65 jaar katholiek studenten leven in Leiden ATtTF RFRICKTEN Tekort Indonesische begroting voor dit jaar gestegen tot rp. 8 miljard Sovjet-Unie zal Finland langlopend krediet verstrekken Sanctus Augustinus gaat lustrum vieren De Gaulle vanavond voor de Nationale Vergadering NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG PAGINA ZATERDAG 31 MEI 1958 SCHERPE PRIJSDALING OP DE PARUSE GOUDMARKT De Sovjet-Unie heeft er in toegestemd aan Finland een langlopend krediet te verstrekken van 450 miljoen roebel ten behoeve van de economische expansie van Finland, zo maakte Radio-Moskou gister avond bekend. In de uitzending werd het SovjetrussischFinse communiqué aange haald, dat gisteren te Moskou werd on dertekend aan het eind van het bezoek van de Finse president, Urho Kekkonen, aan de Sovjet-Unie. De besprekingen met betrekking tot "net krediet zullen worden geopend, zodra de Finse regering concrete voorstellen daar toe zal doen. Ook werd overeengekomen, dat be sprekingen zullen worden geopend over het sluiten van een nieuwe handelsover eenkomst voor de jaren 19611965. De Sovjet-regering heeft Finland te vens doorvaartrechten verleend voor het Saiman-kanaal, dat het Saimanmeer ver bindt met de Finse Golf. Deze rechten zijn voor 50 jaar verleend. Het communiqué maakt melding van de „openhartige en vriendschappelijke" aard der besprekingen tussen de Finse en Sov- jetrussische leiders. - .li, i - O - Generaal Charles De Gaulle zal van avond voor de Franse Nationale Ver gadering verschijnen om te worden gekozen als premier van een nood- regering met speciale bevoegdheden, om het hoofd te kunnen bieden aan de moeilijkheden in Algerije en om een volksstemming voor te bereiden over een radicale verandering van de con stitutie. Op het Franse presidentiele paleis, het F.lysée, is vanmorgen bekend ge maakt.' dat het ontslag van de rege- ring-Pflimlin is aanvaard. Het langdurige onderhoud tussen gene raal De Gaulle en de socialistenleider Guy Mollet, dat gisteren plaats had heeft een algehele verandering teweeg gebracht in de tot nu toe vijandige houding van de 100 afgevaardigden in de Nationale Vergadering tegenover generaal De Gaulle. De generaal zal zijn regering tot op zekere hoogte baseren op de vakbonds leiders (niet-communisten), hij zal de cen suur opheffen en eveneens de door de aftredende regering afgekondigde nood toestand. Het recht der vakbonden op onderhandelingen en op het onder bepaal de omstandigheden terugtrekken van arbeidskrachten zal worden verzekerd. De socialisten hebben vanmorgen vergaderd. Verwacht wordt, dat zij als resultaat van deze laatste bespreking verdeeld zullen zijn in: vier-vijfde ten gunste van De Gaulle en één-vijfde tegen De Gaulle. Vrijdagochtend heeft op de rijksweg nr. 1 een ernstige aanrijding plaatsgevon den, waarbij vijf personen ernstig werden gewond en twee licht. Tijdens een inhaalmanoeuvre vloog een grote personenauto op een militair autobusjeDe inzittenden van beide wagens werden ernstig gewond; twee van hen verkeren in levensgevaar. Twee inzittenden van een ingehaalde bestelwagen werden licht gewond. Op de foto's zien we de wrakken van de beide auto's, die bij de botsing betrokken waren: zij werden volkomen vernietigd. Vooruitlopend op de vorming van een kabinet door generaal De Gaulle is de goudprijs op de beurs *e Parijs gisteren scherp gedaald. De Pri-1s van een haar goud bedroeg gisteren 526.000 frank te gen donderdag 536.000 frank. Noordafrikaanse aandelen en aandelen van oliemaatschappijen met belangen in de Sahara stegen 5 8 peet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 15