Dagblad voor Schiedam en omstreken Brits vliegtuig bij Sovjet-grens zoek Geheime uitrusting voor een raketbasis aan boord Bloemenweelde in bollenland Recruut sterft na ongeval Kabinet De Quay nog niet afgerond Den Haag nog onzeker over deelname Franse Senaatsverkiezing zonder verrassingen Jacques Duclos keert terug Invasie-macht Panama in geland Tot nog toe is er nog geen schot gelost Khroesjtsjev gaat niet met beperkt verbod akkoord Antwoord aan Eisenhower Nieuw Chinees staatshoofd goodwill Ontvoerde ne vermoedelijk gelyncht Blanken slepen een van angst krijsende neger uit cachot MOSKOU WEET VAN NIETS Twee straal jagers in botsing Conservatieven en Gaullisten hebben zich gehandhaafd .Het weer. Vijftig a O Bij oefening gewond Zijn collega gewond HET NEMEN VAN KERNPROEVEN MAN BIJ BRAND OMGEKOMEN MAANDAG 27 APRIL 1959 Beide piloten on gedeerd i Koudere nacht Het weer in Europa lil pension te Breda 25.000 op 11006 Lioe Sjao-tsji volgt Mao Tse-toeng op SCHUIMRUBBERBED nieuwe sc amsche courant Een Brits vrachtvliegtuig met gehei me uitrusting voor de raketbasis te Woomera in Australië aan boord wordt sinds vorige week donderdag vermist. Het toestel, een vier-motorige Tudor van een Britse chartermaatschappij de „Air Charter Ltd", is het laatst waargenomen in een gebied, dat de laatste tijd berucht is geworden wegens het grote aantal luchtvaartincidenten, dat er hoeft plaats gehad, namelijk de omgeving van de Turks-Russische grens. Men heeft de Tudor het laatst gezien boven de Turkse stad Mus, ongeveer 150 kilometer van de grens met de Sovjet-Unie. Vorig jaar is in deze zelfde omgeving een onbewapend Amerikaans transport vliegtuig door Russische straaljagers neergeschoten. De Perzische regering heeft juist de zer dagen in Moskou geprotesteerd te gen een schending door zes Russische straaljagers van het Perzische lucht ruim. Op een Brits verzoek om inlichtin gen heeft de Russische regering inmid dels verklaard, dat haar niets bekend is omtrent het lot van het Britse vracht vliegtuig. Aan boord van de Tudor be vonden zich twaalf personen, n.l. zes bemanningsleden en een even sterke reserve-bemanning. Vliegtuigen van de Britse, Amerikaanse, Perzische en Turkse luchtmachten zetten het zoeken naar het_ vermiste vliegtuig voort. Aan de familieleden van de twaalf inzitten den is echter meegedeeld, dat de kans, dat de beide bemanningen nog in leven zijn, zeer gering moet worden geacht. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van vervoer heeft toegegeven, dat een deel van de lading van het ver miste toestel bestond uit geheim mate riaal voor de Britse raketbasis te Woo mera in Australië. Daar zijn de laat ste tijd proeven genomen, die verband houden met de ontwikkeling van Enge- Bij een oefening in de omgeving van de Frederik Hendrikkazerne te Vught is donderdag een soldaat van de twee de compagnie van het garderegiment grenadiers, eerste depot infanterie, de negentienjarige soldaat H. T. A. van Emmerik uit Schalkwijk bij een ont ploffing van een handgranaat zodanig gewond, dat hij de dag daarna is over leden. Een tweede militair, de twintig jarige R. H. Werkman, afkomstig uit Bedum in Groningen, is gewond. Een enkele dagen durend onderzoek heeft aan het licht gebracht dat soldaat van Emmerik is bezweken aan inwen dige kneuzingen. Ook Werkman blijkt inwendige kneuzingen te hebben. Beiden bevonden zich bij de oefe ning in een ondiepe plas, die in het zandpad lag, toen een luitenant een oefenhandgranaat wilde werpen. Bij het lostrekken van de veiligheidspin, bleef deze aan de ring haken. De gra naat werd uit zfln hand getrokken en rolde in het water. De twee recruten raakten, hetzij om zich te dekken, het zij door de explosie een kort moment onder water. Zij schenen geen ande re gevolgen van de ontploffing te heb ben dan enkele onbetekenende been wonden. De soldaten marcheerden normaal met de troep mee terug naar de kazerne. De pelotonscommandant zond hen naar de arts, die de wonden verbond en de soldaten naar bed zond omdat zij enigszins van streek waren. Sol daat Werkman werd om elf uur die avond op last van de arts naar het militair hospitaal gebracht. De ochtend daarop bleek bij de re veille, dat soldaat van Emmerik het bewustzijn had verloren. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij over leed. In de toestand van soldaat Werkman is enige verbetering ingetreden. Er is echter nog gevaar. 1 lands nieuwste geleide projectiel, de „Black Knight". De gezagvoerder van de vermiste machine is de voormalige R.A.F.-pi- loot J. C. Bridger. Twee straaljagers van de koninklijke luchtmacht zijn zaterdagmiddag ten zuidoosten van Nistelrode in Noord- Brabant met elkaar in botsing geko men en neergestort. De twee bestuur ders, de zesentwintigjarige tweede lui tenant-vlieger W. Vos en de drieën twintigjarige vaandrig L. Ramakers, beiden ongehuwd en afkomstig uit Amersfoort, hebben zich met de schiet stoel weten te redden en zijn ongedeerd aan de grond gekomen. Zij zijn, evenals hun toestellen, enkele honderden meters van elkaar neerge komen. De vliegtuigen zijn van het type Thunderstreak en hoorden thuis op de basis Eindhoven. Zaterdag is door de bollenstreek weer het traditionele jaarlijkse bloemencorso getrokken, een reeks'van wagens, die tn een pracht en praal vanbloemende Bij de beoordeling ging het de jury vooral ook om de stijl van de wagens. De hierboven afgebeelde wagen werd met de zogeheten stijlprijsbekroond. Prinses ucairix lachend bij de openings wedstrijd van de wereldkampioenschap pen hockey te Amstelveen. Het viel insussen velen op, dat de prinses een bril droeg. Het college van 108.574 „grote kies mannen" heeft gisteren een nieuwe Franse Senaat gekozen die 307 leden telt in plaats van de 320 van de voormalige Raad van de republiek welke hij ver vangt, aldus melden Reuter en A.F.P. De officiële uitslagen voor de 255 zetels uit het Franse moederland zijn als volgt (de cijfers voor de 246 zetels uit het moederland in de Raad van de repu bliek, die tijdens de Vierde Republiek bestond, staan tussen haakjes): conser vatieven 85 180); V.N.R. (Gaullisten) 27 (29); M.R.P. (katholieken) 29 (21); radicalen 51 (47)socialisten 48 (531 linkse groeperingen 1 (0)communisten 14 (16). De conservatieven en Gaullisten, die de meerderheid in de Nationale Vergade ring hebben, hebben derhalve samen een groter aantal zetels in de nieuwe Senaat dan in de oude. Voor de regering van premier Debré en voor president De Gaulle houdt deze verkiezing geen verrassing in. De uitslagen komen over een met de verwachtingen. Opmerke lijk is dat twee vooraanstaande com munisten die bij de verkiezingen van november werden verslagen, thans in het parlement zijn teruggekeerd, te weten Jacques Duclos, leider nummer twee, die gedurende meer dan dertig jaar de communistische woordvoerder in I Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Iets koudere nacht met opklarin gen en een zwakke tot matige wind tussen zuidwest en zuid. Morgen overdag toenemende bewolking met plaatselijk enige regen, hogere tem peraturen dan vandaag en een ma tige tot krachtige wind tussen zuid oost en zuid. Zon; 05.18-19.58. Maan: 00.52-10.03. Station Weer temp. neersi heden max afge) 7 uur gist 24 uui Stockholm licht bew. Ofc- regen Kopenhagen regen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Ztirich Genève Locarno Wenen Innsbruck home %drid zwaar bew. regen regenbui regenbui half bew. regen regen half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. geheel bew. 8 8 9 8 8 8 8 7 12 11 10 9 13 11 15 8 12 15 15 14 11 1» 16 20 19 20 17 14 16 17 20 20 19 0 11 1 32 3 8 10 1 0.1 0.1 5 5 3 0.5 0 0 0 0 0 Een „invasie-macht" van vijftig tot zestig man is gisteren in Panama ge land, aldus heeft de Panamese minis ter van Justitie José D. Bazan volgens UPI meegedeeld. De groep zou zijn ge stuurd door de Cubaanse premier Fi del Castro, met het doel Panama te bevrijden. De Nationale Garde heeft drie leden van de groep gevangen ge nomen. Twee zouden in het bezit zijn van Cubaanse paspoorten, een had een Panamees paspoort. Zoals bekend heett Castro herhaaldelijk verklaard dat hij Cubanen niet zal toestaan expedities naar andere landen te ondernemen ten einde daar gevestigde regeringen om ver te werpen. De groep landde bij Santa Isabel op het schiereiland San d onseveer honderd kilometer van L anama stad. De mannen verdwe nen onmiddellijk in de dichte jungle, maar werden gesignaleerd door India nen. Hun schip, het bijna twintig meter lange jacht „Hawaii", lieten zij op het strand achter. De Panamese regering heeft eenhe den van de Nationale Garde naar de plaats van de landing gezonden om de strijdgroep gevangen te nemen. De drie mannen die reeds gevangen zijn geno men behoorden kennelijk tot een ver- kenmngspatrouille. Zij gaven zich vol gens minister Bazan over aan één lil van de Nationale Garde, zonder da! een schot was gelost. Twee dagen geleden verklaarde pre sident Ernesto de la Guardia dat een groep van vijfhonderd mannen van Cu ba uit een invasie in Panama wilde ten, de O.A.S., van de invasie in ken nis stellen De invasie zou een onderdeel zijn van de „samenzwering" van de Panamese oud-ambassadeur in Londen, Roberto E. Arias, de echtgenoot van de Engelse danseres Margot Fonteyn. Zij werd vo rige week na een gevangenschap van vierentwintig uur in verband met de activiteiten van haar man uitgewezen. De Panamese regering overweegt thans of zij Engeland om uitlevering van Mar got Fonteyn zal verzoeken. Arias heeft politiek asyl verzocht op de am bassade van Brazilië. In welingelichte iron in Panama heett UPI voorts vernomen, dat de Pa namese regering dr. Roberto Arias een vrijgeleide heeft aangeboden op voor waarde, dat hij de schuilplaatsen van wapens voor de rebellen bekendmaakt. Een gevangen genomen opstandeling heeft de Nationale Garde al ruim een dozij.. wapcnschuilplaatsen aangewezen, maar de regering meent dat er nog on geveer dertig machinegeweren en veel geweren en ammunitie verborgen moe ten zijn. Naar verluidt maakt de rege ring zich meer zorgen over deze ver borgen wapens dan over dr. Arias. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft zaterdagavond verklaard, dat zijn re gering geen gevolg zal geven aan een eventueel Panamees verzoek om uit levering van de prima ballerina Dame Margot Fonteyn, de vrouw van dr. Arias. President Ernesto de la Guardia ondernemen. Dit voornemen zou echter heeft vrijdag gesproken over de moge door de Cubaanse autoriteiten en ande- Ijjkheid van zulk een verzoek Op de re Latijns-Amerikaanse regeringen zijn Panamese ambassade in Londen zei verhinderd. De Panamese regering zal men nog geen instructies hiervoor te de organisatie van Amerikaanse sta- hebben ontvangen. de Nationale Vergadering was, en me vrouw Jeanette Vermeersch. de echt genote van leider nummer een, Mau rice Thorez. 86 leden van de Nationale Vergadering die in november werd ver slagen. hadden zich thans voor verkie zing als senator kandidaat gesteld. Tot de vooraanstaande politici van de Vier de Republiek die in het openbare leven terugkeren, behoren: Gaston Deferre, de links-socialistische burgemeester van Marseille, en Edgar Faure, radicaal ex-premier, die beiden voor de nieuwe grondwet stemden. Edouard Daladier, premier toen de tweede wereldoorlog uitbrak, werd evenals in november ver slagen. Hij heeft indertijd tegen de nieuwe grondwet en De Gaulle gestemd. Thans zijn zes maanden verkiezings- activiteit in Frankrijk vrijwel tot een eind gekomen. De wetgevende instan ties van de Vijfde Republiek zijn vol tooid. Deze verkiezing besluit een jaar van politieke vernieuwing in Frank- F«k dat begon op 13 mei 1958 toen m Algerije de stoot werd gegeven tot de ontwikkeling die leidde tot het aan de macht komen van generaal Char les de Gaulle, thans Frankrijks pre sident. De Fransen zullen tot 1961 niet meer ter stembus behoeven te gaan. De nieuwe grondwet geeft de senaat grotere macht dan onder de Vierde Republiek. Zijn goedkeuring is vereist voor alle wetgeving, met dien verstande dat ingeval de Senaat tot tweemaal toe een door de Nationale vergadering aangenomen wetsont werp verworpen heeft, een geza menlijke commissie uit beide kamers mt een compromis zal zien te komen. Le sgnaat zal geen regering ten val Kunnen brengen, maar de premier kan de Senaat verzoeken om goedkeuring y.jj.'teen verklaring omtrent zijn po litieke beleid. Zodoende kan de Senaat Kritiek op de regering oefenen zonder net aftreden ervan te riskeren. De voorzitter voor de Senaat is de twee de man in de republiek na president ue Gaulle. Hij vervangt deze wan neer hij zijn functie niét kan uitoe fenen. In het college van 108.374 „grote kies- tojjnnyn" zitten 465 leden van de Natio- 5 vergadering, 3.135 raadsleden uit de departementen en 104.774 vertegen woordigers van gemeenteraden. Dit col lege werd op 5 april samengesteld. In de toekomst worden de Senatoren ge- Kozen voor een ambtsperiode van ne gen ,iaar. In eerste instantie zal echter slechts een-derde der Senatoren deze volledige ambtsperiode hebben. Voor de andere twee gedeelten zijn er verkiezin gen in 1962 en 1965. In Algerije en het woestijngebied van de Sahara wordt er gekozen op 3 mei. Er is in sommige departementen gekozen volgens het systeem van evenredige vertegenwoor diging terwijl in andere een meerder heidssysteem gebruikt werd met eventu. eel een tweede ronde. (Van onze parlementaire redacteur) Den Haag heeft geleerd de kansen voor een kabinet De Quay voorzichtig te beoordelen. Vandaag was er een stemming, die men met doodtij zou kunnen vergelijken.Men was overtuigd dat de beslissing spoedig zou valleu, maar toch was de spanning eruit. De C.H. heeft enkele figuren voor twee ministersposten naar voren gebracht, waarvan er één vandaag door de for mateur zal worden ontvangen. Het is het Eerste Kamerlid mr. W. F. Lich- tenauwer uit Rotterdam. Hijzelf zou liefst verkeer en waterstaat willen be heren. maar er is geen sprake van dat hem dat zal lukken. Er kan nu name lijk niet meer geschoven worden en dus zal hij een keus moeten doen uit de twee nog openstaande posten: binnen landse zaken en volkshuisvesting. Over een tweede C.H.-figuur, die za terdag werd genoemd, n.l. de secreta ris van de C.H.U., mr. v. Gelder, hoort men niet veel meer. Het is de vraag, of hij aanvaardbaar is. Er wordt nu aan twee mogelijkheden gedacht: ofwel het kabinet begint met slechts één C.H.- minister met de bedoeling later tot een aanvulling te komen. (Dat is ook met het laatste kabinet-Drees het geval ge weest; eerst veel later heeft men zijn keus bepaald op minister Helders, za ken overzee.) Ofwel men geeft de A.R drie zetels. In dat geval zou naast de heer Bie- wenga (landbouw) ook mr. v. Aartsen minister kunnen worden. Dit zou een zeer aangename pleister zijn op de wonde die de A.R. heeft opgelopen wegens het afwijzen van prof. Zijlstra op financiën. Prof. Zijlstra zou deze zetel alleen hebben willen opgeven mits zijn partijgenoot mr. v. Aartsen zou kunnen terugkeren. Hij offerde zichzelf dus op om een derde zetel voor zijn partij te winnen. Hoewel de kaarten dus eigenlijk voor de hand liggen, is toch niemand er zeker van dat prof. De Quay zal slagen. Men kan van deze formateur veel zeggen, maar niet dat hij de zaken licht zou opnemen en naar een oplossing besoin de la cause zou zoeken. pour De Russische minister-president, Khroesjtsjev. heett president Eisenho wer van dc Verenigde Staten meege deeld dat een akkoord over beëindiging van proeven met kernwapens moet slaan op proeven in de dampkring, in de grond, onder water en op grote hoog te, aldus heeft Tass zaterdag gemeld. Dc Russische leider deelde dit mee in antwoord op de brief van president Eisenhower van 13 april, waarin een beperkt verbod werd voorgesteld om de huidige besprekingen te Genève over dit vraagstuk niet te doen mislukken. Khroesjtsjevs antwoord is vrijdag op het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken overhandigd, aldus Tass. .De president had voorgesteld tc ver bieden dat er proeven met atoomwa pens worden gehouden op minder dan 48 kilometer van de aarde. Khroesjtsjev blijkt van oordeel te zijn dat een der gelijke afspraak er niet toe leidt dat de produktie van steeds krachtiger kern wapens wordt verhinderd. Bovendien leiden proeven boven 48 kilometer tot vergiftiging van de dampkring en de aarde. Khroesjtsjev voegde eraan toe: „Ik wil graag uiting geven aan de hoop dat de hierbjjgaande voorstellen van de Sovjet-regering by u begrip zullen vin den en dat er tussen ons overeenstem ming zal worden bereikt over een van dc belangrijkste en dringendste vraag stukken van onze tijd." Khroesjtsjev heeft zaterdag een brief voor premier Macmillan op het Britse ministerie van buitenlandse zaken doen Ken felle uitslaande brand heeft in de nacht van zondag op maandag te lireda een man het leven gekost. Door onbekende oorzaak brak omstreeks half dne brand uit op de derde en hoogste verdieping van het pension Peters aan de Veemarktstraat, waar 22 mensen verbleven. De 28-jarige heer W. Donkers kwam in de vlammen om. Zijn vrouw, met wie hy twee weken geleden was getrouwd, wist zich via een achteruit gang in veiligheid te brengen. De bovenste étage brandde geheel uit. De schade kon nog niet worden vast gesteld. Tevoren had de Bredase brandweer al strijd geleverd tegen een andere brand, die zondagochtend door onbeken de oorzaak in een pakhuis van de goe derenhandel van Schaick aan de Vis serstraat was ontstaan. Door de grote snelheid waarmee het vuur in de opge slagen goederen, waaronder dekens en bedden ,om zich heengreep, kon er na genoeg niets worden gered. De brand weer wist echter de brand tot het pak huis te beperken. Het nablussingswerk duurde tot in de middag. In de 543e staatsloterij is in de le klasse een prijs van f 25.000,gevallen op lot no. 11006. overhandigen waarin de Rus de Brit verwittigt van zijn antwoord op Eisen howers voorstel, aldus berichten Reu ter en A.F.P. Macmilian heeft het voor stel van de Amerikaanse president ge steund. In de brief aan Macmillan zegt Khroesjtsjev dat het voorstel van de Britse premier van tevoren voor eik land vast te stellen hoeveel reizen de waarnemers mogen maken, die toezicht moeten houden op de naleving van een akkoord tot beëindiging van kernproe ven, misschien een goede basis is voor het bereiken van een veelomvattende overeenkomst over dit vraagstuk De Rus zegt erop te vertrouwen dat de Britse minister-president zijn vertegen woordiger te Genève opdracht zal geven te streven naar een oplossing van het vraagstuk in overeenstemming met zijn tijdens zijn bezoek aan Moskou uiteen gezette denkbeelden. Zaterdag is het nog onvolledige kabi net-De Quay in het Kurhaus reeds bij een geweest. Ook het laatst bereid ge vonden lid, de Groningse hereboer Bie- wenga (A.R.), voegde zich bij het ge zelschap, dat enige uren met de forma teur een geanimeerd gesprek heeft ge had over de totale situatie. Maar op het optimisme waarmede men de situatie na afloop bekeek, is voor de zoveelste maal een domper gezet. Vandaag zijn de besprekingen van za terdag voortgezet. De Chinese communistische partij theoreticus Lioe Sjao-tsji is vandaag benoemd tot Chinees staatshoofd om Mao Tse-toeng op te volgen. De benoe ming gaat uit van het Tweede Nationa le Volkscongres in Peking, aldus het communistische persbureau Nieuw-Chi- na. De nieuwe president van de Chine se volksrepubliek geldt als een van de machtigste leden van het presidium (politburo) van de communistische par ty. Lioe Sjao-tsji heeft zichzelf nimmer op de voorgrond gedrongen, maar des ondanks waren buitenlandse waarne mers al jarenlang overtuigd van de kracht van zijn positie. Hij is in 1900 geboren in een boerengezin in de pro vincie Hoenan. Al op tamelijk jeugdige leeftijd vatte hij geestdrift op voor de communistische idealen, zoals die naar zijn mening verwezenlijkt werden in de Sovjet-Unie. Hij studeerde Russisch aan een talenschool in Sjanghai cn belandde later in Moskou, waar hij zich aan de z.g. oosterse universiteit bekwaamde in de leer van het Marxisme-Leninisme en in de geheimen van de politieke agitatie. Na zijn terugkeer in China ontwikkelde hij zich tot een van de voornaamste medewerkers van Mao Tse-toeng, die overigens uit dezelfde provincie komt als Lioe Sjao-tsji. De nieuwe president is het type van een ascetisch doctrinair. Die indruk wordt ook volledig beves tigd door de beide boeken, waarin zijn redevoeringen zijn gebundeld: „De cul tuur van het communisme" en „De in wendige strijd van de Chinese com munistische partij". In december van het vorig jaar besloot Mao Tse-toeng af te treden als voorzit ter van de republiek (staatshoofd) om zich geheel te kunnen wijden aan par tijpolitiek en -theorie. Hij bleef echter voorzitter van de communistische par ty en is daarmee nog steeds de mach tigste figuur in communistisch China. Advertentie BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN Tijdens het congres van de Europese Beweging in Nederland, dat op 25 april in Krasnapolski te Amsterdam gehouden werd, is Z.KM. Prins Bernhard geïnstal leerd als erevoorzitter van de Beweging. De Amerikaanse staatsrecherche heeft gisteren op grote schaal naspo ringen verricht naar de ontvoerde ne ger-gevangene U. C. Parker uit het plaatselijke cachot van Poplarville in de staat Mississippi, aldus meldt Reuter. Ongeveer tien gemaskerde mannen zijn vrijdagnacht het onbewaakte gebouw j binnengedrongen en hebben de schreeu wende neger, die verdacht wordt van aanranding van een blanke vrouw en vandaag berecht zou worden, in een auto meegevoerd. Totnogtoe zijn even- we, alle pogingen van politie en re- recherche van Mississippi en het aan grenzende Louisiana vergeefs geweest. Men vreest dat Parker is gelyncht. Omtrent de identiteit van de ontvoer ders is vrywel mets bekend. De gevan genen zyn kennelijk bang de politie in lichtingen te verstrekken. De ontvoer ders kregen de sleutels van de ge van gems in handen door in hst kantoor van de sheriff een ruit te vernielen. De ge- vangems werd op dat uur 12.30 uur plaatselyke tyd niet bewaakt. De man die in de gevangenis van Poplarville de cel deelde met de ont voerde neger. Parker, C. J. Monday, een neger die beschuldigd wordt van moord, heeft aan een verslaggever van United Press International het volgende verteld over de ontvoering: ,,Ik sliep toen ze de trap op kwa men en tegen een andere gevangene schreeuwden: .Vertel eens, waar zit M. C. Parker. We moeten hem heb ben. De andere gevangene vertelde 'ton, waar hy was. Parker sprong zijn bed uit en verborg zich in de douche van zijn cel. De mannen, het waren er negen, konden de cel niet in ko men en vToegen mij toen hoe dat moest. Ik moest het wel zeggen, want zij hadden pistolen en stokken bij zich. Zij stormden de cel binnen. Ik hoorde Parker schreeuwen. Hy nam een wasblik met water en "ooi- de dat in hun richting. Zij stortten zich op hem. Ik hoorde hoe zij hem sloegen. Parker bleef maar schreeu wen: „Help. Ik heb het niet gedaan. Lk heb het niet gedaan." Plotseling kwam hy los en rende naar me toe. Zyn geziekt en hoofd bloedden. Toen sleurden ze hem de trap af. Hy bleef de hele tijd om me roepen. Hij schreeuwde: „Monday blijf jij daar maar staan en laat je hen hun gang gaan?" Hy bleef krijsen: „Monday. Monday", voortdurend, ook op de trap. Maar ik kon niets doen. We renden allemaal naar het raam en keken naar buiten. We zagen hoe zij hem in de auto sleurden en hoorden hem nog schreeuwen. Ik ken Parker beter dan alle andere gevangenen. We sliepen naast elkaar. Hy hield zich heel goed. Hij zei, dat hy alles in Gods hand stelde. Vrijdag, toen zij hem te rug brachten van de rech'bank, (waar- zijn proces voor de volgende week werd voorbereid) zei hij, dat hij geloofde dat hy er goed doorheen zou komen. Hy zei: „Ik wij vrij ziin en ik geloof, dat dat ook zal gebeuren."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1