïadden gelegd. Vergane glorie, merkte hij op. Maar Reydel had alleen oog voor de ;rote Limousine, die voor het huis van Gramshof stond. Er was druk heen-en- veer .eloop van mensen; er klonken OP' gewonden stemmen en verwarde uit roepen. Haastig staken zij de rijweg over, In de lichtbundel, die door de geopende straatdeur van de villa naar buiten viel, zag Reydel, hoe Nonhebei snel de stoep opliep en daar enige heftige woorden wis selde met zijn oom Gramshof, die juist uit de vestibule naar buiten trad. Bij de auto verdrongen zich enkele men sen, die met verschrikte ogen in de wa gen keken. De chauffeur, gekleed in een lange, grijze jas, stond geheel overstuur met de kruk van het geopende portier in zijn hand. Wat is er gebeurd? vroeg Reydel. De man stootte enkele onsamenhangen de klanken uit en riep dan hakkelend: Mijnheer Kiljan stapt altijd zelf uit.vóór ik bij hem ben, heeft hij de deur al open; maar nu duurde het zo langen nu zeggen ze Hij hield eensklaps op en staarde weer in de donkerte van de wagen. Wat zeggen ze? Ze zeggen, dat hij dood is; maar dat kan natuurlijk niet. Op dat ogenblik trad Gramshof door het voortuinhek naar buiten en riep: Wat betekent dat kabaal? De chauffeur herkende de compagnon van zijn patroon en herhaalde: Hij bleef maar in de wagen zitten en omdat het zo lang duurde, ging ik kij ken en toen zag ik mijnheer Kiljan in de hoek liggen. Ik gaf een gil en iemand, die voorbij kwam, zei dat hij doodgestoken was. Gramshof liep snel op de wagen toe, duwde Nonhebel en De Vet, die hem in de weg stonden, opzij en bukte zich in de wagen. Licht! schreeuwde hij. De chauffeur tastte naar de schakelaar en draaide het knopje om. Reydel liep in tussen vlug om de wagen heen naar het andere portier, dat op een kier stond, en opende het geheel. In de hoek lag een roerloze gedaante met het hoofd voorover geknakt. Links in de borst, op de I plaats van het hart, 6tak een dolk. Terug, mijnheer Gramshof! riep Rey del, die zag, dat de bankier gereed stond om aan de andere zijde de wagen bin nen te stappen. Wie is u? Reydel, inspecteur van de Rijks- Opsporingsdienst. Ik neem hier de leiding. Hij voelde Kiljans pols, keek dan in de ogen, die nog wijd open stonden en wist dan met volkomen zekerheid, dat het on herstelbare was geschied. Dadelijk nam hij de nodige maatregelen. Bel de fotografen op. De Vet. In de villa is wel 'een telefoon en Herculeyns moet komen. En u, mijnheer Gramshof, zult er verstandig aan doen naar binnen te gaan en mijnheer Nonhebel ook. Een surveillerende agent, die op het rumoer kwam toelopen, herkende Reydel en salueerde. Houd de mensen op een afstand, be val de inspecteur. De chauffeur stond nog luid jammerend op het voetpad, steeds betogend, dat het niet kon, want dat mijnheer Kiljan kort geleden nog leefde. Opeens barstte hij uit in een reeks verwensingen aan het adres van de moordenaar. Hou je bedaard, zei Reydel. Ga naar binnen en vraag daar om een glas water. Toen de man verdwenen was, had h ij gelegenheid de bijzonderheden goed op te 'nemen; de houding van het lichaam de stand van de dolk en de portiersdeur met de metalen kruk. Nauwkeurig tekende hij elk detail in zijn zakboekje aan en maakte tenslotte met zijn ene voet op de treeplank een krabbel van het interieur van de wa gen, hoewel hij wist, d at de fotografen straks elk detail op d e gevoelige plaat zouden vastleggen. Hij was er nog mee bezig toen Hercu leyns, de politiedokter, in zijn twoseater kwam aangereden. De dokter, die met Reydel bevriend was, vroeg op zijn gewone bromtoon waarom Reydol nooit eens van zijn gewoonte om moorden in de avond uren te ensceneren afweek.. Doe je werk maar. Herculeyns, ver zocht Reydel, die nog te veel onder de in druk was van het gebeurde Wie is het? Kiljan. de bankier. De dokter floot even tussen z.ijn tanden en kroop dan gewapend met zijn stethos coop, in de auto. Al na enige minuten stond hij weer naast Reydel. Je weet natuurlijk dat hij dood is? Ja. wanneer? Nu natuurlijk, en ook een kwartier geleden langer niet. denk ik. De doodsoorzaak? Die d ilk denk ik. Misschien ook een plotselinge schrik; ik moet dat op mijn la boratorium vaststellen. Wil ik de dolk terugtrekken? Nog niet, éérst moet or gefotogra feerd worden. Dan is er voor mij weinig meer te doen oP het ogenblik. Ik wens je succes met je onderzoek Daar zijn je gewone handlangers al. Kort en duidelijk legde Reydel de beamb ten van de dactyloscopische dienst uit, wat er van hen verlangd werd en ging dan het huis binnen, waar hij de bankier in druk gesprek vond met Nonhebel en Ver- nimmen. Ik moet natuurlijk enkele verhoren afnemen, mijnheer Gramshof, zei hij. Hebt u een aparte kamer? Hierboven kunt u rustig praten, ant woordde de bankier. Hij geleidde Reydel naar een vertrek op de eerste verdieping aan de voorzijde van het huis. Weet u waar de zoon van mijnheer Kiljan is? vroeg de inspecteur. Het zou goed zijn. als hij werd gewaarschuwd. Gramshof antwoordde, dat hij niet van het doen en laten van Frits op de hoogte was. Misschien weet Loes waar hij uit hangt, vervolgde hij. Beneden zal ik er naar vragen. Hij ging naar de huiskamer, waar Ver- nimmen moeite deed, Nonhebel, die een zenuwcrisis nabij scheen, tot bedaren te brengen. Reydel liet intussen de chauffeur boven komen. Uw naam? vroeg hij. Gerard de Wal. Particulier chauffeur van mijnheer Kiljan, stelde Reydel vas.t met eert blik op de initialen, die opd e kraag van de uni formjas waren gestikt. Al tien jaar, mijnheer, en nooit een aanrijding gehad. Ik heb een diploma van de Verkeerspolitie. Vertelt u nu eens rustig, wat er van avond is gebeurd, mijnheer De Wal. (Wordt vervolgd). ij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6