DOS, kampioen 1953, droeg zijn titel pas na grove strijd over aarta bleef ook in dit prestige-duel Sj overeind en kwam wéér dichter bij de „nieuwe" titel m 1 I Onstuimig Willem de II dwong knieën Feijenoord op Tilburgers sloegen in vier minuten hun slag Scheveningen ver onder de maat A.D.O. S buitenspel bracht Rapid nog de gelijkmaker NOAD miste weer te veel kansen ■füja Iggj Dit was de wérkelijke „wedstrijd van het jaar*'...! Bosselaar kogelde een penalty twee maal langs De Munck Grof gevecht trad alle sportnormen Ere-divisie heeft in slotfaze geen vraagtekens meer Na nederlaag bij DWS is degradatie onafwendbaar t.: më. .51?' üi VVV won gemakkelijk en royaal Oud-internationaal overleed in match m DINSDAG 31 MAART 1939 EAl.i.vA Schandelijk dieptepunt Volkomen evenwicht ÜÉiÉ De hóógste tijd STRIJD IS GESTREDEN *>m>mm VOETBAL IN BELGIE (Van onze sportredacteur Gerard Patttfn) SPANGEN, 2e Faasdag DOS. DE LANDSKAMPIOEN 1958, heeft er een prestige-zaak van gemaakt om de éérste te zijn, die de nieuwe kampioen- 1959-in-wording in het eigen Kasteel van Spangen te verslaan. Het is niet gelukt. Sparta, elke week een stap dichter bij de titel, wist ook deze aanslag af te weren, bleef met het 11 gelijke spel ook nu ongeslagen. Dank zij één penalty, die tweemaal ingeschoten werd. Het was Tinus Bosselaar. die ook in die 33ste minuut van een toen reeds tè grim mig gevecht, koel en zeker van zichzelf bleef. De eerste keer was zijn penaltv rechts van De Munck in de touwen gevlogen; arbiter Beltman floot echter af omdat Daniels en enkele andere Spartanen te vroeg waren toegelopen. De tweede keer zoefde Bosselaars schot links van De Munck in het net en nu li jp geen énkele Spartaan toe: de rood-witten voelden dat hun penalty-specialist niet kón falen. Dat bracht dus reeds ruimschoots vóór de pauze de stand op 11 e( bij die stand is bet gelieven, alle uitslaande driften aan wéérskanten ten spijt. Een uitslag waarmee DOS niets te veel kreeg! En al zijn de Utrechters dan niet volledig in hun prestige-opzet geslaagd, in ieder geval hebben zij, de Nederlandse voetbal-kampioen 1958, wel bewezen, dat zij deze middag.... zich de gelijk waardige van Sparta, de nieuwe kampioen 1959, mochten noemen. Zonder slag of stoot hebben de Kanaries hun titel dan ook niet overgedragen. Maar een over dracht blééf het. Want Sparta behield onverkort de grote voorsprong, die het over het gehéél van deze lange en zware competitie reeds met zoveel macht had opgebouwd. Overigens vertoont ook dit Sparta-elftal nu wel tekenen van vermoeidheid en van slijtage. Maar het bleef nog altijd sterk genoeg om ook dit laaiende en zeer goe-i spelende DOS te weerstaan. En daarmee heeft het een nieuw bewijs ge leverd, inderdaad de ware kampioen 59 te zijn, MET ALLE MIDDELEN. zo luidde kennelijk het devies, waaronder DOS, sedert verleden week in zijn top-vorm deze prestige-slag was Ingegaan. Helaas: bij die „alle" middelen waren kennelijk allerlei onbetamelijke middelen ingesloten Door de enerverende spanning, de zie- dende driften van overkokende energie, de hitsige sfeer waarin men alle sportie ve normen vèr overschreed, leek dit, véél meer dan de derby FeijenoordSparta van drie weken geleden, de wérkelijke „wedstrijd van het jaar" te zijn! Er is geknokt, over en weer, alsof van deze wedstrijd ineens alles afhing. Ge knokt met een woede, waarbij de rport- man naar het einde snakte. En toen scheidsrechter Beltman dan eindelijk het einde floot, was het ook de hóógste tijd. Het was op dat moment bepaald levers gevaarlijk om tot de twee-en-twintig bin nep het strijdperk te behoren, Hoe ge vaarlijk, dat kan Tinus Bosselaar vertel len. Henk Temming, sport-winkelier 'n Utrecht, pleegt nogal eens aanloop van andere voetballers te hebben in zijn zaak, maar Spartanen zullen het na vanmiddag nooit meer zijn. Wat de Utrechtse rechts half omstreeks de 14e minuut van de tweede helft vertoonde, was een der laag ste en gemeenste streken, die wij ooit op een Nederlands voetbalveld hebben moe ten aanschouwen, Terwij! het «pel dood was voor een vrije schop omdot diezelfde Temming reeds op uiterst grove wijze Verhoeven bijna te plat ter had laten vallen, ter wijl de bal nergens in de ouurt was, zette Teno ning, vlak voor de ere tribune, zijn knie met larde kracht in het on derlichaam van Tinus Bosselaar, die krimpend van d« pijn over de grond kroop. Als too- vallig scheidsrechter Beltman niet een andere kant had uitgekeken, zou Tem ming zonder enige twijfel van het ve!d zijn verwijderd en voor heel de rest van dit seizoen geschorst (hij had trouwens al lang met voetbal-pensioen moeten gaan; zijn grofheden dienden alleen om zijn verlies van kunde te maskeren). Maar was dit het schandelijke diepte punt, ook wat Neus Krommert. Luiten en helaas ook een getergde Hans Krnay aan DOS-zijde, maar niet minder Wim van der Gijp en Hans <lc Koning aan Sparta's kant debiteerden, was érger dan onbetamelijk. En in feite zijn het de twee Spartanen geweest, die fermee begonnen; wat bovendien dom was, omdat DOS niet voor niets zijn reputa tie in mogelijkheden tot hard spel heeft. Vooral van De Koning betreuren wij het zeer, dat hij weer tekeer ging als in zijn beruchtste dagen. En in hoge mate schuldig is ook scheidsrechter Beltman, die veel te laconiek, met een misplaatst air van superieure rust, tegen dit alles optrad. Mede daardoor werd het op den duur een ergerlijke, sport-onwaardige knokpartij. DE UITSLAG zal door elke onpartij dige waarnemer ais zonder meer joist en rechtvaardig worden bevonden. In TEMMING, schande! Zelfs scheidsrechter Beltman had met Bosselaar te doen! De kleine Sparta-linhsbuilen is hier na het vergrijp van Temming weer op de been. capaciteiten deden de rood-witten en de geelhemden niet voor elkaar onder, in individuele gemeenheid van enkelen evenmin! DOS had zonder twijfel een voorhoede, die méér dan een klasse be ter was dan die van de gastheren. Maar daartegenover had Sparta een hechtere verdediging, al liet die verdediging ook welecns steken vallen. DOS heeft méér en betere kansen gehad, doch uiteinde lijk was het toch weer die. hechte Spar- tadefensie, die het gelijke spel veilig wist te houden. De aanvalskwallteiten van de Utrechters bleken reeds onmiddellijk. Ia een soepel en vloeiend combinatie spel, door Van der Linden in grote stijl en met tac tisch inzicht geleid, for ceerden de geelhemden al snel enkele bressen Van der Linden zélf bleek in de sprint sneller dan Schilder, zag het schot echter smoren In Van Dijks duik, waarna Luiten naast schoot. Diezelfde Luiten joeg echter, van rechts, in de !>e minuut het leer ineen en met striemend geweld pal onder de lat, ter bestraffing van een weifeling in de rood-wittc linies en een fout van Verhoeven op Vissers halfhoog voor komende voorzet (01). Toen reeds waren de gemoederen ge prikkeld. Het moode sportieve moment van de verzoening tussen Wim van dsr Gijp en de gevloerde Hans Kraay kon de wassende vloed van incidenten niet ke ren. Maar tussen die incidenten door werd er waarachtig ook nog goed ge voetbald, niet alleen op de mentale bat's van energie en hartstocht, maar ook met pure technische middelen. Zo maakte Bosselaar na een inleidende manoeuvre van De Vries zich prachtig vrij van drie belagers, zijn knallende diagonale schui ver sloeg tegen de binnenkant van de paal, Daniels miste voor een reeds ver slagen De Munck. BOSSELAAR, tweemaal raak i' Tweemaal raak Het was wéér Bosselaar, die zich in de 33ste minuut van bewaker West. phaal ontdeed enjuist binnen het strafschopgebied onderuit werd ge haald. Penalty, in twee instanties. Bei de malen een voltreffer, de laatste telde (I—1). Sparta's halfspeiers, ander de grote troeven in het middenveld, moesten nu in een krampachtige afweerslag. De Ko ning, gehinderd door een kniewond (hij maakte zijn entree al met een pleister), moest toezien hoe Van der Linden zich steeds weer van een uit vorm zijnde Ver hoeven bevrijdde; en back Van der Lee schonk aan Luiten gratis meters vrije ruimte. Het was Verhoeven, die na een uitgooi van keeper Van Dijk de bal pas- klaar aan Luiten offreerde; de DOS- winger kwam vrij voor Van Dijk, maar gleed in zijn schijnbeweging uit. Op de zelfde wijse misten aan de overkant ook Daniels en Van Ede een kans, maar scheidsrechter Beltman floot voor rust juist toen Pietje de Vries in volkomen vrije schietpositie oog-in-oog met De Munck was verschenen. Ook de tweede helft begon met een DOS-offensief, maar het was opnieuw De Vries, die na een listig door Ver hoeven genomen vrjje trap (hoog hands van benarde Kraay) met een subliemde kopstoot De Munck versloeg, wat ech ter op grond van buitenspel óók geen geldigheid verkreeg. DOS bleef gevaarlijker (acht corners tegen twee), maar Lammers en Visser ontnamen elkaar een schietkans, Lam mers werd bij de volgende kans door de „zaag" van De Koning afgesneden, Van Dijk kon een schot van Luiten slechts op de vuisten keren, waarna in de scrim mage héél DOS stond te appeleren voor „hands" van Schilder, maar vergeefs. Weer op de paal Na omtrent een kwartier ging De Koning als stormram in de rood-wilte aanval opereren, maar evenals de trou we Daniels (daarna uitmuntende links half) ondervond h(i de handicap van een lamme rechtervleugel, waar Van Ede en Wim van der Gijp keer op keer faalden. Het was wéér De Vries, die vrjj kwam, maar ook dit schot sloeg van de binnenkant van de paal terug. De grove aanslag van Temming op Bosselaar bracht nieuwe olie op het vuur. Kraay verloor, zonder dat er een bal bij was, zijn zelfbeheersing tegen De Koning; de vrije trap, op de rand van de 16-me- ter-lijn, bracht wel kermende paniek, maar geen treffer, integendeel..., want in één bliksemsnelle tegenstoot snelde Van der Linden heel het veld over, tot Schilder en Van Dijk hem op het nip pertje nog konden afstoppen, terwijl een dolle Krommert (die ons aan de noodzaak van een dwangbuis deed denken) toen al tijd nóg zijn gein om die afgeweerde vrije schop stond uit te hossen. De Sparta-mascotte overleefde ook deze aanslagal ligt keeper Van Dijk verslagen onder het striemende schot ivaarmee Luiten tweede van rechts de score voor D.O.S. heeft geopend. (Van onze sport-correspondent) TILBURG, 2e Paasdag. Onder de ogen van ruim 18.000 toeschouwers heeft Feijenoord, ondanks alle techni sche bekwaamheid, in het Tilburgse Sportpark tegen een onweerstaanbaar op energie spelend Willem II moeten capituleren. Het was stellig geen fraaie strijd, maar het vlotte tempo, de taaie volharding en de vaak sensationele momenten boden vol doende compensatie. Willem II zonder de geblesseerde Duitser Zaro en met Smolders en linksbuiten Van Bladcl als de uit de toon vallende exponenten In de voorhoede, heeft echter twee maal vijfenveertig minuten een werklust op het tapjjt gedeponeerd, die vriend en tegenstander zal hebben verbijsterd. Het begon al onmiddellijk na de aftrap. Maar het zelfvertrouwen werd nochtans in de 8ste minuut lelijk geschonden toen Meerman na een kogel van Rijvers tegen de paal het eerste doelpunt scoorde. Maar toen Willem II over deze teleurstelling heen was en de aanvallen van Feijenoord tot ïtaan konden worden gebracht, stelden de Tilburgers hun kandidatuur, waar tegenover Feijenoord slechts moeizaam vech tend voor het behoud van haar voorsprong de rust haalde. Toen binnen het kwartier Smulders en De Jong daarna de kans deden keren en Wil lem II zich geruggesteund wist door een 2—1 voorsprong, was er voor Feijenoord geen eer meer te behalen. Integendeel! De Rotterdammers zijn er nog genadig afgekomen tenslotte. Hitsig en ges'aarlijk werd het nu. Verhoeven maakte hands, de granaat van het kanon-Temming ramde de paall De Munck verrichtte een klein wondertje na een duel tussen De Vries en Kraay, aan de overkant misten scho ten van Luiten en Krommert op een haar. Van Ede, door De Vries gelan ceerd, kon eindelijk één keer naar bin nen zigzaggen; zijn schuiver bracht De Munck !n de grootste moeilijkheden. En Sparta had ook het laatste woord: een zweef-kopstoot van De Koning, buiten bereik van De Munck, rakelings naast. Maar toen was het ook de hóógste tijd. In zó'n slag was er terecht geen win naar. DOS vertrok in de grootheid van de „oude" titel. Maar Sparta was wéér een stap dichter bij de „nieuwe" kam pioenstitel gekomen! Snelheid en techniek waren in de eer ste periode Feijenoord's troeven. Maar Willem II verplaatste 't spel. Er stak een enorme ijver in de Tilburgse ploeg. De strijd gröéide naar ëen krachtig duel, met hier en daar een kleine botsing, maar nimmer grof of ruw. In de 20ste minuut hadden de Tilburgers al lang vaste voet in het Rotterdamse doelgebied. Zo sloeg een harde kopstoot van Van Bladel klate rend tegen de lat en Feijenoord wist ztch in moeilijkheden nu. Vele hoekschoppen werden weggegeven. Koopal en De Jong waren de felste aanvallers. Massaal moes ten de Rotterdammers hun doel afscher men. Van der Gijp zelfs werd teruggeno men en bij de zoveelste hoekschop geraak te hij vak voor zijn eigen doel in een kopduel dusdanig aan het hoofd gekwetst, dat hij van het veld moest worden ge dragen. Hans van der Hoek kwam het elftal zeven minuten voor de rust com pleteren. Feijenoord haalde de rust met een krappe 01 voorsprong, maar bet leeuwendeel van het werk was toch in die eerste helft verricht door de Rotter damse defensie. Na de pauze ging Willem II opnieuw onstuimig in de aanval. Het liet de gas ten geen adempauze en zeker geen gele genheid de individuele techniek tot een compact samenstel te bundelen. Nadat Monlqn het zijnet had getroffen, haalde Smolders een volkomen vrjje bal tot over de lat omhoog. Maar twee minuten later, in de 10de minuut dan, rukte Mertcns zo kordaat op> dat zjjn pass naar Koopal en vandaar naar Smolders wél de gelijkmaker kon opleveren. Dit keet faalde Smolders dus niet (11). Vier minuten later nam midvoor Koopal z(jn zoveelste hoekschop en toen de bal ver voor het Rotterdamse doel b(j Smolders kwam. ging deze met een tikje naar de naar binnen zwenkende De Jong, die Graafland alle kans van nabij Pieters ontnam. (2—1). Er kon nog van alles gebeuren met een half uur speeltijd. Maar Willem II stak in zö'n strijdlustige huid ook al bleef het middenveld goeddeels onbezet dat Feijenoord tegen de bijna „razende" Wil lem II-ers geen schijn van kans kreeg. Moulijn leek tegenover Nicolic een begin neling, Schouten had bij de trapgrage Mortens geen spoor van ruimte, good old Mathijs oude rot van Anderlecht grendelde het centrum af. Feijenoord bleef in moeilijkheden. Wal- hout kopte bijna in eigen doel en de hoekschoppen stapelden zich regelmatig op. Fraai was ongetwijfeld de save van Pieters Graafland op een schot van De Jong, maar even succesvol was Feijt bij een kopbal van Meerman. Feijenoord kwam in de slotfase drei gend naar voren, maar de strijdlust van Willem II werd eerst geblust door het eindsignaal. En dat betekende kostbare winst voor Tilburg; verlies voor Rotter dam. ERE-DIVISIE PSVNAC 1—3 ADORapid JC 22 DWSNOAD 2—1 SpartaDOS 11 Fortuna '54Blauw Wit 22 ElinkwijkSpel. Enschede 40 Willem IIFeijenoord 21 AjaxMVV 0—2 VVVScheveningen 41 Dit was dan de werkelijke „wedstrijd van het jaar": de bot sing tussen de kampioen '59 (in wording) Sparta en de titelhouder '58 DOS, een prestigeslag, die met 1—1 onbeslist bleef. De symboliek van een halve revanche voor de Utrechters: knap werg tegen een op eigen veld nog ongeslagen Sparta; maar de zekerheid van wéér een nieuwe stap naar de ti tel voor de Rotterdammers! Dat volgens de verwachting Rapid JC een halve revanche bij ADO moe«t achterlaten- was al niet eens belangrijk meer. Wel ièto meer be tekenis had de vólle revanche van Willem II op het weer falende Feijenoord (competitie is toch iets anders dan show-voetbal tegen bui tenlandse top-teams!). Willem II kwam op nóg veiliger afstand van de twee degradanten NOAD en Scheveningen, die opnieuw bij DWS resp. VVV het loodje legden. Opmerkelijk goed werk deed Elinkwijk door Enschede met een rake nederlaag naar huis te et-uren. maar ook de revanche van MVV bij Ajax voor zijn onverwachte thuis nederlaag van destijds is een com pliment waard. Fortuna '54 hield tegen Blauw Wit slechts een halve revanche in Geleen, maar dat pres teerde PSV zelfs niet, want NAC ging opnieuw met de volle buit schuiven- De ranglijst wijst wel uit, dat de strfld in de Ere-divisie zowel om het kampioenschap (Sparta) als om de degradatie (NOAD en Scheveningen) nu wel gestreden is. De stand immers luidt: 41 65—24 27 36 52—32 Feijenoord 27 34 70—38 DOS 27 34 70—39 33 44—41 Spel Enschede 26 31 57-45 29 62—54 27 49—44 27 46—43 25 56—57 PSV 27 25 47—50 27 25 45—58 24 48—47 27 23 45—63 Blauw Wit 27 22 52—61 Willem II 27 22 51—76 26 13 3969 27 11 35—92 (Van onze sportcorrespondent) Scheveningen Holland Sport heeft te gen VVV voor nauwelijks drieduizend toe schouwers bepaald onvoldoende voetbal getoond. De Hagenaars hadden slechts één verdienste. Ze waren ijverig en lie ten zich nooit, geheel en al in het nauw drijven door het eveneens matig, maar toch wel beter spelende VVV. Hadden de Hagenaars de beschikking gehad over meer techniek en een betere aanvals- techniek, dan was de nederlaag niet zo groot geweest. Vooral voor de rust faal den de Hagenaars vaak, na de hervat ting ging het wat beter, maar toen had VVV reeds een 30 voorsprong. Wel liep SHS toen nog in tot 31. maar een af standschot van veteraan Gijs Nass trof tenslotte ook nog doel, waardoor de ne derlaag voor de Hagenaars duidelijker werd neergeschreven. Reeds binnen tien seconden moest SHS een voltreffer incasseren. Er waren slechts twee Venlonaren aan de bal ge weest. Herman Teeuwen en de voor deze keer al» middenvoor opgestelde Spikofs- ki, die een knappe voorzet van Teeuwen even keurig benutte. SHS kon daar de eerste tien minuten slechts een schot van Moreels tegenover stellen en kwam ook naderhand maar sporadisch voor het Venlose doel. VVV bouwde intussen aan de ene aanval na de andere, maar de meeste kwamen door treuzelen aan een vroegtijdig einde. Daar zorgden de stevig trappende Haagse defensie wel voor. Toen werd het 2—0 na ruim een kwartier. De Bruyn had Sleven c de linksbuiten plaats de bal toegespeeld. Deze dreef even naar binnen, lokte doelman Van Wijngaar den en spil Beekhulzen naar zich toe en „boogde" de bal tenslotte over dit tweetal heen voor de voeten van rechtsbuiten Theuws, die voor een volkome verlaten doel eenvoudig niet meer kon missen. Vooral na dit tweede doelpunt zakte het spel van SHS naar een dieptepunt. Het kwam er praktisch niet meer aan te pas. VVV domineerde over alle linies, door een grotere snelheid en een betere bal behandeling. Er kwam echter maar één doelpunt voort uit deze Venlos® opper macht. Het was wel een fraai €oelpunt. Herman Teeuwen liep in op een verre en harde gporzet van Spikofski en wierp zich in een gestrekte zweefduik, toen hij zag dat hij de bal te voet niet meer kon bereiken. Vliegend lukte het wel en doel man Van Wijngaarden kon niets uitrich ten tegen de schotharde kopstoot van de lange Teeuwen. Na de rust vlotte het wel iets beter in de Haagse ploeg. Vooral IJspelder roer de zich geducht. De Venlose achterhoe de, die Klaassens moest missen, maar spil Tony v. d. Hurk weer in zijn midden had. liet zich echter maar één keer ln de luren leggen door een van verre af stand schietende Van Geen. VW slaagde er slechts in nog één van de talrijke kan sen te benutten, door Gijs Nass van verre afstand. 41. (Van onze Amsterdamse sport-correspondent) OLYMPISCH STADION, 2e Paasdag. NOAD, zo dringend verlegen om wat punten, heeft van het bezoek aan de Olympische burcht geen punt overgehouden. Behalve met lege handen te zijn teruggekeerd naar de Brabantse wolstad zullen de Tilburgers ook het onvoldane gevoel hebben gehad, dat zij van de helft van de winst verstoken zijn gebleven. Want DWS streek meer op, dan waartoe het spel aanleiding had gegeven. Anders gezegd: NOAD was in het veld niet de mindere van de Amsterdammers, die aanvallend qua combinaties het zelfs vaak moesten afleggen tegen de betere opbouw van de zuiderlingen. Alleen, van het zo ongeveer gelijk aantal kansen werd door DWS juist één beter benut, waardoor de Stadionclub aan de beste kant van de score bleef staan. Maar het had net zo goed andersom kunnen uitpakken, daarvan zullen de 7.000 kijkers met ons kunnen getui gen. En zo ging de penalty van Bosselaar dan in tweede instantie langs DOS.keeper De Munck: de eerste keer rechts, nu even zuiver links. De eerste 20 minuten verplaatste NOAD zich voornamelijk op de speelhelf.t van DWS, dat maar sporadisch voor het Til burgse doel verscheen, aangezien er in de aanvallen te weinig lijn zat. Nu wilde het echter bij de Tilburgers, ondanks constant uitgeoefende drukt, ook nog niet goed vlotten, zodat het langer dan een kwar tier duurde aleer ér voor Kentie en Maas kansen kwamen, die de mogelijkheid van eèn doelpunt inhielden. Bei de keren echter werd er door de Amsterdamse defensie ten koste van oen hoekschop oprui ming gehouden. Anderzijds werd het voor het Tilburgse bol werk benauwd, toen doelman Onderstal een schot van Van Doorne- I; veid niet klemvast ver werkte, Hollander zette de bal opnieuw in, ech ter tegen de benen van VONHOFF, de NOAD-goalie aan, hersteld, waardoor .Van Doorneveld opnieuw de kans kreeg de scorebord-man van werk te voorzien. De bal werd evenwel nu over de lat heen geschoten. Bennaars en Van Osch met een schot, dat DWS-doelman Kramer heel wat moei te kostte zetten vervolgens goed-lopen- de combinaties in duidelijke kansen voor de Tilburgers om, maar succes werd er niet mee geboekt. Dat had DWS wel, toen Vonhoff (na enkele weken weer in beter doen) de bal afgaf naar de in het centrum staande Hollander, die zonder te wachten Kick in staat stelde van tien meter af stand de score te openen: 1—0. Direct na de hervatting liet DWS er geen spriet (Stadion-)gras overgroeien om zich verder van NOAD te distanciëren. Ook nu weer was Vonhoff de grondleg ger van de Amsterdamse inzet, door met zijn handige voorzet (van de achterlijn af) over doelman Onderstal heen Hollander op kophoogte te bedienen. De DWS-links- buiten gebruikte zijn hoofd en de staan der voor de afwerking van de aanslag op NOAD's moreel: 2—0. Inderdaad, NOAD wandelde, maar 'dat was maar van korte duur. Misschien zou den de Tilburgers volledig zijn „doorge zakt" als Kick en Hollander (de laatste joeg de bal nagelhard tegen de staander) wel met hun „operatie Amsterdam" zou den zijn geslaagd, nu echter gaf de Bra bantse formatie blijk genoeg veerkracht te bezitten om nog fel maar juist van te korte duur terug te slaan. Meijer verkleinde in de 35e minuut de achterstand, doch wat er toen nog aan speeltijd over was, bleek tekort om DWS uit de voegen te halen en de Tilburgers aan de premie voor gedeelde winst te hel pen. De vroegere Engelse voetbal international Billy Richardson (49 jaar), die omstreeks 1930 de grote man was in de ploeg van West Bromwieh Albion, is zaterdag avond overleden tijdens een wed strijd tussen Britse ex-internatio nals en een „sTerren"-team van de televisie. Het gold hier een bene fietwedstrijd voor Jeff Hall, die aan kinderverlamming lijdt. Richardson zakte kort na het begin van de tweede heift ineen. Menlegde hem, buiten bewustzijn, aan de rand van het veld neer. waar hij enkele minuten later de laatste adem uitblies. ||ftt"I - A.D.O.s eerste doelpuntRapids invaller-keeper Judocus Cox strekt xich vergeefs naar Clavans schot, (Van onze sport-correspondent) DEN HAAG, 2e Paasdag Het heeft weinig gescheeld of Rapid JC was in Den Haag tegen ADO op een nederlaag blijven steken. Doch de fout van ADO was dat het teveel vertrouw de op z(jn buitenspelstrategie. Verschei dene malen hadden de Hagenaars daar mede inderdaad sncces gehad. Niet echter vijf minnten voor het einde. Linksbinnen Loo stond misschien wel Offside, doch scheidsrechter Bronk- horst dacht er niet aan te fluiten en dat kostte ADO de overwinning, Dat was overigensc het beste resultaat van een spannend, sportief en goed ge speeld duel. ADO speelde als in de da gen, dat het linea recta naar de top scheen op te marcheren. Vooral de oud international Clavan was een voortdu rend probleem voor de Limburgse verdediging. Daar achter stond een zelfverzekerde Brul, die met spil Smeets de grote kracht was in de defen sie van Rapid JC. ADO sloeg het eerst raak. Na 17 min. kreeg Clavan een pass van de onvermoeibare Theo Timmermans en met een prachtig schot joeg h)j de bal bulten bereik van doelman Cox in de tou wen. Met snelle en goed uitgevoerde combinaties trachtte Rapid I het verloren gegane terrein zo vlug mo- CLAVAN, blonk uit gelijk te heroveren. Dat lukte pas na een half uur. Bij een aanval van Rapid slaagde ADO er niet in de bal weg te krijgen, verscheidene malen werd er ia- en weggeschoten, totdat linkshalf Stall- man aan alle twijfel een einde maakte door ineens hard in te schieten en raak 1—1. ADO versaagde niet. Timmermans en Clavan bleven de aanval opstuwen en toen vijf minuten voor de rust de Lim burgse verdediging schaakmat werd ge zet, kon Den Engelse van dichtbij onge hinderd inschieten. Het had er veel van weg, dat ADO na de pauze de score zou vergroten, voortdurend waren de Hage naars voor het doel van Cox te vinden, doch middenvoor Schuurman, die enkele malen de kans van de dag kreeg, was de enige misgreep in de Haagse aanval. Zo bleef het 21. Vijf minuten voor het einde zagen de 22.000 toeschouwers een hevig aanvallend Rapid de Haagse ploeg tegen de muur plaatsen. Loo kon tenslotte dank zij het misverstand in de Haagse verdediging de gelijkmaker scoren. Voor de Belgische voetbal-competitie werden twee wedstrijden gespeeld. De uit slagen hiervan waren: R. C Doomik-Bee- ringen FC 0-2, St. Thuiden-FC Luik 01

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 5