Investeringsaftrek behoort met terug werkende kracht te worden ingevoerd Kroesjtsjef ziet Nasser als leider der Arabische volken PEKING WAARSCHUWT WASHINGTON '4 ■Mr Uit alle Ir. Ingen Housz tot 400 gasten van Hoogovens99 Indien geen aftrek, dan spoedig démenti van geruchten geboden Eisenhower over het wereld gebeuren ma^r kijken bil Voortreffelijk documentair t.v.-pro gramma De Indonesische kwestie T weehonderd-milj oen- plan gereed „Eind maken aan inmenging ii binnenlandse aangelegenheden" Amf ibie-strijdmach' V. S. in Middelland Zee ver dubbeld De Amerikaanse aan het buitenD11 VRIJDAG 16 MEI 1958 1,8 miljoen ton staal per jaar Groei van Staalstad minder koortsachtig Situatie zeer ernstig Assen Warschau Oslo Scarborough (Engeland) Brunswijk (Duitsland) New York Washington Zou het waar zijn, dat het op de duur in de wereld op Amerikaanse ambas sade-partijtjes en allerlei andere bij eenkomsten van Amerikaanse autori teiten, een saaie boel gaat worden? Het Amerikaanse .Congres wees na melijk een krediet van de hand ter hoogte van 1.250.000, dat bestemd was als extra-uitgave voor de Ame rikaanse vertegenwoordigingen in het buitenland, hoofdzakelijk voor het ontvangen van gasten. Intussen blijft er nog wel wat over, want het totale krediet bedroeg een kleine vier miljoen. Dus het wordt op zijn hoogst en op de duur een glaas je minder. IDEAAL VOOR DE ZOMER! No-iron blouse van Minicare 777. 12.75 Verrijk uw zomergarderobe met zo'n wijde rok in moderne ruit-struktuur Blouse van linette en natuurlijk no-iron. Opk over de rok te dragen. 9.75 Een rok voor elke dag. In frisse impnmé dessins. 9.75 Concours hippique te Luzern „Joseph in Dothan" (Van onze verslaggever). Het ligt voor de hand dat degenen, die op korte termijn een wederinvoe ring door de fiscus van de investertngs aftrek verwachten, hun bestellingen nog „even" ophouden. Hierdoor wordt de Investeringsactiviteit op kunstmatige wijze nog meer geremd. Een uitspraak van de regering, in die zin bijv. dat de beslissing nog hangende is, maar dat een eventuele aftrek met terugwerken de kracht tot een bepaalde datum zal geschieden, zou zeker velen over hun huidige aarzeling heen helpen. Zouden de geruchten volkomen ongegrond zjjn, dan zou de bekendmaking, dat van wederinvoering voorlopig geen sprake kan zijn hoe betreurenswaardig deze mededeling ook zou zijn misschien reeds van nut zijn om de investerings activiteit weer op gang te brengen. Men weet dan tenminste, waar men aan toe is en dat een afwachtende houding geen zin heeft. In deze zin heeft ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter van de directie van de Hoogovens - Breedband, zich uitge laten in een toespraak, welke hij woens dag heeft gehouden tot circa 400 gas ten, die de nieuwe bedrijfsonderdelen, t.w. de vierde hoogoven, de oxystaalfa- briek en de elektrolytische vertinnerlj, kwamen bezichtigen. Onder deze be zoekers bevonden zich minister Zijlstra van Economische Zaken, de commissa ris van de Koningin in Noord-Holland, dr. Prinsen, leden van de Hoge Autori teit der E.G.K.S., leden van Ged. Staten van Noord-Holland en de burgemees ters en andere autoriteiten van gemeen ten, gelegen in de omgeving van de Hoogovens. Met dit bezoek is officieel de verwezenlijking van het zogenaamde 200-miljoen plan dit bedrag is in de drie nieuwe onderdelen geïnvesteerd gevierd. De drie projecten zijn sinds januari j.l. successievelijk in bedrijf ge steld. Ir. Ingen Housz legde er de nadruk op, dat de Hoogovens ondanks een aller wegen te constateren aarzeling in de conjunctuur en de hier en daar zelfs zichtbare tekenen van teruggang blijven voortgaan met de uitvoering van inves teringsplannen, „daar wij ons geloof in een doorgaande stijging van de behoef te, op wat langere termijn gezien, onver minderd behouden", Tot dusver is in de vaste activa 750 miljoen geïnvesteerd. De vervangingswaarde bedraagt thans een miljard. Er is inmiddels, zoals reeds bekend is, een begin gemaakt met een nieuw investeringsprogramma, waar door de ruwijzercapaciteit met circa 200.000 ton kan worden verho.ogd. Te vens zal de staalcapaciteit worden opge voerd tot circa 1,35 miljoen ton per jaar. Deze uitbreidingen vormen de eer ste etappe van het plan om in de ko mende jaren de capaciteit van de gehe le fabriek te verhogen tot circa 1,8 mil joen ton staal per jaar. Dan zullen de 1 bestaande walserijen, nl. de blokwalserij en de dikke- en dunne-platenwalserij tot een capaciteit kunnen worden benut, die voorlopig als een maximum wordt beschouwd en die dan geheel op de eigen staalproduktie kan worden geba seerd. Ir. Ingen Housz argumenteerde zijn vertrouwen in de toekomst met te wij zen op de gunstige vestigingsplaats van het complex, de moderne installaties, de kwaliteit van het produkt en het vak manschap van het personeel. Deze fac toren wettigen de hoop, dat men ook een zeer verscherpte concurrentiestrijd zal kunnen doorstaan. Dank zij een mechanisatie van het produktieproces, is het mogelijk ge weest, werknemers over te plaatsen naar andere afdelingen. Dit betekent, aldus spr., dat het aantal werknemers in een wat langzamer tempo toeneemt dan zou overeenkomen met de stijging van de produktiecapaciteit. Dit heeft ook con sequenties voor de woningbehoefte. „Zie ik het goed, dan zal de ontwikkeling van de nieuwe „Staalstad" minder koortsachtig gaan, dan hier en daar In het verleden wel als onvermijdelijk werd gezien". Dit laatste neemt niet weg dat er nog steeds een grote achterstand in de wo ningbouw in de omgeving van het con cern bestaat. Terwijl het aantal werk nemers van eind 1945 tot 1 mei j.l. met circa 6.800 is gestegen, nam het aantal door nieuwbouw of ruil beschikbaar ge komen woningen maar toe met circa 3.200. Doordat van de nieuwe krachten velen al in de omgeving woonachtig waren, is het woningtekort iets rrjirder dan 3.600. Onlangs is aan de gemeenten meegedeeld dat nog zeker 1500 a 1600 woningen in de eerstkomende drie jaar neergezet moeten worden om de achter stand tot redelijke proporties terug te brengen en voldoende huisvesting te hebben voor het personeel dat nodig is in verband met de thans in uitvoering zijnde uitbreiding van het bedrijf. Op een afscheidsreceptie in het Krem lin zei premier Kroesjtsjef gisteravond tot president Nasser: „WU zijn voorstan ders van de solidariteit van de Arabische volkeren onder uw leiding. U zult van ons de nodige hulp krijgen". De Sovjet leider prees z(jn gast wegens „het draaien van het rad der historie". Nasser zal vandaag naar Cairo terugkeren na een bezoek van 18 dagen aan de Sovjet-Unie te hebben gebracht. Premier Kroesjtsjef heeft woensdag avond tijdens een receptie op de ambassa de van de Verenigde Arabische Republiek te Moskou verklaard: „Wij staan altijd aan de zijde van degenen, die voor hun onafhankelijkheid en vrijheid strijden en wij sympathiseren met de strijd van de Arabieren in Algerije, Jemen en Oman". De Sovjet-Unie wil de betrekkingen met alle landen verbeteren, zonder de ogen te sluiten voor die acties van sommige lan den welke erop gericht zijn andere vol keren in slavernij te brengen". Kroesjtsjef noemde president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, nationale held van het Arabische volk, die moedig de strijd tegen het koloniale juk aanvatte". Aan het eind van de besprekingen tus sen Kroesjtsjef en Nasser is gisteren een gemeenschappelijke verklaring getekend, waarin zij „volkomen het recht van het Algerijnse volk op zelfbeschikking en on afhankelijkheid onderschrijven" en „de Algerijnse oorlog van Frankrijk tegen de Algerijnen veroordelen". Algerije wordt een „heldhaftig Arabisch land" genoemd. De twee regeringsleiders dringen aan op een vreedzame regeling vah het conflict. Voorts steunen zij „de wettige strijd van de Arabieren in Palestina" en zij ver oordelen „de koloniale agressie tegen Jemen", het bestaan van militaire bases op buitenlandse bodem, de bewapenings wedloop en het houden van proeven van kernwapens. Nasser en Kroesjtsjef spre ken hun bezorgdheid uit over „de inmen ging van enige buitenlandse staten in de binnenlandse aangelegenheden van Indo nesië". Zij zijn het er over eens, dat de V.N. moeten worden versterkt en dat (com munistisch) China tot deze organisatie moet worden toegelaten. Naar hun me ning moet het beleggen van een topcon ferentie, waaraan de grote mogendheden „en enige andere staten" moeten deelne men, worden verhaast. President Vorosjilof, premier Kroesj tsjef en andere Sovjet-leiders hebben een uitnodiging van Nasser om de Verenigde Arabische republiek te bezoeken, aan vaard. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie in Washington verklaard, dat de anti-Amerikaanse de monstraties in Latijns-Amerika en el ders een onderdeel schijnen te zijn van een algemeen plan. Het is bekend, dat de communisten gewoon zijn overal waar zich onrust voordoet, deze uit te buiten en de leiding te nemen. Er wordt over al een soort thema gevolgd; in Birma, Djakarta, in Zuid-Amerika en elders, en het lijkt wel alsof er een samenhangend plan bestaat, aldus Eisenhower. De president geloofde niet, dat men di recte beschuldigingen aan het adres van de communisten kon uiten, doch „het ziet er uit als een geval waar er veel rook is en waar er dus waarschijnlijk ook wel vuur bestaat", zei hij. Toen journalisten vroegen of dit ook gold voor de demonstraties in Algerije en Li banon antwoordde de president, dat hij daar echt niet over kon praten, omdat die demonstraties niet noodzakelijkerwijs van dezelfde aard behoeven te zijn. Op verdere vragen antwoordde president, dat de oorzaak van de relle tjes in Zuid-Amerika wellicht o.a. op economisch gebied g'ezich kunnen wor den. Hij greep deze gelegenheid aan om opnieuw te pleiten voor meer handel en economische hulp voor bevriende landen. Dat is van evenveel belang voor de Ame rikaanse veiligheid als de defensie, zei hij. De president geloofde overigens niet, dat vice-president Nixon als gevolg van zijn onaangename ervaringen in Zuid- Amerika zijn voorgenomen reis naar Europa, later In dit jaar, zal afzeggen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft woensdagnacht de leiders van de Senaat een beeld geschetst van de ontwikkelin gen in de wereld. Enkele van de daarbij aanwezige senatoren noemden dat beeld „zeer ernstig". Na de besprekingen zei Dulles, dat „het een algemeen overzicht was geweest van de NATO-conferentie in Kopenhagen" en hij voegde eraan toe dat hij de groep ook „zeer recente inlichtingen had ver strekt over de situatie in Zuid-Amerika, Venezuela in het bijzonder en van die in Libanon en Noord-Afrika". Senator Theodore Green, een demo craat, zei, dat de minister van buiten landse za^en „zeer openhartig had ge sproken en dat alles wat ik kan zeggen is, dat de situatie zeer ernstig is". WINDSTREKEN Er was een standwerker, die met radde tong een geweldig poetsmiddel aan de man en de vrouw trachtte te brengen. Zó geweldig, dat een vuile, koperen ketel, die hij al ettelijke malen met het wondermiddel had be handeld, als een spiegel glom. Het ge achte publiek geloofde het dan ook wel en ging elders kijken. De markt koopman begreep het, pakte de eer ste de beste fiets, die hij ergens tegen een boom zag staan, zette deze boven op zijn stand en begon het geval op te poetsen, onderwijl zijn verhaal af stekend en weer heel wat mensen trekkend. De fiets, wier eigenaar kennelijk jarenlang zijn karretje grondig verwaarloosd had, werd wer kelijk fantastisch glimmend. Maar diezelfde eigenaar liep intussen naar zijn fiets te zoeken, geen ogenblik vermoedend, dat het zijn karretje was, dat een grote schoonmaakbeurt onderging. De politie werd er bij ge haald, totdat eindelijk een knaapje van een jaar of zes uitkomst bracht. „Die fiets?" had hij gezegd, dat is 'm", en hij. wees naar het fonkelende geval boven op de stand. Toen was de zaak'gauw opgelost. Maar toch wilde de beledigde eigenaar nog niet eens een potje poets-pomade meene men, zelfs niet tegen zeer geredu ceerde prijs. De Poolse meisjes zijn viermaal zo groot in aantal dan de mannen, die een levensgezel zoeken via huwe- huwelijksbureaus. Het zijn vooral de Poolse mannen, die geëmigreerd naar Australië, Canada en Amerika de beste klanten van deze instellingen zijn, en ook de meest gezochte door de dames. De dames, die zich in ver binding stellen met deze bureaus, be horen over het algemeen tot de be tere standen, zijn intelligent en zeer ernstig in hun keuze. Het wonder lijke is, dat er nooit een Pools meisje in het buitenland een echtgenoot uit Polen wil hebben. Het is ook wel om te schrikken, vooral nu we de' laatste tijd nogal eens „verblijd" worden over radio actieve regen en dergelijke gezellig heden. De huisvrouw in Oslo ging de pudding halen, die ze voor het eten had klaar gemaakt. Het geval stond in de kelder en toen ze er naar greep kwam het haar voor alsof er een licht van uitstraalde, het had als het ware een zwakke lichtkrans er om heen. Men besloot geen hap van de pudding te eten, maar stapte naar de gezondheidsautoriteiten met de pudding. Het dessert werd op radio activiteit onderzocht maar deze bleek niet aanwezig. Het was een lichtge vende pudding, omdat er ook vis- resten in verwerkt waren en zoals men weet kunnen bepaalde vissoor ten wel eens een zeker licht afstra len, fosforiserend zijn. En dat was hier het geval. Toegegeven, het kan wel eens ver velend zijn als je de tweede, of zelfs de derde keer achtereen voor je rij examen zakt. En dat je wel eens met een schuin oog naar de examinator kijkt, wel het is te begrijpen. Maar ga nooit zover, als de man in Scar borough, die voor de zoveelste maal er weer niet in geslaagd was de examinatoren te overtuigen van zijn recht op een rijbewijs. Hij werd zó kwaad, dat hij, toen hij van zijn rij- sof hoorde, weer achter het stuur kroop en probeerde de rijksgecomit- teerde bij de examens van de sokken te rijden. Voorlopig kan hij nu wel wegblijven. Per radio en via de kranten werden twaalf jongens opgeroepen om zich te laten behandelen tegen, neemt u ons niet kwalijk, schurft. De knapen hadden namelijk in de bossen achter een hert aangejaagd, dat gewond was en tenslotte meegenomen naar een dierenasiel. Daar ontdekte men ech ter, dat het dier in hevige mate aan schurft leed. En nun maken de jon gens, die zulk een goede daad ver richtten, de kans hetzelfde op te lopen. We wensen u even voor te stellen aan de heer, die we alleen maar bij zijn bijnaam kennen, namelijk „An- gelo de hijskraan". Hij hijst namelijk ongelooflijke hoeveelheden eten naar binnen. Ziehier een uitgebreide maal tijd voor signor Angelo: Achttien borden soep, elf worstebroodjes, negen broodjes met cornedbeaf, een hele kip. verschillende schaaltjes sa lade en enkele potjes augurken, om eens een ander smaakje te krijgen. Dit alles laat hij vergezellen door twee hele broden en vele flessen bier. Angelo noemt zich de record-eter ter wereld en er staan vijfduizend dol lar voor u klaar ergens op een Ame rikaanse bank, als u tegen hem op kunt eten. Twéé beelden van de spanningen, welke op het ogenblik heersen in de Libation. De bovenste foto laat zien hoe een pantserwagen van het Libanese leger patrouille reed in een van cte straten van de stad Tripoli tijdens de algemene staking nadat in verschillende delen van het land relletjes waren uitgebroken. De onderste foto toont Libanese soldaten in een van de straten van de hoofdstad Beiroet op weg naar een door demonstranten bedreigd punt. ROTTERDAM Hoogstraat 198 AMSTERDAM EINDHOVEN UTRECHT ARNHEM HILVERSUM LEIDEN HAARL^ Spastische kinderen Alle bezwaren, die men tegen de tele visie zou kunnen aanvoeren, vergeet men gaarne bij het zien van een program ma als dat van gisteravond, waarin de kijkers op even eenvoudige als duidelijke en boeiende wijze een inzicht werd ge geven in wezen, oorzaken en behande ling van de spasticiteit, een storing in het herscn- en zenuwstelsel, die een nor male beheersing van de spieren onmo gelijk maakt. De Amsterdamse arts A. C. van Swol. die alle eigenschappen heeft om een tv- ster van de eerste grootte te worden door zijn sympathieke verschijning, zijn rustige optreden en zijn heldere voor dracht wint hij aller' harten ogen en oren had dit programma, bestaande uit een reeks uiteenzettingen, interviews en toelichtingen, afgewisseld met 'fraai gefotografeerde filmfragmenten, voor de VPRO-televisie samengesteld met mede werking van dr. J. v. d. Bosch uit Lei den, die een zeer origineel apparaat had geconstrueerd om de oorzaken van de spasticiteit aan de kijkende leek duidelijk te maken. De medewerkenden, onder Amsterdamse huismoeder met een twee tisch was, bleken met de grootste zorg te zijn uitgezocht en regisseur Joes Odu- fré bracht het programma, waaruit dui delijk bleek, met welk een zorg, toewij ding en kennis van zaken grote groepen ten nauwste samenwerkende mensen zich het lot van het spastische kind aantrek ken, op boeiende wijze voor.zijn camera's. 5fc Het gironummer 1322 van de Phelps- stichting te Naarder) zal <"an ook, naar we hopen, niet voor niets, tot slot van dit buitengewoon geslaagde programma op het scherm zijn geprojecteerd. Het VPRO-prograrnma opende gister avond met de ondanks een tweetal sto ringen als altijd interessante rubriek „De Oude Doos" van Simon van Col- lem. die o.a. een drietal fragmenten uit de in de jaren dertig door Simon Koster vervaardigde film „Lentelied" vertoonde wie een en een grappig praatje maakte mei Jan twee- Teurlings, de vertolker van de hoofd- ling, waarvan het jongste kind spas-1 rol. Bert van Dongen, aan de vleugel be- De communistische Chinese regering heeft gisteren in een door haar uitgegeven verklaring de Verenigde Staten gewaarschuwd, dat zij bereid is, aan Indonesië, behalve de huidige economische hulp, „verdere bij. stand" te verlenen, om Indonesië te helpen zich te verdedigen tegen „de interventie door de Verenigde Staten". In de Chinese verklaring worden de Verenigde Staten beschuldigd, Formosa te gjbruiken als basis voor het zenden van wapens, vliegtuigen en benzino aan de opstandelingen iu Indonesië, voor hun bombardementen in Oost-lndonesië. Er wordt gewaarschuwd tegen de „zeer noodlottige gevolgen" van dergelijke hande lingen. „Indien - zo wordt gezegd - de Verenigde Staten niet onmiddellijk een eind maken aan hun inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Indonesië, zullen zij zonder twijfel de bittere vruchten plukken van hun agressie en provocatie". Behalve vanuit de zetel van de natio nalistische Chinese regering zouden, aldus de communistisch-Chinese verklaring, de VS hun zendingen ook doen geschieden uit andere buurlanden van Indonesië. Deze Amerikaanse hulp aan de opstandelingen „bevatte een gevaarlijk element voor de vrede in Azië en in de gehele wereld". Sedert drie maanden geleden de op stand in Indonesië aanving, heeft com munistisch China de VS onophoudelijk van „inmenging" beschuldigd. De Chinese verklaring werd uitgegeven onmiddellijk na het Sovjet protest van woensdag tegen „buitenlandse inmenging" in Indonesië. Te Peking is publikatie van het Sovjet protest uitgesteld om het te doen samenvallen met die van de Chi nese verklaring van gisteren. De Sovjet-regering heeft woensdag avond .geprotesteerd tegen „de inmenging van buitenlandse mogendheden, met na me de VS., in de binnenlandse aangele genheden van Indonesië" In het Sovjet protest wordt gezegd, dat de Sovjet-re gering niet onverschillig zou kunnen blij ven tegenover activiteit, die een bedrei ging voor de vrede vormt. j Vfr*1 At Het Amerikaanse ministerie rine heeft woensdagavond .„ef'KUl' maakt, dat de omvang van de A se amfibische strijdkracht in j'e landse Zee is verdubbeld, door jiefl' F van een amfibie-groep uit te 8 ter"'.!!' op het punt stond naar hu'?c. P9 ,<t<> keren. Dat betekent, dat de ',(i j mariniers aan b°1.|lfP,,1B geveer ïeuu mariniers aan 11 schepen hebben in de Zee ln plaats van 1800 marm schepen. en 9V Woensdag was gemeld, dat e^(e dj£0' Amerikaanse oorlogsschepen. 3nf dagavond in Gibraltar waren „ts .er men, de volgende dag onverw y ren vertrokken. Een marine-w g der heeft later bevestigd, dat geloei'' bie-eenheden weer zee hebbeni n r maar hij wilde niet zeggen versl'5jd' Uit antwoorden op vragen van e s> p vers is gebleken, dat de amfib>s o°K\o° vertrokken. Een marine-w ,e V heeft later bevestigd, dat te^e1 kracht niet zal opereren met ,e \'iey geleid door de componist Cor Lemaire, droeg nog eens het liedje voor, dat hij 25 jaar geleden voor deze film zong. In de rubriek „Introductie" amakten de kijkers kennis met Marianne Hilari- des en Hans van Manen, twee jonge krachten van het Ballet van de Neder landse Opera die een speciaal door laatst genoemde voor de televisie ontworpen pas de deux dansten. Een uitvoering, die grote beolften inhoudt voor de toe komst. De Eurovisie verzorgde gistermiddag een voortreffelijke reportage van het In ternationale Concours Hippique te Lu zern, waarbij het kijkge. ot nog werd ver hoogd door het deskundige commentaar van ritmeester J. J. Gruppelaar. Al kan men waardering hebben voor het initiatief van de NCRV-televisie om de kijkers te confronteren met het werk van Nederlands grootste treurspeldichter, toch is woensdagavond gebleken, dat de televisie als visueel medium bij uitsték, zich maar node leent tot een aanvaard bare en boeiende vertolking van een spel als „Joseph in Dothan". dat zijn drama tische werking op de eerste plaats ont leent aan Vondels gebeeldhouwde Alexan drijnen. De speciale beeld- en geluids effecten van regisseur Peter Koen leidden werping van de wettige regering van In- te voel de aandacht af en deden afbreuk 1 donesië" voorbereid door het leveren van aan de verstaanbaarheid van de gespro- wgpens. vliegtuigen en piloten aan de op- ken tekst, met name van de reien. standelingen, aldus de Sovjet-verklaring. schepen van de Amerikaanse 1 in het centrale bekken van a r(j\iOe pf' landse Zee. Volgens een at ^tise van de Amerikaanse marine s l.e1" sluit om de omvang van de in „pC: strijdkracht te verdubbelen n' yf9 jp band met de gebeurtenissen l0ed9i#(!' De woordvoerder deelde wel ^tr^'ae9' de amfibie-eenheden over alle .a0d'" nodig voor het verrichten van ^,e beschikken. f jeé l>9' Woensdagavond laat arrive o®, Rritsc ml «fn 11 ven van tank-landingsvaartuigen m n Famagusta op CyPrU en LjO raden te hebben ingenomen a ^|S' een klein detachement troepen ieJ)eP was gegaan, vertrokken de sC teren weer in alle vroegte. if?, De bestemming is onbekePfLjte" werd gespeculeerd dat deze ec.i,apcin- ef'' band hield met de crisis in Lil A9 pO' de noordkust van Cyprus zlJvl,gaf» kaanse oorlogsschepen e oP men. Vermoed werd, dat waren naar Beiroet. Het Amerikaanse Huis van 2$ ff digden heeft woensdagavond °J.,niaP, f9 134 stemmen hulp aan het b"Lr V® De westelijke mogendheden worden er-I bedrage van 3.603 miljoen do go van beschuldigd haar „koloniale greep op de Afrikaans-Aziatische volkeren, waar onder Indonesië, te willen handhaven en op deze volkeren politieke, militaire en economische druk uit te oefenen om te be reiken, dat zij zich aansluiten bij agres sieve blokken". De VS hebben reeds lang de „omver- Wat het spel betreft hebben de ac teurs, vooral André en Wim v. d. Heuvel als Judas en Levi en Frits Butzelaar als Simeon zich uitstekend eekweten van hun taak, mgar Ramses Shaffy als Jo seph schoot in voordracht en uitbeelding tekort. Radio Menado heeft gisteren bericht, jat vliegtuigen van de Indonesische op standelingen een aanval hebben gedaan -O een kanonneerboot en drie begeleidinss martuigen in de haven van Ambon. De schepen waren beschadigd en mogelijk ge zonken. begrotingsjaar dat 1 juli beg' keurd. Alle pogingen om o'1 verlagen leden schipbreuk- Het desbetreffende wetson j p je', thans naar de Senaat. Bresi 1 hower had aanvankelijk 339 pui'9, lar meer voor hulp aan be' fje' g^e gewenst. De goedkeuring jage9.,,». kwam na een debat van drie 0jiti de Amerikaanse buitenlandse ill9 "li"11 Volgens een woensdag in vangen uitzending van een s< pl der Indonesische opstandeling ,.9 rti" de troepen der centrale re^er'„s de W9 le zijden" in een val zitten 'B" vafl ie noordwestelijke kuststrook bes.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6