Architecten in over Berlage' discussie Beurs Voor of tegen afbraak? Amerikanen bij Spitsbergen op zoek naar ruimte-cabine DRAADLOOS CONTACT Spoedig akkoord over de Zelfkant en Elten Venrayse dame bereid tot hand- en spandiensten KOBACH KRISTALLEN BOLLEN ni Alfredo ANQF wil nieuwe akte voor l.o. Dalai Lama: uit vrije wil naar Indië gekomen Met toestemming van Oslo De Vlaamse avond Honderd miljoen Mark voor de Nazi-slachtoffers ltelevenissen van een Jong Gezin V B Philips opent bedrijf in Maarheeze Koninklijk bezoek aan Keukenhof Beter weer boven Argentinië Schrijven voor de omroep Vanavond v KUSTVAARDER IN NOOD koel- en luchttechniek ROTTERDAM Zondagavond ZATERDAG 18 APRIL 1959 "fAGINA 4 Pullen-rijm Brief aan minister Onderwijs op lagere scholen onvoldoende Maandagochtend met schop present Landings volgens het boekje Toelageregelmg praktische vorming DUURZAME PLASTIC TEGELS VOOR DÉCORATIEVE VLOEREN DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ 119 by Uitgeverij Casterman Kap i te in!.„Kap itein De hoed ven Zonnebloem! Ja zeker,'tronde hoed- je van onze vriend!... Daarom komt Bobbic 'r telkens wéér mee aandragen..Zie maar, de 'voorletters! T. Z.iTryphonius Zonnebloem Maar,dan... Zonnebloem werd dus niet te Antwerpen ingescheeptt maar hier, te YUssingen.Op welk schip?„.Naarwelk land?...Dat moeten we te weten komen. Ja, maar hoe komen we dat te weten? Ach! 't is héél eenvou dig JYe moeten trachten de twee rakkers terug te vinden die de grap met de hoed uithaalden... Juist!..,En dan zal 'k die twee kwajongens te - vens aantverstand bren gen dat'r met mij niet te spotten Ayalt! In tegendeel, kapitein, 0 doet héél vriendelijk met hen ..TrouwensJt is dank zij hun dat we de hoed van- den...En verder moeten we te weten komen hoe ze de hoed gevonden hebben M'n brave beste Dobbie.we hebben aan jou 'n prachtige ontdekking te danken.. Je bent'n reuze hond, maar nu moet je ons nog "k andere dienst bewijzenie moet ons help te jwee rakkers terug vinden. Je kent ze, je ze straks achtervolgde... &er? iubkL!cUefc... Pappa, mamma heeft toffees gemaakt! en ze brandden reusachtig in de v pant Maar ais ze haring bakt, dan brandt er nooit iets...... Het zou bedenkelijk zijn wanneer het gemeentebestuur van Amsterdam op grond van laag geraamde kosten voor de bouw van een nieuwe beurs en de ongetwijfeld opgeschroefde kosten voor het herstel van Berlage's beurs zou durven besluiten tot afbraak van de huidige koopmansbeurs. Zelfs wanneer de kosten gelijk zouden zijn, zou een besluit tot afbraak een daad van niet verantwoord vandalisme zijn. Het was de Utrechtse architect ir. H. G. J. Schel ling, die deze aan duidelijkheid niets te. wensen overlatende uitspraak deed tijdens een vrijdagavond tri Nijmegen gehouden discussieavond rond het ac tuele probleem van Berlage's beurs. De avond was belegd door de kring Nijme- gen-Tiel van de Koninklijke Maat schappij tot Bevordering der Bouw kunst B.N.A. Ir. Schelling belichtte het pro van de kwestie en bepleitte het behoud van Berlage's beurs, welke met de fabriek van Van Nelle te Rotterdam en het huis van Rietveld aan de Prins Hendriklaan 50 in Utrecht behoort tot de drie ge bouwen, die bepalend zijn voor de Ne derlandse bouwkunst sedert 1900. Het afbreken van een van deze drie ge bouwen zou een schending van ons openbaar Nederlands kunstbezit beteke nen, aldus de inleider. Berlage's beurs is een wezenlijke Advertentie Schoonmaaktijd narigheid man physiek in paniek spreekt banaal mannentaal vrouwtje sust bier geeft rust 'n Pul vol troost Amstel... proost! V \w,1 ipulW1* De Algemene Nederlandse Onderwij zers Federatie heeft in een brief aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen verzocht te willen be vorderen, dat op korte termijn een nieuwe lagere akte voor het vak licha melijke oefening zal worden ingesteld. Het verzoek berust op de overtui ging, dat het onderwijs in de lichame lijke opvoedirtg op de lagere scholen in alle gevallen, waar dit onderwijs niet door een gespecialiseerde vakleerkracht wordt gegeven, ,,in vrij wel elk opzicht niet voldoet aan de eisen die naar moderne opvattingen aan dit onderwijs gesteld moeten worden". Een commissie van deskundigen van de federatie is van mening, dat het aan tal M.O.-leerkrachten dat jaarlijks af studeert, veel te klein is om het tekort voor de lagere school ook maar Iets te verminderen. .Bovendien", zo wordt gesteld „worden door een onjuiste sa- Iarispolitlek, deze leerkrachten afgezo gen naar het middelbaar onderwijs, nij verheidsonderwijs en het voorbereidend hoger onderwijs. Als oplossing stelt de commissie de instelling voor van een nieuwe lagere akte voor lichamelijke oefening, die ook behaald moet kunnen worden door jon ge mensen, die niet in het bezit van een onderwijzersakte zijn. Sinds Philips in het najaar van 1953 de eerste fase voltrok van een plan dat moest leiden tot de bouw van een fabriekscomplex van drie afdelingen, werd de officiële opening van dit Philips bedrijf in het Brabantse dorp Maarheeze steeds weer uitgesteld. Op vrijdag 24 april zal echter het fabrieks terrein dat 22 hectaren groot is, en waarbuiten Philips nog optie heeft op 20 hectaren grond voor uitbreiding, of ficieel in gebruik worden gesteld door burgemeester R. H. van Schalk. In het Philipsbedrijf te Maarheeze zijn de chemische activiteiten van dc hoofd- industriegroep licht ondergebracht. baanbrekende vernieuwing in onze bouwkunst, waarvan nog steeds invloed uitgaat. Zoals de Nachtwacht een on vervreemdbaar Nederlands kunstbezit is, dat het gehele Nederlandse volk in opstand zou brengen wanneer het stuk b.v. naar Amerika verkocht zou wor den, zo heeft ook de beurs een analoge waarde, die niet geschonden mag wor den. Resumerende kwam ir. Schelling tot zijn in de aanhef vermelde conclusie, waarbij hij nog een recente uitspraak van een periodiek op het gebied van kunst en cultuur voegde, namelijk dat afbraak van de beurs een bewijs zou zijn van d© geestelijke armoede van ons land. Tweede inleider was de Amsterdam se architect Chr. Nielsen, die zich tot taak had gesteld om het forse uit roepteken achter de uitspraak van ir. Schelling „Onder geen voorwaarde afbraak!" te veranderen in een vraag teken. Om misverstanden te voorkomen stel de de heer Nielsen vooraf uitdrukkelijk zijn bewondering voor Berlage's schep ping vast op grond van de grootheid van architectuur, de kracht van de een voud en soberheid, het respect voor de constructie, als proeve van monumenta le bouwkunst en als een schoon voor beeld van materialen. De heer Nielsen bracht zijn waardering tot uitdrukking voor de mensen die voor het behoud van dit monument willen strijden. Na een beschouwing te hebben gege ven over de grote waarde van het be houd van monumenten, bezag de heer Nielsen de keerzijde van de medaille. Daarbij merkte hij op, dat meerdere monumenten een wijk kunnen bevriezen en veel monumenten zelfs een hele stad. Voortbordurend op dit stramien kwam hij tot de vraag: „Is het behoud van de beurs, die een belangrijke oppervlakte beslaat in de Amsterdamse binnenstad, ook verantwoord wanneer blijkt dat het gebouw aan zijn bestemming ontgroeid is en wanneer voorts blijkt, dat geen nieuwe bestemming gevonden kan wor den voldoende waardig aan het ge bouw?" Hy legde zijn gehoor voorts de vraag voor: „Indien een voorstel ge daan zou worden op de plaats van het monument (c.q. de beurs) een verande ring aan te brengen die niet alleen de belofte inhoudt van een monumentale opzet in zichzelf, maar die tevens het verlossende woord zou zijn voor de ge hele verdere ontwikkeling en vernieu wing van de stadskern van Amsterdam, acht u dan met het behoud het offer niet te groot?" De prijs voor dit offer formuleerde de heer Nielsen tenslotte als volgt: „De prijs voor het afbreken van een monu ment is het hoge niveau van het ver nieuwingsvoorstel, dat op duidelijke wijze equivalente waarden in zich moet hebben om het oude te verlaten." Aan de aanvaarding van deze prijs verbond hij voor de Nederlandse ar chitecten de maatschappelijke erkenning van hun beroep, het niveau van de vak beoefening en een richtsnoer voor de opleiding van architecten. Na de pauze ontspon zich een interes sante gedachtenwisseling. De Lalai Lama heft vandaag, na zijn aankomst te Tezpoer, een verklaring uitgegeven waarin hy met nadruk zegt uit vrüe wil naar Indië gekomen te zijn en niet onder dwang. Communis tisch China heeft zoals men zich zal herinneren indertijd officieel verklaard dat hij door de Tibetaanse rebellen is ontvoerd. De Dalai Lama beschuldigde de Chi nezen van inmenging in de Tibetaanse aangelegenheden, ondanks de overeen komst van 1951 die bepaalde dat Tibet volledig autonomie zou genieten. Hij betuigde zijn dank aan premier Nehroe en de regering van Indië voor het verle nen van asiel. Voorts deelde de Dalai Lama mede, dat hy nog over zyn toe komstplannen moet nadenken. Hij zal nadere bijzonderheden bekendmaken zodra hy gelegenheid heeft gehad om uit te rusten en over de recente gebeur tenissen na te denken. Donderdag a.s.. wanneer de „Neder landdag" op de Keukenhof te Lisse zal worden gehouden, brengt H.M. Konin gin Juliana hieraan een bezoek en zal zij een deel der feestelijkheden bijwo nen. Hiertoe zijn ook de commissaris sen der koningin uit alle provincies uit genodigd. Daar de Keukenhof zyn tweede lus trum viert van zyn bestaan is er een „Nederlanddag" van gemaakt. Zoals men weet werd ieder jaar een provin ciedag gehouden. Aan de feesteiykhe- den zullen een rondgang en een cock tailparty zyn verbonden, terwyi ook de koninklijke militaire kapel, onder lei ding van R. van Yperen acte de pré- sence zal geven. Buenos Aires heeft gisteren voor het eerst sedert twee weken de zon weer zien schynen. Het wegtrekken van het regenfront had tot onmiddellyk gevolg, dat het niveau van de Riö de la Plata gistermorgen weer normaal was en het water in alle overstroomde gebieden zakte. Vele evacué's konden naar hun woningen terugkeren. De haven van de Argentynse hoofdstad is gisteren weer opengesteld, aldus meldt Reuter. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren in een kort communiqué mee gedeeld, dat het zoeken naar de boven het Poolgebied afgeworpen ruimteca bine van de Discoverer 2 begonnen is en dat dit onderzoek voor een belangrijk deel wordt uitgevoerd in de omgeving van Spitsbergen. De Noorse regering heeft daarvoor toestemming gegeven. De Amerikaanse vliegtuigen zullen ook gebruik maken van Noorse vlieg velden. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van defensie deelde mee, dat het niet nodig is betreffende dit onderzoek contact op te nemen met Rusland. Heit eiland Spitsbergen is Noors grondgebied. De Russen hebben, slechts het recht er kolen te delven. Uit Oslo verneemt U.P.I. nader, dat de Amerikaanse vliegtuigen, lange- afstandstoestellen van het type C- 130 en C-54, gestationeerd zijn op de basis Bodoe, gelegen binnen de Pool cirkel op het Noorse vasteland. Van hieruit is het ongeveer 1.000 kilome ter tot aan het gebied waar men meent, de ruimtecabine aan een para chute te hebben zien dalen. De toe stellen doorkruisen dit gebied cp een hoogte van l.m. 180 meter. Op Spitsbergen is geen permanent vliegveld. Toen Noorwegen er een wilde aanleggen, tekende Rusland on middellyk verzet aan, zich baserend op een verdrag van 1925, waarin staat dat er geen militaire instailaties mo gen worden aangelegd. De Russische gemeenschap op het eiland bestaat uit ruim 2.000 mijnwer kers. Dat een Nederlandse televisiestich ting zich, sinds zij dan haar eigen vry- dagavond moet verzorgen, er een ge woonte van schynt te maken zich op Vlaamse programma's te werpen, mag op zich een eigenaardig verschynsel worden genoemd. Het wordt echter zelfs een bedenkelyk verschynsel, wan neer men daarby moet constateren, dat de overgenomen of geleende program ma's stuk voor stuk van een inferieure kwaliteit zyn. Werden wy vorige week onthaald op een paar ongenietbare kyk- spelen, gisteravond mocht ,men dan ge tuige zyn van het allerzonderlingst fe nomeen dat men by de Vlaamse TV een „gevarieerd programma" noemt. Wat hier in een slechte telerecording aan lauwe kitsch en onbenullig gekweel en gehuppel werd bedreven, Iaat zich nauwelijks met een pen beschryven. Wy zullen daartoe dan ook geen poging on dernemen. Wy willen echter wèl vaststellen, dat de N.T.S. ons niet in het leven geroe pen schynt om de TV-kykers wekelyks een Vlaamse avond als een schrikbeeld voor te zetten. Zy zal haar eigen pro gramma's zelf moeten verzorgen. En als haar dat om welke redenen dan ook niet mogeiyk is, laat zy dan ten minste haar taak delegeren aan onze eigen inheemse omroepverenigingen. Daar kunnen wy, in aanmerking geno men wat op de vrydagavonden tot nu toe vertoond is, alleen maar op vooruit gaan. En tenslotte dit: vragen om de beschikking over meer zendtyd is één ding, de wenselykheid en de noodzake- ïykheid ervan waar maken een ander. Gisteravond slaagde de N.T.S. er niet eens in om haar tyd vol te maken. Het programma eindigde een kwartier vroe ger dan was aangekondigd. H. Hn. De Zweedse maatschappij Nordisk Tonefilm heeft toestemming gekregen voor het vervaardigen van een film naar Selma Lagerlöfs verhaal „Nils Holgerssons wonder bare reis".. Het wordt een kleurenfilm voor cinemascope. Op de cursus „Schrijven voor de Om roep", die door de K.R.O. en het Neder lands Schrifteiyk Studiecentrum, te Cu- lemborg in het leven is geroepen, heb ben ongeveer zeshonderd gegadigden ingeschreven, van wie er 250, afkomstig uit alle delen van het land, dezer dagen in de K.R.O.-studio te Hilversum byeen zyn geweest voor het ontvangen van de eerste les. Toon Rammelt, de leider van de cur sus, hield by deze gelegenheid een in leiding, waarna de heren ir. Huydts en Keesom van de Nederlandse Radio Unie een uiteenzetting gaven over de studio, respectieveiyk een demonstratie met microfoons en luidsprekers. Na- tuuriyk volgde daarna een rondgang door het gebouw, waarby de cursisten kennis maakten met de nieuwste repor tagewagen, die onlangs in gebruik is genomen. Wat het artistieke deel van de eerste cursusles betreft, spraken Léon Povel, regisseur van de K.R.O., over „Echt en onecht in de radio" en Leo Nelissen over het onderwerp „Lied en liedje in de kleinkunst". In het verloop van de cursus zal men nog vier maal in de Hilversumse studio bijeenkomen. Verder zuilen bepaalde lessen in het Studiecentrum te Culem- borg worden gegeven. In het televisieprogramma van de K.R.O. kan men vanavond kijken naar de eerste aflevering van een nieuwe filmserie, die door middel van oude journaalfilms de jaren tussen 1900 en 1940 op het scherm zal doen herleven. In deze eerste aflevering, gepresenteerd door Fred Bredschneyder en Joop Rein- boud onder het motto „Anno: de klok wordt teruggezet", krijgt men opnamen De slepende onderhandelingen tussen Duitsland en Nederland lopen ten ein de. Regeringskringen in Bonn rekenen er op, dat het tegen de zomer tussen beide landen tot volledige overeenstem ming komt over de kwestie van de Duit se herstelbetalingen aan Nederlandse slachtoffers van het nationaal socialis me en over de teruggave van de Duitse grensgebieden Elten cn de Zelfkant, die sedert 1949 onder Nederlands be stuur staan. Wat die herstelbetalingen betreft zal de Duitse regering Neder land oen bedrag van rond honderd miljoen Mark betalen, te verdelen door de Nederlandse regering. De regeling wordt echter pas van kracht, wanneer beide regeringen het ook in de andere kwesties eens zuilen zyn. Met dit bericht opent de Rheinlsche Post van vrydag haar voorpagina onder de kop: Goede vooruitzichten op een akkoord met Nederland. Het blad meldt tevens, dat er op het ogenblik nog moeiiykheden bestaan met betrek king tot de scheepvaart in de monding van de Eems. Dat de Duitse regering de kwestie der herstelbetalingen afhan kelijk stelt van een akkoord over de an dere vraagstukken, zal zo meent het blad in Nederland stellig begrip ont moeten, aangezien de Nederlandse re gering destyds dezelfde taktiek heeft ge volgd om herstelbetalingen te bereiken. De onderhandelingen duren nu al twintig maanden. Hoewel er in decem ber 1957 principieel overeenstemming over de Eemskwestie was bereikt, wer den de onderhandelingen op grond van allerlei technische moeiiykheden uit- (Van onze Limburgse redacteur) Het middeleeuwse be lastingsysteem, de hand en spandiensten, vindt in de Noordlimburgse ge meente Venray nog steeds toepassing. Buiten de nor male financiële belasting aanslagen om ontvangen de Venraynaren één keer per jaar een oproep om hand- en spandiensten te verrichten. De hand- en spandienstplichtigen moe ten een of meer dagen on der leiding van de ge meente-opzichter het uit gestrekte veldwegennet van de gemeente helpen mee onderhouden. In plaats van een dag ac tieve dienst kunnen zy ook vier gulden in de gemeen tekas storten. De meeste belastingplichtigen kopen op deze manier de hand en spandiensten af. Een kleine groep Ven raynaren doet dit niet. Met schoppen gewapend verschenen zy op het werk om serieus te ar beiden, maar vaak ook om met de bestaande re geling een loopje te ne men. Het is al voorge komen, dat leraren en doktoren uitgerust met kinderschopjes en rijkeiyk voorzien van geestrijk vocht „aan de slag" wil den gaan. De gemeente, die van haar belasting plichtigen behooriyk werk verlangt, verhinderde dit en de grappenmakers werden beboet. Maandag verwacht de gemeente een nieuwe de monstratie van een groep intellectuelen, die besloten schynen de draak te ste ken met de hand- en span diensten. Tot de opgeroe pen hand- en spandienst plichtigen, uitsluitend ge zinshoofden, behoort ook een vrouweiyke „werk kracht", mevrouw J. Vul- linghs, die sinds het over leden van haar man, tandarts Vullinghs gezins hoofd is. Vrouweiyke ge zinshoofden worden alleen maar voor hand- en span diensten aangeslagen, wanneer zy een zoon van achttien jaar of ouder hebben, die als rempla- qant voor haar kan funge ren. Uit hoffeiykheid voor de dames wil de gemeente Venray nameiyk niet, dat vrouweiyke gezinshoofden de schop zouden moeten hanteren. Mevrouw Vullinghs schynt dit echter wel van plan te zijn. Maandagmor gen half acht zal zy zich met de vereiste schop present melden op de Laag Heidseweg om daar net als haar manneiyke collega's één dag hand- en spandiensten te verrich ten. Of zy dit voornemen zal kunnen uitvoeren, valt te betwijfelen. gesteld. In de komende weken zullen de besprekingen worden hervat en men verwacht, dat men dan zonder verdere onderbreking tot afsluiting van een ak koord zal komen, aldus de Rheinische Post. Een onervaren jongste bediende van de R.A.F. is er dezer dagen in ge slaagd vier „Hunter"-straaljagers van de Belgische luchtmacht behouden te doen landen op het vliegveld van Man- ston in Engeland. Een der vliegtuigen had motorpech en de piloot, luitenant Tanet, had de basis van Manston om instructies voor zijn groep voor een landing op het vliegveld verzocht. De 21-jarige Edward Parker, die geen ervaring terzake bezat, antwoordde dat de verkeerstoren gesloten was en hij geen bevoegdheid had om de jagers te leiden. Na echter de richtlijnen te heb ben geraadpleegd besloot Parker de toestellen te helpen. Hij slaagde volle dig. Later zijn de Belgische jagers naar België teruggevlogen. De commandant van de Belgische ba sis, waar de vier straaljagers vandaan kwamen, heeft de jongen radiografisch bedankt en de Britse vlce-maarschalk Alick Foord-Kelcey verklaarde, dat Parker blijk heeft gegeven van een grote mate van initiatief en intelligen- tie. In het staatsblad is verschenen het koninkiyk besluit van 10 april 1959 waarby een regeling is getroffen voor de beloning aan de hoofden en onder- wyzers van lagere scholen en de hoofd leidsters en leidsters van kleuterscho len, die belast zyn met de practische oefening van a.s. onderwyzers en kleu terleidsters. Deze regeling geldt voor het onderwijzend personeel van kleuter scholen, te rekenen van 1 januari 1956 en voor het onderwyzend personeel van lagere scholen te rekenen van 1 sep tember 1957. Voorts is in het besluit met ingang van 1 september 1956 een regeling getroffen voor een beloning aan het onderwyzend personeel van la gere scholen en kleuterscholen, betrok- ke nby de vorming van leerlingen van ie 3e leerkring van kweekscholen voor onderwyzers. Het 298 ton metende Nederlandse kust vaartuig „Marjan" is vannacht bij St. Ives (Cornwall) in moeilijkheden ge raakt. Het schip dreef met een lek in de machinekamer in de richting van de kust, tot een der te hulp gesnelde sche pen, het Britse fregat „Leopard", er k<?rt voor het licht werd in slaagde een lijn over te brengen en de „Marjan" op sleeptouw te nemen. Het slepen werd later overgenomen door de Britse sleep boot „Englishman". De zeven bemanningsleden van de „Marjan" zijn aan boord gebleven. Het Nederlandse schip maakt zware slagzij en het achterschip ligt diep in het water. De sleep vordert met een snelheid van drie knopen. Advertentie Colovinyl EEN KLEURRIJK PRODUKT VAN LINOLEUM KROMMENIE Advertentie liimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiintH I te zien uit 1911 en 1912. Het programma, dat opent met de sportrubriek van Jan Cottaar, wordt besloten met „Capriolen", een Cole Porter-fantasie door Guus Vleugel met Nederlandse zangteksten van Michel van der Plas en met „Huis te koop", een filmpje in de serie „Alfred Hitchcock presenteert". Via de K.R.O.-mlcrofoon kan men luisteren naar het amusementsprogram ma „Tierelantijnen", waarin o.a. Chris tine Spierenburg, Jany Bron en Marcel Thielemans optreden en naar het caba ret „Half Time" met Dora Paulsen, Jelle de Vries en Jules de Corte. „Plein 8 uur 13", het amusementspro gramma van de V.A.R.A. wordt van avond uitgezonden uit Concordia in Bussum. De A.V.R.O.-televisie vertoont zondag avond een documentair filmpje „We kunnen het niet laten" over de beklim ming van de Aconcagua, een berg in Zuid-Amerika, door vier jonge Fransen. Daarna volgen „A tot Z", een gevarieerd programma onder regie van Thys Cha- nowski, met medewerking van Elisabeth Andersen, Willem Andriessen, Hetty Blok en Kees Brusse, en tot slot de ge- meenschappelyke sportrubriek. In het radioprogramma van de K.R.O. kan men luisteren naar „Wegwijs", het cabaret op polletjes van Emile Lopez en Jan de Cler. In de „Bel Canto"-rubriek worden fragmenten uit „Eugen Onje- gien" van Tschaikowsky en „Roessalka" van Dvorak uitgevoerd, waarna Léon Povel onder de titel „Langs onbe schermde wegen" het derde deel van zijn hoorspelexperiment „Wie gaat er mee naar Engeland varen" voor de mi crofoon brengt. In het A.V.R.O.-programma speelt zondagavond het A.V.R.O.-Theaterorkest onder leiding van Gerard van Kreve len, met medewerking van Christine Spierenburg, Cornells Kalkman, Henk Dorel en het Klein Radiokoor, waarna het vierde deel van het hoorspel „De Maansteen" onder spelleiding van Kom mer Kleijn wordt uitgezonden. A&66 Copyright P. I. B. Box 6 Coponhogen MOCO «Wv,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4