LAATSTE BERICHTEN Verheul neemt afd. chassisbouw van Kromhout over Eerste Duitse vrachtschip met atoomaandri j vi 11 g in 1959? Geen zwagerschap tussen raadsleden De toestand van ngr. Huurdeman Maus Gatsonides kreeg boete Amsterdamse beiers weer aan het werk Gevangene in Haarlem in hongerstaking VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 De weerrapporten van het K.N.M.I. van hedenmorgen 7 uur ozo zo zzo Toch nog protestactie neersl. afgel, 24 uur Het college van Ged. Staten van Zuid- Holland heeft het bezwaarschrift van de heer A van Duijvendijk te Krimpen aan de Lek tegen het besluit van deze ge meente hem niet toe te laten als raads lid ongegrond verklaard en het bestre den raadsbesluit gehandhaafd. De heer Duijvendijk kreeg bij de laat ste raadsverkiezingen als nummer één van de lijst der „vrije groep" een zesde gedeelte van het totaal aantal uitgebrach te stemmen. Zijn zwager, de heer J. den Hartog, die als vierde op de lijst van de Partij van de Arbeid stond werd eveneens in de raad gekozen. De Gemeen tewet bepaalt echter, dat „bloedverwant schap of zwagerschap in de 1ste of twee de graad" niet mag bestaan tussen raads leden In een dergelijk geval moet het lot beslissen. Zo kwam het dat de heer Den Hartog in de raad zou komen en niet de heer Duijvendijk. In zijn bezwaarschrift voerde de recla mant aan, dat het hem onwaarschijnlijk voorkomt, dat het de bedoeling van de wet kan zijn, dat een direct door de kie zers gekozen kandidaat zou moeten wijken voor een kandidaat die als „verlengstuk" op een lijst voorkomt Ged. Staten zijn echter van mening, dat de beslissing in dit geval terecht door het lot is geschiedt. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Garmisch P. Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers zwaar bewolkt regen geheel bewolkt geheel bewolkt mist regen mist geheel bewolkt zwaar bewolkt regen regen regen onweer mist mist zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt onweer half bewolkt zwaar bewolkt geheel bewolkt half bewolkt licht bewolkt half bewolkt zwaar bewolkt Express 65, Micheils; NO ONO windstil windstil windstil windstil W windstil ONO ZW windstil ZO NNO WNW dat behalve de autobuscarrosserieën ook de chassis meer en meer door carrosserie- fabrieken worden vervaardigd. De overneming van de afdeling auto-in dustrie van Kromhout door Verheul mag gezien worden als een schrede op de weg naar een verdere groei van de Nederland se autobusindustrie. Welke motoren en componenten daarbij zullen worden toe gepast, zal uiteraard in belangrijke mate afhangen van de eisen die aan de te ver vaardigen produkten worden gesteld. Besprekingen tussen de directies van de N.V. Carrosseriefabriek Verheul te Wad- dinxveen en de Kromhout Motoren Fa briek D. Goedkoop jr. N.V. te Amsterdam hebben geleid tot een overeenkomst, op grond waarvan de fabricage en de ver koop van chassis voor vrachtwagens, trek kers en autobussen zal geschieden door de N.V. Verheul. Een deel van het gespecia liseerde personeel van Kromhout zal daar toe in dienst overgaan naar de N.V. Ver heul, aldus een gezamenlijke mededeling van beide ondernemingen. De Kromhout Motoren Fabriek zal de verkoop in de afdeling auto-industrie met ingang van 1 oktober 1958 staken. Krom hout blijft zich verder specialiseren op het gebied van dieselmotoren. Daarnaast blijft zij onveranderd de service verlenen voor de geleverde motoren, de verkoop verzorgen van de motoronderdelen, als mede de reparatie-werkzaamheden aar motoren en chassis verrichten. Het programma van de door Verheu* over te nemen afdeling betreft de nieuw bouw voor vrachtwagens, trekkers, kraan wagens, autobussen enz. Verheul beschikt reeds over een ruime ervaring op het gebied van het maken van complete autobussen. De toevoeging van de nieuwe afdeling aan haar bedrijf zal Verheul in staat stellen om zich te gaan bewegen op het gebied van compleet gecarrosseerde gespecialiseerde bedrijfs wagens. De Euromarkt maakt het noodzakelijk om de verdere ontwikkeling van een complete autobus ter hand te nemen. In de auto producerende landen als Duits land, Frankrijk en Italië is waar te nemen. (Van onze Utrechtse redactie) De toestand van mgr. Huurdeman, de viearis-generaal van het aartsbisdom, die vanmorgen in het St.-Antoniuszie- kenhuis te Utrecht door de chirurg A. L. E. Schaepkens van Kiempst is ge opereerd, was hedenmorgen naar om standigheden zeer goed. De operatie heeft een gunstig verloop gehad. Gezien de hoge leeftijd van de patiënt (tachtig jaar) had de aartsbisschop, mgr. dr. B. J. Alfrin'k, hem gistermiddag uit voorzorg he H. Oliesel toegediend. eanVl' r-onden, Jobskade, stg., muiier; winm fcl-h- r> Mena al Ahmadi, Shell Pernis 11, aiic bis Dekkers; Persian Gulf, Aruba, Per- 60iy,u'O-M- 3. olie, Buys; Indian Merchant, Waalh. 86, stg., Müller; Charlptte, 'Srad, Spoorh., hout, Vinke Co.; Atlantic heror, Mena al Ahmadi, Shell Pernis 35, ,Furness; Aptity, Coryton, Pernis Mobil- i/^ vn _i Toivtr TJUHnnn.. (Van onze correspondent) De Hilversumse kantonrechter heeft hedenochtend de bekende rally-rijder Maus Gatsonides uit Aerdenhout tot 75 boete subs. 25 dagen hechtenis veroor deeld. Gatsonides had in april jl. op de Bussemse Ceintuurbaan met zijn splinter nieuwe sportwagen de maximum-snelheid in de bebouwde kom overschreden. Hem werd ten laste gelegd, dat hij -met tachtig kilometer snelheid zou hebben gereden. Een politieman in burger heeft de coureur tot stoppen gedwongen. Hoewel de heer Van Aaaren, sportcom- missaris van de K.N.A.C. een zeer vleien de persoonsbeschrijving had gegeven van G., kon de Hilversumse kantonrechter toch weinig waardering hebben voor het optreden van de rally-rij der, nadat bij het opmaken van het proces-verbaal tussen hem en de politieman een woordenwisse ling was ontstaan. De oficier van justitie "had 200 boete subs, twee maanden hechtenis gevraagd, benevens een voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden. Gisteren hebben de 62 voor de presi dent van de rechtbank te Amsterdam in kort geding gedaagde helers hun werk normaal hervat. Tevens heeft mr. Mok namens hen aan mr. Zonderland, de raadsman van de werkgevers, verzocht gezamenlijk aan de president te vragen de procedure voor onbepaalde tijd aan te houden. Dit voorstel is door de patroons aangenomen en de president heeffc dien overeenkomstig zijn vonnis, dat morgen ochtend zou worden uitgesproken, voor onbepaalde tjjd opgeschort. Na het middagschaftuur is het giste ren overigens weer onrustig geweest op de bouwwerken in Amsterdam-West. Tot een algemene protestactie van een halve dag staking tegen de nieuwe c.a.o. is het ech ter niet gekomen. Op verscheidene ob jecten legden arbeiders het werk neer. Ongeveer 300 mannen trokken van west naar zuid. Verder kwam men niet, want de politie, die voorzorgsmaatregelen had getroffen, maakte de demonstranten dui delijk, dat men niet verder mocht trekken en daarop verspreidden zij zich. De 32-jarige Haagse loodgieter L. van den B„ die op het ogenblik in de Haar lemse gevangenis een straf van een jaar en zes maanden wegens diefstal onder gaat, is in hongerstaking gegaan. Hjj ge bruikt slechts kleine hoeveelheden melk per dag. B. had aan het departement van Jus titie verzocht naar de gevangenis in Sche- veningen te worden overgebracht, omdat het voor zijn zieke moeder niet mogelijk was hem in Haarlem te bezoeken. Op dit verzoek is afwijzend beschikt. De Westduitse staten Sleeswijk-Hol- stein, Hamburg, Bremen en Neder-Saksen hebben enige tijd geleden een studiecom missie voor scheepsreactors opgericht, waarin ook de regering in Bonn is ver tegenwoordigd Op 16 oktober komt de commissie in Hamburg bijeen om een proefreactor vast te stellen die het best geschikt is voor aandrijving van sche pen en pas dan zal men kunnen begin nen met de bouw van een prototype voor een reactor van 50.000 kw. De proeven daarmee zouden zeker anderhalf jaar vergen, aldus prof. Illies.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 7