Nieuws uit stad en omtrek fw Aanhangwagen ramde woonhuis RUIME EXCELSIOR-ZEGE OP QUICK (N.) De Mater Amabilisschool zet haar poorten open 7 PER TOURINGCAR naar SCHIPHOL- AMSTERDAM en 'TGOOI PER TOURINGCAR NAAR HEI NATUURRESERVAAT DE HOGE VELUWE Ueheiïtfen-hiilp eg Grote ravage doch geen persoonlijke ongelukken Woensdag 16 juli 10 uur plechtige hoogmis in Brielle J aar vergadering r.-k. s. v. Excelsior Het clubhuis is voor eenieder Burgerlijke Stand De prijs voor deze trip bedraagt f 6.50 en voor kinderen beneden 14 jaar f 5.85 De prijs voor deze trip bedraagt f 6.85 KETHEL Vrachten markt i\ s c JAG 15 JLL1 1958 .V 2 Gecelebreerd door deken en kanunnik R. Reijnen KATH. BOND v. BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN Nog geen contributie verhoging Nationale zwemwedstrijden VOORVERKOOP DAGKAARTEN HOE HET ER VAN BINNEN UITZAG nieuwe scliledamsch® courant Cursus van drie jaar PRESTATIES VAN S.Z.C.-ZWEMPLOEG MONOPOLE THEATER De laatste jacht P.V. DE VRIJHEID (met inbegrip van entree Schiphol en rondvaart Amsterdam). Wij vertrekken om 8.30 uur precies van ons kantoor aan de Kortenaerstraat 1 te Rotterdam en zijn weer terug om ongeveer 17.00 uur. Route heenreis: Rotterdam-Utrecht-Zeist (koffiepauze)-Wouden- berg-Scherpenzeel-Barneveld-Otterloo-Natuurreservaat de Hoge Veluwe. Hier zullen wij enige uren vertoeven, Zodat u dan vol doende gelegenheid hebt voor het maken van een mooie wan deling. In het theehuis „De Koperen Kop" kunt u desgewenst iets gebruiken, doch op eigen rekening. Route terugweg: Ede-Wageningen-Grebbeberg-Rhenen-Ame- vongen-Leersum-Doorn-Driebergen-Rotterdam, alwaar wij om ongeveer 17.30 uur hopen te arriveren. (inclusief entree Hoge Veluwe en kop koffie) Wij vertrekken om 8.15 uur vanaf de Koemarkt te Schiedam. Kaarten zijn van hc^ «vf verkrijgbaar aan ons kantoor Dam 18 te Schiedam. DE AFD. PROPAGANDA WIJZIGING FEEST PROGRAMMA O. V. Wïlhelmina Ift ROTTERDAM: Met een daverende slag drong gister avond ongeveer kwart voor zes een los geslagen aanhangwagen volgeladen met glasa(va) een der benedenhuizen binnen aan de MaasdUk. Door de kracht van de botsing vloog de kop van de lading glas over de straat en veroorzaakte een geluid als bij een bom-inslag. Hevig ontsteld ren den omwonenden de straat op niet anders denkende, dan dat er een grote ramp had plaats gevonden. Gelukkig bleek dit echter niet zo te zijn. De aanhangwagen was in de hoek van de voorkamer van het bovenhuis no. 106 bewoond door de fam. Zagwijn. De be woonster van het benedenhuis was op het moment dat de wagen het huis ramde, voor het rechtse raam bezig de planten te verzorgen. Hoewel ze dodelijk ontsteld was, bleek dat mevr. de wed. Wiegel geen letsel had bekomen. De chauffeur van de vrachtwagen, J Kaat-Vogel, in dienst van de Handelson derneming Maltha alhier, was met dit hydraulische kipperstel met 11 ton glasaf- val uit de Betuwe naar de opslagplaats van genoemde firma. De bocht Nieuw- Mathenesserstraat-Maasdijk ligt door het ter plaatse schuin aflopende wegdek on gunstig zodat de snelheid van de com binatie op het moment dat de bocht werd genomen niet hoger lag dan 25 km. per uur. Net door de bocht heen moet de koppeling de zgn. triangel gebro ken zijn. De luGht en olieleidingen knap ten af doordat de aanhanger wegens de schuine ligging van het wegdek onmiddel lijk uit het spoor liep met het bekende gevolg. Gewaarschuwd door de enorme klap kwam de bestuurder van de trek ker tot de ontdekking, dat hij z'n vracht kwijt was en kon het gebeuren, dat hij zijn wagen pas veertig meter verder tot stilstand bracht. Toen bleek, dat zich geen persoonlijke ongelukken hadden voorge daan, toog men van alle kanten aan het werk om orde te schppen in de ontstane ravage. De bewoners van het bovenhuis konden echter hun woning in noch uit. Met de hydraulische grijper, waarm> de trekker-kipper is uitgerust, werd de aanhanger gelost en ook de op straat te recht gekomen berg glasscherven werd opgeruimd. Door een kraanwagen van 't takelbedrijf C. v.d. Zijl en Zn. werd la ter de aanhanger weer op het wegdek gebracht. Door de technisch hoofdambte naar van de Woningdienst, de heer J. Verzijl werd allereerst een onderzoek in gesteld of de gevelbeschadiging gevaar voor instorting met zich meebracht. Dit bleek niet het geval te zijn, hoewel de gevel toch later gestempeld werd. Het ge troffen pand is eigendom van de Woning bouwvereniging-„De Eendracht" en naar eerste schatting zal de schade rond de 4000.- liggen. Het voorval heeft nogal wat conster natie teweeg gebracht, temeer daar dit nu reeds de vierde maal is, dat op dit punt een auto van het wegdek is afge raakt. Ook nu is het weer wonderlijk goed afgelopen. De gehele middag hadden er kinderen op het trottoir gespeeld en me vrouw Wiegel mag nog al eens graag, voor het raam gezeten de krant lezen, Een mooie gelegenheid voor hen die niet beslist van plan waren per toering- secretaris, de heer Jac. de Winter en de car de bedevaart van Schiedam, Vlaar- tweede voorzitter, de heer F. v. d. Poel, A.s. vrijdag 18 juli. des avonds 7 uur, opent bovenstaande bond een tentoon stelling van eigen gemaakte werken van de leden in het gebouw Don Bosco, Lan ge Haven 92. Toegang voor iedereen. Voor verdere gegevens verwijzen wij u naar de advertentie, voorkomende in dit hlad van hedenavond. Tijdens de jaarvergadering van de r.-k. Bond van Bejaarden en Gepensioneer den, op 1 juli jl... werd alleen de voor zitter. de heer A. van Dongen, herbe noemd. In een bestuursvergadering gistermid dag in het Don Boscopatronaat aan de Lange Haven, kregen de acht andere be stuursleden hun functie toegewezen. De penningmeester, de heer J- Hengst, de net op de plaats waar nu de aanhanger haar huis binnendrong. Nog dezelfde avond heeft de wethouder van Gemeentewerken de heer Th. v.d. Berg zich ter plaatse van de situatie op de hoogte gesteld. In samenwerking met de verkeerspolitie zal men bekijken, wat er gedaan moet worden om te voorko men, dat op dit punt nog meer onge lukken gebeuren. Het moeilijke punt is ontstaan bjj het omhoogbrengen van het weggedeelte aan de zjjde van Werf Gusto. Deze verhoging was noodzakelijk om de voorgeschreven waterkering op gewens te hoogte te brengen. Zowel sportief als economisch bezien gaat bij de R.K.S.V. Excelsior alles naar wens. Dit heeft de voorzitter, F. Bakker, tijdens de gisteravond in hotel Beijers- bergen gehouden 38ste jaarvergadering uitvoerig gereleveerd. Met een steeds stijgend ledenaantal neemt de vereniging in het r.-k. sportleven een belangrijke plaats in. Totaal telt Excelsior thans 665 leden en het heeft in het afgelopen vereni- gingsjaar zowel op het gebied van de voetbal- als op dat van de cricketsport goede resultaten weten te bereiken. Dit alles js het gevolg van een onderlinge samenwerking, waarvoor de voorzitter het bestuur en de diverse commissies, alsmede de leden dank bracht. Vooral de eerw. broeders betrok de heer Bakker in deze dank, want zij hebben als steeds weer een groot aandeel gehad in de succesvolle jeugdsportbeoefening. Tijdens de bestuurszitting werden de aftredende leden, de heren F. Bakker en J. Collimgnon bij acclamatie herkozen. De heer J- Dries had zich om studie redenen niet meer herkiesbaar gesteld. Op voorstel van het bestuur werd zijn plaat® als vertegenwoordiger van de cricketafdeling, ingenomen door de heer M. Schoenmakers. Statutair heeft de ver gadering voor het nieuwe verenigings jaar de diverse commissies benoemd. Met uitzondering van de materialencommissie geschiedde dit conform het bestuursvoor stel. In laatstgenoemde commissie kregen nu zitting de heren A. Vollebrecht sr., J. Vollebrecht en J. Zagwijn. Gezien het feit. dat de heer Th. van Haagen i zich niet meer voor de functie van voor zitter in deze commissie beschikbaar wenste te stellen, zal tijdens de eerst volgende vergadering 'n nieuwe voorzit ter van deze commissie worden gekozen. De leden kunnen dan alsnog een nieuwe kandidaat stellen. Ook het voorstel tot contributieverhoging werd aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. dingen en Kethel mee te doen. Men is ook niet gebonden aan een touringcar. Er zijn zoveel middelen en zovele moge lijkheden zoals de fiets, de brommer, de auto. de tram of gedeeltelijk per trein en alsmede de commissarissen, de heren J. Schaeffer en J. Landsbergen bleven in hun functies gehandhaafd. De heer A. Troost werd tot commissaris benoemd. Als gedelegeerd commissaris van de le- gedeeltelijk lopend. Ovèrweegt het nog l den treedt op de heer J. Collignon, ech- eens of ook deze dag misschien een mooie gelegenheid voor u is die bedevaart plaats te bezoeken. Wellicht is er een mooie intentie, j waarvoor gij, hun voorspraak kunt gaan inroepen of waarvoor gij er eens een boetetocht van kunt maken. Vraagt u eens af hoe gij de apostolaatsgedachte concreet maakt. Er is nog zo ontzettend veel te doen en wat doet gij er nu voor? Is het alleen kritiek wat gij uitbrengt of teert u nog op wat gij vroeger wel deedt, maar wordt u ongemerkt ook mis schien gemakzuchtiger. Enfin, wat het zij en hoe het ook gebeurt, om 10 uur is de H. Mis te Brielle. Met Ingang van heden zijn in 't V.V.V.- hulsje ook dagkaarten verkrijgbaar voor de nationale zwemwedstrijden, welke be gin augustus in bad „Groenoord" gehou den worden. Zij, die deze wedstrijden willen bijwonen, doen er goed aan zich tijdig van kaarten te voorzien. Het deel nemen van de Australische damesploeg zal ongetwijfeld niet a'leen uit de om geving, doch ook uit het gehele land en zelfs van over de grenzen de liefhebbers van de zwemsport naar Schiedam lok ken. ter zonder stemrecht. De twee damesleden, bij acclamatie op I juli gekozen, vervullen de taak van 2e penningmeestersse en 2e secretaresse, t.w. de dames C. Vaartjes en M. Woer- denbagch-Sens. Een kijkje in de kamer, waarin de zwuur beladen oplegger tot stilstand kwam. Dogblod voo' Schiedam omsirelc»z 80ste Jaargang No. 23729 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 86152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speckkLe tarieven. INGEZONDEN MEIDEDELINGEN t 0.30 per rum-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling Elk woord meer 3 cta Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- wezen. ABONNEMENTEN f 7.40 per kwartaal, f 2.34 pear maand en f 0.5© per week- Als hedenavond de kennismaking met de Mater Amabilisschool plaats vindt, zullen degenen, die hiertoe besloten, uiteraard het een en ander en zelfs veel, over de doeleinden ervan horen. Toekomstige leerlingen en ouders zal op gezellige wijze een inzicht worden gegeven in hetgeen adhter de naam Mater Amabilis schuilt. En na de kennismaking zal het aantal leerlingen ongetwijfeld weer stijgen. Negen jaar geleden zette de Mater Amabilisschool haar poorten open. Voor het eerst. Nu doet ze het weer, maar het is bijna de tiende keer en directrice mej. Lap zou natuurlijk graag zien, dat het tweede lustrum met een record aantal leerlingen en. met recordprestaties zal kunnen worden gevierd. Dit jaar wordt het dus eigenlijk een soort training voor een waardige lustrum viering, waardoor het bestaansrecht van het instituut ten volle bewezen zal worden. De eerste kennismaking voor het nieuwe cursusjaar zal worden gevolgd door geregelde inschrijvingsavonden in augustus en wel op woensdag en donder dag, van 7 tot 8.30 uur. Alsdan zal er naar vanzelf spreekt eveneens gelegenheid zijn, zich nader op de hoogte te stellen. We geven hier in grote lijnen weer, hoe de Mater Amabilisschool werkt. Twee avonden in de week is er les, van begin september tot half april. De gehele cursus duurt drie jaar, maar over elk jaar wordt een getuigschrift uitgereikt. Dat was van 't 3e jaar geldt als einddiploma. Elk cursus jaar reegt zijn eigen initiatieven waarin de leerlingen zelf de hoofdrol spelen, zoals b.v. bij het organiseren van gezellige bijeenkomsten. In het derde cursusjaar koken b.v. de dochters voor hun moeders, j aldus blijk gevend van hun kunnen. De sluitingsavond wordt door de leerlingen zelf verzorgd. Elk jaar gaat een groep op vakantie. Dan wordt in een zomerhuis je alles zelf gedaan, is men een hele week heerlijk buiten. Gedurende de zomer staat de zaak evenwel niet stil. Dan zorgen de zomer- clubs voor het in stand houden van het onderlinge contact, dat vaak tot vriend schap uitgroeit. In die zomerclubs worden meisjes uit de drie verschillende cursus jaren gegroepeerd. De cursussen ver schillen, wat het aantal leerlingen betreft. Zo was het aantal derdejaars dit sei zoen 15, dat der tweedejaars 30 er waren twee klassen) en dat der eerstejaars 20. Er was een dagschool met 16 leerlingen van 14 tot 15 jaar. Het grootste aantal leerlingen bezoekt inmiddels de avond school. Voor 't meisje wordt op de Mater Ama bilisschool de reis naar de volwassenheid vergemakkelijkt. Zulks zonder zwaar wichtig gedoe, op een leuke, vlotte, mo derne wijze, die' het hedendaagse meisje aanspreekt. Excursies gedurende de cur sus dragen bij tot de algemene ontwik keling. Het Museum Boymans wordt bezocht, onder deskundige leiding, het Museum van Ouders en Opvoeders, dito, er is het bijwonen van een kookdemon stratie, een bezoek aan het Bouwcentrum te Rotterdam, een tochtje naar de Taptoe in Delft, enz. Dit gebeurt allemaal des avonds en de kosten zijn miniem. Aan sport wordt eveneens veel gedaan. Maar de trots van de Schiedamse Ma ter Amabilisschool blijft toch het club huis. Te dien aanzien kunnen we niet be ter doen dar, over te nemen, wat er in het huisorgaan „De Pottekijker' van ge zegd wordt: „Ons clubhuis staat open voor iedereen op dinsdagavond en op verzoek ook op an dere tijden. Wanneer een klas iets bespre ken moet of een klasse-bijeenkomsst wil houden zo maar voor de leut weet dan, dat de clubkamer altijd ter beschik king is, voor iedereen. Even een telefoon tje en de sleutel ligt klaar. Iedere leerling is hier van harte wel kom: overdag en 's avonds, wanneer er clubs gehouden worden. De radio, boeken, spelen, badminton en pingpong: alles is tot ieders beschikking. We willen niet praten van een instuif, maar van „ons" clubhuis, waar we, vrij kunnen doen waarin we zin hebben; waar we eens binnen kunnen lopen, zo maar voor de gezelligheid. En dan niet de ver loofde „even" buiten laten wachten a.u.b. Of mag hij niet zien waar de Ma ter Amabilisschool huist? Waar de lessen gegeven worden, en hoe de clubkamer ons pronkjuweel is ingericht? Dat de Mater Amabilisschool een goed gastvrouw is moge voor ieder, die binnen komt duidelijk zijn!" Tenslotte vermelden we, dat de Mater Amabilisscholen te danken zijn aan een Belgisch initiatief. Van Vlaanderen uit waaide de gedachte naar Maastricht over en terwijl in België het initiatief niet slaagde, groeide het werk hier te lande als kool, met als resultaat 120 scholen, waaronder de Schiedamse waarlijk geen slecht figuur slaat. Onder zwaar hangende wolkenvelden, trokken de Schiedammers zondag j.l. naar Nijmegen voor de returnmatch tegen I Quick. Van de sterke wind bleken de batsmen van het Nijmeegse Quick het meeste last - hebben. Voor de lunch hadden vooral Haagen cn Phyffer veel weerstand gebo den op het bowlen van J. Dries, en W. Brunning. Excelsiors aanvoerder J. Oos- terholt zond na een gewonnen toss de Nij- megenaren naar de wickets cn op 25 i viel het eerste wicket van Honig op het bowlen van J. Dries. Voor de lunch vierl er nog een wicket! en bij een stand van 74 voor 2 met de lunch zag het er voor de mannen van D. Ingelse niet slecht uit. D. Ingelse en Phijffer gingen na de lunch rustig door m j scoren. Eerstgenoemde batsman kon toch niet de goede kijk op de bowlerij van de. Schiedammers krijgen en werd door Dries j op een snelle bal gecleaned. Hierna ging het van een leien dak en j snel vielen de wickets- Alleen tenslotte kwispelde de staart en van 96 voor 8 werd door C. Burki en H. Kloppers het totaal op 131 runs gebracht. Dries had de meeste wickets veroverd en had met 5 voor 40 in 26 overs de beste cijfers gevolgd door W. Brunning, die er vier voor zijn rekening nam voor 47 runs in 23 overs. J. Oosterholt 1 voor 32. Battingcijfers van Quick waren: Honig 10, Phijffer 34, C. Burki 21, J. Hagen 27 en Kloppers 10 n.o. .Excelsiors start was niet zo best, want al spoedig ver dween het wicket van L, Brount, die run out ging. De gebroeders A. en G. Oos terholt brachten een aantal runs op het scoringsbord, doch direct na de thee werd A- Oosterholt gestumped door wiek keeper D. Ingelse. G. Oosterholt ging even daarvoor het paviljoen weer opzoeken, na dat hij 16 runs had gemaakt. De stand 65 voor 4 was bereikt toen inmiddels J. Dries (13 runs) vervangen was door captain J. Oosterholt en samen met C. Lakwijk kwamen de runs van hun bats. Toen de 100 zonder verder wicketverlies opkwam, ging de score iets sneller omhoog, door dat beide batsmen de weinige losse ballen van vader en zoon Burki snel naar de boundary joegen. C. Lakwijk bracht ten slotte met een flinke vier aan leg de stand! op 135 runs voor het verlies van slechts vier wickets. C. Lakwijk en aanvoerder J. Oosterholt hadden ieder een bijna kans loze innings gespeeld en bleven met resp. 42 en 26 runs not out. Bowlingcijfers van de Nijmegenaren waren: H. Burkisr- 2-52; Honig 1-22 en C. Burki jr. 0-22. J. Hagen en Kloppers van Quick hadden met hun- snelle balken geen succes gehad. Zondag speelt het eerste elftal van Ex celsior een thuiswedstrijd tegen H.B.S. De Hagenaars, die reeds een maand ge leden in het veld kwamen tegen de man nen van J. Oosterholt in het veld kwamen en toen de wedstrijd verregende, zullen1 alle zeilen moeten bijzetten om tot winst te komen aan de Oude Dijk. Excelsior II boekte zondag in de thuiswedstrijd tegen Rood Wit IV haar eerste zege. R. W, 102, Excelsior 105 voor 7. Tijdens de wedstrijden welke het lopen weekeinde in het Wantybad j Dordrecht werden gehouden heeft S.Z.C.-zwemploeg goede resultaten ten»te boeken. Van de dertien zwemnun1* mers wisten onze stadgenoten er 0 hun naam te brengen en bovendien no» beslag te leggen op vier verdienstelijk tweede plaatsen. De prestaties luiden als volgt 100 meter schoolslag dames, Willy v. Lee, tweede, in 1.32.4; idem heren: AP' dries Zonneveld, tweede, in 1.29.6. 109 meter rugslag dames: Paulin v. d. Wiidt, tweede, in 1.22.2; idem heren ?e' ter Koning, eerste in 1.15.1. 100 meter vlinderslag dames Cokk,£ Gastelaars, eerse, in 1.26.-; idem heren Henk Schouten, eerste, in 1.20.6. 100 meter vrije slag, dames Paulin v; d. Wildt, eerste, in 1.10.9; idem heren Eddy van Soest eerste, in 1.7.6. 4 x 50 meter wisselslag estafette da mes S.F.C.. eerste, in 2.34.2; idem ha' ren S.F.C., eerste, in 2.20.8. 5 x 50 meter, vrije slag, estafette da mes S.F.C., tweede, in 2.57.5; idem he ren S.F.C., eerste, in 2.40.5. In het Monopole Theater gaat tot en met donderdagavond een film met de volgende inhoud: Het jaar 1883 bracht de climax in een der inecst dramatische tijdperken van het Westen. De laatste der grote bisonkudden zwierven door Dakota en werden medo- genloos uitgemoord door jagers, belust op het vele geld dat de bisonhuiden op brachten. Charlie Gilson was zo'n jager. De film begint met een ontmoeting tus sen Gilson en Sandy McKenzie, eveneens 'n bisonjagcr, die het bloedige bedrijf ech ter bijtijds vaarwel heeft gezegd. Sandy laat zich echter door Gilson overhalen om samen met hem een laatste expeditie op touw te zetten. Zij worden compagnons, hoewel beide mannen een afkeer en wan trouwen jegens elkaar koesteren. Zij ver zekeren zich van de diensten van een ou de vilder, Woodfoot en 'n jonge halfbloed Jimmy en trekken Dakota binnen op zoek naar bisons, richten een ware slachting on. der de dieren aan. Charlie, een Indiancnhater, neemt een jonge Indiaanse vrouw met een kind ge vangen en al spoedig ontstaat er openlijk onenigheid tussen beide compagnons. Dit komt tot een climax, als Chalrie een vriend van Jimmy in een kansloos revol verduel vermoordt. Sandy kiest de wijste partij en begeeft zich met de geschoten vellen naar de stad om ze daar te verko pen. Hij blijft een poosje weg en als hij terugkeert is Charlie weer blij zijn com- pagnong te zien. Charlie is intussen beze ten door de lust om bisons uit te moorden en ook de Indiaanse vrouw heeft onder zijn ruwe behandeling te lijden. Sandy besluit haar te helpen ontvluchten, 's Nachts gaat hij er met haar vandoor Als Charlie wak ker wordt, zet hij onmiddellijk de achter volging in. Tijdens de achtervolging schiet hij de ou de Woodfoot dood. Als Charlie eindelijk op hun spoor komt, valt de winter in. In een grot op een heuvel brengen Sandy cn de Indiaanse de nacht door, terwijl Charlie hem beneden in het dal opwacht, om bij zonsopgang hun meningsverschil definitief met de revolver te beslechten. Als de dag aanbreekt, verlaat Sandy voorzichtig de grot voor de uiteindelijke afrekening, maar hij vindt Charlie, zittend onder een bison- huid met getrokken revolver, dood., gevroren. Sandy en de Indiaanse zetten dan hun toch naar een nieuwe toekomst voort.. K.F.C. keuring: 18 jaar. GEBOREN: Dirk J. z. v. D. J. Gerritse en W. H. van IJzendoorn; Geertruida d. v. A. D. Sprong en S. G. van Unen; Gerardus J. z. v. G. van Hattum en F. L. van der Raaf; Dick z. v. W. Krul en C. J. M. v. d- Valk; .Josina d. v. J. Gouds. L. van der Raaf; Dick z. v. J. Gouds waard en M. Stolk; Margartiha T. d. v. J. A. A. den Hals en T. Uilenbroek; Cor nells D. z. v. C. D. van IJsselmuide en B. Burger; Hester d. v. C. van Dijk en N. van der Sloot; Andreas C. J. z. v. I A. B. C. Oomen en T. M. van Aken; Leendert z. v. L. Kapoen en M. P. Vol; Veronica J. M. d. v. H. N. M. Nefkens en J. E. M. Vincent. OVERLEDEN: W. M. van Dijk 71 j. wed. v. A. P. S. Swartjes; L. P. van den Enden 84 j.; J. G. van Velzen 76 j. SeJatg. v. J. de Kok; C. van Pelt 64 j Genoemde vereniging hield j.l. zondag een wedvlucht met oude duiven vanuit Pont Sint Maxence, Frankrijk, afstand 319 km. In concours waren 97 duiven, welke om 5.45 uur met harde Z.W. tot westenwind in vrijheid werd gesteld. Het verloop was zeer 6nel en bereikten de duiven een snelheid van ruim 100 km per uur. Aankomst éérste prijsduif 8.45.37 uur, de laatste tevens 25ste prijswinnende duif om 9.27.14 uur. De uitslag luidt: 1, 3. 22, H. J. van der Steen; 2, 9, D. van der Moer; 4, 7, J. van Alphen; 5, 23, M. Putters; 6, 10, 11, 25, combinatie W. en W.; 8. J. A. van Bodegom, Vlaardingen; 12, 18, 21, Adr. Pronk, Vlaardingen; 13, 14, A. van Limburgh; 15, J. Benningshof; 16, 20, J. van der Ent; 17, Z. Wenteler; 19, H. Stuart; 24, Gebr. Bakker; (aangewezen duif toonde Willems-Winter met 6e prijs duif). Tevens hield „de Vrijheid" met 393 jon ge duiven de éérste wedvlucht vanuit Essohen België, afstand 57 km. Dit con cours verliep evenééns zeer snel, gelost op 9.25 uur met harde tot stormachtige zuidwesten wind, meldde de le prijsduif zich om 9.54.53 uur; de laatste, tevens 99ste prijsduif, om 10.08.50 uur. De aangewezen duif toonden de heren gebr. Bakiker met 17de prijsduif, de heer W. Vermeer legde beslag op de extra prijs met no. 2, be schikbaar gesteld door de heer J. J. Mie- loo. De prijzen gingen als volgt af. I. 8. 15. 19, 30. 32, 77, M. Putters; 2, 5, 11, 73, 80, 88, W. Vermeer; 3, 59. 66, 79, 85, 86, 91, Zandboer; 4, 7, 10, 40, A. van Lim- borgh; 6. 14, 25. 35. 39, 41, 51, 83. A. de Rouw; 9, 17, 78, 87, 93, gebr. Bakker; 12, 42, 92 97, gebr. Triel: 13, 29, 50, 52, 65, 69, J. Rost; 16. 34. 57, J. J. Mieloo; 18, 98, J. Mackaij; 20, 76, Th. van Duiven- bode; 21, 43. J. Schrimpf; 22, 81. E. de Potter; 24, 31, 54, J. Benningshof; 23, 27, 28 33 46, 49 51, 53 55 58, 64, G. Barzilaij; 26. J. die Raaf; 36, 56, 93, 99, J. van Alphen' 37. C, Middendorp sr; 33. 44, 71, H. J, van der Steen; 45, 48, 82, 84, 90, J. Aret; 47 62 63 68. H. J. Vosmeijer; 60, G, Stieber; 67. 89, Jac. Duijmel; 70, 95, Z, Wenteler; 72, 75, J. A. v. Bodegom, Vlaardingen; 74, H. Stuart; 94. combinatie W. en W. A.s. zaterdag zal er een wedvlucht ge houden worden, met oude duiven vanuit Bordeaux Zuid-Frankrijk 870 km. Deze vlucht kunnen de duiven zowel in provin ciaal, als in Bondsconeour deelnemen. Inkorven a.s. woensdagavond, tussen 6.30 en 7.30 uur; klokken stellen voor deze vlucht, a.s. vrijdagavond 20 uur. A.s. zondag concours voor jonge duiven vanuit Duffel (België) afstand 97 km, In- korven a.s. zaterdagmiddag tussen half drie en half vijf. Klokken regelen voor deze tour; zaterdag om 18 uur. Willen de leden van deze vlucht het CCR-staatje ingevuld medebrengen? Een van de laatste nummers van het programma kondigt aan: een gekostu meerde voetbalwedstrijd voor dames en heren die aanvangt op zaterdag 19 juli om 7 uur 's avonds. De scheidsrechter voor deze wedstrijd zou geparachuteerd worden. Het ministerie voor Luchtvaart kan echter hélaas geen vergunning verlenen voor deze stunt, omdat precies tussen een burger- en militaire luchbvaartweg het luchtruim circa l'/a uur voor dit pa rachuteren beschikbaar zou moeten blij ven. Men heeft voor het ontbreken van deze ongewone stunt een oplossing gevonden. Er zal een dropping plaats hebben. Te vens zal er ongeveer 10 minuten boven het terrein gevlogen worden met een sleep, waarop een prijsraadsel staat. Een ieder kan aan de oplossing van dit raadsel meedoen behalve de bestuurs- ledeh van - de Oranjevereniging en hun gezinnen. Op de sleep zal een aantal letters staan. Elke letter moet een woord wor den dp woorden sarhen een zin. Er is maar één orijs en wel 20. De oplossing kan tot woensdagavond 7 uur (23 juli) in gesloten couvert bij de voorzitter van de vereniging, de heer E. v, d. Pas, Ker senlaan 1 Tuindorp-Kethel, ingeleverd worden. Bij meer goede oplossingen zal door loting de winnaar worden aange wezen. Wat de gekostumeerde voetbalwed strijd zelf betreft: Er gaan geruchten dat, als gevolg van de stadsuitbreiding er op het feestterrein geen voldoende ruimte meer is om een aaneengesloten volledig voetbalveld uit te zetten. De feestcommissie heeft daarom genoegen moet-en nemen met een veld. dat juist bij de middencirkel doorsneden wordt met een sloot. De gekostumeerde dames en heren zulien dus wel met overgave moe ten voetballen als ze per se aan de over kant een goaltje willen maken Fassage-thcatcr: Paris Holiday (a.'-'l zaterdag en zondag: 2. 415, 7 en 9 15 ud dagelijks om 2 en 8 15 uur. ,g Monopolc-theater De laatste jacht ''j j jaar); zaterdag en zondag 3, 5, 7 en I uur; werkdagen 2, 7 en 9 uur. j Stedelijk tnu>"iirn I uk.- an ffl fr\« 17 I n 1 i-.p n I f 1 1 jj Tentoonstelling Man en Paard t/rrt september. R-K BIBLIOTHEEK EN I.EESZAA1' SINT-I.IIJI'INA ROTTERDAM, 14 juli 1938 12 juli v.m.: 2300 ton erts Stein; 1000 ton zwa vel Amsterdam; 2 x 200 ton stammen Eindhoven 100 ton granen Assen; 250 ton granen Meppel; 65 ton granen Zutfen; 65 ton granen Jubbega; 2 x 2J50 ton kolen Buggenum 508 ton palmpitten Zwijndrecht; 850 ton oairn- pitten l/varen; 400 ton rogge Wormerveer; 102 ton tarwe Alkmaar; 100 ton tarwe Deventer 300 ton super Steen wijk; 311 ton veevoer Lochem 279 ton veevoer Doetinchem, 180 ton cacao en 150 ton triplex Amsterdam; 450 ton oud-ijzer IJmuiden; 730 ton oud-ijzer Aiblasserdam81 Standhout Kampen; 27 standhout Maassluis Totaal 35 reizen. 14 juli v.m.; 154 ton kal) Sassen heim; L05 tor granen Ben Leeuwen; 70 tob stammen Dórdrecnt 200 ton stukgoed Amste1 rf#m. 508 ton tarwe Df> venter; 61 ton mals Hengelo; 93 ton blik riuo Hoofdgebouw Dam 8: V o I w a i 6 0 maandag 7—8 30. dinsdag 10—12 26 e" i8 30; woensdag 25 en 78.30 dond'. dag 1012 en 25. vrijdag 25 en 1 saterdag 10—12 en 25 J; Jeugd: woensdag 24: donderdag saterdag 13 Boven 14 jaar ook: woensdag 87 30 y, Jeugdleeszaal: dinsdag, donderdag dag van 4—5.30 uur. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 6.30^ vrijdag 7—8. Nieuwland: Wijkgebouw Dr. Wibautp'^j (zijingang): jeugd: woensdag van uur; volwassenen woensdag en vrÜ van 7—8 30 uur. Filiaal Emmastraat 3: maandag woensdag 7—8 30; vrijdag 78 30. Filiaal Kerkweg 46, Kethel; II 30—12 30. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek Gouka, Gr oef laan 127. BIOSCOPEN Programma's van II t/m 17 juli Arena: De kampioen-fietsjongen (a. U Capitol: De trek naar het wilde westen Qj Centraal: Opoe in het mannenbad .a. Cineac AD: De droom van een bakvis ytliff, Cineac NRC: Actualiteiten (a 1.) seum: Brigitte, het meisje van Plage (14 j.) Harmonie: Met de dood voor (14 j.) Lumière: Llebe, Jazz und Q* (a. 1.) Lutusca: De reis om de wereld <i1 dagen (14 j.) Luxor: Und Abends Scala (a. 1.) Metro: De longe leeuwen «bV Prinses: De man met de gouden arm Rex: Met getrokken pistolen (14J.) Liane, het meisje van het oerwoud (voJJni-U Thalia: Scampolo (14 j.) 't Venster: in Toga (14 j.) Victoria: Stad op s. j (a. 1 en De zoon van Robin Hood (14 Passage: Paris Holiciav ia. Li. WOENSDAG): gO Groote Schouwburg, Zuidplein .\v Cocktail Confetti, Rens van Amusementsshow m.m.v. Rens v. e.v.a., 20 uur. Openlucht-theater „D\jkzicht", seumlaan 1. Musical Pompie, door d' neelgroep Bueno de Mesquita, Comm. Vakantiebesteding. 14 uur. Stadhuisbeiaard, Coolsingel 40. aardconcert door Leen 't Hart, &0 1 'M20 uur. v Afr:i'^Miderpleln Circus Espaü0*' en 20 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2