Dagblad voor Schiedam en omstreken Indische partijen Chinese terreur Dalai Lama in klooster van de secte der gele hoeden laken de in Tibet Oekraïnse nationalisten staan terecht DAF exposeert met succes in New Yorks Coliseum OPPASSER BIJNA DOOR LEEUWEN VERSLONDEN Door zijn collega gered Dopen in het Nederlands Drie jongelui omgekomen op onbewaakte overweg COMMUNISTEN UITGEZONDERD mmm. „Samenzwering tegen regiem'' Sabotagegroep georganiseerd Aantal belangstellende dealers verbazingwekkendgroot Montgomery naar Moskou In Ouwehands Dierenpark Paratyphus in Overloon Na Pinksteren Auto bij Amersfoort door trein gegrepen Indonesiër met mes gestoken Blanke zieken te goed voor bloed van negeridonor Auto rijdt op militairen in weer. VJ MAANDAG 6 APRIL 1951 tfijf Oekraïnse nationalisten van samen zwering tegen Moskou beschuldigd Engeland toont een Koninklijke familie op de ski's „doe-het-zelf"-auto In vijf gezinnen Man door vrachtauto overreden Herziening ritus door Rome goedgekeurd Nationalisatie van oliemaatschappijen in Irak? DODELIJKE VAL Tijdens vechtpartij met Surinaamse jongens Gouverneur Faubus Een dode en een ernstig gewonde Swissair volgend jaar naar Zestienhoven Hpt Veel wind Koud weer met regenbuien Het weer in Europa - - nieuwe iedamscne courant De leiders van alle politieke partijen in Indië, met uitzondering van de com munisten, die op een bijeenkomst van de Nationale Indische socialistische partij in de Indische hoofdstad aanwe zig waren, hebben zich in krachtige bewoordingen uitgesproken tegen de .Chinese onderdrukkingsmaatregelen in Tibet", aldus meldt Reuter. Zij spra ken tevens de hoop uit dat communis tisch China zijn belofte, om het Tibet toegekende zelfbestuur te zullen eer biedigen, zou nakomen. Deze Indische politieke leiders verklaarden, terwijl hun gehoor luidkeels „schande" riep, dat de communisten „zich thans in hun ware gedaante hebben vertoond." Aso- ka Mahta, een lid der Pradja-socialis- tische partij, deed een beroep op pre mier Nehroe 0111 de eerste-ministers van de landen van het Verdrag van Co lombo Indië, Pakistan, Ceylon, Bir ma en Indonesië bijeen te roepen, teneinde hen in staat te stellen hun afkeuring uit te spreken over het „aan matigende optreden der Chinese com munisten in Tibet". De aanwezigen ter vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter van de Pradja-socialistische partij (ook Nationale Indische socialistische partij genoemd). Aeharia Kripalana, namen een resolutie aan, waarin zij uiting gaven aan hun vreugde over het feit, dat de Dalai Lama in veiligheid was. „Het feit, dat hij over de Indische grens moest vluchten, toont aan hoe wanhopig de toestand in Tibet is", al dus de resolutie. Er wordt voorts uiting gegeven aan medeleven met het Tibe taanse volk. „Wij vertrouwen erop, dat de Indische regering het verblijfrecht zal toekennen aan de Tibetanen. die ge- dwongen zijn hun land te ontvluchten, aldus wordt in de resolutie verklaard. Premier Nehroe heeft gisteren op een drukbezochte persconferentie ge zegd, dat Indië voor honderd procent voor de veiligheid van de Dalai La ma instaat, nu hij zich op Indisch grondgebied bevindt, aldus meldt Reuter. Op de vraag of de Tibetaan se leider in het geheel geen verkla ring mag afleggen over de gebeurte nissen, zei Nehroe, dat de Dalai Lama in Indië zeer gezien is en dat men zijn vrijheid niet onnodig wil beknot ten. Aan de andere kant is het niet wenselijk, dat hij zich in Indië met politiek inlaat. De kwestie zal met hem worden besproken. De premier kon nog niet zeggen waar en wanneer hij de Dalai Lama zal ontmoeten. De Dalai Lama, die vorige week na een reis van vijftien dagen Indisch grondgebied bereikte, is zaterdag met leden van zijn familie en ministers van de afgezette Tibetaanse regering in het Boeddhistische klooster te Tawang, tachtig kilomter ten zuiden van de Tibetaanse grens, aangekomen. Uit Dzjillong in Assam wordt gemeld dat de Dalai Lama enkele dagen in het Boeddhistische klooster zal blijven en daarna naar Bomdila zal gaan. Het klooster wordt bewaakt door een ster ke troepenmacht, die door de Indische regering daar been werd gezonden. In het klooster bevinden zich ongeveer zeshonderd Boeddhistische monniken van de secte der gele hoeden, die, ter gelegenheid van de komst van de Dalai Lama, honderden kaarden hebben aan- - gestoken en „gebedsvlaggen" op de be groeide heuvelruggen, waarop het kloos ter is gelegen, hebben geplant. Naar A.F.P. van welingelichte zijde te Nieuw Delhi heeft vernomen, zal zeer waar schijnlijk de stad Naini Tal, tweehon derd kilometer ten zuiden van de Tibe taanse grens, de residentie van de Dalai Lama worden. In deze stad, die op een hoogte van achttienhonderd meter ligt, zetelt in de zomer de regering van de Indische staat Oettar Pradesj. De 21-jarige, communistisch gezinde Pantsjen Lama, is gisteren in Lhasa aangekomen, waar hij aan het hoofd zal komen te staan van de door de Chinese communisten ingestelde Tibe taanse „regering". Hij zal als voorzitter optreden van de voorbereidende staats commissie, die het bestuur over Tibet overnam, nadat de Chinezen de Tibe taanse regering, op 28 maart j.l., had den ontbonden. De Pantsjen Lama zal later naar Peking vertrekken, waar hij hot Nationale congres der Chinese com munistische partjj zal bewonen. De Pantsjen Lama heeft zich eerst in 1952 in Tibet gevestigd. Daarvoor verbleef by meestal in een klooster in de West- chinese provincie Tsinghai. Vijftienhonderd jonge mensen hebben zondag in Den Bosch de Pax-Christi-voet- tocht beeinaigd. Tijdens een apotheose van de feestvreugde 's middags op de Bossche Parade werden velen, die in de afgelopen dagen al hun goede zorgen aan de jeugdige routiers hadden besteed, uit dankbaarheid op de schouders genomen. Zo ook een van de eerwaarde zusters, die o.a. talrijke blaren had doorgeprikt. (Zie cok elders in dit nummer). In Rowno in de Oekraïne is 7 maart een proces begonnen tegen vijf leden van de organisatie van Oekraïnse natio nalisten. beschuldigd van „contra-revo lutionaire activiteiten, sabotage en sa menzwering tegen het Sovjet-regiem", aldus volgens U.P.I, is in Wenen ver nomen uit berichten in plaatselijke Oekraïnse kranten en van het Oekraïn se persbureau Ratau. 20 maart bericht te dit persbureau, dat het proces nog aan de gang was. Of nu reeds een von nis uitgesproken is, i» niet bekend. Als namen van de vijf beklaagden wer den gegeven: Bondarenko, Resnikov, Po lak, Nasartsjoek en Kroetsjok. Zij ston den terecht voor het Oekraïns Hoog gerechtshof gepresideerd door Gloeck. De aanklager was de Oekraïnse procu reur-generaal, Panas.joek. De beklaag den zouden een sabotagegroep hebben georganiseerd. Twee beelden van de koninklijke familie. Op ski-vakantie in Cervinia in de Italiaanse Alpen. Boven: een vrolijke groep, v.l.n.r.: Prinses Marijke, Prins Bernhard, de dochter van Prins Aschwin, Prinses Irene, Prinses Beatrix en H. M. de Koningin. Onder: Plannen voor een ski-tocht worden besproken door de Prins en de Prinsessen Beatrix en Irene. een New Een opname van Prins ernhard zoals Neder'and hem niet kent. Zon en sneeuw tekenen zijn gezicl t tijdens zijn vakantie in Cervinia in Italiaanse Alpen, waar momenteel het gehele Koninklijk Gezin verblijft. Koningin Juliana en haar gezin heb ben zondag genoten van een ski-tocht van acht kilometer in de buurt van Cervinia voor zij de koffiemaaltijd gebruikten in een bescheiden' restaurant in St.-Vincent. De koningin, die werd vergezeld door prins Bernhard en drie van haar vier dochters, beklom' de Ventina-bergtop, 3500 meter boven de zeespiegel, skie de naar de Cime Bianche (Witte Pie ken), 3.480 meter boven de zeespiegel en suisde toen naar beneden naar de Evancon-vallei, waar het gezelschap de skies afbond. Daar stapten zij in op hen wachtende auto's inFiary en reden naar St.-Vincent, een van de cen tra in de prachtige vallei van Aosla, waar zy de maaltijd gebruikten in Da Natalino, een typische maar bescheiden Alpen-herberg. De koninklijke familie reed 's avonds ^ar Cervinia terug. Veldmaarschalk Montgomery heeft zaterdagavond bekend gemaakt dat hq 28 april naar Moskou zal gaan en daar tot 1 mei zal biyven, aldus berichten Reuter en A.F.P. Hy verklaarde dat hij naar de Russische hoofdstad gaat om het zijne bij te dragen tot een ont spanning tussen het Oosten en Westen. In doorgaans welingelichte Londense kringen verklaarde men dat Montgo mery niet naar Moskou gaat in op dracht van de Britse regering en dat zijn bezoek aan de Russische hoofdstad dus niet officieel is. Op de derde verdieping van het Co liseum in New York staan momenteel, badend In een zee van licht en omgeven noor een schat van weelderig bloeiende bloemen, drie DAF-personenauto's. Zij zijn met de nieuwe „Caravelle" van de Henault-fabrieken de trekpleisters van „.'"ternationale automobieltentoon- stelling te Nevv York. Die expositie, welke thans ieder jaar gehouden wordt m verband met het succes van de Europese auto in de Verenigde Staten, h uT,e geopend en heeft tot nu toe veel belangstelling getrokken. Niet alleen het publiek richt zyn belangstelling op het Nederlandse produkt, net aantal dealers dat het DAr-je zou willen verkopen biykt „verbazingwekkend" groot, zo meldt U.P.l. De man, onder wie de Ame rikaanse markt zal ressorteren, de ,1.e|,rT J- ?°et.en' verklaarde, aldus U.P.L, dat, het grootste probleem zal I* duotum van 4000 wagens in 1959 en 20.000 in I960 toe te wijlen. ..Zoals do zaken er thans voorstaan, zullen we onze verspreiding voorlo- De 27-jarige Frits Verbrugge, roofdierverzorger in Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg, is zaterdagmiddag bijna door drie leeuwen verslonden. Verbrugge was pas twee dagen in dienst, hetgeen er de oorzaak van moet zijn geweest, dat de dieren hem nog niet kenden. Desondanks begaf hij zich in een der grote kooien. Bij het binnengaan werd hij vrijwel direct door de drie daarin aanwezige leeuwen besprongen. Dit gebeurde voor de ogen van het publiek. Zijn collega, Rudi Sitters, 23 jaar, die het publiek hoorde gillen, stormde naar de leeuwen- kooi en zag Frits Verbrugge reeds onder de leeuwen liggen. Een der dieren had het hoofd van de oppasser reeds in de bek. Sitters, die geheel ongewa pend was, slaagde er in zijn onfortuinlijke collega te bevrijden, waarbij hij van een der leeuwen een gevoelige klap kreeg. Verbrugge werd overdekt met wonden naar het ziekenhuis in Wageningen vervoerd. Hij is zeer ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. De gewonde verzorger was de leeuwenkooi binnengegaan met diverse attributen, zoals een alarmpistool, een zweep en een vork. Hij heeft echter niets tot zijn verdediging kunnen doen. Hij kwam de dieren voederen. De heer Ouweïiand zei er van overtuigd te zijn, dat door het zeer moedige op treden van Sitters Verbrugge er levend van af is gekomen. pig als volgt moeten beperken: centrum voor het gebied van Y°rk. een voor Washington, een aan de Westkust, een in Canada en mis schien een in Ohio. Op de eerste dag al heb ik nee moeten zeggen tegen verschillende belangstellende dealers uit o.a. Texas en Florida. Het zou me met verbazen als we 100 aanvra gen voor de verspreiding hebben voor de week om is," zo sprak de heer Soeten. Meer dan 300 modellen treft men aan op de New Yorkse tentoonstelling. Zij ?^P..,a .oinstig uit zeven landen. Opmer kelijk bij dit alles is, dat de Ameri kaanse industrie slechts vertegenwoor digd is door de Rambler van American Motors en de Lark van Studebaker- Packard. Het grootste contingent wa gens komt uit Engeland. Alle Britse modellen van dit ogenblik, van de goedkoopste Austin tot de Rolls-Royce en de Bentley, worden geëxposeerd.De Britse inzending telt als nieuwste snufje de „Dop-het-zelf'-auto, „Nobel" gehe ten, die 150 dollar goedkoper is dan het geheel gemonteerde product als men de wagen thuis zelf, met een aan tal simpele handgrepen, verder in el kaar zet. Naast de inzending van de DAF staan vier gloednieuwe Japanse auto's, de Toyopet, de Datsum, de Prince en de Daihatsu. Zij worden geëxposeerd in een Japans theehuis. In Overloon is in een vpfta] gezinnen paratyfus geconstateerd. De genees kundige inspectie van de volksgezond heid en de gemeente hebben maatre gelen genomen om uitbreiding van de piekte te voorkomen. Naar de bron van de besmetting stellen zij, in samenwer king met de keuringsdienst voor wa ren, een onderzoek in. Op verzoek van de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid is een slagerswinkel voorlopig gesloten, omdat men het niet uitgesloten acht, dat gebruik van on deugdelijke varkensdarmen de oorzaak van de ziekte is. De vijf gezinnen, waar de ziekte is ge constateerd, tellen samen vijftig perso nen. De organisatie van Oekraïnse natio nalisten is een van de twee grote on dergrondse verzetsgroepen, die reeds ja ren tegen ,de communisten strijden. De andere heet: het „Oekraïnnse partisanen- leger". Volgens deskundigen werken de twee organisaties nauw samen. Niet bekend is of er verband bestaat tussen dit proces en de antisovjetde- monstratie die vorige maand in drie steden van het gebied van de Oekraïnse Karpaten moet hebben plaatsgehad. Dit gebeurde zoals bekend uit vroegere berichten, in Moenkatsjevo, Oezhorod en Khoest. De demonstranten wier pen daar op 14 maart explosieven in de straten en verspreidden anti-sovjet- pamfletten ter herinnering aan het feit, dat twintig^ jaar geleden een vrije Oekraïnse Karpatenstaat werd uitgeroe pen. De zwartomrande pamfletten en aanplakbiljetten waren ondertekend met U.P.A. (Oekrainska Partisanska Armija- Oekraïnse partisanenleger). Zij herin- innerden eraan, dat Augoestin Volosjyn, de president van de snel weer onder drukte Karpatenstaat „met andere Oekraïnse patriotten door de Sovjets vermoord werd." (Van onze correspondent) De 28-jarige Joh. van der Lee uit Schayk nabij Oss is zaterdag op het rij wielpad langs de weg Den Bosch-Nijme- gen door een vrachtauto aangereden en gedood. Hij werd het slachtoffer van het feit, dat twee vrachtauto's met el kaar in -botsing waren gekomen, waar door er een naar het fietspad geslingerd werd. (Van een onzer redacteuren) Naar wij vernemen, zal met ingang van pinksterzondag 17 mei a.s. in Ne derland een nieuwe doopritus worden in gevoerd, die grotendeels in de Neder landse taal is gesteld. De sacramentele woorden zullen echter in het Latijn uit gesproken worden. De H. Congregatie van de Riten te Rome heeft onlangs het nieuwe „ordo bastismi parvolorum" voor de Nederlandse kerkprovincie goedgekeurd. In het buitenland o.a. in Frankrjjk en Duitsland was het gebruik van de landstaal bij de toe diening van het H. Doopsel reeds eer der toegestaan. De laatste jaren gingen steeds meer priesters in Nederland er toe over een deel van het doopformulier in het Ne derlands uit te spreken, hoewel het ge bruik van de Nederlandse taal officieel alleen toegestaan was voor de vragen, die de priester aan de dopeling stelt. Het Nederlands Episcopaat wenst thans, dat aan alle experimenten bp de doop een einde wordt gemaakt en dat de priesters zich aan de nieuwe doopritus zullen houden. De vernieuwing van de doopritus in Nederland past in het kader van de al gehele herziening van het rituale. Zoals bekend, werd enige tijd geleden reeds de huwelijksritus in Nederland herzien. Thans staat nog een verandering van de begrafenisritus op het programma. De hoofdvertegenwoordiger te Bag dad van de Iraq Petroleum Company heeft een onderhoud gehad met de Iraakse minister van economische za ken Kubba. Dit wordt bericht door de correspondent van het Engelse blad, de „Daily Telegraph". In Iraakse kringen, aldus de correspondent, gelooft men dat deze ontmoeting de eerste uiting bete kent van de campagne van de Iraakse regering om de buitenlandse oliemaat schappijen in dat land te nationaliseren. De correspondent wijst ep in dit ver band op dat de regering te Bagdad naar verluidt zou overwegen een minis terie voor olie op te richten en de ont- wikkelingsraad te ontbinden. De func ties van laatstgenoemd officieel li chaam, dat 70 procent van de ontvang sten uit de olie toegewezen krijgt, zouden worden overgenomen door de ministe ries van landbouw en van openbare werken. Deze ministeries zouden onder toezicht van Kubba de opdracht krij gen een verstrekkend plan op te stellen voor geologisch onderzoek en olie-explo ratie, dit overeenkomstig de bepalin gen van een onlangs met de Sovjet-Unie gesloten overeenkomst. Zoals bekend heeft Kon. Petroleum een belang in de Iraq Petroleum Com pany. Zaterdag is de 27-jarige mej. C. J. F. van Boxtel, wonende in de Deurloo- straat te Amsterdam, van een stenen trap op de beletage gevallen en in het portiek aan de straat terecht gekomen. Ongeveer tien minuten later werd zq opgemerkt maar bleek toen reeds over leden te zijn. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Men vermoedt dat zp door een duize ling is overvallen toen zq boven aan de trap stond. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur is op do onbewaakte spoorwegovergang tussen Amersfoort en Tcrsehuur aan de Lageweg onder Amersfoort een perso nenauto gegrepen door een trein. Hier bij zijn drie jongelui omgekomen. Het zijn de 24-jarige P. Zwetsloot uit Sas- senheim, de zestienjarige Dl. Eldring, eveneens uit Sassenheim en de negen tienjarige O. Klein uit Den Haag. De jongelui waren bezig een oriënte- ringsrit van de jeugd-automobielclub uit te zetten. De auto is bij het ongeluk in tweeën gereten. De auto werd gegrepen door de trein, die om 11.41 uur uit Amersfoort ver trok in de richting Ede-Wageningen. Tengevolge van dit ongeval werden en kele treinen opgeheven en moesten de treinen naar en van het oosten enige tqd via Zwolle worden omgeleid. Omstreeks half drie zondagmiddag is op de onbewaakte overweg tussen Winterswpk en Aaiten een personenauto door de passerende trein gegrepen. In de auto bevonden zich vier personen waarvan er twee licht letsel opliepen' De trein had veertig minuten vertra ging. Engeland Het Britse filmverhuur kantoor „Plato", namens de opperbe velhebber van de NATO-landstrijd- krachten, generaal Hans Speidel, we gens laster gedagvaard, heeft meege deeld, dat het de scène uit de film „Teutoons Zwaard" waartegen Speidel bezwaar heeft, heeft geschrapt. De ge neraal had erover geklaagd dat de Oostduitse film hem in een ongunstig daglicht plaatst. Zaterdagavond is op het Frederiks- plein te Amsterdam een vrij ernstige vechtpartij ontstaan tussen groepen In donesische en Surinaamse jongens. Aanleiding tot de vechtpartij was een meisje De politie heeft van de wapen stok gebruik moeten maken om de vechtenden uit elkaar te jagen. De 23- jarige Indonesiër Coninck van Capelle heeft messteken gekregen en is in het lVeesperpleinziekenhuis opgenomen. De politie heeft drie jongelui meege nomen naar het bureau Singel. In de loop van zondag zijn twee Indonesiërs op vrije voeten gesteld. De 20-jarige Surinamer B. is echter vastgehouden. Na de vechtparty heeft de politie een cafe aan het Frederiksplein, dat druk door Indonesische en Surinaamse jon geren wordt bezocht, gesloten om meer moeilijkheden te voorkomen. Reeds eerder hebben zich hier ernstige vecht partijen voorgedaan, waarbij meerma len van messen werd gebruik gemaakt. Onlangs zpn hier kort na elkaar een jongeman en zqn vader neergestoken. De politie overweegt maatregelen te nemen om aan deze toestand een eind te maken. De gouverneur van Arkansas, Orval E. Faubus, heeft een wet ondertekend krachtens welke bloed van neger-do nors, duidelijk moet worden aangeduid als van een neger afkomstig te zqn, aldus meldt U.P.I. Op die manier kan, heeft Faubus uitgelegd, worden verme den dat blanken by transfusies een ziekte oplopen door negerbloed. Hjj zei dat hoewel al het voor transfusies be stemde bloed natuurlijk onderzocht wordt op ziekte, altijd, zoals alle art sen toegeven, de mogelijkheid van fou ten bestaat. Omstreeks half negen vanmorgen is op de Heijendaalseweg onder Brakken- stein bjj Nijmegen een militair het slachtoffer geworden van een verkeers ongeluk. Uit de richting Brakkenstein reed met grote vaart een automobilist op een groep militairen in, die op weg was naar Heumensoord, het militaire oefenterrein van het garnizoen Nijme gen. De 41-jarige gehuwde sergeant T. M. G. Merkx uit Nijmegen was vrijwel op dood. Een soldaat werd licht gewond. De sregeant liep in het laatste gelid van de colonne, die bestond uit militai ren van het luchtmachtinstructieregi- ment, een onderdeel van het commando luchtvaarttroepen dat in Nijmegen is ge legerd. De colonnecommandant heeft de bestuurder van het busje nog tekens ge geven, hetgeen niet verhinderen kon dat deze inreed op het achterste gelid van de uit twee pelotons (met muziek) sa mengestelde colonne. De verkeerspolitie en militaire autori teiten stelden ogenblikkelijk een onder zoek in. Er bestaat op grond van tot dusverre verworven kej^iis een redelijke kans, aldus een bekendmaking van de Zwit serse luchtvaartmaatschappij Swissair, dat in het begin van 1960 het plan kan worden gerealiseerd de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven in het lucht net op te nemen. Het vliegen op Zestienhoven is nog steeds onderwerp van een diepgaande studie. Weersverwachting, geldig tot dins dagavond, opgemaakt te 11.15 uur. Wisclend bewolkt met enkele buien. Krachtige en af en toe harde wind tussen west en noordwest. Vrij koud. Zon: 06.04-19.22. Maan: 05.48-18.52. Het front van een depressie bij de Far- öer zal vregezeld van een smalle regen zone vandaag Nederland passeren. Daar na ruimt de wind naar west tot noord west en neemt tijdelijk waarschijnlijk tot hard toe. Opnieuw wordt dan polaire lucht aangevoerd. In het binnenland kunnen hierin enkele buien ontstaan. Nachtvorstgevaar is aanwezig zodra de wind voldoende ver in kracht afneemt. V/at er over bleef van de auto, die zaterdagmiddag op de onbewaakte overweg aan de Lageweg bij Amersfoort door een trein ward gegrepen. L/rie jongelui zijn hierbij omgekomen. temp. neersl. Station Weer heden max. afgel. 7 uur gist. 24 uur Stockholm z\fraar bew. 3 4 0.1 Oslo geheel bew. 1 7 0 Kopenhagen regenbui 4 9 6 Londen half bew. 6 13 0 Amsterdam licht bew. 5 10 0 Brussel zwaar bew. 6 12 0 Luxemburg zwaar bew. 5 19 0 Parijs zwaar bew. 7 19 0 Nice zwaar bew. 10 17 0 Berlijn zwaar bew. 3 13 3 Frankfort zwaar bew. 1 23 0 München zwaar bew. 7 21 0.1 Zürich onbewolkt 5 22 0 Genève half bew. 6 20 0 Locarno mist 6 20 0 Wenen geheel bew. 1 0 tnnsbruck half bew. 5 27 0 Rome licht bew. 11 c Madrid licht bew. 5 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1