E.D.O.-honkballers waren tè sterk voor Sparta Herberger vreest de Zweedse revanche-roes èn het Heja! Midzomernachtfeest twee dagen vervroegd Zwaarweerzeilers kregen op cle laatste dag hun kans O VVO «af Schoten «een enkele kans WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL 1958 Russische voetbal heeft cle schuldige rNeci. i.e. versloeg Cambridge met 11-9 Atletiek-duels op doorweekte banen de Westeinder De wedstrijden op PAGINA ARGENTIJNEN DURVEN NIET NAAR HUIS GROOTHEIDSWAANZIN ENGELAND WON OOK DE TWEEDE TESTMATCH Het vroegere idool van het Rus sische voetbalpubliek, de 21-ja- rige Eduard Streltsov, die des tijds uit het nationale Russische elftal werd gebannen wegens dronkenschap, zal binnenkort te recht moeten staan. Wat hem precies ten laste wordt gelegd is niet bekend, maar het commu nistische jeugdblad Komsomols- kaya Pravda", dat van het ge val melding maakt, noemt hem een bandiet, een dronkaard en een liederlijk individu, dat zich aan een ernstig misdrijf heeft schuldig gemaakt. Het verslagen Argentijnse elftal dat na slechts één overwinning van verdere deelneming aan het eindtoernooi werd uitgeschakeld en daarmee zijn supporters in het moederland de grootst mogelijke teleurstelling bezorgde, staat een „hete" ontvangst te wachten. Luchtvaartautoriteiten zeiden za terdag dat het elftal misschien naar Cordoba City gevlogen zou worden of zelfs naar Uruguay, om te voorkomen dat heetgebakerde voetbalgekken, die zich op de voetballers wilen wreken, de luchthaven van Buenos Aires in brand zullen steken. De onafhankelijke Süddeutsche Zeitung meende er in zijn sport- rubriek goed aan te doen de Duitse supporters in Zweden er op te wijzen, dat voetbal niets te maken heeft met het prestige van een natie in de wereld. De krant schrijft: „dronken, arrogant" luidruchtig, uitgerust met span doeken waarop kreten die zowel duiden op een simpele geest als op grootheidswaanzin: dat is het beeld, dat Zweden van de Duitse supporter krijgt". De 24-uurs race van Le. Mans. Boven de winnaar Gendebien wordt afge. vlagd. Onder de Ferrari van Kessler, brandend aan de kant van de baan... Op de grasbanen van Eastbourne heeft de I. C. van Nederland, mede ter oefe ning op gras voor de spelers die te Wimbledon uitkomen (ook de ploeg van Cambridge had vier tot Wimbledon toe gelaten spelers) de jaarlijkse wedstrijd tegen een tennisploeg van de universi teitsstad gewonnen met 119. Uit de 12 enkelspelen kwam voor de I.C. 75 voort; uit de dubbelspelen werd het 44. Dehhert, die voor de I.C. no. 1 speel, de, verloor van de Britse no. 1, Hann, met 36 911, won van de no. 2, Hull, 03 75. Van Eijsden speelde tweemaal tegen Hull, won beide malen. Maris won beide enkelspelen, Van de Weg (tegen dezelfde tegenstanders) won en verloor er één. In de dubbelspelen (halve competitie) wonnen Dehnert en Van Eijden hun drie partijen, MarisVan de Weg speelden matig, verloren er twee, wonnen er één. Uit de vier enkel- en zeven dubbelspelen van Kloezen en Breukink kwam één punt, van Kloezen. tje, waarin hij de kaartjes aan allerlei dunne reepjes draait. Elke passagier vergt tien seconden en de tram staat soms wel eens wat lang aan de halte stil. Te bescheiden Zweedse service: In een hotel te Norrköping. wachtte ik tien minuten op een kelner en vervolgens een half uur vergeefs op een besteld diner. Commentaar van het personeel: „U had elke vijf minuten lawaai moeten ma ken." Er zijn uitzonderingen. En daarvan spannen de Zweedse journalisten met een voortreffelijke pers-service voor de buitenlandse collega's wel de kroon, met Göteborg aan de kop. Skoll, Zweedse makkers! Engeland heeft de tweede testmatch tegen Nieuw Zeeland mot een innings en 148 runs gewonnen. De eindstand was: Engeland 269, Nieuw Zeeland 47 en 74. De stand in de serie test-matches bus sen beide landen is thans 20 in het voor deel van Engeland. had winn slepe ter c den, Rede Woof Mval beke 22.4 27,4 Gold in di ten De Westeinder zeilwedstrijden behoren alweer tot het verleden en hoewel net weer het laatste weekeinde beslist niet meewerkte, kunnen de organisatoren en de zeilers op een paar geslaagde races terugzien. Zaterdag stond er een licht briesje, zodat de zwaarweerzeilers ook nu weer niet aan hun trekken kwamen. Gisteren, t°en de wind steeds meer in kracht toenam, ging dit beter. De banen waren zeer goed gekozen en boden met hun drie grote kruisrakken over de vele lengten van de Pla9 een prachtig strijd gebied. Er werd op de laatste dag fel ge vochten, vooral tussen de kanshebbers voor de hoofdprijzen In de verschillende klassen. De uitslagen luiden: Flying Dutchmanklasse1 Daisy, stuurman B. Verhagen; 2 Mustang, strm. Jac. Kraan; 3 Fon. tessa strm G Bierman. Drakenklasse1 en hoofdprijs Trintel, strm. W. P. van Duyll; 2 Vagans Semper, strm. C. de Groot; 3. Eska. strm. W. Klomp. Valkemklasse: 1 Pip-pip, strm. J. P. J. Bak. "ker; 2 Bounty 2, strm. E. Rolf van de Baumen; 3 Barry 2. strm. J. M snijders; hoofdprijs Ja- xeur, strm. J. Prins. tt ma klasse; 1 au hoofdprijs MtWoc, efcrm.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6