25 jaar katholiek in Schiedam verkennen SABA-RADIÖ^ v. m m m vr mm 1 m BIOSCOOP-PROGRAMMA'S Zijt gij Katholiek-Sociaal? Geheugen-hulp HOUTMAN DE WEG NAAR HET HART r 0uer de Dcuft E.V.A.G. n.v. OFFICIAL FORD DEALER Het nut van de Onze. voetbalgroten HERMES-D.Y.S. WAARSCHUW NU! A. WITTKAMPF A. van Buuren jr. (Luctor) Distr. kampioen le kl. Passage-Theater Monopole Theater „AAN DE RAND VAN DE HEL" Wordt dan lid van het Wit-Gcle Kruis V._ J GARAGE WALDO 25-jarig jubileum J. L. de Heide NSC ZATERDAG 5 APRIL 1958 PACIW 2 Een simpel begin De „rimboe" in de stad Damwachter Op jacht naar avontuur Nog steeds van deze tijd - ORGELS Singel 114-116-Schiedam .j wmm GEMEENTELIJKE NIJVER- HEIDSAV ONDSCHOOL 3-jarige cursus A SPORTFONDSENBAD nieuwe sc liled amsclie courant G. BUYTENHEK (REMBRANDT) Kampioen Hoofdklasse „Het Zondagskind" CITROEN CAFé-RESTAURANT „DE AMSTELBRON" GERESTAUREERD UITSPRAKEN KANTON- GERECHT IN ROTTERDAM: Binnenkort zullen de verkenners van de St.-Franciscusgroep hun 25-jarig be staan herdenken. Zoals bekend vorm deze verkennersgroep tesamen met de Jongensclub St.-Franciscus, de Katholie ke Jeugdbeweging van de Frankenland parochie. Aangezien deze afdeling van de K.J.B. de oudste is van onze stad, jubileert dus met haar de gehele Katholieke Verken nersbeweging van onze stad. Hierin ligt dan de aanleiding, dat wij in enige ar tikelen de aandacht vestigen op dit over de gehele wereld verspreide jeugdwerk. We hebben een bezoek gebracht aan de jubilerende groep in haar gebouw aan de Lange Haven, dat in de jongensmond het „Troephuis" genoemd wordt. De Groepsleider, de heer A. J. Breve toon de ons vol trots een stapel mappen en ordners, die we het „archief" van de groep kunnen noemen. Deze „logboeken" verhalen de geschiede nis van slechts 25 jaar, doch in de jeugd beweging, waar de generaties elkaar snel opvolgen, betekent dit een hele tijd. Vele oudere lezers kunnen zich hier terugvinden op de foto's die de versla gen illustreren. Op de keurig uitgevoerde programma's uit de jaren '34 en '35 vin den wij de activiteiten van de eerste ver kenners. Maar enige jaren eerder al was men begonnen met de welpen. Ergens achter het r.-k. Weeshuis, in het Klein Groenendal zijn de eerste wel penleidsters, de Akela's Meijer en Ver- berne met hun aalmoezenier kapelaan Hijgemann en wat jongens van 8—12 jaar, die de welpen genoemd worden* be gonnen. De breedgerande verkennershoed, die ook de welpenleidsters dragen was een be zienswaardigheid in de smalle straatjes van onze binnenstad en het spel van de welpen met hun groene petjes en truitjes vond men wel wat vreemd. Maar on danks dat men het vreemd vond, on danks onbegrip en kleine zorgen groeide er iets in het oude hart van onze stad. In een buurt waar huis na huis onbewoon baar verklaard werd, werkte een nieuwe jeugdbeweing, die langzaam uitgroeide als een fris-groene hangplant en spoedig houvast vond. Terwijl in Engeland het „Verkennen" reeds lang vaste voet had gekregen, be sloot Katholiek Nederland schuchter om deze vorm van jeugdbeweging aan te grijpen. Alle begin is moeilijk maar „een welp is moedig en houdt vol" staat er in de welpenwet. De eerste leidsters en hun welpen waren moedig en hielden het ook vol. Mede aan hun activiteit is het te danken, dat de welpen nu te vin den zijn in alle Schiedamse parochies. Honderden jongens heeft het in de loop der jaren getrokken en gevormd en mis schien zijn er ook onder degenen die dit lezen velen, die nog met plezier terug denken aan hun welpenjaren. Het doet de buitenstaander misschien vreemd aan dat dit welpenspel zo vol is van vreemde namen en uitdrukkingen. voor Schiedam, Vlaardingen en het Westland. Boslaan 6-12, tel. 4684 (K 1898), tel. 64288 Wat die puntjes betekenen, vertellen we straks. Met het waarom. Aanvankelijk dachten we, dat het een verlate aprilmop was, toen we het hoorden. Het zat zó. Bij een schoenwinkelier kWam een man een paar schoenen kopen voor zijn vrouw, die een ongelukje had gehad en dus zelf niet kon komen. Maar ze zou voor de feestdagen toch graag een paar nieuwe trappers hebben. Tja, hoe moest dat met het passen? Nu, de man wist een goede oplossing. Hij wist precies, wat voor soort schoenen zijn vrouw wilde hebben en welke maat. Als hij nu een likse meenam, zekerheidshal ve, voor de pasvorm? Dit werd toegestaan. U raadt het mis schien, lezer, maar we gaan toch verder. De man stapte naar een andere winkelier die hetzelfde soort schoenen „voerde" en deed een soortgelijk verhaal. Ditmaal nam hij de rechtse schoen zekerheidshalve mede. Hij kwam bij beide winkeliers niet te rug. Die zaten dus met respectievelijk een rechtse en een linkse schoen. Toevallig hoorde hun voorzitter het ver haal van hen beiden. Hij trad toen be middelend op. De „koper" zou wel niet meer komen opdagen. Als nu de ene winkelier zijn rechtse schoen aan de andere gaf ,was er tenminste één apart en konden ze de gele den schade delen. Het was een goede oplossing, vonden de betrokkenen. En ziet hier nu, waarde le zer, het nut van de organisatie. Als we deze slogan volledig aan de aanhef hadden geschreven, zoudt u misschien gedacht hebben: dat heb ik meer gehoord, niets nieuws, en overgegaan zijn tot de burger lijke stand of zo. Zo'n geval is organisatorisch gezien meer waard dan honderd redevoeringen van een uur met discussie daarna na elven. De oorzaak ligt hierin, dat het systeem gebaseerd is op het bekende jungleboek van de Engelse schrijver Kipling. Dit ver haal vertelt ons van een mensenkind. Mowgli, dat verdwaald raakt in het oer woud, de rimboe en daar wordt opge nomen door een wolvenfamilie. Het op perhoofd van de wolven, Akela genaamd voedt het jongetje tezamen met de jonge wolven, de welpen. Mowgli leert de natuur kennen en alle dieren van het bos, zoals Baloo, de beer, Ka de slang en Bagheera de panter. Van ieder van deze dieren leert hij iets, hij wordt han dig leert zich behelpen met eenvoudige dingen, zijn zintuigen en verstand wor den gescherpt en getraind, tot h ijtenslotte de rimboe verlaat en de mensenwereld binnengaat. Dit verhaal met zijn fantasie en tal loze mogelijkheden vormt het decor van het weipenwerk. De jongens van 811 jaar ontmoeten elkaar enige avonden in de week in de „rimboe". Net als Mowgli leren zij daar van de leidsters, die niet alleen de namen, maar ook de vormen de taak van de wijze dieren uit de jungle hebben overgenomen. Samen gaan zij op jacht naar avontuur, het avon tuur van de hulpvaardigheid en de vriend schap. Spelenderwijs maken zij zich tal rijke dingen eigen, die hun later van nut kunnen zijn, voor henzelf, maar vooral om anderen te kunnen helpen. Wanneer zij geïnstalleerd worden belo ven zij dan ook trouw aan God, Kerk en Land en om iedereen te helpen waar zij dit kunnen. Binnen de sfeer van deze „rimboe in de stad" is alles mogelijk. Speurtochten en handenarbeid, sport en spel, voordracht en zang en alles wat een fantasierijk leidster hieraan kan vast knopen. Ieder jaar vinden al deze din gen hun hoogtepunt in het zomerkamp in de vrije natuur, liefst dicht bij een echt bos. „Past deze beweging nog in deze tijd" vragen wij aan Mej. A. Pluym, dis trictsleidster van de welpen en akela van de St.-Franciscusgroep. Zij zegt ons: „het welpenspel past zeker volkomen in onze tijd en boeit nog steeds vele jon gens. Dank zij het grote aanpassingsver mogen van onze beweging en mede ook door de stimulerende werking van de leidstersopleiding zijn er weer nieuwe elementen aan ons werk toegevoegd. Helaas is het leidsterskorps in onze stad nog te klein, waardoor de leidsters vaak niet in de gelegenheid zijn om eruit te- halen wat er in zit. Ook de accommodatie van de verschillende hordes zijn nog verre van ideaal. We, en dat zijn dan alle groepen van onze stad, hopen dat er geregeld meisjes van 18 jaar en ouder bereid gevonden worden om enige ja- ren als leidster met de welpen te wer ken en dat tevens ook de materiële om standigheden van het jeugdwerk beter mogen worden. Wanneer we de deur van het gebouw uitgaan, komt er juist een troepje wel pen aanrennen. Zij hebben opdracht ge. had om verschillende voorwerpen te ver zamelen en hun herkomst en betekenis te verklaren. Nog hijgend stallen zij alles uiö en ge ven met veel lawaai uitleg. Akela ver strekt hun een nieuwe opdracht en en thousiast wormen zij zich weer naar bui ten om ook die weer zo snel mogelijk uit te voeren. Het is een beweging met vaart, fan tasie en., idealisme, „er zit „pit in" en dat alles is eigen aan deze,., aan on ze tijd. Product van de ca. 125 jaren bestaande Schwarzwalderfabrieken van precisie-instrumenten. En geluidskwaliteit èn technische afwerking on overtroffen. Het merk voor de meest verwende muziekliefhebber. Op 2 april vond in de kantine van de Technische School de uitreiking van ge tuigschriften plaats. De directeur sprak zijn bewondering uit voor het doorzet tingsvermogen van de leerlingen, die na gedane arbeid de energie weten op te brengen des avonds deze school te komen bezoeken om daar aan hun ontwikkeling te werken. Hij wekte ze op een verdere studie ter hand te nemen. Met een hartelijke felicitatie wenste hij hun verder véél succes in het leven en bracht dank aan het personeel voor de ijver en toewijding, welke zij in de afgelo pen periode hadden betoond. Ook voor de ivelp is de maag een belangrijke aangelegenheid. En moeilijk is het aardappelschillen Diploma's 3-jarige cursus A: Klasse 3W; C. Fossen, H. Goudappel, W. Hoppe, C. de Jong, H. Lupker (aant) A. P. F. v. d. Nol, J. van Noordennen, D. Overdijk, G. J. Pronk, A. J. Wiegmann, Diploma 9 geen diploma 3, Aantekening 1. Klasse 3 AR; H. P. Middendorp, T. J. Stolk, C. P. v. d. Toorn Diploma 3, geen diploma 2. Klasse 3 E: A. Boon, T. Neervaort, W. B. v. Ros- sum, Diploma 3, geen diploma-; Klasse 3 KO: J. M. de Jong, J. Kooy, J. Mul ler, M. Notenboom, A. Pappers, C. L. Vermeulen^ P. van Vliet; Diploma 7. geen diploma -; Klasse 3 PL. A. Bal, P. van Bokkum, H Th, Coster J. P. Falandt J. v. d. Gaag, P. Jagt, D. Torenvliet Di ploma 7 geen diploma: Klasse 3 SB: F. Droge, R. C. van Hagen, V. W. Klein, W. J. Leerentveld, K. A. v. d. Lubbe, C. G. Pil, J. H. P. Schop Diploma 7 geen diploma -; Klasse 3 T. A. Blom, J. J. Brökling, J. J. Dessens, A. Landkeer, Diploma 4, geen diploma 1; Klasse 3 ST: T. Dolleman, C. Penning, H. van Wie- ringen, Th. F. Wouters, Diploma 4, geen diploma 1; Klasse 3 SCH: H. M. Mee- der, A. J. Rieken, J. D. Schippers, C. v. d. Velde, C. Verbiest, J. J. Verwey, J. H. P. Bakker, Diploma 7, geen diplo ma 1; Klasse 5 WL P. H. M. Aelbregts P. E. v. d. Berg, J. G. den Boer, R. C. Boer, A. Breur, A. C. Broekhuizen, D v. d. Gaag, L. v. d. Hamer, A .G. Hinten, B. Hokke, W. C. van 't Hooft, J. Hoogen- doorn, W. de Jong, C. A. Marinus, M. H. Th. Markx, Diploma 16, geen diploma -; Klasse 5 W2: C. L. Th. v. d. Hoeven, B. Noorlander, F. J. van Oeveren, P. C. van Pelt, G. J. M. v. d. Plas, J. P. Plooy, J. C. Putter, A. Rolandus, C. Rijs- dijk, J. J. Sala, B. B. Scholte, G. J. Smirren, J. C. y. d. Velde, A. van Walsum, G. M. Westhuis, H. J. Wiegman. Diplo ma 16, geen diploma -;Klasse 5 E: J. H. van Cranenburgh, D. v. d. Drift, G. M. Heshof (aant) A. A. van Katwijk, H. Kuyl, J. Lens, M. F. Markx, J. Pals, C. J. v. d. Velden, Diploma 9 geen di ploma Aantekening 1; Klasse 5 PL C. van Gend, W. H. Noordzij, J. C. Ouwens diploma 3, geen diploma -; geen aante kening 1; Klasse 5 SB W. van Uden Diplo ma 1, geen diploma 1; Klasse 5 T. K.A. Dis, Diploma 1, geen diploma -; Klasse 5 ST: L. J. Koevermans, H. J. v. d. Na gel Diploma 2, geen diploma -; Klasse 5 M: Th. G. Witte, Diploma 1, geen di ploma; Klasse 5 SCH: B. Landheer Diploma 1, geen diploma 1. Cursussen; Bovag II VAM: W. de Bruin H. J. M. Buckers, J. J. van Everdingrn, A. J. Jung, T. v. d. Lans, J. van Leeuwen A. Ommering Diploma 7, geen diploma 3. Daar de wedstrijd van het le elftal tegen Leeuwarden uit, is uitgesteld, is het vrij. Het 2e elftal speelt op 2e Paasdag aan de Damlaan tegen Rapid-J.C. 2, dat op het ogenblik de leiding in de afdeling heeft. Daar het 2e elftal zondag j.l. zeer on fortuinlijk verloren heeft, zal het zich, zeker extra inspannen om nu weer 2 kost bare punten te veroveren. Het elftal is: v. d. Tuyn, Cameron, Baas, Eijk-enbroek, Ris, De Zwart, v, d. Zee, Westdijk, Boot, van Herwaarden. Willems. Het 3de elftal gaat in Vlaardingen VFC 2 bestrijden. Het zal het zonder Manus Stolk moeten doen, omdat deze met een jeugd-elftal naar Duisburg is, om daar deel te nemen aan een sterk bezet inter nationaal jeugdtournooi. Op het terrein aan de Poldervaart wordt de wedstrijd van het 4e elftal tegen RDM 2 gespeeld. Een junior-B-elftal nam gisteren deel aan het jaarlijkse „klaver-vier-toumooi". dat tussen Sparta, DFC, Haarlem en HDVS nu in Haarlem werd gehouden. Met een overwinning op DFC en Haar lem en een nederlaag tegen SpaTta bezet ten de goed spelende blauwwitte junioren de 2e plaats achter Sparta. Volgend jaar wordt dit tournooi in Schiedam gehou den. Tijdens de paasvakantie, behalve op dinsdag 8 april, geldt een gereduceerd tarief voor de jeugd tot 16 jaar. Dit tarief is geldig tussen kwart voor negen en kwart voor elf. Arend van Buuren uit Maassluis, ongeslagen le klas li.bre kampioen van het district Schiedam. VOOR TUINAANLEG Julianalaan 10 Tel. 67168 Dogblod voor Schiedom en omstreken 80ste Jaargang No. 23647 E D A M 1 8 SCHIEDAM TELEFOON 6 S 1 5 2 POSTREKENING NR. ilOMI advertenties f e.lS per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruttbe- tailTbg. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. ABONNEMENTEN t 7A0 per kwartaal, f 2.54 per maand en f 0—>9 per week. j Teneinde de spanning zo hoog mogelijk op te voeren, zijn de beide laatste partijen om het persoonlijk districts-kampi'oen- schap le klasse libre gelijktijdig gespeeld. Er waren nog twee kandidaten voor deze titel: A. van Buuren jr. (Luctor), die uit zijn 5 gespeelde partijen de volle wins had behaald en M. Qostveen (Oosten) die slechts één partij had verloren. Eerstgenoemde bond de strijd aan tegen K, Dijkshoorn (Oosten), terwijl M. Oost veen (Oosten) nog moest uitkomen tegen L. v. d. Lee, eveneens van Het Oosten. Zou Oostveen zijn partij winnen en Van Buuren zijn partij verliezen, dan zouden beide spelers evenveel punten hebben en zou het moyenne moeten beslissen. Doch Vap Buuren verloor zijn partij niet, zodat hij na afloop heel wat gelukwensen in ontvangst had te nemen. Oostveen speelde in zijn partij tegen v. d. Lee niet op zijn gemak. Slechts vijfmaal kwam hij in zijn 41 beurten in de dubbele cijfers, hetgeen ook bij Van de Lee het geval was. In de gehele partij heeft Oostveen een kleine voorsprong ge had, welke in de 36e beurt tot 39 opliep, na een serie van 26. Bij Van der Lee wil de het ook niet gelukken en zijn hoogste serie was slechts 17. Oostveen gaf zijn voorsprong niet meer prijs en won na 4! beurten zijn partij. Bijna gelijktijdig beëindigde de partij DijkshoornVan Buuren. in het voordeel van laatstgenoemde. Na een aarzelend be gin van beide spelers kwam Dijkshoorn in zijn 13e beurt op 88 tegen Van Buuren 62. In de 20e beurt had Van Buuren 102 caramboles bijeen, waarmede hij zijn ach terstand tot slechts één car. had wegge werkt. Hierna liep deze speler uit, maakte series van 19, 18 en 11, waardoor hij op 157 kwam en een voorsprong had van 44 car. Deze voorsprong was vergroot tot 53 toep hij in zijn 34e beurt zijn 200 car. bijeen had. Tevoren was nog de partij gespeeld tus sen J. v. d. Velde (DKC) en P. Eikenbroek (Pleinzicht), waarin laatstgenoemde aan vankelijk een kleine voorsprong had op v. d. Velde. Tót in de 20e beurt wist Eikenbroek deze voorsprong te behouden, doch in de 29e beurt stonden de spelers met 105 gelijk. Hierna liep de DKC'er uit, vergrootte zijn voorsprong en maakte in zijn 42e beurt met een serie van 20 zijn 200 vol. Eikenbroek noteerde toep 162. De eindstand is geworden: 1. A. van Buuren jr. (Luctor) 12 pnt.; 2. M. Oost veen (Oosten) 10 pnt.; 3. J. v. d. Veld» (DKC) 6 pnt.; 4. L. v. d. Lee (Oosten) 4 pnt.; 5. F. Dijkshoorn (Oosten) 4 pnt.; 6. P Eikenbroek (Pleinzicht) 0 pnt. Op de laatste speelavond voor het per soonlijk district Kampioenschap Hoofd Klasse libre, heeft de Rembrandtspeler G. Buytenhek, deze titel op z(jn naam we ten te krijgen. Zijn zwaarste concurrent was de DKC'er R. van Stigt Thans geweest, waartegen Buytenhek op 22 maart j.l. remise speelde. Doch in de eerste partij gisteravond scheen van Stigt Thans nog een gooi naar het kampioenschap te doen, toen het hem zelfs gelukte, een overwinning op Buy tenhek te boeken. De DKC'er was nu uitgespeeld en had uit zijn 6 partijen dus 7 punten, eenzelfde aantal als Buy tenhek uit 5 partijen, die in zijn laatste partij tegenover van Soelen zou komen te staan. Het is een zeer spannende strijd ge weest, waarin de spelers elkaar niet veel toegaven. Slechts 24 beurten had van Stigt Thans nodig om zijn 250 vol te maken en liet als hoogste serie 50 voor zich noteren. Wij zijn van deze speler de laatste tijd veel hogere series gewend geweest, en is het wel hieraan te danken, dat Buytenhek zijn partij verloor met een verschil van slechts 25 caramboles. Zelf kwam deze speler niet hoger dan 34. Van Stigt Thans moest dus nu rustig afwachten wat Buytenhek in zijn laatste partij tegen van Soelen zou doen. Welis waar is deze speler, zoals wij reeds schre ven, de laatste tijd wat op zijn „terug weg". En tochin zijn partij tegen de Sluis speler M. Kooij, bleek hij wat ge vaarlijker in zijn spel dan in vorige wed strijden. Een hoge serie maakte hij welis waar niet, hij kwam niet hoger dan 27. Waar blijven van Soelens series van 80, 100 en soms meer? Kooij is ook geen ge makkelijke speler; een speler die taai vol houdt tot het einde; na 40 beurten werd de partij dan ook remise, hetwelk de ver houding goed weer gaf. De grote vraag was nu: Wat zou van Soelen doen in de laatste partij tegen Buytenhek? Het is een goede partij geweest. Van Soelen heeft goed partij gegeven, doch was niet tegen Buytenhek opgewassen, die slechts 30 beurten nodig had om zijn 250 caramboles bijeen te krijgen. Zijn hoogste serie was 6lechts 28 terwijl van Soelen niet hoger kwam dan 171 met als hoogste serie 20. Buytenhek zal dus deelnemen aan de wedstrijden om het Gewestelijk Kam pioenschap. welke op 10 en 11 mei a.s. zullen plaats vinden in het clublokaal van de Biljart Ver. 't Oosten, Binnen singel 206 te Vlaardingen. Het zondagskind is een kleermaker, die een hechtenisstraf door zijn knecht laat uitzitten. Ongelukkigerwijze sterft die knecht in de gevangenis en nu is de kleer maker officieel dood. En dan begint de reeks zotte avonturen van de levende do de, een kolfje naar de hand van Heinz Rühmann, die de komische situaties ten volle weet uit te buiten. Tenslotte kost het hem nog heel wat moeite te bewijzen, dat hij is, wie hij is. Amusement voor jong en oud. In het Monopole-theater gaat een vlie gerfilm van de volgende inhoud. Nadat Major Lincoln Bond (WILLIAM HOLDEN) maandenlang in een krijgsge vangenkamp in Korea heeft doorgebracht meldt hij zich weer aan het onderzoe kingscentrum van de luchtmacht te Ed- Ziekenverpleging - Kraamverzorglng - Moederscnapszorg Zuigelingen- en Kleuterzorg - Gezinsverzorging Kinderuitzending MELDT O ALS LID - Gebimv Nieuwe Haven 18.1 Telefoon 66822 benzineverbruik 1-18 VRAAGT DEMONSTRATIE SINGEL 11-45 SCHIEDAM Officieel agent voor Schiedam - Vlaardingen - Maassluis - Hoek van Holland TELEFOON 64.65.6 (3 lijnen) De lieer v. d. Heide (links) neemt de gelukwens van de directeur, de heer Renaidel de Lavalette in ontvangst. Gistermiddag was het 25 jaar geleden dat de heer J. L. de Heide bij de N.V. Metaalibuizenfabriek „Excelsior" aan de Buitenhavenweg in dienst trad. In een ongedwongen sfeer werden de jubilaris, zijn vrouw, twee dochters en twee zoons in het zonnetje gezet, op het directiekantoor der N.V. Verscheidene sprekers voerden het woord en allen wezen op de bekwaamheid en. bovenal de 'grote menselijke eigen schappen van de jubilerende procuratie houder. De heer W. A. Renaidel de Lavalette sprak de jubilaris namens de directie toe, waarna hem een fraaie zilveren sigaret tendoos met inscriptie werd aangeboden, namens directie persoonlijk en de staf. Hierna was er in de kantine een ge zellige en druk bezochte receptie. ward Air Force Base, in Californië, dat onder commando staat van de Brig. Ge neraal Banner (LLOYD NOLAN). Hij hoopt, dat hij weer als test-piloot zal worden aangesteld en roept daartoe de medewerking in van zijn vriend Kolo nel Mc. Kee (CHARLES McGRAW). Ban ner verklaart evenwel aan McKee, dat wat Bond heeft doorgemaakt in Korea hem ongeschikt doet zijn voor het werk van een test-piloot. Buiten het kantoor be leeft Bond een ietwat vreemde hereni ging met zijn vroegere verloofde Connie Mitchell. (VIRGINIA LEITH) Tijdens zijn verblijf in het krijgsgevan genkamp in Korea voelt hij zich te be schaamd om haar te schrijven, maar nu bekent hij haar hoe hij verlangt, het ver trouwen van zijn superieuren te winnen. De volgende dag heeft Bond weer een onderhoud met Banner. Zijn vasthoudend heid wordt beloond met een aanstelling tot test-piloot op routine-vluchten. Na een proefvlucht rapporteert Bond een defect aan de rechtervleugel van de XF-120. De directeur van de betreffende fabriek komt onmiddellijk naar de vliegbasis en slaagt er in Bond te doen twijfelen aan de nauw keurigheid van zijn waarneming. Bond vraagt zich af of hij dan inderdaad psy chisch nog niet in evenwicht is. Enige tijd later evenwel verongelukt een machi ne van het type waarin Bond het defect constateerde en de piloot wordt daarbij gedood. Daarop wordt Bond tewerkgesteld bij het geheime X-2 raket project. De eerste proef met de raket is een succes. Bij de volgende proef is McKee de piloot en Bond zal de raket lance ren. Bond waarschuwt McKee, dat hij een spoortje rook ziet, waardoor McKee nog juist op tijd de raket kan verlaten, die explodeert, kort nadat zij van het moedervliegtuig is losgemaakt. Maar Mc Kee is gered. Bond verklaart openlijk aan de generaal, dat hij hem fysiek niet sterk genoeg acht voor deze proef, maar de generaal staat er op de proef te herha len, hoewel hij instemt met een kort uit stel. Bij de herhaling van de proef vuurt Bond (zonder daartoe orders te hebben) niet één, doch beide raketten af. De X-2 klimt tot een hoogte van 95.000 voet. Bond rapporteert, dat er moeilijkheden ontstaan en verlaat de raket door middel van de schietstoel. Zijn parachute gaat automatisch open op 15000 voet en Bond landt In de woestijn veilig, zij het niet zonder blessures. De militaire arts verklaart Banner open hartig, dat een piloot van de leeftijd van de generaal geen kans zou gemaakt heb ben dit experiment te overleven. Banner verklaart later, dat hij Bond mondeling machtiging verleend had om de X-2 op volle kracht te beproeven. Connie gaat Bond in het hospitaal bezoeken. K.F.C.' keuring 14 jaar. Café-restaurant „De Amstelbron" hee'| een flinke restauratie ondergaan. Zo** het café zelf als de zalen zien er fris fleurig uit. Ook zijn er enkele verbeter'1! gen aangebracht, zodat een fraai en d°c matig geheel verkregen werd. Zoals gemeld, viert de eigenaar, de beL Cattel, op 8 dezer zijn vijf en twintig-)3' jubileum in zijn zaak. Hij kwam hierW® uit Gouda, waar de zaak, die hij er e*, ploiteerde, moest worden afgebroken, verband met nieuwbouw. Het gebouw v3. „De Amstelbron" was gedeeltelijk onab0®* gevijzeld en aldus een attractie op ®>c j zelf. Maar desondanks heeft de heer Ca" hard moeten werken, om zijn zaak te d°e,. floreren. Hij heeft zich inmiddels ih loop der jaren een uitgebreide clien de tèle weten te verwerven, zowel van Schieda1", mers als van mensen buiten de stad. het uitgaande leven in Schiedam en de be' drijvigheid op het Koemarktplein zoze® zijn vooruitgegaan. Ook hij heeft iertoe belangrijke mate zijn aandeel bijgedrag®^ Het zal hem op de feestdag zeer zeke niet aan belangstelling ontbreken. Passage Theater: Het Zondagskind zaterdag en zondag 2, 4,15, 7 en 9.15 overige dagen 2 en 8.15 uur; donderda* avond geen filmvoorstelling. Ae Monopole Theater: Aan de rand van A.S., chauffeur uit Rotterdam, reed op de openbare weg in Vlaardingen op 19 december met een betonmolen, die te hoog opgeladen was. „Ja, daar kun je moeilijk een stuk van afsnijden", gaf de officier van justitie toe „maar het mag niet 15 of 6 dagen. J.E.K. uit Vlaardingen reed 'daar op 28 januari op zijn motor zonder rijbe wijs f 60,- of 24 dagen, waarvan 30v- of 12 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. J. v. K., chauffeur uit Vlaardingen, liet in Schiedam op 6 februari als bestuur der van een vrachtauto zijn wagen ach teruit rijden op de Hoogstraat alhier, en bracht daardoor schade aan een andere auto toe, f 25 of 10 dagen. Conform de eis van de officier van justitie. Een televisietoestel in huis hebben zon der aangifte? J. L. E. alhier, kreeg daar 20,- of 8 dagen voor te horen, ondanks zijn huiselijke omstandigheden „Aan zulk soort dingen moet je nu eenmaal voldoen" merkte mr. Schimmel zakelijk op. Be klaagde haastte zich het verschuldigde ter griffie te voldoen. Betalen moet je toch. G.L. voorman uit Rotterdam, liet op 6 maart in de B.K. Laan zijn brommer „brommen" met een snelheid van 45 k.m. „Tja, die kilometerteller had een afwij king", verontschuldigde L. zich. Conform de eis van de officier van justitie f 20,- of 8 dagen, zonder afwijking. C. K., chauffeur uit Rotterdam reed op de Industrieweg te Vlaardingen met een te grote snelheid plm. 60 km in dc bebouwde kom. Ook bij deze man werkte de kilometerteller niet goed, hetgeen de politiejeep achter hem met het befaamde apparaat kon controleren 30,- of 12 da- gen requireerde mr. Schimmel maar het werd de mr. Costprijs 25,- of 10 dagen i j °nder protest van verdachte ge volgd door een dreunende slag in het slot van de deur! J. E. vertegenwoordiger alhier, zette zi]n wagen op de Broersvest binnen de vereiste 10 m. van de hoek „Als wij nu op elke hoek bordjes moesten zetten" verzuchtte mr. Cos. Conform de eis van mr. Schimmel bleef het 10,- of 4 dagen. P. v. A, chauffeur alhier, reed op 1 maart in de Overschiesestraat als bestuur der van een auto door het stoplicht van de overweg heen. f 25,- of 10 dagen, waar van mr. Cos 5,- en 2 dagen in minde ring bracht. he] (14 j.); zaterdag en zondag 2, 5, 7 9 uur; werkdagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk museum: Dagelijks ge open van 10 tot 17 uur zondagen van 1217 uW Werken uit eigen bezit en tentoonstelUfl* Start t.m. 13 april. Werken van Benne t.m. 21 april, le en 2e Paasdag geen r.-k. Instuif. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAA& SINT-LIDUINA Hoofdgebouw Dam 8: Volwassen®9 maandag 7—8.30; dinsdag 10—12. 2—5 r8.30; woensdag 2—5 en 7—8.30: dond®'' dag 1012 en 25; vrijdag 25 en 18.™' zaterdag 10—12 en 2—5. Jeugd: woensdag 24; donderdag zaterdag 1—3. Boven 14 jaar ook: woensdag 67.30. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 6.30 vrijdag 7—8. Filiaal Emmastraat 3: maandag 7^®' woensdag 7—8.30; vrijdag 7—8.30. Filiaal Kerkweg 46, Kethel; zond®* 11.30—12.30. MEDISCHE DIENST MET PAASDAGEN. le en 2e Paasdag dr. Kunze, NioU^. Haven 115, tel. 67760; dr. v. d. Veer, Ruf" de BeerenbrQucklaan 16, tel. 69873; d<" Duyter-Jamin, B. K. laan 156, tel, 6999'1 dr. Neijenhuis, B. K. laan 154, tel. 6988°' 5, 6 en 7 april Apotheek Jansen ®9 Apotheek Nieuwland; 8, 9, 10 en 11 apD1' Apotheek Rembrandt. WIT-GELE KRUIS. Wijkverpleging Eerste Paasdag 2r; Juffermans, Ph. van Bourgondiëstraa' 21, tel. 63334; Tweede Paasdag Zr. Hod' baer, Rubensplein 20, tel. 69701. Kraamcentrum le en 2e Paasdag Zr' van Kan. Swammerdamsingel 65, telefoo11 68286. ZONDAG: Rotterdamse Schouwburg, 'Aert va' Nesstraat 120: Niets is zeker, blijspel v3 A. da Musset, door het Rotterdams Tone®' o.riv. Bob de Lange; 20.15 uur. Groote Schouwburg, Zuidplein 60: H2' dagboek van Anne Frank, toneelspel va® Frances Goodrich en Albert Hackett, do°' Toneelgroep Theater o.r.v. Karl Gutttnad' 20 uur MAANDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert va<1 Nesstraat 120: Goede reis, blijspel va3 Jacques Deval, door 't Rotterdams Tone®- O.r.v. van Bob de Lange, 14 en 20 uur Groote Schouwburg. Zuidplein 60: KW dervoorstelling door het Gezelschap va0 Anneke Elro: 14.30 uur. Groote Schouwburg. Zuidplein 80: Ro0ie Sien. door het Amsterdams Toneelgezel' schap 20 uur. ALry'hal, Wytemaweg: Enig optrede1* van de filmster en zanger Mario Lanz®' 20 uur. Wilhelminakerk, Oranjeboomstraat 73: Orgelconcert door Feike Asma, 15.30 uW Nieuwe Zuiderkcrk, Westzeedijk" Or£e' concert door Piet van de Kerkho'ff, 20 uür" DINSDAG Rotterdamse Schouwburg, Aert va3 Nesstraat 120: Toontje heeft een paari1 getekend, blijspel van Lesley Storm do"r de Haagsche Comedie o.r.v. Cees Laseufl 20 uur. BIOSCOPEN Programma's van 4 t/m 10 april: Arena: Paris holiday (a.l.) Caplto): dief van Bagdad (14.1.) Centraal: Liefdes- zender X (al.) Cineac-A.D.: Bambl (a.l.) T Cineac-N.R.C.Actualiteiten (door! voorst (a.l Colosseum: Tantes laatste stunt (a.l Harmonie: De sluiers van Bagdad (14 i.) Lumlere: Pal Joe.v (strikt volw.) Lutusesj ■Sohon 1st die Weit (a.l.; Luxor- Afschel" van de wapenen istrikt. volw.i Metro- In bus van Coronndo (a.l.) Passaee-Schiedsni: Het zondagskind (a.l.) Prinses: De hofnaf (a.l.) Rex: De weg der dtilzend doden (14 i.' Scala: Tammy and the bachelor ia 1 I ThaliaLes glrls IS i - 't Venster: Geordi® (a.l.) Victoria: Je komt er wel uit (a.l.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2