Nieuwe aanval stelde al had De Beer Tegen deze Schotten was 3-0 score te weinig goed teleur, debuut I Veldhuyzen won Joe Mann-loop VITESSE zegevierde in hard duel Excelsior liep in laatste kwartier tot 4-3 in Water wordt toevluchtsoord voor de sport jeugd Xerxes was nu geen „reuzendoder Sittardia blijft met 1-3 zege nog meedoen Beslissingen voor tafeltennis- eredivisie zijn gevallen Sir Messidor lieer en meester in lanee- af standskoers ers wonnen hun eerste lente-interland m Ed Zwier vervangt Van Erven Dorens n y Vorst doet schade aan tennisbanen lllIÜ Dr. Van Zijll voor Zilveren Kanobond Ruiterdraverij was voor Sador B MAANDAG 24 MAART 1958 PAGINA w&Ép Nu naar Brussel Hockeyers tegen België Erica-bosloop Cross des Nations Snelle openingsgoal v: NEDERLANDSE BOKSERS NAAR FINLAND AMATEUR-VOETBAL Wéér een draw tussen Kimbria en Brabantia Staarlclubs in IA op dreef Grote Quick-revanche De uitslagen BELGISCH HOCKEY-ELFTAL TEGEN NEDERLAND (Van onze hokey-medewerker) AMSTELVEEN, zaterdag. WlM DE BEER, de nieuwe middenvoor van het Ncder- 'ands hockeyclftal, heeft in zijn eerste interland-wedstrijd Meteen al de eer genoten, een speciale bewaker bij zich te krijgen. Dat gebeurde na de rust en deze noodmaat regel van de Schotse verdediging was begrijpelijk Want de eerste helft had de donkere atletische Tilburger reeds tweemaal met een snel gevuurde kogel een bres in het Schotse doel geschoten en hij was nog lang niet aan het eind van zijn latiin. Dat kwam hjj echter spoedig in de tweede helft wèl en toen is er ook niet meer gescoord. Het bleef toen 3—0, de vijfde Nederlandse hockey-zege op Schotland in evenveel wedstrijden. Een onbedreigde zege. Maar ookeen onbevredigende zege. Gelet op het ver schil in technisch spelvermogen had de score dubbel zo hoog moeten zjjn. En dat de nieuwe aanvalsformatie van de Oranje-ploeg geen kans heeft gezien om deze „dubbele score te bewerken, stemt ons sceptisch. Ook de extra be waking voor De Boer en in de inderdaad wel tot betere af weer leidende plaatsverwisseling tussen linkshalf en linksback in de Schotse verdediging mogen niet als ex cuus gelden. Niet voor het tekort aan slagvaardigheid en óók niet voor de onbegrijpelijke tactiek in de Nederlandse linies, een tactiek die blikbaar het voluit aanvallen schuwde. Dat onze verdediging nog altjjd een hecht bolwerk bleek, is slechts een schrale troost. Het schonk natuurlijk voldoe ning zijn vertrouwen in de capaciteiten van backs en hal ves bevestigd te zien, opnieuw de wetenschap te kunnen koesteren dat dit bolwerk van de grootste internationale klasse is, maar het had aan dit vertrouwen nauwelijks ontbroken. „De proef op de som" had uit de nieuwe aanvalsformatie moeten komen. En die heeft niet voldaan. ders uitleggen, dan is dat hun fout. Stickvastheid in de verdediging was het sterkste punt van de blauwhemden, zij hadden een paar jongeren met aan leg, doch in het algemeen is hun tech nisch vermogen beneden internationaal peil. En nu a.s. zondag naar Brussei, waar Van Dijck en Drijver, de beste verde digers van vandaag, het heel wa moei lijker zullen krijgen, Loggere, Terlin- gen en Wagener, ook heel goed, even eens, Mulder niet minder. Maar nóg moeilijker krijgt het de voorhoede, waarin de buitenspelers Engel en Kris ten ondanks hun snelheid niet volde den, de binnenspelers Overdijking en Van Erven Dorens te weinig invloed op de aanval uitoefenden en in zijn eentje De Beer ook niet ver komt. Het Nederlandse hockey-elftal, dat zondag 30 maart in Brussel tegen Bel gië speelt, is, vergeleken bij de ploeg die zaterdag met 3-0 van Schotland won, op één plaats gewijzigd. Op de links binnen plaats is Van Erven Dorens ver vangen door Zwier. Het elftal ziet er dus als volgt uit: Doel: Lou Mulder (Amsterdam). Achter: Jos Terlingen (Be Fair) en Han Drijver (Togo). Midden: Hans Wagener (BMHC), Dick Loggere (Laren) en Tom van Dijck (Kam pong). Voor: Koot Engel (Delftse Stud.), Ge rard Overdijkink (Delftse Stud.) Wim de Beer (Tilburg), Eddie Zwier (SCHC) en Gerrit Kristen (DKS). Reserves: Gerrit de Ruiter (DKS), Eert Keulen (Amersfoort) en Jan Willem van Erven Dorens (Laren). De eerste Joe Mann-bosloop welke op 5500 meter, die voor de 16e maal in Am- een 920 meter lang parcours te Best werd gehouden, is gewonnen door lons Veldhuyzen van de organiserende ver eniging Generaal Michaelis te Best; h\j legde de 4600 meter af in 14 min. 5,4 sec. Tweede werd Frans Künen (Sprint, Breda) in 14.07.0, derde Verstegen (Eind hoven) in 14.09.6, vierde N. van den Broek (PSV Eindhoven) in 14.10.1 en vijfde P. van Hoorn (Frederik van Schaesberg, Schaes- berg) 14.12.3. H. van der Aa van Prins Hendrik (Vugiht) won bij de b-klassers in 14.15.2. Henk Viset van Cialfo uit Arnhem heeft gisterenmiddag te Nijmegen voor de derde maal in sucessie de Erica-bosloop gewon nen, een wedstrijd over 4500 meter. Op het heuvelachtige terrein bleek hij veruit de sterkste en liet de tijd van 13 min. 57.2 sec. afdrukken. Hij kreeg door deze over winning de wisselbeker definitief in zijn bezit. Cialfo veroverde de verenigings- prijs. De uitslag luidt: 4500 meter: 1 Henk Viset (Cialfo-Arnhem) 13.57.2; 2. Spieren burg (PEC-Zwolle) 14.14.2; 3. Rigter (Cialfo Arnhem) 14.14.9. 3100 meter junioren A: 1. Fleuren (Union Nijmegen) 10.05.4. De Floraparkloop, een wedstrijd over sterdam werd gehouden, is door de B- klasser Hans Bostelaar van Dynamo uit Middelburg gewonnen. Hij heeft op het zeer zware parkoers een uitstekende race gelopen. De jonge Zeeuw bedwong atleten als Keeeom en Van Zeeland. De uitslag was: 1. Bostelaar (Dynamo- Middelburg); 2. Keesom (AV 23-Amster dam); 3. Van Zeeland (AAC-Amsterdam); 4. de Lange (Hellas-Utrecht); 5. Klinker (Hellas-Utrecht). De Brit Eldon heeft zaterdagmiddag te Cardiff de „Cross des Nations", de laat ste grote cross-country van dit seizoen, gewonnen. Het Engelse team werd eerste in het landenklassement. De grote favorie ten Alain Mimoun (Frankrijk) reeds viermaal winnaar en Frank Sando (GB), die al tweemaal deze cros6 op zijn naam bracht, werden resp. 2de en 3de. Het klassement luidde: 1. Eldon (GB) de 9 mijl (ongeveer 14.5 km) in 46 min. 29 sec.; 2. Mimoun (Fr) 46.30; 3. Sando (GB) 46.33; 4. Perkins (GB) 46.38 5. Dunne (Ierl.) 46.43 6. Bernard (Fr.) 46.48. Landenklassement; 1. Engeland 35 pnt; 2. Frankrijk 64 pnt; 3. België 166 pnt, 4. Portugal 204 pnt, 5. Wales 228 pnt, Schot land 234 pnt, 7. Ierland 241 pnt, 8. Spanje 256 pnt en 9. Tunesië 285 pnt. snnA SPORT—DE GRAAFSCHAP 1 (Van onze sportcorrespondent). ARNHEM, zondag. VITESSE—EXCELSIOR 43. In het laatste kwartier van deze bijzonder span nende, doch niet op bijster hoog peil staande wedstrijd heeft Excelsior kans gezien om een 40 achterstand in te lopen tot 43 en heeft het hard, heel h*rd gevochten voor degclijkmaker.diedegeelzwarten echter niet toestonden. Hoe stevig er gespeeld werd, bewijst het feit dat er door scheidsrechter Sellings aan iedere partij een strafschop werd uitgedeeld om unfair spel te bestraffen. Voor rust viel Van de Pol bij Vitesse uit; hij werd door Van der Wolf vervangen. Excelsior finishte met tien man, omdat Van de Polder in de tweede helft werd geblesseerd. De Rotterdammers demonstreerden een aardig veldspel, dat echter te veel tijd WlM DE BEER debuteerde in het Nederlands hockey-elftal met twee doelpunten (hier scoort hij het tweede) en de Schotse verdediging gaf hem dan ook niet ten onrechte een extra bewaker mee. Middenvoor De Beer bleek in deze formatie de beste man, snel en scherp op elke schietkans reagerend. In zuiver technisch opzicht echter de mindere Van zijn voorganger-als-middenvoor Van Eerven Dorens, die echter op nieuw uit vorm beek en als linksbin nen nauwelijks aan een rol als verbin dingsspeler toekwam. Dat deed de Delftse debutant Overdijkink oo de rechtsbinnenplaats beter, maar van huis uit middenspeler bleef hij toch te Ver terug. En al veroorloofde captain- spil Loggere (in zijn 82e interland) Zich vrijelijk zijn geliefde escapades als Zesde vóórspeler, er ontstond vrijwel dimmer een gesloten aanvalsfront. En juist in zo'n wedstrijd als deze had men Zo gemakkelijk, zonder enig risico, vol uit op de aanval kunnen spelen (zoals vroegere Oranje-ploegen dat plachten te doen, ook tegen de Schotten, die niet voor niets, al eens met 80 op hun broek hebben gekregen). Hoewel: men kreeg nu wel dei gelegenheid om de aanvalslinie op haar eigen merites te beoordelen. En die vielen niet mee! Er ivas weinig ploegverband, weinig intelligent po sitiespel, men kon zich zelden vrijlo- pen, zelden dóórstoten. En vandaar dat deze 30 zege géén bevrediging kan schenken. Dat stelde des temeer teleur, omdat het begin zo hoopvol was geweest. Toen stevende de voorhoede inderdaad in gesloten gelid op het Schotse doel af dn reeds na 2 minuten kon De Beer zijn Tilburgse en andere aanhang (er Waren 2.500 toeschouwers in het ijzige Wagener-stadion te Amstelveen) doen juichen door na een vlotte comb natie zijn vrije kans met een hard en zuiver schot onhoudbaar langs keeper Munroe afwerkte: 10. De Schotten vielen daarna uit alle hiacht aan, doch onze defensie liet zich biet overrompelen en keeper Mu'.der hioet wel heel koud zijn geworden. Want hij kwam er niet aan te pas. Het Vuurtje van de blauwhemden was trou wens gauw uitgebrand, Nederland nam het initiatief weer over, in de 12e mi- buut ontstond uit een overtreding van he Schotse spil tegen rechtsbuiten Engel een strafcorner, linksback Drij ver kwam met rustige stappen naar Voren om met zijn negende interland- doelpunt (corner-specialiteiten) de stand op 20 te brengen: een hard schot in de bovenhoek. En in de 27e biinuut werd het door De Beer op de hem eigen wijze: in een pittig duel de hal even loswerkend en dan een hard eb zuiver schot langs de grond, 30. Maar verder is er. nóch tot de rust, bóch in de volle 35 minuten van de die dateert van 1953, waartegenover de Oranje-ploeg nu 22 doelpunten heeft staan. Het gaat moeilijk met de ont wikkeling van het Schotse hockey, doch is dat niet ook een beetje eigen schuld? De zware Britse stick is wel een solide artikel, doch voor het aan- valsspel en ook voor de middenspelers is de lichtere Indiase stick, zoals Ne derland die gebruikt, toch veel gemak kelijker en sneller hanteerbaar. Ook de Duitsers houden in hoofdzaak aan hun eigen makelij vast, doch zij hebben die wel aan de sticks der Indiërs aangepast. Soms was men in het Schotse kamp nogal verbaasd als de Duitse scheids rechters, die goed geleid hebben, voor afhouden floten, doch de internationale spelregels zijn op dat punt zeer dui delijk, en als de Schotse arbiters ze an- Op de receptie, die zaterdagmiddag in Wormer is gehouden ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de Nederlandse Kanobond, heeft de di- rccteur van het Nederlands Olym pisch Comité, de heer dr. W. van Zijll, gewezen op het grote belang dat de Kanobond in de toekomst zal hebben voor de vrijetijdsbesteding in Nederland. Hij zei, dat binnen tien jaar tienduizenden door gebrek aan andere recreatieruimte genoodzaakt zullen zijn de waterkant op te zoe ken. Dit houdt in, dat het ledenaan tal van de Nederlandse Kanobond (dat in de afgelopen jaren betrekke lijk gering is gebleven) met vele hon derden zal worden verhoogd. „In deze tijd van industrialisatie en mecha nisering is het van grote betekenis dat de jeugd direct aanraking met de natuur heeft", audus dr Van Zijll. De receptie, die in een nieuw watersportcentrum in Wormer werd gehouden, droeg een sportief ka rakter. In het openingswoord van de vice-voorzitter, de heer Ad Straatman, brak wel even de twijfel door over de kansen die de N.K.B. in de toekomst zal hebben. Vooral door het wegvallen van de steun der overheid blijft de Nederlandse Kanobond achter in zijn ontwikke ling. Het kanotoerisme noemde de heer Straatman een groot aspect in het werk van de N.K.B. De burgemeester van Wormer.de heer W. Loggers, zeide o.a. dat de Nederlandse kanosport in het bui tenland erkenning heeft gevonden. Voor het bestuur moet dat een grote stimulans zijn. De aangesloten verenigingen le verden ter gelegenheid van het ju bileum een bijdrage, die mogelijk kan leiden tot de bouw van een club huis. Aan het einde van de receptie werd de heer T. L. Prins, die 23 jaar lang als bestuurslid zitting heeft, tot lid van verdienste be noemd. nodig had om de Arnhemmers in gevaar te brengen. Bij een Vitesse-aanval ge raakte spil Den Hartog zodanig in de knel, dat hij een hoekschap moest weg geven, welke door Van de Pol werd in gekopt. (1-0). Even later werd Van de Pol gevloerd en moest gewond het veld verlaten. De toegestane strafschop werd door Huiberts feilloos benut. Ook het derde doelpunt ontstond uit een vrije schop, zij het een indirecte. Loos plaatste naar Van de Wolf, die raak schoot (3-0). Na goed voorbereidend werk van Dick Herberts zag Van der Horst zijn kans schoon om Den Hertog voor de vierde maal te passeren. Toen pas begon het grote Excelsior- offensief. Slui haalde de 0 van het score bord en toen Verhulst een toegestane penalty wist te benutten werd het zelfs spannend. Slui zorgde voor een top-sensa- tie door nummer drie te scoren. Hierna werd de strijd om de gelijkmaker bijzon der fel en moest scheidsrechter Schings zijn fluitje nogal eens laten klinken. Het gelukte de Rotterdammers echter niet een puntje van hun Arnhemse trip mee te nemen. RODA SPORT—DE GRAAFSCHAP 1-2. Selderhuis en Sluiter hadden de Doetin- chemmers al spoedig aan een 2-0 voor sprong geholpoen en er leek geen vuiltje aan de lucht. Toen scoorde Fischer tegen en dit doelpunt was voor de Limburgers aanleiding op volle kracjht door te zetten. De Graafschap moest zich geheel in het strafschopgebied terugtrekken om de overwinning vast te houden. E.D.O.—H.V.C. 0-3. De Amersfoorters hebben in Haarlem geen grootse wed- straat gespeeld. Maar tegen het zwakke E.D.O. toonde zij wel een paar schutters van formaat te bezitten. Linksbinnen Brand opende met een „kei" van een schot de score en midvoor Heinen nam nummer twee voor zijn rekenning. On danks een kort waphoops-offensief van E.D.O. wist Nederland het drietal vol te maken. S.V.V.—VOLENDAM 3-0; De aanwins ten Clarijs en Lindhout hebben van middag hun waarde bewezen in de Schiedamse ploeg. De Volendamse ploeg speelde erg onsamenhangend en van de voorhoede ging niet veel uit. Invaller spil Wink had de gevaarlijke Dick Tol volkomen betwang.. Corbeau, Linthoorst en Van Pelt scoorden de doelpunten. D.W.S.—V.S.V. 1-0. De Velsenaren had den zeker een gelijkspel verdiend, doch de A'damse defensie was onvermurwbaar. Veel viel er voor de 1500 toeschouwers niet te genieten en de enige sensatie hadden zij al na tien minuten beleefd, toen Spaans de op het V.S.V.-doel af stormende Koot vasthield en hem zo een goede scoringskans ontnam. Deze euvele daad ,werd met een penalty bestraft welke Donker benutte. V d V Doelpunt voor Xerxesde poging van Sittardia's overigens voortreffelijke stopper Beckers en van keeper Van Rixoort ten spijt. Doelpunt voor Engelman, maar later zou Sittardia toch de zege voor zie i opeisen. (Van onze verslaggever). ROTTERDAM, zondag XERXESSITTARDIA 1-3. De faam, dat Xerxestegen haar sterkste tegenstanders met haar beste spel voor de dag pleeg tweede helft, iets gebeurd, dat een ver- voor een verrassing zorgt, had ca. 3500 mensen n nrobeerd hielding waard was. Nederland was in Xerxes-terrein gelokt. Helaas, de Rotterdamse Zebra s h kamnioen- het veld duidelijk sterker, maar De maar konden tegen Sittardia, dat nog steeds een goede kans p Beer miste nu op het nippertje enkele J schap in 1B maakt, niet op: zij verloren met 1—3. omdat kansen, die de extra bewaking hem dc verwachtingen omtrent dit duel waren h°°ggespann hog toestond. De anderen kwamen niet xerxes vorige week een 14 achterstand tegen leider se eens tot die kansen en geleidelijk ver- kunnen inlopen. Het spel van vanmiddag was dan ook niet ve®' viel het aanvalsspel tot een magere VOrige keer, alleen men vond nu een stevige verdediging tegenove hiiddelmatigheid, waarin het 30 bleef. déze was ye Rotterdamse aanvallers te machtig. In de eerste helft zijn beide doelen ver- toen geen moeite had om het leer in het scheidene malen in gevaar geweest, maar verlaten doel te werken (1—0) Zwakke Schotten Het spel van de Schotten was geen kaar beter dan Dij vorige gelegenhe den. Illustratief is wel, dat zij nu in vijf wedstrijden tegen Nederland hele maal 1 (één) goal hebben gescoord en Manager Groothuls heeft voor drie boksers contracten afgesloten voor wed strijden op 18 april a.s. in Helsinki. De Surinamer Sugar Ray, die enkele Weken geleden de Nederlandse bantam- htel op Henk van der Z'ee veroverde, zal 1? éen partij van acht ronden tegen de Alav Quvineu uitkomen. In het vlieggewicht bokst de Amster dammer Berkhout eveneens acht ronden mgen de Fin Risto Luukkonen en de mid dengewicht Berkum komt acht ronden in °e ring tegen de Fin Pekka Kokkonen. de verdedigingen van beide ploegen kon den het gevaar steeds keren. De schot loosheid in deze speelhelft was overigens wel opvallend en vooral Hans Rijshouwer blonk hierin uit. door tot tweemaal toe voor open 'doel de bal eerst goed te leg gen alvorens te schieten en waardoor juist beide kansen verloren gingen. Aan de andere kant had middenvoor Harry Ehlen van de jonge spil Villerius een dermate secure bewaking te verduren, dat de „veteraan" maar zelden een schot kon lossen. Bovendien bewoog de Limbur ger zicth op het gladde Xerxes-terrein uitermate moeilijk. De tweede helft startte met een Xerxes- offensief. dat in de 9e minuut tot resultaat leidde. Hans Rijshouwer rondde een aan val af, maar zijn schot werd door keeper Van Rixoort gekeerd. Echter niet klem- vast, waarna Groeneveld de bal aan i rechtsbuiten Engelman kon toespelen, die (Van onze tafeltennismedewerker). Alle beslissingen zijn nu gevallen. Wibo werd. zonder te spelen, kampioen in de hoofdklasse A, Povac en Maasstad zul len degradatiewedstrijden moeten spelen, OTTC valt na een eenjarig verblijf weer weg uit de topklasse. Minder op eigen kracht dan door de zwakte va Maasstad en OTTC kon PSV zich nog verzekeren van een plaatsje in de toekomstige ere divisie. In afdeling A werd het terugtrekken van VTV een definitief feit. De door haar gespeelde wedstrijden werden gean nuleerd. Wifra zag daardoor haar pun tentotaal met vier verminderen. Daar door werd Wibo ook voor haar onbe reikbaar. Vooral in de eerste helft heeft de combinatie HoogendoornVan der SpekBronsgeest voortreffelijk werk la ten zien. dat de basis legde voor dit kampioenschap. Wifra besloot het sei zoen met een grote zege op Povac. Stoop en Duim brachten de stand op 61 (Duim verloor van Gompelman), waarna inval ler Van Houten de score 'ot 9—1 opvoer de. Wifra belandde daardoor definitief op de tweede plaats. Sparta 2 had tegen Quick weinig in de melk te brokkelen. H. Onnes won van Van Ham en ook het dubbelspel was voor Sparta, dat nu zakte tot de voor laatste plaats. Povac zal nu waarschijn lijk inplaats van VTV voor het spelen van degradatiewedstrijden worden aan gewezen Overwinningen van Schreurs op Goud smit, van Schep op Gimbel en in het dubbelspel brachten PSV tegen Sparta op 3—7. Toch kwamen de Eindhovenaren definitief ln de toekomstige ere-divisie. Maasstad bracht een formatie op de been, die volstrekt kansloos was tegen Wibo 2 en tekende daarmee haar vonnis de de gradatie-wedstrijden. OTTC zag geen kans Batswingers te bedwlngpn en daar mee nog gelijk ie komen met Maasstad. Ook de Hongaarse aanwinst Arvath kon de kansen niet doen keren. Van der Steen klopte Mauer en er was een OTTC-suc- cesje in het dubbelspel, maar verder liet Batswingers het niet komen. Bij Scylla-Smash wonnen Van Zoelen en Verkerk ieder twee wedstrijden voor de Leidenaars (beiden verloren van Ha- bes), juist iets te weinig voor een nieuwe puntenverdeling. De uitslagen Hoofdklasse A Quick—Sparta 2 8—2, WifraPovac 91. Hoofdklasse B OTTCBatswingers 28, SpartaPSV 73. MaasstadWibo 2 0—10, ScyllaSmash 46. Opnieuw een gelijk spel lussen de twee ernstigste degradatie patiënten: Kimbria en Brabantia, in de le klas C van het Amateur voetbal. opnieuw dus géén win naar. En óókgeen winnaar tuussen Roermond en Maurits, waarbij het gelijke spel voor de gasten een kostbare halve revan che inhield, die het hen mogelijk maakte om geljjke tred met Kim bria en Brabantia te houden. Daardoor had de vierde staart- club: Valkenswaard, de slechtste dag; en bovendien kwamen de grote cijfers van de nederlaag tegen Vlis- singen hard aan. Al met al zou het ons niet verbazen, als de aanwijzing van de twee degradanten hier pas via een barrage tot stand zou ko men. Aan de kop behoeft men die barrage niet te vrezen, want Al liance blijft, via een daverende re vanche op Boxtel, regelrecht op de titel aanstomen. Bovendien snoepten volgens de verwachting de twee concurrenten: De Spechten en Sportclub Emma, elkaar een punt af! En ex-concurrent MOC werd door Heer zelfs nog verder naar de middenmoot gedrukt. Velox heeft, teneinde zijn posi tie aan de kop van de le klas A te versterken zijn zege bij CVV weliswaar niet cadeau gekregen, maar uiteindelijk trokken de Utrechtse kampioenen toch aan het langste eind. Daarentegen moest Quick H. tegen Unitas op nieuw met een gelijk 9pel genoe gen nemen. Behoudens hekkesluiter Zeebur- gia, die na de nieuwe nederlaag tegen VCS welhaast niet meer aan de degradatie kan ontsnappen, heb ben de staartclubs in de le klas A zich stevig geweerd: RFC dat met een uitstekende revanche op OSV uit de bus kwam, Gouda dat bij UW een niet minder kranige re vanche uit het vuur sleepte, plus VCS, maar.... in feite is de positie van RFC door de gelijktijdige suc cessen van alle drie kandidaten voor de voorlaatste plaats toch weer slechter geworden Quick N. heeft zijn revanche op Quick '20 wel heel ruim uitgemeten en het kampioenschap van de Nij- megenaren in de le klas B is nu al leen nog maar een kwestie van tijd. In de middenmoot gingen Sneek en Be Quick Z. weer gelijk op, Hengelo boekte een goede zege op WW en in de staartgroep kwam Achilles door een nieuwe overwinning op Borne wéér dichter bij de veilig heid. De standen luiden nu: EERSTE KLASSE A: Velox 16 27 4317 Quick H16 23 2811 DCG 15 21 32—22 DWV 15 19 28—19 CVV15 17 23—19 OSV 15 14 23—29 Unitas 15 13 2832 UW14 11 27—33 VCS 15 11 22—33 Gouda 16 11 20—23 RFC 14 9 23—37 Zeoburgia 14 4 1532 EERSTE KLASSE B: Quick N19 30 68—35 Hengelo 18 24 57—36 WVC 18 22 47—37 Sneek 17 19 34—29 Be Quick Z16 18 4130 Quick '20 17 15 33—49 Achilles 17 15 24—33 Borne 15 13 31-32 ZAC 15 13 34—43 WW 16 12 35—43 Zwaagwesteinde 17 12 3357 Robur et Vel. .15 7 32—50 EERSTE KLASSE C: Alliance 17 27 40—15 SC Emma 18 24 3222 De Spechten 17 22 30—19 Heer 19 19 31—36 MOC '17 18 18 27—24 Roermond 15 17 2420 Vlissingen 18 17 3825 Boxtel 16 16 26—32 Brabantia 17 12 24—40 Kimbria 18 12 29—49 Maurits 16 11 22—22 Valkenswaard 17 11 2443 Nog geen minuut later was het echter ai weer gelijk, toen Stroucken een als wedstrijd voor een belangrijk deel moeten Coen Moulijn als ex-Xe,rxaan werd bijge. woond, als een nachtkaars uitging. DE VOLEWIJCKERS—LEEUWARDEN 20. Een verdiende zege voor de Am sterdammers, die op het vette veld beter combineerden en ook een beter ploegver band toonden. De goals werden in de 22e en 33e minuut gescoord. Boogaard had succes na goed afgeven van Clement en Goedkoop maakte nummer twee ook al na een voorzet van Clement, Er waren 7000 toeschouwers. LIMBURGIA—RIGTERSBLEEK 1—3. De onverwachte nederlaag, die de Lim burgers leden, moet voor een gedeelte aan het uitvallen van doelman Jacobs (vervan gen door Giepmans) en van linkshalf Ewe worden toegeschreven. Middenvoor Jan Olde Riekerink scoorde de drie doelpun ten. terwijl Hanssen voor de Limburgse treffer zorgde. EINDHOVEN—WAGENINGEN 3—3. De zes gescoorde doelpunten hebben deze voorzet bedoelde pass losliet, die zowel door Kentie. Villerius als keeper Vermeer werd gemist en die pas in het lege doel tot rust kwam (11), Deze gelijkmaker vormde de inleiding tot een S:\tardia-overwicht. dat echter steeds weer strandde op het felle verweer van spil Villerius en keeper Vermeer. Acht minuten voor tijd moesten ook zij zich gewonnen geven, toen een pass van Huisman de naar links afgezwenkte Adang bereikte, die met een hard diagonaal sdhot de roos trof (12). Vier minuten voor tijd herhaalde Adang dit kunstje, toen hij handig met links buiten Gruyzen switchte. Wederom had doelman Vermeer geen respijt op zijn kogel (13). Bij Xerxes was de wil om te winnen er allang uit, zodat deze wedstrijd, die door redden, want speltechniseh viel er niet veel te loven. In een kwartier liep Wage- ningen reeds door treffers van Charley van der Weerd en Van der Kolk weg Midvoor Verspeek en rechtsbinnen Van Diessen maakten gelijk, maar Van der Weerd gaf zijn club in buitenspelpositie opnieuw de leiding, die de gasten laat in de tweede helft na een schot van Van Diessen toch weer moest afstaan. FORTUNA (VI.)—HAARLEM 3—1. Voor de tweede maal in dit seizoen klop ten de vissers hun Haarlemse tegenstan ders en zij geraken nu aardig uit de degradatie-zorgen. Bouman opende de score, maar oud-international Groeneveld maakte al spoedig gelijk. In de tweede helft maakten Smits en De Korver de zege tot een feit. Er waren 2000 bezoekers. Op het verlangen van de tennissers om hun zomersport reeds vroeg in de lente te gaan beoefenen, zet de vorst momenteel een lelijke domper. Het weer op zichzelf, hoewel schraal en koud, is niet het grote bezwaar, echter wel de toestand van de banen! Voordat het bespelen kan beginnen dienen deze heel en al omgewerkt te worden, tot een paar decimeter in de grond. En hiervan is nu, door de vortperwde, geen sprake. Dat niet alleen: de top laag is, zo zij reeds aangebracht is kun nen worden, overdag een modderig papjezo zij al ontdooit. De bond van Tennisexploitanten B.T.Ehad voor de vortperiode reeds besloten om de contractuele datum met clubs en spelers een paar dagen le ver vroegen en het komende weekemde (29 en 30 maart) de banen open te sel- len, doch het draait juist anders uit. Uit verschillende tenniscentra van ons land vernemen wij dat dit alleen mo gelijk zou zijn, en dan niet eens voor alle banen op een park, indien de vorst vandaag of morgen zou ophou den en indien er dan met man en macht gewerkt zou kunnen worden. Maar dan zou ook het weer (geen nachtvorsten meer, wél een beetje re gen) heel en al moeten meewerken. De kring Den Haag van de B.T.E. acht een uniforme verschuiving van de opening van de banen zeer gewenst. Men zal zich dinsdag over een gelijke openingsdatum beraden, uit de aard der zaak alleen voor die kring. De B.T.E. laat elke kring voor zichzelf vrij. Voor de duizenden tennissers zou een voortduren van de vorstperiode een lelijke streep door de rekening zijn, omdat juist dit jaar de competitie vroeg begint (20 april). En de spelers die de zo nodige training voor de Davis Cup zo spoedig mogelijk buiten" wil len hebben, zouden eveneens gedu peerd zijn. MEREVELD, zondag. Fel koud was het op de openingsmeciing op Mereveld, doch het bleek geen beletsel voor een grote publieke belangstelling. Ook verscheidene dravers hadden blijk baar last van de ijzige wind en kwamen niet tot hun normale verrichtingen. Der halve waren er nogal verrassingen na veelal goede en afwisselende strijd. Na lange tijd rust te hebben gehad, heeft Sir Messidor zijn rentrée met een fraaie zege in de Landsmcerprijs gevierd. De aohtjarige zoon van Messidor en Flying Guy bleek, tegen veler verwach ting in, geen bezwaar tegen 2600 meter te hebben. Na spoadig de kop te hebben genomen, werd deze positie tot de finish gehandhaafd. Het drietal Sirona, Oranje Nassau en Gao B vocht fel om de plaats gelden en kwam met onderling weinig verschil binnen. In de Graftprijs profiteerde Rosamunde van haar gunstige plaats en hield Q. Deter van Zora achter zich. Door een aanrijding van Sally's Bertha viel M. Vergay. De vosmerrie ging er vandoor, nam met sul- key en al een sprong over de railing om vervolgens dwars door prikkeldraad heen haar box te bereiken. Een incident, dat gelukkig goed afliep. Heftig streden Uhlan Erebus en Upper Ten om het eerste geld van de Abbekerk- prijs, waarin de foto ten gunste van de vosruin besliste, Uiltje S. (Geersen) bracht er niets van terecht, terwijl van Velduil S. en Un Gamin een betere verrichting was verwacht. Groot was de teleurstelling van de aanhangers van de favoriet Tarzan Hanover, toen deze in de Castricumprijs werd uitgeschakeld. Ook U Diena ondet- ging hetzelfde lot. Tjiftjap S. kon nu, zij het met inspanning, winnen, al kwam het gevaar van Urma Norton, ook hier kwam het foto-apparaat eraan te pas. Bij de amateurs komt W. J. A. van Schijndel een pluim toe voor de wijze waarop hij Roland Spencer ter zege reed, want Sunny Boy kon hem niet belopen. Oeke werd uitgeschakeld. In de ruiterdraverij zegevierde Sador B. weer. Rolls Royce weigerde te vertrekken. Quick P. bleef ditmaal buiten de fouten, hetgeen hem het tweede geld bezorgde. Van de driejarigen toonden Wilschot S. zich de sterkste en won met flinke voor sprong. Wanita van Barke maakte fouten en Willy Bond verspeelde haar kansen door een botsing in de bovenbocht. Uxa' maakte in de Jispprijs aanvankelijk een goede kans, doch moest tegen het einde in Umber zijn meerdere erkennen. Direct na start ging de favoriet Vitalis reeds van de benen. Abbekerkprjjs, 2080 m., 14 deelnemers: 1 Uhlaan Erebus (J. Brouwer) 1.34, 4.90, 1.80; 2 Upper Ten, 2.60, C. 8.10; 3 Union 4.—. Koppel: 5.40. Bergenprjjs, 2100 m., 16 deelnemers: 1 Unworthy (M. Vergay) 1.30.8, 4.—, 1.60; 2.' Vico B. S. 2.C 5.70; 3 Vuurgoudhaanlje 5. 1.90. Koppel: 8.10. Castricumprijs, 2100 rr.., 17 deelnemers: 1 Tiftjap S (Oosting) 1.28.5, 12.30, 3.70; 2 Urma Norton 1.90, S 4.3 Tu Ciel ö'Or 4.30. Koppel: 3.80. Egmondprijs, 1700 m., 8 deelnemers: 1 Wilschot (V. d. Berg) 1.34. 2.80, 1.60; 2 Wllly Maire 1.60, C. 4.3 Willy's Lieveling 3.20. Koppel: 4.70. Graftprijs, 2200 m., 6 deelnemers: 1 Ro samunde (Haarselhorst) 8.80, 2.80; 2 Q. De- ter van Zora 1.90, C. 3.10; 3 Rascal Hano ver. Koppel: 20.30. Jispprijs, 2140 m., 6 deelnemers: 1 Um ber .(Bloemsaat) 1.29.4, 6.10, 2.20; 2 Um- berto vf/i Oranje 1.90, S. 3.3 Ukas. Koppel: 11X0. Catwoudeprijs (amateurs), 2200 m., 8 deelnemers: 1 Sir Messidor (M. Vergay) 1.27.3, 5.40, 1.30; 2 Sirona 1.40, C 6.60; 3 Oranje Nassau 1.20. Koppel: 9.90. Haarlemmerliedeprjjs (ruiterdraverij) 2100 m., 7 deelnemers: 1 Sador B. (Voor- haar) 1.31.3, 3.50, 1.70; 2 Quick P. 2.20, C 5.10; 3 Brin d'Amour IV. Koppel: 8.50. Toto-omzet 140.058. Het Belgische hockey-elftal dat zondag, 30 maart, te Brussel tegen het Nederlandse elftal speelt, is als volgt samengesteld: doel: Carbonnel (Rasante); achter: Dubois (Rasante) en Parmentier (Daring); mid den: Remy (Ukkel). Goossens (Rasantel en Vandenstappen (Victory); voor: Delaet (Victory), Debaudt (Rasante). Bernaert (Gantoise), Muschs - (Ukkel) en Roersch (Leopold). Reserves: Delbecque (Oree), Rensburgh (Rasante) en Marionex (Oree).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 5