STIPPEN OVERAL Hoe bestellen wij een patroon? 83 K Nauwzittende cocktailjurk in met stippen bedrukte zijde. Onderaan een opgerimpelde strook. Lange coupenaden in de taille. Heel kleine mouwtjes en een patte in witte rips aan de hals. Ben. 3.60m x 0.90 m. Maten: 38404244. 83 L Zeer mooi namiddagjurkje, dat ook dienst zal doen voor een zomers danspartijtje. Een paar figuur naadjes en coupenaden in de taille doen het lijfje nauw aansluiten. Geen mouwen maar een verlengde schou derlijn. Eenvoudige knopensluiting in middenvoor, weggestopt onder de pandjes van het strikje. Wijd in vier banen geknipt rokje. Grote witte kraag. Ben.: 4.20 m en 0.90 m. Maten: 384042—44. 83 M Nieuwe stijl voor een chemisierblouse. Lijfie, kraag en sluiting zijn heel klassiek. Alleen reikt de blouse tot even op de heupen en is ze onderaan afge werkt met een op vorm geknipt ceintuurtje dat boven dien overeen geslagen is en sluit op twee knopen. In de rug een platstuk. Driekwartmouwen afgewerkt met een poignet, omgeslagen kraagje en gestrikte patte aan de hals. Ben.: 2 m x 0.90 m. Maten: 42—44—46—48. 83 N Elegante deux-pièces in turkooisblauwe toile met witte stippen. Afgerond platstuk in voor- en rug pand. Driekwartmouwen die onder het platstuk inge zet zijn. Gladde hals. Nauwe kokerrok, welke op een ceintuurtje gewerkt is. Ben. 4.60 x 0.90 m. Maten: 42 GIROVETTE Een elegante namiddagjurk van Maggy Rouff. Soepel zittend lijfje met groot V-vor- mig décolleté en waarvan de beide voorpan den over elkaar gekruist zijn. Ceintuurtje in de taille. Korte kimono-mouwtjes. Wijd rokje- met stroken en nonne-plooien. Gedeponeerd model Namaak verboden Geen patroon. 83 P Zomermantel, sober en toch gedistingeerd van lijn. De gladde ronde halspas sluit op één grote knoop. De mouwen zijn raglan en driekwart. De rok van deze mantel loopt naar onderen ietwat toe. Even onder de heuplijn grote zakkleppen als garnering. Ben.: 5 m x 0.90 m. Maten: 424446. G. Het kan wat fris zijn 's avonds en dus wou u gaarne een kleinigheid over de schouders hangen. Vervaar dig zo'n cape-kraag en werk ze aan de onderkant af met effen pijpjes, liefst organdie. E. Wat staat er charmanter voor een jong mevrouwtje of zelfs een jong meisje als zo'n dotje in witte rips met blauwe of rode noppen'' Vier puntige baantjes en een effen wit gros-grainlint als versiering. Ge makkelijk zelf te naaien en heus niet duur. VALPARAISO Rauch. Een deux-pièces, dat als wandel- of namiddagtoiletje te gebruiken is. Als materiaal werd er zijden twill voor ge bruikt. Het lijfje is nauwelijks aansluitend in de taille en reikt tot op de heupen. Glad rokje. „OLYMPE" van J. Griffe. Wit-zijden mousseline werd gebruikt voor dit dansjurkje dat over heel de lengte gedrapeerd is. De ovale cirkeltjes zijn zwart en het ceintuurtje is in zwart satijn. Katoen is misschien leuk om te dragen en nog leuker als het gewassen en gestreken moet worden, maar wie echt „gekleed" wil zijn moet toch maar zijde dragen. Wie kan zich nu zo'n feestelijk feest voorstellen of een prettig zomers danspartijtje zonder een schattige, luchtig waaiende zijden japon. Als ze zulks wil, kan de vrouw zich thans van 's mor gens tot 's avonds in zijde kleden. Er zijn immers zo'n massa mengsels en weefsels in de handel dat men er zijn latijn bij verliest.. Wil men de stad in en daarvoor een tailleurtje aantrekken, dan kan dat.... in zijde Ottomanzijde of zijden toile, heel dicht geweven en zo prachtig van tenue als dit voor dergelijke toiletjes nu eenmaal nodig is. Voor cocktail- en avondpartijjes nog altijd maar zijde: shantung, surah, twill, zijden organdie, zijden mousseline, zijden krip of tule.... allemaal weefsels die door geen ander onttroond kunnen worden. En wat dan gezegd van die prachtige avondmantels in taft, ottoman of kasjmier-zijde. Bij gelijk welk mode-defilé vormen ze de clou final samen met de prachtige zijden avond- en bruidsjaponnen. In één woord: geen prachtig toilet zonder zijde! a. Alle bestellingen uitsluitend per brief kaart te adresseren aan De Maasbode, aid. Patronendienst. Postbus T23, Rot terdam. b. Vermeld nauwkeurig nummer en let ter van het patroon (en soort kleding stuk, bijv. japon enz.) en de maat. Verkrijgbaa. zijn patronen m de maten die in de begeleidende tekst vermeld staan, en dan nog enkel in gevallen, waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd op geven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 8 ct. een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. e. Patronen zijn te bestellen gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd afge drukt en worden binnen H dagen toe gezonden. H. Een leuke kleine boodschap pentas die u met genoegen meeneemt als u maar eens eventjes de stad in moet. Genopt katoen aan de buiten kant, effen katoen als voering on gros-grain in de kleur van de nop pen als garnering en handvatten. F. Men hoeft van naaien helemaal niet veel verstand te hebben om het toch maar aan te durven zo'n rokje te maken. Zes banen elk van 45 cm on der aan de basis en 15 cm in de taille De hoogte meet u zelf wel uit. Zet die banen aan elkaar, frons ze in een ceintuurtje dat juist uw taille-omtrek heeft en zorg voor een ritssluiting. Zo men onderaan en u bent er mee klaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 10