Jm3L Mr. dr. B. van Spaendonck commandeur St. Gregorius K ii un gaf Mersey vleugels van de jeugd I mmm. asm- slank worden ®A(IAL DUN VAN HAAR OF KAAL? Uw haar laat zich gewilliger opmaken met MACHINALE HOUTBEWERKERS 1 I BLOM NET MEISJE Grootvaders grote vlucht Bij Bossche Kath. Werkgevers Matthaus-Passion in Hulst Europese jute-industrie produceerde 4% minder Investeringen dienen prioriteit te hebben Oud-keeper bracht het verkeer in gevaar La Seda de Barcelona Wegpiraat bracht ook politie in het nauw Peruvian Investment passeert dividend Nieuwe brug in Zeeuwsch-Vlaanderen Notarissen benoemd T v-Sport journaal op zondag Guy Burgess mag niet naar Engeland a. MANNELIJKE of VROUWEL KRACHT b. FACTURISTE NSC DINSDAG 10 MAART 1959 T AC IN A 6 Belgische premier: Tweemaal f 100 boete „Empressa Modelo" BRUFINA Boete en half jaar ontzegging PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING Oude traditie voortgezet GEEN INTRODUCTIE VAN BUITENLANDSE CONV. OBLIGATIES BORGSTELLINGSFONDSEN BESCHIKKING 1959 PRODUKTIE NGOMBEZI THE KROGER COMP. Nu kunt U gemakkelijk weer De krant kunt U niet missen geen dag! PETROLEUM MAATSCHAPPIJ Ook UW haargroei feafr nu verbéterd worden! DE KLERK Hotel Beijersbergen Stug, onwillig haar wordt door Wella form weer soepel, zodat U het ge makkelijk kunt opmaken. Dit is één van de vele voordelen van Wellaform, de haarcrème van's werelds grootste concern op haarverzorgingsgebied Tuben: f 1.-, f 1.50, f2.65. Potten: f 1.50 1 De totale produktie van jute-artikelen in de 13 landen, aangesloten bij de As sociatie van Europese Jute-Industrieën (t.w. België, Denemarken, West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje. Zweden, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk) bedroeg in J958 854.000 ton. Daarvan werd 496.000 ton vervaardigd in de jutespinne- rijen, terwijl de jute weverijen 358.000 ton weefsels produceerden. De corresponderende cijfers voor 1957 waren 517.000, resp. 372.000 ton, zodat de produktie met circa 4 °/o is gedaald. In de landen van de gemeenschappelijke markt bedroeg de produktie in de jute- spinnerijen 296.000 ton en in de weverijen 220.000 ton, tegenover 305.000, resp. 225.000 ton in 1957. Blijkens voorlopige gegevens beliep de import van ruwe jute in West-Europa in het afgelopen jaar 500.000 ton, terwijl in 1957 534.000 ton van deze grondstof werd ingevoerd. De invoer van jute-produkten bedroeg 130.000 (in 1957 116.000) ton, ter wijl de uitvoer van deze artikelen 90.000 ton bedroeg tegen 91.000 ton in 1957. - (Van onze verslaggever) In de feestvergadering gistermiddag te 's-Hertogenbosch van de jubilerende Ka tholieke Werkgeversvereniging in het Bos sche diocees, heeft de bisschop, mgr. W, P. A. M. Mutsaerts, meegedeeld, dat Z. H. de Paus de secretaris, mr. dr. B. J M. van Spaendonck, benoemd heeft tot commandeur in de Orde van St.-Grego- rius de Grote. Tien jaar geleden heeft mgr. Mutsaerts in Waalwijk mogen mee delen, dat de heer Van Spaendonck was benoemd tot ridder in dezelfde Pauselijke orde. De commissaris der Koningin in Noord- Brabant, prof. J. de Quay, heeft dr. Ba rend van Spaendonck, al is hij dan een nationale figuur geworden en heeft hij door zijn scherp inzicht op sociaal-econo misch terrein bekendheid verworven op internationaal terrein, gehuldigd als „de Brabander". Op geestige wijze tekende prof. De Quay de openheid en hartelijk heid van de heer Van Spaendonck om hem tenslotte namens Ged. Staten de zil veren penning van de provincie aan te bieden. De heer Van Spaendonck, die, zoals men weet. gedurende de 40 jaren, dat de Bos sche bond bestaat, secretaris is geweest, heeft zeer veel lofprijzingen moeten ho ren. De voorzitter van de A.K.W.V., mr. Fr. van Thiel, moest hetgeen hij over Barend De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de hoger-beroepzaak, waarin P. K. uit Utrecht, oud-doelverdediger van het Nederlands elftal, terecht moest staan wegens het tot tweemaal toe in gevaar brengen van het verkeer op de provinciale weg te Steenbergen op 29 september van verleden jaar. K. had een inwoner uit Zierikzee, met wie hij ruzie had, eerst onverantwoordelijk dicht gepasseerd en daarna tot stoppen gedwongen. De officier van justitie had dezelfde straf geëist, welke door de kantonrechter in Bergen op Zoom was opgelegd: tweemaal 100,— boete en tweemaal drie maanden intrek king van het rijbewijs. De rechtbank ver oordeelde thans tot tweemaal 100, boete en tweema-al vier maanden intrek king van het rijbewijs. Vier inwoners van Sint-Willibrord, be trokken bij een vechtpartij tussen dronken arbeiders en de rijkspolitie op 9 oktober in Prinsenbeek, hebben veertien dagen ge leden voor de rechtbank terechtgestaan. Een van hen, H. S., die tijdens het ge vecht door de politie in zijn been was ge schoten, werd veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf. De eis was vijf maanden. W. K., tegen wie twee maanden gevangenisstraf was geëist, werd veroor deeld tot 100,boete en twee maanden voorwaardelijk. De twee andere verdach ten, P. van P. en M. B., tegen wie resp. drie en twee maanden gevangenisstraf was geëist, werden vrijgesproken. Bij decreet van 27 februari 1959 is aat La Seda de Barcelona S.A. te Barcelon door de Spaanse autoriteiten het predi kaat „Empresa Modelo" (voorbeeldige on derneming) verleend. Zoals bekend, betreft het hier de in 1925 opgerichte dochteronderneming der N.V. Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda, die deze „dochter" in de loop der jaren zag uitgroeien tot een bedrijf, dat aan 2500 Spanjaarden werk verschaft. De directie van La Seda de Barcelona heeft steeds een vooruitstrevend sociaal beleid gevoerd, waardoor de arbeidsverhoudin gen bij de onderneming de toets der kri tiek in alle opzichten kunnen doorstaan. van Spaendonck te zeggen had, indelen in categorieën^ hem noemend een centrale figuur en een organisatieman met iets ty pisch persoonlijks in werk, overleg en ge sprek. Aan hem is het voor een groot deel te danken, dat de scherpe kanten tussen verscheidene groeperingen als werkgevers en arbeiders zijn weggeslepen. Een treffend bewijs daarvan was wel het verzoek, dat de heer Van Thiel be. reikte van de oud-voorzitter en oud-mi- nister mr. Steenberghe om hier te getui gen, dat hij de heer Van Spaendonck grote dank verschuldigd was voor hetgeen hij van hem mocht leren („hij bracht mij so ciaal besef bij"). De bisschop, die eraan herinnerde, dat hij de heer Van Spaendonck voor het eerst ontmoette als student, belast met de orde regeling op de Eerste Katholiekendag in De Societe Bruxelles pour la Finance et l'Industrie „Brufina" heeft in 1958 frs. 126-3 (117.4) miljoen aan dividenden commissielonen en interesten ontvan gen, terwijl winsten op diverse opera ties frs. 21.5 (51.2) opleverden. Na aftrek van o.m. algemene onkosten, belastin gen en diversen ad frs- 22.3 (26.3) mil joen en afschrijving op aandelen ad frs 18.3 (15.8) miljoen, sluit de verlies- en winstrekening met een voordelig saldo van frs. 100.9 (104.6) miljoen. Voorge steld wordt een dividend uit te keren van frs. 50 (100) per aandeel. Uit. 1958 waren 1.600.000 (800.000) aandelen divi- dendgeredhtigd. (Van onze comespondent) De directeur van een verzekeringsmaat schappij F. H. is gistermiddag voor het Leidse kantongerecht veroordeeld tot een boete van 225.- plus een half jaar ont zegging van de rijbevoegdheid onvoor waardelijk. De man reed enkele maanden geleden in de vroege morgenuren met zijn auto op rijksweg elf, toen hij bij het passeren van twee wagens zowel deze auto's als een tegenligger in ernstige moeilijkheden bracht. Een van de door hem gepasseerde wagens was een politie-auto, die onmid dellijk de achtervolging inzette- Gekomen bij rijksweg 4 op het gevaar lijke punt van de Haagsche Schouw ver leende de man geen voorrang en sloeg rechts af de richting Amsterdam in. Met snelheden van omstreeks 150 kilometer suisde hij vervolgens over de rijksweg met vlak achter zich de politiewagen. Toen de politie hem bijna had ingehaald, week hij uit naar links, zodat de rijkswagen bijna in de berm van de weg verongeluk te. De heer L. W. A. Westerwoudt uit Aer- denhout, die in februari jl. zijn zilveren jubileum vierde als penningmeester van het regentencollege van het r.-k. Maag- denhuis en Huize st.-Elisabeth in Amster- dam, is door de H. Vader benoemd tot ridder in de orde van St.-Silvester. De on derscheiding is de heer Westerwoudt, die een bekend commissionair in effecten ln Amsterdam is, zaterdagavond uitgereikt door mgr. A. A. Dlepenbrock, oud-regent Man genoemde instellingen. Traditiegetrouw beleefden wij in de ba siliek van Hulst de uitvoering van de Mat- thaus Passion. Het Rotterdams Philharm. Koor en Orkest waren de uitvoeren den. De leiding berustte jammer genoeg niet bij Eduard Flipse. Deze eminente en bij ons zeer geliefde dirigent was plot seling ziek geworden en werd vervangen door de repetitor van het koor, de heer Frans Moonen. De omgeving is ideaal: het imposante gotische kerkgebouw leent zich bij uitstek voor deze passiemuziek en velen zijn dan ook weer naar het oude vestingstadje getogen, om tussen de pittorekse wallen en grachten van deze jaarlijkse uitvoering te komen genieten. De kerk was nagenoeg gevuld met liefhebbers uit Nederland en België en het was hartverwarmend om te zien, hoeveel jeugd hierbij aanwezig was. Wat de uitvoering zelf betreft: vanzelf sprekend hebben wij heel erg de bezie lende leiding van Eduard Flipse gemist. Deze laatste weet zo Jüist de synthese te vinden tussen de exacte en de romanti sche opvattingen van deze muziek. Wij hebben altijd de diepste bewondering ge koesterd voor zij-n warm menselijke inter pretatie. Onder de leiding van Moonen hebben wij dit voor een deel gemist. Het was alles wat to berekend, vooral in het eerste deel. Zijn erg vlugge en strakke tempi deden afbreuk aan de weelderige cantilenen, die In deze muziek ontegen zeglijk aanwezig zij-n en die toch de kans moeten krijgen om gereproduceerd te worden, terwijl de koralen wee,r te veel nuancering betoonden. Het koor wint ieder jaar aan klank en kan momenteel zeker op gelijke hoogte worden gesteld met onze beste oratoriumkoren. Het orkest is ide aal en heeft ook als zodanig gemusiceerd. Bij de solisten zijn ons de bijzondere prestaties bijgebleven van de tenor Naan Pold. Wij hadden deze liever in de Evan gelistenpartij gezien dan Josef Traxel. -De ze laatste zingt te geëmotioneerd en viel daarom in het geheel uit de toon. Erna Spoorenberg gaf in de aria „Aus Liebe wil] mein Heiland sterben" blijk van haar grote stemcultuur en van een even grote ingetogenheid van voordracht. Hans Wilbrink zong een ideale Christus en Annie Hermes enLadislaw Mraz volde den zeer in hun aria's. Het is ondoenlijk om alle solisten uit het orkest te noemen. Wij hebben bijzondere waardering voor de vioolsoliste bij de bas-aria „Gebt mir mei- nen Jesus wieder". Zij stond niet in het programma vermeld. De gecombineerde jongenskoren waren te zwak en hadden ook te weinig stemcultur om geheel te kunnen voldoen. Een ideale jongens koorklank klinkt anders dan wat hier werd gereproduceerd. Al met al heeft Hulst i-n de loop der jaren 'n M-atithaus-Passle- uitvoenta'g verkregen, waarop zij trots mag zijn en alle muziekliefhebbers uit de streek kunnen het bestuur van de Mat- thaus-Pa&sioneticlhiting dankbaar zijn voor deze uitvoering. Wij hopen dat volgend jaar Eduard Flipse zelf de dirigeerstok weer in handen heeft. TIJDENS DE PAUZE. Van links naar rechts: dr. L. G. Kor- tenhorst, voorzitter van de Twee de Kamer, prof. De Quay, com missaris der Koningin in Noord- Brabant, mgr. MvJ.saerts, mevr. Van Spaendonck, mr. dr. Van Spaendonck en mr. F. van Thiel. Utrecht, uitte nog zijn grote dankbaar heid, dat patroons en arbeiders nu net zo met elkaar, kunnen praten als de werk gevers onderling. Op de hem eigen hartelijke wijze dankte de heer Van Spaendonck getroffen voor al deze huldebetuigingen. Zijn progres sieve geest kon hij ook nu niet onderdruk ken en hij vroeg aandacht voor wat op het gebied van maatschappelijke verhou dingen nog te doen staat, daarbij in het bijzonder denkend aan de volkshuisves ting. Zoals bekend is, heeft de Ncderl. Bank zich kort geleden bereid verklaard om toestemming te verlenen tot het introdu ceren van buitenlandse aandelen in ons land. Ter toelichting wordt thans mede gedeeld, dat buitenlandse converteerbare obligaties in dit verband als obligaties zijn te beschouwen en dat buitenlandse depot- fractiebewijzen en buitenlandse partici- patiebewijzen. ongeacht de samenstelling van het depot, als aandelen mogen wor den beschouwd- Volledigheidshalve wordt erop gewezen, dat vereist blijft: voor het uitgeven van Nederlandse certificaten van buitenlandse effecten: de door De Ned. Bank af te ge ven verklaring van geen bezwaar tegen de administratievoorwaarden; voor het uitgeven van Nederlandse depotfractiebe- wijzen of participatiebewijzen van depots waarin zich buitenlandse effecten bevin den: een door De Ned. Bank te verlenen vergunning tot het beheren van de tot het depot behorende waarden krachtens het Deviezenbesluit 1945. De bruto inkomsten van de Peruvian Investment and Finance Ltd. hebben over 1957/58 (per 30 juni) 10.599.015 (v. jaar 13.126.387) bedragen. Na aftrek van on kosten e-d. is er een exploitatie-overschot van 204.984 (1.44..443). Op dit bedrag worden o.m. afschrijvingen en interest in mindering gebracht, waarna de verlies- en winstrekening een nadelig saldo aan wijst van 7.24.865, vergeleken met een winst van 678.688 in 1957. Aan het voor delig saldo van 1957 werd indertijd nog 785.005 toegevoegd i.v.m. een belasting correctie. terwijl 399.848 voor pensioenen in mindering werd gebracht. Het boek jaar 1957 wees hierdoor per saldo een winst aan van 1.063.845. Het dividend wordt ditmaal gepasseerd. De hoeveelheid vervoerde lading is het afgelopen jaar gedaald tot 2.045.636 (2.539.907) ton, terwijl het aantal vervoerde passagiers terugliep tot 3.669.375 (4.341.654). De resultaten zijn voorts on gunstig beïnvloed door het vrijlaten door de centrale bank van de koers van de Sol. die aanvankelijk op Sol 19 1 was gefixeerd, doch uit. boekjaar op Sol. 24.75 was gekomen. Verder wordt gewezen op de invloed van de stijging van de kost prijzen en stakingen. Het bleek niet mo gelijk alle gewenste bezuinigingen direct door te voeren. De Duitsers bliezen tijdens de oorlog in Retranohement de Driekokerbruig op, een brug er hoogte van Ter Hofstede over het Afwateringskanaal. De boeren in die omgeving konden sindsdien hunl and aan de andere zijde van he kanaal alleen be- reigen via het dorp. een omweg van en- keile kilo-meters maar werden tenslotte verblijd door de mededeling, dat het wa terschap had besloten een brug te bou wen. Deze nieuwe brug kwam vrijdag avond klaar. Zaterdagmorgen nam land bouwer A. Risseeuw haar officieel in ge bruik. Hij trok de brug over met tractor en wagen met puin en een vlag, die hij op de brug plaatste. In de Nederlandse Staatscourant van 9 maart 1959 is een beschikking van de staatssecretaris van economische zaken afgekondigd de Borgstellingsfondsenbe- schikking 1959 die voorschriften bevat inzake de erkenning van de borgstellings fondsen, bijdragen inzake de verliezen ge leden als gevolg van verstrekte garanties en de algemene gedragregels, welke door de erkende borgstellingsfondsen in acht moeten worden genomen. Zoals bekend is, vervullen deze borg stellingsfondsen een taak bij de verlening van kleinere middenstandskredieten onder o verheidsgarantie. Tot dusver was een en ander geregeld in een aantal, reeds jarenlang toegepaste, interne richtlijnen. Thans zijn deze richt lijnen, aangepast aan de inmiddels gewij zigde omstandigheden, in een beschikking vastgelegd. Bij de uitvoering dezer be schikking is de Vereniging van Borgstei- lingsfondsen voor de Middenstand in Ne derland in belangrijke mate ingeschakeld. Bij K.B. is benoemd tot notaris te Heemstede, de heer R. A. P, Roozen, kandidaat-notaris te Haarlem, in de plaats van de heer M. B. A. van Oppen, die eer vol ontslag heeft verkregen. Voorts is be noemd tot notaris te Deventer, de heer P. F. Nanninga. kandidaat-notaris, al daar, in de plaats van de heer C. J. ten Cate, aan wie eveneens eervol ontslag is verleend. De directie van de N.V. Cultuur Mij. „Ngombezi" deelt mede, dat de sisalpro- duktie van haar in Oost-Afrika gele gen ondernemingen heeft bedragen in februari 1959 292 ton (v. j. 252 ton). De produktie in de maanden januari tot en met februari 1959 heeft bedragen 632 ton. Voor de overeenkomstige periode in 1958 was dit cijfer 549 ton. De omzet van The Kroger Co. in de 2de 4-wekelijkse periode van 1959 bedroeg 143,7 miljoen of 5°/o meer dan in dezelfde periode van vorig jaar toen deze 3 136,2 miljoen bedroeg. De omzet van het ge hele jaar 19&9 tot en met 21 februari be liep met 285,9 miljoen eveneens 5®/o meer dan vorig jaar. De Belgische eerste minister Eyskens iii heeft op een gemeenschappelijke verga- dering van de Nationale Arbeidsraad en de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven verklaard, dat België door de huidige re cessie zwaarder wordt getroffen dan de naburige landen. Dit is te wijten aan te hoge kostprijzen en aan een onvoldoende Industriële uitrusting. Indien de werk loosheid zorgwekkend is dan is de achter stand in de staging van de produktivitcit het nog meer. De eerste minister meent dat er in de Belgische economische poli tiek prioriteit moet worden gegeven aan de investeringen om de werkloosheid te bestrijden en de produktiviteit te verho gen. De onvoldoende economische ontwikke ling van België moet worden toegeschre ven aan een voortdurende vermindering van de actieve bevolking, aan een te een zijdig gerichte geestesgesteldheid, waar door niet voldoende aandacht besteed wordt aan de produktie die geen expan sie kent omdat men in België is blijven vasthouden aan traditionele industrieën, aan een slechte organisatie van de staat, aan het feit dat België een klein land is en aan de onvoldoende ontwikkeling van het wetenschappelijk en technisch onder zoek. Tegenover deze toestand streeft de re gering naar een heropleving van de con junctuur en naar een reorganisatie van de economische structuur. Haar programma omvat het ondersteunen van het binnen lands verbruik, het verlenen van facili teiten voor de industriële investeringen, het aanmoedigen van de particuliere bouwnijverheid, hef verhogen der uitga- venvoor de openbare sector en verschei dene bijzondere maatregelen ten gunste van simmiige industriële sectoren. DE MERSEY LLOYD is het jeugdsdhip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd. Het werd op de werf van C. van der Giessen gedoopt door de 18-jarige Kuun Ruys, dochter van de jongste rederij-directeur L. Ruys en bij de tewater lating vormde een jeugdig publiek het decor. De Jeugd kon echter niet bij de overdracht van het schip aanwezig zijn, daar deze vorige week vrijdag in volle zee plaatsvond. Gisteren werd dit verzuim goedgemaakt en waren de doopster en de vertegenwoordigers van een MCJLO- school uit Voorburg, welke het schip adopteerde, naar de Lloydkade gekomen om de overdracht nog eens over te doen. Uiteraard waren er geschenken. Het eerste cadeau kwam van Kuun, die ver telde dat haar de laatste tijd herhaaldelijk was toegevoegd: u bent dus het meisje van het schip. Gisteren wilde zij tonen, dat het schip ook een beetje van haar was. Zij had iets meegenomen voor de inrichting, namelijk een kunst- naoldwerk, vervaardigd door de 19-jarige Piet Steensma uit Haarlem, leerling van de Academie in Rotterdam. Het stelde de vogel voor uit het wapen van Liverpool, de stad welke gelegen is aan de Mersey-rlvier. Ook de school uit Voorburg zorgde voor de interieur-verfraaiïng. Een prachtige plantengroep in een fraai gebakken bloempot was haar geschenk. De Mersey Lloyd is het 34ste schip, dat na de oorlog aan de Lloyd-vloot werd toegevoegd. Het is de zesde vertegenwoordiger van de M-serie hardlopers. De laatste, de Main Lloyd, komt midden volgend jaar gereed. Na 1 april zal op de zondagavonden om 21.45 uur een NTS-programma worden uitgezonden met een lengte van maximum 30 minuten. Het programma, dat zal worden ver zorgd door een groep medewerkers van AVRO, KRO, VARA en VPRO. zal geheel zjjn gewijd aan de weekendsport en be staan uit filmreportages en interviews. De Britse minister van Staat Ormsby- Gore heeft gisteren in het Lage huis me degedeeld, dat de indertijd naar de Sov jet-Unie uitgeweken voormalige Britse diplomaat Guy Burgess de Britse premier MacMillan, bij gelegenheid van diens be zoek aan de Sovjet-Unie. een boodschap heeft gezonden, waarin hij hem om een vrijgeleide voor een bezoek aan Groot- Brittannië verzocht, met een gewaarborg de vrije terugkeer naar de Sovjet-Unie „Deze boodschap is niet beantwoord. De Britse regering zal Burgess' verzoek niet Inwilligen", aldus Ormsby-Gore. DE 55-JARIGE AMERIKAANSE GROOTVADER MAX CONRAD heeft het gepresteerd om in een klein eenpersoonsvliegtuigje van het type „Piper Comanche" non stop van Chicago naar Rome te vliegen. Hij deed over deze tocht 33*i uur, Op het vliegveld van Rome werd hij met groot enthou siasme ontvangen; o.a. door de filmster Valeria Fabrizi, die haaf bewondering niet onder stoelen of banken stak. Op de achter grond de „Piper", waarmee de vlucht gemaakt werd. K 5 is'eea Nordmark-product, een garantie voor betrouwbaarheid. Importeur: Nederlandsche Fharffla- ceutische Industrie, Heerlen. Grote vorderingen in de pharmac.eu- tische wetenschap: Slank worden is nu geen probleem meer. Gracial werkt zeker, doordat het de oor zaak van Uw dikte kan bestrjjden.Door het veilige: carboxy - methyl - cellulose kan iedereen Gracial gebruiken en er baat bij vinden. 1 ATTENTIE: Drink I tijdens uw kuur met Gracial zo weinig mogelijk. Reeds na het eerste flesje zult U zich prettiger voelen en reeds frappante resul taten zien. Tob niet langer! Haal Gracial! Word weer slank! per doosje f 1.98 Vermagering* dragées bij Uw apotheker en drogist vraagt voor haar afdeling boekhouding: die zal worden belast met de voorbereidende debiteuren-administratie en de administratie van de verkooppunten. Boekhoudkundige ken nis vereist. Leeftijd plm. 21 jaar. Leeftijd plm. 18 j. Mulo opl. en typen vereist. Brieven no. S 1230 Nwe Schied. Crt., Dam 18, Schiedam SCuS,a(PPCliilCai!.bii"'"en- bOTOT detoofdRulcÏJiiet groeit en het zichtbare gtrfsejfe «SfH&t haar slechts een dode hoommassa is. Indian «nea de haargrochwil. verbeteren, is het daarom zinloos de haren ,/a,rwJtc.r* Vtam,i?eiu horaonea en, voedingsstoffen te. behandelen. De groei van het haar geschiedt slechts diep in de onderhuiden kan dus slechts» DAAR beïnvloed worden^ Om te groeien heeft het haar voeding, nodig Het haa? kaï* uitsluitend rijn voeding uit het BLOED betrekken en wel daar waar de naren aan de bloedvaten zijm aangesloten. DE VOORNAAMSTE EIS VOOR EEN GOEDE HAARGROEI IS DUS EEN' GOEDE BLOEDCIRCULATIE IN DE HOOFDHUID, OPDAT DOOR MIDDEL VAN HET £SSSTOFFEN NAAR DE HAARPAPILLEN EN HAAR- Gebeurt dit niet. dm wordt het .baar dunner en valt het uit. Massage, vroeger het cnigo middel tegen haaruitval, kan de bloedtoevoer naar da haarwortels niet dermate verbeteren, dat de haaruitval ophoudt ondanks alle inwrijvingen met voedingsstoffen, hormonen, enz. K 5 haartmetuur bevat RUBRIMENT (een nieuwe krachtig werkende stof), die op de ingewreven plaatsen een GEZONDE en LANG AANHOUDENDE BLOEDTOEVOER VEROORZAAKT. wfardooTle haar" wortels weer voldoende voedingsstoffen uit het bloed kunnen betrekken. De bloedtoevoer op de ingewreven plaatsen neemt zelfs zo sterk toe. dat de huid, zich rood kleurt. Men bemerkt) onmiddellijk dat K 5 haar tmetuur anders dan alle andere haargroeimiddelen is. K5 haartinctuur bevat bovendien de vitamine K 5. een nieuw en sterk antisepticum, dat de oorzaken van M^nrTTi?Vae»eCiendc wertinS van bacteriën op de haarwortels tegengaat en NIEUWE HAARGROEI, MOGELHK MAAKT Na eet» week verdwijnt alle roosvorming. Na drie weken houdt de haaruitval op. Bij voort gezet gebruik wordt het haar langzamerhand dichter en vindt nieuwe haargroei plaats. Dit BESTE HAARGROEIMIDDEL TER WERELD is thans ook in Nederland verkrijgbaar bij apothe kers, drogisten en speciaalzaken. LOVINGSRINGEN van BLOM 'rt Droom van diverse modellen. Prijzenop basis van gewicht door uzelf te bepalen. Juwelier Ljjnbaan 40, tel. 136G73 (naast Thalia Theater) Wij vragen voor spoedige indiensttreding Vast werk Goede sociale voorzieningen. Schriftelijke of mondelinge solli citaties: Breevaartstr. 65 (Spaan se polder). Te bereiken met bus 51 vanaf C.S. FABRIEK VAN BETIMMERING N EN;MEUBILAIR Breevaarlstraat 65 Rotterdam Gevraagd Vlaardingerstraat 32 Uiteraard ook voor heren de beste haarcrème WELLA haarspeciaKsten sedert 1880 Keizersgracht 298-300 - Amsterdam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6