P.y.d.A. blijft deelnemen aan de regering Niet voor moeilijkheden op de loop maar geen te grote offers E m V STRALEND wi< Ridder in de Orde van Oranje Nassau DE RANDSTAD MOET ONS GEHELE LAND BEDEKKEN Chefarine „4" infl Een liefde op hef eer®sfe gezicht Vier betrouwbare middelen in 1 tablet I mmm W uw linnenKasf Typisch westelijke visie" in rapport Het Westen des Lands Verdediging van het „onaanvaardbaar" der regering 1 óók SUNIL! Prof. Sj. Groenman: DINSDAG 29 APRIL 1958 Niet op de loop Overheidshulp tegen iverkloosheid Spoed met kapitaals- winstenbelasting Het „juk van de K.V.P." VISUM AFGESCHAFT IN MIDDEN- EN ZUID AMERIKA NIEUWE VOORZITTER ZIEKENFONDSRAAD NIEUWE COMMANDANT DERDE DIVISIE Kijk, dit is het. Ik zal 't maar 's gaan proberen. Weet jij of het goed is BLAUW! lekker schf' sop meteen a SU NIL? Dat is het beste wat er is! Zullen we samen je was doen Ik wil je verbazing wel 's zien Illlifltl wmimmÉmMii Oh zeg, wat 'n lekkere geur... helemaal geen waslucht Dat is nog maar 't begin. SU NIL ziet er niet alleen anders uit... 't is ook anders, i moderner èn veiliger. miWtm Let 's op, hoeveel minder werk je met SUNIL hebt. Bleken en blauwen kun je vergetenminder spoelen, minder wringen. Dal betekent allemaal minder slijtage aan het wasgoed m- ':- -rijf- i f En wal zeg je van net resultaat II Voor mij voortaan Oh! Van alle SUNIL- wonderen is dit nog i het grootste: deze stralend wi Berg baarde muis Nationale visie In een vergadering van het kader van de P.v.d.A., welke gisteravond in het Minervapaviljoen te Amsterdam is ge houden, heeft de fractievoorzitter uit de Tweede Kamer, mr. Burger, een poli tieke rede gehouden. In het bijzonder besprak hij daarin de betekenis van de uitslag der zo pas gehouden verkiezin gen voor de Prov. Staten en daarmede samenhangend de kwestie van het deel nemen van de socialisten aan de rege ring, terwijl hij voorts de economische situatie aan een beschouwing onder wierp. Wat de Statenverkiezingen betreft, constateerde hij, dat deze hebben be wezen, dat een belangrijk deel van de kiezers niet ingenomen blijkt met het beleid van het kabinet en dat die af keuring speciaal tegen de P.v.d.A. was gericht. Niet alleen uit de kringen van politieke tegenstanders maar ook uit de eigen partij zijn daarna stemmen opge gaan. dat aan deze uitslag consequen ties moeten worden verbonden, dat de socialisten namelijk uit de regering zou den moeten treden en in de oppositie gaan. Hierop antwoordde de heer Burger, dat z.i. aan het begrip oppositie niets afschrikwekkends is verbonden. „Wan neer de omstandigheden daartoe leiden, dan zal het. wat nuf betreft, zeker niet zo zijn, dat voor de P.v.d.A. onaan vaardbare offers worden gebracht enkel en alleen maar om van het regerings kasteel deel te blijven uitmaken. Maar ik verzet mij ertegen om voor moeilijk heden op de loop te gaan." De omstandigheden, zo vervolgde de heer Burger dan. zijn moeilijk, maar wij hebben daarin een bepaald en juist be leid. dat uiteindelijk zal blijken opnieuw een zegen te zijn voor het Nederlandse volk. Hiertegenover beschuldigde hij de niet-socialistische meerderheid, dat zij geen beleid heeft. Het bewind, dat uit eindelijk zou worden gevoerd, zou on getwijfeld de kenmerken dragen van kapitalisme en conservatisme, met alle ellende, welke daarin, naar hij zeide, voor de grote massa der bevolking is vervat. Ook toen zij geen deel van de rege ring uitmaakte, heeft de socialistische beweging altijd de terugslag ondervon den van komende ongunstige kenterin gen in de conjunctuur, zo betoog de spreker verder en volgens hem moest daarin de oorzaak worden gezien van de teruggang der P.v.d.A. bij de jongste verkiezingen. Het was echter onredelijk om juist van het liberalisme in conjunctuurvraagstukken enig heil te verwachten. Immers prof. Oud moest op de vergadering van zijn partij in Hengelo bekennen, dat de VVD geen eo-iunctuurpolitiek had. Wat de economische toestand betreft, constateerde spreker, dat weliswaar het te kort op de kapitaalmarkt nog niet is Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. BEROENDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABIET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelaroi. opgeheven, maar dat het hoogtepunt toch voorbij is. Dit tekort was een ge volg van een teveel aan investeringen. De daaruit voortgevloeide kapitaal- schaarste had rentestijging tot gevolg en het inzakken van de bouwnijverheid, waaruit de werkloosheid weer was ont staan. Met overheidshulp kunnen en moeten wij die werkloosheid te lijf gaan. Ener zijds moet de export zoveel mogelijk worden bevorderd, terwijl anderzijds de overheid de bouw van 10.000 extra wo ningen zou moeten mogelijk maken. Toen de heer Broeksz verleden week in de Eerste Kamer deze eis stelde, zei mi nister Witte, dat de minister van Finan ciën liever zou aftreden dan een derge lijke uitgaaf toestaan. Minister Hofstra, die de kaderverga dering bijwoonde, interrumpeerde hier, dat dit voor hem geen reden zou zijn om af te treden en dat deze vraag ook trou wens nooit in het kabinet was voorge legd. De heer Hofstra zeide geen tegen stander te zijn van de bouw van deze woningen. „Het is altijd ons streven ge weest een zodanige financieringspolitiek te voeren dat de woningbouwpolitiek kan worden voortgezet. Ik weiger te aanvaarden, dat de indruk wordt ge wekt, dat ik degeen zou zijn op wie be hoorlijke woningbouw zou afstuiten, maar nieuwe woningwetwoningen bete kenen beperkingen." Zijn rede hierna vervolgende verklaar de mr. Burger van oordeel te zijn, dat het bedrag van 55 miljoen, uitgetrokken voor versterking der verzwakte econo mische structuur van sommige gebieden o.m. de noordelijke provincies uit gebreid zal moeten worden tot totaal 100 miljoen. Verder achte hij het tijd stip aangebroken om ook elders in het land een aantal werken van urgente aard uit te voeren ten behoeve van de lagere publiekrechtelijke lichamen in de orde van groote van 30 tot 40 miljoen gulden. Met de herinvoering der investerings faciliteiten is een bedrag van 75 mil joen gemoeid ten gunste van de onder nemers en dit zou volgens spr. gepaard moeten gaan met eveneens 75 miljoen tegemoetkoming aan de werknemers en consumenten, totaal 150 miljoen. Hoewel hij In een tüd van teruggang In het algemeen geen voorstander was van belastingverhoging, was er volgens spr. alle reden om spoed te zetten achter de studie van het regeringsprogrampunt van een kapitaalswinsten-belasting. Hij was verder van mening, dat er moge lijkheden zün tot verlaging der defen- sielasten, zonder dat onze waarde als bondgenoot ln Nato-verband wordt aan getast. In verband hiermede gaf de heer Bur ger een sneer aan degenen, die de socia listische beweging hebben verzwakt door op de pacifistisch-socialistische partij te stemmen. Hebben zij zich wel gerealiseerd, zo vroeg hij namelijk, „dat zij daarmede in beginsel de leiding van de Nederlandse staat aan Romme en de zijnen overdragen?" Ook in andere richting had hij een sneer. Naar aanleiding van de verkla ring van de voorzitter der KVP, mr. Van Doorn, op 20 april jl. dat de KVP eventueel bereid is te regeren zonder socialisten, terwijl hij daarbij tevens al condities stelde waarop de heer Oud aan dat kabinet zou kunnen deelnemen, zei de mr. Burger, dat het merkwaardig blijft. ,dat als resultaat van zijn ver kiezingsoverwinning .prof. Oud wordt uitgenodigd onder het juk van de KVP door te gaan." Doelende op de rede van prof. Rom me zaterdag jl. op de vergadering van de Partijraad, merkte de heer Burger overigens nog op, dat het z.i. op zijn minst genomen twijfelachtig is, of mr. Van Doorn werkelijk de KVP achter zich heeft .althans wanneer ik de heer Romme goed heb beluisterd". Onaanvaardbaar Het „onaanvaardbaar", dat zo dik wijls uit de mond der regering klinkt, vond tenslotte in de socialistische frac tieleider een warme verdediger. „Men beklaagt zich", zo zeide hij, ,dat deze regering regeert door middel'van de onaanvaardbaarverklaring, van het dreigement om af te treden. Dat is zo. De ten dele socialistische regering kan slechts regeren door het parlement tel kens de keus te geven om de socialisti sche ministers naar huis te sturen. Waarom beklaagt men zich dan en durft men niet de consequenties te trekken van zijn eigen vrijpostige beweringen? Er is eén ding dat men van Drees en de zijnen niet gedaan kan krijgen dat is dat de confessioneleliberade meerder heid in het parlement de dienst uit- maakt en dat de regering ervoor verant- woordelijk is. Dan zegt de regering, dan zeggen de socialistische ministers on aanvaardbaar". Mr- Burger besloot zijn rede als volgt: „Willen de K.V.P. en de A.R. een eind maken aan dit kabinet, dat zij duidelijk spreken. Willen zij dit niet. omdat zij inzien, dat de socialistische medeleiding bepalend is voor nieuwe mogelijkheden van Nederlands opgang, dan dienen zij 'n alle duidelijkheid de verantwoorde lijkheid te dragen voor het beleid, waar- oe, op grondslag van het regeringspro gram. het kabinet besluit. Wij willen re geerders, geen charlatans". De regeringen van zes Midden- en Zuidamerikaanse landen hebben besloten de visumplicht af te schaffen voor, of gratis te verlenen aan Nederlandse on derdanen. Het zijn: Honduras: visum afgeschaft. Haiti: visum afgeschaft; wel moet men aankomst 1 dollar betalen voor hei verkrijgen van een zogenaamde „toeris- tenkaart". Peru: visum afgeschaft voor niet-emi- granten; houders van Nederlandse pas poorten, die Nederlander zijn door ge boorte of naturalisatie, voor een verblijf van niet langer dan 90 dagem Als voor waarde wordt gesteld het Invullen van formulier „b" vor niet-emigranten en ze kerheid van wederuitreis. Cuba: visum afgeschaft voor niet-gena- turaliseerde, uit het Europese grondge bied afkomstige Nederlandse onderdanen voor doorreis met een duur van niet meer dan 30 dagen en voor toeristen- en an dere bezoeken van niet langer dan 3 maanden. Deze periode kan eventueel met maanden worden verlengd. Panama: visa worden gratis verleend voor doorreis en voor toeristen- en za- kenbezoeken van niet langer dan 90 da gen. Ecuador: vi6a worden gratis verleend voor doorreis en voor toeristenbezoeken van niet langer dan 90 dagen. Deze pe riode kan eventueel verlengd worden met 90 dagen. Bij Koninklijk Besluit is tot voorzitter van de ziekenfondsraad benoemd de heer Ph. J. van der Burg, die in deze functie dr. Ir. A. H. W. Haeke opvolgt, aan wie met ingang van 1 juni a.s. eervol ontslag is verleend wegens het bereiken van de i pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van der Burg, die zijn loop baan is begonnen als beroepsofficier bij het wapen der artillerie, is sedert 1945 verbonden aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, laatstelijk als hoofd van de afdeling maatschappe lijke gezondheidszorg. en is sedert 1950 lid en waarnemend voorzitter van de zie kenfondsraad. Bij K.B. is met ingang van 1 mei 1958 benoemd tot generaal-majoor, comman- aant van ds &e divisie, bij het wapen van de verbindingsdienst, brigade-gene- raai E. E. Holle. wm uuhehW Uit het rapport „Het Westen des Lands" meen ik te kunnen afleiden, dat sprei ding van de bevolking mogelijk en nood zakelijk wordt geacht. En dit afgezien van de vraag, of het om nieuwe of be staande bestaansbronnen gaat. Dan ech ter zie ik ook geen reden om de uitge legde randstad niet ons gehele land te laten bedekken. Ik kan dit staande hou den, zolang niet iemand heeft aange toond, dat de zgn. „Delta-functies" die Nederland in Europa heeft uit te oefenen alleen maar binnen de beperkt uitgeleg de Randstad Holland kunnen worden waargenomen." Prof. dr. S. Groenman uit Utrecht uitte gistermiddag deze kritiek op het rand stad-rapport op de jaarvergadering van het industrieschap „Oostelijk-Friesland" te Heerenveen, in een rede getiteld „Ne derland en overig.. Nederland." In het rapport worden de deltafuncties van Nederland, ais poort van een wereld deel, beperkt gedacht tot het gebied be grensd door de lijn Alkmaar-Lelystad- Amersfoort-Veenendaal. Spreker meende echter dat het bij de spreiding in de rand stad binnen deze grenzen in feite niet om de delta-functies gaat. Hij vreesde, dat de samenstellers van het rapport zich door een typisch westelijke en een „rand stad-centrische" visie hebben laten lei den. en zeker ook door plannenmakerij en bespiegelingen „van-de-kaart-af'. Het principe van de spreiding is ech ter, aldus spreker, zij het dan half slachtig. door het rapport aanvaard. Het noorden heeft die spreiding meer nodig dan de meeste centra, die het rapport noemt. De noordelijke visie, die op spreiding aandringt, is een na tionale visie; de westelijke, die de na tionale functie veilig wil stellen in de delta, niet. Spreker had nog meer kritiek op het rapport, dat zijns inziens niet verder heeft gekeken dan 1980, alsof de bevol king daarna niet verder zou groeien. Van ruimtelijke politiek is naar zijn mening in Nederland nog geen sprake. Het rap port laat de problemen zien, en het stemt tot dankbaarheid, dat de berg althans een muis heeft gebaard, aldus spreker, maar wat het beleid betreft kan men toch moeilijk blij zijn met een „couveuse-kind je". Intussen loopt Den Haag over een paar jaar vol. Het Gooi is het al en Hilver sum heeft zijn 100.000 inwoners 15 jaar eerder dan was verwacht, aldus de hoog leraar die het kortzichtig noemde om nu de randstad Holland uit te leggen en bin nen de beperkte begrenzing daarvan al lerlei steden tot ontwikkeling te brengen en dan maar af te wachten tot men weer vastloopt. Slechts een nationale visie kan de pro blemen van het westen eji van het noor den met elkaar verbinden. De nationale ruimtelijke en economische politiek op lange termijn moet een beleid uit één stuk zijn en mag niet verbrokkeld zQn over de verschillende departementen met elk hun eigen beleid. Twentsahe Bank N.V.; J. C. Jacobs, te Zaltbommel; G. P. de Ruiter, dir. kantoor Dordrecht van de Twentsche Bank N.V.; M. van Hensbergen, ref., hoofd afd. Rijks- betalingsdienst Min. van Fin.; P. A. Goe- dewaagen, hoofdcommies A afd. Invoer rechten Min. van Fin.; A. H. van Rinsum hoofdcommies Agentschap Min. van Fin. en de Dir. Grootboeken der Nationale Schuld te Amsterdam; A. M. den Hollan der, hoofdverificateur-contr. invoerrech ten en accijnzen, hoofd bur. douanerech. Fisc. Inl- en Opeporingsd. te Arnhem; J. Foppen, hoofdver.-contr. invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; E. F. J. van den Bossche, hoofd kant. der dir. bel., in voerrechten en accijnzen te Vlissingen; T. W. van den Heuvel, hoofdcontr. A 's Rijks bel. met pers. titel van ontv., ter insp. te Amsterdam; P. Stam, hoofdcom- mies-secr. 's Rijks bel. ter directie te Breda; M. A. Henkei, hoofdcommies 's Rijks hel. ten kantore der dir. bel. te Haarlem. Bij de Landmacht: tot ridder in de orde van O.-Nassau, met de zwaarden: de majoor J. A. A. Wijnekes, van de generale staf; de majoor P. J. A. Wouters, dienstv. intendance-staf; de majoor (tijdelijk luit.- kol.) ir. G. van Amstel dienstv. techn. staf; de majoor R. van IJperen, dir. Kon. Mil. Kapel; de majoor E. P. W. Elstak, wapen der infanterie; de reserve-majoor E. A. C. Weber. wapen der infanterie; de kapitein M. A. Panhuijzen, wapen der in fanterie; de majoor W. Sillacus, dienstv. aan. en afvoertroepen; de majoor A. E. Dudok van Heel, wapen der artillerie; de majoor J. H. G. Scheffer. wapen van de verbindingsdienst. Bij de Luchtmacht tot ridder in de orde van O.-Nassau, met de zwaarden: de ma joor F. Leenaarts; de kapitein H. Dieters; de kapitein (tijdelijk majoor) P. Verspoor. Tot ridder de heer E. Rodrigo, hoofd be- drijfsadm. N.V. Ned. Machinefabriek „Ar tillerie-Inrichtingen"; de ref. Min. van Oorlog P. Rodenhuis; de technisch hoofd ambtenaar 1ste klasse Direct. Geb., Wer ken en Terreinen J. van Doorn; de heer J. M. E. Nikkels, lid dagelijks bestuur Prins Bernhard Stichting. Bij de Marine: tot ridder in de orde van O.-Nassau met de zwaarden; de Iu.it.- ter-zee der 1ste kl. J. H. Theseldngh; de luit.-ter-zee der 1ste klasse W. A. J. P Valkenier; de luit.-ter-zee vlieger 1ste klasse A. Ehbel; de lult.-ter-zee van de techn. dienst 1ste klasse J. E. Zietse; de luit.-ter-zee van de elektr. dienst der 1ste klasse C. J. Weeda; de luit.-ter-zee van adm. der 1ste klasse K. T. Bremer, de luit.-ter-zee van de spec, dien sten der 1ste klasse H. H. Gerllngs; de luit.-ter-zee van spec, diensten der 1ste klasse T. Kasemier; de luit.-ter- zee van vakd. der 2e klasse, oudste ca tegorie C. N. de Rijk; de luit.-ter-zee van vakd. der 2e klasse, oudste categorie J. F. Jansen. Tot ridder: de ref. in vaste dienst Min. van Marine M. de Jonge; de ref. in vaste dienst Min. van Mar. H. Taekema; de techn hoofdambt. Ie klasse in vaste dienst Min. van Mar. G. R. van den Broeke; de ambt. A voor hydrografische opnemingswerkz. in vaste dienst loodswezen, de betonning. bebake- ning en verlichting te Vlissingen J. J Hellinga. J. Ph. van Exter, te 's-Gravenhage, hoofd bur, Constructies en Systemen St.-Ratio- bouw E. Israels te Almelo, firmant firma onder maatsch. Gebr. Israels, aann.bedr. te Almelo; G. Th. Meijer te 's-Gravenhagé bouwk.; A. Th. Smeets te 's-Gravenhage, hoofdcom. Min. v. Volkshuisv;. G. Sron- kers, te Rotterdam, voorz. Woninbouw- ver. „Onze Woning, te Rotterdam. W. de Wolf te Utrecht, adm. hoofdamb. Rijkswaterstaat; A. G. Lindenbergh te Zwolle, landbo-uwk. 1ste klasse Dir. Wie- ringermeer (Noordoostpolderw.); R. de Boer, te Nijmegen, waterstaatk. hoofd ambt. 1ste klasse van de Rijkswaterstaat; A. J. Kloos te Zwolle, bouwk. hoofdamb. chef de bureau, van de Dir. van de Wie- ringermeer (Noordoostp.); J- G. van Oord, te Utrecht, dir. N.V. Jac. G. van Oord. te Utrecht; J. Brooijmans, te Kruisland (gèm. Steenbergen), dijkgr. van het Hoogheem- raadsch. Roosendaalse en Steenbergse Vliet; O. Bekedam, te Rotterdam, dir, N.V. Transport Mij v/h Moerman en Robbers; W. van Petersen, te Utrecht, ref. N. V. Ned .Spoorw.; A. F. Hillebrand. te Utrecht tech. ambt. N.S.; E. I. Kievit, te Utrecht, insp. 1ste kl. N.S.; W. Kraaij, te Utrecht, insp. Ie kl. N.S.; G. A. Kuiperij, te Utrecht, insp. 1ste kl. N.S.; H. L. A. B. de Ruiter, te Utrecht, insp. N.S.; G. van Busschbach, te Zaandam, techn. insp. N. S.; A. P. M. Sannen, te Utrecht, techn. insp. N.S.; G. W. Rothman, te Amster dam, hoofddepotchef 1ste kl. N.S.; J. W. Schoonlingen, te Utrecht, techn. insp. N. S.; W. J. G. van den Heuvel, te Utrecht, insp. 2de klasse N.S.; H. H. Janssen, te Utrecht, insp. 2de klasse N.S.; H. A. Be rends, te Rotterdam, insp. 2de klasse N.S.; D. H. Brinkman, te Utrecht, tech. ambt. lste klasse N.S.; J. van den Berg, te Utrecht, hoofdinsp. bij de N.V. Alg. Transport -en Expeditie ondern. Van Gend en Loos; R. van Sluis, te Vught, bureau chef PTT; V. Ch. Th. J. Kempkes, te Arnhem, bureauchef PTT; G. J. Wilson, te 's-Gravenhage, ref. PTT; C. H. de Win ter, te Amsterdam, tech. hoofdambt, bij zondere diensten PTT; G. de Boer, te As sen, bureauchef PTT; A. H. Crum, te 's-Gravenhage, ref. PTT; J. den Boer, te Laren (N.-H.) dir. post en tel kantoor; P. A. de Groote, te Bloemendaal. gezagv. N.V. Stoomvaart Mij „Nederland"; A. Ruyg, te Amsterdam, gezagv. Kon. Ned. Stoomboot Mij N.V.; F. A. van der Goes, te Bussem, insp. N.V. tot voortzetting Kon. Hollandsche Lloyd; H. Jonkman, te Overveen (gem. Bloemendaal) afd. chef bij de N.V. ver. Ned. Scheepv. Mij; L. La- mers, te Naaldwijk, hoofdwerktuigk. N.V. Ver. Ned. Scheepvaart Mij; W. Scheur kogel, te Naarden, insp. N.V. tot voortzet ting van de Kon. Holi. Lloyd; A. W. Koot, te 's-Gravenhage, ref. Min. van Verk. en Waterst.; J. P. Wielders, te Rotterdam, chef-telegrafist aan boord m.s. „Oranje"; M. A. H. van den Ende, te Haren (Gr.), hoofdverkeersleider afd. Luchtverkeers- bev. Rijksluchtvaartdienst; J. J. Bak te Amstelveen, gezagv. hoofd vliegtechnische dienst Kon. Luchtv. Mij; Th. J. Hooge- veen, te Amstelveen, hoofd materiaald. techn. bedr. Kon. Luchtvaart Mij N.V. J. E. C. van Zantwijk, voorh. ing. lste klasse N.V. Mij tot aanleg en exploitatie van laagspanningnetten te Groningen; S. Faber, secr. Friese Bakkersb. te Bolsward; J. G. Post te Harlingen, voorz. Aartsdioc. Kath. Middenstandsb.; mr dr. H. K. de Langen, secr. K. v. K. Drenthe, te Mep- pel; ir. P. van Gelder, dir. N.V. Kon. Drukkerij en Uitgeverij van de erven J. J. Tijl, te Zwolle; A. Overduin, voorz. afd. Enschede Kon. Ned. Middenstandsb. te En- chede; J. Sehilstra, alg. secr. K. v. K. Twente en Sailand, te Hengelo (O.); ir. W. J. de Breuk, te Gorssel, dir. Deven ter Alg. Ind. Mij NV, te Deventer; mej. P. van den Broek, te Oosterbeek, leidster Voorlichtingsbur. der N.V. K.E.M.A. te Arnhem; G. J. Nijhuis, iid firma G. J. Nijhuis, te Winterswijk; J. W. Oonk, te Oosterbeek, pres.-dir. NV Rijnstaal v.h. J. W. Oonk en Co, te Arnhem; J. J. Rippen pianofabr. te Ede; G. J. Schuurmans, dir. N.V. Centr. Drukkerij, te Nijmegen; J. Volbeda, dir. N.V. Arnhemse Rubberfabr. te Arnhem; P. Koning te Amersfoort, lid dag. best. chr. Middenstandsb.; G. C. Pon, dir. N.V. IJsfabr. en Koelhuis IJs-vrles foort; Th P. M. Ruijs, dir van Figi N.V., te Zeist; F. A. A. M. Allard, te Bloemendaal, dir. N.V. IJsfabr. en Koelhuis IJsvroes te IJmuiden;L. Ch. Klckhefer, te Hilver sum. voorh. voorz. Bond van Exploitanten van hotels, cafés, restaurants, slijterijen en aanverwante bedrijven; L. C. Bérail hoofdcommies Min. Ec. Zaken, te 's-Gra venhage; H. A. Beusekamp te Voorburg, eigenaar firma J. M. J. van Wielik te 's-Gravenhage; Th. C. Botter, voorh werkzaam bij N.V. De B. P. M. te 's-Gra venhage; P. A. Riedé. techn. adv. N.V. Woerdense IJzer- Bouwmaterialenhandei en ondervoorz. K. v. K. voor Gouda en Omstreken, te Woerden; mej. J. R. M Smits, hoofdcommies A Min. Ec. Zaken te 's-Gravenhage; A. Vuyk sr, te Rot terdam, pres.-dir. van A. Vuyk Zonen's Scheepsw. te Capelle a. d. IJssel; Je de Visser, oud-voorz. Middenstandsver. „Ge meenschappelijk Belang", te Vlissingen; P. Blijenburg te Bergeijk, Weverij De Ploeg N.V. en van de N.V. 't Spectrum; J. M. A. van Glnneken, dir. N.V. Steen fabriek „Udenhout" v/h Weyers Co, te Udenhout; H. A. Kok, voorz. Ned. Kath Bond Schilderspatroons „St.-Lucas", te Eindhoven; N. G. C. van Loon, vennoot C V. Lederfabriek P. van Loon Gzn., te Waalwijk; A. Vos, dir. van de N.V. Leder- fabriek W. vos en Co., te Tilburg; ir. J. J. Th. Beersma. chef bouwk. bur. Mij tot Expl. der Steenkolenmijnen Laura Ver- eeniging, te Schaesberg; A. F. Beuker, chef ondergronds bedrijf op Staatsm. Wilhelmina te Heerlen; A. V. H. G. Goos- sens, dir. N.V. Russel—Tiglia Kleiwaren- fabrieken. te Tegelen; J. H. Reintjens, dir. N.v. Bataafse Rubber Ind. „Radium", te Maastricht; E. J. Vaassen, chef adm. en de pers. dienst op Oranje-Nassau Mijn III te Heerlen; L. P. J. Villevoye chef adm en secr. dir. N.V. Ned. Steenkolenm. „Willem-SQphia", te Kerkrade; H. J. J Watervoort, chef adm. op Staatsm. Emma te Heerlen; J. J. Biemans, te Weert, secr. Coöperatieve Slachtveecentr. Limburg „Limco"; J. J. J. Bos, te Rotterdam, voorz Alg. Ned. Bond van Fruit-, Groenten- en Aardappelexporteurs; Ch. M. R. Fol- mer te Heemstede, erevoorz. en -bestuurs lid van organisaties op het gebied van de landbouw;-P. van den Hengel, te Achter veld, voorz. en bestuurslid van organlsa ties op het gebied van de landbouw; E. Jonker te Veendam, cultuurchef Ver. tol expl. van proefboerderijen in de Veen koloniën; G. Koning, te Almen, vice- voorz. Ned. Pluimvee Federatie; J. Kor- naat, te Vlaardingen, dir. G. Kornaat's Handelmij N.V.„ reder en handelaar; P. Krabbendam, te Hoorn, plaatsverv. dir. rijksmiddelb. tuinbouwschool aldaar; Ida OlivierLuyten, te Wageningen. weten- sch. hoofdambt, bij de Landbouwhoge school; M. H. Orbon. te Weert, hoofd r.-k lagere landbouwsch. aldaar; A. Robertus, te Winschoten, dir. N.V. J. L. Robertas' Zaadhandel; J. Thies, te Breukelen, pres commissaris Ver. Gooise Meltobedrijven N.V. te Hilversum; F. W. van der Vegt te Breda, oud-dir. Coöp. Stoomzuivelfabr Dongen; J. A. van Wijk, te Maarssen landbouwer, veehouder en fruitteler; W. Zwart, te Leeuwarden, commissionair in fokvee; J. de Jong, te Groningen, lid van hei bestuur van diverse org. in Gronin gen; Th. C. Beerens, te Hilversum, oud- voorz. Alg. Bedrijfsb. Tabakverw. Ind.; W. L. de Zwager te Haarlem, voorz. Ned Kath. Grafische Bond; mr. W. Brak. te Rotterdam, lid dag. best. Chr. Bedrijfegr Centr. in Nederland; P. Meliefste, te Mid delburg;; C. Takkenberg te Eindhoven, dir. Pensioenfondsen N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken aldaar; J. W. van 't Hoff te St.-Laurens, penningm. Ver. tot Chr verz. van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland; A. de Lange te Goes; H. A. A. J. Martens, apotheker te Hoensbroekt mej. J. M. Jurrema. te Amsterdam, chef sectie vrouwenbemiddeling gew. arbeids- bur. aldaar; A. de Vrie6 te Sneek, oud- dir. gew. arbeidebur. aldaar; K. Visser, te Deventer, techn. hoofdambt, lste klasse Arbeidsinspectie; G. Pieper, te Rozendaai (Gld.), adj. consulent soc. bijstand en compl. arbeidsvoorzieningen; H. A. C Huijsmans, te Utrecht, voorz. Ned. Kath Kleding- en Textielarbeidersb.; mej. E M. H. MatthSi, te Zwolle, voorh. ver pleegster in alg. dienst by Prov. O. V. „Het Groene Kruis"; mej. A. A. de Beau fort te Leusden; mevr. M. E. H. C. M Bloemen, bestuurslid div. instellingen te Amsterdam; J. J. Buck, bestuurder St.- Vincentiusver. te Kerkrade c.a.; ds. J C. van Eizenga, dir. Ned. Herv. St. voor Maatsch. Werk provincie Overijssel, te Zwolle; M. J. H. Hautvast, best. div, in stellingen, te Maastricht; mej. F. Th. B M. Koten, bestuursl. div. instelWj^ d-, Grevenbicht; P. de Lange, oud-b^ v-r inst. te Harlingen; mevr. V. MVUUWvllj gC'U'Ui'CIl iDuCtUilOClL ICyl van div. inst. te Delft; A. instellingen, te Rotterdam; W- Leeuwen, geboren Isaachsen. 'V' best. college van diakenen der Gem. te Leiden; G. J. Jansen, <l- inst. te Ubbergen; L. M. E. Brunibfji. Dep. Binnenl. Zaken in Surinaib^b K Da Costa, griffier kantonger- Ff tweede kanton in Suriname; S- -jjo"'d- mersum. gepens. hoofd van een s s, p(l Paramaribo; F. C. E. Gessel, gePe" 'jj. Ev. Broedergem. te Paramaribo' Jensen, gepens. pred. Ev. Broe te Paramaribo; W. A. Leeuwin W. derw. te Paramaribo; Ch. - tens, secr. Raad van Suriname; E. A. Robles, distrr^^jjo^ Commewijne (Suriname); mej. A A. Haanstra, filmregisseur i, sterdam, ridder Oranje SaS „;po- son, onderw, openb. mulo te P®r8 0p ,.-.v J. H. R. Beaujon, oud-landsonfcv ti^V rapao; M. R. W. Berkensel-d, geneesk. op Curapao; P. H. „rfjaO p? op Curapao; W. F. Craane, pi> fiPTid Ail roolniiw rvz^iC f Go sers. directeur der postern^pji Curapao; W. F. Craane. k2?PjaC,r Aruba; C. D. Irausquin. hoofd -j p (l school op Aruba; J. R. Quast, ho" jjeiP s; driksch. op Curapao; Th. J- A- f (jui'Lti insp. van onderw. in Ned. NieS^^t. B. J. ten Voo-rden. insp. hoof" (3tii?0p- het bedr. der PTT in Ned. Ni«U^flid A. J. M. Bakker, officier gezond" Kol. Mil. Invalidenhuis „Bronb Arnhem, met bepaling, dat. het v jgiil der orde zal zijn met de zV,iNe K'V nak€£' va" Mil z 3; F. Bonte, hoofdcommies A ^.jp Z. Overzee; J. Ensdorff, hoofdco» Hoogeveen, techn. hoofdambt.. -- i-- van Z. Overzee; P. C. Radem8'*®,,' 0V" hoofdambt, lste klasse Min. van „p, te, hoofdcommies A v* bij het Min, van Z. Overzee.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6