0 «0» „UNIQUE" TIJDELIJK HAVENLOODS Goudband in. sprookj esland jong actief etaleur leerling-etaleuse zó kun je meedoen! de fles waar méér in zit Directeur aan- I gehouden Garage „WALDO" Voor 't zelfde geld Een. jeugdprijsvraag met to-veraclitigre prijzen! AUTOVERHUUR Wegens valsheid in geschrifte Directeur van im- en exportfirma aange houden V ierhonder dduizendste op Keukenhof Pauselijke onderschei ding op internuntiatuur Trailer reed op verongelukte auto Tv-reclame Per vliegtuig naar de bollenvelden Agentschappen HAL en Lloyd in Indonesië Drieling in Boxtel MERCEDES-TAXI's „TROUWEN" ROTTERDAM mm Jongens en meisjes van Nederland! „Er was eens!"Ja, stel je voor dat jullie prinsen, reuzen of koningen waren in een sprookjesbosDan kwam er natuurlijk een goede fee die zei: „Luister, je mag een wens doen"Wat zou je dan wel niet wensen! Een splinternieuwe fiets! Of een paar rolschaatsenMisschien ook wel een prachtige pop of een meccano-doos.Ook zonder sprookje kart één van je hartewensen in vervulling gaan. Dan moet je meedoen aan de grote jeugdprijs- vraag-. „Goudband in Sprookjesland" Er zijn 600 prijzen! Tien fonkelnieuwe fietsen, vijf autopeds, vijf drie wielers, tien échte „mamma-poppen", tien meccano-dozen, twintig paar rolschaatsen, twintig kinderfomuisjes, twintig paar stevige voetbal schoenen, honderd jongens- en meisjesboeken, tweehonderd grote ballen en tweehonderd keer vier kaafseballen. Verdacht van valsheid in geschrifte Drie personen ernstig gewond Wem van de Bond van Adverteerders Plaatst 'n Kampioen Begrafenis- Onderneming Fa. J. J.VIELVOYE ROTTERDAM Van A tot Z GEM. HAVENDIENST SCHIEDAM N. V. „FEIJENOORD" MOTORRIJWIELEN Stad Ion weg 39, kl. 6, Rotterdam MAAKT RECLAME VOOR UW ZAAK! De Ster Modemagazijnen Binnenweg 40 Rotterdam PAGINA Ij ZATERDAG 2 MEI 1959 Uitslagen van Goudband- actie nr. 2. GOUDBAND-ACTIE No. 3 Maak er een MILfel -vat UNIQUE Schrijf op de achterzijde van een briefkaart de namen van de Sprookjesfiguren, die je op bovenstaande plaat ziet zie voorbeeld). Bedenk een leuke naam voor de lakei, die links op de plaat staat en schrijf die ook op de briefkaart. m Snij de donkerblauwe ruit met vlag uit het etiket van een Goudband gezinslies (540 gr.) en plak die op de adreszijde van de briefkaart. m Snij ook de letter uit een RIVELIA.etiket en plak die onder de Goudband-ruit. Vergeet niet te vermelden: a. Naam c. Woonplaats e. Leeftijd b. Straatnaam d. Jongen of meisje Stuur de gefrankeerde briefkaart in aan: Goudband-actie no. 3 - Postbus 355, Leeuwarden. Je kunt zo vaak meedoen als je wilt, wanneer je op elke oplossing-maar een donkerblauwe ruit van een Goudband-etiket en een letter E van een RIVELLA- etiket plakt. Inzenden vóór 24 mei 1959 Vu! zó de briefkaart in! 1-...5.._ 2.„.6 naam vd. lakei: -- fiaam adres: woonplaats-. .leeftijd: jongsrt/meisje (Briefkaart blanco zijde) MtiJb'iit'Z (Briefkaart adreszijde] Kijk goed uit naar de Friesche Vlag Goudband advertenties of je een prijs gewonnen hebf. De juiste oplossingen en leukste na men zullen door een onpartijdige, deskundige jury worden beloond. Over de prijsvraag en de uitslag kan geen correspondentie worden gevoerd. Kinderen van eigen personeel en van het personeel van het reclamebureau zijn van deelname uitgesloten. fÓUDBAND Met auto's van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen". Borg. Knappertlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 - Schiedam Charl. Kerksingel 66 Tel. 73051 R'dam Gonveraestraat 20 Tel. 80597 - R'dam Be Haagse politie heeft aangehouden een 37-jarige Hagenaar, die ervan wordt verdacht te hebben medegewerkt aan valshei<j in geschrifte. De thans aan gehoudene, die in het huis van bewa ring te 's-Gravenhage is opg-esloten. is directeur van een im- en exportfirma in Den Haag, die zich. als dochter maatschappij van een in Lichtenstein gevestigde instelling met nevenvesti gingen dn verscheidene landen van Europa en in landen om de Middellandse Zee, ook bezighoudt met financierings transacties. De man wordt ervan verdacht ertoe te De politie te 's-Gravenhage heeft aange houden de 37-jarige J. N., aldaar, die er van verdacht wordt te hebben medege werkt aan valsheid in geschrifte. De man is directeur van een im- en exportfirma in Den Haag, welke zich, als dochtermaat schappij van een in Lichtenstein gevestig de instelling met nevenvestiging in ver scheidene landen van Europa en in landen om de Middellandse Zee, ook bezighoudt met financierings-transacties. N. wordt ervan verdacht ertoe te heb ben medegewerkt, dat een bank in Den Haag in het voorjaar van 1957 een bedrag van ongeveer tweehonderdduizend gulden op zijn rekening heeft geschreven op grond van een door N. ondertekend en gezegeld papier, waarop de in november 1958 aangehouden 31-jarige autohandelaar L. J. v. B. uit Den Haag de door N. op dit papier opengelaten tekstruimte zou heb ben ingevuld. De bankinstelling heeft, zich baserende op de bestaande relatie met N. en op d'e relatie, die zij reeds jaren had met een familielid van de firma O. en van B„ het gevraagde krediet verleend. Deze zaak is aan het licht gekomen, toen de recherche, nadat van B. was aangehou den wegens benadeling van dezelfde bank instelling door middel van valse wissel brieven tot een bedrag van ruim vierhon derdduizend gulden, met haar verder on der zoek deze zaak op het spoor kwam. Gisteren omstreeks kwart voor elf hebben enkele bestuursleden van de Stichting Keukenhof te Lisse bij de in gang aan de Stationsweg de 400.000ste bezoeker van dit seizoen verwelkomd. Het bleek te zijn mevrouw G. W. Frans- sen—van Dijk, die van het bestuurslid A. M. Welle een boeket gemengde par kiettulpen kreeg aangeboden alsmede een zilveren tulp. Mevrouw Franssen toonde zich bij zonder verrast door de plotselinge hul diging. Zij was aanvankelijk van plan geweest, woensdag de Keukenhof te be zoeken, maar zij kon toen niet. Van daar, dat zij maar besloot vandaag te gaan. Zij bleek een groot liefhebster van tulpen te zijn en vroeg in de bestuurs kamer honderd uit over het kweken ervan. Toen een der bestuursleden haar een glas sherry aanbood, repliceerde zij: „Eentje dan, anders kweek ik straks dubbele tulpen". Met een korte toespraak heeft de internuntius mgr. G. Beltrami, woensdag pater Dom R. Lambriex, seoretaris der Pauselijke internuntiatuur te Den Haag, de onderscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice uitgereikt! Deze onderscheiding is de hoogste, welke een kloosterling mag aan vaarden. In zijn toespraak wees de internuntius erop. dat pater Lambriex reeds zovele jaren met grote toewijding en kundigheid zijn arbeid aan de nuntiatuur verricht heeft Kardinaal Giobbe waardeerde hem daarom tijdens zijn verblijf in Nederland reeds zozeer. Nu heeft de H. Vader ook persoonlijk zijn erkentelijkheid willen be tonen door deze onderscheiding toe te kennen, aldus mgr. Beltrami. Pater Lambriex zal ook in de toekomst als secretaris aan de internuntiatuur ver bonden blijven. Gisteren omstreeks negen uur is onder de gemeente Zevenaar een ern stig verkeersongeluk gebeurd, waarbij drie personen ernstig werden gewond. Uit een lange file auto's, die uit Duits land kwam, maakte zich op een gege ven moment een wagen los, waarvan de bestuurder trachtte een aantal an dere wagens te passeren. Toen hij plot seling een tegenligger tegenover zich zag, trachtte hij deze te ontwijken, maar daarbij is hij met grote snelheid tegen een boom gereden. Een uit de richting Arnhem komende trailer met aanhangwagen, geladen met stenen, reed op zijn beurt tegen de veronge lukte wagen en drukte deze geheel in elkaar. Van de drie inzittenden konden een dame en een heer vrij spoedig uit de wrakstukken worden bevrijd. De bestuurder evenwel zat zo bekneld, dat men geruime tijd nodig had om hem te bevrijden. Toen hij uit de brokstukken was verlost, bleek dat hij beide benen zal moeten missen. Door dit ongeluk ontstond op de weg een zo grote ravage, dat het verkeer vanmiddag om een uur nog gedesorga niseerd was. Het uit de richting Duitse grens komende verkeer werd over Groessen geleid en kwam bij Duiven weer op de rijksweg. hebben medegewerkt dat een bank in Den Haag in het voorjaar van 1957 een bedrag van ongeveer tweehonderdduizend gulden op zijn rekening heeft geschre ven op grond van een door hem onder tekend en gezegeld papier, waarop een ln november 1958 aangehouden 31-jarige autohandelaar uit Den Haag de door ver dachte op dit papier opengelaten tekst ruimte zou hebben ingevuld. De bankin stelling heeft zich. baserend op de be staande relatie met verdachte en op de relatie die zij reeds jaren had met een familielid van de autohandelaar het ge- vraagde krediet verleend. Deze zaak is aan het licht gekomen, toen de recherche, nadat de autohande laar was aangehouden wegens benadeling van dezelfde bankinstelling door middel van valse wisselbrieven tot een bedrag van ruim vierhonderdduizend gulden, met haar verder onderzoek deze zaak op het spoor kwam. De Bond van Adverteerders wenst voor reclameboodschappen een redelijke plaats in de televisie-uitzendingen te zien inge ruimd. Hieronder verstaat de bond, dat een voldoende spreiding van de bood schappen over het gehele programma wordt, verkregen, zodat de reclame niet bij uitsluiting zal worden toegelaten in een opeenvolgende reeks gedurende een korte spanne tijds en ook niet op zodanige tijd stippen. dat de reclame praktisch buiten het normale programma zal vallen. Dit standpunt heeft de bond van adver teerders, waarin 500 Nederlandse bedrij ven van allerlei schakering zich hebben verenigd, uiteengezet in een brief die hij heeft gezonden aan alle personen en in- stanteis. die op enigerlei wijze te maken hebben met reclame en televisie. De bond acht het nodig, dat iedereen °P dit. ogen blik kennis neemt van wat hij noemt „de minimale wensen van het lichaam, dat voor de Nederlandse adverteerders repre sentatief is". Bij het vaststellen van de plaats der re clameboodschappen zal de bond, zoals hü zegt. uiteraard beperkingen aanvaarden, bij voorbeeld een verbod om buiten de na. tuurlijke onderbrekingen van programma onderdelen reclame uit te zenden en even tuele andere restricties die op ethische of culturele gronden worden gemaakt krach tens daartoe vast te stellen regels. Uit Frankrijk en een enkele maal uit Engeland komen sinds veertien dagen chartervliegtuigen naar het Rotterdamse vliegveld met passagiers, die op deze wijze naar ons land komen om de bloei ende bollenvelden te zien. Van Rotterdam uit gaan zi.1 per bus om van de bloemen pracht te genieten. Vanmorgen arriveerde de duizendste gegadigde uit Pariis en ter gelegenheid hiervan kreeg zij een bos tulpen aange boden bij aankomst op de luchthaven „Rotterdam". De afdeling scheepvaart van de Indo nesische handelmaatschappij Satya Negara heeft donderdag j.l. bekend gemaakt, dat zij met ingang van die datum zal optre den als enige Agente van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd en de Holland-Ame- rikaiijn in Indonesië. Het agentschap van -deze twee Neder landse scheepvaartmaatschappijen was vroeger in handen van de internationale erediet en handelsvereniging Rotterdam. De belangen van deze maatschappij zijn per 1 januari van dit jaar overgenomen door de Satya Negara, aldus heeft het persbureau PIA vrijdag bekendgemaakt. In Boxtel werd donderdag de feestvreug de vanwege Koninginnedag nog onver wacht verhoogd door de geboorte van een drieling. Het echtpaar Loermans-Litjes. dat nog geen kinderen had, werd deze dag ver blijd met drie meisjes, die elk ruim drie pond wogen, Moeder en kinderen waren opgenomen in het St.-Llduina ziekenhuis. De eerste aankondiging van deze geboor te werd telefonisch verzonden aan de ja rige vorstin, die de burgemeester van Box tel verzocht persoonlijk haar felicitaties over te brengen aan de ouders. Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- en motgaten winkelhaken en scheuren worden door ons onzichtbaar gestopt. Bil lijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 113, Schiedam. Telef. 67709 (Filiaal Roeloff). Ontwikkelen van rolfilms, klein en groot, 'g Morgens gebracht, 's avonds klaar. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 2. Tel. 63143. Voor de mooiste dag, de mooiste foto's. Communieplaatjes met fo to 50 stuks f 15,Zes ateller- fotobrlefkaarten 6,— en op de dag zelf twaalf verschillende fo to's aan huis met. kabinetfoto 1 10,Foto Jutte, Aert van Nes straat 53, Rotterdam. Tel. 123347. Wij vlechten blezen en Wener, stoelen. Billijke prijzen W. Net ten Kamperfoelielaan 10. Telef. 63492. Dekens overtrekken met siersteek zijde, satinet, ook rotan-stoelkus- sens. DekenovertrekkeriJ le Pijn- ackerstraat 10 v.h. Snellemanstr. Tel. 40051—85183. Bas v. d Heijden. Zelfbediening vraagt cassières. Prettige werk kring, goed loon. Aanmelden: kantoor Mathenesserlaan 476, Rot terdam. Diversen Overgangsleeftyd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke drogist. Personeel gevraagd Handel cn Bedrijf Gevraagd naaisters en leerlingen. Aanmelden Wortelboer's Confec tiebedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Tel. 34080 Goederen aangeboden Te koop aangeboden een witte Engelse kinderwagen 2-delig, ln prima staat. St.-Liduinastraat 7b. Chemisch reinigen le klas werk. 's Maandags gebracht, 's zater dags gereed. Verspeek in de Zon, Hoofdstraat 143. Voor bromfietsen, o.a. Berini, Batavus, Sparta, Magneet, N.S.U., Monarkscoot, en ook voor onder delen naar Motor- en Rijwielhan del Engelen, Celsiusstraat 42. Schiedam. Ondertrouwd: P. C. G. STEIJGER en R. J. A. PLOEG Huwelijksinzegening zaterdag 16 mei om 10 uur in de kerk van d«» H. Familie Veurstraat Receptie van 14.30-16.30 uur in' Leo's Lunchroom,Jonker Fransstraat 95-99. Rotterdam, 2 mei 1959. Insulindestraat 9lb Stadhoudersweg 14.9a Toekomstig adres: Voorstraat 322, Dordrecht Getrouwd: HANS LOHLE en ELS TER MEULEN De Heer en Mevrouw LOHLE—TER MEULEN danken ook namens weder zijdse Ouders voor de veie blij ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Schevenmgen, 2 mei 1959. (Joh. C.Terlaak) opgericht 1896 tel. 30680 b.g.g. 32435 Van A tot Z wordt elk dagblad door duizenden, tienduizenden gelezen. Het nieuws. De speciale rubrieken. En de advertenties! Laat Uw artikel, Uw naam er niet ontbreken. Bij de kan worden geplaatst een voor zo spoedig mogelijke indiensttreding. Beginsalaris f 7092.— te vermeerderen met 5.6®/o com' pensatie A.O.W. Het diploma 1ste stuurman grote handelsvaart is vereist. Sollicitaties te richten tot het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam, vóór 10 mei a.s. Telefoon 64.65.0 (3 ljjnen) SINGEL 41—45 Charmants panty oria pljpjaa. Zeer geschikt om onder sportieve kleding te dragen. Slank-makend satijn-elastieken voor- en achterpand. Afneem bare jarretelles. Nylon tulle elastiek met jacquard effect 24.75 Beha, A B - C cup S.90 Lang model A B - Ccup/13.50 P.5, Win aen 14-daagsa Rlviira vakantie vaar 2 persenan! Uw Wala/Walstla xaak weet er alles van Neerlands grootste Dump-Motorrijwielen en Motorrijwiel-onderdelen Handel verkoopt haar enorm» voorraden, direct uit Engelse Dump «angekochte voor SENSATIEPRIJZEN, o.a.: Matchless, 359 cc., met webveringt. «BS.- Matchiess. 358 cc., met telescope-veringt. 665.. Norton, 590 e.cf. 385.- Harley Davtdson. 758 cc•- 700.- Ook Triumph voorradig. Bovenstaande mocorrowieien in originele legerkleur. Alle motoren praktisch niet gelopen, met nieuwe of zo goed ala nieuwe banden, teller, nieuwe akku en achterlicht. Worden geheel compleet en rilwaardig geleverd. Kentekenbewijs verkrijgbaar. Matchless, 359 cc. Nienw gemoffeld en verchroomd, geheel compleet met telescope-vering en buddysit. Winkelprijs f. 3900.-. bil ons voor I. 1175.-. Op alle motorrijwielen maanden sehrifteHlke garantie. Prijzen af opslagplaats. Worden ook bt1 schriftelijke of telefonische bestelling, bij vooruitbetaling door geheel Nederland verzonden. KOMT ZIEN EN PROEFRIJDEN! Harlc.v-motorblokken, in prima staat, kompl. f. 285.- p. st. Banden f 30.- per stuk. Telescope-vering f. 150.- per stuk. Enorme voorraden nieuwe onderdelen van Matchless, B. 8. A., Norton en Harley Davidson. Inlichtingen en Opslagplaatsen: Telefoon 79.829 - Na 18 uur 79.881. vraagt oer 1 juli of eerder een Gezocht wordt een energieke jongeman met goede smaak, commercieel inzicht en met enige jaren m-actiikervaring in de confectie-branche. Bekendheid met decoratiewerk strekt tot aanbeveling. Geboden wordt een prettige, leer zame werkkring met een goed salaris. 14 dagen zomer- en 14 dagen wintervacantie. Gezocht wordt een jong meisje dat van aanpakken weet en opge leid wil worden in het boeiende etalage-vak Met lopende vacantie-afspraken wordt rekening gehouden. Schriftelijke sollicitaties (per soonlijke alléén na telefonische afspraak - tel. 116090) worden gaarne ingewacht bli onze afd. Personeelszaken. rijdt u met onze luxe Schiedam: Oranjegalerij Vleerdingen: Ged. Biervloot heek Korte Hoogstraat Ketterde m: 5 Mieten 1. Mej. Nelleke Brugmans, Zwarteweg 35, Bergen-op-Zoom - 2. De Heer H. Bouwman, Willem do Zwijgerjaan 11, Leiderdorp (Z.H.) - 3. Mevr. Tj. Kraeima-v. d- Veen, Meeuwerderbaan 35A, Gro ningen - 4. De Heer F. v. 'Doorn, Buurtlaan W73, Veenendaal - 5 De Heer S. G. M. v. d. Hart, Bos en Hovenstraat 26, Haarlem. Dit zijn de 5 hoofdprijjwinnaars. De andere 315 winnaars kregen schriftelijk berichl- Hij staat voorU klaar bij: AFD. MOTOREN St. Liduinastraat 52 Telefoon 64313 SOLEX DE LUXE (in verchroomde uitvoering) nu slechts 375.- het laagst geprijsd, het hoogst geprezen!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 10