BERVOETS De eerste étappe: Uitreiking Missiekruis aan lekenmissionarissen 1 3 Welke (geheime) wetenschap bracht MacMillan mee uit de Sovjet-Unie PUZZEL RENNIES iFX* ^aoeds 50 Echtelijke ruzie in plat-Frans i Tegenspraak en onduidelijkheid na verrassende „overeenstemming" te Bonn Onze dagelijkse <^3 Krupp-deskundigen naar Suriname? OOST EN WEST ROND DE DUITSE KWESTIE Slachtoffer aanslag naar ander ziekenhuis Belgische smokkelaars in Oostburg betrapt Dertig inbraken in een maand Nieuwe premier van Oezbekistan V B DINSDAG 17 MAART 1959 PAGINA 5 Elke weekeen ander voordeel r voordeel t/m Zaterdag a.s. diverse modekleuren w.o. off-white en multicolor maten 38-50 ROTTERDAM-C BULGERSTEYN (BIJ ERASMUS!) - ROTTERDAM-Z BE IJ E R LAN DS E LAAN - SCHIEDAM - DELFT Sensatie Gelukwens Klap HOUTEN (voor mijnexploratie) Meningsverschil Amerika zal beslissen Westelijk plan voordelig voor Bonn Revalidatie in Harderwijk Zes personen in auto door gas bedwelmd Vrijgesproken van roof Uitloting premielening Zuid-Holland 1957 ZEEPOST Oplossing van gisteren Weer helemaal van de kaart door dat Rr nnies blussen die zuurbrand in een wipt tegen brandend maagzuur im m I I i lil Ir!] B. M. R. S. ter- we##*-" IS. aas van een Gevaar....en geluk NANCY, maandagavond Niet om centiliters, maar om tiende centiliters benzine is vandaag ge vochten in de besneeuwde bergen by Münster, toen de Zuinigheidskaravaan hier» op de eerste dag van de Rally reeds, op een traject verzeild raakte, dat wellicht later als schoolvoorbeeld zal mogen dienen voor het boekwerk: „Hoe maak ik een benzinespaarder het leven zuur." Er was immers, zo op het eerste ge zicht, geen benzine sparen aan. Een normaal mens mocht dankbaar zijn, wanneer hij hier, in een netwerk van hairpins, voortwaggelend op een spiegelgladde weg en gehuld in een praktisch ondoorzichtige mist» zijn automobiel voor al te malle benzine- sprongen kon behoeden: niettemin gold obk op dit, naar alle waarschijn lijkheid zwaarste traject van de 1877 kilometer lan-ge tocht: Dames en he ren, past op de brandstofconsumptie. En omdat de insiders van te voren reeds hadden uitgemaakt, dat op de roetsjbaan-étappe een belangrijk deel van de definitieve uitslag zou worden geboren, zette iedereen heel voorzich tig het beste beentje voor, hetgeen re sulteerde in het zeer behoedzaam en In de juiste versnelling bestijgen van de bergen en Het ongedwongen naar beneden donderen, daar, waar om laag leidende wegen enkele druppels benzinewinst in het vooruitzicht stel den. Vooral de Fransen waren in dat omlaag-hollen bijzonder sterk. Zij hebben, ook bij de steilste afdalingen, hun remvoeringen in opvallend sterke mate gespaard. Ja» de Fransen vormen wel de sen satie van deze eerste etappe. Zij rijden met een vuur, dat de normale Rally rijder de schrik om het hart doet slaan en aangezien dit de eerste keer Is, dat er in deze zuinigheiidstrip en kele tientallen Fransen meerijden, stapten hier in Nancy de oude ge trouwen van vroeger jaren een beetje bleek uit de automobielen, want van een dergelijk vuurwerk is in het ver leden nimmer sprake geweest. Boven dien houden die Fransen, zegt men, wel van' een grapje. Zo'n grapje be leefde de Waarnemer, die was toebe deeld aan een Frans echtpaar, dat Dank zij de chauffeurkunst van Louis kunnen ze het nu glimlachend navertellen. Proost, zeggen zij blij tegen elkaar. Het is geen fröbelen, zo'n Rally. Twee Engelse dames komen Uw verslaggever hartelijk de hand druk ken. Ik bloos, want ik dacht, dat nie mand had gezien, hoe ik op de zwaar- besneeuwde Col de la Schlucht over een afstand van circa 25 kilometer tamelijk stuurloos was voortgescho- ven, wijl Troetel, mijn trouwe auto mobiel, er wat stuurgefaoorzaamheid betreft, plotseling de brui aan gaf en gezellig op de hurkjes een helling af gleed. terwijl het baasje, dat over een hekje heen de afgrond snel zag nade- 'ren, weinig meer kon doen dan zich de zonden van de laatste weken voor de geest te halan en hardop te mom pelen, dat hij er speciaal in deze si tuatie danig berouw over had. Dat ik die afgrond nog net, op een centimeter na, miste, was een samenloop van om standigheden, welke ik mij niet meer herinner, want ik had, toen ik al slippende en zwevende de muil van het ravijn ontglipte» de ogen al geslo ten en de handen al gevouwen. „U was ons juist gepasseerd en wij zagen Uw slippartij aan de sporen in f door onze verslaggever VIC NIKKERS de sneeuw", houden de Engelse dames hardop aan. „Good heavens, dat was geluk hebben". Ook het publiek, dat Intussen is sahiengestroomd, felicl teert me. Bedeesd vlucht ik naar een telefoon» om U te vertellen, dat we morgen een nit van 470 kilometer naar Knocke zullen ma.ken, dat dat traject over een betrekkelijk vlakke weg leidt, dat het gevaarlijkste stuk van de Rally dus nu wel achter de rug is, en dat ik bovendien een uur gele den zowel Troetel als mijzelf duch tig de les heb gelezen, zodat er een redelijke kans bestaat, dat ik U in de krant van morgen zal kunnen vertel len, hoe de helden-op-sokken zich tij dens de tweede étappe hebben gedra gen. deze gehele maandag heeft besteed aan de kunst van het constant ruzie maken. Ik zal de naam van de équipe niet noemen, want ik moet nog langer met de Fransen optrekken» maar de man kon een broertje zijn van Sir Winston Churchill en Madame lijkt op Julietto Gréco. Eigenlijk heb ik nu al te veel gezeigd, maar goed, het echt paar kan toch geen Nederlandse krant lezen. Bij Oberkdrcih had het. echtpaar het ontdekt. Een klein, minuscuul op de kaart aangegeven weggetje ver bond twee hoofdwegen en ziedaar de kans, welke de vrouw listig trachtte te grijpen. Als zij dat weggetje in sloegen, scheelde dat ten minste twee centiliter benzine. De man werd in plat-Frans geinstrueerd om van deze venboden vrucht te snoepen en toen hij, in navolging van Adam, aan deze verleiding geen weerstand kon bieden en (logisch) de waarnemer na enkele minuten hardop constateerde, dat hij niet van lotje getikt was en dat hij dit verboden zijpad in zijn dagrapport zou signaleren, moet er in die auto een echtelijke twist zijn uitgebroken, waar gij, rustige lezer van deze krant, Uzelf in Uw stoutste dromen nog geen voorstelling van kunt maken. „Ik heb er niet veel van kunnen verstaan", vertelde de waarnemer mij later, >,maar ze moeten allebei routine heb ben gehad, want zo'n ruzie kun je niet improviseren...." Enfin, het stel heeft toch heelhuids de finish be reikt en de waarnemer heeft er een paar interessante, echt-Franse woor den bij geleerd. Vanavond, na de enerverende berg etappe FreudenstadtNancy, is het circus hier door de Franse overheid weer met de gebruikelijke égards ontvangen. Dat wil zeggen: cocktails, een diner en een grote hoeveelheid speeches, want daar is men in deze Zuinigheiidsrally beslist niet zuinig mee. Het was tijdens deze gelegenheid dat men Louis van Noordwijk en An- dré Schuwer, die deze Rally als offi cials meerijden, de hand kon drukken ter gelegenheid van het feit, dat zij nog leefden, want het moet vandaag, op de weg StraatsburgNancy zó zijn gegaan: André: „Hoe hard gaan we nu?" Louis: „120 kilometer per uur." André: ,»Wat was dat voor een klap?" Louis: „Er lag een bijl op de weg." EE EERSTE ETAPPE VAN DE ZUINIGHEIDSRALLY (Freudenstadt-Nancy) André: „Is er iets mis?" leidde door een bergachtige streek. De helden-op-sokken moesten hier alles op Louis: „Och, we rijden nu op drie alles setten om bij het beklimmen van de hellingen zo weinig mogelijk benzine wielente verbruiken: een nogal zenuwslopend karwei. Op Palmzondag zal in de kapel van de Maartenskliniek t.e Nijmegen aan twaalf lekenmissionarissen van het Missionair Vormingscentrum van de Graal te Ub- bergen het missiekruis worden uitgereikt» Deze leken, afkomstig uit Nederland, Duitsland en Oostenrijk, zullen het kruis ontvangen uit de handen van mgr. W. Bekkers, bisschop-coadjutor van 's-Her- togenfoosch. Binnenkort zullen zij vertrekken naar Ghana» Uganda» Tanganyika, Suriname en Nieuw-Guinea. Vier van hen: mej. Netty van den Donk, verpleegster uit Gorkum, mej. Tilly Lucassen, verpleegster uit Am sterdam, mej. Toos van Vliet, kleuterleid ster uit 's-Gravenzande en mej. Rosa Do- chat» verpleegster uit Heidelberg» zullen reeds met het Raptimvliegtuig van 21 april naar Uganda vertrekken, waar zij in poliklinieken en sociale centra werk zaam zullen zijn» Mej. P'hily van Dijck, wijkverpleegster uit Den Haag, vertrekt op 24 april per boot naar Suriname, waar zij de leiding zal overnemen van het wijkcentrum van het Wit-Gele Kruis te Paramaribo. De an dere zeven lekenkrachten, die in juli of september zullen vertrekken» zijn: mej. Liesbeth Veldman» verpleegster uit Utrecht, die naar Tanganyika zal gaan; mej. José Koch, onderwijzeres uit Heer len en mej. Ria de Koning, onderwijzeres uit Leidschendam, beiden bestemd voor Nieuw-Guinea. - Kalm blijven Drukke dag gehad Drink dan vóór het slapen gaan cacao. U weet 't van Houten cacao kalmeert en bevordert een gezonde slaap. Denk er vanavond toch eens om 1 De firma Krupp te Essen is voorne mens, mijningenieurs en andere deskun digen op mijngebied naar Suriname te zen den. Zij zullen er de mogelijkheid in ogen schouw nemen van een exploitatie der al- 5®ar aangetroffen 'ijzererts-afzettingen. Dit werd gisteren medegedeeld door een ^oordvoerder van Krupp. Eerder in deze maand, heeft Krupp °ver dit project inleidende besprekingen Sevoerd met de beide Surinaamse mini sters dr. ir. F. Essed van opbouw en dr, Zi J. Sednéy. van Financiën, die aan Ptupp te Essen een bezoek hebben ge bracht. D« woordvoerder zei verder dat. naar vermoed wordt, de ertsafzettingen van ®en rijk gehalte zijn met een metaalwaar- van ongeveer 35 procent, en dat ver der overleg over de exploitatie zou afhan- g€n van de bevindingen der deskundigen. (Van onze correspondent) BONN, maart 1959 De westelijke politieke wereld houdt zich op het ogenblik bezig met de vraag, wat de Britse premier MacMillan aan wetenschap uit Moskou heeft .meege bracht en of hy op grond daarvan thans weet» wat voor voorstellen het Westen moet doen om het Kremlin te bewegen zyn eisen met betrekking tot West- Berlyn en het vredesverdrag met de tWee gescheiden Duitslanden te laten vailen. Klaarblijkelijk zyn slechts twee dingen bekend over de Russische verlangens Moskou wenst een topconferentie en is gekant tegen een hereniging van Duitsland, die voor onbepaalde tyd moet worden uitgesteld. Om hier achter te komen was het niet nodig, dat MacMillan naar Moskou ging. De vraag is dus, of hij meer te weten gekomen is. En deze vraag is, ook na MacMillans bezoek aan Bonn onbeantwoord gebleven. Er is nog iets anders, waarover men nog in het duister tast. Wat houdt het Britse plan. waarvoor MacMillan op het ogenblik lans breekt bij de geallieer de regeringen in? Verdedigt de Britse premier wellicht een samenvoegsel van de verschillende plannen van oud-premier Eden en bespreekt hij een „nieuwe druk" had onder vier ogen zodat verscheidene punten wellicht zelfs niet eens bekend zijn aan de ministers van buitenland:»" zaken. Bovendien hebben de gesprekken veel langer geduurd, dan oorspronkelijk was voorzien. En verder kan van meningsver schil worden gesproken wanneer men in aanmerking neemt het feit, dat er in we- van Edens plan van 1955? Adenauer was zen geen nieuwe gezichtspunten naar vo- tegen dit voorstel gekant, omdat het een discriminatie inhield van West-Duitsland. In ieder geval zal het niet lang meer du ren, voordat dit alles duidelijk zal wor den. Dan zal men ook weten of Adenauer dan wel MacMillan de grootste bijdrage heeft geleverd tot de „volledige over eenstemming". die in politieke kringen zoveel verrassing veroorzaakt heeft. In dien het MacMillan is geweest, is men geneigd van een handig tactisch spel te spreken, dat voor alles dit doel dient: de verbonden regeringen en vooral het tegenstrevende Bonn te winnen voor een topconferentie, hoewel de Duitse regeringen daarbij niet veel meer zullen zijn dan waarnemers, die slechts in be perkte mate zullen worden geconsul teerd. Wat intussen tijdens de besprekingen te Bonn de indruk van meningsverschillen heeft gewekt is op de eerste plaats de om standigheid, dat de besprekingen veel meer dan voorzien was, hebben plaats ge ren zijn gekomen maar dat er slechts een spelen met gedachten aan de orde is geweest, die reeds jarenlang met negatief resultaat over de topconferentie naar vo ren zijn gebracht- Moet men dit alles nu aanmerken als de wijsheid van het laatste moment? In derdaad: er is zoveel onbegrijpelijks, zo veel tegenspraak en zoveel, dat duidt op tweespalt, dat men wel moet geloven, dat datgene, wat bekend is gemaakt, niet het eigenlijke weergeeft, maar slechts het (minder belangrijke) deel van een geheel, dat niet wordt prijsgegeven aan de open baarheid, voordat MacMillan ook in Wash ington is geweest, waar. naar men mag verwachten de voorlopige beslissing over de westelijke conceptie zal vallen. Hoe belangrijk de Amerikaanse rol in dezen zal zijn. kan men reeds opmaken uit het feit, dat de zieke Dulles aan de besprekin gen met MacMillan zal deelnemen. Wanneer men beziet, wat het westen wil voorstellen om het Kremlin in de Duit se en de Berlijnse kwestie tot verregaan de concessies te bewegen, dan mag men eraan twijfelen of de Sovjet-Unie bereid zal zijn de westelijke oplossing te aanvaar den Het westen wil een ontwapeningsge- bied (een militair verdunde zone) voorstel len waarvoor het volgende geldt: 1. Om een werkelijk machtsevenwicht te verzekeren, zou de oostelijke territo riale bijdrage aan de ontwapeningszone niet belangrijk groter moeten zijn dan de westelijke gebiedsbijdrage. 2. Binnen de ontwapeningszone zouden de troepen en in het bijzonder de eenhe den van de voormalige bezettingsmachten, moeten worden gereduceerd naar een maatstaf die voor het oostelijke deel, af hankelijk van de grootte van zijn terri toriale bijdrage, een grotere vermindering zou betekenen 3 Aan een volledig verbod van kernwa pens in de ontwapeningszonp is niet ge dacht. evenmin als aan een volledige uitschakeling van de bewapeningsproduk- tie. Toch zuilen slechts tactische atoom wapens in het gebied toegelaten zijn (ra ketten voor korte afstand). Aan westelijke zijde zou men bereid £ijn binnen de ont wapeningszone af te zien van lancecr-ba- ses voor raketten voor middelgrote en lange afstand, alsook voor de opslagplaat sen voor atoomwapens. 4. Op deze wijze moet de „disengage ment" (het uiteendrukken der beide machtsblokken) tot stand worden ge bracht door een territoriaal begrensde ont wapening. Omdat de ontwapeningszone geen W'Zzenlijk bestanddeel der beide machtsblokken meer zou kunnen zijn. zou dan praktisch bet uit elkaar drukken der machtsblokken worden verkregen. 5. Om een tegenwicht te scheppen voor de gevaren, vooral voor het westen, die deze regeling met zich mee zou brengen, zou een uitvoerig controlesysteem voor het ontwapeningsgebied in bet leven moe ten worden geroepen. Wat zeker kan worden gezegd is. dat het westelijke „disengagement"-plan de Sovjetrussische bedoelingen (Berlijn, vredesverdrag) aanmerkelijk in de war kan sturen Men zou dan het tot nu toe ontbroken hebbende „groter onderhande lingsterrein" voor de besprekingen met Moskou hebben verkregen, en dat z<>u ook voor Bonn een voordeel zijn. Het slachtoffer van de op woensdag avond 17 december j 1. in de Kruislaan te Amsterdam-Oo6t gepleegde moordaan slag, de 20-jarige slagerszoon Gerrit C Pfrommer uit Harderwijk, heeft gister middag het O L.V Gasthuis, waar hij bijna drie maanden is verpleegd verlaten en is overgebracht naar een ziekenhuis in zijn woonplaats voor revalidatie. Ptrommer had die woensdagmiddag omstreeks vijf uur bij de verkeersrotonde te Hoevelaken twee liftende jongeman nen. die ook naar Amsterdam moesten in zijn wagen meegenomen. Het waren Je 25-jarige chauffeur H. B.. bijgenaamd Rooie Henk", en de 23-jarige monteur Gerrit J., beiden uit de hoofdstad Henk schoot Pfrommer. die zij met een smoesje naar de geheel verlaten Kruis laan hadden doen rijden, tweemaal in zijn nek en toon het ilachtoffer de wa gen had stilgezet en er uit was gestrom peld nog een keer in zijn buik, toen hij op de grond lag Een agent van de Hilversumse politie bemerkte op de Utrechtse Straatweg een woonwagen, die aan een personenauto bleek te zijn gekoppeld en stilstond op de weg. Hij vertrouwde de zaak niet en kwam tot de ontdekking, dat zes personen, die in de auto zaten, bewusteloos waren. Hot waren de 38-jarige mevrouw N. P., hot 16-jarige meisje R. P„ de 13-jarige A. P.. de 67-jarige man A. P en de 67-jarige mevrouw H. F» De wagen werd bestuurd door de 22-jarlge koopman uit Eindhoven J. F. Men was op weg van Eindhoven naar Bussum. De oorzaak was waarschijnlijk een de fect aan de uitlaat van de motor, waar door het gas in de auto terecht kwam Men vervoerde de slachtoffers voor nade re observatie naar de r.-k. Ziekenverple ging in Hilversum. Hun toestand is nu redelijk wel. (Van onze correspondent) Douane-ambtenaren te Oostburg hebben gisteren enige Belgische smokkelaars op heterdaad betrapt, toen zij op een ter rein achter een café boter in een perso nenauto aan het laden waren. De Belgen, de auto en de boter 140 kg. werden meegenomen naar de douane-post. Na een verhoor werden de smokkelaars vrijgela ten. Na lang speuren is de politie te Culem- borg erin geslaagd de dader te vinden van een inbraak in de meubelfabriek Coja aldaar. Het bleek te zijn de 53-jarie W. A. V. uit Hoensbroek, die nog niet lang ge leden uit 't rijksasiel te Avereest was ont slagen. Hij gaf niet alleen het geval in Culemborg toe. maan bekende tevens sinds 17 febr in verschillende plaatsen in het land niet minder dan dertig maal te heb ben ingebroken. Na zijn vrijlating, zo zei- de hij, had hij aanvankelijk de goede weg willen behandelen, maar dit lukte hem niet en zo was hij maar weer aan de „kraakjes" begonnen. Arif AHmof. een voormalig eerste secre. taris van de communistische partij te Sa- markand is minister-president van Oez bekistan geworden, aldus heeft Tass gis teren gemeld. Alimof is als zodanig de opvolger van Mirza-Aohmedof over wie zondag werd gemeld, dat hij uit het partijsecretariaat van de Oezbekistaanse communistische partij was gezet wegens ..ernstige tekort komingen en vergissingen". De 27-jarige metselaar G. van D. en de 38-jariige los arbeider P. F., beiden uit Kerkrade. zijn gisteren door de rechtbank te Maastricht van de hun ten laste geleg de roof van een collectie gouden sieraden ter waarde van f 50.000,- uit een gepar keerde, gesloten auto vrijgesproken. De rechtbank achtte de tenlastelegging niet wettig en overtuigend bewezen en gelastte onmiddellijke invrijheidstelling. De verdachten was ten laste gelegd, dat ze in de nacht van 21 op 22 juli van het vorige jaar te Kerkrade een collectie gouden sieraden, welke een vertegenwoor diger in zijn gesleten auto had» geplaatst hadden geroofd na een der portieren te hebben geforceerd. Verdachten hebben steeds alle schuld aan deze roof ontkend. Tegen hen was 4 jaar geëist. Twee verpleegster uit Oostenrijk: Phily Fuchs en Anita Linniger, beiden uit Linz am Donau» zullen vertrekken naar het diocees van mgr. A. Konings S-M.A. in Ghana. De dames Maria Schüssler en An- nemarie Berberich. verpleegsters uit Wiesloch in Duitsland, zullen ook in het medische werk in Uganda ingezet wor den. Deze laatstgenoemde vier zullen nog enkele maanden stage doen in een zieken huis te Guilford bij Londen om zich ver der te bekwamen voor zij naar Afrika gaan. Bij de uitloting van de 2% pet premie lening Zuid-Holland 1957 is serie 13815 no. 8 uitgeloot met f 100.000,serie 16403 no. 10 met f 10.000, serie 5888 no. 6 met 5.000, serie 15170 no. 10 en serie 13815 no. 5 elk met 2500. De volgende 5 nummers lootten elk met 1.000 uit: serie 2343 no. 7, serie 18591 no. 5, serie 18591 no. 10, serie 1090 no. 7 en serie 1259 no. 7. De volgende nummers elk met 500: serie 9246 no. 3, serie 3941 no. 6, serie 2359 no. 10, serie 15170 no. 5 en serie 13336 no. 6. Voorts zijn de nummers der volgende series voor zover niet uitgeloot met hogere bedragen elk uitgeloot met f 125 nl. de series 2343, 9246, 18591, 1090, 16403, 2359, 5888, 15170, 13815. 1259 en 13336. Met de volgende schepen kan zee-y>st worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlbk ter post moest zijn bezorgd staan ach ter de naam van tapt schip "erme:d Argentinië; s.s. Coracero" 18/3; Australië* s.s. Orcades" 19/3 en m.s. ..Arend&kerk" 20/3; Canada: m.s. .Noordam'' 19/3; Chili: via New York i9/3; Indonesië: m.s .Bantam" 19/3; Ned. Antillen; s.s. .Triton" 18/3: Nieuw-7,r-lard; s.r- Carnatic" 21/3; Suriname: m.s. Solon" 18/3; Unie van Zuid-Afrika en ZW.-Afrika, m.s. Winchester Castle" 21/3. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata vn postpakketten geven de postkantoren. Horizontaal: 1 legerplaats. 7 tandeloos zoogdier. 8 deel v. d. dag (afik.), 10 laatst leden (affle.). 11 voegwoord, 13 deel v. e. muziekinstrument. 16 treiter, 18 lengte maat (afk.), 19 pl. in Brabant, 21 lidwoord. 22 thee (enig.), 23 bevel. 25 vis. 27 soort onderwijs (afk.). 28 kostbare stof, 30 ver scheidene, 32 afstandsmaat (afk.), 33 ambtshalve (lat. afk.), 34 vogelprodulkt, 36 oip dit ogenblik. 37 wensen. Verticaal: 2 eiland in de Middellandse Zee, 3 onmeetbaar getal. 4 familielid, 5 larve. 6 het uitdagen, 9 zedig, 10 fr. lid woord, 12 voorzetsel, 14 voorzet «ei. 15 bosgod, 16 kerkelijk lied. 17 de somma van (afk.), 20 watering. 24 als volgt (afk-), 25 deel van het jaar, 26 naar het punt van uïtiganig, 27 Ohiin. maat. 29 in orde a(flk.), 31 wimdridhitlinig (afk.), 35 fr. pers. tow., 36 de onbekende (afk.). Horizontaal: 1 rob, 4 dag7 orel» 9 rede. 10 dek. 12 ben. 13 ijk, 15 broek. 17 mij, 18 nap, 20 opa, 21 gek, 22 rit, 23 zot, 24 hit,, 25 urfc. 27 met, 29 a.g., 30 draai, 32 ra, 33 zon, 34 s»op, 36 elan. 38 noor. 40 rok. 41 nat. Verticaal: 1 robijn. 2 or, 3 bed, 4 den, 5 ad, 6 gelijk, 8 leb, 9 rek, 11 kro, 12 bea, 14 karig, 16 opera 17 meter. 19 pit, 21 ■go»m. 24 haver, 25 urn. 26 kas. 28 taart, 30 don, 31 ion. 33 zak. 35 pon, 37 l.o., 39 o.a. Als overtollig maagzuur - vanuit de maag tot hoog in de slokdarm - het sluitstuk is op iedere maaltijd - neem dan toch Rennies. Vanai 't moment dat Rennies beginnen te smelten op Uw tong en de weldadige ingre diënten Uw maag bereiken, zakt de pijn en verdwiint al gauw volkomen. Doe U zelf niet langer te kort - leef Uw leven weer prettig en opgewekt - houdt Rennies bij de hand. Iedere Apotheker en Drogist leveren ze U graag. Ook omdat ze welen hoe feilloos ze zijn. radio on televisie Uitzending: vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Dinsdag 22.00 By invitation 22.45 Tijd voor Bernard 23.15 Jo Stafford zingt 23 30 Verzoekplaten 00.30 Sluiting WOENSDAG 18 MAART HILVERSUM I 401 m 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 8.00 Nws 8.18 De Ontbijtclub 9.00 Gym. 9.10 Gramm. (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 Schoolradio 10.20 V. d. vrouw 11.00 Gevar. progr. 12.00 Politiekape] 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platte land 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en tentoonstel lingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gramm. 15.00 V. d. jeugd 17.00 V. d. mannen 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws. cn cojnm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Dingen van Kunst en Schoonheid, tussen Donau en Mean der. dooi G. Thole Beishuizen. Tweede lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Gramm. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door 20.15 Lichte muz. 20.55 Désiré Bisquet, hoorsp. 21.50 De man in 't gareel 22.20 Joods progr. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.15 Gramm. 23.50 24.00 Soc. nws. in Esperanto. HILVERSUM II 298 m. 7.00 —24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gewijze muz. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 9.00 V. d. Zieken 9.30 V d. vrouw 10.15 Gramm. 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramm. 11.25 Hoorsp. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Musette-ens 12.53 Gramm. of act. 13.00 Nws. 13.15 Caus. 13.20 Lichte muz. 13.50 Johannes-Passion (2e deejJ.» 15 20 Strijkkwart. 16.00 V. d. jeugd 17.20 Meis^ jeskoor 17.40 Beursber. 17.45 Clavecimbelreci- tal 18.00 Leger des Heilskwartier 18.15 Spec trum van het Chr. organisatie- en verenigings leven, caus. 18.30 Lichte muz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 A. Cappellakoor 19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Kamerork. en solist 20.30 Passiestonde 21 10 Gramm. 21.20 Muzikale caus. 21.50 Gramm. 22 00 Muzikale discussie 22.45 Avondoverden king 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20 24.00 Platennieuws. Engeland BBC home service 330 m. 12.00 V. d. scholen 13.00 Gramm. 13.30 V. d. boeren 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorsp. 14.40 Pianospel. 15.00 V. d. scholen. 16.00 Hoor sp. 17.00 R.-k vespers, 17.45 Progr. voor oudere mensen. 18.00 V. d kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 19.45 Volksdan sen. 20.00 Gramm. 7.30 Rond Britain Quzi. 21.00 Gramm. 22.00 \'ws. 22.15 Gevar. progr. 623.00 Gramm. 23.31 Caus. of voordr. 23.45 Pari. overz, 24.00 Nwa. 0.060.36 Pianotrio. Engeland, BBC light progr. 1500 en 247 m. 12.00 Voordracht 12.15 Mrs Dale's dagboek 12.30 Nws. en verz. progr. van dansmuziek 13.15 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws; 14.45 Voor de kinderen 15.00 voor de vrouw (Om 15.30 Nws.) 16.00 Sportrep. 16.25 Verz. progr. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.45 Hoorspel 20.00 Journaal 20.25 Sport 20.30 Nws. en gevar. pro gramma 21.00 Hoorspel 21.30 Nws. en verz. pro gramma 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Amus. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. progr. (Om 0.30 Nws.) 0.551.00 Nws. NDRWDR. 309 m. 12.00 Lichte mu?, 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.15 Lichte muz. 16.00 Pianorecital 17.00 Nws. 17.35 Operettemuz. 19.00 Nws. 19.50 Jazzmuz. 20.30 Hoorspel 21.45 Nws. 22.10 Chansons 22.35 Instr. sextet 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 1.00 Lichte muziek. Brussel 324 m. 12.00 Gramm. 12. 0 Weerber. 12.34 Gramm. 13.00 Nws. 13.11, 14.00 en 15.00 Gramm. 16.00 Koersen 16.02 Gramm. 1630 Omr. orkest 17.00 Nws. 17.10 Blaasensemble 17.50 Boekbespre king 18.00 Gramm. 18.10 Caus. 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nws. 19.40 Gramm. 20.00 Hoor spel 21.30 Qmr. orkest 22.00 Nws. 22.15 Peda gogische caus. 22.25 Kamermuz. 22.55 Nws. 2.300 Voor de zeelieden. Brussel 484 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gramm. 14.15 Groot Symf. orkest 15.15 Koorconc. 15.30 Gramm. 17.00 Nws. 17.10 Gramm. 17.20 Zang en piano 17.40 Gramm. 19.30 Nws. 20.00 Hoor spel 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd 22.55 Nws. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.05 Symf. conc. 13.25 Gramm. 14.20 Kamer muz. 15.10 Franse muz. 16.05 Strijkkwartet 19.16 Symf. conc. 20.16 Hoorspel 23.10 Piano, viool en klarinet 23.5324.00 Nws. PROGRAMMA VATICAANSE RADIO Woensdag 18 maart 22 15 uur: Jozefs Liefde voor Maria PROGRAMMA VATICAANSE RADIO TELEVISIE. VARA: 17.00 V. d. kind. N. T. S.: 17.30 V. d. jeugd, 20.00 Weekoverz N C.R..V20.30 Jane Eyre, TV-spel. 22.50 Dag sluiting. DUITS PROGR.: 17.00 V. d. kind 17.30 18.00 V. d. vrouw 19.00 19.30 Journ. 20.00 Nws 20.15 Weerber 20.20 TV-reportage 21.00 Hersenschimmen 21.20 Caus. FRANS-BELG PROGR.: 17.00 18.00 V. d. kind. 19.00 Reflets du Libéralisme 19.30 Feux de la Rampe 20.00 Nws. 20.30 Film 22.05 Lite- VLAAMS-BELG PR.: 19.00 Het Vrije Woord 19.30 Nws. 20.00 toneelspel 22.00 Kaleidoscoop 22.45 Nws.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 5