Dagblad voor Schiedam en omstreken Scheepsramp op de Nijl bij Caïro Vermoedelijk zijn honderd mensen verdronken Vóór Pinksteren reeds regeringsverklaring? Amerikaanse concessie op de atoomconferentie m o Burger de zwijger Galante Sjah in Londen VERWARRING OVER TELEGRAM TE APELDOORN Koopt op tijd uw zekerheid Al onenigheid in Genève Gevangene in Den Haag ontsnapt Professor Beel iverkt als in conclaaf zonder rook Raadsbesluit inzake schouwburgplan ten onrechte genomen De burgerluchtvaart in het jaar 2000 Russen tonen zich voldaan Fotografeer Abt van Berne overleden Lilliputters willen raketten bemannen OVERVOLLE EXCURSIEBOOT IN PANIEK 350 personen aan boord schip mocht slechts 70 passagiers vervoeren op station Staatsspoor KABINET IN DE MAAK Journalist verschaft opheldering ZOMERS WEEKEND In Genève NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Attlee in ons lanc de werkende mens ZATERDAG 9 MEI 1959 LAATSTE NIEUWS m ft HET FESTIVAL TE CANNES nieuwe sc amsche courant Op de Nijl, op vijfentwintig: kilometer van Cairo, is gisteren een Egyptische «fxcursieboot met ongeveer driehonderd mensen aan boord na een ketelontpiof- fing gekapseisd en vervolgens zeer snel gezonken, aldus melden Ü.P.I. en Reu ter. Tweehonderd personen heeft men tot nu toe kunnen redden. Gevreesd wordt dat de overigen de ramp niet overleefd hebben. Gisteravond waren van de dertig zwaargewonden er elf in het ziekenhuis te Kalioeb overleden en waren er voorts vijfendertig stoffe lijke overschotten geborgen. Onder de doden bevinden zich verscheidene voor aanstaande landbouwkundigen van de Verenigde Arabische Republiek, die met hun gezinnen een dagje uit waren. Men kan niet met zekerheid zeggen hoe veel mensen er op de rampboot aan wezig waren, maar aangenomen wordt dat het getal van de vermisten 59 be draagt. De ontploffing op het schip, de Danda rah, deed zich voor toen de passagiers juist gereed waren om te ontbijten. De kapitein trachtte naar de oever te va ren, maar de passagiers door de ex plosie en de brand op het overvolle schip in paniek geraakt renden al len naar één zijde van het dek waar door de boot kapseisde. Het vaartuig zonk zo snel dat diegenen die zich nog benedendeks bevonden geen kans kre gen te ontsnappen. Waarschijnlijk heeft de ketelontploffing een lek in de scheepshuid geslagen. President Nasser, die dicht bij de deltasluizen woont waar de ramp ge schiedde, heeft ter plaatse richtlijnen voor de hulpverlening uitgevaardigd. Het reddingswerk staat onder de per soonlijke leiding van de minister van binnenlandse zaken, Zakaria Moheiddi- ne. Vijf andere ministers hebben zich ook naar de plaats van de ramp be geven, waar met man en macht wordt getracht de boot met de vele slachtof fers te lichten. Kikvorsmannen zoeken tevens de rivier af naar vermisten. De Dandarah was een oude raderboot waarmee pleziertochtjes naar de stroomversnellingen bij Aswan werden gemaakt, maar die in de laatste jaren alleen voor kortere uitjes werd gebruikt. Een landbouwkundige uit Caïro, die op de plaats van de ramp vernam dat zijn vrouw en kinderen nog in de scheeps romp moesten zijn, sprong in de Nijl en verdronk. Advertentie v« Koop eindelijk eens een GERFLEX VLOER ik heb genoeg van dat geboenl iiiiiiiHtiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiimiiiiiifiiiiiiimiiiimiii De Egyptische autoriteiten hebben van morgen meegedeeld dat de ramp met de raderboot op de Nijl naar schatting tweehonderd doden heeft geëist. Onder de slachtoffers bevonden zich ongeveer honderd kinderen onder de leeftijd van 12 jaar. De raderboot „Dandarah", die maximaal 70 personen mocht vervoeren, had ongeveer 350 personen aan boord, zo is thans meegedeeld. De verantwoor delijkheid voor de ramp komt daarom neer, zo heeft de minister van openbare werken, AI Saharabssi meegedeeld, op de eigenaars van de raderboot. iiiiimimiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii Woensdag is op het Haagse station staatsspoor een gedetineerde aan zijn bewakers ontsnapt. Het is een 23-jarige Hagenaar, door de politie gekenschetst als een „kruimeldief", die in de gevan genis te Arnhem een gevangenisstraf van drie maanden wegens diefstal uit zat en begin juli zou vrij komen. Tot nu toe heeft men hem niet kunnen op sporen. De man was woensdag door leden van de parketgroep van de rijkspolitie te Arnhem naar Den Haag overge bracht omdat hij moest terechtstaan voor de politierechter te 's Gravenha- ge wegens een tweede diefstal. Hij heeft voor de terugreis naar Arnhem begon kans gezien op het station aan zpn bewakers te ontsnappen. Hoe de ontsnapping zich heeft toegedragen kon de Haagse politie niet mededelen. Men neemt aan dat de gedetineerde, die op Hemel vaartdag jarig was, zijn verjaar dag met in de gevangenis heeft willen doorbrengen. De politie is donderdag wel een kijkje gaan nemen op verschei dene adressen waarvan zjj kon aanne men dat de ontsnapte gevangene er zich zou kunnen vertonen, doch heeft hem met aangetroffen. Hoewel iedereen vol optimisme is over het tempo, waarin prof. Beel, na de belangrijke beslissing over het uitslui ten van de P.v.d.A., de voltooiing van het kabinet doorzet, heerst er tegelij kertijd onzekerheid over de uitslag. Prof. Beel werkt als in een conclaaf, met dit verschil, dat hij geen rookwolk jes de schoorsteen uitzendt om iets be kend te maken omtrent de uitslagen van zijn pogingen. Hij verkeert bovendien op verschillende plaatsen, maakt een druk gebruik van de telefoon en doet mededelingen, waaruit men alles en niets kan afleiden. „Ik begin pas", zei hij tot journalisten, die hem vrijdagmid dag ontmoetten. Iedereen wist, dat hij toen allang over een lijst van ministeria- bele figuren beschikte en dat het er nog slechts om gaat deze op de juiste plaat sen te krijgen. Men neemt aan, dat hij spoedig het resultaat vam zijn voorbe reidende arbeid aan de Koningin zal kunnen aanbieden. beschouwingen in de Tweede Kamer worden gehouden. Het Nederlandse volk kan dan een beeld krijgen van de si tuatie. Men is er zeker van, dat de debatten aan levendigheid zullen toe nemen, nu in het Nederlandse parlement weer een flinke oppositie-groep is ont staan. Na een rijtoer door Lond^rivgr/Jf koninklijke stoet met koningin Elizabeth en de Sjah van Perzië voor Buckingham Palace. Galant helpt de Sjah de glimlachende Britse vorstin bij het uitstappen. (Van onze correspondent) Aan het begin van de discussies ln de gemeenteraad van Apeldoorn deel de de voorzitter, burgemeester mr. A. L. des Tombe vrijdag mede, dat B. en W. uit een telegramwisseling met de nabestaanden van de schenker van het OranjeBsrV duidelijk is geworden, dat bp ben geen bezwaren bestaan tegen een gedeeltelijke bebouwing van het Oranjepark in verband me'; de plannen voor de stichting van een cultureel centrum annex restaurant Deze mededeling van de voorzitter be tekende een opluchting in de gemeente raad, die zich zorgen had gemaakt over de voorwaarde, die de schenker van het Oranjepark in 1874 had gesteld en die luidde, dat het Oranjepark niet aan zijn bestemming van wandelpark zou worden onttrokken of bebouwd. Na een urenlange discussie besloot de gemeenteraad eenparig het archi tectenbureau Bijvoet en Holt te Haar lem opdracht te geven tot het vervaar digen van een voorlopig ontwerp voor een cultureel centrum in het Oranje- (Van onze weerkundige medewerker) In aanmerking genomen, dat wij nog in de eerste helft van mei leven, mogen wij de temperaturen, die overdag wor den gemeten, zeer hoog noemen. Ook gis teren werd het een mooie zomerse mei dag, met als hoogste temperatuur 25 gr. C., in Twente gemeten. In de middag kwam het op enkele plaatsen tot een verspreide regen- of onweersbui, maar dit deed het algemene weerbeeld geen afbreuk. Ook vandaag steeg de tempe ratuur opnieuw flink boven de twintig graden Celsius en opnieuw kwamen er op enkele plaatsen buien tot ontwikke ling. De luchtdrukverdeling blijft tijdens het weekeinde van dien aard, dat er wei nig wind voorkomt. Alleen een onweer storing uit Frankrijk kan ons plaatselijk naar de paraplu doen grijpen. In het kustgebied is in de middag een zwakke zeewind mogelijk, die daar een kleine daling van de temperatuur veroorzaakt. Het zomers karakter van mei zal zeker Rog tot maandag voortduren. Station StockJtiolm Ol-> kopenhagen Eonden Amsterdam Brussel Bartis Berin n Frankfort Münclien Züncta Geneve Wenen Rome Weer onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. half bew. half bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt geheel bew. temp. oeersi heden max afgel 7 uur gist 24 uur 8 15 17 14 12 14 10 10 10 15 15 14 .15 15 23 23 23 23 23 26 21 24 23 23 26 Koning Leopold van België heeft zich bereid verklaard, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de K.L.M., zijn visie te geven op uc burger- luchtvaart in het jaar tweeduizend. Het beeld, dat hij van de toekomst van de luchtvaart geeft, zal 8 oktober a.s. in de Domtoren te Utrecht met de visies van andere prominente figuren uit binnen- en buitenland worden ingemetseld. Ook de administrateur van de Kaapprovincie, dr. O. du Ples- sis te Kaapstad, heeft medegedeeld bereid te zijn zijn oordeel over de burgerluchtvaart in het jaar tweeduizend in een verzegelde enveloppe te laten inmetselen. De heer 1. A. Aler, president-directeur van de K.L.M heeft indertijd verklaard grote bewondering te koesteren voor hen die zich hiertoe bereid zouden verklarenf daar de kans groot is dat zij zich over veertig jaar onbeschrijflijk belachelijk zullen hebben gemaakt, daar nie mand nu al kan voorspellen of tegen die tijd een vlucht naar New York drie uur of drie kwartier zal duren. Amerika is bereid zijn eis dat de controleposten voor het toezicht op het naleven van een eventueel verbod van proeven met kernwapens zuiver inter nationaal van samenstelling; zouden moeten zijn, te laten vallen. Voorwaar de is echter, dat Rusland bereid is met een realistisch voorste] te komen wat betreft de uitbreiding van het niet-Rus- sisch personeel op de controleposten in Rusland. Dit heeft de Amerikaanse delegatieleider op de Geneefse confe rentie over het beëindigen van proe ven met kernwapens, James J. Wads- worth op de zitting van gisteren vol gens U.P.I. meegedeeld. Engeland gaat Advertentie X Zon op volledig akkoord met deze Amerikaan se concessie. De Russische delegatie leider Semyon Tsarapkin heeft, naar verluidt, zijn grote voldoening uitge sproken over de Amerikaanse conces sie. Het oude Westelijke standpunt was dat op de controleposten niemand aam wezig zou mogen zijn uit het land waar de controlepost gevestigd zou zijn. Rus land daarentegen wenste eerst geen enkele buitenlander toe te laten op de posten in eigen land, maar heeft, naar verluidt, later erin toegestemd vier of vjjf „buitenlandse specialisten" toe te laten op een post van dertig man voor het vervullen van de techni sche taak. Wadsworth stelde nu, dat bij het samenstellen van de bemanning der posten steeds de hand zal moeten worden gehouden aan twee principes: de bemanning dient betrouwbaar te zijn in de ogen der gehele wereld en inter nationaal van karakter te zijn. Vol gens hem is Rusland met beide princi pes reeds tot op zekere hoogte akkoord gegaan. Op de zitting van gisteren werden tenslotte nog twee kleine artikelen van een eventueel verdrag over het beëin digen der proeven goedgekeurd betref park. Achteraf bleek dit besluit ten onrechte te zijn genomen. Wat was het geval?! Journalisten die de telegrammen tij dens de langdurige raadsvergadering ook mochten lezen interpreteerden het belangrijkste telegram anders dan B. en W. Een vah i'. zocht telefonisch contact met de steller van dit telegram, de heer A. J. van Houven van Oordt te Eindhoven. Deze bevestigde het vermoe den der journalisten. In dit telegram staat namelijk „eist handhaving beding niet-bebouwing Oranjepark Apeldoorn" B. en W. had den door een ruime spatie tussen de woorden „niet" en „bebouwing" het woordje „niet" gevoegd bij „eist handhaving beding" i.p.v. „niet" en „bebouwing" met een ver bindingsstreepje als één woord te le zen. Nadat de betreffende journalist de voorzitter van zijn bevindingen op de hoogte had gesteld deelde mr. Des Tombe de niet meer voltallige gemeen teraad mede, dat het onderhavige raads besluit ten onrechte was genomen. De gehele kwestie van de bouw van een cultureel centrum annex restaurant in het Oranjepark zal opnieuw moeten worden bekeken, aldus tenslotte de bur gemeester. De bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken in Genève begint niet voor maandag, maar Oost en West zitten mekaar al in de haren, aldus be richt United Press International. Het geschil gaat om de vorm van de conferentie-tafel. Naar door de werkstaf wordt gemeld, willen de Sovjets een ronde tafel, zo dat de delegaties gemakkelijker kun nen opschuiven. Het Westen daarente gen wil een vierkante tafel een kant voor elk van de vier landen, die te genwoordig zullen zijn. Het schijnt tot nu toe, dat het Wes ten „aan de winnende hand is". De Verenigde Naties, die voor de organi satie zorgt, kan geen geschikte ronde tafel vinden. Clement Attlee op Schiphol aangekomen voor een bezoek van enkele dagen aan ons land. Hij zal o.a. het nieuwe kantoor van de Internationale en Nederlandse Wereldfederalisten te Den Haag openen. Attlee rokend in een van de wachtka mers van de luchthaven. Wat voor Chur chill de sigaar is, schijnt voor Attlee de pijp te zijn. De omstreden Frans-Japanse copro- duktie „Hirosjima, mijn liefde" van Alain Resnais is door de Franse kritiek als zjjnde belangwekkend en gevoelig ontvangen. Maar anderzijds vindt men de film te intellectualistisch en te lang (een uur en 45 minuten). „Hirosjima, mijn liefde" is het ver haal van een Franse actrice, die, wer kend aan een film over het bombarde ment van Hirosjima, verliefd wordt op een Japanner. De Spanjaarden vertoonden vrijdag middag „Espana 1800", een film over het leven in Spanje aan het begin van de negentiende eeuw, geheel bestaande uit schilderijen van Goya. Vrijdagavond zijn de Mexicaanse in zending „La Cucaracha" en „Tussenspel bij Kaarslicht" van Huegenot van der Linden vertoond. Op uitnodiging en onder auspiciën van het Belgisch nationaal instituut voor radioomroep „N.I.R." zal het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Szymon Goldberg op zondag 10 mei a.s. een con cert geven in het paleis voor schone kunsten te Brussel. Het programma be vat werken van Bach, Haydn, Badings en Skalkottas. Griekenland vierde dit jaar zijn ortho doxe Paasfeest in vrede, na vier jaar onrust rond de kwestie-Cyprus. Op Paas zondag brachten Koning Paul, kroon- prins Constantijn en generaal George fende de procedure van de jaar- en Grivas een bezoek aan verscheidene mi speciale zittingen van de verdragscom missie en betreffende de bewegings vrijheid van het controle-apparaat, zo als vastgelegd in het rapport der des kundigen. In totaal zijn nu achttien ar tikelen van het ontwerp-verdrag goed gekeurd. litaire kampen om eieren te tikken. Het eieren tikken is een traditie; de eieren worden voor deze gelegenheid rood, ge schilderd. Generaal Grivas, de leider van de vroegere Cyprische EOKA, tikte een eitje met een lid van de koninklijke artillerie-school. Het systeem van prof. Beel is begrij pelijk. Hij wil voorkomen, dat figuren die nog niet definitief hebben toege zegd, al in de publiciteit komen. Weige ren zij later, dan hebben anderen, die wel bereid zijn, vaak de indruk als tweede garnituur te moeten dienen. De formatie steeds een precaire zaak kan erdoor mislukken. Zo is er gisteren nog geen figuur van C.H.-zijde bij bemiddelaar Beel geweest, eenvoudig omdat die kring geen ver trouwensman kon aanwijzen, waarvan men zeker was, dat hij ook minister zou worden. Met de C.H. is dus alles telefo nisch behandeld. De K.V.P. zond als representant minister Cals, de A.R. prof. Zijlstra en de V.V.D. drs. Korthals. Het kabinet zal vermoedelijk bestaan uit zes K.V.P.-ers, drie V.V.D.-ers, twee A.R.- en twee C.H.-ministers. Men hoopt nog steeds dat prof. De Quay minister-president zal worden. De K.V.P. zou, behalve de minister-pre sident, bewindslieden voor de vol gende vijf departementen gaan ople veren: Sociale Zaken (waarvoor de naam van dr. Veldkamp wordt ge noemd naast die van de secretaris van de K.A.B., de heer Lelieveld) Onderwijs (mr. Cals), Maatschappelijk Werk (dr. Klompé), Buitenlandse Zaken (mr. Luns) en vermoedelijk Landbouw. Hiervoor is mr. V. Marij nen. algemeen secretaris van de Ka tholieke Werkgevers, benaderd. Mr. Marijnen. is ais ït», hoofdambtenaar van Landbouw vooral ook in de Europese agrarische problemen zeer goed thuis. Voor de C.H. schijnen Economische Zaken (dr. De Pous?) en Justitie te zijn gereserveerd. De A.R. heeft als sterkste troef prof. Zijlstra weer in het kabinet, ditmaal op Fi nanciën. Voorts zal mr. Van Aartsen vermoedelijk terugkeren (Volkshuis vesting?). Voor de V.V.D. zouden dan Defensie (dr. Van den Bergh), Ver keer en Waterstaat (drs. Korthals) en Binnenlandse Zaken overblijven. Wij geven dit alles met het nódige voor behoud. Er zijn nog allerlei verschui vingen mogelijk. Wanneer prof. Beel in de komende dagen slaagt, dan kan de formateur minister-president, die het werk van hem overneemt, wellicht nog vóór Pink steren de regeringsverklaring afleggen en kunnen na de feestdagen de politieke l nze grote fotowedstrijd is de laatste dagen begunstigd door zonnig weer. Er zijn weer on telbare foto's ontvangen die op „de werkende mens" betrekking hebben. U dingt dan mee naar de prijzen, die wij voor de makers van de beste foto's beschikbaar hebben gesteld. Uw in zendingen zullen ten tweede male beoordee d worden door de Stichting ter Bevordering Amateurfotografie en de Verenigingi Yederlands Fabri kaat, die voor de winnaars eveneens een reeks prijzen geree> hebben lig gen. Vond u de recei.te vrije dagen niet zo goed bij het onderwerp „De werkende mens" passen? Och kom! De spullebaas van de kermis, de gids van uw bus naar de bollevelden, uw echtgenote die een verfrissing ser veert, de duivenmelker De belangrijkste voorwaarden: for maat minimaal 9X9 cm en maxi maal 18 X 24; naam, adre sen aantal ingezonden oto's (max. vijf) achter op; vermelding van „Groep A" als u ouder bent dan 17 jaar, vermelding van „Groep B", leeftijc. en school voor de inzenders van 10 tot en met 17 jaar. Tot 15 juni kun' u uw foto's aan het bureau van dit blad uesturen Hedenmorgen is in het ziekenhuis St- Joannes de Deo te s Hertogenbosch op bijna 71-jarige leeftijd overleden dr. Mi- lo Ondersteyn, 65e abt van de Nor bertijnenabdij van Berne te Heeswljk. Prelaat Ondersteyn werd 8 juli 1887 te Den Dungen geboren. 8 oktober 1907 werd hu als Norbertijn gekleed. Hij werd te Rome 11 april 1914 priester gewijd. In 1921 promoveerde h\j aldaar tot doc tor m de theologie. Van 1919 tot 1934 was hü prior van Berne, waarna hij tot 1942 als pastoor de parochie Berlicum leidde. In 1942 werd hjj tot 65e abt van Berne gekozen. De heer Burger begint zich een man van uitersten te tonen. Mocht hij enerzijds gelden als iemand, die zijn mond voorbij kan pratenook waar dat nauwelijks pas geeft, in deze ka binetsformatie echter ontwikkelde hij zich tot een hardnekkig zwijger, ook waar spreken geboden leek. Dat zwij gen heeft hij thans, zijn afwijzing van prof. Beels brief van deze week mee gerekend, driemaal in acht genomen. Die houding is te gedenkwaardig om er niet nog even bij stil te staan. Hij is begonnen, naar men zich her inneren zal, met in de eerste infor matie van prof. Beel vóór prof. De Quay aan het werk toog geen ant woord te geven op de bekende „con troversiële punten", die hem door de informateur waren voorgelegd. Hij verwees alleen naar het verkiezings program van zijn partij. Waarom hij op dat moment die zeer opvallende houding aannam, is later heel zwak jes door Het Vrije Volk verdedigd. Het blad trachtte een opvatting staan de te houden, welke er op neer kwam dat een informateur slechts verkie zingsprogramma's uit de mond van fractievoorzitters heeft op te tekenen Dit standpunt is even origineel als zinloos. En zelfs de heer Burger, die ook wel eens met het infor'matiebijl- tje gehakt heeft in zijn politieke le ven, zal het niet voor rekening willen nemen. Het vaM st dan niet, dat informateur Bec gedwongen voelde een andere fitste uit mr. Burgers reacfie te Leitken. En die conclusie lag te meer voor de hand nu de PvdA nog niet lang tevoren, op fakkeldragersdag, op een aantal punten eenzijdig de inwilliging van haar eisen had verlangd op straffe van het terugtrekken van haar mi nisters uit het kabinet. In het licht van deze ervaring met socialistische onbuigzaamheid moet mr. Burgers eerste reactie aan de informateur nauwelijks zonderling zijn voorgeko men. Mocht men dat niet opvatten als het navonken van het oude fak kelvuur? Hoe dat zij, prof. De Quay, daarna als '.formateur geroepen, heeft eerst toch nog zelf de heer Burger willen horen. Toen was er diens tweede in drukwekkende stilzwijgen. Ditmaal kwam er zelfs helemaal geen ant woord, geen ja en geen nee. Mr. Bur ger wenste niets te zeggen vooraleer hij wist, of er wel een binding tussen fractie en kabinet zou komen. Hij stond tussen haakjes met deze eis weer onbuigzaam alleen, net als op fakkeldragersdag. In merkwaardige tegenstelling tot deze zwijgzaamheid stond, sinds de socialisten zich door hun onbuigzaam heid buiten de formatie hadden ge plaatst, het misbaar van deze zelfde heren omdat niemand „serieus met hen wilde praten". Maar waarom zou een zeer ernstig man als informateur Beel niet serieus zijn geweest in zijn eerste verzoek? En prof. De Quay? Alles wijst er veeleer op, dat mr. Bur ger, om wat voor reden ook, van het begin af aan niemand en niets serieus heeft willen nemen. Niets lag min der voor de hand, gesteld dat hij wer kelijk iets serieus in zijn hoofd heeft gehad terzake van de socialistische deelname aan het kabinet, dan juist zijn allereerste afwijzing van prof. Beel. En naar wij hier en daar beluis terden, wordt in kringen, die de heer Burger na staan, doch die overigens het verbreken van de brede basis wer kelijk betreuren, juist deze eerste stap van hun fractievoorzitter dan ook niet begrepen. Voor dezulken heeft hij op dat moment zijn mond nu eens niet voorbij gepraat maar voorbij gezwe gen. Ons heeft het intussen niet ver baasd dat de heer Burger, nadat hij prof. Beel vroeger al niet als serieuze gesprekspartner wenste te beschou wen, daar in tweede instantie even min veel voor gevoelde. Daarom wa ren wij ook niet bijzonder enthousiast over de jongste briefwisseling van prof. Beel met de fractieleiders, die in ieder geval enige' vertraging in de komst van het kabinet zou betekenen. Laten wij hopen dat de verloren tijd thans alsnog wordt goedgemaakt door de zéér snelle totstandkoming van een sterk kabinet. De „Little people of America", een organisatie van lilliputters, heeft een beroep op het Pentagon, het Amerikaanse militair hoofd kwartier, gedaan om lilliputters een kans te geven een rol te spelen in het satelliet-programma van de Verenigde Staten, door hen de taketten te laten bemannen. Nels Nelson, de vice-president van de vereniging, die een lengte heeft van 120 cm, heeft tegen het feit dat het satelliet-programma kleine mensen negeert, tegen het advies van de wetenschap in, geprotesteerd. „En wat de psychologische aanpas sing betreft zegt Nelson, „geen lilliputter heeft angst voor de kleine ingesloten ruimte, want anders zou hij zich op straat niet durven laten insluiten door al die grote mensen."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1