Marinewerf op Malta wordt particuliere renaratiewerf TIJDELIJK GEVACOLOR Reversal Kieinbeeldfilm Vonnissen van Pavlovic en de zijnen bekrachtigd Vlet op Scheveningse strand vlotgetrokken Londen verstrekt 50 miljoen gulden voor omschakeling Geroutineerde autodief in Amsterdam gegrepen Tol voor tunnel onder Schelde afgeschaft VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 ln Joego-Slavië BELG1E Eerste stap naar dienst tiid van 12 maanden 20 opnamen Nü moet U het eens zien in GEVACOLOR! In zijn 24ste wagen MILITAIRE~ORDERS VIJF MISSIEZUSTERS GAAN NAAR ARUBA VAKANTIEGANGER WERD DOOR ADDER GEBETEN (Advertentie) Het hooggerechtshof van Servië heeft gisteren de vonnissen, waarbij de vroe gere Joegoslavische socialistenleiders Pavlovic en Krekic tot gevangenisstraf fen van respectievelijk acht en een half in zeven jaar werden veroordeeld, be krachtigd. Pavlovic en Krekic waren door de rechtbank van Belgrado veroordeeld we gens samenzwering tegen het huidige Joegoslavische regime. Ook de straffen van twee medebeklaag- den, Stranjakovic en Jujovic werden be krachtigd. Dezen waren veroordeeld tot zes en vier jaar gevangenisstraf. BRUSSEL, hedenmorgen. Gisteren heeft de Kamer het wetsont werp van de homogene C.V.P.-regerlng- Eyskens voor het invoeren van het vr«- willigerschap, een eerste stap naar het verkorten van de militaire dienstplicht tot 12 maanden, met 105 stemmen (C.V.P. en Volksunie) tegen 99 stemmen (socialis ten, communisten en de aanwezige libe ralen) goedgekeurd. Dit is het tweede succes, dat de rege- ring-Eyskens deze week boekt. Eerst was er de verhoging van d« pensioenen, thans de eerste stap voor vermindering van de mültaiipe diiensfctijd, twee verkiezingsbelof ten, waarvan de verwezenlijking reeds ver is gevorderd. Beide ontwerpen zijn nu overhandigd aan de Senaat, waar de C.V.P. de meerderheid heeft en waar ze vóór het recès nog zullen worden goed gekeurd. De Kamer is met vakantie ge gaan tot op de tweede dinsdag van no vember. De vlet, die woensdagmiddag met dé baggersehuit, die op sleeptouw was ge nomen, door een zuidwestenwind op het Scheveningse strand is gelopen, werd van nacht omstreeks kwart over vier vlot getrokken door het bergingsvaartuig „Dolfijn" en vanochtend vroeg de haven van Scheveningen binnengebracht. Vanmiddag met hoogwater zou men op. nieuw pogingen aanwenden de bagger sehuit vlot te trekken. JW "'-S-j o.o.iVJL., mown, -w Casi', erts, Deka Transport; Olivian Coast, Ivew- Al-jv, Koush., stg., Burger; Barbara, Borga C"! a.d Rijn, hout, Vermaas; Amyntas, Vrtm' Lekh K.N.S.M., stg., Hudig Veder; ^d,. st«ne Bremen, Merweh C. Sw.. stg., Volgt; (Van onze Amsterdamse redactie) De Amsterdamse politic heeft gister avond een bijzonder goede vangst gedaan toen zij de 25-jarige Ililversumsc auto handelaar, L. v. S. arresteerde. Deze heeft sinds december 1957 over het ge hele land vierentwintig auto's gestolen en bovendien nog een aantal voorwerpen uit auto's ontvreemd. Een surceillerend agent zag ln de Leidsekruisstraat te Amsterdam een Mercedes staan met het kenteken GN 0349, waarvan het uiterlijk sterk her innerde aan een wagen deze had het kentekennummer ZG 1412 welke op 5 juli van een autohandelaar aan de Overtoom is gestolen. Toen de bestuurder verscheen vroeg de agent hem naar zijn papieren. De man zij dat hij zijn papieren vergeten was en gina daarop met de agent in de auto zitten om deze de nodige gegevens te verschaffen. Twintig minuten zaten zij zwijgend naast elkaar. De bestuurder gaf tenslotte maar een valse naam op en probeerde de agent uit de wagen te werken. Het werd een hevige vechtpartij, waarbij de chauffeur uitein delijk het onderspit deflde. Op he<t bu reau bekende hij meteen maar. dat bij nog 23 wagens had ontvreemd. In zijn woning werden veel autopapie ren aangetroffen, alsmede olaids en an dere artikelen, die automobilisten bij zjch plegen te hebben. Het nummerbord van de Mercedes was vervalst. De afschaffing van de tol voor de voer tuigentunnel onder de Schelde was gis teren aanleiding tot een bijzondere plech tigheid, die aanving ten gomeentehuize van Sint Niklaas. Daar ontving burge meester Vidts genodigden, onder wie de minister Segers en Meyers, De gouver neurs der provincies Oost-Vlaanderen en Antwerpen, de burgemeester van de Schel- destad en vele anderen. In de toespraken werd gewezen op de betekenis van de afschaffing van het tol geld voor de bewoners van beide Schelde- oevers en voor de verdere economische ontwikkeling van de Vlaamse gewesten. Het gezelschap vertrok daarna naar Ant werpen. Bij de tocht door de tunnel knip te de minister van Verkeerswezen. Se gers, een lint door, dat de afgedankte tol huisjes verbond. Op een ontvangst door het Schepen-college van Antwerpen ten stadhuize werd nog gesproken over de noodzaak de Antwerpse haven steeds beter uit te rusten in het belang van de Belgische natie. Volgens een nieuwe opgave hebben de ministeries van Oorlog en Marine con tracten ter waarde van 1.008.983 met Nederlandss ondernemingen gesleten. i Op 15, 17 en 19 augustus a.s. vertrekken vijf missiezusters van Asten naar Aruba. De congregatie begon haar missiewerk op Aruba in februari 1957 met het over nemen van een ziekenhuis in Oranjestad. Op het ogenblik zijn daar zesentwintig zusters onder wie enkele onderwijzeres sen. Begin september zullen de laatsten naar Santa Cruz gaan om daar aan de nieuwe huishoudschool, die dit jaar door Prinses Beatrix werd geopend les te geven en daarbij een lagere school en een kleu terschool overnemen. Van de vijf zusters die nu gaan ver trekken zijn er drie bestemd voor Santa Cruz en twee voor het ziekenhuis in Oranjestad, dat dringend om meer krach ten vraagt De vertrekkenden zijn; zuster Mechtilda Blankenvoort uit Mariënheem (Overijssel), zuster Anacleta van Nistel- rooy uit Nuland, zuster Fidelia Donkers uit Beek en Donk, zuster Theresina Huij- bers uit Enkhuizen, zuster Dorothea van Leeuwen uit Maasland. Eerstgenoemde zal overste worden van de nieuwe communi teit te Santa Cruz (KNP). De heer J- v. d. Vinden uit Amsterdam, die zijn vakantie doorbracht op de Ve- luwe, werd bij het heidenlukken in Ug- chelen door een adder gebeten. De man stapte op zijn bromfiets en stelde zich onder behandeling van een dokter. Deze zorgde) ervoor, dat hij direct in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn werd op genomen. Gistermiddag kon v. d, V. naar huis terugkeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 7