LAATSTE BERICHTEN Schroothandelaar Worms is nooit door OCCF geboycot Prins Bernhard opende KEMA kernreactor-laboratorium NEDERLANDSE STRAALJAGER VERONGELUKT Directeur Kon. Ned. Hoogovens N.V.: Belangrijk researchwerk in Arnhem Moet marge van de melkslijters omhoog? VRIJDAG 17 OKTOBER 1958 PAGINA 11 ALGEMEENE EXPLORATIE MARKTBERICHTEN ys i Dit zijn de wrakstukken van de Nederlandse straaljager, ajkomstig van de vliegbasis Eindhoven, die in Duitsland verongelukte. De piloot, sergeant JHeesmans uit Rotterdam, verloor hierbij het leven. Het bran dende vliegtuigwrak veroorzaakte een bosbrand, welke pas na uren kon worden geblust. Het K.N.S.M.-vrachtschip Boskoop", dat vanmorgen ten zuiden van IJmuiden op het strand vastliep en later op eigen kracht wist vlot te komen (zie voor pagina) heeft blikbaar toch averij opgelopen. Om even acht uur vanmorgen seinde het op 15 mijl ten noordwesten van IJmuiden een defect aan het stuurmecha nisme te hebben gekregen. Het vroeg om terugsleping naar IJmuiden. Tengevolge van de stranding is boven dien een sciheur in het scheepsdek ont staan. De „Simson", „Hector" en „Sten tor" (met pompen aan boord) van Bureau WijsmüHer zijn om half elf bij het schip gearriveerd. Men slaagde erin een dunne lijn over te brengen. Om 5 minuten voor elf meldde de „Simson" dat de trossen van de sleepboot vast staan op de „Bos koop". Men zal nu trachten het schip verder uit de kust te treklken. Na de „Simson" zal de sleepboot „Stentor" gaan vastmaken. De „Boskoop", die een scheur dn het hoofddek van voorkuii 4 heeft, zal naar de bergingshaven in IJmuiden worden gesleept voor inspectie door de rijkshaven meester. Wanneer er geen ernstige lekkage ontstaat, wordt zij naar Amsterdam ge sleept om in het dok te worden opge nomen voor reparatie. De Russische treiler, die by de Shet- landeilanden in nood verkeerde (zie voor pagina) is op de rotsen kapot geslagen en drie Russische vissers zijn daarbij ver dronken. Hij lijken zijn later aangespoeld. Het juiste aantal slachtoffers is niet bekend. Van gistermiddag af bevindt zich ook de kleine Nederlandse kustvaarder „Wil lem" uit Kampen ten noordwesten van Ameland in nood. Het schip, dat een defect aan het roer heeft, werd „bewaakt" door een Pool. die zijn reis vervolgde toen de reddingsboot „Insulinde" de stuur loze „Willem1' bereikte. De „Insulinde" maakte langszij vast. Op deze wijze hoop te men vanmiddag de Eemsmond te be reiken. Intussen heeft de sleper „Holland" het stoffelijk overschot van de kapitein van het Deense schip „Th. Adler Svan Holm" (zie voorpagina) opgepikt. Be N.V. Algemeene Exploratie Mij. verstrekt de volgende gegevens over de produktie van de mijnconcessie Limau: september 1958 9.600 kgt., september 1957: 13.300 kgt. Eenste negen maanden 1958: 112.200 kgt., eerste negen maanden 1957: 157.800 legt. #\\iPaSs< ?»rde 1 IJmuiden naar Londen rVh Ir ar6ei'etha P- 18 Kaap Spartel IR Van "Wismar naar Aberdeen Cuxhaven 0'Ir te Genua b?ki>er,keM,Van Belawan naar Tj Pandan i„K 18, 200 m. W van Colombo (Van onze Haagse redajtie) Het is te verwachten, dat tijdens de vergadering van woensdag a.s. door het bestuur van het Produktschap voor Zui vel een advies zal worden samengesteld betreffende de consequenties van de verhoging van de melkslijtersmarge. Zoals bekend willen de slijters hun marge verhoogd zien met minstens één cent en liefst met ingang van 1 november. Minister Zijlstra heeft enkele dagen ge leden het Produktschap voor Zuivel ad vies gevraagd, omtrent de consequenties van een dergelijke verhoging voor de con_ sumentenprijs Men mag aannemen, dat de SER een interimrapport zal uitbrengen met betrek king tot de melkprijs en dat de datum van indiening van dit rapport bij de regering zeker na november zaj vallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 11