Produktschap zuivel gaat met minister praten Dit bankstel komt uit de Strickledeweg IOS! Hei Amsterdamse melk*xeschil Inbrekers vluehtten met 4500 sieraden Verkeer in de knel bij bloemencorso Bakker na val van 7 meter overleden NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAS nieuwe toonzaal DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS PAGINA 9 DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 MARKTBERICHTEN De vveerrapporten van het K.N.M.I. van hedenmorgen 7 uur zzo zw zzw zzw zo Zaterdag le Rotterdam: Lange Haven 95. tel. 68611 - Groene/aan 109, tel. 68894 - Toonzaal Strickledeweg 105 DELFT, 14 augustus. Veemarkt. Aanvoer: 8 runderen, 6 nuchtere kalveren, 295 varkens, 627 biggen. Notering: nuchtere kalveren 50-60, biggen 45—58, lopers 85—100, drachtige leu gen 300400: magere varkens per kg. levend gewicht 1.801.90. Handel stug. PLUIM VEEMARKT: Jonge konijnen 0,75 tot f 1,50; grote konijnen 4 tot 10; oude kippen 3 tot 7; jonge haan tjes f 2,50 tot I 4; duiven 0,60. EIERVEILING. Aanvoer 53850 kippe- eieren, prijs f 14,— tot 18,50 per 100 stuks. 18700 heneieren, prijs 8,50 tot 13,— per 100 stuks. Vorige week uitbe taald 2,tot f 2,45 per kg. Op de Goudse veemarkt kwamen he den de volgendp noteringen tot stand: Zware slachtvarkens 1.801.84 per kg bruto; 39 slachtvarkens f 2.242 26 per k? beslacht gewicht: 512 magere var kens 1 851.95 per kg; 1470 biggen f 4065 per stuk. Handel matig. Runderen; 2 nuchtere kalveren f 50 75 per. stuk en van 1,551.75 per kg. Handel vlug. 26 schapen f 3550 per stuk. Handel matig. 5 bokken en geiten 16—24 per stuk. Handel matig. Op de kaasmarkt werden 115 partijen aangevoerd. Prijzen le kwaliteit mei rijksmerk 1.95—2 04; 2e kwaliteit 1 88 —ƒ1.94: extra kwaliteit 2.05—2.40 Handel goed max. temp l 4eersl afg. gisteren 1 24 uur OZO windstil onbewolkt geheel bewolkt geheel bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt regen zwaar bewolkt geheel bewolkt regen geheel bewolkt mist licht bewolkt onbewolkt licht bewolkt regen Zwaar bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt half bewolkt onbewolkt licht bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt licht bewolkt onbewolkt Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers Garmisch P NW WZW ZW windstil windstil NNO windstil NW windstil windstil NO NO windstil Eén der daders gepakt Inbrekers hebben gistermiddag uit een woning in de City IIou.se Flat aan de Karei Doormanstraat te Rotterdam voor een bedrag van 4500 aan sieraden ge stolen. Eén van de twee daders is gear resteerd. De mannen verschaften zich op klaar lichte dag, tussen 12 en 12.50 uur. door inklimming toegang tot de woning van de fagtilie W. op de vierde verdieping van de flat. Zij werden gestoord door de thuiskomst van de bewoners. Bij hun over haaste vlucht slaagden de inklimmers er toch nog in een gouden armband met 47 briljaten, een gouden halsketting, vier of vijf gouden Engelse ponden, een zil veren schakelarmband, een gouden he renhorloge met ketting, een gouden da- mesring, met briljant, een gouden da- mesring met rode steen, een zilveren da- mesring, een gouden zegelring, een gou den bedelarmband, een zilveren sigaret tenkoker en een gouden schakelarmband mee te nemen. Onmiddellijk stelde de recherche een intensief onderzoek in, hetgeen er toe leidde, dat des avonds één van de daders de 30-jarige matroos G. F. P. uit Rotter dam kon worden aangehouden. (Van önze Haagse redactie) Het geschil, dat op het ogenblik gaan de is tussen de Amsterdamse standaar- disatiebedrijven en de melkslijters is gisteren in de openbare vergadering van het produktschap zuivel onderwerp van uitgebreide discussie geweest. Men bleek niet haatdragend tegenover de re- legatie van het produktschap met de mi nister van Landbouw ga^n praten over diens besluit, dat de controverse tussen melkinrichting en slijter te weeg heeft gebracht. De Amsterdamse melkinrich tingen. die, zoals.gemeld, eerst dreigden met ingang van maandag a.s. de levering aan de slijters stop te zetten, hebben aan een beter- klimaat voor allen meege werkt door een schrijven van gisteren morgen waarin de uitvoering van het dreigement nog een week, tot 25 augus tus, wordt uitgesteld. In de vergadering van gietermorgen toonden veie bestuursleden van het pro duktschap heel duidelijk hün onbeha gen, dat het ministeriële besluit,-geno men tegen het nadrukkelijk advies van Zuivel, de gehele rnelkbevoorradtrig van de hoofdstad op' het spel zet. Afgezien nog van de sneeuwbajepnsequenties voor het gehele westelijke eonsumptiegebied. Zoals men weet.'weigeren de Amster damse melkslijters, daarbij gesteund door hun organisaties, de een-centshef- t'ing op de melk in de gesaneerde gebie den gedurende 't zomerseizoen aan hun melkinrichtingen te voldoen. Deze laat ste bedrijven op hun beurt voelen er niet voor deze. cent. uiteindelijk bestemd voor het Landbouwegalisatiefonds, nu maar uit eigen zak te betalen. De melkinrichtingen zijn ingevolge een verordening anno 1946 gehouden de sliiters melk te leveren, maar een actie om de leveranties te staken, zoals de Amsterdamse standaardisatiebedrijven van plan zijn, zou men moeilijk kunnen verhinderen, omdat juridisch gesproken de slijter, die de cent niet betaalt., ook niet aan dn overeenkomst iieantwoordt. Ir. Van Dam, voorzitter van het pro- fuktcrMp. zei dan ook op een desbe treffende vraag dat men „ntiet. onwelwil- 'pnd zal staan tegenover een verzoek om dispensatie van levering in het Amster damse geval". De deJegatiie naar de mtoteter heü-t v;er leden en staat onder leiding van ir. Van Dam. Verdér maken..daarvan deel uit de beide vice-voorzitters en een "Verte genwoordiger van dè melkslijters, de heer D. van Kampen. Men heeft goede hoop de partijen tot eikaar te brengen. De hoofdcömmissarls van Politie te Rotterdam vestigt de aandacht erop, dat aanstaande zaterdag, tussen 14 en 18.30 uur, ln Rotterdam verkeersstagnaties kunnen ontstaan als gevolg van het jaar lijkse bloemencorso, dat die dag wordt gehouden. Automobilisten wordt aangera den goed te letten op de aahduidingen door middel van borden; hun wordt ver zocht de aanwijzingen van het politie personeel vlot en stipt op te volgen. De 28-jarige bakker J. Lagendijk uit de Voimarijnetraat te Rotterdam viel gister middag uit de opening van een meelzol der in de Van Lem^epstraat. Hij maakte een val van zeven meter en moest met een schadelbasisfractuur naar het Wes terziekenhuis worden vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. Heeft U al eens in die gezellige meubelruimte rondgekeken Vlak achter het Schiedamse station in de Spaanse polder vindt U meer dan 40 eet-, zit- en slaapkamers opgesteld in een moderne toonzaal. U moet deze aanwinst voor Schiedam eens op Uw gemak bekijken. U ziet moderne naast traditionele meubelen, licht berken even goed als donker eiken. U vindt niet gemakkelijk zo'n gevarieerde collectie bankstellen. Zelfs niet in Rotterdam Dit klassieke bankstel Re cord maakt Uw interieur rijk en behaaglijk voor f 895.-. Overal betaalt U hiervoor minstens f200.- meer! Telefoneer ons en wij halen en brengen U met de auto. Natuurlijk zonder enige ver plichting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 9