I In 2e half jaar 1958 nettowinst 29,3 pet. hoger dan in 1957 Het jaar 1958 leverde 17,5 pet. meer winst op Extra toeslag voor straalvliegtuigen Woningen voor en door het bedrijfsleven Van Nelle bestellen! Eiland van 100 ha. tussen Brielle en Oostvoorne UNILEVER IN 1958 SS Tarieven in alle klassen verhoogd I Van Nelle's koffie en ttiee! Van Nelle's koffie Van Nelle's thee: Onderzoek wees grote interesse uit Verzet tegen de kandidatuur van prof. Erhard Uitbreiding recreatiegebied W atersportkanaal zuidelijker Aandeelhouders Onderling Belang niet unaniem achter jaarstukken I'll Dividenden op gewoon kapitaal eisen slechts 22,5 pet. van beschikbare winst Noodwachtplicht ook in Nijmegen Tehuis voor studenten in Amstelveen? 1.74 per 250 gram 90 ct per 100 gram m* Ondernemingsraad K.L.M. Burgemeester vraagt ontslag uit zijn ambt k Vraag onze cadeaufolder bij uw winkelier of bij Van Nelle, afd. cadeaus - Postbus 817, Rotterdam Nenni zoekt contact met andere Europese socialistenpartijen Ook Den Haag vindt Arnhems lyceum duur Terugroeping van personeel uit Indones# Prof. Hallslein voor de rechter Buitenlandse handel van Benelux in 1958 Ned. Fondsen Mij- V B VRIJDAG 27 FEBRUARI 1959 PAGINA 6 'r De totale omzet van N.V. en Limited bedraagt f 18.388 (v. j. f 18.297) miljoen. Met inbegrip van de bijzondere met de bonusuitgiften samenhan gende interimuitkeringen op 18 •december jl. zullen dan de totale gewone dividenden over 1958 be dragen 18i/2(v. j. 151/2%) voor Unilever N.V. en 4 sh. 2,4 pence (v. j. 3 sh. 6 pence) per aandeel van 1 voor Unilever Limited. De in december jl. uitgereikte bonus aandelen zijn overeenkomstig de voor Twee, die elkaar volmaakt aanvullen, omdat alle twee die zo uiterst gewaardeerde eigenschap bezitten; de unieke Van Nelle-kwaliteit Pittig! Pittig! Pittig! Met die volle smaak en dat verrukkelijke aroma, die u zo góed doen en u zo naar het dagelijkse kopje koffie doen verlangen... Koffie, die met recht een ogenblik van genot en ont spanning betekent..'. Koffie, die echt opwekt! Met eindeloze zorg door experts uitgezocht en ge mengd. Van Nelle's nieuwe ASSAM-thee b.v. - een allerfijnste, echt Engelse melange, zeldzaam geurig en fijn. De thee, waar u op gewacht hebt! Probeer ze gauw, mórgen al tie ideale twee: Van Nelle's koffie en thee! „Academiehof" Kunstacademie De nieuwe president van W est-Duitsland %- Van Nelle's Roodmerk koffie A Van Nelle's ASSAM-thee Invoer 11%; uitvoer 1 pet. ti* i riM» K i k, I De 'raden van bestuur van Unilever N.V. en Unilever Limited hebben de voorlopige resultatencijfers over het boekjaar 1958 gepubliceerd. Weliswaar zijn de geconsolideerde jaarrekeningen van de beide maatschappijen en de ac countantscontrole daarvan nog niet voltooid, doch de raden van bestuur zijn van mening, dat eventuele ver schillen tussen de thans gepubliceerde voorlopige cijfers en de definitieve cijfers slechts van ondergeschikte be- tekehis zullen zijn. De winst vóór aftrek van belastin gen bedraagt in totaal 985 (v. j. 908) miljoen, waarvan bij N.V. 542 (v. j. 463) miljoen en bij Limited f 443 (v. j. f 445) miljoen. De naar de winst geheven belastin gen bedragen in totaal f 490 (v. j. 481) miljoen, waarvan bij N.V. f 267 (v. j. 257) miljoen en bij Limited f 223 (v.j. f 224) miljoen. De winst na aftrek van belastingen bedraagt dus in totaal f 495 (v. j. f 427) miljoen, waarvan bij N.V. f 275 (v. j. f 206) miljoen en bij Limited f 220 (v. j. f 221) miljoen. Buitengewone winsten en verliezen (met inbegrip van belastingcorrecties over vroegere jaren) leveren fier saldo een winst op van f 32 (v. j. f 23) mil joen, waarvan bij N.V. een winst van f 24 (v. j. f 11) miljoen en bij Limited een winst van f8 (v. j. f 12) miljoen. Het aandeel van derden in de win- sten van onderhorige maatschappijen bedraagt f 24 (v. j.f 22) miljoen, waar van bij N.V. f 15 (v. j. f 14) miljoen en bij Limited f9 (v. j. f 8) miljoen. De geconsolideerde nettowinst bedraagt dus in totaal f 503 (v. j. f 428) miljoen, waarvan bij N.V. f 284 (v. j. f 203) miljoen en bij Limited f 219 (v. j. f 225) miljoen. De eigen nettowinst bedraagt bij N.V. f 183 (v. j. f 86) miljoen en bij Limited f 118 (v. j. f 113) miljoen. De cijfers van Limited zijn ovenals vorig jaar tot guldens herleid tegen de officiële pariteit van f 10.64 voor het pond sterling. Overeenkomstig de reeds in hun me dedeling van 13 november jl. betref fende de bonusuitgiften uitgesproken dividendgerechtigde gewone aandelen van de Engelse maatschappij, beide in mei a.s. betaalbaar. Deze dividenden zuilen in gelds waarde gelijk zijn overeenkomstig de in de egalisatie-overeenkomst voorge schreven berekeningswijze. waarden van uitgifte eerst gerechtigd tot de dividenden over 1959 en vol gende boekjaren. De jaarverslagen van de beide maat schappijen zullen begin april a.s. ver schijnen. De totale omzet N.V. en Limited be liep in het eerste halfjaar 1958 f 9.148 (v. j. f 9.006) miljoen en in het tweede halfjaar 1958 f 9.240 (v. j. f 9.291) mil joen. De daling in het omzetcijfer over het tweede halfjaar van 1958 in vergelij king met dat over het overeenkomstige tijdvak van 1957 is geheel een gevolg van de vermindering van de onder linge leveringen, d.w.z. leveringen van het ene tot de organisatie behorende bedrijf aan het andere. De verkopen aan derden zijn over het betrokken tijdvak met 4L% gestegen. De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustirix heeft aan de raad mee gedeeld, dat het plan bestaat dit jaar in dez~ gemeente de noodwachtplicht in te stellen. Hij deelde daarbij mede, dat ook in Nijmegen vrijwilligheid moet pri .-ale- ren. Er 1 .staat echt.er bezorgdheid over onvoldoende aanmelding. Van 1 april 1959 af zal op de tarieven voor de straalvliegtuigen een toeslag van vijftien dollar voor de passageprijzcn in de economyklasse en de toeristenklasse en 20 dollar voor die in de eprste en luxe klasse worden geheven. Dit is besloten op de Farijse conferentie van de tarie- vencommissie van de IATA. die Werd ge presideerd door de heer V. H. L. Du bourcq. bedrijfsdirecteur van dc KLM. Deze beslissing, zo werd gisteravond door de heer Dubourcq op Schiphol meege deeld, is een compromis geweest tussen een groep van luchtvaartmaatschappijen die een toeslag van 25 tot 30 pet. had den voorgesteld en een andere groep die in het geheel geen toeslag wenste. De thans genomen maatregel van de toeslag is geldig tot en met 31 maart van het volgend jaar. In september komt men te Honoloeloe opnieuw bijeen om de tarieven voor het jaar na 1 april 1960 te bespreken. Uit de verdere mededelingen, die de heer Dubourcq verstrekte, stippen wij nog de volgende punten aan: In verband met de stijging van de kos ten zjjn de tarieven in alle klassen in en- zijn deze nieuwe tarieven, waarbij werke lijk sprake is van een aanzienlijk vermin dering van de vliegkosten, van groot be lang. Ook deze tarieven zijn van kracht met ingang van 1 april a.s. Op de Noordatlantsiche lijnen zijn de tarieven voor het vervoer van enkele groepen van goederensoorten aanzienlijk verlaagd met het doel het vrachtverkeer te ontwikkelen. Onder de goederensoorten vallen bijv. rekenmachines, landbouw werktuigen, auto-onderdelen, chemische produkten enz. Met ingang van 1 april zullen de sand wiches in de economyklasse worden afge schaft. Men heeft de bepaling zodanig gemaakt, dat koude maaltijden zullen wor den opgediend en ook het aantal te serve ren dranken, tot nu toe alleen minerSal- water. koffie en thee. wordt uitgebreid. verwachting zijn de raden van bestuur kele gebieden van de IATA met ongeveer voornemens bij een onveranderde koers van het pond sterling, aan de op 24 april a.s. te houden algemene verga deringen van beide maatschappijen voor te stellen over 1958 een slotdivi- dend van 9!4% uit te keren op de over het boekjaar 1958 dividendgerechtigde gewone aandelen van de Nederlandse maatschappij en een slotdividend van 2 sh. 1,2 pence per nominaal bedrag van 1 op de over het boekjaar 1958 twee pet. verhoogd ongeacht of er met straalvliegtuigen wordt gevlogen dan wel met de schroefturbinetoestellen of de machines met zuigermoloren Tot deze gebieden behoort ook het Noord-atlanti- sche gedeelte De tarieven van Amster dam naar New-York of naar Montreal gaan met ingang van 1 april in alle klas sen met zeven dollar (enkele reis) omhoog. Lage tarieven zullen worden geïntro duceerd bij de zgn. vakantietrips en inclusieve tours. Ook voor Nederland In het najaar van 1958 heeft het hoofd bestuur van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel een werk- commissie ingesteld, welke tot taak kreeg na te gaan in hoeverre er bij het Neder landse bedrijfsleven belangstelling be staat om door middel van een Nationale Woningbouw Maatschappij te komen tot de bouw van arbeiders- en beambten- woningen; of er belangstelling voor de financiering van deze bouw zou kunnen worden gewekt bij de institutionele beleg gers en tenslotte of er van de zijde van de overheid bepaalde faciliteiten zouden moe ten worden verstrekt. De commissie be stond uit de heren prof. dr. A. H. N- Al- bregts, Scheveningen, voorzitter; mr. L. S. ten Have, Rotterdam; H. van Saane. Am sterdam; mr. H. F. van Walsum, Eind hoven en mr. P- Y. Hondius, Haarlem, secretaris- Bij de uitwerking van hun taak kwa men zij tot de volgende gedachtengang: In de op te richten Maatschappij zal een samenwerking tot stand worden gebracht tussen institutionele beleggers en het bij de woningbouw geïnteresseerde bedrijfs leven. De te bouwen arbeiders- en beamb- tenwoningen zullen qua type iets boven het niveau van de woningwetwoningen liggen. Er zal bij de bouw gestreefd moe ten worden naar standaardisering en con- tinu-produktie van de onderdelen, ten einde een lage kostprijs te bereiken. De gegadigde bedrijven zullen bepaalde ga ranties dienen te geven ten aanzien van de rentabiliteit van de ten behoeve van haar personeel te bouwen woningen. Van öe indtitutionele beleggers wordt verwacht dat zij, naast het participeren in het aan delenkapitaal, lang lopende hypothecaire (Van onze Amsterdamse redactie) Nieuwer-Amstel, de zich steeds uitbrei dende en vernieuwende gemeente ten zui den van Amsterdam, heeft reeds lang plannen aan studenten uit de hoofdstad huisvesting te bieden. Zo is al gedacht aan een studentenhuis langs de Kalfjes laan. Dezer dagen is nu een stichting ..Academiehof" in het leven geroepen, die woon- en werkgelegenheid wil zoeken voor studerenden aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in de hoofdstad en met name denkt aan Amstelveen. In het bestuur van die stichting zit o.a. ook drs. J. Henric Mulder, directeur van het Prins Bernhardfonds en wethouder van de gemeente Nieuwer-Amstel. leningen op annuïtèitsbasis zullen ver strekken. De medewerking van de centra le en de plaatselijke overheid zal met name hierin moeten bestaan, dat voor een plaat selijk of regionaal overeen te komen wo ningbouwprogramma gedurende een aan tal jaren bouwvolume, premie-toewijzinge en bouwterrein ter beschikking van de Nationale Woningbouw Maatschappij wordt gesteld. Als resultaat van haar onderzoek, deelt de commissie nu mede, dat haar bij haar eerste oriëntatie is gebleken, dat er bij een aantal door haar benaderde bedrij ven en institutionele beleggers daadwer kelijke belangstelling voor een Nationale Woningbouw Maatschappij bestaat! Zij wil thans met het plan in de openbaarheid treden, ten einde op groter schaal dan tot nu toe het geval is geweest, hieraan be kendheid te geven. Het groutste deel van de parlements- fractie der Westduitse christen-democra ten heeft zich gisteren verzet tegen het voorstel om de Westduitse minister van economische zaken, prof. Ludwig Erhard, aan te wijzen als kandidaat van de C.D.U. bij de komende presidentsverkiezingen. In partijkringen werd gezegd, dat de fractie haar leider Heinrich Krone ge rraagd heeft Erhard ervan in kennis te stellen, dat de fractie van mening Is, dat hij minister van economische zaken moet blijven. De fractie heeft echter nog niet ge stemd over de kandidaatstelling van Er hard. De besprekingen hierover zullen dinsdag worden voortgezet. Men ver wacht. dat Adenauer deze besprekingen zal bijwonen. Op alle Westduitse aandelenbeurzen 1» de stijgende beweging van de koersen gis teren plotseling omgeslagen In beurskrin- gen verklaart men dit plotseling gewij zigde koersverloop door het besiu.t om Erhardt. voor te dragen als kandidaai voor het presidentschap De „Frankfurter A'.gemeine Zeitung" schrijft hierover, dat het nieuws van de kandidatuur van Erhardt in kringen van handel en industrie als een bom i« inge slagen. Het blad heeft vooraanstaande persoonlijkheden uit deze kringen om hun mening hierover gevraagd en hierbij bleek, dat algemeen de wens bestaat om deze minister ook verder als minister van economische zaken gehandhaafd te zien, daar Erhardt op deze post belangrijker ia dan als bondspresident Men vreest, dat zijn eventuele opvolger als minister van economische zaken, onverschillig wie dat zal zijn, de moeilijke economische situatie niet aan zal kunnen. Algemeen wordt nwt nadruk verklaard, dat Erhardt momenteel niet te vervangen is. '*4 Aan de verkiezingen voor de onderne mingsraad van de K.L.M. namen 7800 stemgerechtigde personeelsleden deel. Het resultaat was, dat de Algemene Bond van Luchtvaartpersoneel, aangesloten bij het N.V.V., 16 zetels verkreeg, „St. -Ra phael", aangesloten bij de K.A.B-. 6 ze tels, de Unie van Burgerluchtvaartperso- neel, aangesloten bij het C.N.V., 4 ze tels, terwijl tenslotte aan de Vrije Lijst (niet bij de vakbonden aangesloten perso neelsleden) 5 zetels toevielen- De samen stelling van de nieuwe ondernemingsraad wijkt slechts in geringe mate af van die van de vorige, immers door een organi satorische wijziging kwamen nu 29 in- plaats van 30 zetels ter beschikking. Door de uitstag van de verkiezingen is het aan tal leden van de vrije lijst van 6 op 5 teruggebracht. De burgemeester van Teteringen de heer L. van G. heeft ontslag aangevraagd Voo-iat hij zijn ambt aanvaardde, was hij werkzaam als commies op de gemeente secretarie van Dongen. Thans zou zijn gebleken, dat hij gelden van deze gemeen te heeft gebruikt om opbrengsten van so ciale collecten en acties te verhogen. Deze gelden werden door hem niet op de juiste wijze verantwoord. Voor zichzelf zou hij dit geld echter nooit hebben gebruikt. Overigens zouden met de onregelmatighe den slechts gering-» bedragen gemoeid zijn. Het bestuur van de Italiaanse socia listische partij Pietro Nenni heeft giste ren na een vergadering te Rome een ver klaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de partjj zal trachten bijeenkomsten te beleggen met andere Europese socia listische partjjen. Zoals bekend hëbhen de Nenni-soeialisten In Londen besprekin gen gevoerd met de leiders van de Britse Lahourpartjj. De partij van Nenni be schikt over 84 zetels in de Italiaanse Ka mer van Afgevaardigden, die 596 zetels heeft. 2 Er bestaan plannen om het recreatie gebied „Brielse Meer" uit te breiden, voorlopig met een eiland van enkele hon derden hectaren Het eiland zal dan tus sen Briele en Oostvoorne gescheiden wor den door een „watersportkanaal" waar van de aanleg zijdelings verband houdt met de plannen voor Europoort. Bij de ontwikkeling van hel Europoortproject kwam men voor het feit te staan, dat een afvoerkanaal voor de binnenvaart van de kop van Rozehburg naar het oos ten voor een deel zou moeten lopen door het Brielse Meer. Hierdoor zou dit zoet waterhekken grote kans lopen le verzil- ten. Om dit te voorkomen projecteerde men in het meer twee dammen, die het gebogen stuk van de vroegere Brielse Maas van de rest van het meer zou schel den. Hiervoor zou de scheepvaart gebruik kunnen maken. Om de watersport geen schade te berok kenen en zoetwatervoorzieningen niet, in gevaar te brengen, werd het denkbeeld geopperd de twee van elkaar gescheiden delen van het Brielse Meer opnieuw met elkaar te verbinden door een nieuw ka naaltje ten noorden van Briele en Oost voorne. Over het nieuwe plan wordt thans dus overleg gepleegd. Als in de boezem van de Stichting Re creatieplan Brielse Maas overeenstem ming word', bereikt is er reden om de recreatieve voorzieningen in dit gebied wat zonniger tegemoet te zien. Ook zal de mogelijkheid bestaan een strandbad aan te leggen. Het noordelijk gedeelte zal worden bebost om een naturlijke afslui ting en bescherming te geven voor de in dustriële activiteiten op het Eiland Ro zenburg. Het water is volledig ingescha keld in dit potentiële recreatieterrein. Er zal zowel strand als bos zijn en goede mogelijkheden voor de watersport. In dit verband kan er op gewezen worden dat men in het Brielse Meer ter hoogte van het Kruininger Gors al bezig, is 12 kleine eilandjes aan te leggen, waarvan enkele reeds boven het water uitsteken. (Van onze correspondent) De secretaris-generaal van het ministe rie van O.K. en W„ dr. J. H. Wesselings heeft er eergisteren tjjdens de officiële opening van het nieuwe Thorbecke-ly- ceum te Arnhem op gewezen, dat men de vier en half miljoen, welke aan de bouw ten koste zjjn gelegd niet bepaald een ge ringe uitgave kan noemen. Het betekent tevens een grote hap uit de bouwvolume- koek voor scholen in Nederland. Oeverigens gunde dr. Wesselings deze hap aan Arnhem (graag, temeer daar de bouwmarkt hier nog niet overspannen is. Hij moest eerlijkheidshalve wel medede len, dat het ministerie de kritiek op dit gebouw niet bespaard is gebleven, maar deze kwam niet uit Arnhem, waar men met het besef tot noodzaak van bouwen in het algemeen vertrouwd is. Iets over de scholenbouw in Nederland zeggend, merkte de secretaris-generaal op, dat men bij het ministerie niet tevreden is met de verkregen bouwvolumes, waarvoor overigens zeer hard moet worden gevoch ten. Bij het nagaan van al hetgeen na de oorlog op onderwijsgebied tot stand is ge bracht, mogen wij echter niet ontevreden zijn. De lijn is nog steeds stijgende. Zo was in 1948 de produktie in de schoolbouw-sector 12 miljoen, terwijl de verwachting over 1958 de 160 miljoen over schrijdt. In 1959 stuurt men aan op het verwezenlijken van 210 miljoen. In elf jaar tijds kwamen niet minder dan 34.000 schoollokalen tot stand. De jaarstukken van de Handelsvereni ging „Onderling Belang" konden op de gehouden vergadering niet de volle in stemming van aandeelhouders vinden. Twee hunner stemden met 12 stemmen tegen, terwijl 43 stemmen vóór de goed keuring werden uitgebracht. Te weinig en te Iaat doorgevoerde bezuinigingen, zo luidde het oordeel van de oppositie. Er wordt te veel gerekt, zo meende men. U had veel eerder moeLen afkappen. Op deze wijze zien wij de weinige nog aan wezige middelen in Nederland steeds verder wegslinken. De winst van de Ne derlandse dochtermaatschappijdie. naar de directie zeide. over het afgelopen boekjaar 13.870 heeft bedragen vergele- De voorzitter van de commissie voor de Gemeenschappelijke Markt, prof. Walter Hallstein, en de Westduitse ambassadeur in Farjjs. Herbert Blankenhorn. zullen maandag 2 ma;-.- in Bonn terechtstaan op beschuldiging van laster. De derde beklaagde, baron Von Malt- zan, die Blankehorns voorganger in Pa rijs is geweest, zal maandag niet voor de rechter verschijnen wegens ziekte. De aanklacht is destijds ingediend door dr. Strack, een hoge functionaris van het Westduitse ministerie v»n econo mische zaken. Volgens mededeling van het Secreta riaat-Generaal der Benelux douane unie bedroeg de waarde van de invoer in Be nelux uit derde landen in het jaar 1958 21.308 miljoen, terwjjl Benelux voor een waarde van 19.557 miljoen naar derde landen uitvoerde. Het dekkings percentage bedroeg 91,8 procent. De in_ en uitvoercijfers van het jaar tevoren bedroegen 23.980 miljoen en 19.299 miljoen. Dekkingspercentage 80,5 procent. Ten opzichte van het voorafgaande jaar werd door de Benelux in 1958 derhalve voor f 2.672 miljoen (11 pet) minder inge voerd. De uitvoer nam in 1958 met 258 miljoen (1 pet) toe. De intra-Beneluxhandel gaf in het jaar 1958 het volgend beeld te zien: invoer in de BLEU uit Nederland 1.863 miljoen, invoer in Nederland uit de BLEU f 2.459 miljoen. De overeenkomstige cijfers van het voorafgaande jaar luiden 1.847 mil joen en f 2.816 miljoen. Ten opzichte van 1957 steeg de invoer in de BLEU uit Nederland derhalve met f 16 miljoen, d.i. 0,9 pet. Nederland voerde in 1958 uit de BLEU f 357 miljoen (13 pet) minder in dan in 1957. J ken met f 7 a 8000 in het voorgaande achtte men de moeite niet waard. baten gaan geheel op aan de koeten, gemaakt worden. De directie zette uiteen, dat men z' niet moet vastnagelen oP de cijfers f).. het afgelopen jaar. Met het gevoerde Dj, leid heeft men de belangen van aande houders willen diienen. Het heeft 2eenhi"|K om met de wetenschap van dit ogen" ,f te oordelen over wat nu verleden tüd /- De directie is ten volle bereid de rea„t, telt ',,e erkennen. Daartoe geëigende rnat'eo regelen zijn genomen. Teneinde de k°fris verder te drukken, is het directiesaio t met ingang van 1 januari jl. verlaagd- no-g overgebleven personeel in IndonfL. is teruggeroepen. Verdere salarisverpl' tin,gen uit dien hoofde in Ned. Crt. 2 [jjg dus niet. meer op de resuitatenrekeh^. drukken. Voor de afvloeiingsregeling troffen voorzieningen kunnen onge%js voldoende worden geacht. De finanCt positie van de vennootschap zal aan einde vaft het lopende boekjaar vern1 t delijk dan ook niet veel verschillen J die per 30 juni 1958. De post effecten ten behoeve van de financiering w°r„rs' geliquideerd. Het hierop geleden verlies is inmiddels ingehaald. De dividendinkomsten van de landsche Fondsen Mij. N.V. te Amsterö j. hebben over 1958 f i45.741 bedragen I 134.000). Uit interest werd verkreLji f 4.760. (2.379). De onkosten belicPg, 12.233 (12.282). Er wordt 1700 (80°) reserveerd voor reserve diverse belah^gf;). Het saldo winst beloopt f 136.569 (123-- Voorgesteld wordt, zoals bekend, een ef vidend van 7 (6) pet. Het kapitaal 1.800.000. Op de balans per 31 december staa» post „reserve" te boek voor I 1} ,,an (v.j. f 325.950). De intrinsieke waarde pol de aandelen steeg van 124 tot 173 Blijkens overzicht van de fondsen 'b w' tefeuille bedroeg het aandeel der m nationale fondsen 35.15 pet overeenkonn de met een bedrag van f 1.095.950. m trie-ondernemingen 13.82 pet tot een drag van t 430.850. en Amerikaanse j delen 20.68 pet tot een bedrag van 64a-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6