Straalvliegtuig bracht kardinaal Roncalli naar feestend Lour des NOVIB stippelde haar plannen voor het komende jaar uit Brabantse prijs voor schone kunsten uitgereikt Stadsnieuws W.v.d.Burg RIANT WONEN Belevenissen van een jong gezin Voor Uw JAPON f Grootse ontvangst voor consecrator van nieuwe ondergrondse basiliek Kampioenen Hertog Lieverlui dan Moe Circa 30.000 mannen liepen Stille Omgang JEAN DEBUCOURT OVERLEDEN Mgr. Gawlina 25 jaar bisschop 3000 genodigden voor hofbal te Brussel Schilder Bonnet verlaat na dertig jaar Bali Gem. Bekendmaking Ie 's-Herfogenbosch DEZE WEEK BIJ UW KOPJE KOFFIE 3 APPELCARRé's voor 40 cfs Burgerlijke Stand De kranf kunt gij niet missen, geen dag! door Jö'rgen Mogensen •4 J NSC MAANDAG 24 MAART 1953 PAGINA8 LOURDES, zondagavond Per „Caravelle" van de „Air France" is kardinaal Roncalli, bis schop van Venetië, vanmiddag van Rome naar Lourdes gevlogen om dinsdag 25 maart, feestdag van Ma ria Boodschap, de consecratie van de ondergrondse basiliek in dit Maria-heiligdom te verrichten. Enorme drukte Vliegveld-receptie Goede bekende Ook uit Polen Coïncidentie met Wereldmissiezondag moeilijk te vermijden Tivee projecten NIEUWE POLITIEKE PARTIJ TE BREDA VOORWAARDELIJKE VRIJHEID MISBRUIKT Inbreker ging terstond weer aan de slag MISSIOLOGISCH STUDIE WEEKEND EERSTE JAVAANSE CISTERCIENSER Ook Prinses Beatrix en Irene? GEESTELIJKE VOJ.KS- ZONDHEID HOUDT CONGRES „ST.-BONA VENTURA" GAAT JUBILEREN Ned. Kath. Lerarenvereniging bestaat veertig jaar Sluiting gemeentelijke bureau* MODERNE MIDDENST. W ONIN GEN BANKETBAKKERIJ „HET WESTEN" DE GEMEENTE LEENT AUTOSLOPERIJ A7VISSER Z ROTTERDAM CWalie Sepvice Uitnodiging tot een bezoek aan onze japonnen afdeling. Een verrassend uitgebreide collectie in een keur van stoffen en dessins, in de nieuwste zomer tinten, wacht op Uw belangstelling. Prijzen reeds vanaf f. 59.75 526. Mijn vader is bezig een boek te schrijven. Mijn hemel, wat een stommeling. 'tls toch veel eenvoudiger om er een te kopen. (Van onze Parijse correspondent) Om even voor half zes kwam het ele gante straalvliegtuig uit de wolken ge doken. Een paar minuten later kwam het tot stilstand op het vliegveld van Ossun, nabij Lourdes. De aankomst van de kar dinaal, die vergezeld was van een veer tigtal kerkelijke hoogwaardigheidsbekle ders, had duizenden mensen op de been gebracht. Op en nabij het vliegveld ston den zeker 2000 auto's. De rit naar Lour des veroorzaakte een geweldige drukte op de weg van Tarbes naar Lourdes. Dit zou nog erger zijn geweest als men de aankomst niet op het laatste ogenblik twee uur later had gesteld in verband met een grote rugby-wedstrijd die op het vlakbij gelegen sportterrein werd ge speeld. Het is dit weekeinde ontzaglijk druk geworden in Lourdes. Er zijn nu meer pelgrims nog dan op 11 februari. Zaterdag kwam reeds een dozijn extra-treinen bin nen met bedevaartgangers uit vele Franse diocesen. Bovendien was het aantal bui tenlanders toen reeds zeer groot en de Nederlandse autonummers ontbraken evenmin. Duidelijk is het, dat uit Neder land reeds nu velen individueel de reis naar het genade-oord hebben ondernomen en tallozen zullen er nog volgen, vooral wanneer de grote stroom touringcars een maal gaat arriveren. Mgr. Theas en de prefect van de Boven- Pyreneeën wachtten de kardinaal aan het toestel op. Onmiddellijk daarna vond in de ontvangstruimte van het vliegveld een officiële begroeting plaats, waarbij enkele redevoeringen werden afgestoken. Vervol gens begon nog op het vliegveld een re ceptie, aangeboden door de Kamer van Koophandel van Lourdes. Tijdens deze re ceptie kwamen tal van autoriteiten o.w. ook enkele katholieke ministers, Kamer, leden en senatoren hun opwachting ma ken. De ministers kwamen op eigen initia tief. Protocollair was de regering niet ver tegenwoordigd aangezien kardinaal Ron calli niet de waardigheid van pauselijk legaat heeft. Dat zal wel het geval zijn ais kardinaal Tisserant in september namens de H. Vader aanwezig zal zijn bij het grote Mariale Congres. Mgr. Theas werd als ontvangende bisschop omringd door een twintigtal aartsbisschoppen en bisschop pen. De vliegveld-receptie duurde precies een half uur. Daarna formeerde de stoet auto's zich voor de korte rit naar Lourdes. Ach ter de kardinaal en zijn gastheren reden het gevolg en de gasten, die met de „Ca ravelle' waren meegekomen. Onder hen bevonden zich o.a. de burgemeester en provinciale gouverneur van Venetië en voorts twee landgenoten: mgr. Damen van het Nederlandse College in Rome en de hoogeerwaarde pater L. Volker, assistent van de superieur-generaal van de Witte Paters van Lavigerie. In Lourder aan gekomen trok de kardinaal zich terug in het bisschoppelijk paleis om zich later in de avond, vergezeld van mgr. Theas en mgr. Maury, bisschop-coadjutor, naar de grot te begeven. Kardinaal Roncalli is voor Lourdes een goede bekende. In de vele jaren dat hij nuntius in Parijs was, presideerde hij jaar op jaar grote plechtigheden, verge zelde hij altijd de Franse nationale be devaart en grote bijzondere pelgrimages. Het lag voor de hand, dat men hem voor de consecratie der nieuwe basiliek zou uitnodigen. De druilregen van zaterdag (in de dagen daarvoor, met de ene stortbui na de an dere) heeft vandaag opgehouden. Ofschoon trë-DamT"zijn"reëds 100 bedden het niet zonnig was, was het weer redelijk. Voegd. De héle wereld is in Lourdes. Het is echt niet teveel gezegd, want uit alle werelddelen zijn er al delegaties tegen woordig. Ook het IJzeren Gordijn schijnt opgelicht te zijn voor deze grootse mani festatie, want Poolse bedevaartgangers vertelden, dat het aan de speciale inter ventie van Kroesjtsjef was te danken, dat ze uitreisvisa kregen. Het Internationale Verband van de Ka tholieke Actie waarvoor al deze delega ties ook gekomen zijn, houdt een drie da gen durende bijeenkomst. Het zijn de he ren Jean Le CourGrandmaison uit Pa rijs, president van de Internationale Raad van de K. A. en de heer Henri Rollet, al gemeen voorzitter van de Franse K. A. die dit congres leiden. De Franse kardi nalen Gerlier en Feltin behoren ook tot de deelnemers. Lourdes is gereed om de enorme pel- grimsstroom op te vangen. Maar ook de mogelijkheid om de zieken te herbergen Lourdes' méést geliefde pelgrims is sterk uitgebreid. Alleen aan het Asyl No- toege- Voor de derde en laatste maal heb ben tien duizenden mannen in de nacht van zaterdag op zondag deel genomen aan de Stille Omgang te Amsterdam. Onder de ongeveer dertigduizend, die de felle kou trotseerden bevond, zich de bisschop van Haarlem, mgr. P. J Hui- bers, die zondagochtend in de Begijn- hfokapel een pontificale Mis cele breerde. Met twintig extra-treinen en 135 bus sen waren ongeveer achttienduizend pelgrims uit alle delen van het land naar Amsterdam getrokken, terwijl ongeveer tienduizend Amsterdammers aan de bedetocht deelnamen. De grootste groepen kwamen uit Limburg Utrecht, Rotterdam, Den Bosch, de kop van Noord-Holland en Friesland. Het bestuur van de NOVIB, de Neder landse organisatie voor internationale bijstand heeft zaterdag in Utrecht tijdens eenkorte werkvergadering in Esplanade contact opgenomen met de plaatselijke en provinciale comitéés om de gedragslijn voor 1958 uit te stippelen. De einde verle der jaar afgesloten periode was voor deze particuliere organisatie, die zich ten doel stelt het Nederlandse volk wakker te schudden voor de noden in de onderont wikkelde gebieden en een voorbeeld te stellen van internationale solidariteit en gerechtigheid een bijzonder moeilijke tijd. De voorzitter prof. de Vries getuigde daarvan in zijn openingswoord. Op de eerste plaats ontmoette NOVIB tal van weerstanden zij, die de geschiedenis van deze omstreden organisatie hebben gevolgd zullen zich herinneren hoe ook in katholieke kring tegen opzet en uitwer king bedenkingen werden gemaakt. Op de tweede plaats leverde de perio de van medio 1956, toen NOVIB werd geboren, tot einde '57 ook teleurstellingen op, toen het er op aankwam de middelen in te zamelen om bepaalde projecten in de onder-ontwikkelde gebieden te kunnen financieren. Tijdens de werkvergadering van zaterdag werd aan het eerste punt slechts terloops aandacht geschonken wat begrijpelijk was in deze kring van mensen, die zonder uitzondering vereend war en in hun enthousisme het werk van NOVIB. Wat dit betreft verdient slechts melding, dat prof. De Vries op nieuw verzekerde, dat dit jaar al het mo gelijke zal worden gedaan om een herha ling van de ongelukkige (en veel gekri tiseerde) coincidentie van het vorige jaar te voorkomen, toen de acties in het ka der van de Wereld-missiezondag en de grote collecte van NOVIB nagenoeg samen vielen. Er is evenwel weinig aan te doen, dat de data van Wereldmissiezondag ener zijds en de Dag van de V.N. anderzijds zo dicht bij elkaar liggen. Anders dan verleden jaar zal er ditmaal speciaal op worden gelet, dat het begin- en zwaarte punt van de NOVIB-actie na Wereldmis- I siezondag komt te liggen. De plaatselijke comités hebben dan de gelegenheid in overleg met en na toestemming van de burgemeesters de lokale actie zo nodig tot in november of zelfs verder op te schuiven. Van een enkele commissaris der Koningin had men reeds de toezeg ging, dat hij wat het vaststellen van de collecte-datum betreft de gemeentebestu ren tot grote soepelheid zou adviseren. Uit de reacties der vergadering bleek wel dat men algemeen het vaststellen der collectedatum ook in verband met de acties van andere organisaties (reclasse ring b.v.) een punt vond, dat maar moei lijk bevredigend was op te lossen. In verband hiermede werd ook de vraag gesteld of het terwelli vaneen gro tere opbrengst niet de voorkeur verdien de de campagne in handen te geven van „beroepsinzamelaars" Het bestuur bleek evenwel voorlopig niet van zins de actie te „verkopen" De ideële kant van de zaak; de voorlichting van het Nederlandse volk, blijve op de voorgrond staan. „Laten we niet gaan oogsten voor we behoorlijk hebben geploegd en ge zaaid", vond prof. De Vries De vergadering beraadde zich voorts over enkele organisatorische punten (meer contact met de leden) en methodes van actie. Van het welslagen hiervan hangt voor NOVIB veel af. De financiering van het NOVIB-project in Griekenland (de bouw) van een een voudige technische f 130.000) is reeds verzekerd. Het be kende pprojectel in de Soedou, de inrich ting van een veeteelt-verbeteringssta tion in een ontwikkelingsgebied, waar half-nomaden wonen f 400.000) wordt voorbereid, Men hoopt het dit jaar voor het grootste deel uit te voeren, maar de financiering is nog niet rond Te Breda is een nieuwe politieke partij op katholieke grondslag opgericht, die de naam zal voeren „progressief kader" partij voor Katholiek Breda. Het ligt in de bedoeling om met de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen met een eigen lijst te komen, waarop alle geledingen Vertegenwoordigd zullen zijn. Lijslaanvoer. der is de heer J- H. M. Quadekker. Het voorzitterschap van de nieuw partij wordt vervuld door de heer F. Jansen-Houben. directeur N. V. Hero. De bekende Franse toneel- en filmspeler Jean Debucourt is zaterdag op 64-jarige leeftijd te Parijs overleden. Behalve door zijn optreden in talrijke klassieke stuk ken is Debucourt ook bekend geworden door zijn spel en films als „Le Diable au Corps", „Monsieur Vincent" en „II est minuit dr. Schweitzer". Drie jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van justitie bij de recht bank te Assen vrijdag geëist tegen de 31-jarige H. W. aldaar, die in november 1957 in twee weken niet minder dan acht. tien inbraken had gepleegd. Zijn grootste buit was een bedrag van f 1000, dat hij haalde uit een kantoortje van een silo aan de Havenkade te Assen. Inbraken in Haren, Glimmen en Vries leverden ver dachte ruim f 500 op. H. W. werd op 2 oktober voorwaardelijk uit de gevangenis te Groningen ontslagen. Hij vestigde zch te Assen, waar hij on middellijk werk kreeg. Hij begon echter terstond de situatie in de stad op te ne men, om te kijken wat er „te halen" viel. Eind november begon hij zijn nachtelijke inbrakenreeks, die zich al spoedig uit strekte tot De Punt en Vries. In die laat ste plaats vond hij zijn Waterloo: nadat hij in een benzinestation tachtig gulden had gestolen, werd hij op 2 december door twee agenten op heterdaad betrapt, toen hij in café Jager zijn slag wilde slaan. Eerst ontkende verdachte iets te maken te hebben met andere inbraken. Later be weerde hij, dat zijn „maat" de hoofd schuldige was. Na een streng verhoor door de recherche van Assen bekende W. ech ter alles. Daarbij bleek dat hij in zijn eentje had gewerkt. Er kwamen zelfs meer inbraken op de proppen dan de po litie te boek had staan Van 12 tot 14 april a.s. zal het achtste Missiologisch Studie Weekend gehouden worden voor leerlingen van middelbare scholen. Zoals dit reeds ieder jaar ge bruikelijk was. wordt tijdens deze dagen door lezingen, films en lichtbeelden een indruk gegeven van de ontwikkeling die de missie en de missie-idee met de huidige moderne wereld mede doormaakt. Dit jaar zullen deze oriënteringsda- gen gelijktijdig op twee plaatsen gehou den worden; in het Lavigerie-college te Santpoort (NH) voor deelnemenden uit het westen des lands, en in het missie college „Sparrendaal" te Vught voor die uit het oosten en zuiden. Aan deze weekenden wordt deelgeno men door jongens en meisjes van de hogere klassen der middelbare scholen. De leiding berust bij enige missionaris sen en enige studenten van de universi teiten van Amsterdam en Nijmegen. (Van onze correspondent a.i.) PARIJS, hedenmorgen. In de hele wereld hebben gisteren de Polen het 25-jarig bisschopsjubileum van mgr. Gawlina herdacht. De plech tige viering zelf vond echter plaats te Parijs, daar de Poolse kerk nabij de HIa deleine de oudste is. Mgr. Gawlina, aartsbisschop der Pool se emigranten, verblijft gewoonlijk te Rome, maar kwam voor de viering -van zijn jubileum naar Parijs. In de kerk was ook aanwezig gene raal Anders, de beroemde Poolse bevel hebber, die in 1943 de slag bij Monte Casino in Italië won en die uit Londen was overgekomen om de oud-hoofdaal moezenier der Poolse troepen geluk b wensen. De rectoren van alle Poolse mis sies waren eveneens aanwezig, terwijl duizenden personen in Polen zelf de plechtigheid hebben kunnen volgen dank zij de Franse radio. Iedere dag hebben katholieke uitzendingen o.p de korte golf plaats voor de Polen in het moederland en des zondags kunnen zij de H. Mis volgen, die een Pools priester te Parijs opdraagt. M :n weet, dat ach ter het ijzeren gordijn naar deze uitzen dingen veel wordt geluisted en dat. on danks de protesten van de Poolse rege ring de Franse regering haar zenders aan de Polen te Parijs beschikbaar blijft stellen. De Paus zond mgr. Gawlina een ge lukwens, die van de preekstoel af werd voorgelezen door mgr. Kwasny, rector van de Poolse missie te Parijs. Z. H. Exc. Mgr. W. Muteaerts, Bis schop van Den Bosch, zal op dinsdag 25 maart in de kloosterkerk van de Cister- ciënser Abdij, Koningshoeve te Tilburg de H. Priesterwijding, toedienen aan Jo hannes Saparadi; monnik van deze abdij. Pater Saparodi is de eerste Javaanse priester-monnik in de Cisterciënser Orde. Hij vertrekt over enkele maanden naar Java, waar de Cisterciënsera ook een klooster hebben gesticht. (Van onze Brusselse correspondent) Op zaterdag 19 april, dus twee dagen na dc opening van de Wereldtentoonstel ling. zal in opdracht van koning Boude- wijn in het koninklijk paleis van Brussel een groot hofbal worden gegeven, het eer ste sedert vele jaren. Niet minder dan 3000 personen worden ervoor uitgenodigd. De invitaties worden „ingevolge de heve len van dc koning" door de grootmaar schalk van het hof verzonden. Het bal zal om half 10 's avonds begin nen en de voorgeschreven kleding is uni form of rok. met decoraties. In een korte nota. die de officiële uitnodiging vergezelt, wordt gezegd, dat men alleen indien men om gezondheidsredenen, rouw of om an dere reden verhinderd is het bal bij te wonen, dit per brief of- per telefoon aan de grootmaarschalk moet mededelen. Met andere woorden: als men wel naar het hofbal zal komen, moet niet geantwoord worden. Men verwacht op het bal vooraanstaan de personen uit het laask de diplomaten, de ministers, de leiders van grote instel lingen enz. enz. Er zullen ook diverse prinsessen uit het buitenland aanwezig zijn. Namen werden in dit verband nog niet mede gedeeld, maar wij menen te weten, dat koning Boudewijn ook die Nederlandse prinsessen Beatrix en Irene heeft uitge nodigd om het hal met haar aanwezig heid te vereren. Het is voorts de bedoeling van de vorst in de loop van de zomer in de uitgestrek te tuinen van het koninklijk buitenverblijf te Laeken een grote garden-party te ge ven. waartoe 5000 personen zouden wor den uitgenodigd. De Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Volksgezondheid zal zaterdag 17 mei haar algemene jaarvergadering houden in het Concertgebouw te Amster dam. Tijdens deze vergadering zal in een drietal inleidingen aandacht worden ge schonken aan „De geneeskracht der liefde". Prof. dr. F. J. J. Buytendijk spreekt over „D^ vormende liefde" prof dr. P. Christian over „Die heilende Lie- be" (genezende liefde) en prof dr. H. M. M. Fortmann over „De verlossende liefde". Onder de repatriërende Nederlander^ die vandaag met het m.s. Van OldenD», nevelt te Amsterdam worden v-erwa^ bevindt zich de kunstschilder Rudolf net. De heer Bonnet vestigde zich 30 ,la geleden op Bali, om zich daar geheel a de schilderkunst te kunnen wijden heeft er veel gedaan voor een goede ve houding tussen Nederland en Indonesia- Zijn kunst heeft er steeds grote beken heid en waardering gehad. De Baliërs, die in hem een vriend verliezen, zagen hem met ogen vertrekken. Nadat Bonnet aanv* kelijk van hogerhand het verzoek "a gekregen op Bali te blijven, werd new later niettemin medegedeeld, dat hij ln donesië zo spoedig mogelijk moest ve laten. In het gebouw van het provinciaal be stuur van de waterstaat te Den Bosch werd zaterdagmiddag de prijs voor scho ne kunsten 1957 (toneel en letteren) van de provincie Noord-Brabant uitgereikt. De hiervoor door de jury uitverkorenen waren Anton van Duinkerken (prof. dr. W. Asselbergs te Nijmegen), die de be- roepsprijs voor de letteren ontving en Kees Spierings, toneelschrijver en -regis seur te Den Bosch, aan wie de amateur- prijs voor toneel werd toegekend. De commissaris der koningin voor de provincie Noord-Brabant, dr. J. E. de Quay, schetste in zijn welkomstwoord de betekenis van deze provincieprijs, die o.m. reliëf wil geven aan het culturele leven, opdat dit niet zou verdorren in de wed loop der techniek. De prijs is tevens een hulde- en dankbetoon aan hen. dl" belang rijk werk deden ten dienste van het cultu rele peil van het Brabantse volk De voorzitter van de commissie van advies, dr Karei Meeuwesse, las daarna het jurryrapport voor. Zowel hij, als dr. Harrie Kapteijns, lid van de commis sie, gaven vervolgens toelichting op het rapport der jury. Het bleek, dat aan Anton v. Duinkerken de beroepsprijs voor de letteren was toegekend op grond van zijn „Brabantse herinneringen" welke in het tijdschrift „Roeping" gepubliceerd worden. De jury heeft grote bewondering De Aartsbisschop van Utrecht zal luistfl bijzetten aan het 40-jarig jubileum van r.-k. lerarenvereniging „St-BonavenW3 dat op 8 april te Nijmegen zal wordj** gevierd. Om 11 uur die dag draagt dr. B. J. Alfrink een H. Mis op in de ka pel van de zustejs Franciscanessen ff. de H. Familie in de OldenbarneveWj straat te Nijmegen. Om 2 uur begint ae feestvergaderine in het Concertgebouw de „Vereniging". Na een openingswo°r, van de voorzitter drs. J. König zal pr°J' dr. Pierre Brachin. hoogleraar in Ned. taal- en letterkunde aan de S°s. bonne, spreken over de persoonlijke g°f dienstige vorming van de katholieke 'e' raar. Om half 5 recipieert het hoofdh®' stuur van „St.-Bonaventura" in de b°' venfoyer van de „Vereniging". voor de wijze waarop Van Duinkerken het familiale, geestelijke en gewestelijke milieu getekend heeft, waarin hij opgroei de en tot ontwikkeling kwam. Zij roemt de evocatieve kracht van zijn proza, de indringende scherpte van de herinnering, de bezonken wijsheid in de bespiegeling en de humor, die telkens daar doorheen speelt. Aan Kees Spierings komt de prijs toe, voor zijn uitstekend leiderschap van de toneelvereniging „Moyses Bosch", die o.a. met de vertoning van „Judith" van i Henri Ghéon een grootse prestatie le- verde. Op indrukwekkende wijze werd 1 daardoor de betekenis van het amateur- toneel onderstreept. De jury had ook alle lof voor zijn persoonlijke bijdragen aan het toneelrepertoire en zijn werk bij de totstandkoming van het W.K.A. Nadat de commissaris der koningin de prijzen had uitgereikt, spraken zowel Anton van Duinkerken als Kees Spie rings een dankwoord. Bij deze plechtig heid waren o.a. aanwezig het provinciaal bestuur, leden van provinciale staten, diverse kunstenaars en vertegenwoordi gers van het toneelleven. Het stijlvolle samenzijn werd omlijst met declamatie van gedichten door An- selm Melis en muziek van het Bra bants Strijktrio, m.m.v. de pianist Ge rard van Blerk. Ter algpmene kennis wordt gebrachf| dat, met het oog op de aanstaande ver kiezing, de bureaus van de gemeente secretarie, gevestigd ten stadhuize en Nieuwstraat 26, almede het kantoor van de Gemeente-Ontvanger, woensdag 26 maart a.s. voor het pu' bliek gesloten zullen zijn. De afdeling Bevolking en Burger lijke Stand (Nieuwstraat 26) zal die dag echter wel geopend zijn voor za, ken betreffende de burgerlijke stand van 8.30—12 uur en van 13.30—14.3° uur en voor verkiezingsaangelegenhe den van 819 uur deux-pièces, blouse ot rok LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM TELEFOON 66135 ZIE ONZE ETALAGE ZIE ONZE COLLECTIE UW EIGEN DRUKKERIJ voor slechts f 135.— (desge wenst ln 12 mnd. te betalen) U drukt Uw eigen mededelin gen, reclame, tekeningen enz ln 7 kleuren tegelijk. 200 af drukken voor slechts 48 cent onkosten!! Zonder stencils en zonder Inkt. Vr. een vrljbl de monstratie van de reeds we reldberoemde „MIL-COP" aan bij de importeur! International Import Central, Selterskamp- weg 24, Bennekom, Tel. K 8379 —977. in 2 verschillende typen, in één der mooiste woonwijken van de stad (De Fettelaar). VESTIGING VRIJ. Garages be schikbaar. Vlakbij winkelcen trum en fraaie plantsoenen Het grotere type is bijzonder geschikt voor praktijkuitoefe ning, zoals van doktoren, advo caten, accountants, enz. Geheel aangepaste indeling. Eigen geld vanaf f 2.950.—; maandelijkse betaling f 178.—. Inl. alle werk dagen van 14.0017.30 uur ln de modelwoning (Kafel de Vijfde straat 59) en bij Fa. H de Kos ter Zonen, G. v Amstel- straat 31, Hilversum, Tel. 02950 —5774. ij iedere ochtend vers. St. Liduinastraat 49 Telefoon 67586 GEBOREN: Josephina M. d v. M. C' Hengst en T. J. Hendrik; Adrianus, z> T. Juijn en A. Wohlert; Lia, d.v. W. Verhoev en M. Krop; Johannes F. z.v. W. H. J. Dingerouts en M. A. Sosef OVERLEDEN; J. H. van Veen, 63 jf' Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage ontvinge® B. en W. de volgende aanbiedingen t" het aangaan van een vaste lening 1. Ter financiering van de verbouw Vatl de gereformeerde g.l.o.-school „Gro®*1 van Prinstererschool" aan de Singe1, 183.000,-. 2. Uit de opbrengst van de Tweed® Nationale Woningbouwlening (Rentespaar' brieflening 1957). voorzover deze nie' reeds wegens door kopers van rente" spaarbrieven uitgesproken voorkeur aan de bepaalde gemeenten werd toegewezen. 869.000,—. De opbrengst van deze lening is bestemd voor de financiering van wer ken, die reeds voltooid zijn of met welker uitvoering reeds is begonnen. Handel en Bedrijf vraagt te koop sloopauto's en lopende auto's zowel luxe als vracht^ bij voorkeur van 1945 tot 1958 Grote sortering onderdelen van vele merken personen- en vrachtauto's Nederlands grootst gesorteerde sloperij ALLEEN GEVESTIGD: Terbregseweg 262, Tel. 01800-138647 na 18 uur 131623 Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchium Elixer helpt. Lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2,-. Bij elke dro gist. Alles op het gebied van muziek instrumenten. van Krogten heeft het. Rotterdamsedijk 148 Telef. 67026. H.H. Huiseigenaren, wij verzor gen voor u reparatietimmerwerk, winkelbetimmering, boardplafond enz. Billijke prijs. Tel 63495. Voor pasfoto's naar K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. In 1 dag gereed. 105. Nooit kan wat ooit een schilder dee halen bij het werk van deze twee Het was hun levenswerk! Je ziet berouw maakt alles goed. Of niet? Heer Liever, die komt inspecteren kan zulks alleen maar zeer waarderen. „Mijn vrienden", zegt hij, „lange tijd heb ik van u gedacht: gij zijt de grootste schurken dezer aard. Wat boosheid al hebt gij gebaard. Nu echter ziet mijn oog vol vreugde, dat gij u wendt tot de deugden. Blijft zo, ik bid het, blijft zo! ,Gij krijgt 't in 't leven niet cadaeu, maar met een beetje goede wil wordt het leven een idyl. Onthoudt dit goed voor alle dagen: Weest braaf! Blijft sterk in tegenslagen! Elegante japon. Soie imprimé f. 109.75 Charmante japon voor vele gelegenheden. Coton imprimé f. 98.— loont L iets beters/ Rotterdam lijnbaan 51 ."Winlccl Promenade' 16-4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 8