Blauw Wit joeg in half uur degradatie-spook op de vlucht Surinamer Sparendam bracht VVV-defensie tot paniek En Fort una '54 is de Cup kwijt! Hermes DVS verdedigde zich knap Onnodige penalty bracht Scheveningen de zege m^ssgm BW veroorzaakte twee fatale penalty's en clito free-kick Titel-jagers in de le en 2e divisies maakten geen fout 4 X sïv ra 4 Vreugdevolle sensatie in Olympisch Stadion DOS schoot beter clan Amsterdam Sittardia wipte Rapid JC uit 2e Beker-ronde BW vaster op cle laatste plaats y. v iS«» vv: V RBC SCHAKELDE DE GELENERS DOOR GELIJK SPEL UIT ■i Canjels schoot alle drie keer raak ZFC en Willem II op het nippertje! f ity r,V t J' 5$ V Sc* MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 PAGINA 6 SlfP „INHAAL" EREDIVISIE MIDVOOR BRAK BEEN „ABE" SPEELDE WEER Sittardia velde Rapid 4 n V ry V' ten Van SS" I vW.K. k,i A ..I J. OLYMPISCH STADION, zondag. Vijftienduizend Amsterdamse Stadion-bezoekers hebben gezien, dat de Zebra's beslist niet van zins zijn willoos ter (degradatie)-slacht- bank te worden gevoerd. Want met het enthousiaste en (vooral voor rust) gedegen spel, zoals Blauw Wit het tegen VVV speelde, zullen de Amsterdammers zeker nog meer „scalpen'' veroveren. Of Blauw it herborgen was? Aanvallend zeker wel en met Sparendam op de middenvoorplaats Koekebakker was niet opgesteld had men dan nu eindelijk de goede samenstelling van de aanvalslijn gevonden. VVV kan er over meepraten en werd door de Blauw Wit-formatie in precies een half uur naar een duidelijke 41 nederlaag gespeeld. Die eerste dertig minuten waren dan ook rijk aan evenementen, in tegenstelling vooral tot de na-rust-periode, die niets opwindends bood, omdat VVV de Amsterdammers rustig toestond de zege te consolideren en zelf de kracht niet kon opbrengen om nog voor een beter resultaat te kampen. ERWIN SPARENDAM, de Surinaamse middenvoor van Blauw Wit, de schrik der V. V. V.- verdediging. (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, zondag. In het Utrechtse stadion Galgen waard schenen de Zwarte Schapen in no time tegen de vlakte te worden ge speeld. Reeds in de eerste de beste mi nuut stonden duizenden Domstedelin- gen te springen van vreugde omdat Lui ten na een hoekschop de bal in pijl snelle vaart onder de lat had laten zoe ven, en in de daarop volgende tien mi nuten dreigde de Amsterdamse schaaps kooi te worden plat gebombardeerd. Het geschut was niet van de lucht, maar alle zwaar-kaliberg misten op wonder lijke wijze het doel. Het bombardement nam geleidelijk aan weliswaar in hevigheid af, maar het DOS- offensief bleef. Dat werd overigens pas na een half uur met een tweede doel punt bekroond dank zij een gehaaid kop balletje van Van de Linden (2-0). De Am sterdammers mochten erg blij zijn, dat de stand tot de rust zo bleef. Na de hervatting kregen de gasten de felle wind mee. Zij gingen direct in het offensief, maar het was geen voorspeler, die in de vierde minuut de stand redu ceerde. doch rechtshalf Corbran, die met een ver schot de roos trof doordat De Mun-ck vér voor zijn doel stond opgesteld. Nog in dezelfde minuut zou Corbran bijna de gelijkmaker op zijn rekening heb ben laten schrijven. De Amsterdammers ontpopten zich nu als wolven in schaaps bieren en druikten de Utrechters met de rug tegen de muur; het schot liet echter te veel te wensen over. Nadat DOS zich weer goed had losge werkt, zorgde Van de Linden twaalf mi nuten voor het einde met een uitge kookte sliding voor 3-1 en toen was uiter_ aard het pleit beslecht. Tot het laatste eindsignaal werd echter pittig doorge speeld. Van der Zant, Engelander, Sparendam. Koers en v. d- Berg, zo was de „nieuwe" voorhoede van Blauw Wit geformeerd. En het beginfluitje van scheidsrechter Bronk- horst had nog maar nauwelijks geklonken of Sparendam had zich als een ware schrik voor de wankele en nerveus spe lende VVV-defensie ontpopt. Lamberts en Steegh werden van het welbekende kastje naar de muur gestuurd en in de 3e mi nuut reeds deponeerde de te hulp gesnel de midvoor Spikofski de bal in het eigen door Swinkels verlate doel, wat dus 10 betekende en Blauw Wit een geduch te ruggesteun verleende. Tegen de wind in leidde Sparendam zijn aanval steeds weer naar voren, werd VVV tot het weggeven van een viertal corners genoopt en kreeg de Venlose ploeg tien minuten na de eerste treffer een tweede, niet-verwachte „tik'' te incasseren. Lam berts kon een schot van Van der Zant uit het doel trappen. Van der Hurk sloeg met de hand de bal verder weg. doch scheidsrechter Bronkhorst behoefde niet voor hands te fluiten. Koers kon name lijk de bal tegen de touwen koppen en zo kon de penalty achterwege blijven. Deze marge van twee goals lokte reac tie bij VVV uit. De Venloënaren gingen wat evenwichtiger spelen en kwamen nu telkens voor het Amsterdamse doel. Moest in de 20e minuut eerst nog een goal van Wilkes wegens buitenspel worden gean nuleerd, een minuut later schoot Faas van 15 meter afstand toch hoog raak en zo kwamen de bezoekers wat dichter bij hun gastheren te staan. Blauw Wit voelde toch wel de bedrei ging en het nam dan ook dadelijk het initiatief weer over. Zes minuten na de Venlose goal werd het verschil weer op twee treffers gebracht. Op een dieptepass van Van der Zant sprintte Koers in, scheidsrechter Bronkhorst wuifde het off- side-gevlag van een zijner lijn-secondan- ten weg en daardoor kon de Amsterdamse linksbinnen zijn spurt doeltreffend beslui ten: 31. Precies in de 30e minuut werd Van der Zant door een pass van Engelander be diend en met het vleugel-schot werd de 41 stand breikt. En daarmede waren vrijwel alle wapenfeiten van deze wed strijd volbracht. Wel kreeg Wilkes in die eerste helft nog een kans op een tweede doelpunt, doch Royé kon het schot, dat snel naar de bovenhoek „klom", met het hoofd tot corner duwen. De tweede helft bevatte geen enkel hoogtepunt. Blauw Wit voelde zich heer en meester en kon dat blijven ook, omdat VVV bleef teleurstellen. Dahrs was in die periode de grote man. Hij maakte Wilkes het voetbal-leven bar zuur, nam in zijn eentje het middenveld in beslag en stak met kop en schouders uit boven zijn „gro te" collega Jan Klaassens. Het was dus geen wonder, dat Blauw Wit „op zijn slof fen" die zo nuttige 41 zege kon conso lideren. IK 1 Beker-voetbal in Rotterdameen derby, waarin Feijenoord het tegen de amateur 2e klasser Ncplunus evenmin cadeau kreeg als tien jaar geleden toen beide clubs nog voor de competitie tegen elkaar uitkwamen. Kees Rijvers is door de defensie van de Drietanders geglipt, maar strandt op keeper Van Noortivijk. ROOSENDAAL, zaterdagavond Fortuna '54 is de Beker kwijt De Geleense sterren-ploeg, die verleden jaar op zo imposante wijze de toen na zeven jaren in ere herstelde K.N.V.B.-bekcr in de prijzen- kast had geloodst (in de finale werd Feijenoord in eigen Rotterdam met 24 geklopt), diezelfde sterrenploeg is ditmaal niet verder gekomen dan de 2e ronde. Zij vond haar Waterloo onder de schijnwerpers van „De Luitenhet Roosendaalse sportpark waar zaterdag avond 5.000 Brabantse voetbal-fans in het 11 gelijke spel van R.B.C. tegen de Geleense internationals een stimulans voor nieuwe Carnavals-opwinding vonden. Dat gelijke spel was voor Fortuna '54 fataal, want R.B.C. was gast op eigen veld. In onderling goedvinden was besloten, dat in afwijking van de loting die een ontmoeting Fortuna—R.B.C. te Geleen uit de bus had gebracht, de wedstrijd te Roosendaal gespeeld zou worden. Officieel bleef nochtans Fortuna de „thuis ploeg"! En het reglement wil, dat tot aan de kwart finales de „gasten" bij een gelijk spel naar de volgende ronde overgaan. In casu R.B.C. en dat betekende dus voor Fortuna '54 het verlies van de Beker geleden. Zij namen tegen Feijenoords in vallers-verdediging zelfs een 02 leiding, maar daarna ging de voorhoede van de rood-witten zich roeren en het einde kwam met 53. Verder werd uit de lc ronde de Twentse semi-derby Rigters- bleekHengelo gespeeld, waarin de ama teurs geen kans kregen. NOAD had Wii- helmina al enkele dagen geleden met 23 uitgeschakeld en MVVDe Baronie werd op verzoek van Prins Carnaval uitge steld Al met al zijn dus opnieuw drie ama teur-clubs geëlimineerd: Hengelo, De Spechten en Neptunus; er blijven er nog vijf over. Overigens werden dit weekend slechts 10 van de 32 wedstrijden voor de 2e ronde gespeeld. Uit de ere-divisie zijn nog 6 teams in de strijd- uit de eerste di visie 20 en uit de tweede divisie 4. ERE-DIVISIE: DOSAmsterdam 31 NAC-BVV 4—2 Blauw Wit—VVV 4—1 Zelfsin een nóg zo klein inhaal programma van slechts drie wed strijden komt de Ere-divisie er niet zonder een daverende verras sing af! En dat was natuurlijk da grote 41 revanche, welke Blauw Wit" in het Olympisch Stadion be vocht om een volgens sommige waarnemers door de Carnavals geneugten ondermijnd VVV, dat vooral in de verdediging nogal raar op de benen stond. En dat vróóg ais het ware om uitschie ters a la Koekebakker en Sparen damwaar de Zebra's het dan ook niet aan hebben laten ont breken. Het gevolg was, dat BW het kind van de rekening werd. Want de Bosschenaren liepen ook in Breda tegen NAC een nederlaag op en werden nu nog vaster op de laatste plaats gedrukt, terwijl ook Elinkwjjk met lede ogen toezag hoe Blauw Wit met twee uiterst kostbare punten wegliep. In de top-regionen versterkte DOS zijn tweede plaats achter lei der Enschede, want in hun nieuwe stimulans zagen de Utrechters nu inderdaad wél kans °m de vólle winst op Amsterdam te veroveren. De stand luidt nu zó: Spel. Enschede DOS Ajax ADO Rapid JC Fortuna '54 Feijenoord PSV MVV NOAD Blauw Wit Elinkwijk BW 22 31 50—29 22 29 50—34 22 27 41—26 22 27 49—36 22 25 45—37 22 25 46—39 22 24 37—32 22 24 50—44 22 24 57—50 22 24 48—46 22 22 41—34 21 19 41—51 22 18 32—54 21 17 34—46 21 16 31—41 22 15 35—43 22 13 30—54 21 12 42—61 In de wedstrijd WSV '30IVV voor de derde klasse B West I van de KNVB heeft midvoor B. Kalf van IVV zijn lin ker scheenbeen gebroken. Acht minuten voor de rust gaf Kalf van rechts een voorzet en draaide daarbij op bat linker been. Maar deze manoeuvre werd hem noodlottig, want zijn voet bleef in de grond steken en het scheenbeen brak. De wedstrijd werd toen bij de stand 00 ge staakt. Kalf is naar het stadsziekenhuis te Purmerend overgebracht. (Van onze sportcorrespondent) SCHIEDAM, zondag. HERMES DVS—SCHEVENINGEN 1—2. Hermes DVS genoot weer eens de sinds lang ongekende weelde van een uitverkocht huis en het beloonde de grote supportersschare met een spannende party voetbal, waarin ze zich volkomen gelijkwaardig toonden met de koploper Scheveningen. Tot aan de 34ste minuut in de tweede helft balanceerde de strijd in een volkomen even wicht. Toen gaf linksachter De Groot onnodig een penalty weg, waardoor de Hagenaars toch nog een benauwde zege konden behalen. Jammer voor de dapper partijgevende blauwwitten, die een gelijk spel zeker verdiend hadden. Reeds in de 7de minuut van de tem poloos beginnende wedstrijd kwamen de Hagenaars aan een voorsprong. Een verre pass van De Wit bood W. Zwarts gele genheid goed door te zetten. En uit zijn aangeven schoot Dekker goed in (01). Het tweede doelpunt van D.O.S., een „bekeken' balletje van Tony van de Linden, waar Amsterdam-back Boskamp juist te laat voor kwam. Het aanvalsspel van de gasten was over het algemeen wat gevaarlijker dan dat van de thuisclub, .maar goed verdedigen van Rijke, Van der Slopt en De Groot hield die dreiging voldoende in toom. De Sohiedamse kansen lagen in de niet al te sterke Scheveningse flankdekking, want zowel Onink als A. Zwarts gaven nogal eens kansen weg, maar Jacobs wist daar door treuzelen niet van te profi teren, terwijl ook een fraaie voorzet van Van Zuylekom door het Schiedamse bin- nentrio niet werd benut. Levensgroot was de kans. die Van Zuy lekom in de 21ste minuut miste. Na een blunder van Onink kwam hij volkomen vrij. maar hij wist de uitlopende Van Anraad, vervanger van de geblesseerde Wim Landman, niet te passeren. De vaak goed opgezette aanvallen van de Hagenaars gingen nogal eens verlo ren door het gemak, waarmee men in de buitenspelval tippelde. In de 31ste minuut ontstond de ver diende Schiedamse 'gelijkmaker. Een pass van Mijnsbergen vond Jacobs vrij (11). Zeker hadden de Schiedammers voor de pauze nog een voorsprong kunnen nemen maar Van Zuylekom schoot uit de vrije kans, hem door Van der Tuyn geboden, hoog over. En toen de goed-spelende Van den Burg aan Van der Tuyn een kans bood, floot Florin voor rust. Ook in de tweede helft behield de wedstrijd zijn open karakter. Na 10 mi nuten leek Scheveningen een overwicht te nemen. Fraai koppend wisten Van der Sloot en Rijke deze dreiging af te wen den. De Sohiedamse uitvallen bleven echter gevaarlijk. Een keihard schot van Jacobs vloog naast, terwijl Van Anraad met enige goede acties o.a. op een schot (Van onze sport-correspondent) BREDA, zondag. Wie tevreden is geweest inet sensatie en spanning is in dit duel, voor BW nog belangrijker dan voor de thuisclub, beslist aan zijn trek gekomen. Maar de voetballiefhebber in de werkeiyke zin van het woord kwam zeer veel tekort. Nu is dat niet ongewoon in ontmoetingen van deze aard. Er hangt zoveel van af en de zenuwen spelen een dusdanige rol! Aanvankelijk kon men menen, dat de Bosschenaren opnieuw een welsprekende nederlaag te incasseren zouden krijgen. Niet omdat de Bredanaars zoveel beter speelden dan de bezoekers, maar deze laatsten maakten te vaak misbruik van lichaamskracht en nu dit in het beruchte gebied gebeurde, werd de straf navenant heel erg zwaar. Het is in drie van de vier gevallen dan ook daaruit voortgesproten, dat NAC heeft weten te scoren! In de 8ste minuut van de eerste speel - helft reeds werd linksbinnen Luyten, juist gereed om in te schieten, op enkele meters afstand van het Bossche doel dioor rechtsachter Van Engelen gevloerd. Can- jels voltrok het vonnis, nogal met bra- vour, want Saris raakte het leder nog met de vingertoppen aan, onvoldoende echter om de bal uit zijn net te houden (10). Voor de thee gebeurde er verder weinig bijzonders. Vermeld zij slechts, dat rechts buiten Kerssens, wegens een blessure na een botsing met Storimans, door Remmers moest worden vervangen. De thuisclub kon met deze kleine voorsprong allerminst gerust zijn, want partijen waren behoor lijk aan elkaar gewaagd geweest. Ternauwernood een minuut na de her vatting vergat spil Westbroek (vaak de evenknie van overbuurman Kees Kuys) zich ten opzichte van Canjels; hij bracht namelijk NAC's goalgetter, reeds tot vlak bij het doei van Saris doorgedrongen, ten val en scheidsrechter Veldhuyzen (Den Haag) kon weinig anders doen dan nog maals een penalty toe te kennen, temeer omdat dit geval geen spoor van twijfel overliet. Canjels schoot, nu sterker ge concentreerd, volkomen buiten bereik van Saris in het roodzwarte net (20). Ternauwernood zeven minuten later, opnieuw vervelende dingen aan Bossche kant. Luyten, schietcnsgereed op de rand van het strafschopgebied, werd door Remmers ten val gebracht. De toe gekende vrije schop bezorgde Canjels nu heel wat meer moeilijkheden, maar hij overwon ze meesterlijk, door tussen een haag van Bossche benen gloeiend hard in het vijandelijke doel te schie ten (30), Ondanks deze vrijwel onoverkomelijke achterstand bleef BW hardnekkig vol houden. maar het volgende doelpunt kwam in de 22ste minuut wederom van een Bredase voet, ditmaal van Luyten, die een schitterende combinatie van Pelkmans en Van Hoogenhuyzen met een zuiver geplaatst schot afrondde (40). De bezoekers bleven als terriers door gaan. tenslotte met succes en voorname lijk omdat Va.n Hoogenhuyzen de spil- plaats ging bezetten (wegens ongemak aan een der voeten) en Kuys diens plaats in de voorhoede innam. Daardoor werd de defensie van NAC zichtbaar verzwakt en BW liet niet na dit uit te buiten. In de 37ste minuut redde Van Overbeek de eer voor zijn club, door na een uittrap van Saris de bal te bemachtigen en een on houdbaar schot te lossen, na eerst alle tegenstanders te hebben omspeeld (411. Kort voor het einde werd het 42 uit ee,n door Van Overbeek genomen corner. Keeper De Moor. die zich overigens her haaldelijk had onderscheiden, ving hoog opspringend het leder, maar bij het weg willen gooien zwaaide hij de bal met een der armen over de d'oel'lijn, hetgeen door de grensrechter ter kennis werd gebracht van de arbiter, die het advies aanvaardde (4-2). Aantal toeschouwers: 9000. Zij konden, met uitzondering der Bosschenaren, ge zellig carnaval gaan vieren. van Van Zuylekom zich een goed ver vanger van Landman toonde. In de 34ste minuut viel de beslissing. Toen Hunifcink langs de achterlijn gevaar lijk opdrong, maakte De Groot hands. De penalty schoot Van Geen feilloos langs Van Diest (12). In de resterende tijd ontsnapten beide doelen nog eenmaal aan doorboring; Van der Tuyn schoot tegen de lat, terwijl Van Diest een gevaarlijke inzet van Zw^rtR via zijn knie over de lat zag vlie gen. LEEUWARDEN—FORTUNA (VI.) 2—0. De Friezen hebben weinig moeite moe ten doen om de Vlaardingse vissers er onder te houden. De Leeuwarder zege had dan ook wel groter kunnen zijn dan 20, als de Fortunezen niet doel man De Leeuw hadden meegebracht die talloze malen voor redding-op-het laatste-ogenblik zorgde. De eerste tref fer kwam uit een diepte-pass van Vonc- ken naar Van Oosten, die onhoudbaar scoorde. Na de rust kon Hofman een goede compbinatie tussen Hoekma en Alma met een doelpunt afronden. EINDHOVEN—DE VOLEWIJCKERS 21. De Zuiderlingen stuurden een ver- jongste ploeg het veld in. Louwers, Snoek en Van Kemenade hadden voor resp. Todor, Van Diessen en Spijer het 1 veld moeten ruimen. In de eerste helft domineerde Volewijckers, dat door mid voor Goekoop de leiding nam. Na rust profiteerde Sijbers van een verdedigings- fout en maakte gelijk (11). Van Diessen zette een combinatie tussen Venspeek en Sijers in een treffer om. Na dit doelpunt werd de stemming wat onprettiger en Kik (Volewijckers) werd wegens natrap pen uit het veld gestuurd. WAGENINGEN—KFC 0—0. Bepaald een uitzondering, dat Wageningen op eigen terrein niet tot doelpunten kwam. Ook de Noordhollanders speelden on- produktief. Bij enige gevaarlijke aan vallen van de Bergbewoners bleek doel man Schouten zijn mannetje te staan. HAARLEM—XERXES 2—0. De Rotter dammers zijn vooral door hun lusteloos spelende voorhoede tegen een matig Haarlem met 20 ten onder gegaan. De Zebra-defensie met invaller-doelman Nieuwland aan het hoofd, bleek echter in uitstekende vorm. Ketting, die vlak voor rust Schipzand had vervangen, was verantwoordelijk voor de doelpunten. Het eerste werd uit zijn voorzet door De Graaf gescoord en voor nummer twee zorgde hijzelf. RODA SPORT—WILLEM II 0—1. De Limburgers waren voor rust in de meer derheid. maar toch slaagden de Braban ders er juist in die speelhelft erin het enige doelpunt van de wedstrijd te sco ren. Het was Piet de Jong, die een voor zot van Debruickere prachtig benutte. Na de rust hielden de partijen elkaar in evenwicht, gescoord werd er niet meer. VITESSEDWS 31. De wedstrijd van de mooiste borduurwerken op de gras mat hadden de Amsterdammers ongetwij feld gewonnen, maar in het voetbalduel tegen Vitesse vergaten zij te schieten. Wertwijn hielp de Amsterdammers aan een voorsprong, maar Schatorjé maakte gelijk. Van der Poll maakte met veel be heersing de tweede Vitesse-treffer, terwijl Dick Herbert de geelzwarte zege veilig stelde (31). COOLS, R.B.C Er zijn dit weekeinde diverse vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. In Doetinchem speelde De Graafschap tegen Sportclub Enschede, dat Abe Lenstra, ge nezen van zijn geelzucht, weer in zijn gelederen had. De uitslag werd 1—1. De overige uitslagen luiden: Alkmaar Sparta 2—0; AGOVV—NOAD 2—3; HVC —Ajax 2—1. Een knappe prestatie van RBC, dat vooral defensief uitmuntte en in stopper Cools zijn matc'hwinnaar had. Want al had Fortuna '54 een technisch over wicht en een veld- meerderheid, aan doelpunten kwam zélfs goalgetter Bram Appel niet toe, in bedwang gehouden als hij door Cools werd. En voor het overi ge verrichtte in valler-keeper Mer- tens het ene ,-won der" na het andere. Hij zwichtte slechts één keer voor Cools, die in de fel heid van zijn duels met Appel één keer een fout maakte en toen in eigen doel schoot. Daarvóór had, halverwege de eer ste helft. RBC's jeugd-rechtsbuiten La- zeroms de oranjehemden verrassend de leiding gegeven. RBC's moreel bleef on der de onfortuinlijke treffer van Cools in eigen doel ongebroken, de Roosendalers wisten de stand op 11 te consolideren en daar hadden zij juist genoeg aan. Een andere verrassing viel in de Mijn streek-derby tussen Rapid JC en Sit tardia en ook hier legde de erc-divisic- club het loodje tegen een „oude getrou we'' uit de eerste divisie! Sittardia's voorhoede bleek gevaarlijker dan die via Rapid en ook in de vcldvcrhouding blank wel da» Sittardia niet ten onrech te op het ogenblik aan dc kop van de eerste divisie staat (en wellicht naar dc ere-divi sie gaat promove ren:). Wel nam Rapid door B!s- schops de leiding, maar good old Harry Ehlcn was opnieuw dc matchwinncr en nog vóór dc rust scoorde hü uit een verre vrije trap van Gerard Grnyzcn de win nende Sittardse goal, De amateurs van De Spechten hebben geen kans gezien om een tweede semi- profclub te wippen; tegen EBOH was het wèl gelukt, maar Longa hield een solide zege in eigen huis. ADO won normaal van EDO, ook de meerderheid van Lim- burgia over De Valk lag in de lijn, Ex celsior had echter met ONA heel wat moeite, de Stormvogels d.e.t. toonden te gen SVV een duidelijk grotere slagvaar digheid. Dito deed PSV tegen DFC, dat dus wel ondervond welk verschil er nog tussen eigen spelpeil en dat van de ere divisie ligt. Rotterdamse derby Feijenoord en Neptunus speelden voor 15.000 toeschouwers een aardige derby, waarin de Drietanders met onbeschroomd en pittig spel herinneringen opriepen aan soortgelijke competitie-duels van tien jaar EERSTE DIVISIE A Vitesse—DWS 3—1 Roda SportWillem II 01 EERSTE DIVISIE B Hcrmcs-Dvs—Scheveningen 1—2 WageningenKFC 00 LeeuwardenFortuna (VI.) 20 HaarlemXcrxes 20 EindhovenDe Volewijckers21 TWEEDE DIVISIE A ZFCDosko EmmaZeist 1—0 1—3 UVS—DHC 1—0 't Gooi- 1—2 -EBOH TWEEDE DIVISIE B Tubantia—Heracles OldenzaalEnschcdcse Boys Zwolse Boys—Vecndam 20 Rheden—Heerenveen 4—0 VelocitasBe Quick 0—3 0—2 1—2 Hoe moeilijk Scheveningen Holland Sport het in de uitwedstrijd tegen Hermes- Dvs ook had de combinatie maakte toch geen fout, sleepte de volle buit uit Schiedam weg en nam in de le divisie B de leiding. Leeuwarden maakte in de heel wat gemakkelijker thuismatch tegen Fortuna VI. eveneens geen fout en bleel in de running. Evenals Fortuna VI. leed ook Xerxes in de staartgroep tegen Haarlem een nieuwe nederlaag, zodat KFC dat door een draw een Wageningse revanche wist te verijdelen, weer een puntje uitliep. Eindhoven nam op De Volewijckers met 21 revanche voor de in eerste instantie geleden 20 nederlaag en daardoor stapten de Lichtstedelingen naar de bovenste helft van de ranglijst over. In de le divisie A had Willem II in de riskante visite bij Roda Sport aan één doelpunt je precies voldoende om naar de derde plaats op te rukken en in de run ning te blijven. Vitesse deed leget) DWS goed werk en ging niet minder dan vier plaatsen omhoog. ZFC, de gedoodverlcle aspirant-kampioen van de 2c divisie A. worstelt blijk baar met een inzinking Na de nederlaag tegen hekkensluiter EBOH nu slechts de allerminimaalste zege op staaitclub Dosko; niettemin werden de Zaankanters er weer twee punten rijkci van Overigens is EBOH geen hekkensluiter meer, want de Dordtenaren, die thuis al 11 tegen 't Gooi hadden gespeeld zagen nu zelfs kans om de volle 12 winst uit de Radiostad mee te nemen. De laatste plaats is nu voor DHC, dat opnieuw de meerderheid van UVS moes» erkennen. In tegenstelling tot EBOH kon stadgenoot Emma ditmaal géén nieuwe winst behalen; Zeist wilde blijkbaar niet met lege handen de terugreis aanvaarden. Aan de kop van de 2c divisie B heeft Heracles iets van zijn achterstand van drie wedstrijden op Go Ahead ingehaald; en door de kranige zege op Tubantia (met een overtuigende score, die aan deze semi-derby wel relief gaf) hebben de Almeloërs hnn 6 punten achterstand tot 4 gereduceerd. Ook de Enschedese Biys bleven in de running en dit ging dan eveneens in een semi-derby en wel ter, koste van Oldenzaal. dat daarmee wed definitief uitgeschakeld is. Voor de Zw-olse Boys de derde zege in successie (nu een revanche op Veendam), waardoor zij de iaatsle plaats konden verlaten. Be Quick won de Groningse derby tegen Velocitas en middenmoter Rheden klopte Heerenveen opnieuw. De standen in de le en 2e divisies luiden nu ads volgt: HARRY EHLEN, winnende goal EERSTE DIVISIE A: De Graafschap 19 29 46—27 19 28 45—24 Willem II 19 27 42—24 HVC 19 26 47—22 19 22 28—23 19 22 34—31 19 20 36—35 18 19 35—29 SVV 18 19 29—33 DWS 19 18 38—34 Helmond 19 17 24—27 VSV 19 15 21—34 AGOVV 18 12 23—43 RBC 18 9 18—34 EDO 18 8 13—32 18 7 20—47 EERSTE DIVISIE B 20 30 50—30 19 28 47—29 20 27 50—35 Leeuwarden 20 26 45—29 19 21 40—30 20 21 48—44 19 20 32—30 20 20 39—36 20 33—35 RCH 20 20 37—40 20 17 40—39 17 28—36 KFC 15 26—39 19 33 30—55 10 22—38 19 9 32—54 TWEEDE DIVISIE A ZFC Wilhelmina Zeist 't Gooi ONA Baronie UVS Emma Longa Dosko EBOH DHC 16 26 35—11 15 20 42—25 16 20 40—30 17 20 39—25 18 19 31—26 18 18 26—28 16 17 23—28 17 17 29—37 17 16 30—30 16 14 24—28 17 13 19—28 16 11 27—35 16 11 18—34 17 10 22—40 TWEEDE DIVISIE B Go Ahead 18 27 Heracles 16 23 Ensch. Boys 17 22 Rheden 18 21 Oldenzaal 18 20 Be Quick 18 18 Tubantia 18 18 Veendam 17 17 NEC 16 16 Zwartemeer 17 15 I'EC 18 15 Velocitas 16 13 Heerenveen 17 13 Zwolse Boys 18 11 Ooslerpardcers 16 ,0/1 jt, ,(i Va A ■K' k. aau k Op 's I rt V 0 De eerste voltreffer van Scheveningen, gescoord door Jan van Geen bolwerk. (tweede van rechts het Her met'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6