3 Kreymborg 'i Wonen en werken in Waterweg-gebied Woningbouw bezit in Berkel en Rodenrijs voor eigen Brandend probleem van de vrijetijdsbesteding Oplichting voor 45.000 Waterweg-oevers met veel industrie Voorne-Putten in hoofdzaak landbouw Twee straaljagers neergestort Strijd tegen nihilisme en materialisme Hans van Berg en Voor hetzelfde geld Hilversummer onder verdenking Gedwongen landing van Cubaans vliegtuig in VS Speleoloog gered uit Britse mijn Voor 1.480.000 zielen i^J-u I K 79 stuks met f 10.000 hypotheek Uitloting 2Vz pet premie- lening Zuid-Holland Weer tabak uit Indonesië in Bremen R. S. Stokvis VB DINSDAG 28 APRIL 1959 PAGINA 6 Dat ook de vrijetijdsbesteding een probleem kan zijn, zal menigeen wonderlijk in de oren klinken. Geen van ons meent dat hij vrije tijd te veel heeft. We kunnen altijd nog meer gebruiken. Als iedereen ook zijn vrije tijd wist te gebruiken, zou er geen vrijetijdsprobleem bestaan. Maar er komt steeds meer vrije tijd voor de mens vrij. Vroeger kenden onze ouders nog niet de helft van onze vrije tijd! Er werd gewerkt tot tien uur 's avonds dikwijls. Vakanties duurden dikwijls niet langer dan drie dagen. Al de tijd, dat zij vrij waren, hadden ze nodig om te rusten, om bij te komen. En dit is het grote verschil met vroeger: vrije tijd dient niet meer alleen om tot rust te komen, maar is tijd, waarop de mens als mens recht heeft, om tot zelfontplooiing te geraken. Degelijk en sportiefdat is het kenmerk van alle Waarborg-jongenskleding. Wat u ook kiest - en de Waarborg jongens collectie is mooier en groter dan ooit - het is allemaal even sterk gemaakt van uitsluitend eerste klas stoffen. Jongenskleding die voor iedere moeder een dubbele besparing betekent: door de kwaliteit èn door de scherp gestelde prijzen Weekenders en blousons Ribcord culotte Vlotte mo dellen en nieuwe kleuren in alle maten. Met en zon der omslag. Ruime zakken, achterzak gevoerd met ster ke pocketin. Jongens-sportcolberts Terlenka pantalons De ontwikkeling van het Nieuwe-Waterweggebicd heeft ertoe geleid dat de hierbij betrokken gemeenten zich hebben bezonnen op het scheppen van orde in het afbakenen van dc gebieden, die voor ver schillende doeleinden zijn bestemd en dat zijn er voornamelijk drie: woongebieden, industriegebieden en landbouwgebieden. Men heeft ingezien, dat, wanneer elk der betrokken gemeenten op eigen gele genheid aan plannen werkt, er een chaotische toestand zou ontstaan. Een groot, gezamenlijk plan zou tot een harmonische ontwikkeling kunnen leiden. Rotterdam en Capelle Schiedam Vlaardingen-Maassluis ■■bd Botlek en Haringvliet Krimpen en Ridderkerk Rotterdams zuidrand Recreatie Een piloot verongelukt Drie typen Landbouw Uitverkocht Vroeger kon het parool misschien lui den: haal uit de werknemer wat eruit te halen valt en geef hem zoveel vrije tijd, dat hij geschikt blijft voor zijn werk. Ook dan is er geen sprake van een pro bleem aangaande vrijetijdsbesteding. Die tijd moest wel besteed worden aan rust. Men was moe. Hooguit kon men eens een frisse wandeling maken. Maar onder vrije tijd werd die tijd verstaan, die men kreeg en nodig had om weer op adem te komen voor zijn werk. Tegenwoordig denkt men er heel an ders over. Men is de werknemer meer gaan bezien als mens. En de meeste ar beid van tegenwoordig stompt de mens af. veel meer dan vroeger, terwijl de mens zich juist moet kunnen ontplooien jot een heel eigen persoonlijkheid, met eigen in teressen en ambities. De mens heeft recht op tijd, waarin hij zichzelf ontwikkelen kan. Dus naast de tijd die hij nodig heeft om uit te rusten van zijn werk en weer op nieuwe krachten te komen, heeft de mens nog andere tijd nodig. Tijd om aan zich zelf te werken, om zich te bezinnen, te bidden, zijn creatieve vermogens tot ont wikkeling te brengen, zijn gezinsplichten te vervullen, zich met zijn kinderen bezig te houden etcetera! Men krijgt die tijd tegenwoordig en steeds in meerdere mate. Men probeert reeds de gehele zaterdag vrij te maken. Wij hebben lange avonden en lange vakan ties. Het parool luidt niet meer: zoveel mo gelijk werk en zo min mogelijk vrije tijd. Maar: zoveel mogelijk vrije tijd, inzover- re dit economisch verantwoord is. Men is de waarde van de vrije tijd gaan inzien. De zeer hoge waarde zelfs! Het kunnen de meest kostbare uren voor de mens zijn! Maar als wij dan nog steeds voortleven in de veronderstelling dat de vrije tijd ons gegeven wordt, enkel maar om tot rust te komen of te genieten, dan heeft die heile zee van vrije tijd een averechtse werking. We zijn dan alleen maar passief, we luisteren naar de radio, kijken naar de televisie, gaan naar de bioscoop, we doen niets! We laten ons slechts een beetje leven, zonder zelf te leven! Terwijl er juist van ons activiteit ge vraagd wordt! Zelfwerkzaamheid. En daarnaast staat tegenwoordig de gro te massa mensen, die bewust juist niets willen doen! Die geen zin meer hebben, geen fut meer om wat te doen. Zij zien er het nut niet van in. Zij hebben geen ge loof meer, geen geloof in henzelf en in de mensheid- Passief genieten is het eni ge nog, waarvoor zij open staan. Materia lisme en nihilisme hebben hen in hun macht. Zij hebben geen idealen meer. Hun groep wordt tegenwoordig als een bijna vanzelfsprekendheid aanvaardt. De grote groep der lanterfanters, de groep der nozems. En daarnaast heeft men een grote groep die wel zou willen, maar het niet zelfstan dig kunnen. Die gesteund moet worden en gestimuleerd. En weer anderen zijn het eenvoudig niet gewend hun vrije tijd in vruchtbare uren om te zetten. Vrijt Rid kan een zeer kostbaar goed voor de mensheid zijn, maar als men de ze niet weet te benutten en. uit te buiten, dan kan zij zelfs een groot kwaad worden. Want te veel rust maakt de mensen lui en daardoor zelfs ongeschikt voor werk. Passiviteit verlamt een mens en maakt hem tot massadier. Lanterfanten leidt alleen maar tot kwaad- Dan nog maar lie ver die beperke en beknotte vrije tijd van onze voorouders. Zo bezien, wordt de vrijetijdsbesteding een brandend probleem. Het moreel van een heel volk kan ermee gemoeid zijn! En dat wordt ook wel ingezien door de overheid. Vandaar de grote subsidies aan jeugdwerk etcetera. Vandaar ook de sub sidies aan de NATU en het W.K.A. De beoefening van het amateurtoneel wordt gezien als een van de meest geschikte en meest waardevolle bestedingen van de vrije tijd. Juist om haar verdelende wer king, als het tenminste goed beoefend Wordt. Juist omdat in de beoefening van 't toneel zoveel gelegenheid schuilt tot zelf werkzaamheid, tot activiteit en zelfont plooiing. Daarom moeten wij ook al onze steun geven aan een organisatie als het W-K.A., dat onze grote stimulans wil zijn en onze goede raadgever, om het toneel in de juiste en meest gezonde vorm te be oefenen. En het is voor iedereen begrijpe lijk, dat vrijetijdsbesteding ook zoveel mo gelijk in katholiek verband dient te ge schieden, juist omdat van onze vrijetijds besteding voor onze vorming en ontplooi ing zo ontzaggelijk veel afhangt. Blouson 70 jaar 9.30 De 60-jarige Hilversummer W. M., houder van een zogenaamd afbe-talings- magazijn, is in Amsterdam voor de officier van justitie geleid. De man wordt ervan verdacht een bank in Amersfoort voor een bedrag van 45.000 te hebben opgelicht, omdat hij fictieve contracten indiende, vaarop hij van de bank dan geld verkreeg. Eveneens leverde hij contracten in me( de hand tekeningen van klanten uit vroeger dagen, die bij hem wel eens iets in huurkoop hadden verkregen. Deze mensen zetten hun handtekening op blanco contracten. Het was de administratie van de bank in Amersfoort opgevallen, da* M. meer kredieten vroeg dan hij terugbetaalde. De bankleiding kreeg argwaan en de politie werd -in de arm genomen. De kredieten, die M. aan de bank vroeg, werden gebruikt om het geld voor de gefingeerde contracten weer bij de bank te deponeren, m.a.w. de bank betaalde zichzelf, maar deed zich daarbij tekort Men neemt aan dat M. op deze wijze de bank heef* opgelicht voor een bedrag rond de 45.000.—. Twee met revolvers bewapende pas sagiers hebben de bestuurder van een „Viscount" van de Cubaanse lucht vaartmaatschappij, d-ie van het strand van Varadero was opgestegen, met Havanna als bestemming gedwongen te Key West nabij Miami, in de Ameri kaanse staat Florida, te landen, aldus meldt Reu-ter. Het toestel had dertien inzittenden twaalf passagiers en de bestuurder. Onder de passagiers bevonden zich de 55-jarige Antonio Diaz, een gewezen hoge legerofficier onder het bewind van ex-president Batista, een nicht van hem. zijn zoon, een voormalig sergeant, en diens echtgenote. De twee vrouwen had den de revolvers onder haar rokken verborgen. Toen het toestel in de lucht was, gaven zij ze aan de mannen, die de piloot dwong koers te zetten naar de Verenigde Staten. De vier Cubaanse passagiers zijn op last van de Amerikaanse immigratie autoriteiten aangehouden. De mannen gaven hun revolvers vrijwillig over en boden ook verder geen tegenstand. Een reddingsploeg heeft gisteren vroeg met grote moeite een 21-jartge leerlingmonteur gered, die bij het ver kennen van een oude mijn bij Castleton in Derbyshire door he-t breken van een touw op 120 m. diepte was gevallen en gewond geraakt. Een dokter stelde vast. dat de geredde, John Keans, een gebro ken enkel heeft. De Maskill-mijn, waar het ongeluk gebeurde ligt nog geen kilometer van de grot, waar vorige maand, een stu dent uit Oxford Neil Moss, om het leven kwam, nadat hij in een nauwe schacht beklemd was geraakt, aldus meldt Reuter. Spijkerbroek 10 jaar 10.25 Dubbele stuks aanbieding jongensoverhemdjes No-iron jongensoverhemd, wit bij 2 stuks 11.90 Leuke modellen in frisse ruiten en strepen. No-Iron en Sanfor. Met en zonder tricot band. 7 jaar v.a. 5.30 Lange spijkerbroeken Oersterke beaverteen en katoenen eans kwaliteiten. Uni en gestreept in diverse kleuren. Met stiksels en etiketten. g Jaar v a 825 Katoenen pupshort 2 jaar 2.35 Hemdje 5 jaar 6.20 Blazers Solide Melton. Uni of beschaafde streep- of ruit- de8sins, met of zonder em bleem, nikkelen knopen. Geheel of half gevoerd. 5 jaar v.a. 17.25 5 jaar v.a. 5.50 Van gladde grove tweeds. Ook In lichtgewicht kwaliteit. Vlotte spor tieve 1 rij, 3-knoops modellen, in vele prachtige dessins. 9 jaar v.a. 23.75 Ideaal voor jongens. Wasbaar en plooihoudend. Effen en multicolor. 8 jaar v.a. 15.25 BINNENWEG 128 - N. BINNENWEG/ AELBRKADE - ZWART.! ANSTRAAT 60-64 - BEIJERLANDSELAAN 87-93 - ROTTERDAM Men kwam toen tot twee commissies; een voor bestuurlijke vraagstukken en een voor de ruimtelijke ordening. Deze laatste heeft nu een rapport uitgebracht, waarin zij richtlijnen aangeeft, langs wel ke een gezond ordeningsplan verkregen zou kunnen worden. In deze commissie waren de volgende gemeenten vertegenwoordigd: Baren drecht, Briellc, Hellevoetsluis en Nieu- wenhoorn, Maassluis, Oostvoorne, Ridder kerk, Rotterdam, Rozenburg, Schiedam Spljkenisse en Hekelingen, Vlaardingen en Zuidland. De samenwerking bestrijkt een gebied van 27 gemeenten, bewoond door ongeveer 1.480.000 zielen. Wat Rotterdam betreft houdt de com missie rekening met de enige grote mo gelijkheid tot uitbreiding op de rechter Maasoever aan de oostelijke zijde: een nieuwe stad (Prins Alexanderpolder) met een uiteindelijke omvang van ong. 175.000 inwoners. Op de Linker Maasoever wordt gestreefd naar een afrondingsplan dat naast Hoogvliet de wijken Pendrecht Zuidwijk, Lombardijen en Groot IJssel- monde omvat. In Capelle aan den IJssel komt een deel van de stad van 1751000 inwoners, die zich aan de oostzijde van Rotterdam gaat ont wikkelen. De commissie acht het onge wenst, bij een uitbouw in oostelijke rich ting ook de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel te betrekken, daar een te lang gerekte bebouwing van Maassluis tot Nieuwerkerk zou ontstaan. Het inwonertal van Schiedam zou tot ten hoogste 125-000 kunnen groeien; thans telt deze gemeente ong. 79.000 inwoners. De uitbreiding van de woonkernen ligt bijna uitsluitend ter weerszijden van de geprojecteerde Rijksweg naar Hoek van Holland. Ais de nieuwe bedrijfsterreinen geprojecteerd aan de Schiedamse Schie tegelijk met de nieuwe woonwijken in ge bruik komen, zal hier een evenwicht tussen werken en wonen zijn bereikt. Schiedam zal dus geen woningen kunnen afstaan voor elders werkenden. Vlaardingen bezit daarentegen ruime uitbreidingsmogelijkheden. Net inwoner tal van 67.000 zal na voltooiing van het uitbreidingsplan bezuiden de Rijksweg naar Hoek van Holland tot 80.000 kunnen stijgen. Ten noorden van deze rijksweg kunnen twee woonwijken, elk voor 40.000 inwoners komen. Het maximum zou dus 160 000 worden Vlaardingen zou hiervoor werkgelegenheid te weinig hebben, wan neer geen industrieplan tussen Vlaar dingen en Maassluis ®n grotendeels op Maaslands gebied zou worden ontwikkeld. Maasland heeft daartegen echter be zwaren. Deze gemeente is agrarisch en haar gedachten gaan eer uit naar een tuindorp met een agrarische en recreatie ve toekomst. De bebouwde kern zou zich dan kunnen ontwikkelen tot een woonge bied voor 9000 zielen. Dc commissie wil echter de gedachte aan een industriegebied niet laten varen, al zou zij er dc juiste bestemming van in het midden willen laten, omdat zjj zich kan voorstellen, dat bij nadere uitwerking daarvan een gedeeltelijke woonbestem ming niet uitgesloten moeten worden ge oordeeld. De commissie, overtuigd van het natio naal belang van de industriële en haven ontwikkeling aan de oost- en westzijde van Rozenburg, acht oen uitbreiding van het dorp Rozenburg tot woongebied voor 10.000 inwoners verantwoord. - V i ÜV jff. _j\\ l 11 VOORGESTELDE VEROELING VAN WOON-EN WERKGEBIEDEN OP HET TERRITOIR OER 27 GEMEENTEN I BESTAAND I TO€ICOMSnOt»KH*»»««til*nww.gilUf plarwan) I BESTAANDudvwvig) I GEPOQJECTEETO WOON-OF WERKDEB ■OOWA MflOO 1NW Spijkenisse en Hellevoetsluis zullen een dubbelstad gaan vormen met naar men verwacht in 1980 ongeveer 110.000 inwo ners met de mogelijke groei naar de 125.000. De stedelijke uitbreiding van Spijkenisse zou zich voor een deel uitstrekken over de gemeente Hekelingen- Hellevoetsluis, thans 2.400 inwoners tel lende, heeft binnen zijn gemeentegrenzen weinig uitbreidingsmogelijkheid. De stede lijke ontwikkeling zal zich daarom dienen uit te strekken op gebied van de gemeen ten Nieuw Helvoet en Nieuwenhoorn. Af hankelijk van de industriële ontwikkeling zou hier een stad van 40.000 inwoners kun nen ontstaan. Een pleidooi van Nieuw Helvoetse zjjde, om niet te worden betrokken bU een anne xatie door Hellevoetsluis en het beperken van de groei in verband met een agrari sche en toekomstige recreatieve bestem ming werd door de commissie niet door slaggevend geacht. Het inwonertal van Krimpen aan den IJssel, dat thans ruim 9.000 groot is, zal naar verwacht bij voortgaande industria lisatie groeien tot 20.000, terwijl het struc tuurplan tot 30.000 inwoners gaat. De com missie heeft geen bezwaar tegen dë plan nen, maar wenst een gelijke ontwikkeling van woon- en werkgelegenheid om pende laars te voorkomen. Volgens het structuurplan voor Ridder kerk zou deze gemeente in 25 jaar kun nen groeien van thans 26000 inwoners tot 55.000 inwoners. Bedrijfsgebied zou kun nen worden gevonden op het geprojecteer de industrieterrein langs de Noord, 100 ha groot. De commissie wenst ook hier een harmonische ontwikkeling en tevens het behoud van het gebied rond „Den Donk" voor recreatie. Met de plannen van Barendrecht, om een agrarische gemeente te blijven met een groei tot maximaal 15.000 inwoners kan de commissie zich verenigen, mits tus sen Rotterdam en Barendrecht een groe ne strook gehandhaafd blijft. De commissie ziet evenmin bezwaar te gen de plannen van Rhoon om van 4.400 inwoners te groeien to-t maximaal 7.000 inwoners en het agrarisch karakter te be waren. Met Poortugaai ligt het moeilijker. De nieuwe uitbreiding van Hoogvliet komt deels op gebied van deze gemeente, het geen leidde tot een gedachte aan grens wijziging. Op het resterende gebied wil Poortugaai uitgroeien van 4 200 tot 6.000 zielen. Bezuiden de Groene Kruis weg is nog plaats voor 1 000 inwoners en met medewerking van Rotterdam zou ge zocht worden naar plaats voor nogmaals 1.000 inwoners. De commissie is er niet van overtuigd, dat deze groei nodig of ge wenst is. De gemeenten Brielle, Oostvoorne en Rockanje zullen op de eerste plaats een belangrijke recreatieve functie moeten vervuilen. Daarnevens zullen zij een vooraanstaande plaats moeten innemen op het gebied van land- en tuinbouw. In geen geval zullen zij zich industrieel mogen ontwikkelen. Een zeer geleidelijke groei zou daarom gewenst zijn tot gezamenlijk 30.000 inwo ners, ongeveer gelijk te verdelen over de drie gemeenten. Thans tellen zij teza men 11-550 inwoners, waarvan Brielle 3.750, Oostvoorne 4.400 en Rockanje 3.400 vaardbaar, evenzeer als de groei van Geervliet en Heenvliet (2.450 inw.) tot 4 000. Oudenhoorn (950 inw.) wil zoveel mogelijk blijven wat het is, maar de com- missie acht invloed van de ontwikkeling van Hellevoetsluis niet. uitgesloten. De groei van Vierpolders van 1000 in woners tot ongeveer 1500 is mogelijk, evenzeer als de groei van Zuidland van 2.400 inwoners tot het dubbele. Zwarte- waal, dat 550 inwoners telt meent, dat een beperkte ontwikkeling van de landbouw- intensivering en van het recreatiegebied Brielse Maas met toelating van enige vestiging van buiten tot een dorpskern van 1500 inwoners en een maximaal aan tal gemeentenaren van 1800 zou kunnen leiden. De commissie heeft daarentegen geen bezwaar, als de groei geleidelijk blijft en een beperkt aantal mensen, die elders hun werk hebben, wordt aange trokken. Omstreeks elf uur gisteren zijn in de omgeving van de Lauwerszee twee Thunderstreak-straal3,agers van de vlieg basis Volkel neergestort. De piloten hebben de toestellen me' hun schietstoelen verlaten. Een van heb is veilig geland in Dokkum. Naar de an dere wordt met een helikopter gezocht in de omgeving van Warffum. De toestellen ziin neergekomen op on geveer 1 kilometer ten zuiden van Metsla- wier. Vermoed wordt, dat zij elkaar tij dens de vlucht hebben geraakt. Nader vernemen we nog, dat het tweede toestel is neergestort in de gemeente Den Andel. De piloot verliet boven Wester- Nieiland bij Eenrum zijn toestel op ge ringe hoogte. Hij kon zich niet van zijn schietstoel bèvrijden voor de parachute sprong en heeft de v-al niet overleefd. Donderdag is in het uitbreidingsplan „Dorp" te Berkel en Rodenrijs door de burgemeester van deze gemeente, de heer L M. J. Hendrix, de eerste paal geheid voor een complex van 79 elgenbezits- woningen. bestemd voor ingezetenen van die gemeente, dan wel voor personen, die economisch op de gemeente Berkel en Rodenrijs zijn aangewezen. De opzet van dit bouwplan, waar ge ruime tijd mee gemoeid ie geweest, is om aan jonge mensen, die normaliter jaren lang op een woningwetwoning zouden moeten wachten, zulks vanwege de vrij geringe toewijzing door Gedeputeerde Sta. ten van het jaarlijks woningcontimgent, woonruimte te verschaffen. Burgemeester L. Hendrix aan het hei- machicn De overige gemeenten op Voorne en Put ten dienen zoveel mogelijk hun agrarisch karakter te bewaren. De groei dient der halve bepaald te worden door de agrari sche ontwikkeling. Uit verschillende ge sprekken bleek echter, dat deze gemeen ten meer verlangen. De commissie heeft er begrip voor e.n verzet zich niet tegen een beperkte groei van de dorpskernen onder voorbehoud, dat deze geen te grote Inbreuk maakt op de primaire eis tot het behoud van een agrarisch landschap. Ecn groei van Abbenbroek (750 inw.) tot 1.800 zielen acht de commissie aan In samenwerking met de architect van dit plan, de heer B. Treffers te Waddinx- veeti de levensverzekering maatschappij „Vitailis" uit Nijmegen en de afdeling woningbouw va,n de gemeente-secretarie, is een voor alle deelnemers aan dit bouw plan aanvaardbare zowel in ruimtelijk en esthetisch als in financieel opzicht, oplossing gevonden door het ontwerpen van drie woningtypen. Van het type A worden 11 huizen gebouwd. De bruto- s-t;ehtl-ngskosten van deze woningen, met inbegrip van de grond-koeten en een los vac he-t huis staand schuurtje, bedragen ongeveer f 18,200,—. Van het woningtype B zullen 34 en van type C eveneens 34 woningen worden opgetrokken. De bruto- stiohtingsfcositen van deze huizen met in gebouwde berging, komen neer op resp. 16 950,— en plm f 18 000,zonder af trek van premie en toeslag. De door de gemeente aangetrokken hy- potheekge-ver verstrekt aan de toekom stige eigenaren-bewoners een hypothe caire lening van gemiddeld f 10.000.—, af te lossen :n 30 jaar op annuiteitsbasis Per jaar komen de lasten dus neer op gemiddeld 714 ofwel 13.75 per week De woningen zullen op basis van he; bovenstaande bevatten: woonkamer kei- ken, berging, 3 of 4 slaapkamers en een douchecel. Het plan waar thans dus een aanvang mee gemaakt is is geheel en al bezet. In tussen blijven belangstellenden zich hier voor opgeven, zoda-t de verwachting ge' wettjigd is. dat na de voltooiing van deze 79 eigenfoezi-tswo-ningen wederom een zo- danig plan ter hand zal worden genomen, uiteraard alleen bestemd voor inwoner^ uit Berkel en met als doelstelling he' eigenwonïngbezi-t te bevorderen, woon ruimte te scheppen voer gezinnen, die i® onbewoonbaar verklaarde woningen zijn gehuisvest en voor jonge mensen, die op de helaas maar a-1 te bekende woninglijs' voorkomen- Obligatie serie 33.541 -no. 2 van de 2U premielening Zuid-Holland 1959 is giste ren uitgeloot met 100.000. Uitgeloot met f 10.000 werd oblta-die serie 31.378 no. 10. met 5.000 23.422 no. 4, met 2.500 21.683 no. 5 en 34.254 no. 4. Uitgeloot met 1.000 werden serie 33.541 no. 7, serie 27.541 no. 3, serie 37.685 no. 6, serie 30.758 no. 1 en serie 31.378 no. 8. Met 500 werden uitge loot serie 21.683 no. 7 serie 39.102 no. 7. serie 31 430 no. 3. serie 34.349 no. 1 en serie 23.594 no. 3. De overige nummers van al deze series werden uitgeloot met 125,-. Zondag is met het Britse vrachtschip Aeneas de tweede zending tabak uit Indo nesië in Bremen aangekomen. De partij bestaat uit 6.000 balen. R. S, Stokvis cn Zonen keren uit aan dividend over 1958: 10 pet. in contanten (v.j. 10 pet., waarvan 5 pet. in aande len)-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6