CHINESE „VRIJWILLIGERS" VERLATEN NOORD-KOREA Belevenissen van een jong gezin Doüwe Egberts Hertog Lieverlui tC?, Hervatting Brits-Egyp tisch overleg in Rome Rapport over Hongarije mmm... en kerngezond! I I I 1 I 1 i I I I I I 1 1 - I- Communistisch China heeft gisteren bekend gemaakt, dat het zijn ijwnligerstroepen' dit jaar, te beginnen op 30 april a.s., uit Noord- Korea zal terugtrekken. In verband met deze mededeling, heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gisteren een beroep gedaan op communistisch ,a om na de aangekondigde militaire ontruiming van Noord-Korea ook in te stemmen met het houden van vrije verkiezingen in Korea onder toezicht van de Verenigde Naties. In een verklaring van het Amerikaanse ministerie wordt gezegd, dat de Verenigde Naties zeven jaar geleden de Chinese communisten als aanvallers hadden veroor deeld wegens hun ingrijpen in de Koreaanse oorlog en hun verzocht hadden hun „vrijwilligerstroepen" onmiddellijk terug te trekken. „Zeven jaar lijkt ons een buitengewoon lange tijd voor welk land ook om de druk van de wereldopinie te negeren", aldus de verklaring. DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 PAGINA 6 Voldoening in Londen NIEUWE VOORZITTER AARDRIJKSKUNDIG GENOOTSCHAP INT. CONFERENTIE VEILIG-VERKEER- ORGANISATIE 'Wacht hier maar even, want ik ben er zeker van, dat ze me tenslotte toch zal laten gaan. Maar ik ga nu naar binnen en een potje dreinen! 'tIs een oude en steeds nieuwe waarheid: lekker eten en groeien gaan op deze heerlijke leeftijd hand in hand Daarom zorgt U natuurlijk dat Uw kleine man niets tekort komt. Elke dag Blue Band op brood is een gouden, gezonde regel. Smul jij maar vriend 1 En laat je gezicht gerust een beetje meeëtenZo groei je voorspoedig. Zeker nu CAROTEEN een steentje bijdraagt DOOR MÉÉR VITAMINE-ZEKERHEID! Meer dan ooit helpt Blue Band in de dagelijkse vitamine behoefte voorzien. Al jaren geeft Blue Band U -vitamine A en vitamine D. Dat betekent weerstand en energie, maar ook een sterk beendergestel en een gezond gebit. Nu is Blue Band nog verrijkt met CAROTEEN (provitamine A), dat een waardevolle bijdrage levert tot de gezonde groei van Uw kind. Hoe lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijn? Hoeveel vitamine A en caroteen hebben ze dagelijks nodig door Jorgen Mogensen 499. Nee, ik mag van mijn moeder niet naar de bioscoop! Dit zijn de voordelen 93 Ct per doosje van 20 stuks Vraagt Uw winkelier Douwe Egberts brengt thans zeer voordelige groot formaat Pickwick Theezakjes voldoende voor 4 a 5 koppen geurige, ver kwikkende thee. Zet nu thee op de nieuwe maniermet de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en ge ven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd .-Neem de proef j, Meer dan 80 pet van de Verenigde Na ties, die naar Zuid-Korea zijn gezonden om het tegen de inval van het noorden te verdedigen is teruggetrokken sinds de ondertekening van de wapentijstand in juli 1953, zo wordt geconstateerd. Er zijn volgens de Amerikaanse verklaring op het ogenblik vijf of zes maal zoveel Chinese troepen in Noord-Korea als V.N.- troepen in Zuid-Korea. De woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken. Lincoln White, heeft in antwoord op vra gen gezegd, dat de Verenigde Staten niet het plan hebben hun huidige troepensterk te in Zuid-Korea verder in te krimpen. Naar aanleiding van een verklaring van communistisch China op 7 februari gedaan, die voorstellen inhoudt voor een politieke regeling voor Korea en die door de Britse regering naar de Verenigde Staten en alle andere leden van de V.N. die troepen naar Korea gezonden hebbeii, was doorgestuurd, zei White, dat de V.S. de gedachten wisseling met hun bondge noten zouden voortzetten. Hij voegde er aan toe, dat het niet duidelijk is, wat de Chinese communisten bedcslen met ver kiezingen in geheel Korea onder „neu traal" toezicht. In Londen is het besluit van de Chi nezen met voldoening ontvangen. Een woordvoerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken zei, dat zijn regering elke stap, die zou kunnen bij dragen tot vermindering van de span ning in dit gebied en tot een vreedza me oplossing van het Koreaanse vraag stuk toejuicht, mits een en ander ge schiedt overeenkomstig de richtlijnen van de V.N. Waarnemers in Londen menen.dat de terugtrekking van de Chinese „vrij willigers" wel eens een onderdeel kan zijn van de strategie van de commu nistische wereld, die de terugtrekking van de strijdkrachten van het westen uit Zuid-Korea en West-Duitsland ten doel heeft. Opgemerkt wordt, dat de terugtrekking van de Chinese „vrijwil ligers" omstreeks 30 april zal begin nen en dientengevolge vermoedelijk tij dig zal zijn voltooid om een punt van bespreking uit te maken op de even tuele topconferentie van het oosten en westen. Volgens Radio Pjong-Jang heeft de communistisch-Chinese minister van Bui tenlandse Zaken Tjoe En-lai in een toe spraak tot het Noordkoreaanse parle ment verklaard dat, nu de Chinese troe pen uit Noord-Korea vertrekken, de Ame rikaanse strijdkrachten in het zuiden eveneens naar hun land zouden moeten terugkeren. „Het wordt thans tijd, dat de Verenigde Staten en Zuid-Korea rede lijk gaan handelen", aldus Tsjoe En-lai. Wegens gezondheidsredenen heeft prof. dr. G. Smit Sibinga zioh genood zaakt gezien af te treden als voorzitter van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Ge nootschap. Het algemeen bestuur van het K.N.A.G. benoemde tot voorzitter prof. dr. van Baren, tot dusverre vice- voorzitter en tot vice-voorzitter de heer Ernst Crone, die bovendien de functie van bibliothecaris van de kaarten blijft vervullen. Het Britse ministerie van financiën heeft bevestigd, dat de Britse en Egyptische financiële delegaties o« 25 februari a.s. weer te Rome bijeen zullen komen. Daar zal de Egyptische vertegenwoor diger, dr. Zaki, het standpunt van de Egyptische regering kunnen mededelen ten aanzien van 't onlangs door de Brit se delegatie ingediende ontwerp voor een financiële overeenkomst. Radio-Cairo heeft bekendgemaakt ,dat op 28 februari a.s. te Genève de econo mische en handelsbesprekingen tussen Frankrijk en Egypte zullen worden her vat. In een verklaring tegenover de verte genwoordiger van Radio-Cairo heeft de leider van de Egyptische delegatie, Atafi Sombol, bevestigd, dat Egypte de arbitrage aanbiedingen die gedaan zijn, voor het geschil tussen Egypte enerzijds en Frank rijk en Groot-B rit tannië anderzijds, van de hand heeft gewezen. Het Italiaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft medegedeeld, dat president Nasser van Egypte te ver staan heeft gegeven deze zomer gaarne een bezoek aan Italië te willen brengen, gevolg gevend aan een uitnodiging van president Gronchi van Italië. De internationale commissie van juris ten, die de Verenigde Naties van advies dient, heeft gisteren te Den Haag aan de pers inlichtingen verstrekt over haar derde rapport inzake Hongarije, dat bin nen enkele weken zal verschijnen. De ondervoorzitter van de commissie, mr. A. J. M. van Dal, zei bij die gelegenheid, dat het rapport in tegenstelling tot de indruk, die de huidige Hongaarse regering heeft getracht te vestigen, aantoont, dat bet systeem van onderdrukking door middci van de wet in Hongarjje onverminderd voortduurt. „Het rechtsbewustzijn van d" wereld moet eraan worden herinnerd, dat in Hon garije dagelijks nog mensen, die slechts de vrijheid van hun land nastreefden, tot zware gevangenisstraffen worden veroor deeld in processen, die onder het mom van gerechtigheid slechts een systeem van politieke onderdrukking vertegen woordigen". Uit het rapport blijkt, dat er nog steeds verkorte procedures worden gehouden, waarvan enkele achter gesloten deuren. ■„De misdaden zijn in vage bewoordingen omschreven en de bestraffing is te zwaar". Volgens het rapport heeft Janos Khdar op 1 september van het vorige jaar voor radio-Boedapest gezegd: „Wij werken met. onze rechterhand en houden het pistool in de linker. En we zullen mensen, die tegenwerpingen maken een lesje geven. Al wie tegen het bewind rebelleert zal de gevolgen daarvan moeten dragen...," Op uitnodiging van de minister van verkeer van het groothertogdom Luxem burg. de heer Bodson, kwam aldaar bij een de commission de liaison des asso ciations et organismes de prevention rou- tière. Vertegenwoordigd waren de veilig ver- keersorganisaties van België, W.-Duits- land, Frankrijk, Luxemburg, Nederland en Oostenrijk. Besproken werden o.a. de programma's voor de internationale ver- keersveiligheidsdag, die gehouden zal worden op 17 mei 1958, welke eventueel zal worden voorafgegaan door nationale verkeers-veiligheidsacties. Vastgesteld werd, dat de voertuigen- verlichtingsweek zal worden gehouden van 22 tot 28 oktober 1958. Gedurende 1958 zal het presidentschap worden waargenomen door de Belgische organisatie en wel door de' heer H. Hon- dermarcq, directeur-generaal van de we gen van het ministerie van openbare wer ken te Brussel. De Ti&U/vbmanier van theezetten! 78. Voor Lieverlui op pad gaat, wordt ieder der boosaards vastgesjord. Een dikke boom helpt daartoe mee en, omdat Job steeds telt voor twee, Zal hij de booswichten bewaken, opdat zij niet los kunnen raken. Dop en de hertog schrijden heen, Job blijft met d'an-deren alleen.' Voorzien van zijn dubbelloopsgeweer Keert hertog Liever aanstonds weer De kroon, zijn drinken en zijn eten Is hij natuurlijk niet vergeten. BLUE BAND i ss msj&jqq. és: jongens gewicht vitamins A caroteen Dan gaan zij snel op weg. Zie toe! Hier past geen liever lui dan moe. Het doel moet zeer gezwind bereikt Voor men in 't woud misschien bezwijkt Zij zullen dra de schat dus vinden, Het wordt nu spannend, jonge vrinden. In volgende advertenties treft U de cijfers aan voor andere leeftijden. Deze cijfers zijn natuur lijk een gemiddelde 116 cm 25% hg 121 cm 27% kg 1225 //g 1375 /ffc 126 cm 10 jaar 131 cm 31% kg 1675 g 1 Geen theebladeren in de theepot of in de kopjes. Geen theezeefje meer nodig. 2 Het theezakje blijft bovenin de theepot drijven, waar het water het heetst is. Daardoor trekt de thee veel beter af, 3 Altijd thee van precies dezelfde sterkte door de nauwkeurig afgepaste hoeveel heid. A Na 5a mfnuten, als de thee voldoende getrokken is, kan het theezakje gemak- kelijk worden verwijderd. De thee blijft dan haar fijne geur en volle smaak ge heel behouden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6