1100 milj. in 's Riiks Kas verstopping Slimme Peter en het gevonden geld Belevenissen van een jong gezin door Jö'rgen Mogensert smetteloos TYPISTE Oost-Duitsland wil woongemeenschappen Amerikaanse kritiek op Nederland DE NEDERLANDSCHE BANK Storting op staatslening graf geen zorg „legen zijn wil betrokken bij smokkel- affaire" Oostenrijk keert aan Nazi-slachtoffers schadevergoeding uit BIJ AANKOOP VAN EEN STANDAARDPAK Pauze bij het „Jeugdconcert"... CARRUGAN WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 PAGINA Was in de komende weken met extra plezier, mevrouw. Ga met Omo wassen! Dan krijgt U een resultaat zó vlekkeloos, zó hagelwit, ja, smètteloos wit. En... zo'n was krijgt U nu extra voordelig. Profiteer zovaak U wilt. Maar denk erom ...'t is tijdelijk, dus haast U. Laat U dit voordeel niet ontgaan. ROOD MERK PAARS MERK ook advertentie- nieuws 801. Zeg Mary, die marmelade is verrukkelijk! Ik wilde, dat ik ze ook zo heerlijk zou kunnen maken. Misschien staat het recept op he potje, mama! merkelijk worden vergoot. De veerboot is eigendom van de provincie en is voor rekening van de provincie en het rijk ver bouwd, De totale kosten van de installa tie worden, met inbegrip van de montage geraamd op f 20.000. Gedeputeerde Staten hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat ver zocht te bevorderen, dat een rijksbijdra ge van 50 pot in de kosten wordt ver leend. Provinciale Staten hebben 'n kre diet van 10.000 uit de provinciale mid delen ter beschiking gesteld. Het statenlid Chr. van Hofwegen (PvdA) burgemeester van Nieuwe Tonge stelde voor ook een mobilofoon op de veerpont te doen aanbrengen. Hij achtte dit be slist noodzakelijk. Ged. Staten zegden toe, dit voorstel te overwegen. donesië zijn volledige onafhankelijkheid en vrijheid wil genieten (n afwachting van een officieel bericht onthoudt de Nederlandse regering zich van commentaar op deze uitlatingen De heer Baird leidt reeds drie jaar van Djakarta uit de Amerikaanse hulpverle ning aan Indonesië. AAmBEIEN SCHROMPELEN WEG Pijn en jeuk ly; verdwijnen bloeden houdt op De wetenschap heeft thans j® eennieuwehelendesubstan-Zfj W! tie ontdekt met de verba-fti ijzingwekkende eigenschap1® i'J de aambeien eenvoudig teVtf 3jj! doen wegdrogen - pijn ver-'jW W dwjjnt, bloeden houdt op. SM Toegepast in SPERTI-zalf, '43 indoet dit weefsel-vernleu-j'A wende Bio-Dyne zelfs de 'Vil meest hardnekkige aam-gj i,§ beien Ineenschrompelen, zó BS g». afdoend dat ze thans geen [b» Sm probleem meer ziln. a"J ia SPERTI-zalf is zacht enk' 6/ desinfecterend - bevat géén ra} tot verdovende middelen. Voor veilige, rechtstreekse be-»« handeling van aambeien. J2 'Sti een tube SPERTI A L 3.30. IS De Oostduitse communistische partp is gisteren een campagne voor de vorming van „socialistische woongemeenschappen" begonnen, welke een „verandering in het sociale geweten" teweeg moeten brengen. „Neues Deutschland". het centrale or gaan der partij, wijdt een groot artikel aan dit onderwerp en legt de nadruk op de voordelen van het leven in gemeen schap, zoals het gebruik van een automa tische wasmachine, en van culturele in richtingen. De bewoners van een gemeen schap beschikken bijvoorbeeld over 'n ge meenschappelijke badinrichting, een tuin, een zaal met een televisie-apparaat enz., aldus het blad. De economische voordelen zijn duidelijk en de socialistische woongemeenschappen worden aldus de solide basis voor de ont wikkeling van het gemeenschaps- en cul turele leven in d- gehele stad. De gemeen schappen hebben het recht van zelfbe heer. maar zij moeten zich niet tot eco nomische taken beperken. De besturen van de gemeenschappen moeten politieke orvanen van het nationale front blijven, zo schrijft „Neues Deutschland". Op 14 december van verleden jaar speel de zich nabij Zundert. even over de Belgi sche grens een vuurgevecht af tussen de Belgische douane en de bestuurder van een Nederlandse auto, beladen met 7(10 kilo boter. Deze slaagde erin te ontsnap pen. maar een medeinzittende van de auto, J.B. uit Zundert, werd gepakt- „Ik liep.te wandelen in Zundert". vertelde hi.i g.ster aan de economische politierech ter te Breda. „Een auto stopte naast me en de bestuurder vroeg me of ik hem even de weg wilde wijzen binnendoor naar Nieuwmoer in België, Dat heb ik toen gedaan. Maar aan de grens, toen ik wilde uitstappen, reed de chauffeur door en ik was ineens betrokken in deze smokkelaf- faire" De officier van justitie hechtte weinig geloof aan deze verklaring. „Zelfs al wist B. niet, dat er boter in de auto zat, dan had hi.i toch kunnen zien dat er goede ren in waren, die klandestien moesten wor den uitgevoerd." De eis wegens medeplichtigheid luidde drie weken gevangenisstraf. Zeven dagen gevangenisstraf met aftrek van zeven dagen voorarrest luidde het vonnis De Oostenrijkse regering heeft een fond8 gesticht, met een kapitaal van zes miljoé11 dollar, waaruit schadevergoedingen zu'' len worden verleend aan gemeenschap' pen. organisaties en personen, die in OoS' tijnrijk van de vervolging der Nazi's te lijden hebben gehad. De uitkeringen len tussen 1 juli 1959 en 1 januari l9»' worden gedaan. Gisterenmiddag is op het Plettenburg te Jutphaas de vierjarige W. Harder door een vrachtwagen overreden en om het leven gekomen. Het meisje, dat van de kleuterschool kwam. was met haar broer tje in de wagen gestapt om mee naar huis te rijden. Bij het uitstappen heeft het kind zich losgerukt uit de handen van haar broertje en js toen onder het achter wiel terechtgekomen. Tussen de bedrijven door: voor allemaal een kop Douwe Egberts Koffieeven pittig als de modernste muziek, even harmonieus samengesteld als een klassiek stuk. Niet alleen bij gezellig samenzijn, maar ook op ieder uur van de dag en de avond doet een kop Douwe Egberts Koffie iedereen goed. Die echte lekkere koffie, op speciale wijze gebranden (door de grote omzet) altijd vers bij Uw winkelier in voorraad. De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pakje van 250 er. 1.7A Krachtig en voor delig. Pakje van 250 gram -J.52 ACCOUNTANTSKANTOOR te Rotterdam, vraagt zelfstan dig meisje als U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille- tjes zorgen voor de galtoe- voer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERSpilletjesvoldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. en voor diverse kantoorwerk zaamheden. Leeftijd tot 25 Jaar. Brieven onder no. 31318 bureau van' dit blad. voor zelfbewoning Bo- tersloot Schiedam. Prijs f 5200,k.k. Desgewenst f 4000,hypotheek. Te bevragen 's avonds na 6 uur Telefoon 68464. Fit, gezond en energiek blijven, geen honger- g lijden! En toch slank 5 worden met 't natuur- m, lijke Zweedse melk- g dieet CARRUGAN, dat i= eiwitten, mineralen en vitaminen bevat. Zó krijgt U op verant- woorde wijze Uw slan- 2 E ke figuur terug! S INKOOP - VERKOOP INRUIL v. gebr. bandrecorders, radio's 'ook portables) televisie, pick ups, accordeons, camera's o.a. Lelca's, Rollers enz., kijkers, projectors, fllmapp. enz., enz Nlenwendfjk 97 - Amsterdam Telefoon 33904 X het gezonde melkdieet uit Zwede" 2.80-4.80-8.70 i.Wv's cop V 4. Maar denk nu niet, dat Peter en de drukkersbaas de eni gen waren, die stonden te praten in de goede stad Zwolle. Integendeel! Arend Draedsticker, de meestersnijder, stond ook te praten, of liever eh.hij zat op zijn tafel te schreeuwen. Hij was spinnijdig, omdat de domme Annemarie zich een vis voor 38 kostbare zilveren florijnen had laten aansmeren! „Stommerd", tierde hij. Hoe haal je het in je hoofd? Acht en dertig florijnen!! Stel je eens voor! Daar kan ik twee hozen, drie fluwelen wambuizen, een livrei en een statierok voor maken!! Zeg op, sufferd, wie heeft jou die vis ver kocht?" Het huilen stond de arme Annemarie nader dan het lachen en ze jammerde: „Peter heeft hem mij verkocht, lieve man. Maar er zit een briljanten ring met gouden steen tjes in zijn buik an die is wel duizend florijnen waard!" „Mmmm!" snauwde Arend. „Zal wel waar zijn! Vooruit snij open dat beest!" Annemarie greep een mes, sneed de vis open, maar ma ar nergens was natuurlijk een ring te zien. „O jij akelige sufkop! Ellendige!! GeldverspilsterU!" tierde Arend Draedsticker. „Waar is mijn ellemaat? Ik ga die valse Peter de maat eens nemen! Waar is mijn strijk bout? Ik ga hem zijn kop plat persen!" Voorzien van ellemaat en strijkbout rende Arend Draedstic ker de deur uit, vol woeste en krijgshaftige plannen. Op de markt stonden nog steeds twee mannen te praten, die er bij waren geweest, toen de slimme Peter die domme Anne marie voor de mal hield. „Was de vis lekker kleerma- kertje?" lachten ze. „En was Annemarietje blij met haar lllllliiliUilillillUlUWlUU{JiUillJlI!illllillitU!lflMltit!HilI!iill!lJliiJII!IJiIllilillll""l,''

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6