Het nt»*:onale inkomen van Nederland Na tien jaar nog steeds geen universele verklaring PUZZEL on narde ij - iff Roomboter Roomboter is niet te vervangen! En nu zó goedkoop! en toch tekort Onze clageliikse SÜ J1 Volwaardige roomboter bevat alle 3 B's Een volle maag één en al gewondheid Een waarheid als een koe Welvaart in 1956 lager dan in andere West- Europese landen, behalve Italië Boter als lokaas Een pakje voor 39 cent Boterinvoer in Italië wederom toegestaan Prof. Beaufort over de mensenrechten Canadese ambassadeur ernstig ziek Man doodde vrouw na echtelijke twist V li DUAbEhDAG 2 Okiotii.K 1958 UAbiAA 0 - Hl §1 i I If 'M A,.,;^:-r;;f v# 'f|: «i ImÊmÊÊm. v Een kind is van nature een mens zonder wantrouwen. Een kind legt zijn lot met vol vertrouwen in handen van vader en moeder. En de ouders? Die doen alles om dat vertrouwen niet te beschamen of„doen alsof Zoals veel moeders die „smokkelen" met de voeding van hun kinderen, omdat zij geheel te goeder trouw - menen dat 't niet zoveel zal uitmaken wanneer zij het volwaardige natuurprodukt roomboter een goedkoper vervangingsmiddel nemen. voor De 3 B's dat zijn de 3 onmisbaarheden voor het welzijn, de gezondheid van de mens. Beschermende- en Bouwstoffen om het lichaam te beschermen tegen infecties en de groei te bevorderen en Brandstoffen als calorieënbron voor arbeidskracht (ener gie) en lichaamswarmte. Uw kind moet deze 3 B's krijgen uit het voedsel dat U hem geeft. Als er te weinig Brandstof in voorkomt, blijft Uw kind mager en heeft minder lust om te spelen. Als er te weinig Beschermende- en Bouwstoffen in voor komen, groeit Uw kind slecht, wordt zwak en is minder goed in staat om te leren. Bedenk dit: een slechte voeding in de jeugd betekent dat het lichaam van Uw kinderen opgebouwd wordt met materiaal van slechte kwaliteit. Zijn leven lang zou hij daar de lasten van kunnen ondervinden. Daarom: geef ze roomboter waarin alle Als Uw kind tekort heeft aan Brandstof, uit zich dat als honger en hij zal eten om die honger te stillen. Maar een tekort aan Beschermende- en Bouwstoffen uit zich niet als honger. Hier is het dus Uw taak om te zorgen dat Uw kinderen dagelijks voldoende van deze stoffen krijgen. Uw kind vertrouwt erop. Daarom moet U voor Uzelf naar eer en geweten zeker weten dat U Uw kind niet „bedriegt" - ook niet onwetend. Zorg dat het voedsel van Uw kind elke dag alle 3 B's bevat - met roomboter- 83 melkvet, de lichtverteerbaarste brand stof die er is - voor warmte en voor lichaam. Vitamine A, voor betere bescher ming tegen infecties. Provitamine A (caro- teen), de groeivitamine. Vitamine D, de zonnevitamine, bouwstof voor beender- gestel en gebit. Vitamine F, voor een ge zonde, frisse huid. En tenslotte de Faktor X, bron van alle leven. U weet dat roomboter een natuurprodukt is - Uw gevoel zei U al dat roomboter ge zonder moest zijn. En zie, de feiten geven U duidelijk gelijk: HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - R IJ S W IJ K - Z .H. Gemiddelde arbeidsproduk- tiviteit waarschijnlijk niet veel lager Contingent van 2400 rnetr. ton 2V2 PCT. PREMÏELENTNG BREDA Resultaat van uitloting „Herdenken" i.p.v. „vieren" Ter observatie opgenomen OOST-DUITSLAND WEIGERT BISSCHOP TOE TE LATEN Tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld OVERSTROMINGEN IN INDIA door OTTO LUDWIG h Oplossing van gisteren i' -v 8 ■- JB&- Pass® i >-■ J-t v- - i -:; X 3 B's tegelijk voorkomen. mWwm Daar de wisselkoers geen geschikte omrekeningsfactor is voor een vergelij king van de welvaart in verschillende landen heeft de Organisatie voor Europe, se Economische Samenwerking getracht voor acht Europese landen een meer reële" wisselkoers te berekenen door na te gaan, welke de koopkracht was van eenzelfde geldeenheid (de dollar) in elk dezer landen in 1956 en 1955, zo deelt het Centraal Bureau voor de Statistiek in zijn jongste maandschrift mede. Voor dit doel is gebruik gemaakt van d€ cijfers, die betrekking hebben op de Europese goederenpakketten. Deze cij fers geven voor elk der acht landen aan hoeveel de totale hoeveelheid goederen en diensten, welke in het desbetreffende land in 1955 voor consumptie- en inves teringsdoeleinden werd aangeschaft, kost in het land zelf en in de Verenigde Sta ten indien deze goederen en diensten in laatstbedoeld land zouden worden ge kocht. Indien men de waarde van het Nederlandse goederen- en dienstpakket stelt op 100 gulden, zou dat pakket volgens de berekeningen van de O.E.E.S. in de Verenigde Staten in 1955 46,08 dollar heb ben gekost, terwijl met behulp van de officiële wisselkoersen een bedrag van 26,25 dollar zou worden gevonden. Volgens deze gegevens blijkt de koopkracht van de Nederlandse gulden, gemeten ten op zichte van de gemiddelde prijs van het Nederlandse goederenpakket in de Ver enigde Staten, equivalent te zijn aan o,4bi dollar en niet zoals men uit de officiële wisselkoers zou afleiden 0,262 dollar. De koopkracht van de gulden vergeleken met die van de dollar blijkt dus 76 procent groter te zijn dan blijkt uit de officier wisselkoers. Soortgelijke gegevens zijn ook beschik baar voor België, Denemarken, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië. Noorwe gen en West-Duitsland. De welvaart, gemeten aan de hand van de hoeveelheid goederen en diensten, die beschikbaar ls per hoofd van de bevol king, was in Nederland In 1956 lager dan In de andere Westeuropese landen, behal ve Italië. De O.E.E.S. komt tot een inkomen per hoofd van de bevolking voor Nederland van ƒ2950 in 1956, zulks na correctie van het verschil tussen de interne en externe koopkracht. Dit inkomen is alleen in Italië lager, in welk land het. in 1956 1940 be droeg. In Denemarken en Frankrijk be droeg het inkomen per hoofd van de be volking ƒ3170, in België ƒ3190, in West- Duitsland 3240, in Noorwegen 3270 en in Engeland f 3470, waar dus het inkomen het hoogst blijkt te liggen. Uitgedrukt in procenten was het inkomen per hoofd van de bevolking in 1956 in Frankrijk 7 pro cent, in België 8 procent, in West-Duits land 10 procent en in Engeland 18 procent hoger dan in Nederland, terwijl het in Italië 35 procent lager was. Men zal zich afvragen, aldus het C.B.S., of dit tevens inhoudt, dat de produktivi- teit in Nederland lager is dan in die an dere landen. Om dit te kunnen nagaan zou men over vergelijkbare cijfers betref fende de omvang van de beroepsbevolking moeten beschikken. Dit laatste is niet het geval; wel is het mogelijk rekening te houden met verschillen in de leeftijds opbouw van de bevolking. Bekend is nl. welk deel van de totale bevolking in elk land tot de leeftijdsgroep van 15 tot en met 64 jaar behoort. Houdt men hiermede rekening, dan verkrijgt men gegevens over het gemiddelde inkomen in guldens per hoofd van de bevolking in de leef tijdsklasse van 1564 jaar. Men komt dan tot het resultaat, dat het gecorrigeerd nationaal produkt per hoofd van de bevolking in de leeftijdsklasse van 15 tot 64 jaar in West-Duitsland 2 procent en in Italië 41 procent lager was dan in Nederland in resp. 1955 en 1956. In Belgie was het in 1956 1 procent hoger, in Frank rijk 4 procent en in Engeland 10 procent. Ook in Noorwegén en Denemarken was het gecorrlgeerri nationaal produkt hoger dan in Nederland. Als men voorts rekening houdt met het feit, dat in verschillende landen (zoals West-Duitsland, Frankrijk en het Vere nigd Koninkrijk) het aantal vrouwen dat aan het produktie-proces deelneemt rela tief groter is dan In Nederland, mag men concluderen, aldus het C.B.S., dat de ge middelde produktivlteit in Nederland waarschijnlijk niet veel lager is dan in de omliggende landen. Hierbij dient nog te worden bedacht, dat niet-betaalde arbeid van vrouwen in eige^i huishouden niet wordt geacht tot het nationaal inkomen bij te dragen. Con clusies dienen dan ook met voorbehoud te worden getrokken; vast 6taat, evenwel dat als men de invloeden, veroorzaakt door verschil in koopkracht van de munt eenheid en in de bevolkingsstructuur m aanmerking neemt, de situatie in Neder land in vergelijking met die in de nabu rige landen een geheel andere is dan zou blijken uit een vergelijking, die berekend zou worden uitsluitend met behuip van de wisselkoers der betrokken landen. (Van onze correspondent) In de woensdag te Utrecht gehouden ver gadering van het Bedrijfschap Detailhan del in Melk en Zuivelprodukten, werd ernstige kritiek geoefend op het de laatste tijd sterk toegenomen gebruik van boter als lokaas bij de verkoop van diverse win kelwaren. Er werd onder meer gewezen op het feit, dat in een winkel te Amsterdam bij aankoop van twee pakken koffie een pak je roomboter voor 39 cent wordt verstrekt, d.i. een eind beneden de kostprijs. De ver gadering was unaniem van oordeel, dat dergelijke praktijken aan de bona-fide bo- terhandel geen goed doen en gevaren op leveren voor de kwaliteit van het produkt, omdat daardoor de aandacht voor de kwa liteit van de boter dreigt te verslappen. Er za] contact met de boterhandel wor den gezocht om een eind te maken aan dit misbruik. AI evenmin was de vergadering te spre ken over de clandestiene melkaflevering door veehouders aan particulieren. Er zal i i.-i. i-nwiiin /-I net over deze zaak op korte termijn door het dagelijks bestuur van het bedrijfschap een bespreking met de minister van Economi sche Zaken worden gehouden. Het Italiaanse kabinet heeft maandag avond een maatregel, ondertekend door de minister van landbouw, goedgekeurd, waarbij boterinvoer weer wordt toege- Ter bescherming van de binnenlandse boterprijzen werd op 21 maart j.l. de bo- erinvoer opgeschort. In onofficiële berichten van de producen tenverenigingen voor boter, melk en kaas wordt gezegd, dat het een invoercontin gent betreft van 2400 metrieke ton boter, waarvan 1.000 ton voor de suikerwerkin dustrie en 1400 ton voor direct verbruik. Dit contingent zou de invoerbehoeften voor boter voor ongeveer drie maanden dekken. Het contingent zal over de landen van de O.E.E.S. verdeeld worden op ba sis van de gemiddelde leveranties in 1954. 1955 en 1956. De voorzitter van de Italiaanse melk- en kaasverenigingen verklaarde, dat de hoe veelheid onvoldoende was om de markt tot het normale terug te brengen, daar se dert het begin van augustus de groot- en kleinhandelsprijzen van boter sterke stijgingen hebben ondergaan. Bij de jongste uitloting is nr 44.300 uit geloot met 25.000, nr. 7850 met 1000, nr. 24.561 met 500. nr. 16.877 met 250 en nr. 32.024 met 250. Prof dr U J. C. Beaufort, lid van de Eerste Kamer der Statcn-Generaal en lid van de Nederlandse delegatie bij de V.N. heeft gisteren in de sociale, humanitaire en culturele commissie van de Algemene Vergadering gesproken over de verklaring van de V.N. inzake de mensenrechten. De Nijmeegse hoogleraar zei het te betreuren, dat er nog steeds gec erkenning van deze rechten bestaat, hoewel het al Hen jaar geleden is, dat de V.N. de universele verklaring over de mensenrechten afkondigde. toe is nog geen enkel mensenrecht erkend of gewaarborgd op internationale basis in een algemeen aanvaard internationaal do cument. Er bestond nog een reden, waarom men deze verjaardag niet moet vieren, en die was gelegen in het feit, dat de elementair ste rechten en vrijheden in vele delen van de wereld niet erkend worden door de be trokken regeringen, integendeel zij wor den daar „vertrapt". Prof. Beaufort zei, dat het dringend noodzakelijk is de wereld en vooral haar geweten attent te maken op het enorme belang van de mensenrechten en op de noodzaak dat deze rechten internationaal erkend en gewaarborgd worden. Met instemming heb ik er kennis van genomen, dat men er de voorkeur aan geeft de tiende verjaardag van de verkla ring te „herdenken" i.p.v. te „vieren' al dus prof. Beaufort. Er bestaat hele maal geen reden om dit feit te vieren. Na dat de universele verklaring ontworpen werd zjjn er tien jaar verstreken. Tot nu toe zijn wij er echter niet in geslaagd een werkelijke conventie over de mensenrech ten samen te stellen, om maar te zwijgen van de ondertekening, ratificatie en uit voering van een dergelijke conventie. Prif. Beaufort verklaarde voorts, dat men de morele moed moet opbrengen om dit aan de volkeren mee te delen. Tot nu n Kwaliteitsproduct van do Wyhert-Fabrloken. 70 en 90 et alléén bij Apothekers «nOroglsten De Canadese ambassadeur in Den Haag, de heer Stone, is naar zijn ambassade meedeelde, gisteren in zijn werkvertrek ernstig ziek geworden. De oorzaak van zijn ziekte is niet bekend. De heer Stone is ter observatie in het ziekenhuis Westeinde te Den Haag opge nomen, waar hij waarschijnlijk enkele dagen in observatie zal moeten blijven. Hij is reeds 6 jaar ambasadeur in Ne derland en zou met ingang van 1 novem ber deze post verlaten. Tot zijn opvolger De Oostduitse autoriteiten hebben een verblijfsvergunning geweigerd aan mgr. J. von Rudloff, wijbisschop van het bis dom Osnabrück. Mgr. von Rudollf beert deze vergunning aangevraagd in verband met een vormreis door de dekenaten Neustrelitz en Rostock in Oost-Duitsland. In mei 1954 had hij daar voor het laatst het H. Vormsel toegediend Enige maan den geleden werd een verblijfsvergunning geweigerd aan mgr. dr. Wittier, bisschop van Osnabrück, toen deze een vormreis door Mecklenburg wilde maken. t (Van onze correspondent) De Groningse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 35-jarige bankwerker J- K- uit Nieuweschans, die na een hevige echte lijke ruzie op 22 april van dit jaar zijn vrouw, de 31-jarige G. F. K.-G., met een broodmes heeft gestoken tengevolge waar van de vrouw is overleden. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaar gevange nisstraf met aftrek. De officier van justitie had veertien dagen geleden vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist- Bij overstromingen in het westelijke deel van de Indiasche staat Uttar Pradesh zijn gisteren 43 mensen verdronken, is cir ca 800.000 ha land ondergelopen, zijn ruim 5.000 huizen vernield of beschadigd en 800 stuks vee verdronken, zo is in Luck- now, de hoofdstad van deze staat bekend gemaakt. De overstromingen ontstonden door zware regenval. Uit het Duits vertaald door JAN H. P. JACOBS 46). Ik wilde niets verkeerds en wi) het nog niet. Beslist niet! Toen heeft hij me ge dwongen te liegen. Toen heeft hij mij er mee gedreigd, dat hij jou iets zou doen. Hij zou zorgen dat jij kwam te vallen. Het was maar een grapje, maar als ik het tegen jou durfde zeggen, dan zou hij het echt doen. Sinds dat ogenblik heb ik geen moment meer geslapen. Nachtenlang heb ik rechtop in bed gezeten en doodsangsten uitge staan. Ik heb je in gevaar gezien en durfde het niet tegen jou zeggen. Ik durfde je niet te redden. En hij heeft de touwen doorgestoken met de bijl, 's nachts voor dat je naar Brambach ging. Valentijn heeft het mij verteld, de buurman had hem de loods zien binnensluipen. Ik heb gedacht, dat je dood was en wilde ook sterven. Want ik was schuldig aan jouw dood. En nu leef je nog en ik kan het maar niet begrijpen En alles is toch precies, zoals het eerst was. De bomen daar, de loods, de lucht en jij bent toch niet dood. En ik wilde ook sterven, omdat jij dood was. En nu leef je nog en ik weet niet, of het waar is, of dat ik alleen maar droom Is het dan waar? Zeg jij het me toch; Is het waar? Van jou geloof ik het, ik ge loof alles wat jij zegt. En als je het zegt, dat ik sterven moet, dan" zal ik dat doen, als jij het dan maar weet. Maar hij kan komen. Misschien heeft hij geluisterd, dat ik tegen je gezegd heb, wat hij van plan is. Stuur Valentijn toch naar de justitie, dat ze hem meenemen en hij je niets meer, doen kan! Zo lachte en huilde en ijlde als het ware de vrouw, die daar in Pauls armen lag. Zij vergat alles. Zoals een kind, dat aan de rand van een afgrond speelt zonder die te zien, zo riep zij onbewust een gevaar op, dodelijker dan dat, waarover zij nu zo blij Iwas, omdat het geweken was. Drei gender ook dan het gevaar waartegen zij de man wilde beveiligen. Zij had er geen voorstelling van, wat zij in de man wakker riep door haar hartstochtelijke uitlatingen en haar zorge loze overgave. Zij besefte niet, dat de rechtschapen heid en de edelmoedigheid, waar zij zich zo argeloos aan overleverde, door het tu multueuze bloed wel eens konden worden vergeten. Geen ogenblik dacht zij aan de strijd, die zij in hem had doen ontbranden en hoe zeer zij hem de overwinning bemoeilijkte misschien zelfs onmogelijk maakte. Nu wist hij, dat de vrouw, die hij in zijn armen hield, voor hem bestemd was. Zijn broer had hem en haar door zijn bedrog van elkaar gescheiden. Frits had haar geroofd en haar boven dien nog mishandeld; en voor alles, wat hij, Paul, omwille van zijn broer geleden had, vervolgde deze hem nog en stond hij hem naar het leven. Behoorde deze vrouw nu toe aan degene, die haar van hem gestolen had, die haar mishandeld had en die door haar ver acht werd? Of behoorde Zij aan degene, van wie zij op een schandelijke manier gestolen was. die haar beminde en van wie ook zij hield? Dat waren allemaal geen duidelijke ge dachten. Het waren honderden afzonder lijke reacties, die, meegesleurd door een diepe en wilde gevoelsstroom, zijn aderen doorstormden en de spieren van zijn ar men spanden om iets, dat zijn eigendom was, aan zijn hart te drukken. Maar er was een donkere angst, die de ze stroom scheen te remmen en de spieren in een starre kramp gevangen hield. Het was een gevoel, alsof hij iets wilde doen en niet precies wist, wat het was, waar het toe leiden kon; een verre herinnering, dat hij een woord gegeven had, dat hij op het punt stond te breken als hij zich liet meeslepen. Het was een vage voorstel ling, alsof hij voor zijn tafel stond en als 'hij zich bewoog, zonder om te kijken, kon er een inktpot omvallen over linnengoed bijvoorbeeld of over een waardevol pa pier. Dat vormde allemaal tezamen een vaag vermoeden, dat hij met een enkele bewe ging iets zou kunnen bederven, dat niet meer zou zijn goed te maken. En dan kwam die zuiverheid van den ken tot hem terug en zei: Het woord dat je gegeven hebt, is, de eer van het huis te behoedeji en wat jij nu doen wilt, moet haar vernietigen! Hij was de man en moest voor zichzelf en voor haar in: 11. Een heilige schroom stond nog bescher mend tussen hem en haar. Een enkele druk. een blik zou die voor altijd kunnen verdrijven. Hij keek angstig om zich heen naar iemand, die hem zou kunnen helpen. Als Valentijn nu maar kwam! Dan moest hij haar loslaten. Maar Valentijn kwam niet De schaamte over zijn zwakheid, die hem hulp van buiten deed zoeken, werd hem nu echter tot een helper. Hij legde Christien zachtjes op het gras. Hij moest zich afwenden en kon een snik niet onder drukken. Op dat ogenblik keek het jongste jonge tje nieuwsgierig de tuin in. Paul liep op hem toe. hief het kind omhoog en drukte het tegen zich aan, terwijl hij het tussen Christien en zichzelf plaatste. Eigenaardig: in de kracht, waarmee hij het kind aan zijn hart drukte, ontspande zich de wilde drang en nu pas verloren de gespannen spieren hun starheid. In het kind had hij haar aan zijn hart gedrukt, zoals alleen hij haar aan zijn hart mocht drukken. Christien merkte op, dat hij het kind tussen hen ingehouden had en zij begreep hem. Een rode gloed verspreidde juch over haar gezicht tot dicht onder haar bruine lokken. Nu drong het Pas tot haar door,, dat zij in zijn armen gelegen, hem omhelsd en met hem gesproken had. zo als alleen geoorloofde liefde dat toelaat. Nu zag zij pas, aan welke gevaarlijke afgrond zij hem en zichzelf blootgesteld had. Zij ging op haar knieën zitten, alsof zij hem wilde smeken er niet te erg over na te denken. Tegelijkertijd schoot haar weer te binnen, dat haar man haar kon gehoord hebben en zijn dreigement nog zou kunnen tot uitvoer brengen. In dat geval had zij Paul door haar vreugde over zijn behoud juist helemaal van de re gen in de drup gebracht. Hij zag dat ook en voelde met haar mee. Hij had zich uitgesloofd om haar niet te tonen, wat er in hem omging; maar in zijn binnenste was de strijd zelf nog niet uitgevochten. Hij boog zich naar haar over en zei: Jij bent mijn dapper zustertje. Je bent dapperder en braver dan ik. En bo ven ons en je man is God. Maar ga nu naar binnen, zustertje; mijn lieve, bra ve zuster! Zij durfde niet op te zien, maar door haar neergeslagen oogleden heen zag zij de mildheid, de grote, onuitputtelijke goedheid, de onverwoestbare achting voor de mens op zijn lichtend voorhoofd en om zijn zachte mond. En daar hij haar bewuste en onbewuste maatstaf was voor alle dingen, wist zij nu ook, dat zij niet slecht was en het niet zou kunnen worden; hij droeg haar veilig, zoals de moeder haar kind, voorzichtig op zijn sterke armen. Zoals zij hem door haar oogleden heen zag groeide hij met zijn hoofd tot in de hemel. Zij wist, dat haar man geen kwaad zou kunnen doen. Paul legde het jongetje in haar armen en reikte haar zijn hand om haar te helpen opstaan, tij beefde bij zijn aanraking en zoals zij daar nog op haar knieën lag, gingen haar ge dachten naar hem op als een gebed. Hij bracht haar tot bij de deur. Uit de rich ting van de loods kwam meneer Netten- mair met de knecht. Fritz Nettenmair, die achter hen aansloop, zag nog, net, hoe Paul haar vergezelde. (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1 gewicht, 3 spoedig. 6 meisjesnaam, 8 fr. lidwoord, 9 familielid, i 10 goud (fr.). 11 deel v. e. schip. 14 soort dans, 17 dierenverblijf, 19 boterton, 20 verlaagde toon. 21 aanhaling, 23 water in Brabant, 24 metaal, 25 soort bij, 26 selenium (afk.), 27 meisjesnaam 29 tot en met (afk.). 31 net dicht. 33 edelgas. 35 voertuig. 37 deel v. e. wedstrijd. 38 stof- maat. 39 toijb. naam, 41 bijwoord, 42 godsdienst (afk.), 43 tlhee (eng.). 44 soort onderwijs (afk.) Verticaal; 1 doorzichtige stof. 2 interest 3 onvruchtbaar, 4 vr. munt (afk.), 5 bloei- wijze, 6 reptiel, 7 pl. in Afrika, 12 groot bouwwerk. 13 stofmaat, 15 klein persoon, 16 jongensnaam, 18 bevestiging, 21 pers bureau (afk.), 22 meisjesnaam, 26 houten lat 28 pers. vnw.. 30 voorbeeld. 31 kleur 32 'deel v. c. fr. ontkenning, 33 windrich ting (afk.) 34 Rom. keizer. 46 sportterm, 37 meisjesnaam, 40 fr. lidwoord. i 1 J Y f <f 3 ■p ft ft n 'V /r d '7 rf to f tt ij tv IS 11 17 Jff j0 u Jt ij Jv K jt y V >9 He Ql m VS OV Horizontaal: 1 gr.. 3 voorkant, 10 eu, 11 one, 12 dol, 13 zwoerd, 15 edelen, 18 1.1., 20 tien. 22 linde, 24 lasso, 25 idee, 27 to, 28 tralie. 30 gestel. 32 die. 34 dij. j 36 aanmanen, 37 e.k. Verticaal: 1 gezellig. 2 ruw, 4 oord. 5 onder. 6 re. 7 adonis. 8 n.o., 9 t.l., 14 eer der. 18 etages. 17 onooglijk. 19 lid, 21 j est, 23 netten 26 algen. 29 iele. 31 ede. 32 da, 33 ia, 34 na.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6