mm Junior man vindt bij C&A een „eigen" mode Antwerpen met bekende namen Nederlandse defensie gewijzigd voor W.T.-hockeytoernooi PUZZEL Luitenant ter zee knoeide met duiktoelagen Aanvoerder Ton Bakker kreeg pech en nam te veel risico's Het voorspel op de Derby Onze dagelijkse Fortuna vraagt onder- zoek affaire „Kusters Dinsdag Feijenoord- Köln Ook dames-uurrecord werd gebroken Blauw Wit overspeelde Bella Vista: 6-0 Hoad (jicht) speelt dit jaar niet meer U weet wat U wilt °n C&A weet wat U wilt Moderne, vlotte, gemakkelijke sportieve kleding. Kom eens kijken, U zult verrast zijn. Niet 't minst door de lage prijzen! Rotterdamse afweer krijgt liet moeilijk DE JEUGD In bekerfinale wordt record gevestigd Loting viel niet bijster gunstig uit Merck Sbarp en Dohme slaat vleugels uit Nachtelijk gevecht in Utrecht Motie!' voor oneerlijkheden echter onvindbaar Internationale Motorzesdaagse Kans op Zilveren Vaas verkeken ZFC-terrein onder water gelopen FIGHTER Stoer jacket in zware ribpoplin. Wollen ruit en fraaie capitonvoering maat 12 stijging per maat sroRTr VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 PAGINA 6 n Om de „Vriendschapsbeker" maat 12 34" maat 12 45.- maat 12 18" f 0.50 stijging p. maat TAFELTENNIS-COMPETITIE- INDELING HONKBAL Het Nederlands Elftal W. K. SPEEDWAY: BRIG GS Politie slaags met studenten Oplossing van gisteren Horizontaal: 1. el, 3. paria, 6. si, 8. tooi, 10.- neet, 12. kalm, 14. adel, 15. lis, 16. mom, 18. nap, 20. ee, 22. s.s., 23. st-, 24. stelt, 25. 11, 26. op, 27. ad, 29. oir, 31. dal, 33. ruw, 35. daar,a 37. kooi, 39. tent, 41. open, 43. um, 44. otter, 45. ra. B. M. R. S 'euf» MC z FIGHTER' De vereniging „Fortuna '54" heeft het bestuur van de K.N.V.B. verzocht, een onderzoek in te stellen naar het gebeur de in de wedstrijd Scheveningen For tuna '54, waarin de aanvoerder van Scheveningen b(j de scheidsrechter pro testeerde tegen de vervanging van de geblesseerde speler H. Kusters door J. Notermans, Hoewel de scheidsrechter zijn toestem ming voor deze vervanging gaf, weigerde de aanvoerder van Fortuna '54, op grond van de houding van de aanvoerder van Scheveningen en het publiek, de invaller in het spel te laten deelnemen. Naar aanleiding van dit verzoek heeft het bestuur van de K.N.V.B. een onder zoek gelast. Inmiddels is omtrent deze zaak reeds een rapport ontvangen van scheidsrechter Klaas Schipper en van de bondsarts dr. A. A. M. F. Pannekoek, die heeft verklaard, dat Kusters tengevolge van de opgelopen blessure voorlopig niet kan spelen. Dinsdagavond 30 september a.s. speelt Feijenoord in eigen stadion zijn eerste wedstrijd om de „Vriendschapsbeker", de trofee die de Rotterdammers verleden jaar door een 60 finale-zege op An- derlecht veroverden, doch die thans ook door Duitse en Franse clubs wordt betwist (verleden jaar namen naast P.S.V. en Feijenoord alleen twee Belgische en twee Luxemburgse clubs deel). Feijenoord speelt zijn eerste wedstrijd in de nieuwe serie tegen de Duitse club F.C. Köln, die met vier internationaals: rechtsback Stollenwerk (de man die in het W.K.-toernooi in Zweden uit het veld werd gestuurd), rechtshalf Röhrig, rechts binnen Sturm en linksbinnen Schater in het veld komt. De returnwedstrijd wordt op dinsdag 4 november in Keulen gespeeld. De winnaar van het dubbele duel gaat naar de tweede ronde, waarvoor de Franse club F.C. Se dan zich, ten koste van Jeunesse d'Esch uit Luxemburg reeds heeft weten te plaatsen. De Britse wlelrenster Millie Robinson heeft gisteravond op de Vigorellibaan te Milaan in een rit verschillende wereld records (open banen, staande start) voor dames verbeterd. De Britse, die getraind wordt, door Reg Harris, legde in een uur 39,718 km af, aanmerkelijk meer dan de Franeaise Re- née Vissac tijdens haar recordprestatie op 18 november 1957, eveneens te Mi laan. Renée Vissac bracht toen het. we relduurrecord voor dames op 38,569 km. De Franeaise brak deze week een nieu we recordpoging af wegens een lekke band. Voorts verbeterde Millie Robinson de wereldrecords op de 10 km en de 20 km, die op naam stonden van de Russinnen Tarnova (14.45,1, gevestigd te Irkoutsk) en Jurkina (30.38,0, eveneens te Ir- koetsk). Haar tijden waren resp. 14.44,0 en 29.47,8. Ongeveer 3500 toeschouwers hebben zich gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam afgevraagd op welke gronden de Braziliaanse eerste-divisieclub Bella Vista zulk een prachtig snoepreisje naar Europa heeft mogen maken. Want de Bra zilianen werden volkomen door de Ere divisieclub Blauw Wit overspeeld. Bij de rust hadden de Amsterdammers door Sparendam, Van der Berg en Bos- klopper reeds een 30 voorsprong. In de tweede helft maakten Van der Berg, Royé en de voor Sparendam ingevallen Haverkamp het halve dozijn vol (6—0). De Australiër Lewis Hoad, één van de leden van het „tenniscircus" van Jack Kramer, zal dit jaar niet meer spelen. Dit heeft Jack Kramer te Lon den, waar Hoad aan 'e kampioenschap pen voor profs op overdekte banen zou deelnemen, bekend gemaakt. Zoals men weet heeft, de Australische crack reeds geruime tijd last van pijnen in zijn rug en te Parijs tijdens de offi- cieuse wereldkampioenschappen voor profs heeft hij opnieuw een aanval van jicht gehad. „Hij heeft tegen Rosewall te Parijs buitengewoon goed gespeeld, maar als hij niet snel van deze ziekte geneest, is het beter dat hij naar iets anders uit kijkt". zei Kramer. Overigens komt de ziekte Hoad duur te staan. Dat hij dit jaar niet meer spelen kan, kost hem 10.000 pond sterling (on geveer 100.000 gulden). CRACK C&JL „CRACK" Onverwoestbare monty coat, superkwaliteit winterduffel! Moderne zuiver wollen ruitgarn- f 2.stijging per maat „SPORTT' Solide auto-coat in fan tasie of effen stoffen. Leren knopen! Uitstekende pasvorm. f 1.25 stijging per maat IJzersterke Juniorpantalons In 3 t TShiiu-rvjon. De atletiekwedstrijd tussen de dames- ploegen van Wesf-Duitsland en Rusland, welke gisteravond in het Dante-stadion te München door 12.000 toeschouwers is bijgewoond, is in een grote overwinning voor de Russische dames geëindigd ("1 tegen 40 punten). Alle nummers eindig den in een overwinning voor Rusland. In het gebruikelijke voorspel op de voetbal-derby België- 'derland komt het Rotterdams elftal zaterdagmiddag in het Beerschot-stadion tegen een wel zeer sterke Antwerpse ploeg te staan. De Sinjoren hebben weliswaar vijf spelers voor de B-editie van de Rode Duivels tegen Luxemburg alsmede twee reserves voor de A-ploeg tegen Oranje beschikbaar moeten stellen, maar dat neemt niet weg dat zij een stel kapi tale namen kunnen etaleren. De Antwerpse middenlinie zou bij wij ze van spreken zonder-meer in de keur- ploeg der Rode Duivels kunnen spelei.: spil Vets was een minstens zo geduchte kandidaat als de nu gekozen Storme, van de ex-nationale aanvoerder en record- internationaal Vic Mees betreurt men het dat hij met zijn 31 jaren „te oud" wordt geacht efi klein Stannemanneke Huysmans brengt ook zijn reputatie mee. In het doel Gernaey of Leysen, die bei den reeds tegen Nederland hebben ge keept en nu wéér kandidaat waren. En in de voorhoede de nog altijd geslepen Rik Coppens tussen zijn talentrijke club genoot Jef Vliers (de duurste voetballer van België) en de scherpschutter Ver- bruggen: een dubbele aanvalsspits van tweg vooruitgeschoven binnenspelers, door Coppens gedirigeerd, waar de Rot terdamse verdediging zich wel tijdig op mag instellen. Wij moeten voorzien een hard duel tus sen deze Antwerpse voorhoede en de Rotterdamse afweer. Jaap Keur en Heini Hammerstein hebben het intussen niet getroffen, dat niet alleen drie Feijenoor- ders door Elek Schwartz werden opge vorderd maar vooral geen enkele Spar- ta-speler (behoudens enkele particuliere uitzonderingen) in verband met de trip naar Polen beschikbaar was. Dit heeft vooral de defensiekracht aanzienlijk verzwakt. En daarom geloven wij, dat ditmaal de Rotterdamse winstkans heel geriqg is. Het jongste treffen eindigde na héél slecht voetbal in een 2—2 draw. Het tweede deel van het voorspel gaat tussen de Jeugdelftallen (van 18 tot'20 iahrf fuskeif'Bëfgië en Nederland, ditmaal niet in de traditiokampplaats Turnhout, doch in het oud-patricische Brugge. Van zo'n Jeugdwedstrijd vait nooit veel te zeggen. Bijna elke keer komt er een nieuwe „lichting" in het veld. Wel echter wijst de historie uit. dat de Neder landse jongens in voetbal-begaafdheid zeker niet voor hun Belgische kornuitjes behoeven onder te doen. In de „donkere jaren" was onze jeugd ongeveer het enige lichtpunt in de derby-weekends. Zo vertoont de balans dan ook een duidelijk „plus" voor de Oranjebroekjes, die overigens de laatste keer slechts 44 gelijk speelden: gesp. gew. gel. vrl. pt. goals Nederland Jeugd 28 14 5 België Jeugd 28 9 5 Voor het seizoen 1958-1959 zijn de hoog ste klassen van de tafeltenniscompetitie als volgt ingedeeld: Eredivisie: Wibo 1, Wibo 2 en Wibo 3 (Den Haag), Sparta 1 en Sparta 2, Ned- llyod (allen Amsterdam) P.S.V. (Eindho ven). Luck Raeck (Weert), Scylla (Lei den), Wifra (Rotterdam), Quick (Hilver sum) Smash (Amsterdam), Batswingers (De Haag), en UBTV (Hilversum). Hoofdklasse A: DTTC (Deventer), Tref fers (Arnhem), Sprenger (Apeldoorn) En- tak (Enschede), MVR ('sHeerenberg), Wilskracht (Utrecht), Povac, Sparta 3, AVGA, Smash 2, Nedlloyd 2 (alle Amster dam) en UBTV 2 (Hilversum). HOOFDKLASSE B: Treffers (Roelofa- rendsveen), Dokos (Leiden), UVS, Wifra 2, Maasstad (allen Rotterdam). BSM (Don gen), Batswingers 2 (Den Haag), Bei- Atoom (Eindhoven) en OTTC (Oss). Tot besluit van het seizoen 1958 wordt zaterdag op het terrein van Zeeburgia te Amsterdam aan de stedenwedstrjjd AmsterdamHaarlem gespeeld. Gedu rende tientallen jaren was deze ont moeting het evenement van het honk balseizoen, maar de laatste twee jaar kon deze ontmoeting door het overladen programma geen doorgang vinden. Nu het seizoen 1958 zo vlot is verlopen en de trip naar Amèrika geen doorgang vindt, kon deze wedstrijd nog juist voor 't honkbalseizoen sluit op het programma worden geplaatst. In deze wedstrijd zul len wij ongetwijfeld al onze topspelers het -, ;aan het werk zien en vooral Haarlem Intussen hoopt men in Antwerpen, oat kan zeer g^rk uitkomen en waarschijn- - rO/ioff met een ploeg d.e uU lQuter interna_ de „namen" in de huidige ploeg van de „Verstandhouding" in staat zullen zijn om het publiek weer warm te maken voor deze oudste (en enige overgebleve ne) der steden-derbies. De laatste jaren was deze belangstelling in de .Schelde- stad uiterst schamel; de jongste keer, in april 1.1., kon men de toeschouwers in tientallen tellen. Vandaar dat men toen zelfs aan een andere „formule" heeft ge dacht. Maar blijkbaar wil men het er bij de Sinjoren nog een keertje op wagen. gesp. géw. gel. vrl. pt. goals Rotterdam 57 19 11 27 49 128-136 Antwerpen 57 27 11 19 65 136-128 (Van onze hockeymedewerker) Het ter gelegenheid van de wereldten toonstelling te Brussel georganiseerde toernooi mist evenals het Zeslandentoer- nool te Amstelveen, de medewerking van de Britse hockeyers, die na hnn reis naar Zuid-Afrika niet aanstonds weer inter nationaal in actie komen willen. Het programma is nu: Vrijdag 3 oktober; A ItaliëNederland en B FrankrijkSpanje. Zaterdag 4 oktober: C Verliezer A—Ver liezer B. Daarna D DuitslandWinnaar B en E BelgiëWinnaar A. Zondag 5 oktober: België B—Winnaar C. Vervolgens Verliezer DVerliezer E en tenslotte Winnaar DWinnaar E. De organisatie wijkt af van die van het vorige weekeinde te Amstelveen. Géén Denen en géén Zwitsers, doch wèl Span jaarden en Italianen. De indeling is voor het Nederlandse elftal het ongunstigst. Het speelt, als ze niet aanstonds tegen Italië verliest drie wedstrijden tegen Bel gië en Duitsland slechts twee. De ver nieuwde Nederlandse ploeg staat dus aanstonds wel voor een moeilijke taak! Nu doelman De Ruiter ook wegens drukke werkzaamheden verhinderd is blij ven alleen Van Dijck en Overdijkink nog over van de verdediging zoals die de vo rige week in het jubileum-toernooi van de KNHB uitkwam. Gekozen zijn voor het toernooi te Brussel: Doel: Honnebier (BMHC), een reserve doelman wordt nog nader aangewezen. Achter: Keulen (Amersfoort). Marres (Laren) en Th. Terlingen (BeFgir). Midden- Van Dijck (Kampong). Overdij kink (Delftse Studenten) en Gooswilligen (SCHC). Voor: Hooghiemstra (SCHC), Zwier (SCHC). De Beer (Tilburg). Dekker (Delft- se Studenten) Van Erven Dorens (Laren) en Berkman (BMHC). In de finales om het Wereldkampioen schap speedway-racen in het Wembley- stadion te Londen is de -Zweedse titel houder Ove Fundin onttroond door Billy Briggs uit Nieuw Zeeland, de nieuwe kampioen. tionals bestaat (als tenminste koning voetbal geen roet in het eten gooit). Amsterdam, met de internationale spelers Brands, Rozenkrantz, Regeling en Kok in zijn gelederen, zal het dan ook zwaar te verantwoorden krijgen en wij verwachten een overwinning van de bezoekers. Tenzij Brands, die als werper boven Urbanus is verkozen (deze laat ste heeft gemeend een plaats als reserve niet te moeten accepteren) zijn uitste kende vorm van de laatste weken weet te bereiken en de gevaarlijke Haarlemse aanval in bedwang weet te houden. In ie der geval mag een aantrekkelijke en spannende strijd worden verwacht. Tevens spelen zaterdag de vertegen woordigende jeugdploegen van Amster dam en Haarlem tegen elkaar (terrein (O.V.V.O.) De jeugdwedstrijd begint om 2 uur; de stedenwedstrijd om 4 uur. Een tenslotte zondag om 11.30 op het terrein van Sparta de beker-finale Spar- ta-E.D.O., hetgeen voor Rotterdam een interessant einde van het seizoen 1958 betekent. Deze wedstrijd krijgt een interessant cachet omdat er een record gevestigd gaat worden. Of landskampioen EDO behaalt de „double" of Sparta wint behalve de KNVB-beker ook de KNHB-cup. Zoals reeds bericht, zal de in Haarlem gevestigde Nederlandse dochteronderne ming van de Amerikaanse chemisch- farmaceutische fabriek Merck Sharp en Dohme haar vleugels uitslaan. De Haar lemse fabriek, die de produkten voor de Europese verkoop levert, zal een belang rijke uitbreiding ondergaan, waarmee een bedrag van ruim f 3 miljoen is gemoeid. B(j de bouw van het bedrijf (twee jaar geleden) werd met de uitbreiding reke ning gehouden. In de fabriek worden uit sluitend Europese grondstoffen verwerkt. Negentig procent van de produktie wordt geëxporteerd. Door de uitbreiding zal de capaciteit worden verdubbeld. Een geheel nieuwe chemische fabriek zal worden ingericht. Deze wordt uitgerust met de nieuwste installaties. Er zal een vergaande auto matisering en mechanisering, ondermeer van de tabletproduktie, worden toegepast. Het personeel zal spoedig worden uitge breid en daarvoor wordt nu een grote kantine neergezet. Tot nu toe heeft het Haarlemse bedrijf geneesmiddelen vervaardigd, die in het bijzonder worden gebruikt tegen ernstige reumatische ziekten en die zijn afgeleid van de bijnierhormonen. Na de totstand koming van de nieuwe fabriek zal wor den begonnen met de vervaardiging van chloorthiazide, dat onder de naam Chlo- tried in de handel zal worden gebracht. Dit geneesmiddel blijkt verrassende re sultaten op te leveren in de strijd tegen oedeem, een verschijnsel dat bij defecten aan hart, nieren en weefsels optreedt. In vele gevallen blijkt het een levenred dende werking te hebben. Gisternacht tussen half één en één uur is het tot een botsing geko men tussen acht man van de Utrechtse politie en een honderdtal eerstejaars studenten van de studentenvereniging „Unilas" te Utrecht. De student D. van L, uit Zeist kreeg daarbij een hersen schudding en is naar het stads- en aca demisch ziekenhuis overgebracht. Omstreeks half één gisternacht werd in de societe-t van „Unitas" het verbroederings feest gevierd. Traditiegetrouw werden Je juist geïnstalleerde eerstejaars naar bui ten gelokt Daarna werd de deur van de societeii gebarricadeerd en moesten zij maai zien, dat ze binnen kwamen. Volgens de lezing van de politie zou een der studenten toen een agent met een fiets pompje te lijf hebben willen gaan Onmiddellijk werd assistentie ingeroepen In totaal acht agenten hebben toen de jcelende groep uiteengejaagd, waarbij gebruik werd gemaakt van de wapenstok. Toen de rust hersteld was vond men, aldus de politie, 25 meter van het strijd toneel de student D. van L. op de grond liggen. Zij kon niet mededelen of de ver wondingen die de jongeman had opgelo pen het gevolg waren van slagen met de wapenstok Volgens een gistermorgen door de se naat van „Unitas" gegeven verklaring over het voorgevallene, sommeerden en kele pei surveillance-wagen gearriveerde agenten de eerstejaars binnen twee mi nuten in de sociëteit te verdwijnen. Enige seconder, later sloegen zij zonder verdere waarschuwing met de knuppel op de eer stejaars in, die zich niét in de inmiddels door de ouderejaars gebarricadeerde socië teit konden begeven. Eerstejaars, die ver ward raakten tussen de voor de sócieteit geplaatste fietsen werden afgeranseld. Een van hen werd ongeveer 25 meter ach terna gezeten en terwijl hij op de grond lag nog geslagen. Hij werd vervoerd naar het stads- en academisch ziekenhuis, al waar een hersenschudding werd gecon stateerd. Een lid van de novitiaatscom- nussie, die bij de agenten trachtte te be middelen. werd door viier van hen met de knuppel bewerkt". Horizontaal: 1. vogeleigenschap. 4. schaakterm 7. jongensnaam 9. bericht 10. meisjesnaam 12. deel v. h. jaar 13. pers. vnw. 14- telwoord 16. ambtshalve (lat. afk) 17. vervoerbedrijf (afk) 19. rang in het leger (afk) 20. pers. vnw. 21, zangnoot 22 eenheid v. kracht (afk.) 24. landbouwwerktuig- 26. uitroep 27. zang stem 29. verlaagde toon 31. graansoort. 33. vogel 36, ruw 27. deel v. Sumatra 38. pl. in Gelderland 39. lang dun stuk hout. Verticaal: 1. vernis 2. pl. in N—Holland 3. naaigerei 4. maand 5. rivier in Italië 6. jongensnaam 8. zangnoot 9. familielid 11, de onbeleende 12. inhoudsmaat (afk) 15. klein persqon 18. baardje 19- watering 22, huidopening 23. laatst leden (afk) 25. deel v. e. huis 26. deel v. h. lichaam 27, eng. voorzetsel. 28. fr. pers. vnw- 30. mu-> ziekteken 31. meisjesnaam 32. natuurkun- determ (afk) 34. hetzelfde (afk) 35. tocht-< je. De Zeekrjjgsraad heeft de 30-jarige lul- tenant-ter-zee tweede klasse van de Ko ninklijke Marine-reserve H. A. van W. wegens het plegen van malversaties met duikstaten veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst. Luitenant van W. had deze staten, aan de hand waarvan het personeel een duiktoelage wordt ver strekt van 30 cent voor iedere minuut, die onder water wordt doorgebracht, ook ge tekend en ingediend voor perioden waar in in het geheel niet wag gedoken. Bij de behandeling van deze zaak voor de Zeekrijgsraad noemde de president mr A. Veldman bet gedrag van beklaagde „misselijk en onwaardig". Tevergeefs had hij ook naar het motief voor deze daad gezocht, aangezien luit. Van W. fi nancieel niet in moeilijkheden verkeerde. De fiscaal mr. N, Spoor, verklaarde in zijn requisitoir met ontsteltenis en onbe hagen van deze zaak kennis te hebben genomen. Ook de vlootpredikant, door Tsjeoho,Slowakije en West-Duits- Zes voetbalvelden en twee tennisba nen, die deel uitmaken van het nieuwe gemeentelijk sportpark aan de Konin gin Juliana-weg te Zaandam zijn tenge volge van een dijkdoorbraak onder wa ter gelopen, en voor de eerstkomende weken volkomen onbespeelbaar gewor den. De doorgebroken dijk ligt rond een ter rein waarop in de naaste toekomst het streekziekenhuis voor de Zaanstreek zal worden gebouwd. Twee doorbraken die vorige week zijn geschied maakten twee voetbalvelden onbespeelbaar. De enorme watervloed, die gistermorgen van het ter rein afkwam noodzaakte het sportpark voor alle wedstrijden te sluiten, omdat er geen enkel droog veld meer is. De gedu peerde verenigingen zijn Z.F.C., V.V.Z en Zaanlandia. Het is gebeurd: op de vierde dag van de 33e Internationale Motorzesdaagse heeft het Nederlandse Vaasteam straf- punten opgelopen en is daardoor eigenlijk uitgeschakeld voor de Zilveren Vaas. De pechvogel va,n deze zonnige dag eindelijk hebben de rijders dan toch de zon gezien was captain Ton Bakker, die in de tweede ronde moeilijkheden met zijn rem kreeg. Weliswaar zag de man uit Wassenaar kéns in acht minuten nieuwe remsohoenen te monteren, doch om het tijdverlies goed te maiken moest hij veel risico's nemen, te veel. Bakiker maakte een val en beschadigde daarbij zijn ont steking. Drie kwartier lang heeft de Ne derlandse captain daarna moeten „sleute len" en uiteraard zag hij geen kans deze 45 kostbare minuten achterstand geheel in te lopen. Het kostte hem 41 strafpunten Nog een Nederlander liep strafpunten op, dat was Gerrit Aaltink, die voor de vierde maal een lekke band kreeg. Acht strafpunten werden op zijn lijst bijge schreven zodat zijn totaal thans 20 is Nog steeds is het zilver dus binnen zijn be reik al nadert hij de grens 25 straf punten bedenkelijk. Zeven Vaas-teams zijn nu rog zonder strafpunten, Oostenrijk A, Tsjechoslowa- kije A en B. Polen A en B. Zweden en Duitsland. De strijd om de International Trophy, de hoofdprijs van deze zesdaag se. gaat nog steeds tussen de teams van Italië, land. Vijf Nederlandse rijders hebben he-t goud nog binnen h-un bereik: Dick Mul ler, Jan van Dobben, Piet den Haan, Willy van Ommeren en Anis Plevier. Arie Vrolijk, die op de eerste dag een straf- punt opliep en daarna „foutloos" heeft ge reden, heeft zijn kansen op he-t zilver aan merkelijk vergroot, door ook op deze zware vierde dag voortreffelijk te rijden Ondanks het zonnige weer is het we derom een moeilijke dag geweest voor de 166 deelnemers die 's ochtends bij een bewolkte hemel van start gingen: voor acht werd het de laatste dag zodat vrij dag nog 158 rijders mogen vertrekken, van hen zijn er 138 zonder strafpunten. Vandaag zal wederom het traject van donderdag moeten worden afgelegd, al leen in omgekeerde richting en de delen die er ditmaal uit waren gelaten zullen vrijdag w e 1 moeten worden gereden, op nieuw wordt dan het hoge A-gemiddelde aangehouden. Een vreemde e-n trieste gewaarwording had op deze vierde dag de Engelsman Martin Dinsdag moest deze rijder van het Britse Trophy-team de strijd staken om dat zijn ontsteking defect was geraakt. Toen Martin anderhalve dag later zijn machine uit het pare. fermé haalde, even de bougies schoonmaakte en een trap op de kickstarter gaf liep zijn motor meteen weer. Mooi en regelmatig wie hij was opgebeld, kon zich nauwelijks indenken dat beklaagde zich aan deze fei ten had schuldig gemaakt, uitenant Van W. is nog nimmer gestraft en hij werd in dienst zeer goed beoordeeld. De fiscaal acht het niet uitgesloten, dat er een af spraak bestond tussen beklaagde en de bootsman, die de duikstaten moest opma ken doch zekerheid hieromtrent bestaat niet, omdat iedereen van het personeel deze commandant wenst te sparen. De fis caal achtte het echter vooral bezwarend, dat luitenant Van W. met deze malver saties was doorgegaan, ook nadat hij door, een andere officier, lager in rang, was gewaarschuwd. Verticaal 1. er, 2. loki, 3. pil, 4- r.-k., 5. and, 6 sela, 7. it, 9. oase, 11. eens, 13. mm 14. a.m., 15. lasso, 17. opera, 19. peluw, 21. esp., 22. sta, 26. oran, 28. drop, 30. idem 31. dr, 32. l.k.. 34. uier, 36. a.t.o., 38. oor, 39 tu, 40 ot, 42. na. radio en felevisi Uitzending: vanuit Engels Transit Camp Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Vrijdag 22.00 Barakkenballade 22.30 Hersengymnastiek 23.15 Verzoekplaten 00.30 Sluiting te ZATERDAG 27 HILVERSUM I. 402 SEPTEMBER m. 7.00 VARA. 19.30 VPRO. 10.00 20.00-24.00 Gramm. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nwï.' 21.15 Hoorsp. 22.30 Gramm. 22.45 Avondgebeden 23.00 23.06 Nws. VPRO. 10.20 VARA. VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym 7.23 Gramm. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gramm. 10.00 Causerie 10.05 Morgenwijding 10.20 V.d. vrouw 11.05 Lichte muz. 11.20 Buitenl. weekoverz 11.35 Sopr. en piano 12.00 Orgelspel 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gramm. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia 13.20 Hammond trio 13.45 Sportpraatje 14.00 Lichte muz. 14.25 Fries progr. 14.50 Harmonie-ork. 15.15 Boek- bespr 15.35 Kamerork. 16.35 Caus. 16.50 Gramm 17.20 Gramm. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 1820 Dansmuz. 18.50 Gramm. 19.00 Ar tistieke staalkaart 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 Caus. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20.40 Me- tropole ork. en soliste. 21.20 Socialistisch comm. 21.35 Cabaret 22.05 Trombone-ens. 22.30 Waar blijft de tijd 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gramm. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-2400 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V.d. jeugd 7.40 Gramm. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gramm 8.50 V.d. vrouw 10.00 Vd. kleuters 10.15 Gramm 10.30 Ben ie zestig Ü.OO V.d. zieken 11.45 Gramm. 12.00 Angelus 12.03 Gramm. 12.30 Land- en tuinb. meded. 1233 Gramm. 12.50 Act. 1300 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Lichte muz. 13.45 V.d. jeugd 14.00 Idem 14.10 Gramm. 1420 Ork. conc 14.45 Kron v. letteren en kunsten 15.20 Gramm 15.40 Boek-: bespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans 16.20 V.d. jeugd 17.00 Engelse les 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 Gramm. 18.45 Vragenbeant- woord. 19.00 Nws .19.10 Act. 1920 Caus. 19.35 Ka merork. en solist 20.30 Ja, met mij 2035 Ge var. progr. 21.55 Caus. 22.05 Amus muz. 22.35 Wij luiden de zondag in 22.35 Gramm. 2240 Uit het Boek der Boeken 22.50 Avondgebed en liturg kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto 23.25- 24.00 Gramm. Engeland BBC Home serv. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.25 Filmmuz 12.55 Weer- ber. 13.00 Nws 13.10 Gevar. progr. 13 40 Gramm 17.00 18.15 V. d. kind. 17.55 Weerber. Stad en land 18.45 Gevar. 18.00 muz. Engeland, BBC light progr. 1500 en 247 n» 12.00 Lichte muz. (Om 12.30 Nwa.) 12.45 Sport 13,10 Ork. conc. 13.45 Film 14.10 Lichte mu*. 14/40 Sport 15.05 Gramm. 15.15 Sport 15.20 Gramm. 15.30 Sport 18.00 Gitaar-club 18.30 Jazz- muz. 19.00 Journ. 19.24 Sport 19.30 Nws. en gevar. progr. (Om 20.30 en 21.30 Nws.) 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.00 Gramm. (Om 23.30 Nws.) 23.5524.00 Nws, NDRWDR 30» m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Hammond orgelspel 13.30 Jazzmuz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Licht progr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Schlager* 19.00 Nws. 19.30 Koormuz. 20.00 Lichte muz- 20.15 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Symf. ork. en solist 22.35 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Lich te muz. 1.00 Idem 1.155.30 Gevar. muz. Frankrijk 8, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gramm- 13.53 Ork. conc. 14.40 Nationaal Ork. 15.46 Oi'k; conc. 16.28 Idem 19.02 Nationaal ork. 19.40 Gramm. 20.30 Hoorsp. 22.00 Gramm. 22.50 Ork» conc. 23.5324.00 Nws. Brussel 324 m. 12.00 Gramm. 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.4» Gramm. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscooP 14.30 Gramm. 15.00 Accord, muz. 15.15 Ritm- muz. 15.45 Accord, muz. 16.00 Gramm. Engelse les 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper 17.20 Gramm. 18.00 Wereldtentoonst. 18.30 V. d. som- 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonst. 20.00 Omr. oi'k- 21.00 Gramm. 21.15 Amus. ork. 22.00 22.15 Verz. progr. 23.00- Nws. 23.0524.00 Gram'*1 Brussel 484 m. 12.15 Gramm. 12.54 Idem 13.00 Nws. 13.10 'A\°' mium-cocktail 14.00 Hoorsp. 16.00 Zang en no 17.00 Nws. 18.42 Gramm. 19.30 Nws. 20 0U Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Gevar. ro^1' 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. TELEVISIE KRO: 17.00 V.d kind. NTS: 20.00 Journ. weeroverz. AVRO: 20.20 Weekendshow. 21 1 Filmkron. 21.35 Quiz. DUITS progr.. 17.30-18.30 Gevar. progr. 1#®?' 19.30 Hief ünd heute 20.00 Journ. 20.15 FiltnreJjj 20.35 Quiz 21.15 Gevar progr. Daarna: W<>0 v.d. zondag. FRANS-BELG, progr.: 17.30 Wereldtentojïi stelling 19.00 La Pensée et les Hommes I»* Feuilleton 20.00 Journ. 20.30 Onbekend Daarïl Wereldnieuws. 19.0* «JjO Nws. I Amus. progr. 21.15 Feuilleton 21.40 Quiz 19.301 Nws. VLAAMS-BELGISCH progr.: 15.30 V.d. 16 30-17.30 Rendez-vous der Naties 14.10 Hoorsp. ,15.10 Omr. conc. ..1.630 Onbekend uitz. 19.30 Nws. 19.45 De week in beeld 'gfiQ nor je Sai: G vee hoo tot alle opg raai ove klaj M die ten, -jaa onzf ta de geei is t den M ovei en zulli Pen. telle Sain Ze nieu ever ten verl de t Ni teel Plag dan crea Wasl gine Zc raad IVaa ze ti knijj Wari ren vièr: op e koop Tj die hote goed toch hebt tvasr onde derei W: leuki Ee: In di ÏTop 'e m hem: Prijk aant; Ier bitgi: hekk he in taal iongi tvare Ee: 'lech kenn te zo voor; tford «anti Vai p.elk hiviè «an Me he fa hen hiode

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6