Hoogoventoernooi belooft weer felle schaakstrijd Drie grootmeesters in hoofdgroep Levensverzekeringbedrijf boekte in 1958 weer hoge produktie kwam weer Voor Zeeland te weinig woningwetwoningen Oordeel van de Kon. Ned. Reeders- vereeniging Door auto verblind en verdronken Vijfduizend werklozen in provincie Zeeland Nederl. springruiters naar Duitsland Rechterlijke macht Lichte daling in eerste halfjaar maar verbetering in tweede halfjaar A\ito tegen een boom; twee inzittenden dood Sportfiets verruild voor smokkelauto Zware ontploffing in Istanboel Nieuwe lijndienst K.N.S.M. WOENSDAG 7 JANUARI 1959 fijrs asSs u ieïs sn hui® hebt Gedeputeerde Staten: Groei van de wereldvloot Aanzienlijk overschot aan tonnage Grotere interdependentie tussen de verschillende sectoren Drie maanden gevangenis voor bestuurder Detective-roman door RICO BULTHUIS Oplossing van gisteren (Van onze correspondent) Ged. Staten van Zeeland zijn teleurge steld over. de beslissing van minister Witte om voor 1959 aan deze provincie slechts 659 woningwetwoningen toe te kennen. Zij achten een minimum van duizend nodig om tot enigszins verdedig bare resultaten te komen, ook al zou zelfs by een dergelijk aantal in de achterlig gende jaren ontstane achterstand in genen dele zijn goedgemaakt. De bouw van woningwetwoningen is mede van beslissende betekenis voor de verdere ontwikkeling van de provincie Ged. Staten wijzen erop, dat Zeeland meer dan een eeuw lang een gebied was, dat zich door allerlei omstandigheden genoopt zag een belangrijk gedeelte van de jeugdige bevolking „uit te stoten". Daardoor is een relatieve veroudering ontstaan. Het gebrek aan behoorlijke wo ningen is ook nu nog voor vele jeug dige personen aanleiding om Zeeland te verlaten. Pogingen tot spreiding van werkgelegenheid zijn tot mislukking ge doemd als het beleid der regering, de verdeling van het bouwvolume inbegre pen, niet strikt wordt gecoördineerd. zienlijk overschot aan tonnage, zoals door de hierboven genoemde oplegcjjfers wordt geïllustreerd, hetgeen uiteraard voortdu rend van invloed is geweest op de vracht opbrengsten. Zowel in de lijnvaart, trampvaart als tankvaart, is het jaar 1958 voor de meeste rederijen bepaaldelijk on bevredigend geweest, aldus een over zicht van de Kon. Ned. Reedersvereni- ging. In de lijnvaart werden tengevolge van de hevige concurrentie de tarieven steeds meer gedrukt, terwijl door het optreden van talrijke uit de trampvaart afkomstige outsiders de toch al weinig bevredigende situatie nog verder verslechterde. Naast de in vele trades ongunstige beladings graad, moest op vele trajecten meer dan voorheen in ballast worden gevaren en dikwijls genoegen worden genomen met slecht betalende bulklading dan wel stukgoedlading in de lagere tariefklas sen. In de tramp- en tankvaart, overheers ten in het algemeen dezelfde lage vrach ten, welke reeds aan het einde van 1957 tot stand waren gekomen, terwijl ook hier hoge kosten hun invloed voortdurend de den gelden. In de trampvaart wordt de situatie het beste gekarakteriseerd door het feit, dat voor het transatlantische kolenvervoer de open-marktvrachten gedurende het gehele jaar 1958 blevep schommelen tussen 22 en 27 shilling per ton op het traject Hampton Roads, Amsterdam, Rotterdam, Ant werpen, waarbij de kosten zelfs van een modern vrachtschip van 7000 BRT niet meer konden worden goedgemaakt. In de tankvaart daalde het indexcijfer beneden het laagste van de depressie van 1953 na de Korea-crisis, hetgeen bij het in middels gestegen kostenpeil betekent dat de resultaten voor de op de vrije markt opererende reders thans nog bedroeven- der zijn dan destijds. Mocht het zijn dat de verwachtingen om trent een verbetering van de algemene economische bedrijvigheid in vervulling zouden gaan, dan zou wellicht de over zeese wereldhandel wederom een expan sie te zien kunnen geven, waarvan ook de scheepvaart zou kunnen profiteren. Evenwel dient te worden bedacht dat zo lang het te grote aanbod van emplooi zoekende scheepsruimte op de markt blijft drukken, vrachtherstel van enige beteke nis niet zal kunnen plaats vinden. De thans onder auspiciën van de I.C.S. ont worpen plannen om te komen tot een internationale samenwerking van reders teneinde het aanbod van scheepsruimte meer in overeenstemming te brengen met de vraag naar tonnage, heeft dan ook ten doel deze druk op de markt zoal niet op te heffen, dan toch in belang rijke mate te verminderen door het op leggen en slopen van schepen te sti muleren. In hoeverre deze plannen zul len kunnen Worden verwezenlijkt, laat zich thans nog niet overzien. Voer wat de séheepvaart betreft zijn in 1958 de drie meest op de voorgrond tredende verschijnselen: a. een vermindering van of wellicht een sterke verlangzaming in het groeitempo van de zeegaande wereldhandel; b. de sterke groei van de wereldvloot en c. de opgelegde tonnage, ter grootte van plm. 7 miljoen BRT. De vermindering of verlangzaming ln het groeitempo van de zeegaande wereld handel is op dit ogenblik nog niet met vol ledige exacte cijfers aan te geven, doch in scheepvaartkringen bestaat de indruk dat deze handel niet in belangrijke mate is toegenomen, doch zonder twijfel in be paalde sectoren is teruggelopen. Zo daal de het kolenvervoer over de Noord-Atlan tische Oceaan van 45 miljoen ton in 1957 tot ongeveer 30 miljoen ton in 1958, het geen op basis van Liberties van 10.000 ton d.w. globaal een vermindering van ongeveer 1500 rondreizen per jaar bete kent of wel een verlies van jaaremplooi voor ongeveer 150 schepen. Vertoonde het kolenvervoer reeds een aanzienlijke vermindering in andere tra des was het beeld afgezien van het graan- vervoer evenzeer ongunstig. De vraag naar tonnage voor het vervoer van schroot, olie en erts bleef ten achter' bij het enor me aanbod en alleen het graanvervoer kon enige compensatie bieden voor het gebrek aan emplooi elders. Doch ook hier kon afgezien van een tijdelijke ople ving in de laatste maanden van het jaar het vrachtenpeil geen stijging van enige betekenis boeken. In de hoofdgroep komen definitief uit de grootmeesters F. Olafsson (IJsland), P. Bent-Larsen (Denemarken) en E. Elis- kases (Argentinië), onze nationale kam pioen J. H. Donner. de internationale meesters R. Toran (Spanje) en T. D. van Scheltinga (Nederland) en de Nederland se spelers dr J. T. Barendiregt, drs. C. B van den Berg en K. Langeweg. Ook grootmeester G. Stahlberg was voor deze groep geïnviteerd en de Zweed (Van onze correspondent) Gezien de structurele werkloosheid ln Zeeland hebben Ged. Staten, zo schrijven zy aan de Provinciale Staten, veel aan dacht besteed aan het vergroten van het aantal arbeidsplaatsen. Juist daarom zijn pogingen aangewend om ook voor deze provincie de faciliteiten te verkrijgen die nodig z(jn voor aanwijzing van zgn. ont wikkelingsgebieden. Ondanks het misluk ken van deze pogingen is de werkgele genheid in de industriële sector toege nomen. Ged. Staten zijn allen die zich daarvoor hebben ingespannen erkentelijk; anderzijds echter is de toeneming niet voldoende geweest. Van het voor 1958 beschikbaar gestelde bedrag van 55 miljoen voor de uitvoe ring van extra werken kreeg Zeeland niets. Wel is het gelukt om van het daar na beschikbaar gestelde aanvullende be drag van f 10 miljoen, 1 miljoen te bestemmen voor materiaal intensieve wer ken in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ged. Staten wijzen erop, dat de werk loosheid sterk toeneemt. In januari in de regel de topmaand voor Zeeland zal het aantal werklozen vermoedelijk de 5000 overschrijden, dat is ruim 6 pet van de mannelijke beroepsbevolking. Maandagavond laat. is naar die politie Shams medeelt, de 41-jarige heer R. Siep uit Arnhem verdronken in het Apeldooms Dierens Kanaal. De man stond in gezel schap van zijn vrouw en schoonzuster bij café Schotboer op de bus te wachten na afloop van een verjaarsvisite. Toen in de verte de lichten van een auto naderden, liep de heer S., in de mening verkerend, dat het de bus was, naar de overzijde van de weg om het stopteken te 'geven. Ver moedelijk is hij verblind door de lichten va,n de auto, waardoor hij in het kanaal Is gelopen. De automobilist heeft van het ongeval blijkbaar niets gemerkt. De rade loze vrouwen hebben luidkeels om hulp geroepen, maar toen die arriveerde was het te laat. De wereldvloot nam in de jaren 1952 tot 1958 in sterke mate toe, waarvan het volgende overzicht een indruk geeft: Wereldvloot ln miljoenen b.r.t. Jaar f 1952 1954 1955 1956 1957 1958 Tonnage 74,7 79,9 82,8 87,5 94,0 100,3 Wereldtankvloot in miljoenen b.r t. Jaar 1952 1954 1955 1956 1957 1958 Tonnage 20,2 24,6 26,1,(27,9 29,9 33,6 Wereldvloot overige tonnage in miljoenen b.r.t. Jaar 1952 1954 1955 1956 1937 1958 Tonnage 54,7 55,3 56,7 59,6 64,1 06,7 Tot kantonrechter to Oud-Beljerland is benoemd mr. J. W. Schutte, hoofdadminis trateur bij het ministerie van Justitie in 's-Gravenhage. Hij zal de werkzaamheden op zich nemen van kantonrechter te Brielle. Naar het internationale indoor concours Hippique te Berlijn, dat van 31 januari tot 8 februari a.s. wordt gehouden, zal een Nederlandse equipe worden afgevaardigd. Heit team bestaat uit: H. J. M. Wouters van de Oudieniweijer (Eist) met Rebel, Leutnamt en Hubertus (reservepaard: Pourquoi) en A. Ebben (Den Haag) met Irish Lady en Sdhwarztrossel, die beiden aan de eprinignummers zullen deelnemen. Voor de dreseuurproeven is ingeschreven mevr. F. Benedlotus-Lleftinek (Putten) met Kobold en Lorbas. Hetzelfde team zal ook aan het inter nationale indoor concours liiiippique van 12 t.m, 15 februari a.s. te Hannover deel nemen. Bovendien zal Nederland daar nog vertegenwoordigd worden door T. R. Vel- stra (Matresum) met Katoiilla en Char mante. Bron: Lloyds' Register of Shipping, Statis tical Tables 1958, p. 5 and 18. Exclusief de U.S. Reservevloot en de z.g. Great Lakes Carriers. I Toestand op 30 Junj van elk jaar. In 1957 en 1958 viel een afleveringsgolf van nieuwe tonnage te constateren, wel ke het gevolg was van de aanzienlijke bestellingen, welke vóór, tijdens en nog enige tijd na de Suez-crlsis plaats von den. De beschikbare hoeveelheid scheeps ruimte is daardoor zo zeer toegenomen dat de vermindering daarvoor door sloop, scheepsrampen e.d. volstrekt onvoldoende is gebleken om het bij het begin van het jaar reeds aanzienlijke tonnage-surplus te absorberen. Het einde van deze afle veringsgolf is nog niet in zicht, aange zien eind 1958 nog een hoeveelheid van ruim 10 min. BRT ln aanbouw was. De thans beschikbare cijfers ten aan zien van de opgelegde tonnage geven het volgende beeld: Opgelegde tonnage ln de wereld (per 1 november 1958) Droge lading Tankers Totaal 5.200.300 b.r.t. 2.448.700 b.r.t. 7.649.000 Bron: International Chamber of Shioping. Het samenvallen van de beide eerstge noemde factoren heeft geleid tot een aan- een lager peil stond dan medio 1957. Ten nadele van 1958 bleek het verschil in pro- duktie-niveau f 14,2 miljoen te zijn. Na het verstrijken van het eerste half jaar had de verbetering Van de economi sche situatie tot resultaat dat ook de pro- duktiectffers bij het levensverzekeringbe drijf weer een stijgend verloop gingen ver tonen en dat na tien maanden het produk- tiepeil hoger was dan in de overeenkom stige periode in het voorgaande jaar, zij het dat d„ marge minder spectaculair bleek te zijn dan de laatste jaren bij ver gelijking met vorige jaren het geval was. Vele verzekeringen komen tegenwoor dig vooral in de laatste maanden van het jaar tot stand, waarbij naast de gezins- en oudedagsverzorging, het met behulp van de levensverzekering te verkrijgen be lastingvoordeel op grond van de aftrek baarheid van de lijfrentepremie tot maxi maal 3.600,— per jaar, een belangrijke rol speelt. Bovendien worden talrijke ver zekeringen gesloten, die bedoeld zijn als aanvullende voorzieningen op het wette lijke ouderdomspensioen (A.O.W.), waar van de uitkeringen slechts tot dekking van de minimum-kosten van levensonderhoud strekken. Wanneer op basis van de cijfers over de eerste tien maanden van 1958 een schatting wordt gemaakt van de produk- tie-resultaten. die het levensverzekering- bedrijf in het afgelopen jaar zal hebben behaald en daarbij, in aanmerking wordt genomen, dat vooral in de laatste fase van het jaar de toevoer aan nieuwe ver zekeringen bijzonder groot pleegt te zijn, kan volgens de Voorlichtingscommissie uit het Levensverzekeringbedrijf worden aangenomen, dat 1958 voor het levens verzekeringbedrijf opnieuw een periode van hoge produktie is geweest. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft be rekend, dat in het tijdvak van 1 januari tot en met 31 oktober 1958 door de bin nen- en buitenlandse maatschappijen al leen hier te lande voor een bedrag van f 3.175 miljoen aan nieuwe verzekeringen is afgesloten. Ten opzichte van dezelfde periode in 1957 betekent dit een vooruit gang van 65 miljoen. Zolang de huidige situatie voortduurt, treedt een grotere interdependentie op tussen de verschillende sectoren van de scheepvaart, dan ten tijde van de hoog conjunctuur het geval Is geweest. Door het grote tonnageoverschot aan tramp- schepen worden vele van deze schepen gebruikt voor het onderhouden van lijn diensten, terwijl omgekeerd door gebrek aan emplooi in de lijnvaart, vele sche pen uit laatstgenoemde categorie, alsme de verschillende tankers in de trampvaart opereren. Daarnaast moest worden gewezen op de groei van het aantal gespecialiseerde schepen, dat thans het vervoer verzorgt dat vroeger met het conventionele tramp schip plaats vond, terwijl tenslotte de in dustrie in toenemende mate het vervoer van grondstoffen dan wel eindprodukten met eigen schepen verzorgt. Voorts moet in de lijnvaart-sector een verschijnsel worden gesignaleerd, dat al daar in even grote mate tot verontrusting aanleiding geeft, als in de tramp- en tankvaart de concurrentie van vloten on der goedkope vlag. Het betreft hier de opkomst van de in lijndienst geëxploiteer de vloten onder de vlaggen van de lan den achter het IJzeren Gordijn. De sche pen onder deze vlaggen zijn staatseigen dom, houden geen rekening met afschrij vingen, worden niet op commerciële ba sis geëxploiteerd en zijn verzekerd van lading door de toewijzing daarvan door regeringsorganen en door restrictieve clau sules in handelsovereenkomsten. De deel- De Utrechtse rechtbank heeft gisteren de 20-jarige expediteur C. A. van K. uit Bunnik veroordeeld tot drie maanden ge vangenistaal en vijf jaar intrekking van het rijbewijs. Hij was ervan beschuldigd in november een aanrijding te hebben veroorzaakt, waarbij twee doden zijn ge vallen. Op de Soesterbergsestraatweg kwam hij met zijn auto in botsing met een boom. Door de snelheid waarmede de ver dachte reed, ongeveer 80 km, werd de wagen in tweeën geslagen. Twee der in zittenden mej. P. v. D. en de heer P. de W. waren op slag dood. Twee andere meisjes moesten zwaar gewond naar het ziekenhuis worden gebracht. Gisteravond is de nieuwe kunstijsbaan van Ullevi-stadiion te Gothenburg inge wijd met een ijshockeywedstoijd tussen het officieuze Zweedse team en de Wem bley Lions uiit Londen. De Britten verlo ren met 32 (11, 00. 21). De recessie, die tegen het einde van 1957 inzette, had aanvankelijk weinig of geen invloed op de resultaten, die het le vensverzekeringbedrijf wist te boeken. Het jaar 1958 had een uitstekende start. Na afloop van het eerste kwartaal lag de produktie met 931,4 miljoen 39 miljoen hoger dan na de eerste drie maanden van 1957. De conjunctuurachteruitgang werkte in het tweede kwartaal echter ook in het levensverzekeringbedrijf door. zodat de resultaten in die periode ver achterbleven bij die van het voorgaande jaar. Bij het opmaken van de stand per 30 juni 1958 moest dan ook worden geconstateerd, dat de bruto-vooruitgang op dat ogenblik op De Belgische douane heeft gisteren de oud-wielrenner G.B. uit Zundert gearres teerd op verdenking van botersmokkel. Hij zat in een smokkelauto, die langs een voor verkeer verboden weg bij Ter Eik, tussen Loenhout en Wuustwezen, over de grens kwam. Douanepatrouilles konden de auto, die door een sloot en een veld reed, na ach tervolging staande houden. Een der in zittenden ontsnapte; de andere, de ex- wielrenner, werd licht gewond aangehou den. De auto met inhoud, 2000 kilo boter, werd naar de grenspost van Wuustwezel gebracht. Aangenomen wordt dat gisteren min stens twintig personen zijn gedood bij een ontploffing in het centrum van Istanboel. Verscheidene gebouwen in het kranten centrum, de Babialistraat, werden ver nield. Er zijn 143 gewonden. Tot dusver zijn negen lijken geborgen. Men meent, dat de ontploffing ontstond in het gebouw van een krant, toen men bezig was lood te smelten. Een deel van het gebouw stortte in en verscheidene journalisten werden gewond. Ook een gebouw naast deze krant stort te in, waardoor verscheidene personen werden getroffen en een voorbijrijdende autobus werd beschadigd. Een aantal ho tels in de omgeving werd zwaar bescha digd, Talrijke ruiten werden vernield. Horizontaal: 1 oneffenheid, knoop, 4 na komelingschap, 7 nobel, 9 eind (Duits), 10 vakbroedersdhap, 12 zuidvrucht, 13 op dit moment, 14 Europeaan, 16 titel (afk.), 17 pers. voomaamw., 19 vreemde miunt (afk.). 30 briefaanhef (afk.), 21 deel van een Franse ontkenning, 22 pens. voor- naamw., 24 bestaat, 26 kindergroet, 27 groente, 29 voorzetsel, 31 interest, 33 grof van vorm, 36 deel van het been, 37 be hoeftige, 38 vreemde munt, 39 schaak term. Verticaal: 1 zelfkant, 2 Germ, godheid, 3 soort kussen, 4 beneden, 5 hetzelfde, 6 opstootje, 8 Godie zij lof (Lat. afk.), 9 en andere (afk.), 11 vogelprodukit, 12 titel (afk.), 15 landbouwwerktuig, 18 dunne, 19 steen, 22 ziekte, neiging, 23 stofmaat, 25 hevige wind, 26 afsluiting, 27 selenium (afk.), 28 waterstand (afk.), 30 meisjes naam, 31 filmmaatschappij, 32 bekende motorraces (afk.), 34 zangnoot. 35 hoofd deksel. De Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij te Amsterdam heeft besloten met ingang van maart a.s. geregeld wekelijkse af vaarten van de havens aan de oostkust van Canada naar Caraïbische bestemmin gen te bieden. 'ii Kwaliteitsproduct san da Wybert-Fabrioken. 70 en 00 ei alléén bi] Apothekers en Orogistan naast het pension in het oog en inder daad, om half twaalf in de avond stopte er een grote, zwartgelakte auto- Anny stapte uit en trippelde snel in de richting van de hoofdingang. De auto reed weg, maar niet voordat Piquet het nummer had genoteerd. Van de chauffeur zag hij slechts een slappe, grijze hoed en een sigarettenpijpje met een roodgloeiend puntje. Overigens had hij er braaf plezier in, dat Anny door de zich doodvervelende Hartman wérd gegroet. De goede man vond de huisgenoten blijkbaar niet ver dacht of belangrijk meer en hij zou alleen maar rapporteren dat de vader van me vrouw op de villa was gekomen en dat de huishoudster afwezig was. Als ik rechercheur was en geen detec tive, dacht Piquet, dan zou ik ook zo den ken. De volgende morgen om halfacht ging de telefoon. Piquet draaide de kraan van de wastafel dicht, sloeg een badjas om, stapte letterlijk over de bende heen die hij de laatste week in zijn eigen woning had aangericht en greep de hoorn. Piquet- Met Hoekstra. Zeg, Hensel vroeg of ik je wilde bellen als ik vroegdienst had. Er zijn berichten uit Engeland voor je gekomen. Ee,n verdomd raar zaakje is dat, waar jij inzit. Hoezo? Nou, moet je horen. Een zekere me neer.. even wachten, even kijken., een zekere. .Millet, ja Millet. Nou die schrijft dat hij zijn vader heeft horen spreken over Miss Cattenborgh, die met de docij- ter van de oude Millet op reis is gegaan. Ze zijn nooit teruggekomen- Veel later is die juffrouw Millet opgedregd uit een meer in Scotland. Een omgeslagen bootje dobberde tussen het riet. Waarschijnlijk wacht even., „spend on drink"., dat is verzopen. Stranger.. Nou ja, het komt er dan op neer, dat die juffrouw Cattenborgh is verdronken en nooit is opgevist. Dat ge beurde in 1898. Mooi, zei Piquet. Hij dacht: De dode Jessie Millet schreef een brief aan nota ris van Oss, twee en vijftig jaar na haar overlijden. Otto stierf in 1897, freule Flo- rine verdween een jaar later- Ze werd nooit opgevist. Da's één, zei Hoekstra. Maar ik heb nog wat anders voor je. We hebben gezocht naar die juffrouw Wilgensteijn, ge storven en begraven bijna veertig jaar geleden. De kaart hebben we hier in het dossier. Je had Hensel gisteren moeten horen razen! Er bestaat helemaal geen juffrouw Wiigensteijnl De kaart is van januari 1912. Drukkerij onbekend. Op de begraafplaats van dat dorp niets te vin den. Op het stadhuis geen enkele aan tekening. Niet van haar overlijden en zelfs niet van haar bestaan. Hensel is gaan telefoneren. Hij heeft z>ch ®en aaP gezocht, maar Frederica Cornelia Wil gensteijn is nèp! Onder de kaart staat ge drukt: Namens de familie, Nicolaas Wil gensteijn. Maar die heeft ook nooit be staan. Maar luister eens, Piquet, wisten ze dat dan in die tijd niet? Wat was da mens? Wat deed ze? Huishoudster. nadrukkelijk. Ze kreeg niet direct ant woord, maar dan legde de jonge vrouw haar lange, koele handen in haar schoot, Ze knikte met haar hoofd in de richting van de villa en besloot iets naders te zeg=. gen over de vriend van het dienstmeisje. Er staat wel eens een auto in de laan naast mijn huis- Het meisje wordt gehaald n gebracht, meestal één maal per week, Het viel me dèarom op, omdat de wa gen daar zo lang staat en omdat ik uit uw woorden moet opmaken, dat mevrouw Cattenborgh de man blijkbaar niet kent. Doch ik heb er verder niets mee te ma ken. Wil ik de kleine Florine even van boven halen? Of misschien is ze bene den, bij Nee nee, dank u, riep Bella haastig. Ze was niet gekomen om het kind. Ze stond dus op, nam afscheid en ging weg. Ziezo, dacht ze. Er staat dus een auto op de plek, vanwaar de bestuurder het gehele terrein kan overzien. Het is dus Anny, die we in de gaten moeten houden. Ze hielden Anny in de gaten. Piquet had andere plannen, maar hij vond de mededeling van Bella zo belangrijk, dat hij dezelfde avond op de loer ging liggen. Hoe verder de zaak zich ontwikkelde, des te meer gevoelde hij het als een bezwaar, dat hij niet op twee of drie plaatsen te gelijk kon zijn. Er was echter niets aan te doen. Na de thuiskomst van Lucy, die haar dochtertje weer meebracht en deed of het kind met haar op reis was geweest, trok Piquet zich terug. Hij begon een lange, schier eindeloze en op zichzelf doel loze wandeling in de brede in-n om het huis. Steeds hield hij daarbij de zijlaan In de tachtiger jaren moet het een voornaam en gezellig huis zijn geweest, merkte de directrice op, toen ze Bella zag kijken. Dezeo pmerking bewees dui delijk, dat in de ogen van de bedaarde, vriendelijke vrouw, rijkdom en gezellg- heid vergankelijke zaken kunnen zijn. Kent u het dienstmeisje Anny? Dat geloof ik wel, juffrouw Linde. Ziet u haar nooit met een heer? Daar let ik niet op, was het ant woord. Onwillekeurig schoot Bella in de lach- Ze verontschuldigde zich en zei, dat het geen nieuwsgierig praatje van haar was. Er deden zich echter dingen op de villa voor, die het noodzakelijk maakten, dat ook de persoonlijke gedragingen van het personeel moesten worden nagegaan helaas. Dit in verband met de geruchten betreffende het kind. Hoe meent u dat? Er klonk verwon dering in de stem van de correcte direc trice, die haar bezoekster aandachtig op nam. Omdat er iets van waèr is, zei Bella Horizontaal: 1 ed, 3 regie, 6 ze, 8 kano, 10 grot, 12 muts, 14 noen, 15 mei, 16 gil, 18 del. 20 te, 22 ie, 23 tij, 24 spons, 25 er, 26 st, 27 ka, 29 elp, 31 dra, 33 moe, 35 eind, 37 drop, 39 Lena, 41 eren, 43 iik. 44 Turijn, 45 nu. Verticaal: 1 e.k., 2 dame, 3 rot, 4 ga, 5 ego, 6 zone, 7 et, 9 nnit, 11 rede, 13 e.g., 14 n.l., 15 motie, 17 ivoor, 19 larie, 21 est, 22 l.s.'k., 26 spin, 28 amor, 30 leek, 31 d.d., 32 ad, 34 open, 36 nat. 38 ren, 39 li, 40 er, 42 nu.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4