KATHOLIEKE IN „ARCADE Pater Piet Wesseling C.s.s.R. besprak hun problemen I JONGEREN BIJEEN MM! BH t ame Hermes Dvs maakte in laatste minuten twéémaal gelijk en Excelsior moeizaam eerste DHS ivinst haalden binnen Geheugen-hulp Gorbeau won één duel van EpJ Jansen en dat bracht de winst r mm Burgerlijke Stand EXCELSIOR-NIEITW S Nieuwe kleedlokalen bij Hermes-DVS voor Uw zaak Vitesse-defensie maakte kostbare foutjes SPORT IN HET AFGELOPEN WEEKEINDE J Gemeente laat personen vervoer onderzoeken Nu concessie R. E. T. afloopt De Graafschap echter heter dan SVV N SC MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 PAGINA 2 HET JON GEREN-APPeL WAS EEN SUCCES Wat gaat de K. J. S. doen? Pater Wesseling aan het ivoord TRAGISCH EINDE VAN EEN VOETBALWEDSTRIJD 'fiim- Algemene ledenvergadering Excelsior Herman Schouwenburg 12^ jaar juniorensecretaris Excelsior-senioren gaan klaverjassen SCHIEDAMSE POST DUIVEN VLOGEN OP DEVENTER DE BLAUWE DOFFER aan bestuur overgedragen NIEUW TEHUIS VOOR HERMES-D.V.S. JAARWEDDEN SPEC LISTEN GEMEEND ZIEKENHUIS **adkt RENAULT DEALER .J FILMVOORSTELLING POSTZEGELACTIE DHS—RCD 2—0 Alleen Martinit ivon Afdeling Rotterdam Spirit-dames startten goed IN ROTTERDAM: welke deze gevierde spreker tot zijn jeug dig gehoor heeft gericht. „Hoe ziet uw le ven er uit?", was de directe vraag, tot hen gericht. En met deze vraag beland de pater Wesseling meteen temidden van hét grote probleem. Op openhartige wij ze heeft de eerw. spreker het leven van de jongeren van vandaag onder de loep genomen, hierbij een lans brekende voor hen die, men zo graag als „teddyboys' 'of „nozems" betitelt. De interesseloosheid en apathie op zo'n ontstellende wijze vandaag aan de dag merkbaar en de moeilijkheid diepte te geven aan het leven, werden door hem in een schril licht gesteld. Hoe het staat met de vervulling van de zondagplicht en waarom zo velen uit de kerk weglopen, het geloof als een last ziende, welke we achter ons aanslepen, de eerw. spreker besprak het indringend. Pater Wesseling doorliep als het ware het leven van de mens. van de wieg tot aan het graf. Voor zovelen is de kerk een „show-kerk" ge worden zonder diepte en geloof. Hij ver wierp de stelling, als zou het geloof een vrijwaring zijn tegen lijden en tegenslag De mens is weer aangeland op het punt. waarop 3000 jaar geleden de wereld uit zag naar een verlosser. Spr. gaf de jonge ren antwoord op de vraag: „Wat is het absolute einde van ons leven" en trachtte zijn eigen grote geloof op hen over te brengen. Hij wees hen bovendien de weg om, wanneer dit grote geloof ontbreekt, datgene te doen om het leven weer stijl en inhoud te geven. Op boeiende en meeslepende wijze wist pater Wesseling zijn gehoor tot de uiter ste aandacht te brengen. Juist de zeker heid. dat deze imponerende spreker nog meerdere malen voor de K. J. S. het woord gaat voeren, moet voor de jongeren, die deze eerste contactavond verzuimden bij te wonen, een aanleiding zijn, zich bij deze nieuwe jongerenactie aan te sluiten. Zij zullen er geen spijt van hebben en zich met het te nemen besluit verrijken. Een ongedwongen contdct op het Jongerenappèl. Pater Piet Wesseling cn pastoor L. A. van Elburg O.P. in gesprek met enkele jongeren. Het grote jongerenappèl, zaterdagavond In „Arcade" door de Katholieke Jongeren- Staf Schiedam gehouden, heeft ten volle aan de gestelde verwachtingen voldaan. Een bevredigend aantal jongelui had ge volg gegeven aan de oproep om te komen luisteren naar wat Pater Piet Wesseling C.ss.R. de jeugd van vandaag te vertel len heeft. Het waren vooral de kernen van de verschillende jeugdbewegingen welke aanwezig waren maar hiernaast toch ook veel jonge mensen die niet bij een jeugdorganisatie zijn aangesloten. De sfeer en stemming op deze jonge renbijeenkomst, de eerste welke op een dergelijke schaal hier in de stad werd ge houden, heeft wel duidelijk de behoefte en het nut van een nader onderling con tact aangetoond. Het is niet de bedoeling van de Katho lieke Jongerenstaf een organisatie te stich ten maar zuiver alleen een poging om de jeugd van alle bestaande jeugdvereni gingen op bepaalde tijden bijeen te bren gen. Tevens hoopt men de jongeren bui ten de jeugdbeweging op deze bijeenkom sten in kennis te brengen met de werk- wijze van de verschillende verenigingen en organisaties om hen uiteindelijk te doen besluiten zich bij een dezer aan te sluiten. Vooral dit laatste heeft pastoor L. A. van Elburg o. p. die tijdens de laatste maanden dat hij als kapelaan in onze stad werkzaam was, de beslis sende stoot tot de oprichting van de K.J.S. heeft gegeven nog eens bijzonder bena drukt Pastoor van Elburg wekte de aan wezige jongelui op vooral die jongeren aan te trekken welke in geestelijke of ma teriële nood verkeren. Hen in contact te brengen met de frisse Schiedamse jeugd is een onderdeel van een apostolaat, dat de K.J.S. meent te kunnen en moeten ver vullen. Verder zal de activiteit van de K.J.S. zich voornamelijk tot het culturele vlak bepalen. Voorzitter Joh. H. M. Ham heeft in zijn openingswoord het een en ander verteld over de cyclus „Dans waarmee de K.J. S begin oktober start; vier inte ressante avonden waarop gesproken wordt over de dans. A_ De eerste avond, welke plaats vindt op 10 oktober a .s. zal de jongeren ^een be- schouwing brengen over de attraktie van het dansen en die van de dansers, met mu ziek uit de oudeen de zeer nieuwe SPOpd24S'oktober wordt gesproken over dansstijlen en dansmanieren, en over de indruk, die de danser maakt Aan deze avond is een dansdemonstratie verbon E?e derde avond wordt op 7 november ge houden en dan komt de rock and roll aan de orde Deze avond wordt geïllustreerd met de Engelse film: „Momma don t al low" Op 21 november is er een dans avond terwijl er dan op zondag 14 decem ber nog een groot slotbal fiegeve"word^ Alle avonden worden gegeven in de grote zaal van „Arcade" en vangen aan om 8 ""couponboekjes voor 4 avonden èn re- duktie voor de slotavond verkrijgbaar k f 4.-; losse toegangskaarten a OjB. Wanneer deze cyclus de nod'gc ^lang stelling trekt, heeft men nog de beschik king over een hele reeks belangrijke on derwerpen, die in een aantal cycli door de culturele dienst van de Interdiocesane Jongerenstaf gepresenteerd wordt. Het is een goede gedachte geweest om voor dit jongerenappèl pater Piet Wesse ling C.s.s.R. naar Schiedam te doèn ko men. Ernstige woorden zijn het geworden Tegen het einde van de zaterdagmiddag in voormalig Kethel gespeelde voetbal wedstrijd GSS 2—Rozenburg 2 werd de speler van de thuisclub, M. Weers opwel. Een ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. De heer W. was 42 jaar oud en is vermoedelijk door een hartaanval getroffen. OVERLEDEN: W M. A. Dorsman, 48 jr. echtg. van J. van Wijk; R. J. Wiegman, 2 d; J. de Wolf 55 jr. BEURS YOOR MODE EN HUISHOUDING Een grandiose beurs een evenement voor de vrouw I Woensdagavond 11 uur sluiting. Morgen uitreiking van extra geschenken. Geopend van 10-1 7 en 1 9-23 ui AHOY' GEBOUW ROTTERDAM Mm 24 SEPT. s.Vv,Y Hedenavond houdt de r.-k. S.V. Ex celsior in hotel Beyersbergen een buiten gewone algemene ledenvergadering. Ge zien de belangrijkheid van de agenda is aller opkomst gewenst. Eind augustus was het 12',2 jaar ge leden, dat Herman Schouwenburg in het grote Excelsiorverband de taak van ju niorensecretaris op zich nam. De gewel dige vlucht, welke de jeugdafdeling der zwart-witten de laatste jaren heeft geno men is mede te danken aan zijn onver moeide arbeid voor de jongeren, waar door hij steeds dé steunpilaar is geweest voor de Kathoieke sportbeoefening. Een van de grootste gave van Herman Schou wenburg is, dat hij de kunst verstaat de mensen om zich heen te verzamelen wel ke bereid waren met hem samen te wer ken en op deze wijze ook hun tijd in het belang van de jeugd te geven. Met grote erkentelijkheid heeft het bestuur van Excelsior dit koperen jubilé met Herman Schouwenburg op bescheiden wijze her dacht, waarbij het vertrouwen werd uit gesproken dat het hem nog vele jaren gegeven zal worden zijn onmisbare krachten tot het heil van de gehele zwart-wit-gemeenschap aan te wenden. Met ingang van woensdag 1 oktober gaan de leden van Excelsior in de kan tine op hun terrein aan de Oudedijk we kelijks een klaverjasavond houden. De bedoeling is een competitie te organise ren met een flinke kerstbout als inzet (hierin zijn niet begrepen de hazen en konijnen welke 's avonds bij verrassing op het terrein kunnen worden buitge maakt). Alle seniorleden met hun dames kunnen aan deze competitie deelnemen. De organisatoren verwachten een flinke deelneming en kunnen bij voorbaat gezel lige kaartavondjes garanderen. Begunstigd door goed weer vlogen de duiven van de leden der plaatselijke, bij de Rotterdamse Postduivenbond aange sloten verenigingen op Deventer, een af stand van 14Ö km. Van de 281 door de SCV „De Postduif" in vlucht gebrachte vogels werden de eer sten om 9.31.00 uur geconstateerd. Win naar in deze vereniging werd C. Verboom die de eerste twee plaatsen bezette. In de PDV „De Blauwe Doffer" werd Domenie winnaar. De duiven werden om 7.30 uur bij stralend zomerweer in Deventer ge lost. De Blauwe Doffer heeft zondag haar wedvlucht gehouden vanuit Deventer, in concours 163 duiven. Gelost 7.30 uur zui denwind. De prijzen werden als volgt ver diend; mevr. Domenie 1, 11, 24; v.d. Kant 2, 3; Wenteler 4, 28; Hersbach 5 en dipl.; Kerkhof 6, 10, 15, 27, 29; Morra 7, 20, 30; J. J. Mer Co 8, 25; v.d. Sloot 9; Wynties Zn 12; Opijnen 13; v.d. Hoeven 14, 23; Kamp Co 16, 21; Wolthuis 17; Balvers 18; Claes 19; v. Gogh Co 22, 32, 33; Vrauwdeunt Zn 26; Sebrechts 31. Eer ste duif 9,29,19; laatste duif 9.47.11. A.s. zondag Rayon. In tegenwoordigheid van de wethouder van sportzaken, mr. P. van Bocfohove en talrijke figuren uit de Schiedamse sport wereld werden zaterdagmiddag de nieuw gebouwde kleedlokalen oP het sportcom plex bewesten de Poldervaart aan het Hermes-Dvs bestuur overgedragen. De overdracht geschiedde door de voorzitter van de bouwcommissie, de heer J- Gou- mare. De voorzitter van Hermes-Dvs. de heer J. Storthandel. aanvaardde onder het uit spreken van enkele dankwoorden dit be langrijke stuk werk dat getuigt van de ware clubgeest en liefde voor de ver eniging. Meer dan 5000 werkuren hebben de le den aan de bouw van dit onderdeel van de grote kantine en kleedkamerbouw be steed. Nu rest alleen nog de bouw van de kantine-waarmee men nog voor de vie ring van het 75-jarig bestaan in april 1959 gereed hoopt te zijn. Verscheidene sprekers hebben het woord gevoerd en tot slot werden de twee jongste bouw- arbeidertjes Wim en Corry Bravenboer beloond voor hun betoonde ijver en trouwe opkomst. Een toverlantaarn en een bouwdoos waren de stoffelijke blij ken van waardering hun door het bestuur toegedacht. Het ontwerp voor het nieuwe complex van Hermes-D.V.S. bewesten de Poldervaart. Voorzitter Stouthandel, de ontwerper Lubeek en de voor zitter van de bouwcomi zijn er erg mee in Juin sas. Bsprekingen door de Commissie van Administratie voor het Gemeentezieken huis en B. en W. met de voornaamste s;ne vindt op de jaarwedden van de hier- specialisten van het gemeenteziekenhuis bedoelde specialisten. De aan het gemeentepersoneel tot en met het jaar 1955 toegekende algemene salarisverhogingen worden dan geacht in deze bedragen te zi.ln begrepen. Het komt, B. en W, billijk voor dat de per 1 september 1956 plaats gehad heb bende verhoging van de salarissen van de topfunctionarissen eveneens toepas- hebben B. en W. ervan overtuigd, dat wijziging van de salarissen dier specia listen gewenst is. Zij bieden de raad daarom een ontwerp aan, regelende de bezoldiging van amb tenaren op jaarloon in dienst deze ge meente. Ter toelichting moge het vol gende dienen. Uitgangspunt bij bedoelde besprekingen waren de jaarwedden, welke in het jaar 1950 golden. Als factor voor verhoging dier jaarwedden werd in aanmerking genomen de vermeerdering van werkzaamheden voor deze specialis ten sedert het jaar 1950. Met inachtne ming van het hieboven vermelde kwa men wij tot de navolgende jaarwedden. f 13.024 voor de chirurg; 10.452 voor de Internist; 4.330 voor neuroloog; ƒ6.930 voor de gynaecoloog; 5.988 voor de kin derarts. De aldus verkregen bedragen zullen dan per 1 januari 1957 nog kunnen worden verhoogd met de bekeenede „6°/» vaste toelage" en met de compensatie van pre- miën ingevolge de Algemene Ouderdoms wet. De ontmoeting Vitesse-Hermes D.V.S is merkwaardig afgelopen. In de laatste vijf minuten zelfs drie doelpunten. Zes minuten voor het einde stond Vitesse met 10 voor. Hermes maakt echter in de veertigste minuut gelijk. Twee minuten voor het eindsignaal namen de gastheren opnieuw de leiding, maar het was de Schiedamse ploeg, die in de allerlaatste minuut nog een gelijkspel wist te forceren. Overigens waren de eerste vijftien mi nuten de heste van de gehele wedstrijd. Over het algemeen demonstreerde het Schiedamse team een betere techniek dan de thuisclub. Vitesse moest het traditiege trouw weer van het enthousiasme hebben. De verdediging van de geelzwarte pjoeg bleek in een uitstekende vorm. Uitblin kers waren Arendsen en L'Amle, maar Jan van Schijndel was gisteren bij SVV iveer van de partij; en al heeft de oud-internationaal dan reeds officieel afscheid genomen, hij icns stellig niet de minste in de Schie damse ploeg die van De Graafschap won. nieuwe scliledamsclie couran» Dogblod voor Schiedom en omsfreker 89ste Jaargang No. 23787 D A M 1 8 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per mm-hoogte. BIJ contract specdabe tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle adrvertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenJcooastog de Regelen voor het Advertewtóe- ABONNEMENTEN t 7.40 per kwartaal, f 2.54 maand en f 0.59 per week. per Op 31 mei 1949 hebben B. en W. krach tens het bepaalde in artikel 32 van de Wet Autovervoer Personen aan de ge meente Rotterdam ten behoeve van de Rotterdamse Elektrische Tram vergun ning verleend voor de uitoefening van een beperkte autobusdienst binnen de ge meente Schiedam, zulks voor de tijdsduur van tien jaren, te rekenen met ingang van 1 juni 1949. De vergunning loopt derhalve af op 31 mei 1959 en zal door een nieuwe moeten worden vervangen. De met de autobusdienst samenhangede vraagstukken zijn niet eenvoudig en kun nen alleen met behulp van deskundigen worden opgelost. B. en W. hebben zich daarom gewend tot het Economisch-Tech- nologisch Instituut voor Zuid-Holland te Rotterdam met het verzoek hun een of ferte te doen toekomen voor een onder zoek naar de lokale verkeersbehoeften in de gemeente Schiedam. Het Instituut heeft bericht, dat het een eventuele opdracht gaarne wil aanvaar den. Het stelt zich voor in het uit te brengen rapport de onderstaande indeling te volgen: 1. beoordeling van de huidige situatie; 2. beschouwing van enkele alternatieve mogelijkheden om in de toekomst aan de vraag naar Openbaar personenver voer te voldoen, daarbij inbegrepen een waardering van de in de Raad le vende wensen; conclusie ten aanzien van de wenselij ke vervoersverbindingen in de nabije toekomst. Bij het opstellen van het rapport zal er rekening mee worden gehouden, dat het in verband met de begrotingsbehandeling omstreeks november van dit jaar gereed dient te zijn. De kosten van het onderzoek worden door het Instituut op een bedrag van 3.500,- geraamd. B. en W. stellen de raad voor hen te machtigen tot het doen onderzoeken van de lokale vervoersbehoeften in de ge meente Schiedam en daartoe een krediet van f 3.500 - te verlenen. 3. De eerste thuiswedstrijden van onze derde klassers leverden gisteren zowel voor Excelsior '20 als voor DHS twee winstpunten op. De overwin ning door eerstgenoemde op DHL bevochten is meer nog te danken aan liet bijzonder zwakke spel dat de Delftse leeuwen althans na de rust te zien gaven, dan aan de prestaties van het zwartwitte team in de huidige opstelling. Inderdaad waren de in de tweede helft door L. Janse gescoorde doelpunten van goed gehalte maar overigens valt er van dit elftal weinig goeds te vertellen. Vooral voor rust was het ploegverband hij Excelsior volkomen zoek en ook nu weer moest de voorhoede de nodige steun van de beide vleugelspelers ontberen. Van de zwervende aanvalsleider Th. Bierhuizen gaat ook niet voldoende kracht uit en men zal toch in deze oompetitie tegen heel wat zwaardere verdedigingen komen te staan. Juist daarom is de 20 zege niet bevredigend en zal dus de elftalcommissie aan deze voorhoede nog wel het een en ander te dokteren krijgen wil men althans in deze afdeling een rol van betekenis gaan spelen. Hedenochtend heeft een aantal kin deren', die hebben deelgenomen aan de oostzegelactie in het Passagetheater kun nen-genieten van een tweetal films welke daar vertoond werden. Van begin af aan was het spel van DHL doortastend en snel. De thuisclub daarentegen ging bijzonder traag van start en moest al spoedig het midden veld prijsgeven. De verdediging, waarin Lakwijk zich nu beter wist aan te pas sen, wist zich echter staande te houden, terwijl in laatste instantie Van Veen met enkeie geloste verre 6choten wel raad wist. Geleidelijk kwam ook Excelsior wat meer in de aanval, maar ook nu weer duurde alles te lang om resultaat te boe ken. In deze periode van de wedstrijd zou een Delftse voorsprong zeker niet onverdiend zijn geweest. Nu bleef de stand dubbel blank waar de thuisclub tevreden mee mocht zijn. Na de hervatting gaf Excelsior de toon aan. DHL werd keer op keer terugge drongen op eigen helft maar ook nu weer wist de aanval de vele kansen niet te benutten. Enkele door midvoor Bierhui zen geloste schoten waren te slecht ge richt terwijl ook in veel gevallen de srec- taculaire Delftse doelman zijn heiligdom met veel bravour voor doorboring wist te vrijwaren. Eerst in de 20e minuut kwam na goed doorzetten van linksbuiten Van Buytenen de bal bij midvoor Bierhuizen, die de zich goed vrij lopende Leo Jansen in staat stelde met een hard diagonaal schot zijn eerste doelpunt te scoren (1-0). Ex celsior ging door want even later had een combinatie tussen Janse en Bierhuize bij na weer succes maar nu werd de bal door de linksbinnen nog maar net naast ge knald. Een loeiend schot van de midvoor vond geën genade bij de doelman, ter wijl Ooms een goede scoringskans om zeep bracht. Ook Gudde probeerde het tot tweemaal toe met goede schoten maar ook deze. werden secuur gestopt. In de dertigste minuut viel de. besiis- ging. De naar rechts afgezwenkte Ver maas plaatste de bal voor doel en uit een wirwar van spelers wist Janse de bal ten slotte vrij te krijgen om met een hard schot het Delftse doelmannetje voor de tweede maal geen schijn van kans te geven. Wel kwamen de gasten nu wat meer in de aanval maar de zwartwitten gaven in het nog resterende kwartier geen krimp en noteerden de eerste twee pun ten in deze competitie. Overige uitslagen Excelsior: Senioren: Excelsior 3Neptunus 4 11-2; De Hollan- diaan 4Excelsior 4 0-4; Excelsior 5 HOV 2-0; Excelsior 6—VFC 6 11-2; Spar taan 10—Excelsior 7 1-14; WF 4—Excelsior 8 1-1; Leonidas 8Excelsior 9 0-1. Junio ren: Excelsior alDHZ hl 1-1; Excelsior a.sDe Musschen a3 2-1. Op het terrein aan de Poldervaart wist ook DHS tegen RCD de eerste winst bin nen te halen. Fel gingen de geelzwarten van start hetgeen reeds in de derde mi nuut resulteerde in een goed doelpunt, gescoord door linksbuiten Verhage. Kan sen kreeg de thuisclub hierna nog genoeg doch deze werden niet benut. In de 15e minuut van de tweede helft zag Krom menhoek zijn doelpunt afgekeurd, maar even later had Krommenhoek toch suc ces toen hij een goede through-pass van Gudde op fraaie wijze wist te benutten (2-0). Minder goed waren de resultaten van de vierde klassers, want alleen Marti nit wist „Schiedam" door een 3-1 over winning de punten afhandig te maken. In de eerste helft kwam Martinit goed koop aan een doelpunt toen de Schiedam- verdediging voor vermeend buitenspel bleef staan. Rechtsbuiten Spronk scoor de in de tweede helft de gelijkmaker maar nog tweemaal wist Martinit het net nog te vinden. SFC ging bij PFC met 2-1 ten onder, geen moment werd de Schiedamse aan- valsmachine de kans gegeven op gang te komen. Wel namen onze stadgenoten na een kwartier spelen een voorsprong doilh tien minuten later was de stand alweer gelijk. Eerst in de laatste minuut wist de thuisclub het winnende doelpunt te sco ren. SVDPW wist het op eigen veld tegen FSVPretoria niet te klaren en verloor met 1-0. Zoals te verwachten was heeft in 4 g WF bij kampioen van het vorige seizoen Hardinxveld geen schijn van kans ge maakt. In de eerste helft van de wedstrijd wist de WF-verdediging goed stand te houden maar ging nog voor de thee door een fout van de doelman door de knieën. Met twee treffers toonde de thuisclub in de tweede helft haar superioriteit. De 3-0-nederlaag is echter voor de scheeps bouwer geenszins een schande. In afd. 1 van de afd. Rotterdam heeft Ursus de derde overwinning in successie geboekt. Nu werd SIOD het kind van de rekening. Tot tweemaal toe wist de thuis club een achterstand weg te werken maar ging toch uiteindelijk met 5—2 ten onder. GSS verloor bij BVCB met 3-2. De rust stand was hier 2-2. GSS verloor bij BVCB met 3-2, Hier was de ruststand 2-2. In een vlotte op hoog peil staande wedstrijd hebben gisteren de dames van „Spirit" met 4-3 van Te Werve gewon nen. De voorhoede van de Oranje-meis jes heeft in deze wedstrijd een bijzondere produktiviteit aan de dag gelegd. Na 10 minuten spelen opende de midvoor Cobby van Lingen, na een felle rush het eerste doelpunt (1-0). Vrij kort daarop was het Conny v. d. Broek, die vanaf de rand van de slagcirkel een fel schot af vuurde waarop de doelvrouwe der gas ten volkomen kansloos was. Nog voor rust verkleinde de midvoor van Te Werve de achterstand tot 2-1. In de tweede helft werd het vrij spoe dig gelijk maar nu was het weer Cobby van Lingen die op aangeven van Toos Janse „Spirit" opnieuw aan een voor sprong hielp (3-2). Ook nu was het weer van korte duur, want opnieuw werd het door de Haagse midvoor gelijk. Eerst in de laatste minuut wist Cobby van Lingen uit een straf-bully haar club opnieuw de leiding en tevens de overwinning te be zorgen. Heren 1 wist het bij HBS niet verder dan een 1-1 gelijk spel te brengen. Het enige Schiedamse doelpunt werd door Herman Terbraak gescoord. het zorgenkindje blijft nog steeds dc voor hoede. De beste was hier linksbuiten De Kecrmacker. Bij dc Schiedammers speelde midden voor Van der Tuyn in een teruggetrokken positie. Het meeste gevaar kwam van de linkervleugel, Mijnsbergen- Ten Braak; rechtsbuiten Groenewcgcn maakte hier bepaald geen grootse indruk. Het duurde tot ih de veertigste minuut voordat er gedoelpunt werd. Evert v. d. Horst rende met de bal aan de voet ge kleefd langs de lijn, linksback v. d. Sloot beging een overtreding, scheidsrechter C. Bronkhorst paste de voordeelregel toe, er volgde een voorzet en met een fraaie boog liet de Arnhemse aanvalsleider Feyen de bal achter van Diest glijden. In de tweede helft duurde het enige tijd voordat de ploegen weer op volle toeren waren. Hermes speelde in het begin een slap partijtje. Rond de 25e minuut ont stond er voor de doelen een gevaarlijk mo ment. Mijnsbergen kopte een voorzet van rechts juist over en aan de andere kant moest Van Diest met een snoeksprong Ted ding brengen bij een doorbraak van Stij- gerwald. De uitstekende Arendsen werd in de veertigste minuut door pech achtervolgd. Tii wilde een Schiedamse aanval onder breken door terug te spelen op L'Amie, doch de Arnhemse keeper was hierop niet bedacht. En tergend langzaam rolde de bal naar het verlaten doel, daar de Arn hemse keeper juist was uitgelopen. Het tikje van Mijnsbergen was in het geheel niet nodig geweest. Een minuut later was het bijna 12, maar toen kwam Beekman erbij om Mijnsbergen de voet dwars te zetten. Een minuut voor tijd gaf Feyen vanaf de linkervleugel een voorzet. Na enig heen en weer getrap belandde de bal bij De Keermaeker en nohoudbaar verdween het leder voor Van Diest in de tpuwen, 2—1. Arnhem dacht nu op fluweel te zitten Hermes dacht er evenwel anders over. Er volgde een razend snelle aanval. Een voorzet van v. d. Burg. L'Amie kreeg de bal niet voldoende onder controle en Ten Braak hielp Hermes met een tikje aan een verdiend gelijkspel. Passage-theater: The bridge on the ri ver Kwai, dagelijks 2 en 8 uur, zondag 1.15, 4.30 en 8 uur. Donderdagavond geen filmvoorstelling, toegang 14 jaar Monopole-theater: De wet van de prai rie (14 j.), weekdagen '8, 7 en 9 zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, zondags van 1217 uur. Tentoonstelling „De gesel van de oorlog". R.-K. BIBLIOTHEEK EN I.RKSZAAL SINT-LIDUINA Hoofdgebouw Dam 8: Volwassenen maandag 78 30; dinsdag 1012 25 eo t8 30; woensdag 25 en 78.30: donder dag 1012 en 25; vrijdag 25 en 18.30: zaterdag 1012 en 25. Jeugd: woensdag 24: donderdag 4—8; zaterdag 1—3. Boven 14 Jaar ook: woensdag 67.30. Jeugdleeszaal: dinsdag, donderdag vrij dag van 45.30 uur. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 6.308; vrijdag 78. Nieuwland: Wijkgebouw Dr. Wibautplein (zijtngang): jeugd: woensdag van 1.30S uur; volwassenen woensdag en vrijdag van 7—8.30 uur. Filiaal Emmastraat 3: maandag 78! woensdag 78 30; vrijdag 78.30. Filiaal Kerkweg 46 Kethel zondag II 30-- 1? 30 NACHTDIENST APOTHEKEN DEZE WEEK: Apoth. Backer, St.-Lidui- nastraat 58. BIOSCOPEN Programma's van 19 t/m 25 september; Arena: De tien geboden (a.l.) Capitol: wreker (18 j.) Centraal: Dal van de vrede (14 j.) Cineac -AD: Jacht op een schaduw 14 j.) Cineac-NRC: actualiteiten (doorl voorst.) (a.l.) Colosseum: Arrivederci Rom* (a.l.), donderdag; Continent in vlammen (l4 j.) Harmonie: Dal des doods (volw.) Lumière: Dorp aan de rivier (13 J.) Lutusca- Wild is the wind (18 j.) Luxor: Vrouw met drie levens (str. volw Metro: The bridge on the river Kwai (14 j.) Passage-SchiedanG The bridge on the river Kwai (14 j.) Prinses- De naakte aarde (14 j.) Rex: De rivierpirat ten (14 j.) Thalia: De gebroeders Karamazov (volw.) 't Venster: Bolshoi ballet (a.l.) Victoria: Spaanse driften (str. volw.) zaterda» en woensdag matinees: Die dwaze Mr. Jone5 (a 1.) - (Vervolg Stadsnieuws elders in dit blad) Vijfentachtig minuten kampten S.V.V. en Dc Graafschap om een beslissing. Vijf minuten voor Schings' eindsignaal viel deze voor S.V.V. in gunstige, maar levens zeer fortuinlijke zin. Eenmaal was Corbeau vlugger dan dc uitsteken de stopper Ept Jansen en werd de ove rigens goed keepende Gerritsen door de kopbal pal onder de lat verrast. S.V.V. kreeg daarmee meer dan haar toe kwam, want de gasten, die meer sco ringskansen kregen, combineerden ook vaak intelligenter, faalden echter te dikwijls op het beslissende moment cn vonden in Tap een doelman, die met enige fraaie safes getelde doelpunten in de weg stond. Vooral de eerste helft was van zeer matige kwaliteit ondanks een veelbelo vend begin, waarbij Bosveld Tap bijna verraste. Het tempo lag aan beide zijden te laag, terwijl vooral S.V.V. aanvallen te doorzichtig waren, om de Graafschapde fensie. waarin stopper Epi Jansen feil loos speelde, voor al te grote moeilijkhe den te plaatsen. Slavenburg kwam een maal tot een kans, maar hij reageerde op de goede pass van Könemann te slap. Corbeau werd door Jansen volkomen uit geschakeld. terwijl van het zoveelste pro beersel op SVV's linkerwing de jeugdi ge Lupker te weinig uitging. Tegen de rust kwamen de mannen van trainer Jan Poulus geducht opzetten "n had S.V.V. niet over geluk te klagen, Smulders zag op een pass van Bosv6^ zijn schot op de staander belanden; whs sers van Van Kampen en Wink liePeIJ fortuinlijk af doordat Kluin de vrije ka o® naast joeg, terwijl Wink pal voor het rus1' signaal Van der Schuur een kans op ee zekere goal wist te ontnemen. In de tweede helft werd 't wat boeieh"! der. doordat het tempo hoger lag. I*raa' wist Gerritsen schoten van Van Pelt ep Corbeau te stoppen, maar van een h volgende regenbui ondervond de S.V."', defensie veel last. De GraafschapPe^j kwamen tot goede combinaties. Fra bokste Tap kogels van Kluin, Bosveld e Sluiter uit zijn kooi. Eindelijk wist 3 r Schijndel, wederom van de partij. v° de geblesseerde Hekman, het spel te ve plaatsen. Een machtige kopbal van SlavenbU, uit een hoekschop redde Gerritsen fan18' tisch. ,ef De Oostelijke aanvallen bleven ecj> g{ inhoudrijker, maar toen iedere SV"'r zich al ruimschoots met een draw zoende, viel toch 5 minuten voor tii" voor dc thuisclub gunstige beslissing- Goed opbrengen van de handige venb"r" deed de bal bij Könemann beJ0or den wiens pass op Corbeau deze v pjt de "-ste maal hoog boven Jansen deed torenen. De iets vóór zijn doel gestelde kleine doelman Gerritsen 'v,w>' loor de kopstoot pal onder de lat v° oen verrast, (10),

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2