f KANTOORBEDIENDE (vri.) m PHILIPS GRAMMOFOONS Wapenstilstand 1918 herdacht in Frankrijk en België m automobilisten bekijk het van beide kanten! TER INTRODUCTIE FAMILIEBERICHTEN Kampioenen Broersvest 64-66 Telefoon 67920 zodat u zelf de klank-kwaliteit kunt keuren Vreugde om behoud van Hoessein I 13 mMwmwm ""^cfceideV^' SS* v B Gevraagd: tijdelijk 6 President Coty sprak „laatste maal" Groningen „bouwde" mee aan vluchtelingen- kolonie Abbas bereid tot „tijdelijk bestand" CALTEX HAVOLINE NSC WOENSDAG 12 NOVEMBER 1953 PAGINA 6 AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR TTw ixt !M uiaEielsla,jaö. Exclusief Philips album bevat 30-cm-langspeelplaat „Uw gids in muziekland" met 19 lange, afgeronde fragmenten uit het klassieke en moderne Philips repertoire (o.a. Bach, Beethoven, Mozart, Malando, Brassens, Errol Gait'ner). Het album heeft vele kleu- renpagina's met foto's van zangers, dirigenten, en solisten PHILIPS platenspelers vanaf f 69.- PHILIPS platenwisselaars vanaf f 135.- PHILIPS elektro-gram- mofoons vanaf f 148.- NEDERLANDSE EREPENNING VOOR STUTTGARTSE OBER- BüRGERMEISTER VOLGEND JAAR AARDGAS VOOR GEHEEL ZWOELE MULTIGRADE De Heer en Mevrouw VAN DER DRIFT-MELCHERS geven r»et grote vreugde ken nis van de geboorte van hun zoon MICHIEL JAN Vlaardingen. 11 november 1958. Jaeoba van Beierenstraat 121. Aan allen, die op welke wijze dan ook, blijk van hun belangstelling gaven bij ge legenheid van mijn 25-jarig professiefeest betuig ik langs deze weg mijn harte lijke dank. p. L. v. PINXTEREN S.C.J. Schiedam, november 1958. Nassaulaan 65. Personeel gevraagd Gevraagd: naaisters, knipsters, uitsnijasters en leerlingen. Aan melden: Wortelboer's Confectie bedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Dienstaanbiedingen Welke firma heeft thuiswerk voor jonge vrouw, wil gaarne hoorap- paraten kopen 1 voor kind, 1 voor zich zelf. Vraagt daarom inplak of schrijfwerk. Brieven met spoed. Bureau Nieuwe Schiedamse Courant, Dam. 18, Schiedam. Goederen aangeboden Aangeboden. Nieuwe staalbuis- kinderstoel, f 32.50. Te bevragen Osterholt, Potgieterstraat 50b. Te koop aangeboden, wegens emigratie een volkswagen de Luxe in uitstekende staat van onderhoud, uiterst betrouwbare motor 2375.-. Alleen serieuze kopers. Hoogstraat 196. Te koop: Teddy-mantel, accor deon pianoklavier. 120 bassen; zeer grote mecanodoos. Te bevr. A. v. Lier, Hogenbanweg 61c. Handel en Bedrijf 5 aluminium pannen, prima kwa liteit 22.95.- W. Klein, Fabris- straat 29. en 30. Bruidsfoto, reportage in kerken, stadhuis en thuis, 's Morgens ge maakt. 's avonds gereed. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 52. Tel. 63143. De teraardebestelling van de op 4 -november J.l. in Spanje overleden heer THEODORUS PETRUS KREIJNS zal zaterdag 15 november 1958 te Rotterdam plaats vinden. Bidden vrijdag 14 november a.s. om 8 uur n.m. in de parochiekerk. De Uitvaartdiensten zullen worden opgedragen zaterdag 15 november 1958 in de parochiekerk van de H. Albertus de Grote, Nicolaas Ruyschstraat 1, Blijdorp. De H.H. Missen zijn te 7.30, 8, 8.30 en om 10 uur de plech tige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk en bijzetting in het familiegraf op het r.-k. kerkhof ..Crooswijk" circa 11.25 uur zal geschieden. welke o.a. zelfstandig administratieve werk zaamheden vlot kan' verrichten en leiding kan geven aan enkele ondergeschikten. Leeftijd 22—30 jaar (R.K.) Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. 9837, Adv. Bur. Bril, Claes de Vrieselaan 23, Rotterdam. VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1958. v. Nieuwenüuyze's Autobedrijf, Aelbrechiskade 154, R'dam Telefoon 5.6.9.9.0. (2 HJnen) Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk. kop en schotels, koffieke tels, 10 liter enz. bij de le Schie damse verhuurinrichting. Simon Rosman. Frans Halsplein 43-45 Tel. 65800. Dekens overtrekken met £ier- steek, zijde, satinet, ook rotan- stoelkussens. Dekeno vertrekkerij le Pijnackerstraat 10. v.h.. Snel- lemanstr. Tel. 40051-85183. Wij vlechten Wener ën bie.reh stoelen. W. Netten, Kamperfoelie laan 10. Overgangsleeftijd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee no. 3 helpt! Groot pak 1,85 bij elke drogist. Huurt voor uw feesten e.d. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk, kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz. Bij de Eerste Schiedamse Verhuurinrichting Si mon Rosman, Frans Halsplein 43-45. Tel. 65800. Wij vlechten biezen en Wener stoelen. Billijke prijzen. W. Net ten. Kamperfoelielaan 10. Telef. 63492. Sinterklaas, de herfst en Kerst mis '58 sluit de rij; gaan als te levisiebeelden straks ons starend jeneveroog voorbij; steeds ver gankelijk voor allen in deez' on bekende reis; koning keizer zwerver, bedelaar, magere Hein Werkt met de zeis. Koos de Kap per emeritus baardenschrapper, telef. 68587. Formule Meubelen passen altijdEn door het praktische schakel-systeem krijgt U meer ruimte in uw kamers. Zie zelf hoe voornaam, mooi en solide ze zijn. In 3 mahonie-kleuren en in blank essen. Alléénvertegenwoordiging voor Schiedam- \\J \JLZie thans onze speciaal-etalage van de nieuwe Philips grammofoons uniek album met langspeelplaat cadeau AG 2009 - f89- (hierboven groot afgebeeld) Platenspeler voor Inbouw. Ook geschikt voor stereo. Regelbar naalddruk. Opnemerarm met lift. Fijnregeling voor draaisnelheid. AG 2210 - f 119.- (hiernaast afgebeeld) Dezelfde platen speler op voet en met deksel en draagbeugel. AG 1124-f 159.- Platenwisselaar - ook te gebruiken als automatische platenspeler - voor Inbouw. Geschikt voor stereo. AG 1024-f135.- Dezelfde platen- wisselaar echter opfraaie solide voet. Totaal nieilW is de verrassende vormgeving van de Philips grammofoons. Totaal nieuw is het mechanisme, dat een triomf is voor de fijnmechanische industrie van Philips (een der meest ervaren producenten van elektrische precisie-apparaten)En totaal nieuw is deze gedachte: u krijgt bij uw Philips grammofoon een unieke langspeelplaat in een prachtig kleurenalbum cadeau! Dit geeft de gelegenheid van de voortreffelijke kwaliteiten van de Philips grammofoon in uw eigen woning te genieten. Want op een nieuwe plaat komen de uitstekende hoedanigheden eerst ten volle tot hun recht AG 9146 - f 148.- Elektro- grammofoon met kwaliteits versterker en luidspreker. Door kleine afmetingen en gering gewicht gemakkelijk te vervoeren. Verrassende geluidsweergave. {Van onze correspondent) Parijs, hedenmorgen. Frankrijk heeft met de eerbied, die het steeds aan de dag legt als het de doden herdenking geldt, het feit van de wapen stilstand van veertig jaar geleden her dacht en daarbij tevens de overwinning gevierd van het leger en die der bondge noten. Elk jaar zijn er op 11 november een reeks bijzondere plechtigheden, ter wijl het dagelijks leven dan volkomen stil ligt. Uit de aard der zaak vormen de mili taire plechtigheden en de manifestatie der oud-strijders daarbij het spectaculaire deel der herdenkingen. Ze hebben plaats vol gens een geijkt program. Parijs kent dan de grote militaire parade, de kransleggiin- gen op het graf van de onbekende soldaat en aan de voet van het standbeeld van Clemenceau en de oudstrijdersoptochten Door het hele land vinden soortgelijke plechtigheden plaats waar de gedenkte kens voor 1914—1918 of voor 19391944 de herinnering levendig houden aan de of fers der gevallenen. Tot de voornaamste plechtigheden be horen de herdenking op het slagveld van Verdun en die van Rethondes op het his torisch wegenkruispunt in de bossen bij Compiègne waar op 11 november 1913 in een restauratie-rijtuig van de wagons-lits de ondertekening van de wapenstilstand overeenkomst en dus de overgave van het Duitse leger plaats had. Deze laatste plechtigheid had gisterenmiddag plaats In het bijzijn van de president van de repu bliek de heer Coty, die in de ochtend reeds de plechtigheden bij het graf van de onbekende soldaat te Parijs had bij gewoond. Het Franse staatshoofd heeft van de plechtigheid van Rothondes gebruik ge maakt om zich nog eenmaal tot 't Franse volk te richten. Hij deed liet immers op het ogenblik met de presidentsverkiezing in het zicht en heeft hij laten weten dat hij niet terugkeert in he Elyssee. „Luister goed naar de oude man", zo heeft de heer Coty uitgeroepen, „die zonder twijfel voor de laatste maal u toespreekt". Met die woorden werden niet alleen de verwachtingen van sommigen verdreven, dat het Elyssee hem nog als bewoner zou kunnen behouden maar tevens allen ge roerd, die beseffen hoe bij alle vertroebe lingen van de politiek deze president het voorbeeld is gebleven van plichtsbetrach ting en burgerzin. Generaal De Gaulle had de dag in Co- lombey doorgebracht en daar zich met de weinige bewoners voor het herdenkings feest verenigd. In Parijs werd gisteravond laat de opmars van de flambouwenstoe» der oud-strijders door de Champs Elyssée naar de Are de Triomphe gehouden, het geen de dag van overdenking besloot, die in de komende beslissende dagen slechts heilzame uitwerking kan hebben. Brussel, hedenmorgen. De herdenking van de veertigste ver jaardag van de wapenstilstand van 1918 werd gisteren ook in België plechtig ge vierd. Het hoogtepunt van de herdenking lag in de hoofdstad, waar te elf uur 's mor gens, het uur waarop in 1918 het vuren werd gestaakt, koning Boudewijn op het graf van de onbekende soldaten der beide oorlogen, aan de voet van de congres kolom een krans neerlegde, om de nage dachtenis te eren van de nagenoeg veer tigduizend gesneuvelde Belgische soldaten van de beide oorlogen. Er waren daar ook kransen namens Koning Leopold en Ko ningin Elisabeth. Terwijl dat gebeurde werd gedurende een minuut door allen een indrukwekken, de stilte bewaard, die met een kanons schot werd aangekondigd en besloten. Er hingen in het centrum der stad en vooral in de Koninklijke straat waar zich het Graf bevindtr veel Belgische en Con golese vlaggen. Bij het graf, waar een erewacht stond opgesteld, werd vanaf tribunes door leden van de regering, diplomaten en andere overheidspersonen een optocht gadege slagen met regimentsvaandels uit de beide oorlogen, die als kostbare relieken van de heldenmoed van het Belgische leger in het legermuseum worden bewaard. Dan volgde een défilé van oud-strijders oorlogsweduwen en wezen, politieke ge vangenen, vaderlandslievende verenigin gen, schoolkinderen en tenslotte, militaire detachementen voorafgegaan door hun muziekkapellen. Fakkels, die uit Neder land, Engeland en Frankrijk naar Brussel waren gebracht, werden bij het graf van de onbekende soldaat neergezet. Ter gelegenheid van deze verjaardag werd gisteren een pontificale rouwdienst opgedragen met gelegenheidssermoen door mgr. Desmedt, bisschop van Brugge in de dekenale kerk van Dixmuiden voor de slachtoffers der beide oorlogen. Daar na had een gezamenlijke optocht plaats naar de in opbouw zijnde IJsertoren te Kaaskerke en een inzegening van de crypte-kapel door mgr. Desmedt. Vervol gens was er de gewone 11 november- plèchtigheid in de crypte van de ver nieuwde IJsertoren en zegening van de graven in de IJsercrypte door de bisschop van Brugge. De voorzitter van de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel, prof. dr. ir. H. Gelissen heeft te Suttgart ten huize van de Nederlandse consul de vergulde zilveren erepenning, het hoogste onder scheidingsteken van de Kamer, uitgereikt aan de Oberbürgermeister van deze stad, dr. Arnulf Klett. De onderscheiding is aan de Oberbürger meister uitgereikt als erkenning voor de goede diensten, die dr. Klett aan de be vordering van de Nederlands-Duitse be trekkingen heeft bewezen. In het bijzonder geldt de onderscheiding voor het met succes bekroonde streven van dr. Klett tot de schepping va» een haven te Stuttgart. Mede dank zij een belangrijke financiële bijdrage van het Gronings Provinciaal Comité voor Hulpverlening aan Hongaar se slachtoffers kan thans het plan tot op heffing van het vluchtelingenkamp Augustdorf bij Bielefeld in Westfalen worden verwezenlijkt. De laatste bewo ners van het kamp zijn overgebracht naar de woonkolonie Beekhof bij het dorp Schlinhof. Vrijdag zal deze woonkolonie plechtig in gebruik worden genomen in tegen woordigheid van autoriteiten en afge vaardigden van instanties, die eraan heb ben bijgedragen. Een vertegenwoordiging van het Groningse Provinciale Fonds zal stellig niet ontbreken, want dit comité heeft het door een gift van 80.000 moge lijk gemaakt, dat de V.N.-hoge commis saris voor de vluchtelingen dit project van zijn lange lijst kon schrappen. De financiële middelen van het commissa riaat waren niet toereiken^ om dit niet in de eerste plaats urgente plan te ver wezenlijken. Vandaar dat van particuliere zijde is bijgesprongen. Groningen zorgde voor een belangrijk sluitstuk van het ge heel. In de nieuwe woonkolonie zijn behalve 50 drie- en tweekamerwoningen ook een tehuis voor chronische zieken en ouden van dagen, een werkplaats voor arbeids- therapie en een cultureel centrum. Men heeft zoveel zorg aan deze kolonie be steed omdat de meesten van haar bewo ners arbeidsongeschikt zullen zijn; de helft ervan bestaat nl. uit bejaarden en het andere deel uit zieken of geestelijk-en lichamelijk onvolwaardigen. De Algerijnse nationalistische leider Ferhat Abbas heeft tegenover een corres pondent van Belga tc Cairo verklaard, dat hij bereid is een tijdelijk bestand in Algerië te sluiten, mits er onder auspiciën van de V.N. onderhandelingen tussen Frankrijk en de Algerijnse regering wor den gevoerd. Met besprekingen volgens de door pre- mier de Gaulle genoemde voorwaarden zou hij nooit instemmen. Eik initiatief van I de V.N., dat kan leiden tot een toenade ring tussen de Franse en de Algerijnse re gering zou hij toejuichen. Koning Hoessein van Jordanië, die voor een vakantie van drie weken, met een vliegtuig naar Europa onderweg was, werd door Syrische Migs onder vuur genomen De jonge koning wist echter te ontsnappen en vloog terug naar "Amman. Overal braken volksfeesten uit om de behouden terugkeer van koning Hoessein te vieren. Het parlement werd in een speciale zitting bijeen geroepen. Twee onbekende sjeiks betuigen koning Hoessein hun loyaliteit. Het gasbedrijf van de gemeente Zwolle zal waarschijnlijk omstreeks juli van het volgende jaar geheel zijn omgeschakeld op gekraakt aardgas. Thans wordt ge mengd gas gedistribueerd. In de in de toekomst te bouwen nieuwe wijken zal men echter puur aardgas leveren. Tegelijk met deze omschakeling, waar toe het gehele oude gasbedrijf wordt om gebouwd (kosten twee miljoen) wil men ook een andere wijze van tariefheffing invoeren. Inplaats van de kubieke meter wil men de kalorische waarde maatgevend voor de betaling doen zijn, omdat dit zuiverder aangeeft, welk rendement het ontvangen gas heeft opgeleverd. U kijkt - uit gewoonte - achterom, naar de man bij de benzinepomp, de Caltex pomp Want U weet uit eigen ervaring, dat Caltex Platinum Benzine meer kracht geeft, op commandoMaar vergeet vooral niet vóór uit te kijken. Uw motor heeft even hard goede verzorging nodig. U tankt de krach tigste benzine van deze tijd... daar behoort de beste motorolie bijCaltex HAVOLINE Multigrade. SUPER IC* EN IC+ voor meer kracht!... O Uw motor presteert méér voor U dan vroeger... verzorg hem dus ook betert Caltex Platinum Super IC+ en Caltex Havoline Multigradè... die twee zijn voor elkaar gemaaktGrotere prestaties, grotere veiligheid en een langere levensduur van uw motor gaan nu samen t Corrosieve- en wrijvingsslijtage verdwijnen... U spaart geld en rijdt comfortabeler. U bent zeker, van twee kanten... als U ook vóóruitkijkt! 10W- 30 EN 20 W - 40 voor meer veiligheid!... C(lfnmv Slee t»ii rUke 8ara «On 34-32 - 4»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6