De SNOEKHENGELS Behoorlijke vangsten gingen op deze uit in Kethel eerste snoekdag Het gouden feest van de r.-k. middenstand sp ONDER DE DRIE KRONEN... Geheugen-hulp Diplomazwemmen door brigade leden in het Sportfondsenbad L. BOER's Visbedrijf Öuer de. Een jubileumboekje en een groots programma K.V.G.-verdiepingsdag op Bouvigne Hoopgevende enquête Damwachter Op de Hoogstraat 174 (bij de Dam) is het Kledingmagazijn VAN DER VEER 27.50 Hooc^Tfevmr Jaarvergadering Singel- kajotters .y NSC DONDERDAG 2 OKTOBER 1953 PAGINA 2 HEREN KERKZANGERS OPBRENGST COLLECTE NAT. RECLASSERINGSDAG VULPENHOUDERS ALLE INDISCHE EN CHINESE PRODUCTEN nieuwe schledamsclie courant DIRECTEUR EUROPOORT DE PRIJSUITREIKING BIJ DE L. T. J. PASSAGE THEATER k 'it® P: M BOERENLEENBANK IN NIEUW GEBOUW H IE-OR CHUNGKING SVV 2—SPARTA 2 /IV ROTTERDAM: Sinds de vijvers rond het sportvelden-; Alles wat maar oen beetje de maat complex en in de naaste omgeving van ,had werd met enkele uitzonderingen bad ,,Groenoord" door de vergunninghou- mee naar huis genomen. Niet iedere ver ders van de plaatselijke hengelaarsvere- gunninghouder kan zich de weelde gunnen niging bevist mogen worden, heeft men op een werkdag eens lekker te gaan snoe- herhaaldelijk kunnen constateren, dit in ken. De meesten moeten het van het week- dit viswater „Esox Lucius", ofwel de einde hebben. Ook zij willen de voor ve- snoek veelvuldig voorkomt. Zij die met len ongekende sensatie van't hobbel krij- de worm op zeelt of baars visten, kre- gen genieten om dan later met trillende gen maar al te vaak een snoeksprint aan benen een flinke snoek te drillen en hem de haak. terwijl ook enkele groteïe exam- dan uiteindelijk aan land te brengen. Een plaren een malse worm niet versmaden ware sportvisser zal dit begrijpen en ook met een voor hen noodlottig gevolg. zijn medebroeder hengelaar graag die Gisteren was het dan de dag, dat de jacht Op deze felle rover officieel géopentf werd. kans gunnen. Al is de jachtdrift nog zo groot, hengelaars houdt met dit alles re kening. Heb je eenmaal een mooie snoek in het leefnet en vang je later een klei- Er is bijna geen water waar heer Esox nere onthaak hem dan voorzichtig, geef niet een ware terreur uitoefent onder hem een tikje op de schouder en zeg „Sa- zijn mede waterbewoners. Bij vóorkeur iuut makker, tot een volgende keer". vlak onder de wal in sloten en vaarten ligt i de veelvraat tussen riet en groen verscho len om zijn prooi op een gegeven mo ment als een furie te bespringen. In me ren en plassen ligt hij bij voorkeur ook op de bodem of in 'n vaargeul, bijna onop gemerkt wegens zijn schutskleur. Wee de arme vis. die dan naarstig scharrelend op de bodem binnen het bereik van zijn enor me kaken komt. Legio zijn de verhalen, al of niet doorspekt met onvervalst hen- gelaarslatijn, welke in omloop zijn met betrekking tot 't gewicht en lengte, welke deze knapen kunnen bereiken ofwel van de hoeveelheid vis, die in de magen van zulke gevangen monsters wordt aange troffen. Een van de vaste punten in het jaar programma van hei Katholiek Vrouwen gilde is een verdiepingsdag. Niet altijd op dezelfde plaats en op dezelfde tijd, maar wel altijd met hetzelfde doel: de leden ook op godsdienstig gebied tc verrijken. Dit jaar had men gastvrijheid gezocht en gevonden op Bou vigne. Bouvigne heeft een goede naam: dames, die er al eens geweest zijn. gaan graag weer mee en anderen Willen het eens proberen. Dit De aasketeltjes van de snoekjagers van bleek uit .het verheugend aantal deel professie waren goed gevuld en hun spul len puik in orde. Ze zijn er al vroeg op uit getrokken en ieder voor zich wist wel een plaatsje waarvan hij zeker wist. dat er een snoek zijn jachtgebied had. Op stille avonden, turende op de dobber was me nigeen geschrokken van de enorme klap op het water als zo'n heerschap voor het slapengaan nog even een prooi besprong. Men had deze plaats goed onthouden en op deze wijze werden er gisteren dan ook heel wat snoeken en snoekjes geland. Men mag nu wel eens zeggen, „snoek kan je vangen alleen wanneer de wind over het water giert" niets is ook nu weer min der waar geweest. Maar al te graag werd de gemakkelijke prooi gegrepen, al werd hier voor de meeste snoeken gelijktijdig het doodvonnis getekend. Het mag geen roofbouw worden Wij zijn er van overtuigd, dat de snoek- stand in dit mooi gelegen viswater groot is en misschien wel té groot. Wanneer men echter doorgaat op deze wijze de jacht voort te zetten, dan zal er erg gauw geen snoekje meer over zijn en dat is nu net niet de bedoeling. neemsters; met 58, verdeeld over 2 bussen, is men zich dinsdag ji, gaan „verdiepen", ondanks de stromende regen, in de beste stemming. De dag werd geleid door de rector van Bouvigne, een jonge, welsprekende pries ter. die modern georiënteerd de aandacht niet vestigde op de vele rand- aspecten van ons geestelijk leven, maar rechtstreeks het wezenlijke voor de geest plaatste: God.... wat zie ik in God, hóe zie ik Hem. hoe is mijn houding tegen over Hem; doe ik mee met de heersende tendens om Hem te veel naa.r me toe te halen, Hem zo te verfoleinen, Hem a:ls het ware dienstbaar te maken aan mijzelf in plaats van Hem in Zijn eigen hoogver heven waarde te laten en mij aan Hém op te trekken. En na d« middag: hoe is mijn geloof in Hem, is dat een simpel aanvaarden van een reeks stellingen, of is het echte over gave. Deze conferenties stonden op hoog peil. Nu is voor d« dames, die voo,r het groot ste deel bezige huisvrouwen zijn, lang stil zitten en geconcentreerd luisteren zeker een inspanning; maar voor degenen, die zich deze inspanning hebben getroost, heeft het woord „verdiepingsdag" zijn volle waarde beslist gekregen. De dag werft besloten met een gedialo- geerde avondmis. De dames van het Gilde ontmoeten elkaar meestal alleen op bij eenkomsten of excursies en zelden aan de gemeenschappelijke dis, die de Heer bereidt in de Eucharistische viering. Daar om was dit in liefdesgemeenschap bijeen zijn een rijk besluit van een rij-ke dag. De ontvangst op Bouvigne was, zoals altijd, hartelijk en royaal. Op Bouvigne wéten ze. dat, wie „uit" is óók op een verdiepingsdag het graag een beetje feestelijk heeft en aan dat verlangen komen ze met uitstekende en verzorgde maaltijden tegemoet. De cateclhiste, die deze dag speciaal verzorgde, mej. Ter Herg. heeft vooral in de namiddag door prettig over het Bouvigne-weirfc te vertellen en iets moois van P. v. d. Meer de Walcheren voor te lezen, het hare er toe bijgedragen, dat deze verdiepingsdag volop geslaagd mag heten. Wij herinneren u aan de hedenavond te houden repetitie voor de Lourdesavond ep 30 oktober a.s. In gebouw Arcade staan om 8 uur de directeur en uw col lega's te popelen om iets moois te kun nen brengen. Stel hen niet teleur. Comité Kath. Schiedam De collecte, gehouden °P de Nationale Reclasseringsdag van 27 september jl., heeft voor Schiedam de volgende op brengst opgeleverd: Lijsten; 2.188.30 (1957: 2180,65; straatcollecte 1.341.09 U957 352,55); totaal 3.529,39 f1957: 3038,20). Het behoeft geen betoog dat het comité deze collecte als geslaagd beschouwt en alle medewerkers hartelijk dank zegt. PASSAGE SCHIEDAM ZUID -HOLLANDS C H E KANTOORBOEK HA N DEL De enquête aangaande het bezoek aan toneelvoorstellingen, welke hier te lande gehouden is, heeft hoopgevende uitkom sten verschaft. Men kon lezen, dat de te rugloop bij bepaalde toneelgezelschappen voornamelijk te wijten was aan een slech te keuze van de stukken. Televisie mag als concurrent voor het echte toneel opgetreden zijn, het blijft een feit, dat het echte toneel nog steeds trekt, mits er maar iets beters geboden wordt dan op het witte scherm. Eigenlijk viel dit reeds van te voren te beredeneren. Want de radio bewees al veel vroeger, dat een dergelijk commu nicatiemiddel tevens een propagandamid del is. Wat men voor de radio hoorde, wil de men toch ook weieens graag in leven dén lijve zien. Nu kan de televisie zich met dat „le vende lijve" enigszins vergelijken, zal men zeggen. Doch de creatie van een ac teur of actrice vermag toch altijd het bes te genoten te worden, wanneer er geen en kele bemiddelende instantie bestaat. Wie van toneel houdt en het naar waarde weet te waarderen, blijft het trouw. Mits Het is reeds gezegd, mits er goede stuk ken worden gekozen en gespeeld. Het Rot terdams Toneel is met name aangewezen als een gezelschap, hetwelk niet erg ge lukkig in zijn keuze is geweest. Wij hier in Schiedam zijn er in belangrijke mate op aangewezen. De enquête zal vermoede lijk de leiders ervan een nieuwe richting wijzen. Intussen slaagde de Katholieke Kring er, ondanks enigszins sombere vermoedens aangaande de concurrentie van film en televisie in de eerste ondervindt ook al weer de concurrentie van de laatste een goed gevulde zaal te krijgen bij de opening van het toneelseizoen. Hiermede werd aangetoond, dat er heus nog mogelijkheden zijn. Het wakkere be stuur kan er het vertrouwen uit putten, op de ingeslagen weg voort te mogen gaan. Er zijn inderdaad nog altijd perspectieven, bij een wijs beleid. MGR. NOLENSLA AN 850 - TELEFOON 87045 (tussen dr. Wtbautplein en Nwe Damlaan) VOOR UW RIJSTTAFEL o.a. Tahoe - Tempeh - Taugé enz. Dagblad voor Schiedam en omstreken r. 80ste Jaargang No, 23796 DAM IS SCHIEDAM TELEFOON Mil! POSTREKENING NR. 5 0 4 I ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f OJO per mm-hoogte. BIJ contract speciale tarieven. KAMPIOENEN t*>t 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 cu Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge. sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentie- A BOBNXMENTEN per kwartaal, f 2M maand en f 0.59 per week. In ons bericht o-ver de directeur van het nieuwe café-restaurant Europoort aan de Maasboulevard werd diens naam onjuist, weergegeven. Deze luidt: P. D. Louwerse. Met een woord van welkom voor de geestelijke adviseur, pater Kerklaan, de voorzitter van de plaatselijke afdeling L.T.B., de heer L. J. Lansbergen, aan de aanwezigen, werd de bijeenkomst geopend door de heer P. v. Vliet, de voorzitter van de commissie, die de laatste Jong veedag organiseerde. Op de groene tafel, waarachter de Jongveedag-commissie zetelde, lagen de prijzen uitgestald, die aanstonds zouden worden uitgereikt. We zagen hierbij eni- zeer instructieve boekwerkjes, vele medailles en hoog daarboven stak de gro te wisselbeker uit, door de L.T.B. afd. Kethel geschonken. Op verzoek van de voorzitter „reikte" de notabelste der vak lieden. in de zaal aanwezig, nl. de heer L. J. Lansbergen de prijzen uit. Deze taak werd intussen halverwege de uitreiking. oP verzoek van de heer Lansbergen overgegeven aan de heer R- C. v. Wegen, hoofd van de Lagere Land en Tuinbouwschool te Delft, die iets la ter arriveerde. Waarbij natuurlijk niet bewezen is dat laatstgenoemde notabeier is. maar gezien z'n beroep, wel meer van de tongriem gesneden. Alle prijizen kunnen we onmogelijk nog eens vermelden. De prijswinnaars zijn al bekend gemaakt. Een uitzondering voor de kampioensprijs, de wisselbeker. Die ging naar de heer A. G. v. Vliet. Na de plechtigheid dankte J. v. Noordt namens het bestuur van de L.T.J., de or ganiserende commissie voor alle arbeid verricht, om deze zesde Jongveedag te doen slagen. Zoals we reeds vroeger schreven was dit jaar de belangstelling voor deelneming aan deze zesde opfokwedstrijfi minder. De vier sprekers van deze avond hebben daar wel degelijk aandacht, aan geschonken. Van allen ging op een andere wijze het verzoek uit tot meer deelneming bij Da heer L. J. Lambergen 'overhandigt de kampioetiswisselbeker aan de de 'v^hoUnV^06 j „-„Lon pauze vertoonde de heer J. v. heer A. G. van Vliet, als unnnaar m de groep oudere pinnen. paasen, uit Den Hoorn, enige grappige I filmpjes. Het Passage Theater prolongeert voor de tweede maal de film: „The Bridge on the river Kwai". i»i| a rim. WÊÉÊffiW&M X y$.i-Ml i i De plannen voor de bouw van een nieuwe zetel voor de Boerenleenbank In Kethel, die enigszins gestagneerd hebben, zullen thans ten uitvoer worden gebracht. Reeds vrijdagochtend a.s. zal de eerste paal geslagen worden voor een gebouw in het z.g. bungalowtype, dat onder ar chitectuur van de Schiedamse architecten Chr. C. Kluyven en L. J. Boogert verrij zen zal. Het zal het eigenlijke bankgebouw, met kantoorruimte en wachtkamer, alsmede de kassierswoning omvatten. De eerste paal wordt geslagen door de directeur, de heer A. de Vette. Het gebouw komt aan de Schiedamseweg langs de nieuwe verbindingsweg tussen deze weg en de Vlaardingerweg, waar thans alleen nog de christelijke noodkerk „De Ark" staat. De totale oppervlakte van deze nieuwe zetel van de Boerenleenbank, die modern zal worden ingericht, is 693 vierkante meter. Het bungalowtype houdt in. dat alles zich gelijkvloers bevindt. Dank zij de goede zorgen van de feestcommissie is thans als eerste opedbflre uiting van feestvreugde ter gelegenheid van het gouden feest van de afdeling Schiedam van de B.-k. Middenstandshond een keurig jubileumboekje versohenen. Hét is voorzien van een pakkende, stijlvolle omslag, vervaardigd door André Henderickx en het bevat" behalve het programma van de feestviering een kort historisch overzicht, alsmede enkele bijdragen van vooraanstaande persoonlijkheden. Deze vangen aan met een hoogst waarderend woord van kanunnik deken R. J. Reijnen, die uiteraard de nadruk legt op de noodzakelijkheid van een principiële organisatie. Burgemeester Peek maakt in zijn woorid vooraf interessante opmerkingen avond zullen medewerken: Christine Spie renburg, Bert Robbe, Jan Oradi. Diana Darantie, Henk Bouwman e. a. Muzikale medewerking: Tonny Schifferstein en zijn kwartet. Woensdag 15 oktober om 2.30 uur wordt een kinderfeestmiddag in de grote zaal van „Musis Sacrum" gegeven. Het is een filmvoorstelling met verrassingen. Tenslotte maandag 20 oktober een feest avond voor de jongeren met een non stop programma in de grote zaal van „Musis Sacrum". Medewerking verlenen het Dans- orkeSt der Koninklijke Mariniers, afgewis seld met klein cabaret. Het bestuur van de jubilerende afdeling, die haar feest zonder tijfel temidden van een grote belangstelling vieren zal, wordt gevormd door de heren A. M. Schoof, voorzitter, J. Th. M. Bertels, vice-voorzit- ter, L. A. D. Brounts, penningmeester, J. H. B. Vredebregt, secretaris, geeste lijke adviseur Is kapelaan N. Bijnsdorp. De groep van zelfstandige middenstan ders heeft in Schiedam steeds een be scheiden rol gespeeld. In zekere zin is dat ook niet te verwonderen; in een stad met overwegende arbeidersbevolking en gele gen naast een metropool zijn de omstan digheden niet gunstig voor een bloeiende winkelstand. En uit zichzelf worden deze omstandigheden niet beter. Dat kan alleen bereikt worden wanneer de koopkracht van de bevolking stijgt en de middenstand dan voldoende ver- Extra voordelige aanbiedingen in KOSTUUMS REGENJASSEN DEMIES JEKKERS WINTERJASSEN TERLENK A-P ANT ALON S 45°/o wol NEW BELT-PANTALONS Jrt "TC met elastische ceintuurt" De heer F. Giesen uit de Westpolder- straat 17b in voormalig Kethel vdng gis teren 'tijdens zijn eerste snoekdag dn het seizoen een snoek. Het was een manneitjes- snoek, een zg. jager met een lengte van 82 cm. Er werden heel wat van deze rovers gevangen, maar deze spande toch wel de kroon. Gisteravond hield de (V)KAJ Singel parochie de traditionele jaarvergadering. Uit het uitvoerige jaarverslag van de secretaris. Harry Kreuger. bleek wel duidelijk, dat het afgelopen Verenigings jaar voor kajotters(sters) een jaar gewor den is vol activiteiten, getuigende van een geest v«n vooruitstrevendheid en samenwerking. De penningmeester, Glel Rulgrok. wist de touwtjes aan elkaar te knopen en kwam met een gunstig kassaldo uit de bus. De inkomsten uit de bar lever den tevens een duidelijk bewijs, hoe ge zellig het daar boven in het kraaienest altijd is. De aalmoezenier, pater Mulder o.p., uitte in een kort woord zijn tevreden heid over de gang van zaken in het nu afgelopen jaar. „Geestelijke weerbaar heid" moet ook in het komende jaar de slogan zijn van de kajottersgemeensehap. Deze gedachten naar buiten uitdragen in een tijd waarin het de wereld ontbreekt aan ,.de gemeenschap der liefde", blijft voor de ka,jotters één der belangrijkste taken, aldus pater Mulder.'Na een ge houden verkiezing ziet het nieuwe be stuur der (V)KAJ er als volgt uit: Harry Zoals iedere week stond de „chroniqueweer naar rechts in de file, volgens de roep. De laatste wist niet bij benadering scandaleuze" weer bijna geheel in het te- kantonrechter een zeer gevaarlijke ma-hoeveel biertjes enz. hij verschalkt had. ken van het verkeer We vragen ons wel noeuvre, daar er een kruispunt naderde.; Dat was dus het ruime sop! eens af wat de kantongerechten zouden De directeur ontkende zelfs de mogelijk-; F. N, te Maassluis was in een woning moeten aanvangen als dit verkeer eens 1 heid van het geval, doordat zijn slee „vól i getrokken zonder vergunning. De eige- „„.„„v, Amrioono Kloot hot naar is een edele mensenvriend: N scheidenheid biedt om deze vermeerder de koopkracht ter plaatse op te vangen. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat de Schiedamse middenstand het belang van deze ontwikkeling heeft ingezien en zich heeft verenigd om gezamenlijk 't hoofd te bieden aan de zich voordoende moeilijkheden. Dan komt de voorzijter van de interdio cesane r.-k. middenstandsbond in de bis dommen Haarlem en Rotterdam, de heer F. C. de Hosson met een gelukwens, waar in hij speciaal hulde brengt aan de na gedachtenis van het oud- hoofdbestuurslid en het,, verdienstelijke afdelingsbestuurslid de heer A. J. C. van Oppen, die slechts korte tijd als voorzitter fungeerde, maar een grote en stille kracht achter de scher men is geweest. In dit gedenkboekje wordt hem de nodige eer toebedeeld, terwijl er bij de officiële herdenking vermoedelijk nog wel hulde aan deze verdienstelijke figuur zal worden gebracht, wanneer de mannen uit het verleden zullen worden herdacht. De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden- Maas, de heer C. H. Buschmann spreekt eveneens een woord van gelukwens en waardering voor het ten bate van de mid denstand verrichte werk, terwijl de vice- voorzitter, de heer J. Th. M. BerteH, een speciaal woord van hulde brengt aan de huidige voorzitter, de heer A. Schoof, die sinds 1953 als zodanig bergen werk heeft verzet, maar reeds sinds 1933 be stuurslid van de afdeling is en in 1936 se cretaris werd, ook grote activiteit ontplooi de als voorzitter van de Schiedamse Mid denstands Centrale. De lectuur van het historisch overzicht is alleszins interessant. In grote lijnen heb ben we de historie van de afdeling reeds in onze krant van zaterdag weergegeven. Omtrent de feestelijke viering hebben we eveneens reeds het een en andere me degedeeld. We geven er hier inmiddels nog een overzicht van, daarbij opmerkend, dat het amusante gedeelte vermoedelijk aan een kleine verandering onderhevig zal zijn. Vrijdag 3 oktober is er een avondmis voor overleden leden 's-avonds te 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper. Zondag 12 oktober 1958 te 9.30 uur een plechtige H. Mis, die zal worden opge dragen in de parochiekerk van de H. Joan nes de Doper, door de geestelijke advi seur, met assistentie. Onmiddellijk na afloop van de plechti ge Hoogmis zal in gebouw „Arcade". _het feestontbijt plaats vinden. Des middags van 3 tot 5 uur zal het bestuur recipieren in de grote zaal van „Musis Sacrum Lange Haven 115. Maandag 13 oktober 's avonds 8 uur is er een grote jubileum feestavond m de gr te zaal van „Musis Sacrum". Aan Ceze CHINEES INDISCH RESTAURANT PRIMA KEUKEN Chinees Indisch - Hollands Menu Diners - Lunch - Soupers - Dagschotels en la carte OOK THUISBEZORGEN RUBENSl'LEIN 4 TELEFOON 65827 plotseling zon wegvallen en we weer sou- den „verkeren" in „die goeie ouwe tijd", d.w.z. die van vijftig, zestig jaar gelden, toen er weliswaar meer gedronken en bij gevolg meer gevochten werd, maar nie mand werd gegrepen voor achterlichtjes, voorllchtjes, niet uitgestoken armen enz. Die tijden komen echter nooit weerom en dat is gelukkig want ook hier geldt: „De een zijn dood is de ander zijn brood". automatisch is". Overigens bleek hét voor verd. meer een prestigezaak te zijn: Hij wilde zijn blazoen als autorijder in de wereld even hoog houden als zijnde mar- garinemerk! Natuurlijk achtte de pleiter het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd en vroeg vrijspraak en even na tuurlijk, achtte de officier dit wel gele verd en eiste f. 75 of 30 dagen. De rech ter gaf f. 50 of 20 dagen. v. B. te Wassenaar was gezellig aan N.v. P. te Vlaardingen rood met een brommen op de weg naar Delft. Plot- vrachtauto. Hij had geen rijbewijs en se)jng maakte hij met zijn brommer een; veri'eend' f ~2o'of 12~dagen v d B te werd hierom geverbaliseerd.De__a_ndere draaf .v,,n 180 ?raden> zonder eerst uit Geen voorrfng verleend met mocht er gratis wonen!- „Pas maar op", zei de officier, „er zijn gevallen, dat deze mijnheer een bewoner f. 350 per maand afperste". Zelfs de politie weet niet waar hij verblijf tl!" Eis en uitspraak: f. 15 of 6 dagen. We besluiten deze bloemle zing met de volgende „contribuanten". A. W. te Maassluis: met zijn auto een aanrijding veroorzaakt: f. 15 of 6 dagen plus f. 30 schadevergoeding. M. v. L. den Haag. Geen voorrang dag reed hij weer met dezelfde vrachtau to en weer zonder rijbewijs. Mr. Cos vond dit doubleren een zeer ernstig geval. Voor de eerste overtreding kreeg verd. f. 40.- boete of 16 dagen hechtenis, voor de tweede f. 50 of 20 dagen. Het verkeersbord stond er toch B, de G. te Rotterdam parkeerde op een plaats, waar niet mag geparkeerd worden. kijken natuurlijk, en bromde tegen een passerend motorrijder aan. ,Het gevolg was een valpartij en voor de motorrijder een gebroken grote teen! Nu ligt de mo torrijder te brommen. V. B. kreeg f. 40 of 16 dagen. C. v. d. B. te Vlaardingen was aldaar in botsing gekomen met een ander voertuig. Dit zou te wijten zijn aan een onjuiste ma noeuvre met de richtingaanwijzer. De Officier achtte echter het bewijs niet geleverd en vroeg ontslag van rechts- Gevolg: een bon. Op de zitting vai! 17 sept vervolging. De aanwezige verdediger hoef- 1.1, hield de G. bij hoog en bij laag vol, dat er op die plaats geen verbodsbord staat. Kreuger, voorzitter; Kees Lamgeveld,gCvai werd onderzocht en.laat er nu vlce-voorzitter; Giel Ruig rok. penning meester; Nol Wouters. 2e barbe'heerder. Tot secretaresse werd benoemd Mary Bokhorst, waarmede tevens een der VKAJ- sters |n 'het bestuur werd opgenomen. Als dank voor het vele voor de KAJ gedaan, werd de nu afgetreden vice-voorzltter, Anton Lourene, tot erelid benoemd. toch wel zo'n bord staan! De verbali sant, gehoord, moest echter toegeven, dat er wel enige ontdekkersgaven nodig zijn om dit voorwerp te.... ontdekken! De kantonrechter hield rekening met deze omstandigheid en veroordeelde verd. tot f- 2.50 sub, 1 dag hechtenis. A. v. d. B, directeur van een margarineconcern, wnd. de geen dienst te doen. aangezien de of ficier zelf het pleidooi had gehouden. De auto: f. 30 of 12 dagen. (Verd. vindt dit „erg kinderachtig" en gaat onmiddellijk in hoger beroep!) C. v. H. geen voor rang verleend f. 20 of 8 dagen. Z. te Delft reed op de Rott. Dijk op zijn motor met uursnelheid van 65 km.: f. 25. of 10 da gen. V. L. te Vlaardingen met auto geen voorrang verleend: f, 40.- of 16 dagen. H. J. te 's Hage geen voorrang verleend, f 5 of 2 dagen. H. F. te Vlaardingen Niet gestopt voor de stopstreep op de Rott. Dijk: f. 5 of 4 dagen. A. v. E. te Rotterdam gefietst zonder Kantonrechter ontsloeg verd van rechts- j achterlicht: f. 7.50 of 3 dagen. M. K. te vervolging. Als afwisseling in deze eento nige rij van gemechaniseerde boosheid kwamen nu enige slachtoffers van het sterke vocht. E. B. te Schiedam, recidi vist. stond terecht wegens openbare dron kenschap. De officier had de vorige maal beloofd, een volgende keer hechtenis te zullen vragen, maar dat dit verbaal da- Zaterdagmiddag 6pe-len de roodgroene reserves aan de Bosrand tegen hun Rot terdamse rivalen Sparta 2. De SVV'ers hebben met de overwinnin gen op ADO met 71 en »P DHC met 41 een voortreffelijke start gemaakt ip do hoogste reserveklasse. Tege-n de Spar tanen zal men echter op geduchte tegen- stand kunnen rekenen, ge-zien d-e seml- i derby-sfeer bij deze ontmoetingen. te 's Gravenhage reed met zijn slee op teerde uit de tijd voor de belofte, wilde de rijksweg. Om 'een voorligger te passe- i hij dit. volgens afspraak, nu niet doen ren haalde hij naar links uit, de linker- i Hij vond dat verd. opmerkelijk op de goe- richtingwijzer gaf dit aan. Toen de voor ligger nevenligger was geworden, bleek dat dé snelheid van beide voertuigen even groot was en verd. liet aan de ander voor rang. De verbalisant vertelde, dat ook de voorligger een voorligger had en de ma noeuvre zeer riskant zou zijn geweest. Verd. minderde vaart, steeds met uitge- de weg Was. daar hjj na de laatste keer niet meer dronken was geweest, althans ter zake geen bekeuring had gekregen! Hij vroeg en verkreeg voor verd. 15 of 6 dagen. Dezelfde vordering en pit- spraak golden eveneens wegens openbare dronkenschap. W. J. R„ destilateursknecht te Schie- stoken linker aanwijzer en ging ook zo dam en R. te Schiedam, zeeman van be- Rotterdam gefietst op verboden weg: f. 3 of 2 dagen. Mej. M. d. R. te Schiedam reed op de Appelmarkt met de fiets in verboden richting: 5 of twee dagen F. R. te Rotterdaqj niet gestopt voor stopstreep: f. 10 of 4 dagen. C. K. te Rot terdam achterlicht motor brandde niet: f. 15 of 6 dagen. J. de H. te Schie dam idem achterlicht fiets 5 of 2 da-gen. P. D. te Schiedam - id. achterlicht brommer: f. 15 of 6 dagen. G. W. te Schie dam voorrem bromfiets niet in orde: f. 5 of 2 dagen, v, G. te Leiden reed (per abuis) met zijn auto op verboden weg: f. 25 of 10 dagen. W. B. te Vlaardingen reed op een motor zonder rijbewijs: f. 25 of 16 dagen. De motor zal hem voor deze keer worden teruggegeven. F. N. te Schiedam had geen zegels geplakt voor zijn radio: f. 7.50 of 3 dagen. Passage-theater: The bridge on the ri ver Kwai, dagelijks 2 en 8 uur, op zondag 1.15, 4.30 en 8 uur (14 j.). Donderdagavond geen filmvoorstelling. Monopole theater: Achterdocht (18 jr), Werkdagen 2, 7, 9; zat. en zon. 3, 5, 7, 9. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. zondags van 12—17 uur. Tentoonstelling „De gesel van de oorlog". NACHTDIENST APOTHEKEN De-ze week: Apotheek Rembrand-t, Rem- brandtla-an 8. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL SINT-LIDflNA Hoofdgebouw Dam S: Volwassenen maandag 7—8 30: dinsdag 10—12 2—5 en r—8 30: woensdag 2—5 en 7—8 30 donder dag 10—12 en 2—6: vrUdag 2—5 en 1—8 30 zaterdag 10—12 en 2-41. J e u a d: woensdag 2—4; donderdag 45 zaterdag VRIJDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert v. Nes straat 120: Concert door het Rotterdams Kamerorkest, dir. Piet Ketting en m.m.v. het Rotterdams Opera Koor. Prog.: Opera fragmenten. 20 uur. BIOSCOPEN programma's van 26 sept. t.m. 2 okt. Arena: Als de kraanvogels overvliegen (14 j.) Capltol: Testptloot In nood (al.) - Centraal: Dal van de Vrede (14 J.) Cineac A.D.: De dokter van Stalingrad (16 J.) ci neac NRC: Actualiteiten (doorl. voorst.) (a.l.); Colosseum: Inspecteur General (a.l.) do.: De misstap van dokter Talbot (volw.) Harmonie: Heuvel der begeerte (14 jLu- mlère: Donker Parijs (18 j.) - Lutusca: Prijs de zeemaar blijf aan de wal (18 j.) Luxor: Dê laatste liefdesnacht '-volw Me tro: Scampolo (14 j.) - Passage-Schledam: Bridge over the nver Kwal (14 j.) - Prin ses: Laat mij niet alleen (18 j.) Rex: De Held van de ondergrondse (14 j.) Thalia: De gebroeders Karamasov (volw.) 't Ven ster: De dood van een wielrijder (voivv Victoria: Het zondagskind (a.l.). Wederom is gebleken, dat het bestuur en de instruerende leden van de Schie- damsche Reddings Brigade eengrote ac tiviteit ontplooien. Gedurende 1958 werd voor de 5e maal gelegenheid geboden tot het verrwetnmen van diploma's. Twee maal was dit voor diploma's op het ge bied van zwemmend redden en thans voor de derde maal voor diploma's van de K.N.Z.B. Niet minder dan 69 jongelui en ook en kele ouderen, die het zwemmen in briga- deverband hebben geleerd en/of verbeterd kwamen thans aan dc start. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de SRB werd gelegenheid geboden voor het verzwemmen van diploma 4 van de K.N.Z.B., waaruit blijkt, dat het be stuur alles doet om de zwémvaardigheid van haar leden te stimuleren. Bij de uitreiking van de diploma's stel de de voorzitter nog dit jaar een gelegen heid in het vooruitzicht voor het ver- zwemmen van jeugdbrevet 1 van de K.N.B.R.D., een diploma op het gebied van zwemmend redden voor jongelui van 10 tot 16 jaar. Dit zal gebeuren tijdens het St.-Nicolaas zwemfeest op zaterdag 29 november in het Sportfondsenbad aan de B.K.-laan. De voorzitter wees er op, dat voor die avond een groep jongelui van de O.D.Z, te Rotterdam waren geïnviteerd voor opvoering van het sprookje „Feest in klaproosland", waarmee deze groep el ders reeds veel succes oogste. De belangstelling voor het brigadewerk blijkt wel uit de vele jongeren, die gaarne in brigadeverband worden opgenomen. Dit geschiedt slechts onder bepaalde voor waarden, om de kwaliteit van het onder- Wijs niet te schaden. Verder staan nog 80 jongelui genoteerd voor onderwijs in de elementaire opleiding, die nog slechts spo radisch geplaatst kunnen worden. Momenteel draait het ledental, jeugd en ouderen inbegrepen om de 700, waaruit blijkt, dat men niet over gehrek aan be langstelling behoeft te klagen. Voor diploma 1 slaagden: Ida van Beek, Remmert Boender, Elly van Boggelen, Clazina Boomsluiter, Lydia Chaigneau. Bert Dekkers, Joke van Geene. Robert Grootenhuys, Ineke van Haaften, Teun' Keuzenkamp, mevr. N. Klaasse, Heyltje M. Kruyt, Janny van der Meer, Marga le Noble, Elly van Oudenaren, ChristiaaO Parthesius, Cor van der Roer, Cornell Rokers, Corrie Romi.in. Greetje van Rui' tenberg, Ineke van Ruitenberg, Pim vnf der Schalk, Johan Scheffers, Tonny Ule' man, Reyk van Veen. M. Voerman-Vaassr Elly Welier, Jos.ie Wittebol, M. VerkaalK Slavenburg, J. Clausing. Diploma 2: Hetty Bierhuizen, Christin® Burger. Rinie Clausing, Peter Hooge:" werf, Rieke Huiskes, Reinardus Luttik» Arnold Mulder, Jac. Nieuwstraten, SimoO Penders, Ria Pieters, Louis Reyniersé Elly Rietdijk, Adri Rijppaert. Mary Sehlink Nettie Schults, Hendrik Schutte, Mick® Steenbergen, Johannes Tettelaar, Nic" Verstoep, Nicolaas van Vulpen. Leen WeS' sel, Cornells Wiegel, Tineke Kulik, Ari® de Groot. Diploma 3: Corry Kins, Elly Meedèr. Diploma 4: Hans Bras. Chris Boomslui' ter, Tine Bleecke, Martin EldérkamP' Alie de Ligt, Ada Mekes, Marian Vink' Ron Zandstra.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2