Spoedig unie tussen Jordanië, Irak en Saoedi-Arabië? Toen Algiers Frans werd f W. v. d. BURG Snelheid élevenissen van een jong gezin dnnr Jörcren ere W BEZWAREN TEGEN ALGEMENE KINDERBIJSLAGVERZEKERING SPAAK VERGEEFS NAAR BONN Hertog Lieverlui lan Moe Intercontinentale lucht lijn over Zuidpool gebied Adres van Kon. Ned. Middenstandsbond en Kon. Ned. Landb.-Comité aan Tweede Kamer Géén oplossing voor Duits-Britse strijd over legeringskosten Proces in Belgrado achter gesloten deuren De Russische hulp aan Indonesië BELASTINGCONSULENT De Voorjaarscollectie 1958 gestart EIGENDOMSPERCELEN OP JAVA Wek de gal in uw lever op MODERNE FLATBOUW BENNEKOM Plaatst 'n Kampioen De krant kunt U niet missen - Geen y NSC MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 PA Gl^ Plebisciet Binnen zes jaar mogelijk V riendschapsverdrag TurkijeLibië Pact van Bagdad Om ambassade-personeel te horen Wijziging wetsontwerp gevraagd KIND VIEL IN TEIL KOKEND WATER door LOUIS BERTRAND UW EIGEN DRUKKERIJ AUTOSLOPERIJ A. VISSER ZN. ROTTERDAM Verdere onderhandelingen? AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR M diS 484,HHoe dikwijls moet ik het nu Ik heb geen ogenblik gedacht, met nog herhalen? jou ergens naar toe te gaan. eev Ik wil me alleen maa' scheren! Egypte en Syrië vormen arabisclie republic! De gebeurtenissen, die in hpt afgelopen weekeinde hebben plaats gevonden, zijn voor de Arabische en de gehele wereld van verstrekkende betekenis. In Cairo vond nl. de ondertekening plaats van de documenten waarbij Egypte en Syrië worden verenigd tot de Verenigde Arabische Republiek. De plechtigheid vond plaats in het regeringsgebouw. Voor Egypte tekende president Nasser en voor Syrië president Koewatly. Ondertussen is gisteren kroonprins Mohammed Ahmed el Badr van Jemen in de Egyptische hoofdstad aangekomen om besprekingen te voeren over aansluiting van Jemen bij de Verenigde Arabische Republiek. Vorige maand had de kroon prins reeds een aantal dagen in Cairo en Damascus doorgebracht en, naar men aanneemt, zich toen volledig laten inlichten over de verenigings plannen. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen in Bagdad heeft koning Hoessein van Jordanië een conferentie voorgesteld tussen hem, koning Feisal van Irak en koning Saoed van Saoedi-Arabië Koning Feisal zou reeds met een dergelijk voorstel hebben ingestemd. Naar men verwacht zullen de drie koningen spreken over een unie tussen hun landen. Rond het regeringsgebouw te' Cairo stond een grote menigte tijdens de onder tekening van de documenten der Ver enigde Arabische Republiek. Via de radio konden de Egyptenaren en Syriërs de plechtigheid volgen. Na de ondertekening werd door de Syrische premier Sabri el Assali. een verklaring voorgelezen, waar in de Verenigde Arabische Republiek werd uitberoepen. In deze verklaring werd voorts gezegd, dat de vereniging de vrucht is van het Arabisch nationalisme, het is de Arabische weg naar vrijheid en soevereiniteit van de menselijke wegen naar samenwerking en vrede De verklaring beschreef de unie als een „noodzakelijkheid", „Syrische en Egyp tische leiders zijn unaniem overeenge komen. dat de nieuwe unie een presi dentieel, democratisch regeringsstelsel zal hebben waarbij de uitvoerende macht zal berusten bij de president van de nieu we staat, die terzijde gestaan zal worden door ministers, die hij zal aanwijzen De wetgevende macht zal berusten bij een enkelvoudige wetgevende assemblee In deze republiek zal er één vlag zijn voor één volk en één leger en waaronder hun zonen gelijke rechten en plichten zul len hebbenAldus de verklaring. In een korte toespraak zei president Nas ser: „Dit is een onsterfelijke dag in onze historie en tevens een beslissende. Want het Arabisch nationalisme heeft zichzelf gerealiseerd. Wij zullen onze uiterste best doen om de basis van het Arabisch natio nalisme te versterken: wij willen het dus danig versterken, dat de Palestijnse tra gedie niet zal worden herhaald", aldus Nasser. Aanstaande woensdag zullen de beide presidenten voor hun parlementen in re devoeringen de basis van de vereniging van hUn volken aanbieden. „Binnen 30 da gen" zal er in Egypte en Syrië een volksstemming worden gehouden over de beginselen van de unie en om uit te ma ken wie president zal zijn. Naar wordt vernomen, zou president Koewatly voor stander zijn van de aanwijzing van presi dent Nasser als president van de Ver enigde Arabische Republiek. Na de proclamatie reden de beide pre sidenten in een open auto door de stad. De menigte schreeuwde leuzen als „wraak tegen Israël is onze eerste plicht' „bevrijdt Algerije" en ,,',/eg met de im perialisten". Egypte gn Syrië zijn geografisch ge scheiden door Israël en Jordanië. Er is op geen enkel punt een gemeenschappelijke grens. Het léger van Egypte, dat op 100.000 Schout-bij-nacht George Dufek, de lei der van de Amerikaanse Zuidpoolexpe ditie, heeft zondag in Christchurch (Nieuw Zeeland) verklaard, dat een luchtverbin- ding van Australië en Nieuw-Zeeland naar Z.-Amerika over de Zuidpool mogelijk is als men verder gaat met de uitvoering van plannen tot de aanleg van een ijsvrij vliegveld te Marble Point in het Zuidpool gebied. Door gebruikmaking van dit vlieg veld zou de vliegroute van Australië en Nieuw-Zeeland naar Zuid-Amerika met twge derden kunnen worden bekort. De aanleg van een grote ijsvrije luchtha ven te Marble Point zou naar schatting zes jaar vergen. De huidige startbaan te Marble Point is door technici van de Amerikaanse marine gemaakt. man wordt geschat, is het sterkst van alle Arabische staten, maar zwakker dan de legers van Israël e Turkije. Het leger van Syrië wordt op 65.000 man geschat. De bevolking van Egypte telt 23 miljoen zielen en die van Syrië vier miljoen. Van welingelichte zijde is vernomen, dat bij het bezoek van de Turkse presi dent, Bayar, aan Libië waarschijnlijk een vriendschapsverdrag tussen beide landen getekend zal worden. Het bezoek duurt van 5 tot 10 februari. Bayar zal met een oorlogsschip, geëscor teerd door andere oorlogsbodems, de reis naar Tripolis maken. Nader is gemeld, dat Bayar gisteren reed met de torpedobootjager Genlik uit Istanboel is vertrokken om het bezoek te beantwoorden dat de Libische soeverein Idris el Senoessi in augustus 1956 aan Turkije heeft gebracht. Minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles heeft zaterdag bij zijn te rugkeer uit Ankara verklaard, dat de vijf landen van het pact van Bagdad en de V.S zich eensgezind zullen keren tegen een ge wapende Sovjet-agressie van uit het noor den. De minister zei zeer bemoedigd te zijn door het gemeenschappelijke doel bin nen het pact. Er is op de conferentie te Ankara veel aandacht besteed aan de economische ont wikkeling van de lidstaten en het sociale w.'zijn. Wij hebben ingezien, aldus Dulles dat een al te grote militaire inspanning tot een economische toestand kan leiden, die de communistische ondermijning in de hand werkt. De Kon. Ned. Middenstandsbond en het Kon. Nederlands Landb-rw-Comité, hebben in een adres aan de Tweede Ka mer het wetsontwerp voor een Algeme ne Kinderbjjslagverzekering als onaan vaardbaar van de hand gewézen. Zij zjjn van oordeel dat de voorgestel de voorziening niet in het rechtsbewust zijn van de zelfstandigen leeft. Een en ander past volledig in de door hen steeds aanvaarde gedachtengang, dat de zelf standigen in het algemeen dienen op te komen voor de risico's, die hun positie in de maatschanpjj met zich medebrengt. Dit geldt mutatis mutandis eveneens voor de vorming van een gezin. Een herverdeling van het inkomen ten behoeve van alle gezinnen van zelfstan digen met drie of meer kinderer past niet in deze gedachtengang en moet dan ook als onaanvaardbaar van de hand wor den gewezen, aldus het adres. Uiteraard zal het inkomen van de zelf standigen In het algemeen.toereikend moe. ten zijn om zelf risico's te kunnen dek ken, welke door bepaalde calimiteiten kunnen optreden. Vandaar, dat de orga nisaties van oordeel zijn. dat een fiscale tegemoetkoming in de kosten van de door de zelfstandigen terzake te treffen voorzieningen logisch moet worden ge acht, gezien de verplichte wettelijke socia le voorzieningen voor 'oontrekkenden. Ook tegen de opzet van de voorstellen als zodanig bestaat bij de organisaties groot bezwaar. Bij een berekeningvan het profijt, dat de zelfstandigen van de regeling zouden kunnen hebben blr'.t. dat dit voor velen te verwaarlozen, zo niet afwezig is. Dit geldt in het bijzonder, in dien men het gehele arbeidsleven van de uitkeringsgerechtigden overziet. Na af trek van de te betalen premie zullen slechts de zelfstandigen met kinderrijke gezinnen enig financieel voordeel van de voorgestelde kinderbijslagverzekering ge nieten, alsmede de zelfstandigen met een gering inkomen, waarvoor de overheid de premie betaalt, aldus het adres. Voorts wordt, opgemerkt, dat de orga nisaties het voorstel om studerende en invalide kinderen in de leeftijd van 16 tot 27 jaar voor de berekening van de kin derbijslag als twee kinderen te tellen, van de hand menen te moeten wijzen. Voor wat de regeling van de kinderaf trek betreft zou het juister zijn om de kosten, gemaakt ten 1 .hoeve van rtude- rende en invalide kinderen, als buitenge wone lasten te beschouwen, voorzover zij de kosten van het normale levensonder houd van thuis-wonende kinderen, welke kosten enkelvoudige kinderaftrek recht vaardigen, te boVen gaan. De organisaties zijn bovendien van oor deel, dat een herverdeling van het natio nale inkomen c.q. van de totale loonsom ten behoeve van de hier bedoelde cate gorieën van kinderen niet dient te ge schieden door middel van een kinder bijslagvoorziening. In de kosten van de studie van begaafde kinderen behoort op een andere wijze te worden voorzien. Het aanwenden van een kinderbijslagjvoorzie- ning ter ondersteuning van een deel der volwassen invaliden betekent een onge wenste discriminatie. Indien t.a.v. de in- ISautre?e1?n Sctroffen dienen te o den, behoort hiervoor een algemene op dit doel afgestemde regeling te wor den geschapen, zoals dit voor de blinden is gedaan. Onder een dergelijke regeling zuilen alle invaliden kunnen vallen en niet alleen degenen, die jonger dan 27 jaar zpn en door hun ouders onderhouden worden. Intussen moet helaas worden geconsta teerd aldus het adres, c'u het inkomen van bepaalde groepen zelfstandigen in de middenstand _en-de landbouw niet toerei kend is om in de kosten van de opvoe ding hunner kinderen in redelijke mate te vooraien. De organisaties kunnen op grond van deze overweging aanvaarden, dat de zelfstandigen met lage inkomens en met 3 of meer kinderen in hun moei lijke financiële positie enige tegemoet koming wordt gegeven. Zo al een regeling inzake kinderbijslag daartoe tot stand «u moeten komen, achten zij het ter ge- dachtenbepaling gewenst hiervoor een in komensgrens van 4000 te stellen. „Ik zeg ronduit geen oplossing te heb ben". Dit was de commentaar van Paul- Henrl Spaak, de secretaris-generaal van de NATO, gistermiddag na afloop van zijn besprekingen met de Westduitse regering over de kwestie der Britse en Franse le geringskosten in Duitsland. De onderhandelingen tussn Groot-Brit- tannië en de Bondsrepubliek over de Brit se eis van 600 miljoen mark bijdrage in de legeringskosten van het Rijnleger ver keren al geruime tijd in een Impasse. West-Duitsland weigert verder voor dit doel te betalen, omdat 'de financiële toe stand van het land dit niet zou toelaten. Ook soortgelijke Franse eisen wenst de bondsregering niet in te willigen. Vorige week besloot secretaris-generaal Spaak zelf naar Bonn te gaan om te trachten een oplossing te vinder, voor deze zaak, die in nauw verband staat met de kwestie van de terugtrekking der Brit se troepen in het continent. Spaak zou za terdag in Bonn arriveren. Hij kon echter vanwege de mist niet per vliegtuig naar de Westduitse regeringsstad reizen. Hij kwam nu pas zondagmorgen in Bonn aan. waar hij 4'/s uur lang vergeefs heeft ge confereerd met de! ministers Von Brenta- no (buitenlandse zaken). Itzel (financiën) en Strauss (defensie), Ook generaal Heu- singer woonde de besprekingen bij. De Duitse ministers zouden staande heb ben gehouden, dat Wset-Duitsland geen verdere financiële bijdrage kan doen. Naar verluidt zouden de ministers in dit verband hebben gewezen op de kosten, Verbonden aan de opbouw der Westduitse De rechtbank in Belgrado, waarvoor drie vroegere Joegoslavische politieke lei ders terecht staan op beschuldiging van plannen om het regiem van Tito omver te werpen, is zaterdag in geheime zit ting gegaan, toen twee Joegoslavische per soneelsleden van de Amerikaanse ambas sade als getuigen werden gehoord. De of ficier van justitie vroeg om een gehei me zitting „in het belang van Joego— Slavië's vriendschappelijke betrekkingen en de handhaving van de betrekking met zekere landen" Het verzoek van een verdedigster om de officier van justitie te vervangen om dat hij vrijdag een der beklaagden - dr Zujovic - een lafaard had genoemd, werd geweigerd. Zujovic trok zaterdag een ver klaring in, die hij vroeger tijdens een lang durig nachtelijk verhoor had afgelegd. Hij zei dat hij toen niet goed meer wist wat hij deed. Het proces zou vandaag worden voort gezet. Tijdens de algemene beschouwingen in het Indonesisch parlement over het wetsontwerp tot ratificatie van de Rus sische kredieten aan Indonesië van 100 miljoen dollar, hebben Islamitische cn christelijke leden verklaard tegen het ontwerp te zullen stemmen, indien daar in geen wijzigingen worden aangebracht Het parlementslid van de Partai Ka- tholik, Doeriat, wenste de opneming in het verdrag van een clausule, die de soe vereiniteit van de Indonesische staat bui ten twijfel stelt. Volgens hem zou er ach ter de economische overeenkomst meer zitten, dan erin wordt gezegd, daar alle daarbij voorziene ontwerpen en onderzoe kingen door Russische deskundigen wor den vervaardigd en uitgevoerd. Niet alleen in het parlement kwam de ze gerechtvaardigde angst voor com munistische Infiltratie naar voren. In Pa- lembang is een anti-communistische liga opgericht. Zij bestaat uit de anti-com munistische fronten van midden- en zuid- Sumatra. Celebes en Soerabaja. President Soekarno houdt momenteel vakantie in Japan. Als „half-privé" gast zal hij in staat zijn met een minimum aan protocol door Japan te reizen. Leden van zijn gevolg zeiden aan een correspondent van Reuter, dat dc president alleen maar de wens heeft uit te rusten, aangezien hij daaraan behoefte heeft na de aanzienlijke spanningen, waaraan hij de laatste maan den heeft blootgestaan. De hoofdredacteur van het te Djakar ta verschijnende onafhankelijke blad „In donesia Raya". de heer Enggak Bahai- din, is zaterdag door de militaire auto riteiten in hechtenis genomen. Dit ge schiedde twee weken nadat hij was ont slagen van een vorige detentie die hem. ook door de militaire autoriteiten, was opgelegd wegens het publiceren van mili taire berichten zonder voorafgaande toe stemming. Het vierjarig dochtertje van de familie Struik aan de Enterweg te Rijssen is in een onbewaakt ogenblik in 'n teil met ko kend water gevallen. Overdekt met brand wonden is het kind naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd waar het zaterdag is overleden. ROMAN UIT HET REVOLUTIEJAAR 1830 in een strikt historische omlijsting. (van de Académie Frangaise) 29). Adèlezijn verloofdeDie naam had plot seling op hem het effect van een algehele opleving. Hij wilde absoluut de brief, die hij kuste, zélf lezen; alsof ze een toverkrachtig formulier voor zijn genezing behelsde! De dokter werd stilaan ongerust, sloeg al zijn bewegingen scherp gade en wisselde een angstig knipoogje met Messaoud. En jawel, stilaan werd het lijkbleke gelaat van Amédée nóg bleker, zijn gelaat door een uitdruk king van zielesmart zódanig verwrongen, dat men hem de brief uit de handen wilde trekken. Maar hij verzette zich, koppig verder lezend.... De inhoud was wreed genoeg, ook zónder reke ning te houden met de toestand van een zo zwaar gekwetsteAdèle moest wel in een onvoorstel bare meisjesluim haar verloofde zulke verwijten hebben gedaan, alsof ze het erop toelegde, hem innerlijk te kwetsen en te ontmoedigen. Natuurlijk leed ze onder zijn afwezigheid; wilde ze hèm nu, in een harteloze soort vergeldingswaan, op hèar heurt doen lijden, door zo zinloos te schrijven? Zo zei ze: Je hebt het maar over je manoeuvres, je krijgsverrichtingen allemaal heel mooi. Maar in dat alles stel ik alléén belang vóór zover het jou betreft. Als je nu eens wilt begrijpen, hoe het doen en laten van admiraal Duperré me steenkoud laten! Ik zou de hele vloot, het hele leger en heel Afrika cadeau willen geven, om jou hier te hebben! Maar het lijkt wel, dat je je zo iets niet kunt voorstellen! Je benf nog net zo blind, als in de lang vervlogen dagen, toen we nog sa men speelden bij de grote vijver in de tuinen der Tuileriën. Je moest daar je kleine, zelf-uitgedach- te schuitjes proef laten varen; je vader verzeker de ons, dat je aanleg had om ingenieur te wor den en jij. je had alléén maar oog voor je scheepjes! Ik moest en zou ze bewonderen! Ahaha hoe heb ik toen niet gespot met die „al lerliefste bootjes" van jou! Liever zou ik, in plaats van al dat enthousiasme voor je eigen gemaakt speelgoed, een enkele attentie voor mijzelf gezien hebben en dat doe ik nog! In 's hemels naam, denk daar wat minder aan en wat méér aan mij, die aan je genegenheid begint te twijfelen.. En, omdat de dingen van het hof en van de politiek je altijd zo na aan het hart liggen: kort geleden hebben we Hare Majesteit uit Napels op bezoek gehad, op hun terugreis van Madrid, waar ze hun dochter ten huwelijk hebben gegeven. Luisterrij ke recepties in het Palais Royal, bij de Hertog van Orléans die enkele dagen later, als gevolg van de juli-revolutie, de troon zou bestijgen als „de burger-koning" Louis-Philippe. Vert), vuur werk, heel Parijs geïllumineerd, een sprookjesach tig bal. Ik had van Madame een droom van een avondtoilet gekregen hoevelen onder de jonge lui hebben er toen niet naar me opgekeken. Die kleine de Rivière heeft me geen ogenblik vrij ge laten, heel de avond! Amédéé kon dit luchtig geklets niet langer ver dragen, dit onbewust pijnigen van de afwezige, wiens zelfopoffering niet eens. naar waarde werd geschat! Was het niet voor hèèr, tenslotte, om haar waardig té worden, dat ook hij aan de campagne in Afrika deelnam?.. De brief liet hij uit zijn handen vallen, toen hij het hoofd met een air vaó jjier zie" wanhoop achterover in de kussens wierP-^ saoud, die hem angstvallig gadesloeg, fjuiS' dadelijk over zijn gesloten ogen heen met de tervraag: Wat is er vriend? Mijn verloofde heeft me zulke onaardig® gen geschreven, dingen die me zo'n PÜn igpiel1. En weer legde hij de hand op zijn w0"„n ee" De Algerijn haalde de schouders op en ko zweem van brutale spotzucht, zelfs hier en_ ogenblik niet onderdrukken, terwijl hij zel' ,sje Die vrouwen! Je kunt er zovelen vinden, zelf begeert! Moet je dat nu zo van streek gen. Maar Amédée was in zwijm gevallen, tot ei" Vanaf dat ogenblik ging het van kwaad ger; alle bezoek werd verboden. En zo ce] oP saoud voortaan in de eenzaamheid van zbn afge" de Torre-Chica, door géén ziekenbezoek mee leid. over allerlei te piekeren. Hij vervloekte de schotwond, die wellicht dées dood kon veroorzaken. En, wie v/e„ zij® zou de opperbevelhebber niet, uit weerwraa q0k gevangenschap onaangenamer gaan maken- jjjj. vol zelfverwijt voelde hij zich! Waarom "aanssn, door te smalen op de dapperheid der Fr oe^ Amédée zodanig geprikkeld, dat hij tot werd verleidHij had hem toch het 'eve jo0d En nu ging hij, Messaoud, die redder de d jagen.. „3ir Aan een en ander dacht hij, met de twee ^of- den op de borstwering van het dakterras 0® ite re- Chica leunend en een blik op de eindeio in de verte. Toevallig viel er fel zonlicht op de gro(e ote* ragd-ring aan zijn vinger en de in Zo0 ggfi' verdachte uitstraling van Mamma Nefissas j0nP ragd (met dat dodelijkste gif) zette te zijn Afrikaanse bijgelovigheid in beroering- gcf' twijfel mogelijk! die vermaledijde gifring j$e9 hem ongeluk!.. Sedert hij die ring droeg,j onheil en tegenspoed zich voor hem ver ge- eerst al Khadidia's trouweloosheid, toen zijd vangenneming. om maar niet te spreken da1' ontsnapping aan een gruwelijke dood e nog die verschrikkelijke verwonding, die édée me en wrede doodstrijd van zijn vriend vVei" Zou hij het ongeluksteken niet liever in pen? Maar tegelijkertijd werd zijn duistere lenziel overheerst door een soort religieuze voor de geheime krachten in dit verholen pe- tuig-des-doods hij moest de ring tóch ma houden. ^j- Toch: hoe meer hij erover nadacht, des ^ei^' delijker zag hij nieuwe redenen voor ongeler De ene dag na de andere ging voorbij a'no?fr dan een week stonden de twee legers te» '0 elkander, maar nergens waren de FranSh0c>r('e stap vooruit. Boven op de Torre-Chica |(}et men het best dat schier ononderbroken 8e ge' van kanonnaden, nu en dan een onheilspell®d ^0(i' luid van explosies, het geratel der artiller' ev vooien, het lawaai der ammunitiewagens v bti' naar de bevechtslinies. men zag er ook lance-wagens op- en afrijden, waaruit °n ye'' gekwetsten, tegelijk met de lijken van ges den, werden uitgeladen!.. (Wordt vervo Getrouwd: JAN L. J. M. VAN DER DRIFT en DO W. M. MELCHERS Dè Heer en Mevrouw VAN DER DRIFT-MELCHERS zeggen mede namens weder zijdse familie hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Schiedam, 1 februari 1958. voor slechts f 135.—. U drukt Uw eigen mededelingen, re clame, tekeningen enz. in 7 kleuren tegelijk, 200 afdrukken voor slechts 48 cent onkosten!! Zonder stencils en zonder Inkt. Vr. een vrij bi. demonstratie van de reeds wereldberoemde MIL-COP" aan bij de Impor teur: International Import Cen tral, Selterskampweg 24, Ben- nekom. Tot onze grote droefheid overleed heden plotseling, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, mijn lieve Vrouw en onze goede zorgzame Moeder, Pleeg moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante MARGARETHA JOHANNA VAN RIJN geb. Van Velsen in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: H. J. VAN RIJN Delft, 2 februari 1958. Spoorslngel 82. Rozenkransgebed in de kapel van de St. Hippolytus- stichtlng, Oude Delft 203, op maandag-, dinsdag- en woensdagavond te 7.30 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de parochiekerk van St. Hippolytus, Voorstraat, op donderdag 6 februari a.s. De gelezen H.H. Missen te 7.15 en 7.45 uur en de ge zongen, plechtige H. Misvan Requiem te 10.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk en bijzetting in het familiegraf op de r.-k. begraafplaats alhier. Liever geen bezoek Geen bloemen Gaarne Uw gebed M vraagt te koop sloopauto's en lopende auto's, zowel luxe als vracht* bij voorkeur van 1945 tot 1958 Grote sortering onderdelen van vele merken personen- en vrachtauto's Nederlands grootst gesorteerde sloperij ALLEEN GEVESTIGD:, Terbregseweg 262, Tel. 01800-138647 na 18 uur 131623 Handel en Bedrijf Voor pasfoto's naar K. van Vuu- ren, in 1 dag gereed. Hoogstraat 106. Schiedam. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2.- bij elke drogist. inlichtingen omtrent erkende opleiding, examens en lidmaat- schap bij het Secr. Nederl. Col lege voor Belastingconsulenten Belgischeplein 6 te 's-Graven- hage fpost Sehev tel 5517P3 strijdkrachten en op de grote uitgaven, die de hulp aan de vele vluchtelingen uit Oost-Duitsland met zich brengt. De Westduitse regering heeft wel haar aanbod gehandhaafd om een Markenre kening tot een bedrag van 477 miljoen gul den bij de Engelse staatsbank te. openen, teneinde uit dit saldo jaarlijks een be drag van 79,5 miljoen gulden te voldoen als afbetaling op de lening, die West- Duitsland na de oorlog bij Groot-Brit- tannië hefeft gesloten. In diplomatieke kringen te Bonn ver wacht men dat Engeland nog meer troe pen zal terugtrekken, indien West-Duits land volhardt in zijn weigering om verder bij te dragen in de financiële kosten van het legeren van troepen der verbondenen op zijn grondgebied. Volgens een woordvoerder van de West duitse regering zullen de onderhandelingen worden voortgezet. Spaak daarentegen ver klaarde, dat de zaak nu weer met andere NATO-landen besproken z»! worden en dat de onderhandelingen met de Westduitse regering niet onmiddellijk zullen worden hervat. Wel ls zijn, economische en finan ciële adviseur, Gregtj, in Bonn gebleven voor de regeling van verscheidene techni sche kwesties. De voorzitter van de Westduitse soci alistische partij, Ollenhauer. heeft zon dag in Dortmund gezegd, dat de Britse eis een poging is om de rechten uit de bezettingstijd te „vereeuwigen". Hel enige gil tegen ratten, dal onge vaarlijk u voor andere dieren en mensen Modieuse japonnen, deux piè- ces van zuiver wollen jersey wevenit. OOK NAAR MAAT voor grote maten leverbaar. Minicare kantblouses. Ook de VLISTRA'S huisjapon nen tot in de grootste maten zijn er weer. LANGE KERKSTRAAT 19 TEL. 66135 - SCHIEDAM Officiële Publicatie Het Ministerie van Buitenland se Zaken maakt bekend dat bij de Directie Algemene Zaken, gebouw Plein 20 te 's-Graven- hage, voor belanghebbenden ter inzage liggen 8 nummers van de Indonesische staatscou rant met oproepen betreffende eigendomspercelen op West-, Midden- en Oost-Java waarvan de eigenaren afwezig of onbe kend zijn. Indien de eigenaren niet voor een bepaalde datum, vermeld in de oproepen, hun rechten aantonen, zullen de percelen openbaar worden verkocht. zonderschadclijkelaxeermiddelen en u zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig, voelt u né,ar en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS LEVERPILLETJES - on schadelijk. plantaardig en zacht- om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer eer^ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.35 per flacon. Riante 4-kamerflats aan de Edeseweg. Fraaie, bosrijke om geving. VESTIGING VRIJ. Ga rages beschikbaar. Direct te aanvaarden. Eigen geld f 2400; maandel. betaling f 147. ml. alle werkd. van 13-16.30 uur in de volledig Ingerichte model flat op het bouwwerk en bij Mak. J. H. C. Penners, Bredius- weg 80, Naarden, tel. 02959-7019. VAN NIEtJWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1.9.5.8 v. Nieuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154, Rotterdam Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) De snelheid, waarmede het nieuws de Lezers beve g^1' belangrijk. Immers, nieuws moet nieuw zijn. Een 0 0ft' heet van de naald, wordt gelezen. Kers-vers van de Per" „rf5. vangt iedere dagblad abonnee zijn krant in de bus, vol Elke dag wordt de krant met een zekere spanning gezien Nieuws trekt altijd, iedere dag. Ook het ad ver nieuws. Dagbladreclame is bijzonder effectief door de aandaee" iedere lezer iedere dag voor „zijn" krant heeft. Vero verdedig uw debiet met dagbladreclame. 63. Maar ook aan 't eten dient gedacht. Kijk: hier geeft de opperkok al acht. Ik bak de biefstuk goed, zegt hij, en u krijgt elke dag een ei. Voor toe maak ik een lekkere pudding nit 't kookboek van Weermejus Budding. De hertog vindt dat best. Terstond deelt hij bevelen in het rónd. Zelf stelt hij met behulp van Dop een regiment van orde op. Hij tekent met een ganzeveder staatsstukken en vernieuwt ze weder. Als d'avond valt, rijst groot ^?udV3' "TCpn mrin,rHa cnio+ Iï>a' Een windje suist door d'oer In diepe rust ligt dra het dory Men hoort slechts hier en Op bedstee en matras geborêe Ontvliedt thans elk de daag50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 8