i n\7 jmuCHTEN Justitie presenteert Miljoenennota erer»i<riri<r yen Duitsland Ook een ingeving Geen romantiek meer voor het Goede Heertje Aardverschuiving blokkeert Simplon Duur atoomoorlog twee a drie dagen Uitvoer van peren Minister Dulles herhaaltvrije verkiezingen niet de enige weg Het postkantoor stond in Parijs Caltex-laboratoria in voorjaar geopend Valse geruchten over Hillegoms hertenkamp Bromfietser lag zwaar gewond langs de weg Prins Bernhard curator Twee Rijnschepen in aanvaring; een gezonken PAGINA 7 WOENSDAG 28 JANUARI 1959 The oldest SCOTCH WHISKY distillers in the world #aTg;s. B. en W. gingen eens kijken GENERAAL LEMAY OP DE NIEUWE MAAS Tien maanden gevangenistraf _m®t af- trek eiste de officier van Justitie by de rechtbank te Arnhem gisteren tegen de 25-jarige winkelbediende A. J, W. uit Arnhem wegens verduistering van 3500 ten nadele van het winkelbedrijf in Arn hem, waar hij in dienstbetrekking was. Op 12 juli ji. moest hij dit bedrag storten aan het postkantoor. Terwijl hij in de rij stond kreeg hij een ingeving, dat hij nu de kans had naar Parijs te gaan. Hij kocht voor 600 een valse pas en trok naar de Franse hoofdstad, waar hij tenslotte wegens diefstal werd gearres teerd. Hij was al enige keren veroor deeld en liep nog in de proeftijd van een vorig vonnis. Hij was ook ter beschikking van de regering gesteld. Zijn werkgever wilde hem ondanks deze misdrijven in dienst houden, totdat hij zich meester maakte van de 3500. De officier noemde het een ongelukkige omstandigheid, dat iemand van het win kelbedrijf buiten medeweten van de eige naar hem met zoveel geld naar het post kantoor had gestuurd. Hij zag de toe- 8Pi.ii Vaalt H.i.tcoi'»- MIE IMPORTERS: JACOBUS BOELEN - AMSTERDAM Ten noorden van Milaan zijn gisteren honderden tonnen aarde en steen neer gestort op een personentrein. Een passa gier, een meisje, is om het leven geko men. Er'zijn twee gewonden. De trein, die bijna leeg was, werd retroffen bij de ingang van een der vele tunnels in het traject door het Alpengebied naar Zwit serland. Als gevolg van de aardverschui ving moest de Oriëntexpres. die van Pa rijs via de Simplon-tunnel naar Istanboel rijdt, worden omgelegd. Burgemeesters en wethouders van Rotterdam hebben vandaag de laborato ria bezichtigd van de Caltex te Pernis, die in het voorjaar officieel worden geopend. In deze laboratoria, waar thans reeds een wetenschappelijke staf werkt samen gesteld uit 12 nationaliteiten, zullen werkzaamheden worden verricht voor de gehele Caltex-organisatie buiten Noord en Zuid-Amerika. (Van onze correspondent) De laatste tijd deden sensationele ge ruchten de ronde over verwaarlozing van de hertenkamp te Hillegom, waar een grote sterfte onder de daar aanwezige dieren zou plaatshebben. Gisteravond is deze kwestie bij de raadsvergadering van Hillegom ter sprake gekomen. Onder meer werd gevraagd naar het beheer van de gemeenteambtenaar, die met het toezicht was belast en diedoor ondes kundig toedienen van medicijnen de dood van enkele dieren zou hebbén veroorzaakt. Burgemeester jhr. mr dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden deelde mede, dat de Hillegomse Vereniging Dieren- zorg deze feiten uit de lucht heeft ge grepen. Er is op verzoek van de gemeen te een onderzoek ingesteld door de lan de lijke inspecteur der dierenbescher ming. die de dieren in goede conditie, de accommodatie in orde en de verzorging volkomen verantwoord had gevonden. De burgemeester toonde zich vooral ont stemd over de blaam, die door deze ge ruchten op het werk van de gemeente ambtenaar is geworpen. (Van onze correspondent) Gisterenmiddag omstreeks drie uur is op enige afstand van „Avifauna" te Ai- phen aan de Rijn, op de rijksstraatweg Utrecht-Leiden midden op de strook van de rechter wegbaan de Alphenaar G. L. Staring bewusteloos en levensgevaarlijk gewond aangetroffen. Het slachtoffer moet per bromfiets over genoemde weg hebben gereden. Op enige afstand van de plaats waar de heer Sta ring werd gevonden stond het voertuig te gen een lichtmast; een pedaal was licht verbogen. Er werden ter plaatse ook slip sporen geconstateerd. België heeft met ingang van gisteren de invoeir van Nederlandse peren van het ras conference, voor wat betreft de kwa liteiten extra standaard, standaard en huishoud 1, weer toegestaan. Vanaf 4 ok tober af was deze export verboden. De voorraden van dit ras zijn in ons land nu niet groot meer. De laatste weken zijn grote hoeveelheden verkocht voor de binnenlandse markt en voor export naar Engeland. België heeft thans de grens voor dit ras opengesteld, omdat de prijs in dit land is gestegen boven de overeengeko men minimumprijs. Met ingang van 1 februari zal voorts de uitvoer van peren naar Noorwegen weer onbeperkt toegestaan zijn. In Ne derlandse tuinbouwkringen neemt men echter niet aan dat dan nog veel peren voor export beschikbaar zullen zijn. Er zijn in ons land nog wel veel stoofpe ren aanwezig, maar hiervoor wordt niet veel belangstelling verwacht op de Noor se markt. (Van onze correspondent) Morgenmiddag om vijf uur zal Prins Bernhard in het Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden het curatorschap aan vaarden van het Nederlands Historisch- Archaeologisch Instituut te Istanboel. Op 31 maart van verleden jaar, toen de Prins in Istanboel het genoemde instituut offi cieel openstelde, hijeft hij zich voor die functie bereid verklaard. De' burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, president-curator van liet instituut, zal de installatie ver richten Gistermiddag zijn op de Nieuwe Maas te Rotterdam ter hoogte van de Feyenoord kade twee Rijnschepen met elkaar in aanvaring gekomen, waarbij een der vaar tuigen zó ernstig averij opliep, dat he zonk. Beide schepen, nl. het 750 ton metende Nederlandse Rijnmotorvrachtschip „Dam- eo 113" en het Nederlandse Rijnsleepschip „Willem van Driel 37" voeren op gelijke hoogte, toen de laatste voor een tegemoet komend kustvaartuig naar bakboord moest uitwijken. Dit had tot gevolg, dat beide Rijnschepen zijdelings tegen elkaar bot sten, waardoor de „Damco" lek sloeg en zonk. De bemanning slaagde er echter in zich in veiligheid te brengen. De Rijksha vendienst heeft ter plaatse van het wrak een boei geplaatst als waarschuwing voor 1 de scheepvaart.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 7