Limburgs klasse-voetbal Ajax reeds voor de rust Schaffrath scoorde de beslissende treffers ontredderde Heintje twee ADO m f Vrije trap van Verhoeven beroofde PSV van zijn illusies Sparta's lichte brigade was beweeglijker won weer Tien-nul! Fei jenoord stond na rust met 10 man en kon toen nederlaag niet ontgaan Lenstra leidde Enschede-aanval in grote stijl Canjels op schot! Schilderende gravin wandelde barrevoets achter strijdwagen NAC sneller clan Willem II Sparta en Rapid nóg thuis ongeslagen RAPID HERINNERDE AAN ZIJN KAMPIOENSJAAR Werkeloosheid ver leidde Jacobs éénmaal tot vergeeflijk bravour Maar niet overtuigend DOS won met tien-nul Haar club won niet I MAANDAG 15 DECEMBER 1958 PAGINA Ajax: krachtvoetbal POOLSE IJSIIOCKEY-SPELER VROEG POLITIEK ASIEL 1 NOAD-VVV AFGELAST Vijf Limburgse winstpunten ten koste van Amsterdam Limburgse ivinst De eerste stagnatie oei-a resultaat bestond uit schoten van de on vermoeibare Hacnen en van Strolenberg. vlak onder de lat; Van Dreeht keerde het gevaar subliem. (Van onze verslaggever) KAALHEIDE, .zondag KLEIN HEINT.TE SCHAFFRATH, als rechtshalf samen met de lange Stro- lenberg oppermachtig heerser over het middenveld, waar elke aanzet tot ecu Ajax-aanval meestal reeds in de kiem werd gesmoord klein Heintje Schaf frath vormde niet alleen de eerste verdedigingspost in het nauw sluitende Ra- liid-legien, niet alleen de onvermoeibare verbindingspion naar zijn eigen voor hoede: hij was ook de schutter van de. twee doelpunten, die in de 15e resp. 33e minuut Ajax op een 30 achterstand en daarmee vroeg in de strijd reeds in reddeloos verslagen positie brachten. Heintje Schaffrath blonk uit. Maar hy was méér dan een individuele ster. Hy was de exponent van héél het Rapid-spel, dat vooral in de eerste helft weer de glans had van het kampioensjaar: subtiel en fyn van constructie, maar ook ad rem in de verdediging en zeer slagvaardig in de afwerking van de aan val. Rapid JC speelde vandaag weer voetbal van grote klasse en dat deed niet alleen Heintje Schaffrath; dat deden ook zijn lange halfmaat Strolcnbcrg en de snelvoetige aanvallers Loo en Lcnz, dat deden ook dc als altijd betrouwbare stopper Smects en zyn backs Brull en Mommcrtz, dat deden ook de anderen. En bovendien deden zy het in zo perfecte homogeniteit, dat de herinnering aan t' legendarisch homogene Rapid-team van het kampioensjaar wel onvermijdelijk moest opduiken. Rapid gooit nu wéér hoge ogen! De Amsterdamse supporters waren er stil van. Ajax had in heel de eerste helft niets, maar dan ook totaal niets in te brengen. Doelman Jacobs had zó weinig te doen, dat hij éénmaal de verleiding niet kon weerstaan en een schot van Fransz in een neiging tot bravour on nodig op de vuist nam', om tenminste eens even iets bijzonders uit te halen. Zijn collega Van Dreeht in het Ajax-docl kreeg het heel wat drukker. En hij moest in de 5c minuut reeds capituleren boven dien. Hanneman en Haenen schoven hun centers toen zo afgemeten door de rood witte linies heen, dat er voor Lemz een volkomen vrije kans ontstond en het schot was secuur genoeg aangelegd om Van Dreeht kansloos te verslaan: 1—0. Het. vuurtje van de felle Ajax-reactie was snel geblust. Rapid blééf de toon aangeven. Andcries- scn mocht zich in het Amsterdamse de fensie-centrum weren overeenkomstig zijn re putatie, Ondertand mocht zijn felste slidings toepas sen, de kansen bleven ko- men. En in dc 15e minuut 1 dribbelde Schaffrath van het middenveld zeker 25 meter ver door, zonder dat iemand hem aanviel. Wel bleven daardoor alle schaffrath Rapid-aanvallers gedekt, „exponeud" maar toen schoot Schaf frath zélf. En liet effect maakte geen ver schil: hard en hoog snorde de bal in het net: 0—2. Anderiessen moest nu zelfs Fransz en SnoeklS uit de voorhoede naar de bedreig de defensie-sector commanderen om 'aan de vloedgolf van Limburgse aanvallen Het begin van de tweede helft was enerverend. Met Duur energie-voetbal dromden de Amsterdammers nu op de Rapid-veste af, hard en stug. Maar in de Limburgse defensie konden Smeets, Brull en Mommertz de strijd op fysieke wapens gelijkwaardig strijden, de harde charges van Fransz en Snoeks en het bikkelharde geweld van Bleijenberg op gepaste wijze beantwoorden. Alle hardheid bleef overi gens binnen de perken; daar zorgde trou wens de internationaal ervaren scheids rechter Jan Bronbhorst wel voor (hij leid de voortreffelijk). En al met al kreeg Ajax nauwelijks sdheitkansen. Bij vlagen kon Rapid het ijle weefsel van zijn combinaties herstellen en het De stormlopen van Ajax kregen nó? meer druk. nadat Bleijenberg in de 16e minuut uit een verre pass van Oudcr- land ineens met halve omhaal hard en verrassend inschoot: 31. En toen Stro- lenberg na een botsing moest worden opgeknapt, trachtten de Ajaxieden hun numerieke meerderheid uit te buiten, maar zij kregen er de ruimte niet voor. De Rapid-veste bleef onneembaar. En tegen het einde konden de Limburgers hun belagers weer op eigen helft terug duwen. Het tempo was er toen uit, Ajax wist zich geslagen, Rapid kreeg opnieuw de kansen, maar Loo en Henz misten nog een open doel alvorens het door Haenen 41 werd. 5 Een van de tien doelpunten van D.O.S. tegen Scheveningen, tevens een van de zes die hammers voor zijn privé-rekening nam. (Van onze sport-correspondent) DEN HAAG, zondag Manager Krans Kok van ADO had rignreusc maatregelen getroffen om zijn ploeg int betere prestaties te brengen. Drie spelers waren uit het team ver wijderd en bij dezen was ook Clavan, die, volgens het communiqué, een „rust periode" moet volgen. Hoe dan jjpk, het gewijzigde ADO heeft dan in het kletsnatte Haagse Zuiderpark, welis waar een overwinning kunnen boeken, maar hoge dunk zullen de 9000 toeschou wer* niet gekregen hebben van het spel van ADO, Ook niet van Elinkwijk. Het enige excuus mag zijn dat het ter rein zo modderig was. Spannend en voor al hard is het duel tussen de twee clubs, waarvoor elke punt een kostbare punt 1*. ontegenzeggelijk wél geweest. Hét bo son al na nauwelijks zes minuten toeneen kogel van Schuurman door spil Mijnals regelrecht in het e'gen doel wed gekop'» 1—0. ADO had overigens deze treffer dank rij een lichte veldmeerderheid wel ver diend- Die meerderheid hadden de Ha genaars in de eerste helft zelfs nog bete: kunnen uitbuiten. Rechtsback Gademan« zag tijdens een f®l Haags offensief alleen maar kans een doelpunt te voorkomen, door de bal met de handen te stoppen. De strafschop werd echter zo erbarmelijk door Den Engelse genomen dat de bekwame remplaqant van de geschorste Piet Kraak er niet de min ste moeite mee had. Na de rust kreeg Elinkwijk het heili ge vuur over zich, de ene aanval na de andere rolde op de Haagse veste. Na een kwartier kon de Utrechtse aanhang ein delijk juichen, warit bij een doel worste ling schoot Marbach de bal langs doel kan Kok. ADO ontliep zelfs een neder laag toen een minuut later een kopbal van Frank Mijnals tegen de lat afketste. Bij een botsing liet de Haagse doelman zich Wat later vervangen door Oostrum. ADO probeerde d« zege te forceren en «laagde daar ook tien minuten voor het einde in, toen Theo Timmermans, de beste Han nog in het veld, tegen de uitlopende Utrechtse doelman opbotste maar zich in een ommezien had hersteld en de bal in het lege doel tikte, 21. Doelman v.d. Schilden bleef liggen en werd naar de kleedkamer gedragen om een minuut la ter ook zijn clubgenoot Jan de Jongh op gelijke wijze de kleedkamer te zien bin nenkomen. Elinkwijk beëindigde dit, door scheids rechter Aalbrecht tamelijk matig geleide ■voetbalgeveeht dus met tien man plus een kleine nederlaag. ADO met een kleine zege en de wetenschap dat men er met de ..ingrijpende" wijzigingen nog lang niet is. (Van onze verslaggever) SPANGEN zondag Tot de zevende minuut na dc rust had PSV nog alle hoop èn alle kans op een eervol resultaat tegen koploper Sparta. Toen echter voltrok half Verhoeven het vonnis over dc Eindhovcnse illusies. Met een zuiver schot benutte hy een vrije] Doelpunt! L schop van grote afstand en tegelyk was al het Zuidelijke vuur vrijwel geblust! Sparta heeft dus met succes zijn eerste plaats in de rangschikking verdedigd. Het werd tenslotte een 41 verdiende overwinning voor de Kasteelbewoners, die vooral in dc voorhoede blijk gaven van een grotere snelheid op het door regen doorweekte veld. Ook in technisch opzicht waren de Spartanen de beteren en als geheel vertoonde de ploeg een veel grotere homogeniteit. PSV kon hier slechts een veel, hard maar ook onzuiver schietende voorhoede tegenover stellen, die het vooral na rust, toen De Koning als dubbele stopper ging fungeren, geen schijn van kans kreeg. (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, zondag Met niet minder dan 100 verliezen en dan de handen nog mogen d'cht- kpypen, dat het geen 17 of 18—0 ge wórden is. Die ellende heeft SHS (be halve zonder Van Geen thans ook nog zonder Landman) tegen DOS in het Utrechtse stadion moeten doorstaan. En dan te weten, dat de gasten van het begin tot het einde hard hebben gewerkt. Alleen volledigheidshalve vertellen wij u, dat het een volkomen eenzijdige wed strijd is geweest, zodat het geen zin heeft het spel te ontleden. Dirk Lammere, de aanvalsleider van de Kanaries, die twee wedstrijden wegens een kaakblessure niet van de partij kon zijn, heeft zijn rentrée op fantastische I wijze gevierd met niet minder dan zes I doelpunten, waaronder een hattrick in zeer korte tijd. De Utrechters sneden vvan het begin- s'ignaal af door de Haags-Schevéningse defensie zoals zij wilden. De gasten heb ben een poos getracht zich met de bui- tenspelval staande te houden, maar er was niets bestand tegen bet. enorme DOS- geweld. Al was er van strijd dan eigen lijk geen sprake, toch hebben de ongeveer negenduizend mensen genoten, omdat de DÖSaanvallen zo meesterlijk overrompe lend en de meeste doelpunten zo fraai waren. Van der Linden schoot DOS spoedig naar 10 en Lammere volgde spoedig met. twee treffers (30). Luiten en Van der Linden zorgden ervoor, dat de gastheren met een mooie voorsprong van 50 kon den gaan rusten. Kort na de hervatting rondde Krom men het halve dozijn af (60). En toen kwam de periode, dat ..alleen Lammere'' aan het woord was. De flitsende aanvals leider bracht zijn tegenstanders met pijl snelle acties tot wanhoop en presteerde het niet minder dan vier doelpunten in successie te scoren. Toen waren de dub bele cijfers 10—0 bereikt en geloofden de Utrechters het wel, met niet minder dan nog vierentwintig minuten voor de boeg. Beide ploegen lieten de aanvallen over de vleugels lopen. Bij PSV waren de kanonniers Dillen en Fransen de buitenspelers en hadden de binnenspe- lers Ekner en Van den Heuvel de moei lijke en ondankbare taak gekregen om het hoofd te bieden. Rechtsback Van voer voor deze schutters aan te dragen Mourik sneuvelde in die wanhopige af- weerslag, de Joegoslaaf Broketa (ex-Lim- burgia) kwam hem vervangen. Maar de druk bleef. De paniek ook. En het derde doelpunt was onvermijdelijk, toen in de 38e minuut Schaffrath en Strolenberg samen uit het middenveld door de rood witte Knies zigzagden en Schaffrath de manoeuvre met wederom een hoog schot besloot: 30. Dat was op Ajax' hart getrapt. Alle eergevoel in de gasten kwam in op stand en toen pas konden zij in een enorme krachtsexplosie een paar keer voor Dat was voor Ekner en Van den Heuvel geen sinecure, daar Sparta een stevige greep op het middenveld had en slechts zelden vergissingen maakte. Bij Sparta waren het vooral de snelle De Vries en Bosselaar, die van zich de den spreken, terwijl Van Ede met zijn felle rushes alle verhalen over een ve teranen-leeftijd een paar jaar verder verschoof. Sparta startte met een fel offensief. Pietje de Vries en Tony van Ede be proefden al in de eerste minuten de ta- Jacobs verschijnen. Éénmaal j jenten van keeper Bekkering, die er kwam toen Blcycnbcrg in een doel- H d it k d d rijpe positie, maar het was Strolcnbcrg flcn aez® P°gl.ngen u'tsle*ena ao°r die hem het leer nog juist van de schoen 1 heensloeg. Toch kwam Sparta aan een j pikte. En daarna deed Smccts de deur spoedige voorsprong, want in de 8ste j waarna de snelle rechtsbuiten aan een op slot. minuut moest Brusselers een corner rush begon, waarin hij en passant ook weggeven, waaruit De Vries de bal zo zuiver voor de doelmond plaatste, dat het voor Daniels een koud kunstje was om Bekkering koppend te verslaan: 1—0. PSV nam hierop het initiatief over en Van Wissen ontpopte zich als een felle doorzetter, die De Koning handen, vol werk bezorgde. Er kwamen door goed stuwen van de international en zijn collega Brusselers kansen voor de ka noniers Dillen en Fransen, maar dezen schoten wèl hard, maar ook zeer on zuiver. Toch kwam PSV in de 18ste minuut gelijk, toen Van Wissen langs Schilder gleed en vervolgens van den Heuvel op een prachtige voorzet tracteerde, welke door deze ineens werd benut: 11. De Eindhovenaren hebben niet lang vreugde van deze gelijkmaker gehad, want in de 26ste minuut ontving Van Ede een verre pass van Bosselaar, De Poolse ijshockeyspeler Rudolf Czech die sinds 1954 deel uitmaakt van het na tionale team heeft gisteren te München de Westduitse autoriteiten politiek afiiel gevraagd. Czech maakte met „Legla Warezawa", de Poolse kampioen, een toer- hee door West-Duitsland. i part a leidt. Daniels kopt uit de corner van De Vries in. PSV-keeper Bekkering grijpt vergeefs. keeper Bekkering omspeelde; een wan hopige sliding van spil Renders kwam juist te laat; 21. Drie minuten voor rust geraakte mid denvoor Kruiver na een botsing met Schilder geblesseerd en hij verdween van het veld; na de pauze werd hij ver vangen door Heerschop. De tweede helft had een grimmiger karakter. PSV viel in de eerste minuten fel aan en Coen Dillen had pech, toen zijn kopbal tegen de paal ketste. Even later bezondigde de oud-international (die nu midvoor speelde) zich aan un fair spel door naar de bal te trappen, die Van Dijk in zijn handen had. Over en weer regende het hierna vrije schoppen en het was uit één free- kick (na een overtreding van Van Wis sen), dat Verhoeven van ver buiten het strafschopgebied met een hard en zui ver schot keeper Bekkering totaal ver raste; 31. Hierna was de strijd goeddeels ge streden en bleven alleen de harde per soonlijke duels over. Wiersma. die mee naar voren trok, werd nog het slacht offer van een attaque van Zaal en hij moest hinkend de tijd op de vleugel uitspelen. De beste kansen bleven echter voor Sparta en als er niet wat onbesuisd was geschoten, had de score een nog groter verschil aangegeven. Nu bleef het bij die ene treffer, die Verhoeven zes min. voor het einde uit een voorzet van Da niels produceerde en waarbij de eind stand op 41 kwam. (Van onze sport-correspondent) (Van onze sport-correspondent) BREDA, zondag. Het moet wel zo zijn, dat Willem II dc moeilijkheden, welke op het zwaar be speelbare en gladde veld te overwinnen waren, niet heeft kunnen oplossen. NAC daarentegen des te beter, en wel zeer duidelijk is weer eens bevestigd, dat lichte, kleine spelers in zulke omstandigheden een voorsprong hebben op lange, zwaar dere. Terwijl de thuisclub zich zonder merkbare inspanning althans tot ver in de tweede helft met grote snelheid over het veld bewoog, lag het tempo by de Tilburgers veel en veel lager. Qua balcontrole en opzet der aanvallen was het j spel der tricolores vaak iets beter dan van de gastheren, maar met de afwerking; hadden zij teveel tyd nodig. Een kolfje naar de hand van dc weer sterk opere- rende Bredase achterhoede. Bovendien bleek de halflinie, met Van den Hoven en Pelkmans, ditmaal behalve sterk verdedigend ook bijzonder goed in het voe den der voorhoede. Vandaar dat zy zich steeds weer van het middenveld mees ter maakten, in tegenstelling tot dc bezoekers, die deswege voortdurend naar eigen helft warden teruggedrongen. Het gevolg was, dat aan hct doel van Feyt de hopeloze situaties niet te tellen waren. Men kon in het Tilburgse vierkant wel zeer goed het ontbreken van de geblesseerde Brooymans waarnemen. ENSCHEDE, zondag. Een zeer opmerkelijk feit is inmiddels, dat Leo Canjels zich, ais maker van alle vier de doelpunten, met een weer in de voorste rangen der vaderlandse Een heel vreemde situatie, die zelden voorkomt, deed zich bU EnschedeFeijenoord topscorers heeft gescho- j voor. De Rotterdammers, die met een complete ploeg de eerst helft hadden beëindigd, ton- Temeer opmerke- j kwamen na rust met 10 man in het veld. Wat was er gebeurd? In de 40e minuut waren Paul Mejjers en de Enschcdese linkshalf Voges bjj het koppen met elkaar in botsing gekomen. Voges zocht al spoedig dc kleedkamer op, maar Meyers deed dat niet, blijkbaar omdat hij zich nog fit genoeg voelde. In dc pauze bleek dat de blessure van Meüers erger was dan het leek en zo was Feijenoord gedwongen de ongelijke strijd met 10 tegen 11 man in te gaan, omdat men in tegenstelling met Enschede geen invaller meer mocht opstellen. Het feit, dat Meyers het later nog enkele minuten heeft geprobeerd, kan rustig buiten beschouwing worden gelaten. Het is dan ook geen wonder, dat onder de abnormale omstandigheden Feijenoord mct 4o verloor. Deze hoge score heeft Enschede voornamelijk te danken aan het meesterschap van Abe Lenstra, die dit keer weer matchwinnaar was. Erg sneu voor Feijenoord, dat zich vóór rust veruit de beste ploeg had getoond. tg? .K.^. ik "n der Wint ia zijn cent je, tegen twee Feijcnoord-aanvallers: Van der 'ip en ccii slechts huif zichtbare makker (aan de enkelband als Moulijn e herkennen). De Enschede-keeper won liet! Aan weerszijden slaan Rijvers en Lenstra hel duel belangstellend gade. In het begin was Enschede nergens. Te gen het vlotte combineren en het goede positiespel van Feijenoord bleek men niet opgewassen te zijn Weustink, die voor het eerst sinds lange tijd weer als stopper fungeerde, was langzaam en onzeker Zo kreeg Cor v. d. Gijp al spoedig een vrije kans. maar ongelukkigerwijs be landde zijn secuur gerich' schot net tegen de paal De Rotterdamse verde diging had het vrij ge makkelijk; de trage En schedese midvoor Brou- sek was geen partij vooi Walhout. Het meeste ge vaar dreigde nog van de linksbuiten Jansen. Intussen combineerde de Feijenoord-voorhoede er lustig op los. Van der Wint was ditmaal in grootse vorm en zo ranselde hij kanjers van Schouten en Meijers uit zijn doel. De Enschedese voorhoede was onmachtig, zo dat Voges het eens probeerde. Pieters Graafland kon de gladde bal niet onder controle krijgen, maar gelukkig voor hem was er geen tegenstander in de buurt. Na een half uur veranderde plotseling de situatie. Lenstra, die zich aan de rech- MEIJERS, botsing werd fataal. terzijde van hhet Feijenoorddoel bevond, legde Pieters Graafland in de luren, waar bij hij Brousek gelegenheid gaf ongehin derd in te schieten (10). Plotseling stort te Feijenoord ineen en een laaiend En- schedees offensief barstte los. Schaap waagde zich in de voorste gelederen en stelde Pieters Graafland op de proef, maar die gaf geen krimp. Nadat cr even was gestopt voor het bo venomschreven ongeluk, was het met de Twentse meerderheid gedaan en het 18.000 man tellende publick verwachtte, dat En schede het na dc rust nog zwaar te verdu ren zou krijgen. De numerieke meerder heid was echter in het voordeel van de thuisclub, die al na 3 minuten no. 2 op het scorebord bracht. Weer bad Lenstra dc Feijenoordkecpcr uit zijn doel gelokt en nu kon invaller Van der Wel, zijn werk bekronen (20). Na een kwartier liet Abe ook Kerkum voor schut staan, om zélf Pieters Graaf land te passeren, (30). Er was nu geen aardigheid meer aan, hoewel tot ere van Feijenoord moet worden gezegd, dat men moedig bleef doorvechten, waarbij het geen haar had gescheeld of er was nog een tegenpunt gescoord. In de 26ste minuut kopte Lenstra naar Janssen, die met een geweldig schot de bal in de Feijenoord touwen joeg, waar mee de zaak bekeken was; 4—0. CANJELS lijk, omdat hij zwaar gewicht als hij is daarmede toch bewees zeer weinig hindec van het glibberige- effect vol terrein te ondervin den. En dan te weten, dat Feyt minstens nog eens zoveel zekere goals voorkomen, heeft Bovendien werden nog twee doelpunten door Piet Roomer (ove rigens terecht) afgekeurd. Praktisch van de aftrap af is de thuis club overwegend de meerdere van Wil lem II geweest. Met de door de Breda- naars ontplooide onstuimigheid, in vaak zeer hoge snelheid op det hijandelijke doel' gericht, wisten de Tilburgers vaak geen raad en als zij niet met alle macht in de verdediging waren gegaan, zou NAC ongetwijfeld ai eerder dan in de 36ste minuut van de eerste helft de lei ding hebben genomen. Het was onvermijdelijk. Toen Louis Overbeek de zoveelste corner op het Wil lem II-doel gaf, scherp en hoog, wist Can jels hoog boven alle tegenstanders op springend, het leer langs Feyt te jagen (I0). Een goede minuut nadien was het reeds 20. De aalgladde Bouwmeester rende tezamen met Pelkmans naar voren. Laatstgenoemde centerde op het goede moment door naar Canjels en met een enorme kanjér liet deze de bal opnieuw in het Willem II-net ploffen. De pogingen van de bezoekers, die maar niet tot lucratief spel konden ko men, bleven onbeloond, ook al omdat sprekende schoten achterwege bleven. De enkele gevaarlijke wist De, Rijk ook nog onschadelijk te maken. Toen nog een vijf tal minuten te spelen waren en vele toe schouwers (er waren er circa elfduizend) reeds het strijdperk verlieten, gebeurde het volkomen onverwachte. Bouwmeester en Geraeds (Van Gastel zat op het re servebankje) kwamen als duveltjes-uit-1 doosjes over links op het vijandelijke doel af. Canjels, weer eens knap vrij gelopen, kreeg een droom van een kans door Ge raeds voorgeschoteld en hij knalde on houdbaar nummer drie langs Feyt (30)- Ternauwernood was afgetrapt of Bouw meester en Canjels snelden tezamen langs de opnieuw ontredderde Tilburgse de fensie. Met een slim tikje legde Bouw meester de bal voor de voeten van hat trick-man Canjels en nummer vier (en laatst) was geboren. Willem II heeft nog krampachtig alles in het werk gesteld om tenminste dg eer te redden, maar zelfs daartoe gaven Kees Kuys c.s. hun de kans niet. i EREDIVISIE SpartaPSV 41 DWSFortuna '5402 ADOElinkwijk 21 NAC—Willem II4—0 Rapid JC—Ajax4—1 NOAD—VVV afg. DOSScheveningen100 Blauw Wit—MVV 0—0 Spel. EnschedeFeijenoord 40 Op zware, bemodderde velden heeft dc 15c competitiedag in de F,re-divisie de hoogste score van dit seizoen opgeleverd: 100 (tien nul!) waarmee een oppermachtig DOS het arme Scheveningen ver morzelde. Dramatische cijfers en in het top-voetbal uiterst zeld zaam. DOS stond daarmee dus wel bereid om zich op de eerste plaats na&st Sparta te dringen, als de Rotterdammers een steekje zouden laten vallen. Sparta ver loor die steek echter niet! Inte gendeel: met zyn uitmuntende 41 overwinning op PSV toonde het Kasteel-team dat zijn aanspra ken op de eerste plaats volop ge rechtvaardigd zijn. Sparta en DOS steken nu wel ver boven de rest uit. Want in h£t peloton was PSV niet de enige, die twee verliespunten in zijn zak moest steken. Hetzelfde overkwam ook Feijenoord, dat blijkbaar weer in de kwaal van slechte uitwedstrij den is gesukkeld endat boven dien geconfronteerd werd met een Enschede, dit juist d i t weekend eindelijk boven zijn inzinking van de laatste wekqn uitkwam. Het werden ook in Twente forse cij fers: 40, waardoor Feijenoord nu 5 punten op stadgenoot Sparta ach ter ligt. En voorts in het peloton ook een nederlaag voor DWS. thuis door Fortuna '54 enigszins verras send geklopt. Dat bréngt ons op de 5 punten, .lie Amsterdam deze zondag aan Limburg moest afstaan. Want by de 2 van DWS kwam er, in het dubbel-programma in het Olym pisch Stadion, nog I punt dat Blauw Wit aan MVV moest mee geven. En voorts leed Ajax schip breuk in zyn aanval op het onge slagen thuis-record van Rapid JC, een schipbreuk met zware schade voor de Amsterdammers. Opmerkelijke dingen gebeurden er ook in de staartgroep. NAC is daar hard bezig om omhoog te krabbelen en de Bredanaars maak ten Willem II tot slachtoffer van hun tweede grote zege in successie. Zij kwamen erdoor op gelijke hoogte met Elinkwijk, dat door ADO werd weggestuurd, passeer den Scheveningen en deden de voor laatste plaats over aan Willem II zelf, dat nu met NOAD een Tilburgse hekkesluiterstweeling vormt! Hoe kostbaar voor ADO de kleine zege op Elinkwijk was, blijkt wel uit het nu zéér hevige gedrang om de voorlaatste plaats, waaraan de Hagenaars zich nog juist ont trokken. Er. tenslotte noteerden wij dan temidden van alle regen en mod der ook de eerste stagnatie: het Tilburgs gemeentelijk sportpark werd onbespeelbaar geacht (al thans niet voor bespeling vrijge geven), waardoor de wedstrijd NOADVVV als eerste van deze competitie moest worden afgelast. De stand ziet er als volgt uit: 15 23 39—15 DOS 15 22 44—20 15 19 32—19 Feijenoord 15 18 38—26 VVV 14 17 24—19 PSV 15 17 28—21 DWS 15 17 24—19 Spel. Enschede.. 15 17 31—25 MVV 15 16 28—23 Fortuna '54 15 16 18—20 Ajax 15 15 31—28 Blauw Wit 15 15 35—34 ADO 15 12 24—42 15 10 25—32 NAC 15 10 24—31 Scheveningen 15 10 25—45 Willem II 15 9 26—50 NOAD 14 5 17—44 Waartoe een weddenschap op een voetbalwedstrijd kan leiden, zagen de inwoners van Rome zondag. Een jonge Italiaanse gravin, Doroty del Priolo, wandelde barrevoets en gekleed in een wit slavenkleed door de natgeregende straten achter een strijdwagen uit de tijd van keizer Nero. Gravin Del Priolo, een schilderes, die vooral bekend is om haar werk- kostuum: een bikini-badpak („Wanneer ik geïnspireerd wil werken moet ik het niet warm hebben"), had een weddenschap afgesloten met een Ro meinse schilder, Antonio Privitera, dat haar favoriete club, Lazio, van zijn geliefd Roma zou winen. Roma won met 3—1, zodat de gravin de weddenschap had verloren en in dit zonderlinge kleed achter de met twee paarden bespannen strijd wagen, die van een filmstudio was geleend, moest lopen. Antonio Privi- 'era mende staande het tweespan, gekleed in de uniform van het vroe gere legioen. Een van de regels van de weddenschap was, dat de gravin onder het lopen een schilderij moest maken. Dit deed zij ook maar door de voort durende regenval liep haar werk uit op een abstract mengsel van kleu rige klodders verf.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 5