TELEVISIE RADIO GEVEKE - SERVICE JUBILEUM FEESTAVOND ST.-AMBROSIUS FIRATO .JURGENS JURGENS Huisvrouwelijke overpeinzingen Spotgeesten' voor Kath. Kring 'J f95.- I 3.90 De brand aan de Lange Haven Geheugen-hulp v. d. AREND demonstreert! verkoopt! ERRES- en PHILIPS- RADIO- en TELEVISIE- toestellen BRIL NODIG? De allernieuivste Erkende service V^S VAN LOENEN VOOR LIJSTEN IMsho Pater L. van Pinxteren SCJ Jeugd korps presenteerde zich De kunst van combineren Het schoolgeld- aanslagbiljet Burgerlijke Stand A/V-0t V.v Een ondeugend blijspel De duurste jas uit onze collectie Vernielde dak voorlopig gedielit Voorzitter, vice- voorzitter en leden der Huurcommissie Wat Schiedam verloor en vond NSC VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1953 PAGINA 2 met doorlopende Broersvest 58 Tel. 6.8.4.4.7. Viert zilveren professiefeest in clubhuis „Don Bosco" Ook U vindt SVV SPEELT ZONDAG kwalif icatiewedstrij d tegen DHC INZEGENING R.-K. KLEUTERSCHOOL HOOGSTRAAT 91 - Erkend Ziekenfondsleverancier - voor APARTE NAJAARSSCHOENEN Rotterdamsedijk 258, Schiedam Schiedamseweg 141, Rotterdam nieuwe scliledamsche courant V WEER EEN EERSTE PAAL Zware, zuiver wollen gabardine regenjas voor wie ook buitenshuis in de puntjes wil zijn. Tijdelijk voor Echte „Braooiano" herenshawl Magnifieke dessins en geheel van echte Rhodia-zijde. Gevoerd. U kunt 't geloven of nietvoor IN ROTTERDAM: Op 8 september j.l. was het 25 jaar ge leden dat pater L. van Pinxteren het feit herdacht, dat hij zijn kloostergelofte af legde. Pater van Pinxteren is ruim een jaar ge leden voor Schiedam benoemd tot overste van het klooster van de priesters van het H, Hart in de Nassaulaan. alsmede tot president-directeur over de drie afdelin gen van het Sint-Franciscus Liefdewerk, directeur van het Clubhuis Don Bosco en bovendien tot geestelijk adviseur van de r.-k. Bond van bejaarden en gepensioneer den te Schiedam. In deze korte tijd, met een ervaring van ca. 15 jaar in hetzelfde werk te Rot terdam, heeft hij met veel ijver zijn ar beid in onze stad verricht. Vooral voor de grotere jongens en meis jes heeft hij zich bijzonder ingespannen. Het gemis van een club voor deze „teen agers" heeft hij weten te ondervangen door het organiseren vah clubavonden op het terrein van ontspanning, maar voor al ook op cultureel en vormend gebied. a.s. Zondag 28 september 's morgens om 10 uur zal tot zijn intentie een plech tige h. mis worden opgedragen en het ge mengd koor zal de Schutzengel-messe van Heinr. Huber, zingen. Van 12 uur tot half 2 is er receptie in de grote zaai van het Don Bosco-clubhuis, Lange Haven 92. 's Avonds om 8 uur wordt dit feit her dacht temidden van familie en de vaders en moeders, terwijl 8 oktober het feest gevierd wordt voor de kinderen van alle clubs. Het waren gisteravond de donateurs en begunstigers van het harmonie-orkest St.-Ambrosius die door de jubilerende vereniging een feestavond kregen aange boden. De grote zaal van „Arcade" was zo goed als geheel bezet toen voorzitter C. J. Hertog het podium besteeg om de een jas naar wens bij onze nieuwe collectie regen- en wlnterkleding En U weet... Voor de Nederlandse Voetbalbekér speelt SVV a.s. zondag aan de Bosrand een voorronde tégen DHC om uit te maken welke semiprofclub de strijd om de „Cup" verder gaat aanbinden tegen de Amateurs. De DHC'ers zijn nog oude rivalen van de rood-groenen en koploper in de 2e Divisie van het betaalde voetbal. Dat de Deifte- naren over een prima elftal beschikken heeft SVV in augustus ondervonden in een vriendschappelijke ontmoeting in Delft, waarbij de uitslag 00 bleef. De hechte DHC-defensie en de gevaarlijke voorhoe de, waarin o.m. de nog altijd rappe tac- tikus Janus vart der Gijp (ex-Emma) een rol van betekenis speelt, zullen de rood groenen handen vol werk geven. Op deze competitieloze voetbalzondag een inte ressant duel, waarin SVV de volle buit moet grijpen om niet uitgeschakeld te worden voor de beker. Reserves: Voor de A.A.V.-reserves staan nog twee competitiewedstrijden op het programma t.w.: SVV 4 die aan de Poldervaart speelt tegen Sparta 4, te+wijl SVV 3 in Spangen de strijd gaat aanbinden tegen Sparta 3. aanwezigen een welkom toe te roepen. Men klaagt over gebrek aan belangstel ling bij de uitvoeringen van verschillende verenigingen, aldus de heer Hertog, maar bij St.-Ambrosius is dit gelukkig niet het geval. Vol goede moed gaat het orkest de tweede 05 jaar tegemoet en de voorzit ter vroeg de donateurs toch altijd de concertavonden te blijven bezoeken en in het algemeen hun steun te blijven verle nen. De penningmeester de heer A. Duimei en het ere-lid G- Schaap ontvingen hier na een kist sigaren. De heer Duimei ter gelegenheid vart zijn 12-jarig jubileum als penningmeester en de heer Scihaap omdat hij al meer dan 40 jaren aan de vereniging is verbonden. Na deze officiële opening luisterden de aanwezigen naar een kort concert gege ven door het jubilerende orkest. Met uit zondering van het nummer „Blanc et Rcise" van Fernand Andrïen was het programma gelijkluidend aan dat wat op dé vrote gala-avond ten gehore werd ge- btacht. Ook nu werden de verschillende nummers uitstekend gebracht. In het „Sinfonia" van J. Chr. Bach toonde de hoboist. Piet Witberg onieuw zijn kun nen. Hij blies zijn partij minder inge houden dan tijdens de eerste uitvoering wat dan ook de weergave van het ge heel bijzonder ten goede kwam. De heren J. RéberK en J. Thijsen vertolkten in „Blanc et Rose'' een verdienstelijke piston-partij. ,:De attractie-van deze avond was onge twijfeld het eersite optreden van het nog maar kort geleden gevormde „jeugd orkest". Dirigent C. L. van Beurden hield vooraf een korte inleiding, waarin hij o.m. vertelde hoe moeilijk het is de kin deren het hoognodige bij te brengen. Een legertje van leraren is hiervoor feitelijk nodig. Momenteel bestaat het orkest uit plm. 20 jonge muzikanten, doch de heer Van Beurden hoopte, dat dit aantal het volgende jaar verdubbeld zal zijn. Na deze inleiding bracht het orkest en kele samenstellingen en liedjes ten ge hore, welke met grote aandacht door de aanwezigen werden aanhoord. Bewezen werd. dat er hard gewerkt is om tot dit. zo aardige beginresultaat te komen. Een verdiend applaus viel de jeugd dan Ook ten deel, waarmee de de butanten zelf maar ook zij, die hun vrije uren hebben geofferd om dit te bereiken, hun beloning verkregen. Als tweede deel van dit uitvoerige feestprogramma heeft men na de patize genoten van de eenmans-show van Nico Schoolenberg. Deze veelzijdige artiest zag nu ook weer kans met zijn non-stop programma zijn gehoor aangenaam bezig te houden. Met een groot bal, waaraan het „Matla Kwartet" muzikale medewer king verleende, werd deze zeer geslaagde jubileumavond besloten. Vanavond wordt het programma her haald. Een gang naar „Arcade" is voor d<- re6t van de donateurs en begunstigers de moeite ten volle waard. Vrijdag 3 oktober a.s. zal de r.-k. Kleu terschool aan de Perenlaan te Kethel wor den ingezegend. Om 9.15 is er een h. mis in de kerk van de H. Martinus aan de Iepenlaan te Kethel, waarna om 10 uur de plechtige inzegening zal worden ver richt. Toe ik dat meisje in de trein zag met haar felgekleurde „separate"; rokje en blouse in zeer contrasterende kleuren, maar die toch zo'n prachtig geheel vorm den door de effen zwarte centuur, die verbond en scheidde toen ontdekte ik iets van de harmonie, die tegenstellingen kunnen vormen. En toen ik die pas ingerichte kamer bin nenkwam, waar rood en blauw en groen gebruikt waren, maar die niet „vloekten" omdat het rustige grijs overal mild en temperend was toegevoegd toen ver raste het me hóe verfrissend het on verwachte kan zijn. En toen ik dié man, die altijd in snel tempo in zijn auto heel het land doorreist voor de „zaak" zo rustig zondags zal wan delen met zijn jongste zoontje, toen zag ik tot welk een mooi evenwicht tegen strijdige krachten gebonden kunnen wor den. Combineren van uiteenlopende ele menten is haast altijd verrassend, avon tuurlijk, boeiend. Over zo'n merkwaardige combinatie kunt U zondagavond iets te weten komen: Dan opent P Hensen O.P. bekend o.a. door zijn lijdensmeditaties voor de radio een triduum onder het zondagavondlof van half zeven in de Singelkerk. De titel van zijn conferentie is: „Christen in de wereld of Dominicaan": werke lijk een vreemde combinatie!. Wij nodigen U uit om eens te kómen luisteren, wat daarover te zeggen valt. De tweede avond zal zijn maandag om acht uur in de Havenkerk. De derde is buiten-kerkelijk, dinsdag om acht uur in de zaal van het parochie huis naast de Havenkerk. Misschien is drie avonden wat veel voor U, maar de eerste avond in de Singel kerk moet U toóh zien te komen. Als U wilt: met een kennis: de kerk is groot genoeg; U bent van harte welkom. HOOGSTRAAT 117 - TELEF. G6603 - HOOFDSTRAAT 189 TELEF. 68387 - PASSAGE 13 - SCHIEDAM Er zat iets bekends in die kloeke, géle envelop met als opschrift: „Gemeente ontvanger, Schiedam". Maar omdat ik beslist iets tegen aanslagen op mijn por temonnee heb, zette ik die envelop maar even achteloos op de schoorsteen Nu ja, even..? Wij hebben niet voor GEHUWD: A. G. Steenbergen, 25 jr. en P.M.T. van Dijk, 22 jr.; R.W.Scholte 26 jr. en M. B. Bakkes 21 jr; A.W. Sakko 32 jr. en C. Mak, 33 j,r.: D. van Balle- gooijen, 26 jr. en M. L. Gehrhardt, 22 jr. J. G. Beckers, 53 jr. en M.M.C. de Leeuw 36 jr.; C. de Zwart, 19 jr. en C. Mon- tijn, 20 jr.; B. H. Nakken, 42 jr. en M J.P.L. de Groot, 45 jr.; F. J. A. Mol, 25 jr. wn P. J. M. Ham, 22 jr.; L. J. Boer, 29 jr. en D. J. de Keizer,30jr. GEBOREN;. Eetco, :a.v. J. H. Weer gang en A. A. Kabbedtjk; Johanna M. J„ d.v. J. L. Weber en C. M. A. Thijssen; Wouter, z.v. A. Valkenburg en M. Gerrit- se; Wilhelmina T. J., d.v. J. H. Markx en D. M. Belde; Johanna, d. v. I de Borst en C. de Gids; Christa, d,v. W. van der Horst en M, C. Alblas; Ëastiaan J. C. z.v. B. Duchenne en M, C. Krijgs man. OVERLEDEN: M C. Bogaars, 73 jr. ONDERTROUWD: W. C. Bosman, 27 jr. en T. J. Leeuwenburgh, 24 jr; B.M. Bierhuizen, 28 jr. en F. J. van der Meu- I len, 30 jr.; H, A. ter Braak, 28 jr. en' M. G. Meeder, 18 jr; V. Gómez Badia, 30 jr. en E. J. M. Kleeb, 18 jr; L.A.M. Groenendaal, 25 jr. en H. M. van der Werf, 26 jr; C. Hennik, 25 jr. en H. Schip per, 22 jr.; W. J. de Jong. 26 jr. enH. van As, 21 jr; J. J. Kapteijn, 33 jr.en S. J. H Deurloo, 24 jr; M. A. Lingen, 23 jr. en B. Christen, 20 jr.; J. Lowes, 22 jr. en N. de Bruin, 19 jr.; H. Pasztjerik 19 jr. en A. C. van Laarhoven, 17 jr.; H. J. Schaap, 23 jr. en G. T. G. Ronteltap, 20 jr.; R. Valk, 28 jr. en B. van Put, 20 jr. niets de naam nieuwsgierig te zijn, maar toch bleef deze envelop toch zéker 5 mi nuten hermetisch gesloten. Die andere verfoeide „zweetbriefjes" hebben een fleuriger omslag, dit misschien om het betaalbaar feit te verzóchten' Nadenkend draaide ik de envelop ufo en om, ritste 'm toén resoluut, in één slag open. Voor mijn verbaasde ogen verscheen een schoolgeld-belastingbiljet. Vandaar die bekendheid. Maar schoolgeld betalen was er toch niet meer bi' - n was ik niet een van de eersten géweest, die hierom gejuicht had? Dóór moest ik het mijne van hebben. Vla een bekend telefoonnummer over rompelde ik een zeer plichtsgetrouw amb tenaar met de ontboezeming: „U heeft me zeer teleurgesteld, want nu moet ik toch weer schoolgeld-belasting betalen".. Zeer gevat en kil-zakelijk informeerde hij gestreng, of ik wist, met wie, of ik sprak! Zorgeloos lichtte ik dit toe, moest toen ook de naam van onze gemeente zeggen! Waarop toen abrupt klonk: „Ik zal u door verbinden met de afdeling klachten..!" Deze klachtenman, die ik overigens heel goed ken, bleek gelukkig wél vatbaar voor humor! Of ik ineens helemaal vergeten was, dat voor kinderen van de derde klas ulo schoolgeld-belasting betaald moest worden? Tja, hij kon zich (geluk kig!) voorstellen, dat je iets, wat met betalen te maken heeft, graag gauw ver geet. Maar betèlen moest ik.. Ik heb beloofd, dit voor zijn plezier dan maar direct te doen een belofte, die hij loyaal wegwuifde. Over dat geld beschik te weer een andere man! De vrouwelijke raadsleden van de K.V.P. kan ik helaas geen hint geven een voorstel in te dienen, deze „klachten-ambtenaar" 10 pet. van elk bedrag toe te wijzen! Want ze zijn er helaas nog niet. Vooral, nu deze ijverige man pas terug was van een heerlijke vakantie en nu al dat geklaag Weer aan moest horen! Moeders van derde-klassers, schrikt u dus niet, als een dezer dagen de bekende, gele school-geld-envelop weer bij u in de brievenbus ploft. Tot tróóst 28 februari moet het pas betaald zijn en., als u geluk heeft, en uw grote dochter of zoon slaègt volgend jaar, nou.. Dan betalen zij die laatste schoolgeld-belasting graag zélf! MIEKE bogb'od vooe Schiedam én dmstréker. 80ste Jaargang No. 23791 D A M 1 8 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij corrtnaat speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0J0 per mm-hoogte. Bij contract speclate tarieven. KAMPIOENEN tot woorden 1 Oto bij voorn«Jb-- taWng. Elk woord meer 3 et. Maxi mum 60 woonden. Alle advertentie-or dors warden afge. sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertervtie- A«-0«« M E N T E N f 7AO per kwartaal, f 3.54 maand en 1 059 per week. Het toneelstuk, dat door het Rotterdams Toneel op het repertoir is genomen en gisteravond onder de titel „Spotgeesten" onder auspiciën van de Katholieke Kring Schiedam in het Passagetheater is uitge voerd, mag op een succesvolle geschie denis terugzien. Het is het meest gespeelde blijspel van de produktieve Engelse auteur Noël Co ward, die zelf als toneelspeler grote naam hééft gemaakt, als filmster is opgetreden, de danskunst heeft beoefend, songs en operettes heeft gecomponeerd en daar naast een respectabel aantal revues en toneelstukken op zijn naam heeft gebracht. Zijn grote succes „Blithe Spirit" heeft in 1941 te Londen de ffremière beleefd en werd vervolgens daar 1997 keer in suc cessie opgevoerd Dat wil dus zeggen, ge durende een onafgebroken periode van vijf jaar achtereen. Kort na de bevrij ding heeft het gezelschap Comedia het stuk in Nederland gebracht onder de ti- tal „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet". Sinds het vorig seizoen loopt het blijspel bij het Rotterdams Toneel in een nieuwe ver taling van Alfred Kossmann, die het de titel „Spotgeesten" heeft meegegeven. Eigenlijk is het beter, wanneer men het stuk gaat zien, zonder van dit roemrijke verleden op de hoogte te zijn. Als de verwachtingen hoog gespannen zijn, is enige teleurstelling niet te vermijden. Na het stuk gezien te hebben, is men zeker niet voldaan, maar toch vraagt men zich verwonderd af, waaraan het Londense succes, dat bijna een wereldrecord heeft betekend, toch eigenlijk te danken is. Het zelfde geldt trouwens voor hét wereldre cord „Dé Muizenval" van Agatha Chris tie, dat 2261 voorstellingen heeft gehaald en dat zeker niet het beste blijspel is van het Angelsaksische repertoir en waar schijnlijk zelfs niet kan gelden als het voortreffelijkste werk van de schrijfster zelf. Het grootste gevaar van „Spotgeesten" is. dat 't spel maar traag op gang komt. Er zijn heel wat opvullende gesprekken nodig, voor eindelijk het medium en de geesten ten tonele kunnen verschijnen, waarmee het spel pas goed begint. Maar dan is het ook heerlijk raak en kan Noël Coward zijn geestigheid lustig botvieren, al is het gegeven wel enigszins gewaagd. We zien namelijk de ingewikkelde avon turen van Charles Condomine, die na we- duwnaaf të zijn geweest van Elvira, een tweede huwëiijk is aangegaan met Ruth, Gisteren is de eerste paal geslagen voor de blokken woningen, die de hoek RotterdamsedijkHogenbanweg te langen leste zullen vullen. welke tweede echtgenote blijk geeft van enige jaloezie op de overledene. Door tus senkomst van niet minder dan 2 vrouwe lijke media, te weten een onhandige dienstbode en een kordate dame wordt zijn eerste vrouw uit het hiernamaals teruggeroepen, met het gevolg dat hij te- recht komt in het geharrewar van een merkwaardig soort bigamie. Het netelig parket waarin Charles Con- dome geraakt, werd op vlotte en soepe- le wijze uitgebeeld door Steye van Bran denburg, Ann Hasekamp was zeer over tuigend als de jaloerse en geërgerde twee de vrouw. De rol van de teruggekeerde echtgenote werd pittig en verrassend ge-- speeld door Lia Dorana. De zotte reac ties van de dienstbode waren bij Thera Verheugen in goede handen. Peter Hol land en Trees van der Donck hebben on dankbare praatrollen toegewezen gekre gen, die zij vaardig hebben gespeeld. Co- ba Keiling stond voor de zware taak, het actieve medium te brengen, een rol waar van n het verleden Sophie Stein en Neil Koppen, elk op haar eigen onnavolgbare manier, reeds alles hebben gemaakt wat er van te maken is. Als men ervan afziet vergelijkingen te maken, kan gezegd wor den dat Coba Kelling de rol voortreffelijk speelde. De regie van Ton Lutz heeft ge zorgd voor de nodige afwisseling en vaart J.L. SMGD REN BURG HOOGSTRAAT 39-42 R0TTBRDAM AMSTERDAM Inlijsten valt foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192 Nog voor dat de schade volledig is vast gesteld heeft men b|j de Wijnhandel Hoo- gewerff, Chabot én Visser N.V. reeds een aanvang gemaakt met de herstelwerk zaamheden. Op de allereerste plaats moest het totaal vernielde dak, zij het provisorisch, her steld worden. Door de hevige regenval werd dinsdag de tooh al aanzienlijke wa terschade nog belangrijk vergroot. Vooral het op de eerste etage gelegen kantoor, alsmede het proeflokaal, hebben veel van het bluswater te lijden gekregen; boven dien is het gebouw verstoken van elek triciteit. Met grote dekzeilen, op hun plaats ge houden door latwéfk hèeft mén het dak voorlopig gedicht. Stagnatie ondervindt het bedrijf echter door de brand geehszlns. De parterreruimte was wegens de her stelwerkzaamheden aan de fundering, waaraan men nu al drie maanden bezig is, buiten gebruik. Bottelen en verzending geschieden reeds lang in 'n vanuit de aan de .Wegtveet gelggen panden, De kantoren zijn voorlopig onderge bracht in de naastgelegen voormalige wo ning van mr. Hoek. Voor de opslag van verpakkingsmateriaal en emballage werd een motorschip van de fa. Engering ge charterd, dat ligplaats kreeg voor het pand waarin de brand woedde. Zo zullen de exquise wijnsoorten die reeds meer dan 120 jaar de namen Hoo- gewerff, Chabot en Visser zo'n uitsteken de klank hebben bezorgd, hun weg naar de vele verbruikers ononderbroken blij ver! Vinden. Zoals bekend, is de brand ontstaan door het gebruik van een lasapparaat. De tand des tljds is echtér de ware schuldige ge weest'. De kolommen waarop de zg. moer- balk rust, vertoonden ouderdomsverschijn- selen en hierdoor ontstonden verzakkin gen. Deze kolommen werden van een „korset" voorzien. In de ongeheide fun dering werden de stalen binten gedeelte lijk vernieuwd en bovendien heeft men een drietal gtondvaten met plm. 20 ku-< bieke meter beton volgestort. De wijnhandel heeft dit oude branders- pand in 1940 betrokken en later van de fa. Gebr. v. d. Schalk gekocht. In Rotter dam vielen de bedrijfspanden aan de oor log ten offer. De ligging van het branders- pand aan de Lange Haven was voor de wijnhandel bijzonder gunstig. Sindsdien is het bedrijf belangrijk uit gebreid en Werden ook de aan de achter- Zijde gelegen woonhuizen tot opslagplaat sen en bottelarij verbouwd. Wanneer het bedrijf blijft groeien zal verdere expansie in de toekomst noodzakelijk zijn. Behalve in Den Haag heeft de wijnhandel nog ver koopkantoren in Arnhem, Zutphen, Zwolle en Den Helder. Men heeft bij Hoogewerff, Chabot en Visser wel de nodige ervaringen opge daan in het wederopbouwen van verniel de panden. De kantoren in Arnhem, Zut phen en Den Helder moesten belangrijke tol aan de oorlog betalen. Sinds lang is alles weer volledig hersteld en overal flo reren de bedrijven als ooit te voren. Vooral in Schiedam is de wijnhandel te midden van de vele producenten van geestrijke vochten volkomen op haar plaats. Zelfs zal ze er iets bovenuit blij ven steken, want is de wijn niet de konin gin der dranken, waarvan Joost van den Vondel in „De Bruiloft van Cana" heeft gezegd: „Wijn is een oorzaak van de vreugd, ,Wijn, die God en mens verheugt r»a»t'aa* In zijn vergadering van 23 september 1955 besloot de raad tot instelling van een Huurcommissie. Tevens benoemde hij de voorzitter, de vice-voorzitter en de leden van deze commissie en regelde hij de ver vanging van betrokkenen ingeval vanaf wezigheid of ontstentenis. I. Art. 4, derde lid van 't K-,B- van 23 augustus 1955 (stbl. 1955. no. 379) be paalt: „De Huurcommissie treedt om de drie jaren in haar geheel af. De voorzitter, vice-voorzitters en leden zijn terstond her benoembaar". In verband met het verstrijken van de driejarige termijn stellen B. en W. de be noeming van de voorzitter, de vice-voor zitter en de leden voor de volgende drieja rige termijn als volgt te regelen: de heer P.W. van Vledder, voorzitter en de heer C. van Daalen vice-voorzitter. Leden: de heer J. Vijfvinkel, en de heer J. Korpe! (Schied. Ver. van Huiseigenaren), de heer J. Schouten (N. V. V. Bestuurdersbond); de heer A. W. v. d. Sluijs (Kath. Arb Beweging) en de heer B Kuipers (Christ. Besturenbond). II. Art. 6 van voornoemd K. B. bepaalt, dat de Huurcommissie beraadslaagt en be slist omtrent de aan haar voorgelegde verzoeken (tot vervallen verklaring van de 5 pet. en 25 pet. huurverhogingen) met de voorzitter of de vice-voorzitter bene vens twee leden. B. en W. stellen voor aan te wijzen: a. als leden, die zullen deelnemen aan de be raadslagingen en beslissingen der Huur commissie de heren J. Vijfvinkel en J. Schouten; b. als plaatsvervangers van de onder a. vermelde leden: voor de heer J. Vijfvinkel, de heer Koppel en voor de heer J. SChouten resp. de heren A. W. v. d. Sluijs en B. Kuipers. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tusseh 9 en 12.30 uur en van 2 tot 6 uur: diplomatentas met inhoud; bedrag aan geld; 1 p. balletschoentjes; plastiek regenjas; autoband. Te bevragen bij de vinders: koperen gong-klepel, J. Jan sen 's-Graveland langs de Schie 47; huis- houdschaar, A. Schild, St.-Annazuster- straat 45; perforator, R. Landsbergen, Noordeinde 13 Kethel; damesregep- jas. v. d. Steen, Vlaardingerdijk 257; da- mesregenkapje, Hanstede, Lekstraat lb; parapluhoes, C. Christen, Lekstraat 00b; regenjas, plastic, I. de Kaper, Hoogstraat 132; handdoek en zwembroek, Markus, Huijsmansstraat 5a; jongens winterjas, P. Bruchem, Loeffstraat 48; kinderschop, C. v. d. Vlies, Buitenhaven weg 76-18; autoped, B. v. Vessem, Ampère- straat 22a; autoped, RoZa, Sav. Lohman- laan 86; autoped, Gosens, Brugmanstraat 53a; hangslot met sleutels, J. Roeling, Kethelstraat 26; sleutel, mevr. Lucas, G. ReinderSstraat 23; vulpen, A. v. Dijk, p.a. Overheul, Fendrechtsestraat 7; boter hammesje, V. d. Hulst, Marconistraat 79b; klein bruin-zwart hondje, Dessaugie, Atèldastraat 60b, tel. 88203; zwarte spaniel 208a, tel. 83767; bedrag aan geld, Olden burg, Groenweegje 15-5; damespolshorlo ge, B. Blok, Rembrandtlaan 17; armband met steentjes, T. Struyk. Molensingél 59 Kethel; gouden ring, P. v. d. Raaf, Singel 6132-; portemonnee met inhoud, W. Kunst, met inhoud, C. de Groot, Prof. Aalberse- laan 55; groene portemonne, J. Breugem, Séhledamseweg 117 Kethêl; plastiek da mestas met inhoud, P. Richters, Cartesius- straat 25b, na 18 uur. Passage-theater: The bridge on the ri ver Kwai, dagelijks 2 en 8 uur, op zondag I.15, 4.30 en 8 uur (14 j.). Donderdagavond geen filmvoorstelling. Monopole-theater: De onschuldige ver rader; weekdagen 3, 7 en 9, zaterdag en zondag 3, 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: dagelijks geópend van 10 tot 17 uur, zondags van 1217 uur. Tentoonstelling „De gesel van de oorlog". ZONDAG Musis Sacrum: Mandoline Festival, aan vang 12 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL SINT-LIDTJINA Hoofdgebouw Dam li Volwassenen maandag 7—8.30; dinsdag 10—12. 2—5 en f—8.30; woensdag 25 en 7—8.80, donder dag 1012 en 25; sTljdag 3—8 en 18.30; zaterdag 10—12 en 2—8. Jeugd: woensdag 21; donderdag 45; zaterdag 1—8. Boven 14 Jaar ook: woensdag 67.30. Jeugdleeszaal: dinsdag, donderdag vrij dag van 48.30 uur. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 8.30—Si vrijdag 7—8. Nieuwland: Wijkgebouw Dr. Wibautpleln (zijingang): Jeugd: woensdag van 1.30—5 uur; volwassenen woensdag en vrijdag van 7—8.30 uur. Filiaal Emmastraat 3: maandag 78; woensdag 7—8.30; vrijdag 7—8.30. Filiaal Kerkweg 48. Kethel* sondaï II.30—12.30. NACHTDIENST APOTHEKEN DEZE WEEK: Apoth. Backer, St.-Lidui- nastraat 58. MEDISCHE ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst zal worden waargenomen door: Dr. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760. Dr. Ormel Sr., Singel 76, tel. 68250. Dr. Klomp, Juliana van Stolbergstraat 3, tel. 69952. Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5' De wijkverplegingsdienst van het WÜ- Gele Kruis zal worden waargenomen door zr. Van Zijp, tel. 41673. Het kraamcentrum wordt waargenomen door: zr. Van Kan, Swammerdamsineel 65, tel. 68286. Deze diensten duren vanaf zaterdagmid dag 1 uur tot zondagavond 12 uur. TONEEL EN MUZIEK: De Rotterdam!" Schouwburg: vrijdag, taterdag en zondag' D* Misantroop IRott. Toneel), 20 uur- zondag- Uc' zilver van de Fharao (Toneelgroei Arena) 1* uur; dinsdag: Melinda I HZT-ensemble20 uuU woensdag: De Misantrooo (Rott. Toneel), i0 uur, donderdag: Oscar (Ned. Comedie), 20 ndr' deo- T/ü ,Suhl,nwburg: Vrijdag t/m dins* n»5i', on ia brug ar gezien (Noordelijk nni-!, uur' - Rlvlèl-a-hal: vrijdag; ïla"c™eert door het Rott. Opera Knor, Koninglnneket-k: woensdag: BeethovC*1' avond door de pianist Cor de Groot, 20 uur. Nieuwe Zulderkerh; zaterdag: concert door het Rott. Kamerorkest, 29 uur. - Ahoy'-hal: '-K o Tsehaikowsky-programma door hat Rott. Philh. Orkest, 20.15 uur. Kunatccnti"^ t Venster: dbnderdag: Tatjana Koznlktn, s°' praan en Ro van Hessen, plano, 20.15 uur. FILMS: Arena: Als de kraanvogels overvlie gen (14 j.) Uapltol: Testpiloot in nood prol. Centraal: Dal van de Vrede '14 1! Clneae A.D.: De dokter van Stalingraa (18 j.) Cineac NttC: Actualiteiten (door1- voorstell.) (a.l.) Cullosseum: inspecteur Uf- neral (vr. tot woensdag) (a.l.), 2 oktober: D» misstap van dokter Talbot ivolw.) Harm"; nle: Heuvel der begeerte (14 j Lumlè''"" Donker Parijs (18 J.) - Luttisca: Prijs Je maar blijf aan do wal (18 J.) i.uxor: v' laatste liefdesnacht (volw,) Metro: 3can>- polo (14 J.l Passage*Schiedam: Bridge oV-i the river Kwai (14 j,) Prinses: Laat niet alleen (18 j.) Re*: De Held van ondergrondse (onbek.) prol. Thalla: Oe e~ broeders Karamazov Volw.i 't Venster: e dood van een wielrijder (volw.) victor'-' Het zondagskind (a.l.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2