Lonen N.S.-personeel Voorstellen nu ook voor overige groepen goedgekeurd PROBLEMATIEK VAN DE KERKELIJKE BOUWKUNST VERBLEEKT Kerk van geheel nieuwe allure n DC-7 in nood boven Oceaan Redering zal „veren"-moties niet aanvaarden 2V-2 miljoen ongeboren kinderen in Japan gedood De geruchten willen Dot het oom De Koog een grote bende is u A Bevrijdende greep in Schiedam „Verhalen zijn sterk overdreven" zo zegt echter de burgemeester mam Angstige uren bij Nova Seotic DE LOEP Geen vrijdom voor voetgangers en fietsers Politiek van geboortebeperking wordt als beschouwd een „succes Recept-afschrift kosl voortaan een kwartje Roofoverval in Lemmer liep op niets uit ZATERDAG 26 JULI 1958 PAGINA 7 öff oK èo<; U hi Stand van zaken Liturgie-viering Bliksemafleider De Veiligheidsraad draagt o.i. zijn naam met ere. Niet d&t deze het sein op „veilig" kan zet ten, maar hij fungeert tot nu toe bevredigend als bliksemafleider bij voortdurend rood onweer. Naar wij menen, ook weer bij het conflict in het Midden-Oosten. Ge noemd instituut zal wel geen reële oplossing weten te bewerkstelligen doch kan handtastelijke gevolgen voorkomen, omdat beide partijen in de Veiligheidsraad veelal hun „figuur" kunnen redden. Hetgeen wellicht van niet gering belang geacht mag worden. Uiteraard is deze activiteitniet de rol, welke de Veiligheidsraad bij de oprichting werd toegedacht. Echter van positief werk n.l. be vorderen van de veiligheid komt niet zoveel; negatief de ergste ge volgen van een conflict voorko men, lukt met veel moeite beter. Nolens volens zullen wij het er mee moeten doen, want zonder Veiligheidsraad zouden wij, naar te vrezen valt, spoedig ten einde raad zijn Analist Verrassing Sensatie-zoekende nozems Overdreven geruchten Apotheek-kosten voor verzekerden Dief vluchtte na worsteling lei'1 i Nadat, zoals indertijd werd medege deeld, het College van Rijksbemiddelaars terzake van de lonen voor het spoorweg personeel, ingedeeld In de tabellen 1 en 2, een beslissing had genomen, is vanwege de minister van Verkeer en Waterstaat en het College van Rijksbemiddelaars een nader onderzoek ingesteld met betrek king tot de overige loongroepen. Naar men van de zijde van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat meedeelt. Inierieurschets van de toekomstige O. L. Vrouw Visitatie-kerk te Schiedam. (Van onze redacteur) 6e kerkelijke architectuur in ®hs vaderland zit, zo men allerlei Phblikaties over dit onderwerp !jïag geloven, danig in het slop. tpar, zo heeft wijlen prof. mgr. hoogveld eens ongeveer gezegd, .,0ver" kan men gebruiken in de JA waarin men dat doet, in de jbsdedeling dat iemand over een l°ot springt. En de publiciteit ?Ver de Nederlandse kerkelijke °Uwkunst dreigt danig over de A^en heen te springen, in een ^grijpelijke aversie tegen alles, al te lang en al te nadrukke rst naar het verleden heeft te ruggewezen. i is zelfs in Nederland een groep o "Se kunsthistorici, die samengebon- j-eri tot de redactie van Religie en ?;uhst, orgaan van het Sint-Bernul- jhiisgiicie, herhaaldelijk meente de bijl Ut: basilica, heeft die nooit als een tijde- loos program gesteld, maar als stu die-object, waarmee men begon om belangrijke architectonische waarden op het terrein van de kerkbouw te ontdekken en veilig te stellen. En er is niets wat deze ernstige studie meer schijnt te rechtvaardigen, dan de nog al kritiekloze waardering, die in som mige kringen wordt uitgegalmd voor alles wat er op dit gebied anders uit ziet dan vroeger. Intussen heeft de cursus Kerkelijke Architectuur conse- om naar het genie Le Corbusier te verwijzen, als men over vernieuwing van de kerkelijke architectuur spreekt. Hij wordt door al te vlotte critici in het veld gestuurd als argument tegen onze kerkelijke bouwkunst; alsof één Le Corbusier niet bijzonder weinig is voor Frankrijk en a fortiori voor ge heel West-Europa. Het is duidelijk, dat er geroeid moet worden met de rie men die we hebben, maar het wordt ook steeds duidelijker, dat deze riemen bij het nodige begrip van de opdracht- Hoeten leggen aan wortels, die al iAS uit de grond zijn. En zij verheer sten vrijwel alles wat er hun op terrein van de kerkelijke architec- ür als nieuw wordt geserveerd, zon- Sro; r de kwaliteit van het nieuwe ook hi bdig te keuren. Een avant-garde, k 6 losbreekt als het getij vrijwel ge- u6erd is, mag zich een tijdje optrek- aan vermeende tegenstellingen, c aar zij zal spoedig tot de ontdekking -°Hen, dat het gevecht tegen wind- /}°lens alleen in de stijl van Don Qui tte past. j. ^ant hoe Is de stand van zaken op ®t terrein van de kerkenbouw? Reeds L.ren voor de élan-volle jonge kunst- Jstorici hun doctoraal brevet mee j huis mochten nemen, hebben wij (C deze kolommen op de onherhaal- Aarheid van 't bouwkunstige procé- ZSn^6r oud-cristelijke basilica gewe- hebben vortdurend gewezen o<p de s °dzaak een kerkvorm te vinden die v bienhang vertoont met de beleving het kerkelijk gebeuren, vooral ®n de H. Officie-viering met de ac- v 'hen, die daarin nu de boventoon aereri. Enige verwantschap tussen de ty'haenschapsviering uit de oud-chris- L'lke periode en die van nu mocht vendien geen aanleiding vormen om V mmlL J - i trt 1 W\ 1 J* Juist de concentratie van door leegte onderstreepte ruimtelijkheid in het middenpand is een prachtige vondst, die de typische architectuur brengt naar de plaats waar die hoort: de strook bestemd voor koor, altaar en doopvont, achter elkaar op een rjj geplaatst. De zijbeuken zijn soberweg geconstrueerde ruimten, bezet met ge lovigen, de middenbeuk is het heilig dom. dat drukt het plan-Nix ten dui delijkste uit, niet enkel in de platte grond maar ook logisch in de opstand van het gebouw. Het ietwat verhoogde middenschip heeft zijvensters geklemd tussen ge bogen tongewelfjes in beton. Jukken, door zuilen geschoord, dragen het ge heel ter weerszijden zodat een sterke binding vanuit de constructie de to tale ruimte doorlicht. De hoge zij ramen zijn achter de staanders van deze jukken gedacht, terwijl een glas- strook aan de bovenkant van de zij beuken de indruk voltooit, dart de wanden slechts als schermen om de ruimte zijn aangebracht. Tegen deze wanden zou de architect liefst grote kleden van appliqué-werk willen zien om de ruime kerk-hal een warme en rijke toon te geven, die zich aansluit bij de gevarieerde bewerking van de plafonds der zijbeuken. Uit een oogpunt van liturgie-viering heeft de ruimte-indeling verrassende aspecten. Het mislezen met het ge zicht naar het volk is plotseling geen vraagstuk meer, het woord heeft een plaats gekregen, die herinnert aan de oudste vieringsvormen van het chris tendom en toch bij onze tijd past. Hoe de opvallende plaats van de doop- ruimte voor het altaar liturgisch te in terpreteren valt, is nog niet geheel duidelijk. Een zeker steunpunt steekt ongetwijfeld in de hernieuwde Paas- liturgie, maar ook zouden daaruit con tra-argumenten te putten zijn. Bijzonder boeiend is ook de voor zijde van de kerk met verhoogde toe gang tussen de twee kapellen door en langs de zuil met het beeld van O. L. Vrouw-Visitatie en met een toren ge vat in een plein-afheinende pergola De voorwanden van de kapellen zul len in mozaïek, sgrafito of een an dere decoratieve techniek versierd worden. Een DC-7 van de Pan American Airways heelt vannacht drie angstige uren lang geworsteld om nog tijdig een vliegveld te bereiken, nadat het toestel boven de Atlantische Oceaan motorstoring had ge kregen Vijf uur. nadat de DC-7, die 36 passagiers aan boord had en op weg was naar Lissabon, uit New York was ver trokken. constateerde de piloot plotseling een storing, tengevolge waarvan één der propellers sneller ging draaien en niet meer onder controle gehouden kon wor den. Hij maakte een daling van 17.000 voet naar 6000 voet en zond daarna nood signalen uit. Met moeite kreeg de piloot de DC 7, die op dat moment zich boven de Atlan- tishce Oceaan tussen Newfoundland en Nova Scotia bevond in een andere rich ting. waarna hij met een verminderde snelheid koers zette naar het dichtstbij zijnde vliegveld: Argentia op Nova Sco tia. Op de noodseinen was als eerste een toestel van de Sabena te hulp gekomen dat enkele uren lang. totdat vliegtuigen van de Amerikaanse kustwacht waren verschenen, op geringe afstand naast de gehandicapte DC-7 bleef vliegen. De kustwacht had intussen ook schepen uit gezonden op de route waar het toestel misschien een noodlanding in zee zou moeten maken. Na spannende uren wist de piloot de DC-7 veilig op Argentia neer te zetten. heeft dit onderzoek geleid tot het resul taat. dat thans ook de voorstellen voor de overige loongroepen, wclfe aansluiten bij de beslissing ten aanzien van de loon groepen 1 en 2, kunnen worden goed gekeurd. Desgevraagd verklaarde de heer F. de Jong als vertegenwoordiger van de Ne derlandse Vereniging van Vervoerperso neel de door de regering genomen beslis sing ten aanzien van de loongroepen' 3: (mulo), 4 (HBS), 5 (MTS), 6 (HO) en de zg. vrouwentabellen van het spoorwegper soneel zeer te waarderen. Zijn bond stelt het op prijs, dat de achterstand met het overige bedrijfsleven nu is ingehaald en alle groepen hebben gekregen waar zij recht op hebben. Op verzoek van het college van rijks bemiddelaars hebben gedurende twee we ken overheidsambtenaren van het taak- waarderingsbureau, rondgeleid door spoor wegambtenaren, vele bedrijfsonderdelen van de spoorwegen in het gehele land be zocht ter beoordeling van de taken in de verscheidene geledingen van het bedrijf, aldus de mededeling van de heer De Jong. Hij geloofde te mogen veronderstel len, dat het rapport over de bevindingen van dit onderzoek van grote invloed is ge weest op de beslissing van de regering. Ook de Katholieke Bond van spoorweg personeel toonde zich zeer tevreden bij monde van de heer Jentjens. Niet alleen omdat hiermede het optimaal bereikbare is bereikt, maar vooral omdat de aan gevoerde argumenten houdbaar zijn ge bleken en volledig zijn erkend. (Van onze correspondent) De regering zal geen gevolg geven aan de door de Tweede Kamer aan vaarde moties van de heren Wester hout en Van den Heuvel. Dit heeft mi nister Algera aan Ged. Staten van Zeeland schriftelijk meegedeeld. De minister zal er derhalve niet aan me dewerken vrijdom van veergelden te verlenen voor voetgangers, fietsers en bromfietsers. Voort heeft hij nog eens Het ministerie voor volksgezondheid van Japan heeft medegedeeld, dat ten gevolge van een krachtig toegenomen abortus-praktijk het natuurlijke geboorte- accrès in 1957 een laagte-record heeft be reikt. Volgens de statistieken van dit ministe rie noteerden de bevolkingsregisters een toeneming over 1957 van 810,000 zielen. Daartegenover staan 1.200.000 gevallen van abortus, verricht in ziekenhuizen en klinieken, waarbij aan de wettelijke voor schriften werd voldaan en een even groot getal van onwettig gepleegde vruchtaf drijvingen. Ook de operaties ter sterilisatie van de vrouw zijn aanzienlijk toegenomen. In 1951 werden 16.000 operaties geregistreerd, in 1956 44.000. Het ministerie voor volksgezondheid schrijft deze ontwikkeling toe aan zijn politiek voor geboortebeperking, welke 26 oktober 1951 officieel werd geïntrodu ceerd. De missie in Japan ondervindt de al gemene aanvaarding van deze praktijken als ^en van de grootste obstakels bij haar bekeringswerk. Aldus meldt het K.N.P. vormen uit dat tijdperk te imile- °mdat te veel verworvenheden van ^•erlei aard zich in de eeuwen heb- gelegd over onze sensibiliteit om ge basiliek anders dan alp historisch 0*6Ven te waarderen. Met name is ijij ,de architectuur in het algemeen fdanig veranderd, dat het de basi tj6 vorm vrijwel tot een buitenbeen- tVei bh: ve Haakt in haar totaal-beeld. Aan tin '""-billende zijden heeft deze opvat- die zelfs niet lijnrecht stond te ller degenen die men zo graag als st «iet-bouwers wilde verketteren, &QUn gevonden. Ook de zogenaamde Ssche School, al begon zij bij de quenties getrokken uit zijn vertrek punt en worden kerken, die bij de ba siliek aansluiten noch gedoceerd noch gebouwd. Vanzelfsprekend zijn daarmee de moeilijkheden voor de kerkelijke ar chitectuur niet uit de wereld. Er is nog steeds een traditionalisme, dat slechts met mate uit de plattegrond spreekt, maar meer uit de materiaal keuze, de zwaarte van de muren en pijlers en uit boogvormen, architraven etc. De leer van het plastische getai, geformuleerd door Dom H- v. d. Laan O.S.B., lijkt nog steeds met een zekere kracht te staan tegenover de immate- rialisatie van de bouw-elementen, te genover een verspiritualisering, die beslist niet iedereen overtuigt. Op zichzelf is deze drang naar een ster kere plasticiteit ongetwijfeld waarde vol als tegenwicht, maar het is blijk baar binnen de vaderlandse grenspa len moeilijk tijdig deze plastiek, dit gedecideerde spel van hol en vol een vorm te geven, die meer innerlijke be wogenheid vertoont, dan overgelever de vormen vermogen. Waardevolle bijdrage Het is sedert Ronchamp gebruikelijk gevers waardevolle bijdragen aan de Nederlandse kerkelijke bouwkunst kunnen leveren. Het plan van het ar chitectenbureau Taen en Nix voor de Maria-Visitatiekerk in Schiedam is voor wie niet aan een beroeps-pessi- misme doet, daarvan een nieuw be wijs. Het project groepeert de gelovigen in de zijbeuken, allen juist als in een monnikenkoor tegenover elkaar, ge richt op de open gehouden centrale ruimte. De plattegrond geeft onmiddellijk de markante opzet van de ontwerper, ir. Thomas Nix. bloot en betekent een verademing na zoveel eeuwen lengte groepering der gelovigen. Alle ver toonde varianten op het klassieke schema, als verbreding van de kerk ruimte en driezijdige groepering rond het altaar zijn niet in staat om zo duidelijk een nauwe betrokkenheid van de gemeenschap bij het H. Officie en een waardige plaats voor de ge wijde handelingen zelf te combineren als dat gebeurt in het Schiedamse project. Van onze speciale verslaggever) DE KAAG, vrijdag. Afgaande op sommige publikatics, die de laatste dagen het licht hebben gezien, zon men geneigd zijn te gaan denken, dat het befaamde Neder, landse watersportgebied De Kaag een „poel des verderfsis geworden. Met de moraal zou liet bijzonder slecht zijn gesteld, er zouden zeden, delicten aan de lopende band plaats vinden, kortom, De Kaag zou een oord zijn geworden, waar men ongestraft alles kon doen wat tegen de menselijke eer en deugdzaamheid indruist. Gealarmeerd door deze berichten behoeft men echter allerminst te zijn. Want De Kaag is heus geen plaats geworden, waar zij „die van de zonde leven" liet voor het zeggen zouden hebben. Wat wèl waar is, is dat De Kaag de naam en de hoedanigheid van een plezierig watersport, centrum dreigt te verliezen, door het optreden van bepaalde elementen. hebben geen behoefte aan no- gezien vanaf het voorplein. De pergola beslaande schoolgebouwen. ,,Er zi.in dit jaar voor De Kaag bepaal de maatregelen genomen om de, laat ik het maar noemen „overdreven sfeer", die er bestond, in te perken", zo zei ons de katholieke burgemeester van Al kemade, waartoe het dorp De Kaag be hoort, de heer E. L. M. Kolfschoten, een achterneef van de Haagse burgemeester En die maatregelen zijn dan op de eer ste plaats een vervroeging van het slui tingsuur van de twee café's in het dorp en een laten verdwijnen van al te opwin dende gramofoonplaten. in casu rock and roll, jitterbug e.d. uit de juke-boxen van deze café's. De bedoeling van deze maatregelen is, de stemming en dc sfeer van De Kaag terug te brengen tot de proporties van eertijds. „Er begon zich namelijk, aldus de burgemeester, de laatste tijd een situa tie te ontwikkelen, die ik het beste kan omschrijven als een van de modernste uitingen van de dadendrang van de jeugd. Dit manifesteerde zich o.a. in bepaalde dansstijlen, uitgevoerd door sensatie zoekende nozems, die niets met de water sport te maken hadden, maar zich alleen op hun manier in ons dorp wilden komen „amuseren". De café's. waarin dit gebeurde, zijn echter typische gelegenheden voor ont spanning van de watersporters en zij moe ten dit ook blijven, wil De Kaag die apar te sfeer, die de watersport en de beoefe naren daarvan met zich brengen, behou den. Wij zems". Dit is de kern van de affaire, die thans vele tongen in beweging heeft gebracht. Natuurlijk hebben dc maatregelen de no dige wrijving opgeleverd De café-hou ders vinden het niet plezierig, dat zij hun zaken vroeger moeten sluiten. Maar van de andere kant hebben zij dit hebben wij vrijdagmiddag, toen wij een bezoek aan De Kaag brachten, kunnen constate ren toch wel begrip voor het streven van de burgemeester. De Kaag de eigen sfeer van vroeger weer terug te geven. Alleen zijn zij de mening toegedaan, dat dit niet zal lukken door het sluitingsuur van hun zaken te vervroegen. Geen behoefte aan nachtleven Burgemeester Kolfschoten vindt echter, dat deze maatregelen noodzakelijk waren, omdat de situatie zowel de café-houders als de politie uit de hand liep. „Deze maatregelen zullen blijven be staan en zo nodig nog worden verscherpt, totdat de toestand weer normaal is en De Kaag weer helemaal van de zuivere watersportliefhebber is. Aan een bepaald soort nachtleven hebben noch wij, noch zjj enige behoefte". En dan: de geruchten over de zeden verwildering in De Kaag. Er is namelijk een bepaling op komst, die het slapen in een bootje door minderjarigen van ver schillend geslacht verbiedt, als zij niet in familie-verband of onder toezicht zi.in. Het voorstel hiertoe, dat in de komende week door de gemeenteraad zal worden behandeld, heeft heel wat stof doen op waaien. De wildste geruchten doen de ronde en vele ouders worden gewaar schuwd, hun kinderen niet naar De Kaag te sturen, omdat dit onverantwoord zou zijn. Over deze geruchten zijn zowel burge meester Kolfschoten, als de inwoners van De Kaag en de watersporters ernstig in hun wiek geschoten. „Dergelijke geruchten zijn sterk over dreven". zei burgemeester Kolfschoten. „Natuurlijk gebeurt er wel eens iets, flat niet floor de beugel kan, maar in welk vakar.tic-centrum geschiedt dit niet? Toegegeven, dc gelegenheid tot minder oirbare zaken in een watersportgebiefl zijn groter dan elders, maar daar wordt dan ook door de politie streng op gelet. Dc kampcercentra. de zeilscholcn e.d. staan onder een bijzonder strenge con trole, patrouille-boten van de politic va ren dag en nacht rond. pensionhouders e.d. hebben scherp omlijnde instructies, etc. etc. Waarom wfl rlan toch een derge- 'ijkc bepaling in het leven roepen? Wel. is voorkomen niet beter dan genezen? Nu heeft de politie tenminste een machts middel in handen. Werkelijk, dit is de enige reden, waarom wij deze maatregel willen invoeren cn niet omdat dc situatie dc spuigaten uitloont". Grote duimen De watersporters zelf vinden het aller minst plezierig; flat hun geliefde vakantie plaats in diskrediet wordt gebracht. ..Het. is hier een bijzonder plezierig oord", werd ons van verscheidene kanten verzekerd. ..Het is jammer, dat er zoveel lieden ko men. die niets met de watersport te ma ken hebben en het is echt te hopen, dat die spoedig zullen verdwijnen. Wat het overige betreft: hef is heus niet waar, dat er hier op grote schaal dingen ge beuren, die het daglicht niet kunnen ver dragen. Al die geruchten daarover zijn afkomstig uit heel erg grote duimen „Van onrustbarende toestanden is geen sprake", zo luidt de mening van de politie. „Het is hier werkelijk geen grote bende, a'lleen is het de laatste tijd ontzettend ru moerig geworden door het optreden van een bepaald slag jongelieden, die we nu met, man en macht pogen te weren." En wat zei diezelfde politie-man ook al weer, toen wij hem naar zijn mening vroe gen over de gegrondheid van die andere geruchten? O, ja: „U moet niet vergeten, dat het voor sommige kranten komkommer-tijd 'is uitdrukkelijk bevestigd, dat hij in voering van de tarieven overgegaan kan worden tot bestelling van een tweede nieuwe grote veerboot. Ged. Staten hebben zich uitvoerig be raden over de vraag wat hun nu te doen staat. In een brief aan de Prov. Staten wijzen zij erop, dat het nauwelijks be hoeft te worden herhaald dat zij alles wat de vrijdom van de veren nader komt met volle instemming zullen begroeten en dat zij van dezelfde verlangens zi.in bezield als die waarvan de beide mot'.es spreken. Ged. Staten betreuren het. dat de regering hen niet in staat heeft ge steld. verwezenlijking van deze moties te kunnen aankondigen. Ged. Staten menen echter uit de brief van minister Algera geen andere conclu sie te kunnen trekken dan dat er geen grond aanwezig is om op het eenmaal genomen besluit terug te komen. Al het geen vroeger is overwogen met name de bestemming van de veergelden de ver betering van de outillage heeft Im mers zijn kracht behouden. Nu de re gering zelf meent, dat de moties geen ge volg moeten vinden, staat het niet aan Ged. S'.aten desondanks andere conse quenties tp trekken „Ged. Staten laten daarbij het spreekt wel vanze4f de verantwoorde lijkheid daar, waar deze behoort te wor den gedragen. Znlks te meer, daar het college geen zeggenschap heeft over de besteding van 's riiks middelen". (Van onze Amsterdamse redactie) Patiënten, die ten gerieve van verzeke ringsmaatschappijen van hun apotheker een afschrift van een recept vragen, zullen daarvoor voortaan een kwartje moeten betalen. Tot nu toe werd een af schrift gratis verstrekt. De laatste tijd echter verzochten steeds meer verzeke ringsmaatschappijen aan de apotheker om het afschrift van een recept ter controle van de door verzekerden ingediende nota's. De apothekers weigerden dit, omdat zij er van uitgingen, dat hun zwijgplicht nen niet toestond anderen dan hun patiënten zelf recepten te verstrekken. De ver zekeringsmaatschappijen wendden zich daarop tot hun klanten zelf en bewogen hen op de kwitanties van de apotheker een afschrift van het recept te krijgen. Doch ook met deze „oplossing" gingen de apothekers niet akkoord, omdat volgens hen een kwitantie een betalingsbewijs is, waarop geen mededelingen horen voor te komen van afgegeven medicijnen. Hoewel zij hun bezwaren tegen de gang van zaken handhaven, zijn de apotheken er nu toch toe overgegaan, op verzoek een recept-afschrift te geven, doch zij vragen daarvoor een kwartje, als dit af schrift bedoeld is om aan het verlangen van de verzekeringsmaatschappij te vol doen. (Van onze correspondent) Te Lemmer is vanmorgen om half zes een roofoverval gepleegd op de heer C. Wybenga, administrateur van de N.V. Lankhorst Zuivelfabriek te Heeg. De heer Wybenga zat in het kantoor van de N.V. tc Lemmer te wachten op de melkauto's, waarmee het melkgeld voor de veehouders in de N.O.-Polder zou worden meegegeven. Er stopte een luxe-auto voor het kantoor, waaruit een man sprong, die het kantoor binnen ging en onder bedreiging met een pis tool de heer Wybenga de tas met geld probeerde te ontfutselen. De heer Wybenga sprong echter over eind, waardoor het pistool op de grond viel. Er ontstond een worsteling, waar bij de heer Wybenga licht werd gewond. De dader nam hierop de benen en sprong weer in de auto. De heer Wybenga probeerde nog het portier van de auto open te rukken, maar de over valler gaf vol gas en wist te ontkomen, zonder geld echter en met achterlating van zijn wapen, dat bij nader onder zoek een alarmpistool bleek te zijn. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd werd. is op zoek naar de dader. Het nummer van de auto is bekend, doch de ken.; is groot, dat het een gestolen wn- gen is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 7