Dagblad voor Schiedam en omstreken ,GODS ZETEL Westberlijners getuigen hun vastberadenheid 600.000 demonstranten luisteren naar Willy Brandt van D PAUS spreekt duizenden arbeiders toe Zal prof. De Quay terugkomen Prof. Beel bestudeert enkele dagen het nieuwe programma Schipper storm en matroos verdronken Echtpaar tien uur lang groot levensgevaar in m Clare Booth Luce geen ambassadrice in Brazilië Weer wapens landmacht uit depot gestolen <1 y in Bremen Koopt op tijd uw zekerheid ONZE PRIJSVRAAG Haast a met inzending Montgomery in Londen terug W oningbouwniveau gehandhaafd? Functie geiveigerd wegens zeer kwaadaardige beschuldigingen Amsterdamse politie bezorgd Koel weekeinde TWEE 1 MEI-VIERINGEN IN EEN STAD Drieling in Boxtel RAMP OP HET IJSSELMEER NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK ZATERDAG 2 MEI 1959 f BERLIJN, hedenochtend. (Van een verslaggever) In Berlijn is gisteren op twee plaatsen een grootse 1 mei-viering gehouden, maar het verschil tussen de beide vieringen was zo groot als dat tussen de vrije en de communistische wereld. Werd de demonstratie in West- Berlijn gekenmerkt door spontaneïteit en stijlvolle eenvoud, die in het oos telijk deel van de stad was tot in alle details in scène gezet en moest be paald brutaal agressief genoemd worden. De verdeeldheid van de stad, die eens de hoofdstad van het Duitse Rijk is geweest en die, naar vele Duitsers hopen, ooit weer de hoofdstad van een herenigd Duitsland zal worden, is gisteren weer op navrante wijze gedemonstreerd. Aan de ene kant van de sectorgrens werd men als het ware verblind door het rood van de ontel bare vlaggen en spandoeken, terwijl de holle leuzen uit de luidsprekers schalden. Men zag er hoe het voltallig personeel der bedrijven was opge commandeerd door de partijleiders en hoe de arbeiders en ambtenaren als robotten langs de autoriteiten marcheerden. Aan de overkant daarentegen hadden honderdduizenden het grootste deel van hun vrije dag opgeofferd om te getuigen van hun vastbeslotenheid niet te zwichten voor de commu nistische druk. Viering van de dag van de arbeid 'm l mi Oostduitse officieren naar het Westen gevlucht Tien met een griffel voor Piet Koole De obligatie-emissie Nederlandse Antillen KERSEN ZESTIEN CENT PER STUK Het weer in Europa Zon nieuwe sc amsche courant j Reeds vroeg in de ochtend stroom den uit alle delen van West-Berlyn man nen, vrouwen en kinderen naar de Platz der Republik, om er deel te ne men aan een demonstratie, die het ant woord van de Westberlijners zou zijn op Khroesjtsjevs onheilspellende plan van 27 november vorig jaar, een plan dat feitelijk voorzag in de liquidatie van de vrijheid, die bijna twee en een half miljoen Berlijners nog genieten. Naar schatting hebben niet minder dan zeshonderdduizend mensen gehoor ge geven aan de herhaalde oproepen van de immens populaire „regerende bur gemeester" Willy Brandt, oproepen die via de radio en de pers en door mid del van affiches verspreid werden. Toen tenslotte de manifestatie begon, waren aller ogen gericht op een hoog podium, waar men in kolossale letters de slag zin kon lezen „Berlin bleibt frei", het motto waaronder de Westberlijners hun campagne voeren tegen de bedrei gingen van Moskou. Burgemees ter Brandt en de zijnen zeggen niet dat Berlijn vrij zou moeten blijven, zij stel len het veel positiever: zij verklaren eenvoudig dat Berlijn zich niet de vrij heid zal laten ontnemen. Brandt heeft in zijn rede, die het hoogtepunt vormde van de bijeenkomst, nog eens zjjn opvattingen uiteengezet, zoals hij dat onlangs onder meer in Utrecht heeft gedaan. „Eens zal de dag komen dat de Brandenburger Tor niet meer aan de grens ligt van de vrije wereld," zo riep hij uit en hij herhaalde de woorden, die alle Westberlijners van een overal verspreide affiche kennen: .■Macht das Tor auf". Opent de poort. de Brandenburger Tor, die hier gezien wordt als het symbool van de gespleten heid van de stad. Brandt verklaarde, dat het niet slechts om de hereniging van Berlijn, maar om de toekomst van Duitsland ging en uiteindelijk 0111 de wereldvrede. Wij hebben geen wapens, verklaarde hij, maar wij eisen slechts het recht om in vrijheid te werken. Hij herinnerde er zijn toehoorders aan, dat het bijna t'.en jaar geleden is, dat de blokkade ein digde, en hij gaf uiting aan zijn dank baarheid voor wat het Westen in 1948 en 1949 voor Berlijn gedaan had, toen een luchtbrug redding bracht. Brandt, die een rode bloem in zijn knoopsgat droeg hitste in zijn rede de honderd duizenden niet op, maar hij vertelde hen nog eens in rustige, klare taal wat er voor hen op het spel stond. e rede van de burgemeester was voorafgegaan door een toespraak van de Westduitse minister voor Duitse problemen, Lemmer, die nog nauwelijks hersteld van een ziekte van Bonn was overgekomen. „Voor de vrijheid is geen offer groot genoeg," riep hij de menigte toe: „ik wil Khroesjtsjev erop wijzen, dat zijn zo genaamde Duitse Democratische Re publiek bij Duitsland hoort. In het vijf tiende naoorlogse jaar is het hoog tijd, dat ons volk het recht krijgt zijn lot alleen en zelf te bepalen". Bijzonder enthousiast werd ook ge reageerd op de rede van Wal- (Vervolg op pagina 3) e prijsvraag „Op reis door II ons land", die wij uitschre- ven in ons blad van 18 april, heeft een gunstig onthaal gevon den. Zeer veel lezers deden ons hun „proeven van een oplossing" binnenkomen. Van die zeer velen bleken niet weinigen de gestelde opgave aan de moeilijke kant te vinden. Aan dezulken en aan de genen die nog willen inzenden zij gezegd, dat de prijzen worden toe gekend aan hen die „de minste fouten hebben gemaakt". Met op zet kozen wij in de opgave deze geruststellende formulering. Maar men wachte nu niet lan ger met de inzending: op 5 mei sluit de termijn onherroepelijk! (Aan de scrupuleus-nauwkeuri- gen zij nog medegedeeld, dat de naam Manreza in vraag 3 moet luiden: Manresa). Veldmaarschalk Montgomery is gis teren uit Moskou in Londen terugge keerd, aldus meldt Reuter. Over zijn bezoek aan Moskou zei hij: „De gehe- 'e zaak is een persoonlijke aangelegen- beid en wat ik vernomen heb is m ij n *kak." Montgomery zei dat hij niet de kwestie van een topconferentie heeft besproken. Op vragen van verslaggë- vers wat zijn mening is over de voor uitzichten voor het welslagen van een topconferentie, verklaarde hij: „Ik Jyeet het werkelijk niet, ik ben geen po liticus." Hij ontkende dat hij van plan 's aan premier Macmillan verslag over *1111 bezoek uit te brengen. Op de vraag: •■En als men u dat vraagt?", riep hij bit: „Ah, als ze me dat vragen." In antwoord op een vraag over zijn jongste televisie-interview voor de Amerikaanse radio dat zeer is gekriti seerd, zei hij dat hij met de commenta tor van het radiostation acht uur lang beeft gesproken en dat zij samen zeer veel plezier hebben gehad. Een groot •teel van het interview had een schert send karakter gehad en het was moge lijk dat bepaalde verklaringen die uit gezonden zijn uit hun verband zijn weer gegeven. „Indien ik vrienden aan de an dere kant van de Atlantische Oceaan heb Sekwetst, dan bied ik hun zonder enige reserve mijn oprechte verontschuldigin gen aan," aldus Montgomery. Een conservatief lid, Dame Irene Ward, heeft bij het Lagerhuis een motie ingediend waarin Montgomery wegens Jijn televisiegesprek wordt gekritiseerd. Er is geen datum voor een debat over de motie vastgesteld. Op het feest van St.-Joseph Arbeider, dc katholieke viering van de dag van de arbeid, heeft Paus Joannes XXIII een H. Mis opgedragen voor 40.000 ge lovigen in de basiliek van St.-Pieter, al dus meldt het K.N.P. Onder hen waren duizenden arbeiders uit alle delen van Italië, leden van de Italiaanse ka tholieke arbeidersbeweging A.C.L.I. De plechtigheid in de St.-Pieter werd door talrijke kerkelijke autoriteiten bijge woond, onder anderen door kardinaal Lercaro. Sprekend van het Confessio Altaar zei de Paus in een uitvoerige toespraak tot de Italiaanse arbeiders, dat Hij steeds met grote belangstelling de arbeidersorganisaties heeft gevolgd. HU zei zich niet slechts te richten tot de handarbeiders, maar tevens tot de z.g. hoofdarbeiders en allen, die dank zU hun cultuur, ontwikkeling en talen ten bUdragen tot het wclzqn van de maatschappij. Hü herinnerde aan Pius XII, die door de instelling van het feest van St.-Joseph Arbeider de christelijke betekenis van de arbeid heeft willen benadrukken. De Paus wees erop, dat God aan alle ar beid vruchtbaarheid geeft en dat iemand, die zonder God zijn huis bouwt, tevergeefs bouwt. Het ware geluk van de mens, aldus de Paus, bestaat hierin dat hij nimmer zijn eeuwige bestemming uit het oog verliest ook in de ergste moeilijkheden, waarvoor het leven hem kan plaatsen. Het streven naar hogere welvaart mag niet doen vergeten, dat men zijn ziel gericht moet houden op God en de hemel. De Paus verklaarde mee te leven met de arbeiders in hun strijd om het be staan. Daarom, zei Hij heb ik u thans op deze manier willen aanmoedigen. Wij hebben u willen bevestigen, dat gij temidden van alle wereldse zorgen steeds uw plicht in de arbeiderswereld moet vervullen. Deze feestdag is be doeld om u steeds weer nieuwe moed te geven. Van de katholieke arbeiders, al dus de Paus, hangt zeer veel af. Gü moet de sociale leer van het Evange lie toepassen in de praktische omstan digheden van het leven. Het is immers de Kerk, die voor de arbeiderswereld de deur kan openen tot waarheid en lief de. Helaas, aldus de Paus, ztfn niet alle katholieke arbeiders overtuigd van hun goddelijke kracht en zending. Zij weten niet, dat hun kracht zoveel ten goede kan veranderen. Helaas denken velen er zo over, dat wil men de sociale rechtvaardigheid onder de armsten ver wezenlijken en de wet doen respecte ren het nodig is gemene zaak te ma ken met degenen, die God ontkennen en de menselijke vrijheid onderdrukken. Hebt geen angst, zo besloot de Paus Zijn toespraak, uw zending als katholieke arbeider is werkdadig genoeg. De Paus keerde daarop terug naar Zijn privé-vertrekken, maar trad direct op het balcon, dat over het St.-Pieters- plein uitziet, om van daaruit de duizen den op het plein zjjn zegen te geven. In de meeste hoofdsteden van zowel West- als Oost-Europa zy'n gisteren grootse optochten, parades en feeste lijke bUeenkomsten en demonstraties ter gelegenheid van 1 mei gehouden. In Moskou nam premier Khroesjtsjev samen met andere Sovjetleiders en gas ten uit vUftig landen de grote militaire 1 mei-parade af. ParUs deed het dit jaar zonder de monstraties. Duizenden jongemannen kochten het traditionele boeketje le lietjes van dalen voor hun geliefde. Een delegatie van sjouwers van de Parijsc hallen bood bloemen en vruchten aan president en mevrouw De Gaulle aan. „God s Zetel heef n e voiksmond deze veel-omstreden nieuwe kerk in de Duitse stad Bremen. De kerk is vrijwel ge heel van oeton en glas gebouwd, volgens de tekeningen van architect Carsten Schrock. Zij zal dezer zomer worden ingewijd. Twee Oostduitse zijn naar We - dus heeft de „„e- veiligheidsofficieren hooff Y^itsltmd gevlucht, al- ai „„1 vestduitse inlichtingen- w«ft If V-P-L gisteren gemeld. Het zijn de 27-jarjge eerste luitenant Waltei Glass,- werkzaam op het Oost duitse ministerie voor de veiligheid van deslaat en de 35-jarige kapitein Helmut Hofer, werkzaam bij de „onafhankelijke sectie van het Oostduitse „Volksle- g eb." De Westduitse inlichtingendienst heeft met gezegd wanneer de twee officieren de soheidingslUn passeerden. De officieren moeten volgens U.P.I. naar West-Duitsland zijn gekomen, kort nada'; eerste luitenant Dombrovki, het hoofd van de Oo3'<L«*s spionagedien sten- tegen West-Duitsland, in septem ber over is gekomen. Dombrovski mocht daarna de pers ontmoeten, maar het zelfde zal voorlopig niet het geval zijn met de twee genoemde officieren. De 15-jarige Piet Koole uit Breda die deze week uit een brand een vrouw van een brandend dak gered heeft, is benoemd tot erelid van de Deens-Hol landse club in Kopenhagen als beloning voor zijn heldhaftige daad. Vanavond komt Piet in het program ma „Een tien met een griffel". •V. >•/?- «ijllj; meisjes, die elk ruim Op Koninginnedag is in Boxtel een drieling geboren: drie „«..„.,„0 u drie pond, wegen. De derde naam van ieder meisje luidt Juliana, ter ere van de Koningin, op wier verjaardag zij het levenslicht aanschouwden. Donderdagmiddag is op het door felle wind en hoge golven geteisterd IJssel- meer het vrachtschip „Centriena Wilhel- mina" ten onder gegaan. Mèt het schip verdwenen in de golven de 31-jarige schipper P. C. de Jonge, vader van twee hinderen, en de 19-jarige matroos J. van Ekelenburg, beiden uit Rotterdam. Zij hebben neg getracht het schip „Wilhel- mina", dat in de nabUheid voer, te be reiken, maar hun wanhopige pogingen bleken vergeefs te zijn. Machteloos moest schipper J. Storm van de „Wil- helmina" met zyn vrouw toezien hoe De Jonge en Van Ekelenburg tegen de hoge golven trachtten in te zwemmen. ZU konden de bereiken. .Wilhelmina" niet meer De „Wilhelmina" en de „Centriena Wilhelmina" hadden in Hengelo zout ge laden voor Amsterdam. Donderdagoch tend voeren zij van Kampen uit, het IJsselmeer op. Niets wees er op, lat er een zware storm op komst was. 's Mid dags een uur nog was er geen waar schuwing gegeven. Maar om vijf uur was de storm tussen Marken en Urk in alle felheid losgebarsten. Een zeer onaangenaam, levensgevaar- IUk avontuur heeft het schippersecht- paar Bouman in de nacht van donder dag op vrUdag en vrUdagochtend in het zuidelUk deel van het IJsselmeer be leefd. Enkele kilometers van de haven van Huizen was hun schip, de „Dispo nibel" gezonken. Man en vrouw wisten zich eerst aan de mast van hun schip vast te klemmen en hebben later vele uren naar verluidt eei tiental op een ondiepe plek tot bover hun middel In het wkter gestaan, tot Tijdagmiddag v^n de rijkspolitie te water uit Enkhuizen hen oppikte. Beiden waren totaal verkleumd en uit geput. In het Naarder Diaconessenhuis ivriL ~J diFect onder de wol gestopt, men mag hopen dat zij geen nadelige gevolgen van hun langdurig verblijf in net Koude water zullen ondervinden. (Van onze parlementaire redacteur) Prof. Beel, die als informateur de ka binetsformatie na de verkiezingen heeft ingeleid met een rapport, waarin alle controverses en mogelijkheden die daar na overbleven nauwkeurig waren ont schreven, is thans op verzoek van de Koningin weer aan het werk gegaan om een nieuwe basis voor de kabinets formatie te leggen. Ditmaal niet als formateur en niet als informateur, maar eenvoudig om te trachten een op lossing te vinden van de moeilUkheden. De opdracht is zó ongebruikelijk, dat prof. Beel zelf gisteren tegen de journalisten de opmerking maakte: „De Nederlandse taal heeft er nog geen specifieke uitdrukking voor." Hij voegde eraan toe dat hij zoals zijn gewoonte is snel te werk zal gaan. Men ijioet eruit afleiden, dat de for mateur de kaarten die er nu liggen, opnieuw zal schudden om de partijen tot elkaar te brengen, zo werd de si tuatie ons door een ingewijde ge schetst. De tegenstellingen betroffen geen principiële uitgangspunten met betrekking tot het regeringsbeleid. Zij waren meer van persoonlijke aard en hadden ook betrekking op de partij verhoudingen in het komende kabinet, aldus deze zegsman. Officieel is medegedeeld dat prof. Beel enige dagen nodig zal hebben ter bestudering van het programma dat aan het nieuwe kabinet ten grondslag zal moeten liggen. Vanzelfsprekend is de herziening van de richtlijnen die prof. De Quay reeds klaar had, nodig, nu het S.E.R.-rapport is verschenen. Prof. Beel heeft na zijn terugkomst van Soestdijk gisteren de ministerraad in de Trèveszaal bijgewoond, die zijn normale vrydagse bijeenkomst hield en heeft in de namiddag op zjjn departe ment aan het Plein 1813 bezoek gehad van enige demissionaire ministers. Een en ander zal nog wel met niets anders te maken hebben gehad dan met de vraag hoe nu het program er zal moe' ten uitzien. Men neemt aan, dat de positie van prof. De Quay, van wie iedereen het zou betreuren als hij de nationale poli tiek definitief zou verlaten, t.z.t. ter ter sprake zal komen. Zelfs degenen die niet als zijn politieke geestverwan ten kunnen worden aangemerkt, zou den het toejuichen wanneer h(j zou te rugkeren. Men acht het niet uitgeslo ten dat prof. Beel hem de juiste figuur acht om de leiding van het komende kabinet op zich te nemen. Ook speculaties omtrent de mogelijk heid dat prof. Beel alsnog zal trachten met de socialisten in zee te gaan dui ken weer op. Afgaande op zijn eenmaal samengesteld informatie-rapport zou daar weinig aanleiding voor kunnen be staan. Ook het SER-advies dat juist aantoont dat de vele controversen niet alleen in de politiek bestaan, kan hier toe onmogelijk leiden. Een aantal tekenen wekken het vermoeden, dat minister Witte's bouwrecord de komende jaren wel eens ongeslagen kon blijven. In het jongste jaarverslag van de Neder- landse Bank zegt dr. Holtrop, dat het woningbouwniveau waarschijnlijk niet gehandhaafd zal kunnen blijven, wanneer andere investeringen weer beslag gaan leggen op de bouwcapa citeit en op de kapitaalmarkt. De SER wijst verder in zijn advies op de nood zaak om de bouwmarkt af te stemmen op de capaciteit, teneinde de bouw kosten beter in de hand te houden, welke uiting men moeilijk kan uitleg gen als een streven naar verdere ver hoging van de woningbouw. Het is inderdaad zo, dat het hoge bouwcijfer van 1958 verwezenlijkt kon worden door een gebrek aan investe- ringslust in de overige sectoren en dat de woningbouw zelfs in grote ma te tot het op peil blijven van de be drijvigheid in 1958 heeft bijgedra gen. Niet minder waar is, dat diezelf de woningbouw in de voorafgaande jaren zijn aandeel aan de overbeste- ding heeft geleverd. Misschien zou men beter kunnen zeggen, dat wij als volk bereid waren, Volksvijand nr. 1 te bestrijden, doch niet bereid waren, tegelijkertijd andere beste dingen daarvoor op te geven. Nu ve len de verwachting koesteren, dat de industriële investeringen hun aandeel in de nationale middelen weer in toe nemende mate zullen opeisen, worden wij weer voor het probleem geplaatst, dat dr. Holtrop in zijn verslag over het jaar 1956 geschetst heeft. Wij moeten namelijk ofwel de consump tieve uitgaven van de overheid of van de particulieren verminderen. Indien de overheid de groeiende particuliere investeringslust niet wil smoren en anderzijds wil toegeven aan de lopen de eisen tot uitbreiding van de parti culiere consumptie, zal het bedwin gen van een nieuwe overbesteding in ieder geval grotere daden van haar eisen dan in het verleden zijn opge bracht. Of het beperken van haar aandeel in de woningbouw zulk een grote daad zou zijn valt momenteel nog moeilijk te beoordelen. Men is ge neigd om dat bij voorbaat te betwijfe len, maar het hangt er natuurlijk van af hoe zulk een beperking tot stand zou komen. In ieder geval lijkt de ge ringe aantrekkingskracht van de por tefeuille vqn het betreffende departe ment ons niet alleen maar te verkla ren door de komende huurverhoging, want huurverhogingen zijn er wel meer geweest. De Hollandsche Bank-Unie deelt me de, dat op de uitgifte van N ƒ38.000.000 iVs 20-jarige obligaties der lening 1959 ten laste van de Nederlandse An tillen, een dusdanige overtekening plaats vond, dat slechts een uiterst geringe toewijzing zal kunnen geschieden. Op de fruitveiling V.V.O.B. te Eist zijn gisteren de eerste kersen aange voerd door de kweker T. P. Rijkens te Eist. De kersen brachten 16 cent per stuk op. Koper van deze primeur was de heer J. G. Visser te Leeuwarden. (Van een verslaggever) De Amsterdamse politie maakt zich zorgen over het feit, dat binnen enke le weken tweemaal een inbraak in een wapendepot van de landmacht ge slaagd is. Uit de omstandigheden is duidelijk gebleken, dat het de daders alleen om wapenen en munitie te doen was. Hij de inbraak in ^de opslagplaats aan de Papaverweg in Noord de vroegere Fokkerfabrieken wisten zü o.m. zes stenguns buit te maken. An dere waardevolle goederen lieten zij onaangeroerd. Nu is een opslagplaats aan de Sar- phatistraat in Oost geforceerd. Vol- gens het onderzoek zijn vier revolvers, vijf pistolen en 2000 patronen verdwe nen. Ook hier werden andere zaken niet beroerd, h.-ewel de inbrekers waarschijnlijk tijd genoeg hebben ge had. De depots worden slechts licht bewaakt. De concierge van het depot- Sarphatistraat had niets gemerkt. Men vermoedt dat de inbraak op Koninginnedag is gepleegd. De bezorgdheid van de Amsterdamse politie houdt vooral verband met de vrees die men koestert dat de epide mie van gewapende overvallen, die 1111 in het buitenland heerst, naar ons land zal overslaan. Mevrouw Clare Booth Luce heeft gis teren bedankt voor de functie van Amerikaans ambassadrice in Brazilië, aldus meldt Reuter. President Eisen hower heeft „met leedwezen" hiervan kennis genomen. ZU heeft Eisenhower een brief geschreven, waarin zU ver wijst naar de herrie die er rondom haar persoon is ontstaan nadat de Se naat haar voor deze functie by Eisen hower had voorgedragen. „Het vertrouwen in mij is vergiftigd door bUzonder kwaadaardige beschul digingen tegen mUn persoon", aldus mevrouw Luce. Haar echtgenoot, de hoofdredacteur van zowel „Time" als „Life", heeft haar meteen na de zoals hU het noemde: „politieke vendetta" in de Senaat aangeraden van de be noeming af te zien. De voornaamste tegenstander van mevrouw Luce was de Democratische senator Wayne Morse, die' getracht heeft haar benoeming tegen te houden op grond van de overweging dat z;i geen maat had weten te houden bü haar aanvallen op wijlen president Roosevelt en ex-president Truman. Mevrouw Luce reageerde op de stem ming in de Senaat met een verklaring waarin zij opmerkte dat haar moeilijk heden verscheidene jaren geleden wa ren begonnen en wel op het tijdstip dat senator Morse „een klap van de molen wiek" kreeg. Dit leidde tot een heftige woordenwisseling in de Senaat. Presi dent Eisenhower, die gistermorgen met mevrouw Luce gesproken heeft, verklaarde woensdag dat haar opmer- King volkomen menselijk was geweest en niet bedoeld *vas om de Senaat in discrediet te brengen. De Republikeinse senator Homer Ca- pehart verklaarde later op een pers conferentie dat hij de Senaat zal ver zoeken senator Morse te berispen voor diens optreden tegen mevrouw Luce Senator Capehart zei dat Morse hoogst onverantwoordelijk heeft gehan- deld. Morse heeft namelijk de arts van mevrouw Lucé telefonisch gevraagd of zp wel eens psychiatrisch behandeld was. (Van onze weerkundige medewerker) Enkele fronten brengen hier en daar nog een buitje en tijdelUk veel bewol- maar wij mogen ook zondag flinke opklaringen verwachten. Het water van de N oordzee is echter nog vrij koud zodat de temperatuur in de van ze# aangevoerde lucht overdag niet veel ho ger kan stijgen dan 12 a 13 gr. C. Dit is voor begin mei enkele graden te laag. Wij zullen wel eerst kennis moeten ma ken met de beruchte ijsheiligen alvorens wy weer hoge temperaturen mogen ver wachten. Station Stockholm OU Kopenhagc Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Pa riis Nice Berin n Frankfort München Zurich Genéve Locarno Wenen Rome Weer half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt motregen zwaar bew. geheel bew. regen half bew. regen zwaar bew. regen geheel bew. zwaar bew. lialf bew. regen onbewolkt temp. neersl heden max afgel gist 24 uur 18 uur 12 8 9 4 8 8 6 9 10 12 8 5 5 11 9 11 15 15 12 14 8 15 17 23 15 7 7 8 17 14 0 0 0.1 1 0.1 0.3 0 1 0 0: 0 40 18 4 0 6 3 Advertentie op Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1