Soepel toewijzings-beleid voor duurdere huurhuizen Kunkmöiiek Jbtk VISSER CO'S aalbessenjenever Fa. A. J. v. d. VEN ƒ6.55 per literfles ƒ3.35 per Vi literfles Slijterij en Wijnhandel ,/t VINKJE" a belevenissen van een jong gezin D I J. H. STAALMAN 2 265 19.' pagina,? Naadloze nylons zomernylons RIANT WONEN TE BAARN Kampioenen Hertog liever! ui dan Moe Bevestiging van B. en W. Rotterdam Maar nog steeds ruimte vordering Wageningse studenten dit jaar in hun flat Zusters van Liefde een eeuw in Deventer Twee polio-gevallen Internationaal katholiek bijbelcongïe® Egyptisch blad in Irak verboden Sensatie bij een race met afgedankte auto's N S G DINSDAG 12 AUGUSTUS 195Ö Te hoge huren V erruiming Drie bouwlagen* 82 kamers REGERINGSDINER VOOR BRAZILIAANSE MINISTER EINDELIJK. „ZANDHOVE" BREIDT UIT VOOR GEREPATRIEERDEN Twee gewonden onder het publiek Met vleugel als geschenk BURGEMEESTER BOOT VA* HILVERSUM NAAR ISRAët BIJ HET BADEN VERDRONKEN MINISTER CALS IN OOSTENRIJK Spreekuur hervat Juwelier BLOM fiitiiitiiiiiiiiiiiiiiimiifimHniiiiHniiiiniiiHiiraiiiTiin'iHiiniiiniiiiimnniiiiiiiHiiinniiiHiniHflinmflnfflüiiünniifltiiiiHinflnBin 50 3.95 3 ROTTERDAM: Hoogstraat 157, West-Kruiskade 67, Jonkei Fransstraat 132, Beijerlanditfclaan 120-122, Katendr. Lagedijk 392-394 FOTOGRAFEREN IN UW VAKANTIEt NATUURLljK MET AGFA FILMS EN CAMERA'S! 6x6 CLICK Dienstaanbiedingen Te Schiedam verkrijgbaar: HOOGSTRAAT 51 TELEFOON 66821 FANTASTISCH VAN SMAAK! BEIJERLANDSELAAN 1 - TEL. 67885 SINGEL 103 - TEL. 67641 MARIASTRAAT 54 - TEL. 66200 643. Jij moet vanavond omwassen! Je moet me nu eindelijk zelfs eens laten beslissen, wat ik moet doen! Ja, je hebt gelijk; ik ben ook baas. Als je liever de heg wik knippen, dan mag je dat gerust 1 een gaan doen! Op desbetreffende vragen van het lib. gemeenteraadslid C. van der Linden heb ben B. en W. van Rotterdam een nadere verklaring gegeven omtrent het door hen gevoerde beleid bij de toewijzing van wo ningen. Daaruit blijkt, dat sedert kort meer soepelheid wordt betracht in verband met de moeilijkheid van hoge huren voor nieuwbouw. B. en W. erkennen, dat in verscheidene nieuwe wijken pasgebouwde woningen een twee maanden leeg staan. In het'alge meen worden etagewoningen tot een bruto huur van 17,- vlot verhuurd evenals een gezinswoningen met een hogere huur. Moeilijker verhuurbaar blijken woningen in Pendrecht van ong. 18,- per week en nog sterker in Zuidwijk van ong. 23.-. De woningbouwverenigingen baseren de exploiterende woningbouwverenigingen z op een inkomen van de huurder ongeveer vijfmaal zo groot als de huurprijs. De ca tegorie met een weekinkomen van 90,- tot 100,- is'aangewezen op woningen met lage huren, waarbij zich de moeilijkheid voordoet, dat er niet voldoende opschui vingen plaatsvinden van goedkope wonin gen naar duurdere. B. en W. hebben het aantal gegadigden, dat mag worden voorgedragen voor de nieuwe woningwetwoningen, welke bjj verhuring problemen opleveren, inmiddels aanzienlijk uitgebreid. Thans wordt voor sommige complexen in Zuidwijk niet meer de eis gesteld, dat dc huurder moet beschikken over een urgent verklaarde huurmaohtiging, doch slechts, dat hij in het bezit is van een huurmachtiging zon der meer. Ook mogen de duurdere wo- (Van onze correspondent) Na lange tijd van voorbereiding is men begin van dit jaar te Wageningen begon nen met de bouw van een studentenflat die thans zover is gevorderd, dat men deze ideale woonruimten eind septem ber of begin oktober van dit jaar in ge bruik hoopt te nemen. De flat verrijst aan het verlengde van de Postjesweg op een terrein naast de Plantenziektenkundige Dienst. Het gebouw bestaat uit 3 bouwlagen, welke totaal 82 kamers zullen bevatten. Deze zullen te gen een zeer schappelijke huurprijs ter beschikking worden gesteld. Architect er van is de heer Postel uit Delft. Het aantal landbouwstudenten in Wage ningen bedraagt thans 900, maar in de komende jaren verwacht men een sterke stijging Met de totstandkoming van deze eerste studentenflat in Wageningen hoopt men enigszins tegemoet te komen aan de grote vraag naar studenten woon ruimte in deze plaats. ningen worden verhuurd aan huurderrs van zg. M-machtigingen (middenstands woningen), indien zjj een goedkopere wo ning vrjj laten, terwijl een verdere tege moetkoming hierin is gelegen, dat de wo ningen met de hoogste huren, welke drie resp. 4 kamers bevatten, onder bepaal de omstandigheden mogen worden ver huurd aan houders met een huurmachti ging voor een woning met twee, resp. drie kamers. Deze en andere verruimende maatre gelen hebben volgens B. en W. reeds zichtbare resultaten opgeleverd. Doch met grote zorgvuldigheid wordt nagegaan, in hoeverre woonvergunningen kunnen wor den verstrekt aan woningbehoevenden, die niet behoren tot de meest urgente groe pen. B. en W. maken echter nog steeds ge bruik van hun recht, woonruimte te vor deren voor inwoning. Zij menen, dat de voordelen van een zelfstandige woning zo groot zijn, dat terwille van een lagere huur men inwoning niet de voorkeur blijft geven, enkele uitzonderingen daargelaten. (Van onze correspondent) Op 16 augustus zal het honderd jaar geleden zijn. dat de Zusters van Liefde uit Tilburg in Deventer kwamen. De De venter communiteit telt op het ogenblik 75 zusters, van wie er 62 zijn verbonden aan het ziekenhuis en 13 aan het on derwijs, te weten aan de VGLO-school voor meisjes en aan vier kleuterscholen. De eeuwfeestviering begint a.s zondag met een feest voor de zusters. Op 13 augustus is er feest voor het lekeperso- neel van het ziekenhuis en van de zus terscholen. Zaterdag daarop is de dag van de officiële viering, die inzet met een pontificale mis De« mddags volgt een officiële huldiging en de aanbieding van een geschenk van de burgerij, waar na een openbare receptie volgt. Een van de aardigste onderdelen van het programma is de tentoonstelling in de VGLO-school voor meisjes van 17— 2o augustus. De expositie is opgezet in nauw verband met de onderwijsactivi teiten der zusters. Men heeft besloten er een grote modeshow van te maken. Ongeveer 80 poppen zullen de manne quins op deze expositie zijn, die een beeld zal geven van de mode van eeuwen her. In de week van 27 juli tot en met 2 aug. zijn in ons land 7 gevallen van paratyfus b, 54 gevallen van roodvonk, 2 gevallen van difterie en 2 gevallen van polio myelitis met verlammingsverschijnselen aangegeven. De gevallen van polio zijn ge constateerd in de plaatsen Nijkerk en Everdingen. In het Kurhaus te Scheveningen is gis teravond de in ons land vertoevende Bra ziliaanse minister van landbouw, dr. M. D. Meneghetti en zijn echtgenote een re geringsdiner aangeboden. De ambassadeur van Brazilië te 's-Gravenhage en mevr. Joaquim de Sousa-Leao behoorden tot de genodigden. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening a.i., ir. C. Staf en de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, vertegenwoordigde de re gering. Voorts zaten aan mevr. Staf, de secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, dr. J. H. Patijn en mevr. Pa- tijn, dr. A. L. S. Bar, directeur exportbe vordering en agrarische vertegenwoordi ging in het buitenland en de heer en mevr. Keyzer van de agrarische afdeling van de Nederlandse ambassade te Rio de Ja neiro. -v - tfp&WW■V- Eindelijk, te langen leste, is er een pro- best opgedaan tegen de dictatuur, die Pa rijs tracht uit te oefenen. Neen, we bewe ren hier niet. dat De Gauile erop uit is, een dictatuur te grondvesten. Het gaat om iets veel belangrijkers. Ten slotte, een dictatuur De Gaulle gaat in hoofdzaak de Fransen aan, maar de dictatuur Yves Saint-Laurent wil de hele wereld aan zich onderwerpen. Ten eerste de vrouwen en ten tweede de mannen, die in het alge meen de rekeningen betalen. Als hoofd van het Huis Dior heeft de jeugdige modekoning Yves SaintLaurent gedecreteerd, dat de rokken even lang moeten worden als in 1955. Dit zou nog niet eens zo'erg zijn, maar het Huis Dior streeft er naar, elk jaar minstens drie keer een nieuwe mode tie creëren. Het ligt voor de hand, dat elke man zich hiertegen verzet, al is hij zelf ook al aardig begonnen ziich voor de dictatuur te buigen. Mond-er voor de hand te liggen lijken de protesten der an dere modehuizen en van vele ontwerpers en ontwerpsters. Men zou zo zeggen, die kunnen er slechts wèl bij varen. Toch speuren ze, naar het schijnt, naar de te kenen van een steeds toenemend verzet tegen de dictatuur van de mode en speci aal dié van Parijs, Als wij als man beweren, dat het lang zamerhand te gek werd, zullen vele vrou wen het misschien niet met ons eens zijn. Desondanks houden we het vol. Wij man nen worden via onze vrouwen door de mo de eenvoudig geringeloord. De nieuwe mo des worden als het ware aan de lopende band gelanceerd en ze gaan allemaal te rug naar oude en zelfs tamelijk recente voorbeelden. Evenwel niet al te recente, want dan zouden onze vrouwen het een en ander uit de klerenkast kunnen halen. alsde nieuwste mode. Dat is niet de bedoeling. De Parijse decreten zijn bijna niet meer bij te hóuden. Vandaar een smeulende rebellie. Ten eerste bij de massa, ten tweede bij .de modekopstukken buiten Pa rijs. Het lijkt wel, alsof Parijs de concur rentie van Londen, Florence, Wenen en Duitsland, waarvan de laatste steeds fel ler vormen gaat aannemen, het hoofd wil bieden, door telkens een onverwachte richting in te slaan. Aldus wil het dan de leiding behouden, die het aan het verliezen is, naar in Flo rence, Londen etc. beweerd wordt. Men vreest daar, dat er een te veel van het goede zal komen en het publiek, met kla re ogen ziende, hoe de mode nog slechts een zaakje is geworden, geen kwestie meer van creatief talent, persoonlijke smaak en nog persoonlijker vakmanschap, haar niet meer au sérieux zal nemen. In derdaad, het laatste zou wel eens het ge val kunnen zijn. Want als een „ligne sac" mod is, behoeft niemaind zich toch eigenlijk nog om coupe en zo te bekom meren. Het hangt haar of hem als een zak om het lijf, zeiden we vroeger min achtend. En nu zou het mooi zijn? Norman Hartnell, de bekende Londense modeontwerper, tot wiens klanten o. a. prinses Margaret behoort, heeft zich tot tolk van zijn collega's gemaakt en ten stelligste tegen het eigengereide optre den van Parijs geprotesteerd. De kwestie is inmiddels in Engeland zo waar een brandend probleem geworden, gezien de ingezonden stukken in de kran ten. En niet alleen bladen als de „Daily Mail" en de „Daily Telegraph" mengen zich in de debatten, maar zelfs een eer zaam blad als de „Manchester Guardian", wijdde er op zijn voorpagina een beschou wing aan. Er broeit een opstand tegen Parijs. Ein delijk Onder bescherming van de kardina^f aartsbisschop van Mechelcn en °"0g. voorzitterschap van mgr. J. Coppens, n (e leraar aan de katholieke universiteit Leuven, zullen van maandag 25 tot en je zaterdag 30 augustus te Brussel eIj r. Leuven 500 geestelijken en leken, ge j den uit 24 landen in een internal!0 katholiek bijbelcongres bijeenkomen. Op maandag be-gimit het congres 10 auditorium van Giviitas Dei op de B seise W erel-dtentoone telling. To-espr0 r zullen worden gehouden door z exc. "7^ Charue, bisschop va.n Namen, over e„ de Kerk van de exegeten verwacht' g pater De Vaux. directeur van de F"3 bijbelse en archeologische school Jeruzalem. Veel werk wordt in sectie-verga»®' gen te Leuven verricht. -hel' De voornaamste sprekers op dit "'".mii congres zijn mgr. Charue, mgr. Waeyenbetgh, rector-magnificus van l ven, mgr. Cetfaux va.n Leuven en de e Goossens uit Brussel, professor Van a, Walle uit Luik. mgr. Sayd-o-n, van mej Pirenme uit Parijs en verschel® hoogleraren uit Nederland, Duits' Oostenrijk, Zwitserland enz. Tot de ingeschreven congressisten j,, horen prof. W Grossouw, rector-mag" cub van de katholieke universiteit van - megen. prof Hofbauer van de uniiversi van Innsbrück, prof. mgr. Lefort Leuven, prof. Möller van Leuven. P ,gf Reuse van Regensburg en prof. Scha vain Bonn. Aldus meldt het K.N P. De Iraakse regering heeft maandag het laatste nummer van het Egyptische tijd schrift „Rose el Joessef" verboden, om dat het een onjuiste voorstelling van za ken zou hebben gegeven over de revolu tie. Verder werden een Syrisch dagblad en twee Libanese bladen verboden. Twe-e Iraakse bladen, de „Elachbar" en de „El Nas", werd een verschijningsver bod opgelegd. De Russische president, maarschalk Vorosjilof, is per vliegtuig in Brussel aangekomen voor cell driedaags bezoek aan de wereldtentoonstelling. De foto laat zien hoe hij op het Brusselse vliegveld Meisbroek werd "verwelkomd door koning Boude- wijn (links). Het was voor het eerst sinds veertig jaardat een Russisch staatshoofd door een regerend vorst werd ont- van oen (Van onze correspondent) Het landgoed „Zandhove" bij Zwolle, dat na de oorlog tot een gemeentelijk sa natorium voor t.b.c.-patiënten werd in gericht, is onlangs geschikt gemaakt voor de huisvesting van 120 uit Indonesië ge repatrieerde bejaarden. Het aantal bejaarde personen is daar in tussen reeds tot 140 toegenomen.- Daarom is besloten een vleugel bij te bouwen be stemd voor de verpleging «van 45 zieken alsmede de huisvesting van personeel. Ongeveer 15.000 toeschouwers waren Zondag getuigen van de sensationele races tussen afgedankte auto's die op het totaal ongeschikte terrein aan de Schalkwijker- weg in Haarlem werden gereden. Hoe groot het juiste aantal bezoekers was, is echter niet bekend, want velen bleken clandestien naar de slecht georganiseerde wedstrijd te kijken. De racefe waren am per begonnen of de mensenmassa, die on voldoende in bedwang kon worden gehou den, drong naar voren. De politie was na melijk te laat gewaarschuwd en was daarom met een te geringe bezetting aan wezig. Tijdens de wedstrijd heeft zij nog versterking laten aanrukken om do op dringende menigte in bedwang te houden en de kijkers uit de voorste gelederen té gen de waaghalzerige racers te bescher men. Het mag een wonder heten, dat het aantal gewonden slechts tot twee beperkt is gebleven. In het begin vloog een auto in brand. Er was onvoldoende blusmateriaal, zodat het een groot geluk is, dat de brandende ahto niet met een ander afdankertje in botsing kwam. Later' werden twee personen ge wond, doordat een auto plotseling het middenveld opreed. Hier stonden behalve de jury ook talloze bezoekers opgesteld. Slechts twee van de oude wagens, waar onder een begrafenisauto, bereikten de eindstreep. De andere hadden het na en kele stevige botsingen eerder moeten op geven. Burgemeester J. J. G. Boot van sum en mevr. Boot zijn voornemens oktober een bezoek aan Israël te breng®^ t» af Het ligt in de bedoeling dan aan de - meenschap van Eilath een vleugel aan bieden, die de eerste bijdrage (uit een tie van de heer en mevr. Boot) zal vhj men voor een daar te stichten cultui centrum. Onlangs bevonden de burgemeesters x- Jerusalem en Eilath zich in ons land waren de gasten van Hilversum? burl! vader. De hartelijke ontvangst in de rad!.n stad leidde tot een uitnodiging voor e tegenbezoek. De 22-jarige F. Koernap uit Dubbeld3'^ is zondag-middag bij het baden in be Wantij te Dordrecht verdronken. Hij %v3' gehuwd en vader van een kind. Op-13. 14 en 15 augustus zal miniisK Gals in Salzburg besprekingen voeren J® - Oostenrijkse autoriteiten over de culture^, contacten tussen Oostenrijk en Nederi^Tj Aain deze besprekingen wordt ook de" genomen door de Nederlandse ambapU deur in Wenen, mr. Eschauzier; de 9° tenrijkse ambassadeur in Nederland, Afuti-s, en de directeur-generaal voor kunsten en voor de buitenlandse cul'tiur" betrekkingen van het ministerie onderwijs, kunsten en wetenschappen. 111 H. J. Reindnk. OOGARTS Schiedam Lijnbaan 40 (naast Thalia Theater), Tel. 26673, R'dam In- en verkoop occasions goud, zilver en briljant jiaadloze kousen geven uw huid een mooie zomertint en een egaal, licht glanzend opper vlak, onontbeerlijk voor uw uiterlijke charme. Bovendien met deze kousen: geen last van scheefzittende naden I fijnste kristalsoort "Micromesh" kwall sel in fijne fantasiesteek populaire kristalkwaliteit Micromesh" kwaliteit, weef- 295 De sierlijke camera Voor 12 6x6 foto's op één film in een der ln aanbouw zijnde moderne 4-kamerflats nabij Geerenweg. Van het 5e en 6e flatgebouw (de laatste van een serie van 6 flatgebouwen) kunnen thans, nog. enkele flats worden aangeboden. Mooie omgeving. VESTIGING VRIJ. Eigen geld f 1.875.—; maand, bet. aan rente en aflossing f 120.50. Inl. VERKOOPKANT. DER N.V. BOUW- EN AANN.- MIJ. BAKHUIZEN, Julianalaan Schilder, prima vakman, biedt zich aan voor alle schilderwer ken. Prima aflevering en matige prijzen. Brieveh met aanbiedin gen aan het bureau van dit blad. Handel en Bedrijf Inlijsten van platen, foto's en staaflijsten. Schilderijlijsten. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 41-43, tel. 66192. Showroom Vlaar- dingerstraat 6. Witten en behangen door vak man is beter en goedkoper. Vraagt prijs en stalen. G. J. J. Ponje, Schaperlaan 61, Schiedam Telef. 65506. Glasplaten, ruiten voor suitedeu ren, glas-in-lood, etalageglas. spiegels, enz. Loopiks glasindus trie, Boterstraat 39, Schiedam. Tel. 68945. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 52. Telef. 63143. 57. De hertog brengt nu verslag uit. Hij legt de prins omstandig uit wat er precies nu is geschied en hoe hij wel de zaken ziet. De prins klapt dikwijls in zijn handen van vreugde of roept soms ook: Schande. Maar nu breekt 't ogenblik dan aan, waarop voor wat hij heeft gedaan de hertog wordt beloond. Ook Dop levert de arbeid nog wat op. De prins zegt: „Luistert mijne herèn. Ik moge u met iets vereren." Dan prikt hij Lieverlui en Dop een schone onderscheiding op. Waarvan al gist'ren is verteld. Heer Liever voelt zich echt een h_ en Dops gezicht, ,e ziet het stra'. Zie zulk een eer naar te behaltc:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 8