Edinburgh Festival Ballet MGR. REESINCK VIJFTIG JAAR PRIESTER Besluiten van Lambeth ontmoeten felle tegenstand van Anglicanen zelf DIEPTEPSYCHOLOGIE' IN DE RECLAME DUIZENDEN HERDACHTEN SLAG OM ARNHEM De epigonen hebben zich nog niet verzoend „Verborgen Ililiü DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 PAGINA 3 Unicef-kaarten gaan de wereld rond Niet aanvaardbaar Tweeslachtig Geen wonder! Sinds deze „piekfijne" siga ret in de prettige prijs van f. 1.- lig-t, behoort zij tot een van de meest grote merken. Vance Packard in Amsterdam Geen aanval Generaal-kapittel MSG door H. Vader ontvangen Indrukwekkende Airborne-plechtigheid in Oosterbeek Passiespelen Tegelen houdt prijsvraag ARTISTIEKE Volslagen verrassing Invloed studentenflats KAMERNOOD IN DELFT IETS MINDER Ets van Rembrandt ..In de Rotterdamse Schouwburg, waar Sisteravond de continentale première Plaats vond van het onlangs opgerichte Edinburgh International Festival, hebben ervaren, dat de musische kunsten Vooralsnog niet met elkaar zijn verzoend. W# zagen vier balletten, die allemaal wel e®n zekere waardering konden oogsten, •baar waarop wellicht nog meer aanmer kingen gemaakt konden worden. Ongetwijfeld een van de goe de zij den Van deze jonge groep is, dat de muzikale elementen van de voorstelling serieus zijn aangepakt en o.i. ook op een bijzonder verstandige manier zijn „gepland". Men blaakt gebruik van composities, die voor éen kleine bezetting zijn geschreven, ofwel bien transponeert voor het eigen orkest. Onder leiding van Charles Mackerras is het orkest gevormd en hijzelf dirigeert, afgewisseld door de jonge Nederlandse dirigent Maurits Sillem. De keuze van de bi'uziek is op een enkele uitzondering na goed. Een tweede uitgangspunt dat principieel ®en rol speelde bij de oprichting, is de vorming van een kleine vaste kern dans kunsten aars, die. door solisten aangevuld, de choreografieën van diverse pluimage bioet uitvoeren. In zi$h weer een gezond Principe. De voorwaarden waren dus Uiterst gunstig, m'aar het resultaat dat he reikt is, geeft geen reden tot juichen. De solistische prestaties hebben wij nog niet ten volte kunnen aanschouwen, zodat Wij slechts een voorlopig oordeel kunnen geven. De avond werd geopend met een goede choreografie van John Taras „Octet" op muziek van David Wooldridge. In dit .abstracte" ballet voor acht dansers viel direct op. dat het corps de ballet, de vaste kern dus van het Edinburgh International Ballet, niet de toetst der kritiek kan doorstaan. Er werd slordig gedanst. De zetting was niet moeilijk, maar zelfs de bezieling, die de techniek ten dele kan vergoeden, wanneer de prestaties niet Kind dat zijn gaven draagt. Een van de fraaie nieuwjaarskaarten die door het Unicefcomité worden verspreid. Deze kaart is getekend door de Mexicaanse kunstenaar Rangel Hidalgo. (Vain onze Haagse redactie) „Er zijn 600 miljoen kinderen, die onze hulp nodig hebben. Groet «en vrind en help een kind". Aldus sluit een oproep, uitgege ven door het, Nederlandse comité Van Unicef, het Kinderfonds der Verenigde Naties. Dit fonds geeft ook dit. jaar weer nieuwjaarskaarten uit, waarvan de opbrengst geheel wordt besteed aan het werk voor moeders en kin deren. vooral in de onderontwik kelde gebieden. Unicef kam hier door transportmiddelen aanschaf fen, melkfabrieken bouwen, me disch hulppersoneel en vroedvrou wen opleiden en gezondheidscentra voor moeder en kind inrichten. Verleden jaar werden er in ons land 250.000 kaarten verkocht met een opbrengst, van 100.000. In Engeland waren dit er 3)4 miljoen, In totaal zijn er in dat jaar 8 miljoen kaarten verkocht in 56 landen. De bestrijding van yreselijike ziekten als malaria, fraimiboesia en lepra, waarvoor door dit wereld omspannende fonds reeds zoveel is gedaan; zal door een vlotte ver koop van deze. kaarten die stuik voor stuk door bekwame kunste naars zijn getekend, belangrijk worden bevorderd. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het Ned. Comité Unicef, Stadhouiderslaam 148 Dien Haag, tel. 554544. groots zijn, konden wij niet bespeuren. Claudie Algeranova was wel een beheerste ballerina. Peter Wright assisteerde haar zo goed mogelijk, maar het bleef allemaal volledig vastzitten in een gemis aan allure en bravoure. De zetting van Taras was simpel, maar daardoor juist goed om door een jonge balletgroep perfect te worden uitgevoerd. Het kritische niveau is ech ter niet bereikt. De tweede presentatie was het ballet van de in ons land bekende choreograaf Walter Gore, „The night and Silence". Wtf waren bjj voorbaat al wat huiverig, omdat dit ballet gezet was op een keuze uit de werken van Bach. Het is een aca demische strijdvraag in hoeverre de klas sieke componist door een moderne cho reograaf benut kan worden voor zjjn bal let. In ieder geval is Gore er niet in ge slaagd dit probleem uit de wereld te hel pen in het voordeel van de danskunste naar. Hier bleef men Bach beluisteren en zich verbazen over hetgeen Gore daarop had gemaakt DP klavecimbelsolo van Maurits Sillem was perfect. De inzet van het ballet was uitstekend. Maar toen de jaloezie op het toneel bezit nam van David Poole, die deze grote pas de deux danste met Paula Hinton, toen was de discre pantie tussen toneel en orkestbak te groot om door de meest ideale toeschouwer ook maar gedeeltelik overbrugd te wor den. De jonge vrouw, die Alexa heet in dit ballet, komt in een hal op met een boeket rozen. Haar True Love" ontmoet haar en zjj dansen een tedere en etherische pas de deux. Maar als een don. derslag bjj heldere hemel overvalt de ja loezie de man. Hij ziet de rode rozen en het is door de choreograaf ook maar niet voor een fractie van een percent aan de fantasie van de toeschouwer overgelaten wat hi ervan denkt. De rozen worden vertrapt, vermorzeld, een steel wordt als wapen gebruikt en met de dame wordt zo hardhandig omgesprongen, dat de mu ziek van Bach zelfs de dégout groter maakt. Wat Walter Gore voor ogen heeft ge zweefd, is ons een raadsel. Dat hij deze brute bewegingen in zijn ballet zo laat domineren, dat men de verbazing ver drongen voelt door een zeker gevoel van bedrogen te worden door een danskunste naar, die buiten het aanvaaardbare gaat, is helaas maar al te waar. Dat neemt niet weg, dat wij Paula Hinton hebben ge waardeerd omdat zij toch door al deze barrières heen een waardigheid en een zuiver gevoel heeft kunnen handhaven, waardoor het ballet niet geheel waarde loos werd. In „Changement de pieds" van Alan carter zagen wij een pantomime, waarin David Poole zich enigszins kon revan cheren. Hij danste er een werkloze artiest in, die door een ster van een op tournee zijnde komediantengroep, wordt geholpen. Jenny Trevelyan was de Margot in dit verhaal. Het was amusant, onderhoudend. Een divertissement zonder pretentie en daardoor het beste van hetgeen wij zagen. Vlot gedanst, wat „ouderwets" realistisch wat opvatting van het dansen betreft en geheel gedrenkt in een sfeer die makke lijk aanspreekt. De Scandinavische bijdrage wan de avond was een „uitsmijter". Björn Holmgren maakte „Midsummers Vigil", waarin hij zelf de grote mannenrol danste. Op de schlagermuziek van Hugo Alfven had hij gepoogd om Zweedse volksdansen en de moderne dans te combineren. Ook hier lieten de epigonen zich niet verbroederen. De volksdans als volksdans heeft een autonoom karakter. Gaat men hier ele menten uitlichten en deze in een ballet toepassen, dan doet men de schoonheid van de volksdans geweld aan en men doet ook geen recht wedervaren aan de dans kunst, die niet op de volkskunst is ge baseerd. Die tweeslachtigheid resulteerde in een uitermate kinderlijke choreografie, m«t stereotiepe bewegingen en met pan tomimische gebaren, waarbij ook weer het al te overduidelijke het geheel zulk een afbreuk deed, dat de technische prestaties van een inderdaad correct dan sende Holmgren en een charmant dansen de Elsa Marianne vom Rosen, die haar fouettées knap en feilloos kan maken niet opwogen tegen de bezwaren. De groepen speelden hier niet een dominerende rol, ook al was het hele corps de ballet op de planken. De totaalindruk was niet bijster gunstig. De grote winstpunt is. dat de muzikale begeleidiing evenals het principe waarvan men is uitgegaan, goed is. Alleen blijft het jammer, dat mem een voorstelling niet alleen kan beoordelen op haar iintenties, maar dat men, vooral bij de danskunst, zijn oordeel moet richten naar hetgeen wordt gepresteerd door de choreograaf en de danseressen en dansers. Wil men een niet sterk corps de ballet opheffen met solisten, dan moet men dezen ook de kans geven om iets te presteren, dat een spanning teweegbrengt en niet een gaping tussen toneel en zaal laten bestaan. Wel licht dat de andere balletten dit gemis van de eerste avond kunnen verkleinen ten gunste van de jonge groep. Bu. Vrijdag is het vijftig jaar geleden, d'at Z. H. Exc mgr. J. P. Reesinck, titulair bisschop van Tbinis en gewezen aposto lisch vicaris van de Boven-Nijl (Oeganda) de priesterwijding ontving. Sedert een zestal jaren verblijft hij in het St-Bondfaciusmissiehuis van de Fathers van Mill Hill in Hoorn, waar hij na een zwaar missieleven een verdiende rust geniet. Mgr. Reesinck werd op 22 februari 1881 te Delft geboren en kreeg zijn gymnasiale opleiding aan het St.-Romboutscollege te Mechelena Hij wilde namelijk Witte Pater worden en kwam zo terecht in het juve naat dezer congregatie in Mechelen. Hij volgde er eerst een voorbereidend jaar en daarna de humaniora. Als 3e van de klas verkreeg de „Hollander', die zich in dit milieu volledig thuis voelde, iin 1901 zijn einddiploma van de eerste rang. Na twee jaar filosofie in het Philosophi- cum der Witte Paters te Boxtel, besloot de toekomstige missionaris toe te treden tot de Engelse congregatie van Mill Hill. Nog in het jaar van zijn priesterwijding (1908) vertrok hij naar het vicariaat van de Boven-Nijl, in Engels Oost-Afrika. Twintig jaar is hij er werkzaam geweest, niet alleen aan de bekering van heidenen en Mohammedanen maar ook, met een vooruitziende blik, aan de opleiding der inlandse geestelijkheid. In 1929 werd father Reesinck terug geroepen naar Europa: twee jaar was hij leraar aan het St.-Jozefstudiehuis te Tilburg, drie jaar directeur in Roosendaal. Zijn organisatorische gaven waren oor zaak, dat de algemeen overste van Mill Hili'l hem daarna tot zijn assistent be noemde. Maa.r ook in ruimere kring wa ren zijn gaven bekend: Z. H. de Paus benoemde hem in 1938 tot apostolisch- viearis van de Boven-Nijl. Zo keerde mgr. Reesinck, na op 1 me; van dit jaar tot bisschop te zijn gewijd, terug naar zijn eerste missiepost: Oeganda, om daar zijn wapenspreuk „Evangelizare pauperibus" „het Evangelie verkondigen aan de armen" te verwezenlijken. Dertien jaren heeft hij nog gewerkt aan het heil van de missie, die onder zijn hoede stond. In 1950 liet hij, 69 jaar oud, zijn taak over aan jongere krachten. In september 1952 keerde hij naar Nederland terug, onop gemerkt. Sindsdien leeft hij teruggetrok ken in de rust van het Hoornse missie huis. op ieders lipi (Van onze Amsterdamse redactie) De Amerikaanse auteur Vance Packard, die enkele maanden geleden opzien heeft gebaard met zijn boek over „The hidden persuaders" de mensen, die proberen een inzicht te krjjgen in het onderbewuste gedachteleven van de consument heeft gisteren in Amsterdam voor de leden van het Genootschap voor Reclame een cau serie gehouden over het onderwerp „De toepassing van de aan de dieptepsycholo gie ontleende marktonderzoeken in de re clame". De heer Packard betoogde, dat nie mand in de V.S. meer probeert een ar tikel te lanceren zonder voorafgaande opi niepeiling. Als redenen voor deze ontwik- keling voerde hij aan de groeiende unifor miteit van produkten ten gevolge van de automatisering en de toeneming van de j consumptie. In de afgelopen 23 jaar is de consumptie in Amerika b.v. per hoofd ver dubbeld en in de komende 8 jaar zal zij met nog eens 50 pet. stijgen. Andere mo tieven, die de producent tot de analyse van het onderbewijstzijn van de consumen ten nopen, zijn het feit dat het publiek vaak anders, eigenlijk „onlogisch" rea geert op de voor een artikel gevoerde re clamecampagne en dat de advertentie ontwerpers in staat (mixeten) zijn produk ten, die op elkaar lijken, voor het publiek verschillend te maken. Een van de methoden van onderzoek is, aldus spr., de cliënten te vragen naar wat hun buurman over een bepaald artikel denkt. Gebleken is, dat de geënquêteer den onbewust dan hun eigen mening in het antwoord leggen en zich aldus vrijer uit spreken dan wanneer men naar hun me ning had gevraagd. De heer Packard heeft, zo verklaarde hij, zijn boek geschreven in het belang van het publiek, maar het wordt ook door de j producenten wel gewaardeerd. Zijn bedoe ling is ook geenszins geweest een aanval te lanceren op de toepassing van de „diep tepsychologie" in de reclame, maar voor lichting te geven. Er werd hem gevraagd of hij de ana lyse van het onderbewustzijn ten dienste van de reclame geoorloofd of ongeoorloofd acht. Hij antwoordde, dat dit niet in het algemeen is te zeggen. Sommige metho den zijn geoorloofd, andere niet. De con sument kan zich wapenen tegen funeste beïnvloeding als hij maar weet hoe de „dieptevorsers" te werk gaan. IN HET uitermate gematigde Anglo- katholieke weekblad, de Church Times, dat in een hoofdartikel over Bet algemeen zijn instemming had be tuigd met de besluiten van de Lambeth Conference, wordt deze week door een anglicaans geestelijke fel geprotesteerd tegen twee van de belangrijkste reso luties van deze anglicaanse kerkver gadering. Het betreft hier, zoals in een Artikel in deze kolommen reeds ver dacht was, de instemming van de confe- fentie met de verschillende „intercom- u>unio"-plannen van de Anglikaanse Berkgemeenschap, en de resolutie be treffende geboorte-„planning". De briefschrijver, T. Dilworth Harri ten, wijst op de tegenspraak tussen het Voortdurend aandringen op het „Lam- Beth Quadrilateral", waarin als een van vier belangrijkste geloofspunten de apostolische successie wondt aanvaard ,®n de plannen tot intercommunio met Berken, die aan priesterschap en bis- tehopsambt een totaal andere inhoud Seven. Waar blijft dan de apostolische sUccessie!. Zeer scherp laat de briefschrijver zich uit over het toestaan van het ge bruik van voorbehoedmiddelen bij de Beboorte-„planning". Hij wijst erop. dat Je Lambeth Conference in 1908 in de *lste resolutie zich nog zeer duidelijk ï®gen de kunstmatige geboorte-beper- Bjng uitsprak; in 1920 daarentegen werd ?'t standpunt aanmerkelijk verzwakt, or wijl nu zonder enige twijfel het gébruik van voorbehoedmiddelen bij de B®rinsplanning wordt goedgekeurd. „De °ornaamste reden", zo vervolgt de ?chrijver, „die wordt aangehaald, schijnt !,e,zijn, dat de bevolking over de we ald op een onrustbarende wijze toe stemt. Maar dat gaat niet op voor West- jhropa, zelfs niet voor Amerika, en e volkeren in het Oosten en de Sovjet- ,ePublieken stellen niet het minste be- ®ng in wat Lambeth ook moge zeg- gen. -Dit is in de ogen van velen onder jte een ellendige concessie aan laks- een weloverwogen aanmoedi- slng tot bandeloosheid door hen, tegen wie wij terecht moeten opzien als per sonen die ons de hoogste idealen moe ten voorhouden". Frappant is het slot van de brief, dat wel zeer typerend is voor de situatie in de anglicaanse Kerk. De briefschrijver besluit aldus: „Er is één troost ofschoon het een magere troost is. De Lamberth Conference is niet competent, en hierbij haal ik de woorden aan van Aartsbisschop Uo g- ley, om verklaringen te doen of om definities vast te stellen inzake de leer „Sommigen van ons, die heus geen extremisten zijn, zijn ernstig in verle genheid en in de war gebracht". INTUSSEN is het niet bij deze ene brief gebleven. De Rev. Dilworth Harrison wordt door verschillende andere anglicaanse briefschrijvers bij gevallen. Zo schrijft H. S. Box in het zelfde blad. „Naar mijn mening hadden de bisschoppen het wel duidelijker mo gen zeggen, dan zij hebben gedaan, hoe wel zjj heel goed wisten dat zij onbe schaamd er aanspraak op maakten de katholieke moraal-theologie radicaal te veranderen. Ook is het mijn mening, dat zij om deze aanspraak te rechtvaardigen, naast economische argumenten ook dwingende motieven naar voren hadden moeten brengen die zich op godsdienstige ar gumenten baseerden. Eveneens had den zij moeten laten zien met welke theologische overwegingen de trad.iti.o- nele interpretatie van de natuurwet met betrekking tot kunstmatige geboorte-be perking geen rekening heeft gehouden. De bisschoppen hebben op deze Lam beth Conference een ontstellend prece dent geschapen. Iedereen weet dat de positieve kerkelijke wet gewijzigd kan worden: nu echter is het de natuurwet zelf, zoals die altijd door de christe nen is begrepen, welke aan herziening onderhevig wordt geacht". Deze brieven in de Church Times zijn ongetwijfeld slechts één uiting van de gevoelens die bij verschillende anglica nen zullen overheersen na de lezing van het rapport van de Lambeth Con ference. T. Z. Gistermorgen heeft de H. Vader de le den van het generaal-kapittel der Missio narissen van het H. Hart, dat momenteel te Rome bijeen is, in speciale audiëntie ontvangen. Aan deze ontmoeting namen 40 priesters der congregatie deel onder leiding van de generaal, pater Van Kerkhoven. In een korte toespraak heeft de H. Vader zijn waardering uitgesproken over het werk der missionarissen en Zijn Apostolische Zegen aan alle leden der congregatie ge schonken. Het algemeen kapittel van de missio narissen van de congregatie heeft later pater Van Kerckhoven (België) herko zen tot algemeen overste. Tot generaal assistenten werden gekozen pater J. Nouwens (Nederland), pater C Heipens (Duitsland), pater F. Westhoff (Amerika) en pater J. Gapp (Frankrijk). Pater Emiilio Constanzi werd herkozen tot pro curator generaal bij de H. Stoel. Aldus meldt het K.N.P. De Stichting Passiespelen Tegelen heeft besloten tot het houden van een openbare prijsvraag voor hef ontwerp vian een affiche van de Passiespelen Tegelen Er wordt een eerste prijs ter beschik king gesteld van 2000 en een tweede prijs van f 800. Gegadigden kunnen op aanvrage inlich tingen en voorwaarden verkrijgen bij het secretariaat Passiespelen. (Van onze correspondent) De jaarlijkse Airborne-hendenking op het oorlogEkeirkihO'f te Oosterbeek was gisteren in de zonnige herfst indrukwek kender dan ooit. Wanneer men ziet hoe talrijke Engelse en Poolse deelnemers aan deze jaarlijkse pelgrimage staan aange treden od de groene borders tussen de rijen graven en vele Nederlandse gast- gevens in grote ingeto,genheid deze her denking tot een echt. gemeend memorial maken, dan ervaart men de diepe bete kenis van dit samenkomen in gebed. Dan beseft men opeens weer. hoe wreed in deze omgeving jonge levens we-den afgesneden en welk een offer h door duizenden werd gebracht, op dat wij en onze kinderen in vrijheid zou den leven. Het doet dan goed te zien, hoe honder den Oosterbeekse schoolkinderen hun tuiltjes bloemen neerleggen bii de hon derden graven om hen gedenken, die ook voor hen gevallen zijn. Deze herdenking werd ingezet met een mis van Requiem door father B. Egan M.C., terwijl tezelfder tijd in de Ned. Herv. kerk aan de Benedendorpsweg te Oosterbeek welke zo'n belangrijke rol heeft gespeeld in de Slag om Arnhem een Avondmaal/dienst werd gehouden. Deze oefening werd geleid door Reve rend E. Philips M.A. Daarna vond op het kerkhof de tra ditionele herdenkingsdienst plaats, welke o.m. werd bijgewoond door de 'commis saris der Koningin in Gelderland, mr. H. Bloemers. de oud-commissaris der Konin gin, jhr. dr C. G. C. Quarles van Ufford voorzitter van het Airbome-comité, de gemeentebesturen van Arnhem en Ren- kum, talrijke burgerlijke en militaire autoriteiten zowel Engelse als Neder landse. De plechtigheid werd voorts door tal lozen op het kerkhof zelf, maar ook door velen op de wegen, welke deze doden akker omzomen, medegemaakt. De dienst stond ondfer leiding van Rev. Philips, die in een korte toespraak als motief het woord van St.-Jan had geko zen: „Voorwaar, ik zeg u, de graankorrel moet sterven, opdat hij leve" en tot uit drukking bracht hoe nooit een waarach tig offer tevergeefs wondt gebracht. Nadat verschillende hymnen ten ge hore waren gebracht en het signaal „The Last Post" verklanken was, legden de honderden schoolkinderen hun bloe men. Daarna volgden de autoriteiten met hun kranslegging. Om zes uur had in Arnhem, rondom het Airborne-monument aan de Rijn brugoprit. waar de slag om Arnhem het hevigst heeft gewoed, krans, en bloem- legging plaats. Vance Packard tijdens zijn speech. De heer I. Arkell, bestuurslid van het Genootschap voor Reclame merkte in zijn dankwoord op, dat de nieuwe recla metechniek eigenlijk neerkomt op een terugkeren naar de vroegere toestand, waarin de producent een rechtstreeks contact had met zijn afnemers en hun wensen kende. Door de mechanisering van 't produktieproces en de specialise ring in het afzetapparaat is dit contact verloren gegaan. De fabrikant nu kan zich moeilijk instellen op hem onbeken de afnemers. Hij wil weten, hoe ze over zijn goederen denken en waarom hun oordeel zo is. De heer Packard keert binnenkort terug naar Amerika. Hij is 3'/> maand in Eur4- pa geweest om stof te verzamelen voor een nieuw boek, dat zal gaan over de toe passing van de dieptepsychologie in de Europese reclame. Zijn boek „The hidden persuaders", dat als Nederlandse titel: „Verborgen verlei ders" kreeg, is vertaald in het Frans, Duits, Engels, Nederlands, Zweeds, Ja pans en Portugees. De heer Packard is na zijn studie in de sociologische weten schappen werkzaam geweest als journa list en tekstschrijver voor advertenties. Het succes van zijn boek was voor hem een volslagen verrassing. Er heeft dan ook geen peiling van het onderbewustzijn van de lezers plaats gehad voor het werk werd uitgegeven.. De Delftee studenten kamercommissie heeft geconstateerd, dat de kamemood in Delft geringer is dan vorig jaar. De commissie heeft thans een wachtlijst van ongeveer zestig studenten, terwijl er vorig jaar op hetzelfde tijdstip een tekort van driehonderd studentenkamers was. Deze sterke daling vindt haar oorzaak in het gereedkomen van de vier studen tenflats en het vertrek van ongeveer hom- derd Indonesische studenten. De Apeldoonse restaurateur en ver zamelaar. de heer L. Hulsman, heeft dezer dagen de als de z.g. „honderd- guldensprent" bekende voorstelling van „Christus, de schare toespre kend" van Rembrandt voor nog geen vijf gulden gekocht. Het Rijkspren tenkabinet te Amsterdam heeft intus sen vastgesteld dat het een originele afdruk betreft van de door Rembrandt vervaardigde plaat. De ets moet ech ter volgens de deskundigen eerst na de dood van Rembrandt zijn afge drukt, daar de schilder zelf dit gewoon was te doen op Japans zijdepapier. Deze ets is gedrukt op handgeschept 17e eeuws panier. De ets. gekocht bij de antiquair R Yntema die hem weer uit een boedelscheiding verwierf, moet enige duizenden guldens waard zijn- Op het Airborne.kerkhof in Oosterbeek is woensdag de jaarlijkse herdenking van de gevallenen van september 1944 gehouden. Dete foto laat hoe kinderen bloemen op de graven legden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 3