over 100 jaar PUZZEL Oók al aan de sigaar"i Toen Algiers Frans werd n de lucifer Chefariite 4 DE WERELD De MAN met Betere bestrijding van pijnen en griep; Onze dagelijkse Meisje ontvoerd door „rechtercommissaris" 07° V B WOENSDAG 15 JANUARI 1958 patiNA 4 Te Amsterdam KNORR SERIEUZE KANDI DAAT VOOR AANKOOP HOLLAND-PAND „IDUNA" IS VERLOREN Oplc ossmg van gisteren Horizontaal 1. aar, 4. dun, 6. vos, 9. kleed, 10. sloop. 11. urn, 14. p.t.t., 17. oe, 18. r.o., 20. afzetgebied, 21. st, 22. n.b., 23. ato, 24. tel, 28. ramen, 31. idool, 33. ode, 34. nok, 35. dra. „Brutaal, gemeen stukje werk" NOODLOTTIGE VAL VAN EEN MELKWAGEN OPDRACHTEN VOOR COMPONISTEN door LOUIS BERTRAND m i B. M. R. S. nb 11.jj 13. In Engeland werd onlangs een originele wedstrijd ge houden. De bedoeling was, dat de deelnemers een redelijk verantwoorde visie van het jaar 2000 zouden geven. Ten slotte sleepte een vliegenier de eerste prijs in de wacht met zijn voorstelling van het toekomstige verkeer. Hij kwam met een maquette voor de dag, waarop een revolutionaire gedachte stond uitgewerkt. Volgens hem zou de stad van het jaar 2000 een verzameling gebouwen zijn, die door zwevende brug gen verbonden werden. Dat waren dan de straten die van dak tot dak liepen. De beroemde architect Le Corbusier heeft liet trouwens ook allang bekeken. Hij is van mening, dat de grootste stad ondergebracht kan worden in een paar kilometershoge gebouwen. En het verkeer wordt of boven of onder de grond geleid. 14. Een andere vraag. De vliegtuigen? Toestellen, die tweehonderd passagiers binnen zes uur van Parijs naar New York brengen, zijn al geen speculatie meer. Integendeel, al in 1959 zullen ze in gebruik genomen worden. En ook het vliegtuig, dat door atoomkracht aangedreven wordt, zal niet lang meer op zich laten wachten. Dat betekent duizelingwek kende prespectieven. Zonder tussenlanding zal zo'n luchtreus de reis om de wereld maken met de snelheid van het geluid. De brandstof neemt niet meer ruimte in beslag dan een pocketboekje. Maar het laatste woord in de luchtvaart moet nog gesproken worden. We zijn nog lang niet aan het eind van ons kunnen. Ook niet, al beschikken we over raketten die hard op weg zijn om het modernste vliegtuig tot een prehistorisch onding te degraderen. Zo'n raket zal een voor treffelijke postbode zijn. Als we bijvoorbeeld 's middags om twaalf uur een brief schrijven naar een neef op de Stille Zuidzee, dan bestaat de kans, dat hij de post al een half uur later heeft. 15. Na het jaar 2000 zal de televisie de eerste plaats heb ben veroverd. Ze zal niet meer alleen maar dienen om amu sementsprogramma's uit te zenden, maar de hele industrie zal ervan kunnen profiteren. Op het ogenblik is het bereik van de televisie-golven nog beperkt. Maar straks liggen New York, Alaska, Melbourne en Tokio binnen ons bereik. En de kunstmanen zullen directe reportages geven uit het heelal. Bovendien zal ieder van ons over een eigen miniatuur-studio kunnen beschikken, om over de hele wereld te converseren. PUBLICATIE VAN HET CENTRAAL G E D I S T I u E E R D B U R E A U SCHIEDAM (Van onze Amsterdamse redactie) Van diverse zijden uit het bedrijfsleven bestaat belangstelling voor het pand van de N.V. Stoommeelfabriek Holland te Am sterdam. Een van de serieuze kandidaten voor de aankoop is de fabrikant van Knorrsoepen, die het complex in zijn pro- duktieproces wil inschakelen. Verwacht wordt dat op korte termijn een beslissing zal worden genomen. Het 400 brt. metende Nederlandse schip „Iduna", dat voor Kerstmis in de buurt van Kristiansand in Noorwegen is ge strand, is nu geheel stukgeslagen en zal waarschijnlijk voor de sloop worden ver kocht. De lading is gelost en de beman ning is gereed voor de thuisreis. De „Iduna" is eigendom van de gelijknamige rederij te Groningen. Horizontaal 1. hetzelfde, 3. soort dek sel, 8. kindergroet, 10. windrichting (afk.), 11. metaal, 12. dierengeluid, 13. welwil lende lezer (Lat. afk.), 14. bevel, 16. zon nescherm, 22. pauselijke driekroon, 23. langzaam 24. luchtstroming, *26. gods dienst (afk.), 28. namelijk (afk.), 31. zang- noot, 32. vorm van knijpen, 35. voeg woord, 37. dun, 38. uitbouw, 39. rondhout. Verticaal 1. voorzetsel, 2. bestemming, 3. sportartikel, 4. meisjesnaam, 5. muziek drama, 6. Fr. lidwoord, 7. voor, 8. voor werp, 9. water in Brabant, 13. zuivel- produkt, 15. steekwapen, 16. voedsel. 17. vogel, 18. soprt, 19. bevel, 20: bid (Lat.), 21. lang dun stuk hout, 25. eenvoudig, 27. fris, 28. Europeaan, 29. grote bijl, 30. pl. in Gelderland, 31. reeks, 33. deel v. e. Fr. ontkenning, 34. bijwoord, 36. zangnoot. 2 J f 7 7 ftO ft 'V Vé '7 /O I tt tv *7 té U J/ Jt Ji Jv ts Jé Verticaal 1. ako, 2. al, 3. recu, 4. d.d., 5. n.s„ 6. voet, 7. o.o., 8. Spa, 12. roest, 13. netto, 14. prent, 15. tobbe, 16. sas, 19. Ede, 23. arme, 25. lood, 26. kro, 27. vla, 29. ad, 30. n.n., 31. ik, 32. or. Verleden jaar zomer vervoegde zich bij een klooster in Nijmegen een man, die vertelde, dat hij rechter-commissaris was. Hij werd vergezeld door iemand, die zich als rijksreclasseringsambtenaar aandien de. Beide mannen slaagden er zo in een meisje dat in het klooster vertoefde en dat onder voogdij van de r.-k. Vereniging voor Kinderbescherming te Nijmegen stond, mee naar Amsterdam te voeren, waar het in de woning van de „rechter commissaris", een 39-jarige timmerman, werd opgenomen. Gisteren heeft de Amsterdamse recht bank bij verstek de zaak tegen deze man, die deze onttrekking van een minderjarig meisje aan haar voogdij was ten laste gelegd alsook het feit dat hij verleden jaar zomer twee meisjes, die uit Nijmegen naar Amsterdam waren gelift in zijn niet als bijster gunstig bekend staand huis had op genomen, behandeld. In het psychiatrische rapport werd verdachte, een zekere A. S„ die reeds 16 maal is veroordeeld, gekenschetst als een debiele psychopaat, zonder enige remming en verminderd toerekenbaar. De officier van justitie noemde de ontvoering uit het klooster „een brutaal, gemeen stukje werk". Hij eiste een jaar gevangenisstraf plus ter beschikking stelling en bovendien wegens een hem nog ten laste gelegde he ling zes maanden. De timmerman was in juni 1957 zijn laatste vonnis tot zes maanden voorwaardelijk veroordeeld; de proeftijd was nog niet beëindigd. Hem wacht dus ook nog een mogelijke z.g. om zetting van deze straf. Tijdens zijn detentie in het huis van be waring had verdachte zich een verwon ding toegebracht en was via een Amster dams ziekenhuis in het Centraal Zieken huis van het gevangeniswezen te Vught opgenomen. In de loop van de zomer was het zijn raadsman gelukt hem voorlopig vrij te krijgen. „Dat is niet zo verwonder lijk als men weet, dat mr. M. H. Huygens (uit Den Haag) zijn raadsman is", zo merkte de president, mr. J. Conink Llef- sting op. (Van onze correspondent). In het r.-k. ziekenhuis te Zevenaar is gisteren de 69-jarige ongehuwde Th. J. B. overleden, die op 30 december op de Hoge Bongerdweg met zijn melkwagen tegen een bermpaal botste. Daarbij was hij van de wagen gevallen en had een schedelbasisfractuur opgelopen. Uit het Dr. J .E, Baron de Vos van Steenwijkfonds, genoemd naar de oud commissaris van de Koningin in Noord- Holland, zijn thans voor de tweede maal enkele opdrachten verstrekt. Aan Gerard Boedijn in Hoorn en Meindert Boekei in Hilversum is gevraagd een werk voor reesp. fanfare en harmonie te componeren. Uit het fonds worden alleen opdrachten aan in Noord-Holland wonende kunste naars verstrekt. ROMAN UIT HET REVOLUTIEJAAR 1830 in een strikt historische omlijsting. (van de Académie Frangaise) 13) Zodra je deze taak hebt vervuld, moet je je gaan vestigen in mijn landhuis der Twee Molens, aan het zeestrand en daar mijn verdere orders afwach ten! Ga nu maar weg en pas op, mijn toom niet verder op te wekken! Messaoud kende al jarenlang de onwrikbare wilskracht, de moorddadige aanvallen van woede van zijn vader. Er bleef hem niets over dan onder werping. Innerlijk razend gebruikte hij de rest van de dag voor het maken van toebereidselen voor zijn vertrek, 's Avonds ging hij nog een wandeling buiten de stad maken, als om afscheid te nemen van dat heerlijke plekje grond, waar hij zulke be toverende jeugdjaren had doorgebracht. Van een heuveltop, vanwaar men een breed uitzicht had op heel de omtrek, bewonderde hij nogmaals bij zons ondergang de silhouetten van de Zaccar en de Ouarsenis, die zich tegen een vlammende horizon zo majesteitelijk aftekenden. Maar de verrukking van een Afrikaanse schemeravond kon deze strijd lustige ziel weinig boeien. Zijn ogen zochten werk tuigelijk, aan het andere einde van het landschap, naar de blanke muren van Mamma Nefissa's pa viljoen en de hoge muren rond de harem, waar Khadidja ongetwijfeld nog verbleef! Daaraan denkend, kwamen gevoelens van woede in alle heftigheid hem overmeesteren. Gevoelens ook van afschuw, tegen haar, tegen zijn vader, te gen Hussein-Pacha. Niet alleen had men hem zijn verloofde ontnomen, men liet hem ook bespione ren als een booswichtIn plaats van hem een erepost aan te bieden in het gemobiliseerde leger, dat een Heilige Oorlog zou gaan voeren, verbande men hem naar een afgelegen vila, ergens aan het stille strand! Natuurlijk Mustapha reserveerde een eerste rol voor zijn jongste zoon, voor „de zoon der negerin Men zou die ziekelijke melkmuil aan het werk zien, ij del als een haremvrouw! Wat een prachtige bondgenoot, inderdaad, voor de Pacha van Al giers!. Nog eens aan Hussein denkend aan die oude Turk, die door de flikfooierij van zijn vader de echtgenoot was geworden van Khadidja, barstte hij in een woeste lach uit en riep; „O, pas op De Fransen komen eraan Wat kon het hem schelen, dat iemand misschien zijn uitroep gehoord had! Hij verachtte nu alle zelfbeheersing. Zodat hij daar de stad terugkeerde met een opgekropt gemoed, bereid tot elke ver gelding, vervuld van de bitterste wraakgevoelens en zelfs van wat de Roumis omdat de Fransen nooit iets van de Afrikaanse ziel begrepen had den noemden, geheel ten onrechte trouwens VERRAAD! V VOOR DE OVERWINNING! Schrijven van Amédée de Bourmont aan zijn nicht Adèle de Becdelièvre Op de rede van Toulon. Aan boord van „La Provence", 25 mei, 1830. Lieve Adèle, Dat is nu reeds een maand, dat we hier liggen. Zóveel is er In die vier weken voorgevallen, al die feesten, welke honderd en een karweitjes voor mij betekenden, dat ik je niet zo veel kon schrijven als ik gewild had. Dat heb je me niet kwalijk genomen, want ik heb drie lange brieven van je ontvangen sedert mijn vertrek uit Parijs. Nou, je hebt me daar een heus Hofjournaal ge stuurd, met nieuws uit de stad en zelfs over de politiek! Van jou heb ik gehoord, vooraleer de plaatselijke kranten het nieuws brachten, van de veranderingen binnen het kabinet en de vervanging van de heren de Chabrol en de Courvoisier door messieurs de Chantelauze en de Peyronet. Papa voelt zich gekrenkt, omdat M. de Polignac hem daarover niet geconsulteerd heeft; hij keurt die keuze af en vreest het ergste. Dat vertel ik je allemaal daar ik wel weet, dat een en ander ter goede plaatse en welbewust zal oververteld worden. Maar genoeg nu over dit onaangename onder werp. Mijn liefste Adèle, ik wilde het alléén maar heb ben over jou, over ons alléén. Ik vrees maar èl te egoïstisch te zijn op een ogenblik als dit. Toch moet ik je opnieuw bedanken voo-r je prachtig staaltje van moed. Bij mijn vertrek was je werke lijk bewonderenswaardig. Ik stond duizend ang sten uit om jou, terwijl jij me zózeer gesterkt hebt! Dank je, opnieuw! Overigens weet ook jij wel, dat het maar een korte beproeving gaat wor den. Wij hier rekenen erop, dat de expeditie niet langer dan drie maanden duren zal. Vroeger heb ik het je al eens gezegd: vóór het einde van de zomer zal alles afgelopen zijn. Je zult zien, dat wij in september kunnen trouwen. Onze huwe lijksvoltrekking moet plaats hebben in de kapel van Saint-Cloud en Madame la Dauphine zal de ceremonie bijwonen. Wat zeg je daarvan? Welk een eer voo-r ons en de familie! Trouwens, alles verloopt op de gelukkigste ma nier. Je kunt je het enthousiasme hier in de buurt niet voorstellen. De rest van Frankrijk heeft een voudig geen begrip van de belangrijkheid van deze expeditie naar Algiers! Om daar iets van te kunnen meevoelen moet men, zoals de mensen hier in de Provence, eeuwenlang door periodieke strooptochten geteisterd zijn geweest, blootgesteld aan de invallen van zeeschuimers, die gijzelaars met zich meevoerden, om ze te folteren en een hoog losgeld te kunnen afpersen. Marseille heeft mijn vader een magnifiek ont haal gegeven maar dat was nog veel prachtiger bij de komst van Monseigneur de Dauphin, enkele dagen later. Overal witte vlaggen, alle vensters versierd vanaf de Poort van Aix tot de Prefec tuur! En een onvoorstelbaar enthousiasme, overal eindeloze acclamaties: „Leve de koning! Leve Monseigneur de Dauphin!" Dat volk van rond Marseille, altijd zo gauw tot vervoering te bren gen, verkeerde dagenlang in een roes, een soort verdwazing. Baron d'Haussez, minister van marine, die Monseigneur begeleidde, kon zich niet weerhouden hem daarop te wijzen. Maar je kent de Dauphin, die nooit tevreden is op brommerige toon moet hij geantwoord hebben: „Veel goede kiezers zitter er in dat alles niet!' Stel je voor....Om in die campagne om Algier-5 niets anders dan een verkiezings-manoeuvre te zien! Heus, mijn vader heeft groot gelijk door ons telkens weer te herhalen: (Wordt vervolgd) Mio en televisie Uitzending: vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Woensdag 15 Januari 22.00 By invitation 22.45 Alfredo Antonini 23.00 Martin Block 23.30 Zojuist ontvangen 00.30 Sluiting DONDERDAG 16 JANUARI HILVERSUM 1 402 m. 7.00 AVRO 7.50 VPtRO 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 7.50 Dag opening 8.00 NWS. 8.15 Gramm. 9.00 Gym v.d, vrouw 9.10 De groenteman 9.15 Gramm. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gramm. 10.50 V.d. kleuters 1-1.00 Kookkunst 11.15 Metropole Door Ids. van der Ploeg 28). Ia er -lets ems-tigs met mijnheer Nonheoei? vroeg van Beveren bezorgd. Op het ogenblik zit hij dron ken in „de La". De huisbewaarder zuchtte Hij is de laa-tste tijd erg zenuw achtig, zei hij, ik heb hem al een paar maal aangeraden een dokter te raadple gen, maar hij wil er niets van ho-ren. Kent u hem al lang? Al sinds een jaar of vijf, ik ge loof, dat hij lijdt aan zwaarmoedigheid en dan die drank. Hij tikte met zijn vinger tegen het voorhoofd, en vervolgde: Daar binnen is het niet in orde, zijn o-gen staan niet goed en dan da-t meisje. Mejuffrouw Gramsh-of? Ja mijnheer, op een nacht heeft hij een halfuur achter elkaar haar naam ge roepen, mijn vrouw en ik hebben staan luisteren; net een kind, dat zijn zin niet kan krijgen. WjJ zijn toen de slaap kamer binnengegaan. We zagen toen, da-t mijnheer sliep. Misschien had hij ons binnenkomen zijn droom verstoord, want opeens bégon hij hard te lachen. Zijn ogen stonden wijd-open. Mijn vrouw vroeg of ze iets vo-o-r hem klaar -kon maken een kop koffie of zo, maar hij hoorde ons niet eens. Reydel liet de man gaan en -begaf zich naar de werkkamer op de tweede ver dieping, Portefeuilles vol met krabbels en tekeningen £aven enig denkbeeld van N-onhebels activiteit op bouwkun dig gebied, maar ook van diens onge wone manier van werken. Geen tekening geen ontwerp was geheel af; meest wa ren het onvoltooide schetsen in potlood en cpnté. Er waren schetsmatig aan gegeven projecten van scholen en ker ken, zelfs v-a-n een groot „pa-leis van de .Wetenschap" en een „Recreatie-oord voor Werkers". Het was typerend, dat de opschriften het volledigst en het duide lijkst waren uitgevoerd. Eerst na lang zoeken, vond Reydel onder een stapel blauwdrukken, goed weggestopt, de map met afbeeldingen die hij gehoopt had te zullen vinden. Het waren schetsen in verband met de ver brande pakhuizen. Waarschijnlijk zal hij de aanwezig heid van deze tekeningen kunnen verkla ren met te zeggen, dat hij ze nodig heeft vo-o-r de restauratie, peinsde Rey del. De talloze krabbels van bepaalde onderdelen van vensters en kroon lijsten van architraven en deuren we zen daarop. Op het tekenbord was een nieuw stuk papier geprikt, waarop enkele lijnen stonden, die blijkbaar de contouren van daken moesten aangeven. Verder waren alle enkele boogvensters getekend. Ook hier was het opsohrift reeds aangebracht De Naamlozen.. Het wo-ord zei Reydel niets. Passers driehoeken en potloden lagen over 't bord verspreid, de architect moest kortge leden hieraan hebben gewerkt. Lange tijd keek de inspecteur naar de tekening doch het gelukte hem niet de afbeel ding thuis te brengen. Een fantasie- ontwerp? Hij verwierp deze gedachte da delijk. Wel degelijk was het een begi-n van een schets van pakhuizen, die i-n brand zouden worden gestoken, zo-dra de tijd daarvoor gekomen was. Hij verwijderde de punaises, rolde de tekening op en stak deze in zijn zak. In de avonduren liet hij de tekening zien aan De Vet. Jij bent geboren en getogen Am sterdammer, De Vet, misschien weet je ergens pakhuizen te staan met deze dak lijsten. De recherchaqr schudde zijn hoofd. Misschien in de buur-t van Katten burg, zei hij weifelend. Het kan overal zijn.er staan maar een paar lijntjes op. We moeten er iemand bijhalen van Bouw- en Woningtoezicht. Ko-rte tij-d la-ter zaten ze tegenover ee-n inspecteur van die dienst, doch ook deze verklaar-de, dat de tekening te wei nig was gevorderd om tot enige ge volgtrekking te komen. Die nacht kwelde de inspecteur zich slechts met één gedachte: waarom Non hebei die duistere uitdrukking „Alte Lagerhauser" had gebruikt. XII Iedere dag opnieuw nam Berkevaart de m-oeite naar het kantoor va-n de R. O.D. te gaan, maar de communiqués die hem door de secretaris ter hand wer den gesteld, waren in de regel zo wei nigzeggend, dat hij meestal een nijdige brom luohten-d, het kantoor verliet. Kunnen we het geval opbergen bij de onopgeloste moordzaken, De Brave? vroeg hij, toen hem wederom ee-n onbe duidende mededeling in de hand werd geduwd, het publiek wordt ongeduldig. Dat brengt Reydel niet van zijn stuk, antwoordde De Brave, het is van daag pas de zevende dag. De moordenaars hebben ondertus sen een enorme voorsprong gekregen, ze zijn natuurlijk al lang in het buiten-la-nd. Vermoedelijk wel, ik denk, da-t de inspecteur daar op gewacht heeft. Iedereen is ontevreden, zei Berke- voor-t, met onze hoofdredacteur is geen land te bezeilen, en in »De La" is ook niets te beleven. Niemand van de oude vrienden laat zich daar zien. Daar zullen ze wel hun reden voo-r hebben, veronderstelde De Brave Hij liet de wagen van zijn schrijfma chine even heen en weer rij-den, zodat ex een fijn belgerinkel ontstond, wat door de journalist terecht werd be schouwd als een verzoek om weg te gaan. Ontevreden, Berkevoort had het goede woord gebruikt; de openbare me ning was het, omdat het nieuws over de moord schaars bleef. No-nhebel was het, omdat de inspecteur zijn bureau overhoop had gehaald. Vernimmen werd het hoe langer hoe meer naarmate zijn kasmiddelen slonken Het ergst echter was Loes Gramshof eraan toe. Haar autogirovliegtuig stond, goed bewaakt, achter het Rijksmuseum ma-ar van een bravourestukje in de lucht was geen sprake. De motor deugt niet, zei de Franse mecanicien, die ze had laten komen. Telkens ontdek ik nieuwe gebreken, gis teren was de olietoevoer vee-1 te onre gelmatig en vandaag is er weer iefs met die bougies, u moet n-og even geduld hebben. Ik heb er vaak mee gevlogen, en nooit last gehad, sputterde zij boos. Morgen is de zaak voor elkaar, zei de monteur hoopvol, en Loes stond niets anders te doen dan naar Aerdenhout te rug te keren, waar haar va-der sinds enige dagen verblijf hield. Ook Gramsh-of had geen reden tot ver genoegdheid. Op het kantoor stapelde het werk zich op, e-n aa-n de j-onge Kiljan had hij ma-a-r weinig steun, terwij-l daar enboven de begrafenis hem danig uit zijn evenwicht had gebracht. In zijn dub bele hoedanigheid van vennoot en voor zitter van de Bankiersveren-i-ging ha-d hij in de aula een speech moeten houden. Hij geloofde wel, dat het hem was ge lukt de plechtigheid s-o-be-r en zonder enige sensatie te laten verlopen, al had de aanwezigheid van een talrijk pu bliek en de pers hem in hoge mate ge hinderd, Hij ha-d in ieder rival be reikt, dat de uitvaart op waarderende wijze in de kranten werd beschreven. (Wordt vervolgd). ork. 1-1.45 Caus. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pianospel 12.50 Caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gramm. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gramm. 14.30 V. d. vrouw 15.00 Gramm. 15.40 Voordr. 16.00 El-uit en piano 16.30 Gramm. 17.00 V.d Jeugd .17.45 Regeringsuitz. 18.00 Nws 18.15 Gramm. ■1-8.45 Spor.tprobl.emen 18.55 Gespoken brief uit Londen -19.00 V.d. kleuters 19.05 Gevar progr 20.00 Nws. 20.05 Caus. 20.10 Gramm. 21.30 Caus 21.50 Lichte muz. 22.10 Act. 22.20 Tenor en piano 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beurs ber. v. New York 23,16 Act of gramm. 23.25— 24.00 Dicota-ria HILVERSUM II 298 m 7.00 KRO 10.00 NCRV 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.1 Gramm. 7.45 Morgengebed en liturg kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gramm 8.50 V.d. vrouw 9.40 Schoolradio 10 00 Gramm 10.30 Morgendienst. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Franse chansons 12.00 Middagklok-noodklok 12.03 Gramm. ,12.25 Wt) v. h, land 12.35 Land en tuinb. med-ed. 12.38 Ballroomork. 12.55 Zonne wijzer 13.00 Nws. en k-ath nws. 13.20 Zan-g en piano 13.40 Lichte muz. 14.00 Metropole ork 14.45 V.d. vrouw 15.15 Lichte muz. 15.35 Gram 18.00 Bijbel-lezing 16.30 Cello en piano 17 00 V.d. jeugd 17.30 Gramm. 17.40 Beursber. 17 45 Lichte muz. 18.15 Fries progr. 18.30 Gramm 19.00 Nws, en weerber. 19.10 Op de man af 19,15 Gramm. 19.20 Caus. 19.30 Lichte muz 19.50 Politieke uitz. 20.00 Radiokrant 20.20 Ge- var. progr. 21.45 Gramm. 22.00 Tijdschriften- kron. 22.10 Orgeloonc. 22.40 Gramm. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.2024.00 Gramm BBC Home Service 380 m. 12.00 V.d .scholen. 13.00 Orkestcocic. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Med-ed. 14.15 AMUS MUZ. 15.00 V.d.scholen. 16.00 Amusmuz. 16.45 Kritieken. 17.30 Gramm. 17.45 Caus 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Pianorec. 20.00 Concert- ork. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. .22.1-5 Discussie. 22.45 Lichte muz. 23.15 Gramm. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. 0.08-0.13 K-oers-en BBC Light Progr. 1.500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12,15 Mrs.Da-le's Dagb. 12.30 Nws. en orkestconc. -13.00 Orgelspel. 13.30 Nws en v.d.a-rb 14.00 Pianospel. 14.15 Amus.muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V.d.kl-eut-ers. 15.00 V.d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 1600 Amus.muz .(Om 1630 Nws.) 16.45 Lichte muz. i7.30 Nws en mrs. Dale's Da-gb. 17.45 Theater- en fttm- muz. 18.30 Nws en Transatlantic Turntable. 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 I-Ioor. sp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws en quiz 2,1.00 Jazzmuz. 21.30 Nws en Any Answers? 22.00 Gevar.progr. 22.30 Nws en mus.muz. 23.00 Hoorsp. 23.30 Nws. 23 40 Jazzmuz. 0,15 Amus. muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55-1.00 Nws. NDR WDR. 309 m 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork.conc. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Gramm 1.900 Nws. 19 20 Kamermuz. 20.25 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.0(1 Ge- Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare mi dde'1' helpen elkaar en.... doen wonde'' Op grond van ontdekkingen van den uit de gehele wereld, was het "io9e de werking van het sinds tientallen 'l3' 0, meest gebruikte middel te versterken toevoeging van nieuwe geneesmidde'e i( De 4 middelen in één tablet help®11.0,,, dan, wanneer andere middelen 'a BEROEMDE GENEESMIDDEL IN EÉN TABIET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoelig want die wordt beschermd door bet bestanddeel u10 var.muz. 23.15 Lichte muz. 24.00 NW«' •1.00 Barokmuz. Frankrijk, Nationaal Programma JU' 12.00 Solistenconc. 13.00 Nws. „n 0(<e muz. 17.10 Gramm. 17.15 Orgelrec. 20.0' conc. 21.40 Muz. nieuwtjes. 22.25 Amel1 23" uitz. 22.30 Nws 22.50 Amerikaanse uit^' 24.00 Nws. 324 en 484 m. 0 Brussel 324. .ojfli 12;00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 If. Nws.13.11 Orgelrec. 14.00 Engejf 14,15 Gramm. 14.30 Franse les. 14.45 15.00 Schoolradio. 15.30 Gramm. 13.45 jff's 6>?0 15?®rsen- 16.02 Gramm. Is! ,?r", V' d' kind. 18.15 GLrslhijji V.d.sold. 19.00 Nws. 1930 Rep. 19.40 2 20-' 19.50 Vrije pol. tribune. 20.00 Gramn}'£;r«,jd Moderne Tijden 20.40 Verzoekprogr. 21.3? wjJ-' 22.0 Nws. 22.15 Int.Radio-Universite»' Volsmuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gramm. 13.00 Nws .14.15 Grarnnj' jK en 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram"1: 3>' Pianorec. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. pr°6r" Nws. 22.55 Idem. TELEVISIE 20-, NTS 20.00 Journ en weerber. NCR* fif Kunstbron. 20.40 Filmdocumentaire 21 -.ruin»') bespreking. 21.20 Cabaret. 21.50 DagsW' °FITS Progr.: 17.00 V.d. kind. 17.30 V.d- 18.00—18.10 Opsporingsdienst 19.00 Journ. j-w Journ. 20.15 Kookpraatje 20.30 Gevar 2-1.30 Vragenbea-ntw. li1--* FRANS—BELG. progr.: 17.00—18.30 f-'j/ 20.00 Journ. 20.25 Telematch 21.25 Film Wereldnws VLAAMS—BELG progr. 17.00—18.00 V.d- jO- 19.00 Junlorselub 19 30 Nws. 20.00 Int Film 21.45 Close up 22.30 Nws. en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 4