Oranje's 23-]arigen vertrokken van Schiphol naar de West van Nederland-Israël op 17 september *Sport-*S patten Wedstrijd in Paramaribo gaat toch door O VVO zware taak tegen runner-up HHC Ruts niet in Russische ploeg tegen Amerika Australische gooide speer 57.39 m. ver Fangio trekt zich uit wedstrijdsport terug Speelt mevr. Roos niet tegen Frankrijk? Tennisprofs van Kramer ook naar Rusland HONKBAL-COMPETITIE CATRIEN BOLTJN WON 200 METER IN GENT Om de Davis-beker ARGENTINIëISRAëL 5—0 VRIJDAG 25 JULI 1958 PAGINA 6 t a Met ruim een uur vertraging is giste- avond het gezelschap Nederlandse voet ballers (beneden 23 jaar), dat op Curacao twee wedstrijden en in Suriname één ontmoeting gaat spelen, met de K.L.M.- Super Constellation „Electron" van Schiphol vertrokken. Behalve door de zestien spelers wordt de reis meege maakt door bondsvoorzitter A. L. M. Schroder, de vice-voorzitters A. H. Mar tens en J. J. Egberts, secretaris-penning meester L. Brnnt, de heer L. Stetn- voorde, lid van de T.C., bondscoach Elck Schwatz, scheidsrechter Leo Horn en de radio-reporter Dick van Rijn. Allen waren uniform gekleed in keu rige blauwe zomercolberts met het em bleem van de K.N.V B. en donkergrijze pantalons. De heer J E. Lioni. consul van de Curacaose Voetbalbond deed het ge zelschap op de luchthaven uitgeleide. De Nederlandse ploeg speelt op zondag 27 juli tegen Curacao, op woensdag 30 juli tegen Suriname en tenslotte op zon dag 3 augustus weer tegen Curagao. Op 7 augustus a.s. keert de ploeg terug in Nederland. Een van de wedstrijden tegen Curagao zal onder leiding staan van Leo Horn, die tevens in de West een scheidsrechters- cursus met demonstraties in de praktijk zal geven. Voor bondscoach Elek Schwartz zal het uitstapje een verlengstuk krijgen. Hij zal namelijk op uitnodiging van de Curacaose Voetbalbond en met toestemming van de K.N.V.B. nog twee drie weken in de West blijven om trainingsmethoden te de monstreren en voor de Curacaose trainers een cursus te geven. Het Nederlands elftal, samengesteld Het Nederlands elftal -al op woensdag 17 september a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam een officiële inter landwedstrijd tegen Israël spelen. De wedstrijd wordt gehouden ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van de staat Israël. Voor de Oranje-ploeg wordt dit duel het laatste vóór de uitwedstrijd tegen België, op zondag 28 september. De wed strijd ip het Olympisch Stadion wordt bx kunstlicht gespeeld. Van de leidende teams in 'de honkbal competitie krflgt OVVO het dit week einde het moeilijkste, nu het in opmars zijnde HHC een bezoek komt brengen aan het Honkbalstadion aan de Kruis- Iaan De teams ontmoeten elkaar dit seizoen voor de eerste maal, daar de wedstrijd In Haarlem destijds ver regende. Wil OVVO zijn kleine voorsprong be houden. dan zal het moeten winnen en daarvoor zal bet heel wat beter moeten spelen dan tegen WGA vorige week Hoewel de kansen voor de thuisclub het beste staan zal een overwinning van de Haarlemmers geen verrassing verwekken Wèl zou een zege van De Volewijckers tegen EDO tot de sensaties worden ge rekend. maar men kan aannemen, dat de Haarlemmers zdch ook aan de Overkant van het IJ zullen weten te handhaven Sparta gaat naar EHS met de bedoeling revanche te nemen voor de zware 153 nederlaag op eigen terrein. Wij betwijfe len echter of het in die opzet zal slagen. De wereldrecordhouder en meervoudi ge Olympische kampioen Wladimir Kuts, zal a.s. zaterdag en zondag (26 en 27 juli) in de wedstrijd tegen de Ver. Staten niet uitkomen. Kuts, die geruime tijd last ge had heeft van een maagaan oening, kwam zondag slechts or de a~vt: plaats bij de Russische kampioenschappen op de 5000 meter. nit spelers onder 23 jaar. zal tijdens de tournee door de West toch een wedstrijd in Paramaribo spelen. De moeizame onderhandelingen tussen de K.N.V.B., de Surinaamse Voetbalbond en de KLM leidden donderdagmorgen, enkele uren vóór het vertrek van Schiphol, tot over eenstemming. De jeugd ploeg zal op zondag 27 juli de eerste wedstrijd op Curacao spelen Daar na reist het gezelschap in twee groepen naar Suriname, de eerste groep vertrekt 's maandags, de tweede dinsdags. Na de wedstrijd tegen het Surinaams elftal, die op woensdag 30 juli wordt gehouden, keren spelers en officials vrijdags ge zamenlijk terug naar Willemstad voor de slotwedstrijd tegen Curagao, op zondag 3 augustus. Het verdere programma bleef onge wijzigd De terugreis gaat dus via New York. De ploeg zal op donderdag 7 augustus a.s. op Schiphol arriveren. Het Australische meisje Anna Pazero heeft te Cardiff tijdens de Spelen van het Britse Rijk het wereldrecord speerwerpen verbeterd met een worp van 57.39 meter, dat is niet minder dan 1.66 meter verder dan het oude, nog niet officiële record van de Tsjechische Dana Zatopkova, die op 1 juli van dit jaar tot 55.73 meter kwam. Het officiële record staai nog steeds op naam van Nadeshda Kw.iiajewa (Rusland) met 55.48 meter (Kiev 6 aug. 1954). In een vertrouwelijk gesprek met een verslaggever van het Milanese blad „II Giorno" hveft Fangio verklaard! „Reims was dv laatste race van Lulgi Musso: het w'as ook mijn laatste race". Hij voegde hoeraan toe: „Voortaan zou er In de 'races een leegte rond mij zijn. Er zijn geen vrienden meer die dezelfde taal als ik spreken en de zelfde levensopvatting hebben. Ascari, Miranvon, Casteliotti. Musso, zij zijn allen heengegaan. Wat zou ik, op 47- jarlrie leeftijd, nu nog moeten begin- nea? Ou de vraag waarom hij zijn besluit cm zich terug te trekken uit de wed strijdsport niet officieel mededeelde, ant woordde Fangio: ,,Ik heb Italiaans bloed in de aderen en het stuit mij tegen de borst om op het moment dat de Italiaan se sportwereld Musso heeft verloren, aan te kondigen dat zij niet meer op mij kan rekenen in wedstrijden waarin de rode bolides voor de ereplaatsen zullen strij den''. Tijdens Internationale atletiekwed strijden te Gent heeft Catrien Bolfln van Thor uit Roosendaal de 200 meter dames gewonnen In 25.9 sec. voor het Belgische meisje De Cort in 28 sec. rond. De 200 meter heren die in series werd gelopen leverde voor Hans Smit (V en L) een tweede plaats op in 22.5 sec. achter de Belg Vercruysse. die dezelfde tiid liet afdrukken. De Bruin (Olympia-Wierin- gerwaard) zegevierde in de tweede serie in 22.7 sec. Bii het speerwerpen heren kwam de Amsterdammer Frans van der Heyden (AAC) met 62.04 meter, zijn beste pres tatie van dit seizoen, od de tweede plaats achter de Fransman Michel Macuet (66.39) meter, doch voor zijn Belgische rivaal Van Zeune (61.58 meter). Künen (Sprint) en Steylen (Shell) ein digden resp. op de zesde en tiende plaats op de 1500 meter, die door de snelle Ro ger Verheuen (Belg.) in 3 min. 55.9 sec. gewonnen werd. Verheuen liep een week geleden te Stockholm deze afstand in 3 min. 46 sec. Frans Künen noteerde 4 min 02.7. sec. Voor Steylen werd geen tijd opgenomen. Dank zij de dameswedstrijd Neder landFrankrijk heeft het tennistoer nooi te Egmond aan Zee vooral in de damesnummers een goede bezetting ge kregen. En er waren enkele interessante uitslagen te noteren, helaas echter ook een grote kans dat mevr. Roos. de no. 1 van onze ploeg, wegens een voetbles sure niet in de landenwedetrijd zal kun nen uitkomen. Mevr. Roos won haar kwartelndstrijd tegen de no. 3 van de Franse ploeg, mevr. Dubois, in zeer goede vorm met 6—4, 63. Daarna kwam zij in de halve eindstrijd tegen mevr. Kaufmann, de Zwitserse kam pioene. Zij verloor de eerste set, na wis selende leiding, met 68, won de tweede van 1—4 af met 6—4, kwam in de derde op 21, doch na 22 kwam een lichte verstuiking. Zij speelde de set uit, won echter geen game meer. En na medisch onderzoek bleek het vrijwel uitgesloten dat zij zaterdag en zondag voor de landen wedstrijd beschikbaar zal zijn. Dit brengt een totale opschuiving van de speelsters mee. Wie de dan opengeko- men plaats zal innemen staat nog niet vast. Aanvoerder mr. Hoyer (geen der leden van de keuze-commissie is momen teel In het land) overweegt óf mevr. Peters óf de Noordhollandse speelster mej. Telvoort, die in het toernooi mej. Marinkelle versloeg met 61, 67 en daarna ook verraste met een goede ne derlaag tegen de no 2 van de Franse ploeg, mej. de la Courtie 46, 46. In het damesdubbelspel zal nu de combinatie mevr. Roos-mej. Marinkelle waarschijnlijk vervangen worden door de ingespeelde combinatie Thor/RW mevr. De Soet-Ten Boschmej. Marinkelle. De uitslagen van de halve eindstrijden van het damesdubbelspel van het toernooi waren: mevr Kaufmann en mevr. Peters versl mevr Dubois en mej. de la Courtie 6—4. 61; mej. Telvoort en mej. Dingier versl mej. van Rijn en mej. Marinkelle 7—5, 6—4, Een ploeg van de tennisprofs van Kra mer zullen van 21 augustus tot 7 sep tember een aantal wedstrijden spelen in Rusland er wel te Moskou, Leningrad, Stalingrad, Odessa en Kiev. De spelers zijn Gonzales. Sedgmam, Kramer en een vierde welke nog nader gekozen wordt uit de ploeg welke nu serie-wedstrijden in Europa speelt, ver- moedeijk Hoad. De Russen hebben althans te kennen gegeven, dat zij zeer op zijn komst gesteld zijn en dat er ontmoetingen tussen hem en Gonzales zullen worden gespeeld. In de Amerikaanse zone heeft Argen- t.nië, te Buenos Aires, de halve eindstrijd gewonnen van Israël (dat voor de eerste ronde, tevens kwarteindstrijd vrij was) met 50. Argentinië komt nu in de eind strijd tegen Amerika, op 1517 augustus te New York, De Nederlander Jaap Bruggenkamp is tweede geworden in een wegwedstrijd voor profs en onafhankelijken, die bij de Belgische plaats Dentergem werd gehou den. Hij finishte tien seconden na de Belg Norbert Kerckhove, die de 190 km aflegde in 4 uur 56 min. Jan Westdorp (Ned.) werd als 7e ex aequo geklasseerd. Onze landgenoot Stolker is vijfde ge worden in een wegwedstrijd, die werd ge houden in het Belgische plaatsje Strijpen. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Yvo Molenaers die de 170 km aflegde in 4 uur 35 min. Tweede werd zijn landgenoot Van der Plaetse op 2 min. 45 sec. Stolker finishte achter Roger Molenaers en Uijtterhaegen in dezelfde tijd als Van der Plaetse. De Spanjaard Young Martin heeft in de arena van Madrid voor 30.000 toeschou wers met succes zijn Europese titel in het vedergewicht tegen de Fransman Robert Pollajzon verdedigd. Martin won met een duidelijke puntenvoorsprong. De jury wees hem 13 van de 15 ronden toe. In de slotfase probeerde de Spanjaard nog een k.o. te forceren, maar de zich stug ver dedigende Pollazon gaf hem daarvoor geen kans. De Amerikaan Joe Brown heeft zijn we.- reldtitel in het lichtgewicht behouden. In Houston in een gevecht over 15 ronden behaalde hij een zeer kleine puntenzege op zijn uitdager Kenny Lane, die hem echter meermalen in moeilijkheden bracht. Het was de vijfde keer, dat Brown zijn titel verdedigde. De wereldkampioen heeft aangekondigd, dat hij binnenkort een tournee zal maken door West-Europa en daar o.m. zal boksen tegen de Europese kampioen Duilio Loi en Dave Chamley de houder van de Britse titel. Tijdens de Spelen van het Britse rijk, die te Cardiff worden gehouden, heeft How Liang Tan uit Singapore het wereld record stoten in de lichtgewichtklasse verbeterd tot 157,5 kg. Het oude record stond sedert 7 april van dit jaar met 155,- kg op naam van Huang Chiang-Huin (China). De Nederlander Peter Post werd in een wegwedstrijd voor profs over 168 km in de omgeving van Beereveld (België) derde op een lengte achter de Belg Michel van Aerde die in 4 uur 30 min. zegevierde. Jan Westdorp eindigde op de zevende, Leo van der Pluym op de twaalfde en Piet Maas op de zestiende plaats. NUTROMA NUTROMA ttutriria grote Nutroma nü cent!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6