It's not cricket!" Ook de tenniswereld krijgt een centrale training Tyfoon werd wegens hinderen naar vijfde plaats verwezen Nederlandse wielrenners Taan in Frankrijk trainen Sparta bracht Batswingers een zware nederlaag toe (8—2) GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Bowlers-ruin oer in cle test-serie tussen Australië en Engeland TT-races Assen op zaterdag 27 juni Maar niet met buitenlandse coach Vier nieuwe nationale prof koersen Handen en Lippen rw?PUROL Sport'Spatten Onze dagelijkse V) Amsterdamse lieren en Utrechtse dames wonnen Oudere paarden deden het nog best De unieke figuur van Carel van den Berg Nuttige zege van Scylla op Quick A. van Beek 40 jaar in bestuur afd. Nijmegen V B MAANDAG 19 JANUARI 1959 PAGINA 8 AMATEUR-BOKSER NA NEDERLAAG OVERLEDEN - fijn als u iets in huis hebt! N.K.G.B.-turnen in Culemborg KNUT JOHANNESEN WERD NOORS SCHAATSKAMPIOEN De uitslagen MENING VAN EEN LEZER Overkoepelend orgaan in turnsport gewenst Hoogoven-schaaktoernooi Verliest alle winstpartijen! CONSTANT DOOR ZEGE OP LDV IN DEMI-FINALE Wibo won Nederlaag voor DTTC De uitslagen JOOP STOLLE SNELSTE OP ALO-VELDLOOP ONVERWACHTE NEDERLAAF VAN ONS GENOEGEN BOKS PROGRAMMA VOOR 26 JANUARI nTrïTi I lij lr,1 O PIET WEEL TAFELTENNIS KAMPIOEN VAN AMSTERDAM HERBERT ELLIOT GEKLOPT OP 880 YARDS Oplossing van zaterdag K' (Van een cricket-medewerker) Terwijl wij in ons winters vaderland de schaatsen uit het vet hebben gehaald, js het in Australiëhoogzomer èncricket-seizoen! Goed, aan die gedachte moeten wij even wennen. Maar dan is het ook interessant om even stil te staan bij wat er op het ogenblik in Australië gebeurt: de serie testmatches tussen de Aussies en Engeland om het officieuze cricket-wereldkampioenschap, in welke serie, die thans halverwege is, de Aussies met 2 overwinningen en 1 draw royaal de leiding hebben. Ofschoon de tijd van de grote cracks, van Don Bradman, Len Hutton, McCabe, Grimmett, Hobbs en anderen voorbij is, ofschoon ook in ons land de belang stelling voor het internationale test-cricket wel iets is gedaald, handhaaft een uitdrukking als „It's not cricket" zich nog altijd, om uit te drukken dat men iets niet fair en sportief, niet overeenkomstig de normen voor cricket vindt. Cricket is nog altijd de sport, die bij uitstek drijft op hoge opvattingen van zedelijke standing. „It's not cricket" is intussen een kwalificatie, die ook wel eens opcricket zélf wordt toegepast. Dat gebeurde o.a. enkele jaren geleden, toen de fast- bowler Larwood zijn „bumpers" losliet: kogels die met een vaart van 90 km. op de body van de batsman waren gericht. Foto's van een gekneusde Bradman en van een weggedragen McCabe kregen als onderschrift „It's not cricket het werd in Engeland zelfs een parlementszaak, men dreigde de test-serie af te breken en boeken over het geval werden best-sellers! „It's not cricket", zei men ook verleden jaar bij een test-match in West-Indië en er was een ambassadeur nodig om de brokken te lijmen; zó hoog kan dat in de Engels-sprekende landen oplopen! En thans heerst het rumoer in Australië, rumoer om een piepjonge debutant in test-cricket: de katapult-bowler Meckiff, nóg sneller dan Ray Lindwall, maar ....geen zuivere „bowler". Want daar gaat het om: Meckiff bowlt niet, hij gooit of smijt, met verwaarlozing van de zuivere bowl-actie. Nu heeft Australië hem al een tijdje zondet protesten in actie gezien en per saldo weten de Aussies ook wel iets van cricket af, kennen hun umpires de reglementen ook wel. En toch Bowlen gebeurt met gestrekte arm. Dat wil zeggen: de bal moet met gestrekte arm worden losgelaten. Meckiff wil erop zweren, dat hij dat ook inderdaad doet. Maar in het Engelse kamp zegt men: „Hij bowlt niet, hij gooit"; en er zijn Aussies die dat bevestigen bovendien. Meckiff heeft, zo lees ik, een prachtige actie tót het moment waarop hij de bal naar schouderhoogte brengten dan gaat 't mis. Dan gaat de arm niet ge strekt volgens het reglement omhoog, maar in kromme stand slechts half om hoog. En dan is het geen bowlen, geen zuiver werpen meer, maar ordinair smijt werk. De umpire, de baas in het veld, is de enige man die kan straffen. Maar hij deed dat nog steeds niet Het prikkelt de Engelsen, maar zij vinden het niet opportuun om te gaan pro testeren, juist nu zij in de test-serie zo'n grote achterstand hebben. Dat zou te snel kunnen worden uitgelegd als chicaneren. Tussen neus en lippen door is er natuurlijk wel iets over gezegd, maar de Aussies doen of hun neus bloedt: zij willen Meckiff niet missen. Van hun kant hebben de Australiërs intussen ook bezwaren: tegen de Engelse bowler Trueman, van wie zij zeggen dat hij na het loslaten van de bal onregle mentair optreedt, door „bewust" te ver door te lopen en aldus de pitch te be schadigen met als bedoeling dat hij dan de achter de fasters aan te zetten spin- bowler Lock precies kan vertellen welke plekjes deze op de pitch moet zoeken om zijn ballen het meest verraderlijke effect te geven. Zo heet het van weerskanten „It's not cricket". En zo schuift men zelfs in „The King of Sports" de zuivere sport-opvatting, die juist dèèr altijd aan de hoogste norm heet te beantwoorden, weieens naar de achtergrond als er op de wil-tot- winnen geen rem meer staat. olst Te Houston in de Amerikaanse stoat Texas is zaterdagavond de 22- jariige amateur-bokSer Lynn Davis overleden, kort nadat een partij on derbroken was wegen*; de te grote meerderheid van zijn tegenstander. Toen de scheidsrechter een eind maakite aan de strijd, ginig Davis naar de kleedkamers. Onderweg zakte hij in elkaar en hij stierf zon der bij kennis te zijn gekomen. De centrale sportcommissie van de Kon. Ned. Motorrijders Vereniging, zaterdag te Utrecht bijeengekomen voor de samenstel ling van de Wedstrijdkalender van het seizoen 1959, heeft besloten da* in het nieuwe seizoen de betrouwbaarheidsritten meer het karakter zullen hebben van een competitie. De punten door de rijders be haald in een aantal open ritten dit aan tal is nog niet vastgesteld zullen mee tellen In de kampioensrit. Het zal hierdoor vrijwel onmogelijk worden dat een rijder, die in de voorronden weinig of geen pun ten heeft verzameld, een kans heeft het kampioenschap op zijn naam te brengen. De vragadering besloot voorts ter ver sterking van de financiële positie van de dub* een categorie nieuwelingen in het leven te roepen De rijders die in deze categorie zullen uitkomen, behoeven geen lid te zijn van de KNMV, maar zullen wel deel kunnen nemen aan betrouwbaar, heidsrttlten en trials. Door deze maatregel verwacht men meer inschrijvingen voor de kleinere wedstrijden. Voor de selectie van de zesdaagse rijders werden nog geen wedstrijden aan gewezen. De kalender voor het aanstaande sei zoen ziet er, wat de voornaamste wed strijden betreft, ais volgt uit: 22 februari: internationale motorcross te Gemert; 15 maart: internationale motor cross te St.-Anitihonds; 4 april: KNMV voorjaarsri/t; 3 mei: internationale motor cross te Söhdjmded; 7 mei (Hemelvaarts dag): internationale motorcross Markelo 10 mei; solo- en zijspamraces KNMV te Zandvoort. 18 mei (2e Pinksterdag): internationale junioren wegraces te Tubbergen; 24 mei: KNMV reünie. 27 juni: T.T.-races te Assen; 12 juli: in tennaitiionale motorcross 250 cc te Lichten voorde. 26 juli: Grand Prix motorcros* 500 cc te Norg. 2 augustus: gecombineerde auto- en mo torraces KNMV/KNAC te Zandvoort; 23 augustus: internationale lange baanraces te Alkmaar; 13 september: sterrendag te Zandvoort; 16/17 oktober: KNMV kam pioensrit; 7 november: Lous van Rijswijk, rif; 14 november: KNMV bromfietskam- pioensrit; 22 november: KNMV trial. (Van onze correspondent) CULEMBORG, zondag. Georganiseerd door het N.K.B.B.-dls- trict Utrecht vond zondag in de grote concertzaal „Luxor" te Culemborg de keurploegenwedstrijd plaats tussen de districten Utrecht en Amsterdam. Voor deze belangrijke wedstrijd was het Lekstadje uitgekozen omdat de plaat selijke gymnastiekvereniging Olympla dit jaar jubileerde en ook omdat de or ganisatie van voorgaande wedstrijden op hoog niveau zo uitstekend was geslaagd. Aan spanning heeft het in deze keur- ploegenwedstrijd niet ontbroken. Het ver schil waarmede de Utrechtse dames van de Amsterdamse dames wisten te winnen was zeer minimaal 416.1406.2. Bij de heren waar de hoofdstedelingen wonnen, was het puntenverschil welis waar iets groter, doch qua-techniek kun nen ontliepen beide partijen elkaar niet veel. Hier was de uitslag: Amsterdamse heren 502.4 pnt,; Utrechtse heren 463.1 pnt. Bij de Amsterdamse heren was N. Tol favoriet met 109.2 pnt. Hij werd echter op de voet gevolgd door Huijkeshoven met 108.4. Derde werd zijn clubgenoot Verger met 104.4. Bij de Utrechtse heren was het T. Atermans die met 97.5 pnt. de kleuren van 't Sticht hoog hield; 2. H. v. Dam 95.4 en 3. Veldhuizen 92.7. Mej. Wildeman uit Utrecht slaagde er niet in haar Amsterdamse rivale mej. De Jong te weerstaan. In de gemiddelde pres taties wisten de Utrechtse dames echter te winnen. Knut Jobannesen heeft In Trond'hjem het Noors kampioenschap op de schaats op zijn naam gebracht. Hij won de 5000 meter, werd tweede op 1500 en 10.000 me ter en plaatste zich op de 500 meter vier de in 43,7, een tijd, die 0.3 sec. onder zijn persoonlijk record ligt. Op de wereldranglijst over vier afstan den steeg hij daardoor opnieuw een plaats. Hij staat thans zevende onder respectieve lijk Shiilikov, Griehin, Satounenko, Gomt- ejrenko, Erisson en Merkulov. Roaild Aas, die de. 1500 meter won, werd tweede; en de winnaar van de 10.000 me ter, Torstedn Seiersfen klasseerde zich ails derde. (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, zondag. Niettegenstaande de zware en modde rige baan hadden de koersen te Hilver sum niet onder de weersomstandigheden te lijden; er werd over het algemeen fel gestreden. Natuurlijk waren er ver. rassingen, vooral van de zijde der oude re paarden, die zich in de modder nog het best thuis voelden. Het waren Norton Williams, Morning Star, Oscar en Oranje Nassau, allen bo ven de tien jaar, die de jongeren een lesje gaven. In de leerlingen-koers bleek Raleigh Harvester ditmaal dt snelste, ai werd tot het einde door Quatrième Bouladm en Op. veger veel tegenstond geboden. Het kop. pel noteerde f 29.60. In de eerste koens nam Walter Pluto een grote voorsprong en was niet meer te belopen. Op verre afstand vochten Winny Cliff en Winni Hoilamdda om het tweede en derde geld. Willy Z werd uitgeschakeld Hoewel algemeen werd gedacht dat een 2400 meter in de Aida-prijs voor Vink S te ver zou zijn, bleek de 5-j-arige vosmer rie tegen de afstond geen bezwaar te heb ben, al kostte he,t wel moeite om Un Ga miin en Upper Ten vóór te blijven. Upp- cula Pluto en Vivo B.S. maakten fouten In de Troubadour-prijs werd de uitslag een verrassing door een zege van de door de leerling A. Wagenaar tactisch gereden Terradse en Sieger als goede tweede met weinig verschil vóór Vitolis. De favoriet Vlekloos Hanover werd uitgeschakeld waardoor er hoge cótes vielen te noteren De 10-jarige Qudbus is weer in goede vorm. Dat bewees de ruin in de Falstoff- prijs, toen hij de steeds aan kop gaande Uraniie nog wist in te halen. Tabor Har vester D, veel gespeeld, viel tegen. De Traviaita-prijs werd gesplitst, doch er werd niet achter auto gestart. In de eerste afdeling deed de 13-jarige Norton Williams zich bijzonder gelden door de 60 meter achterstand op Sandra en Sally Harvester D teniet te doen Ook de 12- jardge Oscar leverde met de derde plaats een mooie prestatie. Bijna had de 14-jarige Morning Star in de tweede serie hetzelfde kunststukje uit gehaald als daarvoor Norton Williams. Er scheen echter onderweg nogal een en an der gebeurd te zijp., want er volgden Klaas Buchly zal waarschijnlijk half februari met een aantal jonge renners naar Zuid-Frankrijk vertrekken om hen daar voor te bereiden op het komende wielerscizoen. Deze training mogelijk door overleg met de K.N.WU- en emdc- werking van enkele rjjwielfabrieken is een onderdeel van het project, waar mee de sportcommissie van de K.N.W.U. wil trachten de mogelijkheden voor Ne derlandse coureurs in het buitenland te vergroten en de belangstelling voor de wielersport in ons land te stimuleren. D« sportcommissie heeft, mede in ver band daarmee, contact opgenomen met organisatoren van belangrijke buitenland se wielerronden en klassiekers, ten einde neer en gunstiger startmogelijkheden voor Nederlandse renners te verkrijgen. Daar bij wordt ernaar gestreefd om naast rou tiniers verschillende jonge coureurs af e vaardigen. De K.N.W.U. acht het tijdstip nog niet gunstig om 'n volledige Nederlandse ploeg aan de Tour de France te laten deelne men- Er wordt dit jaar dan ook geen ge bruik gemaakt van de „optie", die in 1958 kort voor de start van de Ronde van Frankrijk van secretaris-generaal Jean Garnault werd verkregen- Te Mulhouse vertrekt dus op 25 juni a.s. weer een gecombineerde NederlandseLuxemburg se ploeg onder leiding van Jeng Gold- schmidt en (assistent-ploegleider) Klaas Buchly. Nog niet beslist is hoeveel renners van elk land in de equipe worden opgenomen Getracht zal worden voor de Tour te ko men tot een nauwer contact tussen Gold- schmidt en de Nederlandse kandidaten voor de ploeg. Een positief feit voor de Nederlandse wielersport is, dat dit jaar de nationale wielerkalender wordt uitgebreid met vier wedstrijden voor professionals resp. in Limburg, in de omgeving van Am- sterdam, in Noord-Nederland en in Noord- Brabant die konden worden georgani seerd dank zij de medewerking van een rijwielfabriek. De eerste wedstrijd zal reeds op 26 maart a.s. worden gehouden Speciale aandacht zal dit jaar worden gewijd aan het kwaad der „doping". De sportcommissie deelde mede, dat na af loop van de wedstrijd der amateurs om de wereldtitel te Reims Inderdaad het vermoeden bestond dat enkele Nederland se renners „doping"' hadden gebruikt. Dit kon echter niet worden bewezen. De com missie voelde zich dan ook op dit punt als „een officier van justitie, die bij gebrek aan bewijs vrijspraak moest vragen"* meerdere protesten. Als gevolg hiervan werd de eenstaanikomende Tyfoon we gens hinderen teruggesteld naar de vijfde plaats; Rudji Trothan kreeg de eerste prijs, Morning Star werd als tweede geklasseerd en Oranje Nassau, ook al 12 jaar oud werd nu derde. Vuungoudhaamtje S liet erover geen twij fel, dat hij de sterkste was in de Rdigole'tl toprijs; Vaurien werd tijdig gezet om het tweede geld te bemachtigen. Opera-prijs 2000 meter, 9 deelnemers: 1 Wai ter Pliuito (Van Dooyeweerdv 1-35,7; 2.30, 1.30; 2 Winny Cliff 1.70, C 4.80; 3 Winny Hollandia 2.50 Koppel: 7.60. Afda-prjjs, 2>4O0 meter, 8 deelnemers: 1 Vink S (Siderius) 1.32,6 - 8.10 2.50 2 Un Gamin 1.90, C 7.-; 3 Upper Ten 1.50 Koppel: 9.30. Troubadour-prijs, 2400 meter 12 deelnemers: 1 Terradse (A Wagenaars 1.31,3; 39.30, 6.20; 2 Sieger 1.90, C 5.10; 3 Vitalis 2.30, Koppel: 9.70. Falstaff-prijs 2400 meter, 110 deelnemers: 1 Quibus (Blokdijk) 1.29,5; 8.90 2.60; 2 Skippy M 3.30, C 8.40: 3 Strange Story 4.30 Koppel 6.80. Traviata-prfjs I, 2400 meter 8 deelnemers: i Norton Williams (Strooper) 1.28,4; 13.30, 2.70; 2 Saddiy Harvester D 1.60, C 4.20; 3 Oscar 7.20, Koppel: 26.30. Travlata-prjjs II, 2400 meter 8 deelnemers: 1 Rudi Trothan Wagenaar) 1.34,3; 6.60, 2.-; 2 Morning Star 1.70 C 4.-; 3 Oranje Nassau 3.40, Koppel: 12.30. Otello-prjjs (leerlingen), 2000 meter, 7 deel nemers: 1 Radeiglh Harvester (A. Wagenaar) 1.30,7. 6.50 4.40; 2 Quatrième Poulain 3.20, C 5.-: 3 Opveger Koppel: 29.60 Rigole-tto-prfjs 2000 meter, 7 deelnemers: 1 Vuurgoudlh'aawtje S (Wagenaar) 1.30,-; 6.20 2.30 2 Vaurien 1.90, C 4.80; 3 Uranie Dulith Z, Kop pel; 14.40. Verdi-prfjs, 1980 meter, 9 deelnemers: 1 Uil (Bouwhuis) 1.34 9; 6.50, 2.-; 2 Vaiiuta 1.50 C 5.60; 3 Veriité D. 1.70, Koppel: 16.80. Toto-omzet f 136.0411,50. Advertentie (Van onze tennismedeweker) In de vergadering van de bondsraad van de KNLTB heeft de voorzitter mr. C. Muntz in z(jn openingsrede het tra gisch verscheiden van de tenniskam- pioene-1958, mevr. F. de SoetTen Bosch met gevoelige woorden herdacht. H(j prees haar sportiviteit en beschouw de haar als een van de zeer goede re presentanten van Nederland op de bui tenlandse tennisbanen. Na lange gedachtenwisselingen waarin de „brede basis" van de training in de districten en de centrale training van veelbelovende jonge speelsters en spe lers uit die districten in het geding kwa men, soms als een tegenstelling, werd een voorstel aangenomen, waarin de be doeling was een centrale training van alle speelsters en spelers, zowel de jeug dige als oudere, werd neergelegd. Over deze training zullen twee commissies co- ordinerend werken, de commissie Spel techniek en de commissie Jeugdzorg. De districtstraining zal blijven bestaan zoals zij was. In het komende voorjaar zullen onze topspelers niet de training hebben door een coach, zoals vorige jaren in de per soon van de Austarliër Cawthorn het geval is geweest. Deze was dit jaar niet beschikbaar en een soortgelijke figuur is niet geëngageerd kunnen worden, mede uit financiële overwegingen. Onze twee topspelers Maris en Van Eijsden zullen nu aan verschillende wedstrijden in de komende maanden, in het buitenland, deelnemen o.a. aan de Rivièra. Uit het jaarverslag, van de hand van de secretaris J. J. Renardel de Lavalette bleek o.a. dat het ledental van de KNLTB nog steeds stijgende is. Het aantal leden, verdeeld over 471 verenigingen (in 1957 469) steeg van 41469 tot 44081. De voor uitgang steeg het meest bij de juniores, een verheugend verschijnsel en wel van 11789 tot 13017. De grootste verenigingen in ons land zijn Festina (Amsterdam) met 825 leden, onder wie 159 juniores; DDV (Amsterdam) met 668 leden (290 juniores) en Leimo- nias (Den Haag) met 554 leden (239 ju niores). In het jaarverslag lezen we ook dat de commissie Speltechniek, hoewel beseffend dat Nederland „nog niet uit het tennismoeras" is toch een merkbare ver betering in het spelpeil van de jongere spelers vertoont. „Daar het K.N.G.V. in de gelegenheid is gesteld door financiële steun uit de toto deel te kunnen nemen aan de Olym pische Spelen 1960 in Rome met een da mes- en herenkeurploeg, meen ik als be langstellende die niet is aangesloten bij welke sportvereniging dan ook in den lande, zeer verheugd te kunnen zijn dat juist de turnsport in de belangstelling wordt geplaatst welke zij dan ook zeer terecht verdient. De turnsport is immers niet zo maar alleen een lichamelijke opvoeding; eerder is het de „jeugdvprming in beheersing". Daarom meen ik, is het, jammer dat al leen de turnsters en turners aangesloten by de K.N.G.V. de kans krijgen uitge zonden te worden naar Rome in 1960. Het is immers momenteel zo, dat daar van uitgesloten zijn de r.-k. Gymnastiek Federatie, het Ned. Christelijk Gym nastiek Verbond, zo ook de Ned. Arbei ders Sportbond. Het is begrijpelijk dat het K.N.G.V. die kans krijgt. Zo zou het juist n'U zeer begrijpelijk zijn als de be stuurders der reeds genoemde organisa ties aan de groene tafel gaan zitten om een overkoepelende organisatie te stich ten. Wat voor naam die dan ook moge krijgen, is niet belangrijk. Belangrijker eohter is, dat wij een juiste afvaardiging krijgen, geselecteerd ui* alle turnsters en turners aangesloten bij die nieuwe overkoepelende organisatie, zodat Neder land juist vertegenwoordigd is, onze drie kleur waardig. Mijne heren bestuurders van bovenge noemde organisaties in de turnsport, kan het zijn dat er principiële bezwaren zijn aangaande kleding en de te verwerken oefenstof, zo ook het zondags-turnen, be denk dan dat men juist door de turn- geest der beheersing een oplossing zal kunnen vinden voor welke moeilijkheden er ook mogen zijn. Vergeet niet dat gij mede-opvoeders zijt van de jeugd in de zo mooie en van beheersing getuigende turnsport. Moge dit geschrift er toe bijdragen om de juiste turngeest uit te dragen in Ne derland zowel als daarbuiten. Straks moet het op de Olympische Spelen een waar verbroederingsfeest zijn van ama teuristische sportbroeders en -zusters. Het moet toch waarachtig kunnen". C. A. TH. O. VAN SCHAIK, oud-turner. Delft. In één opzicht is de jonge Neder landse meester Carel van den Berg wellicht de merkwaardigste figuur in heel het 21ste Hoogoven-schaaktoer nooi: de unieke manier waarop h(j in staat is om glad gewonnen partijen in het eindstadium toch nog te ver liezen. Hoe hij dit ook tegen Eliskases weer klaar speelde, is in het kort reeds gerele veerd. Maar het is interessant om die hele partij eens na te spelen. Daarom geven wij hieronder de volledige notitie met een korte analyse: (Van onze dam-medewerker). Constant noteerde donderdagavond in de competitie om het clubkampioenschap dammen van Zuid-Holland een regelma tige overwinning op het bezoekende LDV. De voorlopige eindstand werd 13—5; de afgebroken partij is minstens remise voor de Rotterdammers. Door deze uitsiag heeft Constant zich eveneens geklasseerd voo,r de demi-fina le om het clubkampioenschap van Neder land. De tweede plaats in het Zuidhol lands kampioenschap geeft namelijk ook recht op deelneming. RDG, dat begin de ze week kampioen werd van Zuid-Hol land, plaatste zich al eerder. De uitslag luidde: J. H. de Kluyver H. v. Leeuwen 1—1, P. J. Hillebrand—W. Heemskerk afg. W. Roozenburg—W J. Kleyn 2—0, A. Bizot—J. Teling 2—0, C. de Zeeuw—I. Latervee,r 1—1, J. v. d. Doe B. Slegtenhorst 1—1, G. v. d. Waals- Th. Uittenbogaard 2—0, J. W. Geerling— P. v. d. Stel 2—0, J. J. M. A. Bulier— E. Klinkenberg 2—0, J. M. Jansen—A. Sla- dek 02. Wit: C. B. v d Berg Zwart: E. Eliskases Siciliaanse partij. 1. e2e4, c7c5; 2. Pgl—f3, Pb8—c6; 3. d2—d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8—f6; 5. Pblc3, d7d66. Lel—g5, e7—e6; 7. Ddld2, Lf8e78. 0-0-0, 0-0; 9. f2—f4, h7—h6; 10. Lg5—h4, Pc6xd4; 11. Dd2xd4, Dd8a5; 12. Lflc4,(Een poging zwart te verrassen; gebruikelijk is 12. e5. met bekend spel). 12e6e5 (Het alternatief is 12. Ta9d8) 13. f4xe5, d6xe5; 14. Dd4—d3. Tf8d8 (De theorie geeft hier 14Le6 14Lg4 of 14Dc5; de tekstzet leidt tot moeilijkheden). 15. Pc3d5!, Kg8f8 (Vrijwel gedwon gen, immers 15. Pd5: is fout wegens 16. Le7:, Td7; 17. ed5:, Te7; 18. d6, Td7: 19. Lb5, enz.) 16. Dh4xf6, Le7xf6; 17. b2—b4!(17. Kbl, kwam in aanmerking, maar kost een tempo; wit speelt regelrecht op weerleg ging van 14Td8). 17Da5—a4; 18, Lc4—to3, Da4a3+ (Na 18Dc6 kan wit b.v. voortzetten met 19. Df3, en vervolgens Td3, met fraai open spel). 19. Kolbi, Lc8g4 (Zwart wil de druk op de open d-lijn verminderen; er zitten zetten als Db5 Dc5:+ in de lucht; maar het blijkt weldra, dat wit ook de f-lijn uitmuntend als operatie-basis kan gebruiken). 20. Tdl—fl, Ta8—c8; 21. Tflx f6!; (Een prachtige voortzetting van de aanval; zwart's 20ste zet was tegen 21. Db5, gericht met het mogelijke vervolg 21. Ld7; 22. Db7:?, Lc6 en wit verliest de dame). 21g7xf6; 22. Dd3—e3, Td8xd5 (Zwart moet wel terugofferen indien b.v. 22. Kg7 dan 23. Dg3, enz.) 23. De3x h6+, Kf8e7; 24. e4xd5, Da3xb4; 25. Thl fl, Db4d6 (Het valt moeilijk te zien hoe zwart zich effectiever had kunnen opstellen). 26. Dh6—g7??(Hoe jam mer van deze prachtige partij; wit had met 26. Dh4!, als volgt kunnen winnen: 26Ld7; 27. Tf6:ü, Df6:, d6-l-, en wint) 2®Dg4h5 (Dit had wit onderschat: de raadsheer staat niet alleen goed voor de verdediging, doch kan ook aan een tegenactie op de witte dame-vleugel me dewerken). 27. h2h4(Te optimistisch; wit had onmiddellijk in de verdediging moeten gaan; daartoe diende de dame te worden teruggespeeld; „achteraf" had dan de troef van de vrije h-pion wel weer in het geding kunnen worden gebracht). 27 Lh5g6; 28. Tfl—f3, (Er dreigde 28. Lc2: 29. Lc2:, Db4 30. Lb3 Indien de koning nu naar al wijkt, valt de ongedekte toren op fl =30De4+ en wint de toren op fl; daarom 29. Kcl; 30. Tc2: 31. Kc2:, Dc4+; 32. Kb2 Dfl: en wit loopt nog de kans te verliezen: daarom is de tekstzet verantwoord). 2®29. g2—g4(Er is geen afdoende verdediging meer) 29 a5a4!; 30. Lb3xa4, Db4—b4 31 Kbl—ai (Op 31 Lb3, beslist 31Lc2:+). 31Db4xa4; 32. Dg7xf6+, Ke7—d7; 33. Tf3b3, Da4d4. 34. c2c3, Tc8xc3 en wit geeft op. Natuurlijk faalt 35. Tb7: op 35 Tc7+, en mat op de volgende zet. (Notatie en analyse uit het officiële Hoog. o ven-toernooibul Ie tin) (Van onze tafeltennismedewerker) Met een machtige dreun heeft Spaita alle aspiraties, die Batswingers nog mocht koesteren, diep de bodem inge heid. Daarmee is het aantal leiders in de Eredivisie-tafeltennis gereduceerd tot twee. Want Nedlloyd, hoewel gehan dicapt door de absentie van Weel, maakte tegen PSV geen fout. Het merkwaardige in de ontmoeting tussen Sparta en Batswingers was, dat Bert Onnes de man was, die de beide Haagse tegenpunten tegen zich gescoord zag. Bouwens en Hoefnagel waren de makers ervan. Bij NedlloydPSV was Weel vervangen door Oudt. Deze bleek niet opgewassen tegen Schreurs en Van Hout. Zijn grote routine bezorgde hem echter een goede overwinning op Schep. Bij de Amsterdammers bleef Schoofs on geslagen, maar Scheffer moest het hoofd buigen voor Schep, die daarmee blijk geeft zijn inzinking weer langzaam te bo ven te komen. Op de vierde plaats handhaafde zich Smash, dat in een vooral door Wifra zwak gespeelde wedstrijd ruim de baas bleef over het Rotterdamse team. Zelfs Stoop was er bij de Rotterdammers minder „in" dan gewoonlijk. Zijn nederlaag tegen Habes was dan ook een lelijke misreke ning. Kenter en Schoonemeyer moesten wel voor hem capituleren. Het derde Rotter damse punt kwam uit een zege van Duim op Kenter. Luek Raek heeft tweemaal geen me delijden gehad met het onderaan benge lende Wibo 3. De eerste maal eindigde de ontmoeting met dubbele cijfers, de tweede keur werd de strijd afgebroken toen Luck Raek reeds een onaantast bare voorsprong (61) had. Het verder uitspelen van deze ontmoeting heeft dan ook geen zin meer. Scylla veroverde weer twee uiterst nut tige puntjes. De Leidse ploeg heeft dit succes weer voornamelijk te danken aan Van Zwoelen, dde ook nu weer goed was voor drie overwinningen. De onbereken. bare Van der Voort bleek eveneens goed in vorm. Hij noteerde een nuttige over winning op Van Ham en schakelde ver rassend ook Blom uit. In het dubbelspel bleken de Leinenaars sterker, zodat de overwinning in de sleutelstad bleef. Drie overwinningen van Hogendoom en twee van Stulemeyer waren nog niet vol doende voor een overwinning van Wibo op UBTV, maar in het dubbelspel velde dit duo het vonnis definitief over de Hilversumse club. De situatie is voor UBTV nu wei zeer precair geworden en automatische degradatie een bijna niet meer te vermijden feit. De grote sensatie in de hoofdklasse A is de eerste nederlaag van DTTC. Povac vocht in eigen huis voor zijn laatste kans op onmiddellijke terugkeer in de hoogste tafeltenniskringen en nam met dezelfde cijfers revanche voor de des tijds in Deventer geleden nederlaag. Daardoor is de strijd in deze afdeling weer geheel open. Povac zit nu DTTC vlak op de hielen en ook Treffers is niet veraf. De Arnhemse ploeg won zoals zij wilde bij MVR. Wilskracht leed een kleine nederlaag bij Smash 2 en daar Entac een gelijk spel bij A VGA afdwong en Ned lloyd 2 er stadgenote Sparta 3 goed onder hield, is de bezetting van de laatste plaats nu wel gereserveerd voor Wils kracht of MVR. In de hoogste regionen van de hoofd klasse B veranderde niets. Dat wil dus zeggen, dat Maasstad zijn fraaie onge- slagen record tegen Atoom handhaafde en met vijf punten voorsprong blijft lei den vóór Batswingers 2 en Belcrum, die ook al met grote overwinningen voor de dag kwamen. Hekkesluiter in deze afde ling is nu BSM. Zelf ging dit team kans loos ten onder en bovendien kwam Wifra 2 met een gelijk spel tegen Docos goed voor de dag. Eredivisie: SpartaBatswingers 82; Wibo 2—Sparta 2 1—9; Nedlloyd—PSV 7—3; Luck RaekWibo 3 10—0;'Wifra— Smash 3—7; UBTV—Wibo 4—6; Scylla— Quick 64; Wibo 3Luck Raek 16. Hoofdklasse A: PovacDTTC 64; AVGAEntac 55; SmashWilskracht 64; Sparta 3Nedlloyd 2 46; Sprenger —UBTV 2 6—4; MVR—Treffers 1—9. Hoofdklasse B: Wifra 2Docos 5—5; BSMUSV 28; AtoomMaasstad 28; Belcrum—Treffers 82; Batswingers 2— Luck Raek 2 71. Gisteren organiseerde de atletiekver eniging A.L.O, zijn jaarlijkse veldloop in het Kralingse bos. De wedstrijd over 3000 meter voor senioren eindigde in een overtuigende overwinning van Joop Stolle. Bij de A-junioren ging Hemk Klepke als eersite over de finish met maar liefst 18 seconden voorsprong op Jan Heimenks. Max Kleinen was de snelste B-junior. In een soepele stijl draaide hij zijn rond jes. Nummer twee, Edwin Jansen, in snelheid en uiithoudiin'gisvermo'gen zeker niet zijn mindere, bleek heel wat minder mentale kracht te bezitten. Bij de meisjes dlie tegelijk stortten werd een felle strijd om de eerste plaats ge leverd tussen B-meisje Jeanne van Rooy- en en A-meisje Atle Lourensen. In de eindstrijd werd het duel tenslotte beslist in het voordeel van Jeanne. Leny Beer- nfimk was het snelste C-meisje. 800 m. junioren E (10 en 11 jaar): 1. L. Verberk 3 min. 2.3 sec.; 2. J. de Leeuw 3 miin. 9.5 sec.; 3. A. Borst 3 min. 18.5 sec. 800 m. junioren D (12 en 13 jaar): 1. J. Bergmans 2 min. 50 sec.; 2. F. Alsermgeest 2 mlin. 55.5 sec.; 3. F. Raaien 2 min. 59 sec. 1000 m. junioren C (14 en 15 jaar): 1. H. Drenlt 3 min. 45.2 sec.; 2. H. v. Lieshout 4 min. 5.5 sec.; 3. W. v. Heiden 4 min. 8 sec. 3000 m. senioren: 1. J. Stelle 13 mlin. 15.4 sec.; 2. H. Oele 13 min. 44.5 sec.; 3. H. Stulbhe g.t. Districtsdambond In de eerste klasse competie van de Rotterdamse Distridtsdamibond leed één van degeigadiiigden voor de ereplaats, Ons Genoegen uiit Bolnes, een volkomen on verwachte nederlaag. Vreewijk 2 won nl. van de Botoessers met 137. De belangrijke wedstrijd DOS 1, Ro zenburg-Constant 2 beide teams ston den met O.G gelijk op de bovenste plaats werd wegen^ de gesteldheid van de wegen op heit laatste moment afgelast. De winnaar van dit duel heeft na de nederlaag van O.G. de meeste kans op de ereplaats. De andere uitslagen waren: VDV 2— DOS 2 11—9; D'IO—RDG 2 12—8; CDR 2— Charlois 2 12—8; Spijkenisse—VDV 2 uit gesteld. De heer A. van Beek, secretaris-pen ningmeester en competitieleider van d' afdeling Njjmegen van de KNVB, is zaterdagmiddag gehuldigd ter gelegen heid van zqn 40-jarig ambtsjubileum. De oud-voorzitter van de KNVB, ir. H F. Hopster. de voorzitter van de sectie Afdelingen, de heer J. J. Egberts, de voorzitter van de afdeling Nijmegen, de hee,r G. P. Wijers, de heer Nijenhof, ver tegenwoordiger van de Centrale Organi satie van Vpetbal-scheidsrechters en dP R. van Santen afgevaardigde van de verenigingen aangesloten bij de afdeling Nijmegen spraken de jubilaris toe. Na mens deze organisaties boden zij de heet Van Beek een televisietoestel aan. De heer G. Peters, wethouder voor de sport, deelde mede dat de jubilaris met de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau onderscheiden was. De heer Van Beek ontving voorts het ereschild.ie van de afdeling Nijmegen en het gouden ereteken van de COVS. Uu,,, Het volledige programma van de inter nationale bokswedstrijden, welke maan dag 26 januari in Rotterdam (Rivièrahal) worden gehouden, luidt: Hoofdpartij: Leen Jansen tegen Erwin Hack (Duitse halfzwaargew.); bijpartijen: Toon SchuurmansClaude Lapourièlle (Franse weiter); Jan VerhagenLucien Domer (Franse lichtgewicht). Voorts zijn er drie amateurpartijen.. In de internationale tenniskampioen schappen van Duitsland op overdekte banen te Keulen heeft Drobny de finale in het heren-enkelspel gewonnen van Brichant met 6—2 6—4 64; zijn spel was uitstekend. Damesenkelspel, eindstrijd: mej. Mercelis (B.) versl. mej. Oostermann (D.) 6—4 6—4. De voetbalinterlandwedstrijd tussen de amateurteams van Wales en Ierland, te Llandudno gespeeld, is door Ierland met 43 gewonnen. Betty Cuthbert, wereldrecordhoudster en drievoudig Olympische kampioene, heeft zaterdag tijdens atletiekwedstrijden te Sydney voor een grote verrassing ge zorgd. Het Australische meisje, dat t0' nu toe niet °P afstanden boven de 220 yards was uitgekomen, startte op de 440 yards en evenaarde meteen het wereld record op deze afstand dat met een tijd van 55.6 sec. op naam staat van de En gelse Mollie Hiscox. Real Madrid, de „onverzadigbare" Spaanse topclub, heeft weer een talent volle speler gecontracteerd. Ditmaal de oud-Hongaar Kaszas, een 21-jarige spe ler die vroeger voor „Vasas" uitkwam. Kaszas is inmiddels tot Spanjaard gena turaliseerd. Real Madrid nam Kaszas over van „Espagnol" uit Barcelona, dat aanvankelijk een optie on hem had. De oud-Hongaar mag namelijk van de FIFA pas in juli voor een Spaanse club gaan spelen. Zaterdag en zondag zijn resp. te Hon- selersdijk en de Houtrusthallen te Den Haag zaalhandbalwedstrijden tussen de dames en herenploegen van West B en Wuppertal gespeeld. In de veilinghal te Honseiersdijk verloren de heren van West B met 1417, terwijl de dames tot een 99 gelijkspel kwamen. Zondagmid dag wonnen de Nederlandse dames met 5—3 en de heren konden het verlies tot het minimale beperken, namelijk 1516. De Belg Van de Wattyne heeft voor de negende maal in successie de cross van Vlaanderen, een wedstrijd over 10 km gewonnen. Op de tweede plaats volgde zijn landgenoot Herman met honderd me ter achterstand. Onze landgenoot Frans Künen van Sprint uit Breda werd zesde. »<7"> w« radio en televisie Zondagavond is de finale gespeeld van het tafeltenniskampioenschap van Am sterdam; in een zeer spannende strijd werd de titel behaald door Piet Weel, die de jonge Paul Gimbel in vijf games versloeg: 15—21, 18—21, 21—15, 21—10 en 2116. Bij de dames kwam het kampioen schap bij Nel Landstra, die Dit Heederik met 2116 en 2116 naar de tweede plaats verwees. Het Rotterdamse tienkampkampioen schap werd gewonnen door Wim Stoop, die alle 9 partijen op zijn naam bracht (alle in twee games!) Nelly Visscher werd dames-kampioene, ook met 9 overwinnin gen. Herbert Elliott, wereldrecordhouder op de mijl en de 1500 meter, verloor zaterdag een wedstrijd over 880 yards die in Olym pic Park te Melbourne werd gehouden bij een temperatuur va-n niet minder dan 42 graden celsius van zijn landgenoot Russell Oakley van de Melbourne Univer sity, met een verschil van 0,1 sec. De tijd van Oakley waR 1 min 57,2 sec. i DINSDAG 20 JANUARI HILVERSUM I, 492 m. 7.00 AVRO 7 50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 7 50 Dag opening. 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gramm! 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gramm. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muz. LI.15 V d. zieken 12.00 Fromenade-ork 12.20 Kegenngs- ultz. 12.00 Land- en tuimb.meded 12.33 Pro- menade-ork. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gramm. 13.20 Amus muz. 13.55 Beursber. 14.00 Alt ba- riton en piano. 14 40 Schoolradio. 13 00 V d vrouw. 15.30 Plano'. 16.00 Caus. 16 15 Gramm. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Jazzmuz 18.00 Nws. 18.15 Piano. 18 30 R.V.U. 19.00 V. d kind 19.05 Paris vous parle. 19.10 Quiz. 19 47 'Lichte muz. 19j55 Caus. 20.00 Nws. 20.0*5 Cabaret. 20.53 Gramm 2Ï.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing 22.15 Muz. caus. 22.40 Orgel. 23.00 itfws. 23.15 Koersen v New York. 23 16 New York calling. 23.21 Rally v Monte Carló. 23.26—24.00 Gramm. HILVERSUM II, 208 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gramm. 7.30 V d. jeugd. 7 40 Gramm. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8! 15 Gramm. 8.50 V. d huisvr. 9 40 SchojLadio 10.00 V. d. kleuters.' 10.15 Caus. 10.30 Gramm. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gramm. II 50 Caus. 12.00 Middagklok-Noodklok. 12.03 Gramm 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gramm 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pla'-ennleuws 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamerórk. 14.35 V d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16 30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 1740 Beursber i7.45 Regeringsuitz. 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. caus. 19.30 Gramm. 18 40 Lichte muz. 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Sport 19.35 Gramm. 20.30 Caus. 20 35 ConcertgeboiiworK., groot koor en sol. 21.25' Caus. 21.55 Koorzang. 22.20 Kamerórk. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nws. 23,1524.00 Nouveauté's. Engeland, BBC Home service, 330 m. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Ork.conc 13 55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 In termezzo*. 15.00 V. "d. scholen. 16.00 Hoorspel. 16.30 Lichte muz. 17.00 The Brains Trust. 17.45 Caus. 18.00 V. 'd. kind. 18.55 Weerber. j9.0Q Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 G>amm. 21.00 Klankb. 21.30 Gevar. progr. 22,00 Nws 22.15 Ait Home amd öbnoiad caus. 22.45 Ka-- mermuzieik. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.06— 0.36 Viool en piano. Engeland, BBC Light progr., 1500 en 247 nu 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's Dagboek. 12.30 Nws en orgelspel. 13.00 'Gramm. 13.30 Nws en V. d. arb. 14.00 Lichte muz 14.45 V d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15.30 Nws). 16.00"Lichte muz. (Om 16.30 Nws) 16.45 Lichte muz 17.30 Nws en Mrs. Dale's daigboe'k H7.45 Orgelspel 18.15 Pianorecital. 18.30 Nws en gevar. progr. 19.45 Hoorspel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws en Have a go! 21.00 Hoorspel. 21.30 Nws en ork.conc. 22.30 Nws en caus. 23.00 Gramm. 23.30 Nws. 23.40 Rally v. Monte Carlo 23.55 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws). 0.551.00 Nws. NDR/WDR, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Amus.- muz. 19.00 Nws. 20.15 Gevar. progr. 21 45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dans muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.50 Ork.conc. 14.05 Ka.nermuz, 14.26 Gramm. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gramm. 19.05 Idem. 20.00 Kamermuz. 21.50 Pianorecital. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gramm. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 13.00 Nws. 13.11 Gramm. 14.00 Schoolradio 15.4'5 Graimm. 16.00 Koersen. 16.02 Gramm. 16.20 Idem. 16.30 Symf.ork. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 17.45 Boekbespr. 18 00 V. d. jeugd. 8.30 V. d. sold. 19 00 Nws. 19 30 Reis belevenissen. 19.40 Gramm. 19.50 Caus 20 00 Literair progr. 21t00 Omr.ork. en soliste 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital 22.5523.00 Nws. 184 m. 12.00 Gramm. 12.15 Pianomuz. 12 30 Chansons 13.00 Nws. 13.10 Gramm. 14.45 Ornr.o-.k. 15 30 Gramm 16.05 en 16 35 Idem. 17.00 Nws. 17*10 Gramm. 19.30 Nws. 20.00 Symf.ork. en solist. 22.00 Nws. 22.55 Idem. TELEVISIE NTS: 20.00 Journ. en weeroverz VPRO- 20.20 Internationale keuken. 20.30 Filmprogr, 21.0ü- 22.30 Speelfilm. DUITS PROGR.: 17.00 Yoga. 17,30—18.00 Jazzmuz. 19.00—19.30 Hier und Heute 20.00 Journ. 20.15 Documentair progr 20 35 Film- cocktail. 21.25 Filmfeuilleton. FRANS-BELG, PROGR.: 19.00 Mlrolr de Wal lonië. 19.30 Luchtvaartkron. 20 00 Journ 20 35 TV-spel. 22.05 Les Trétaux dé Mttre. opera. Daarna: Wereldnieuws. VLAAMS^BELG. PROGR.: 19.00 De Kath gedachte en actie. 19.30 Nws. 20.00 Interv. 20.25 Film. 21.55 Nws en journ. HORIZONTAAL: 1 inwoner v.e. dorp, 8 vogel, 9 ongevuld, 11 koor, 12 strik, 14 aanzien, 15 Frans onb. voornaamw., 16 schout, 18 bergplaats, 19 vernis, 20 boven ste deel, 22 meisjesnaam, 23 waterdier, 24 vogel, 26 jongensnaam.2 7 herkauwer. 29 teken v. verdriet, 31 inhoudsmaat (afk.). 32 ieder, 34 klein takje, 35 gesloten, 36 jukbeen, 28 jongensnaam, 39 blijvend. VERTICAAL: 1 meisjesnaam, 2 uitroep, 3 het Romeinse Rijk (afk), 4 koker, 5 Frans pers. voornaamw., 6 ontkenning, 7 kleur, 8 deel der boekhouding. 10 grijpen naar dingen die worden uitgestrooid, 12 opening, 13 sportterm, 16 deel v. h. jaar, 17 rook uitstoten, 19 bijbelse figuur, 21 voor, 25 vlaktemaat, 26 dun lang stuk hout 28 doodlopend straatje, 30 meisjesnaam, 31 part, deel, 33 herkauwer, 35 inhouds maat, 37 nummer (afk.), 38 voorzetsel. HORIZONTAAL: 1 makker, 6 poedel, 10 ra, 11 knaap, 14 nr, 15 trans, 18 oir, 19 stoom, 21 ria, 22 iet, 24 the, 26 oom, 27 id, 29 lasso, 31 r.g., 32 s.s., 34 ork, 36 ego, 38 dr, 39 pose, 41 era, 43 etna, 45 leo, 46 gedegen, 47 ene, 48 lire, 50 eva, 51 reet, 52 ad, 54 elk, 56 vee, 57 es, 59 on, 60 einde, 53 ma, 65 nap. 67 rib, 68 urk, 70 ren, 72 haard, 74 ier, 76 ommen, 78 a.e., 79 essen, »1 e.o.,' 82 mollig, 83 triest. VERTICAAL: 1 matras, 2 kraai, 3 kan, 4 r.k., 5 aai, 6 pjp., 7 ent, 8 droog, 9 lem mer, 12 nota, 13 arts, 16 r.i., 17 6i, 19 se, 20 oo, 23 elk, 25 hoe, 28 dos, 30 streven, 31 rot, 33 speld, 35 regel, 37 genre, 38 dan te 40 ooi, 41 ede, 42 aga, 41 nee, 49 ren, 52 eem, 53 arnhem, 55 kei, 56 var, 58 sonnet, 59 opaal, 61 ibis, 62 dure. 34 armoe, 66 aa, 67 r.d. 69 ko, 71 ee, 73 rel, 75 est, 77 mei, 79 eg, 80 n.t. ?.r9o,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8