(UatMKiMi verrassingen rij zenkleuren Dr. Milo Ondersteijn abt van Berne sptcwkzimilwuMr Grote B.B.-oefening in Maassluis-Maasland e.o Grond beschikbaar gekomen voor bouw woningwetwoningen fff charmant Nieuwe openbare ulo Rugge schept ruimte voor bijzonder ulo Het geheim van IN MEMORIAM Grote toename orders bij Westduitse industrie o Gemeenteraad van Brielle SPECI AALHUIS DINSDAG 12 MEI 1959 PAGINA 6 Deze 'Capri' Roulette Step-in rekt soepel in elke richting - actief en jeugdigMet iogebreide taille versteviging. ^50 Schiedam: Oranjegalerij 17 Vlaardingen: Ged. Biersloot hoek Korte Hoogstraat Rotterdam: 5 Filialen ersvest 135 OUDE* BINNENWEG 40 (City Centrum) en BEU ER LANDS EL A AN 75. ROTTERDAM VISSERIJ ERE KERSJE mantelafdeling modellen De échte Engelse blazer, dus: van ko- renblauw Engels flanel I Heel sportief en heel stijlvol; 1 rij zilverenkno pen, 2 paspel-zakken: zijsplitjes. Moten 38 t/m 46 f 29.75. Alléén 't Roulette etiket verzekert u Roulette pasvorm Timiur 19.95 'n Blazer kan ook van linnen zijn en in kleuren als koren, wit, ecru. Let eens op de grappige afwerking van de zakken en splitjes: met knopen! Maten 36 t/m 46 f 39.75. Whippet, handwerk 29.75 Er Ie keut genoeg in onze nieuwe col lectie. U zult verrukt zijn over de modieu ze modellen, fijne leersoorten en vele prachtige tinten De prjjs van dit Japoneostuum ts... f69.75! Dat is zéér. zéér voordelig! Want de stof is prachtig 2-kleurig i linnen kamgaren en het model is uiterst modieus: japon met brede ceintuur, loshangend jasje met hoef ijzerkraag. In off-white, beige CQ 75 en bleu. In de maten 36 t/m 42 Ou» Nog 'n heel voordelige aanbieding! Mantelcostuum van kamgaren gram de poudre. met moderne hoog gesloten kraag Het model ts klassiek en dus bij elke gelegenheid "op z n plaats", 'n - Grappig - nouveauté is de witte overkraag! Alleen In qq marineblauw. Maten 38 t/m 48 0«J, Natuurlek - het model is leuk. de stofkwalltelt (kam garen bouciettei uitstekend.de prijs aantrekkelijk! Wat U het allerprettigst zult vinden, is de veelheid van kleuren waaruit U Uw eigen kleur kunt kiezen: linde, licht-marine. koraal, beige. 7Q 75 wit, enz. Maten 36 tot en met 46 1 3. Leuk! En eigenlijk onmisbaar in elke garderobe, zo'n vlotte topper. Flausch fantasie: wit fond met geel of lila ruitje. In de rug: plooi met ceintuur tje. Maten 36 t/m 46 f 39.75. De abdij van Berne ia vaderloos. Veel sneller dan wie ook verwacht had is Hoogwaardig Heer dr. Milo Ondersteijn, de 65ste abt van deze Norbertijnenge meenschap, in het ziekenhuis St. Joan de Deo te 's Hertogenbosch overleden, nadat hij op het Feest van 's Heren Hemelvaart door Z. H. Exc. mgr. W. Mutsaerts bediend was. De wijze, waar op abt Onderstein afscheid genomen heeft van dit aardse leven, was indruk wekkend. Tot eenieder die hem wilde troosten zei hij: „Ik heb het goed gehad en krijg het nog beter. Bid maar voor mij, dat ik de dood geduldig zal afwach ten". Hij heeft het inderdaad tijdens dit le ven goed gehad, dank zij de vele gaven waarmee God hem begenadigd had. Deze gaven zijn misschien sommige bui tenstaanders, die slechts vluchtig met het Hoogwaardig Heer in contact kwamen, ontgaan. HU was bepaald geen groot re denaar of publicist. Als bestuurder ech ter was hU groots, omdat hU de persoon- lüke gaven en kwaliteiten van zün on derdanen wist te onderkennen en die met alle risico's daaraan verbonden stimulerend en met zUn belangstelling begeleidend liet ontwikkelen. In dit opzicht was abt Ondersteijn een volko men eigentijdse figuur. Van de andere kant stond hij, ogen schijnlijk althans, ver van deze, bijna in alles en allen een probleem ziende tijd af. Hij leefde gelukkig in diep chris telijke zin. Vandaar zijn niet te mati gen optimisme, dat hij iedereen voor hield en dat hij op te bewonderen wijze tot het moment van de dood persoonlijk heeft beleefd. Het was een christelijk optimisme, doordrenkt en gevoed door de christelijke hoop op het betere hier namaals. In de lange rü van abten neemt pre laat Ondersteijn een vooraanstaande plaats in. De abdij heeft geschiedenis gemaakt onder zijn leiding en in zijn mentaliteit: in dienst van de Kerk. De wapenspreuk van Berne is:: Bema ut lucemr Berne zij een lichtbaken. Als de abdij dat in de naoorlogse jaren geweest is prelaat Ondersteijn werd in 1942 tot abt geko zen dan is dat mede het werk van hem. Lichtbaken trachtte Berne te zijn in Nederland en daarbuiten. In Neder land door de gewone zielzorg op de di verse parochies, zowel „witte" als „zwar te" in verschillende bisdommen en door de buitengewone, waarbij vooral het li turgisch apostolaat zijn bijzondere be langstelling en steun ondervond. Dit li turgisch apostolaat, kerkelijk apostolaat bij uitstek, zag hij het liefst uitgeoefend in nauwe samenwerking met andere centra en instanties, met name met de Liturgische Federatie. Lichtbaken door het onderwijs op het gymnasium te Heeswijk de prelaat heeft altijd steun gegeven aan de plannen om deze instel ling door het Rijk erkend te krijgen en de Latijnse school te Gemert. Licht baken niet op de laatste plaats door de eerste Nederlandse telg van Berne: de priorij de Essenburgh te Harderwijk, welke stichting in 1950 tot stand kwam. Lichtbaken trachtte Berne onder zijn bestuur ook te zijn buiten de Nederland se kerkprovincie. Eerst in de eigen mis sie, het diocees Jubberpore in Indië, voor dexcijfer 17 procent hoger dan einde maart 1958. Deze stroom van orders is volgens het ministerie een aanwijzing va^ een eco nomische expansie op brede basis. De waarde van de nieuwe orders voor de Westduitse industrie heeft in maart j.l. het hoogste maandcijfer sedert het einde van de tweede wereldoorlog bereikt, aldus een bekendmaking van het Westduitse mi nisterie van economische zaken. Het indexcijfer van de nieuwe orders, dat gebaseerd is op het maandgemiddelde van 1954 100 steeg van 143 in februari tot 161 in maart. Einde maart was. dit in- SCHEVENING-EN, 12 mei. Aan de markt, wa ren hedenmorgen 5 kustvi&sers met in totaal f 1590 aan verse vis. Ni tering per kg: grote tong 3.09—3.34, groot middeltong f 2.362.50, klein middeltong 2.222.34 tong I fl.901.92, idem 2 f 1.70—1.75 tarbot 3 f 1.39—1,50, idem 4 f 1,10—1,15 griet 1 f 1.15—1.30, idem 2 £1—1,20. Notering per 40 kg: middelschol f 25—30,20. kleine schol f 16—19 50. schar f 7.2012. Verwachte aanvoer voor woensdagmorgen circa 10 kustvaarders. het grootste deel door Heeswijkse Nor bertijnen verzorgd onder leiding van mgr. P. Dubbelman O. Praem, waar de bouw van het ziekenhuis door de pre laat in niet geringe mate werd gestimu leerd. Verder in de verschillende stich tingen in Duitsland binnen afzienbare tijd zal een klein convent zich' in Ham- bom, voorstad van Duisburg, gaan vesti gen de zielzorg van de confraters in Amerika, Australië en Brazilië en de medewerking aan Oostpriesterhulp. Het meest zullen de Norbertijnen in Berne zelf prelaat Onderstein missen. Hij leefde het Abdijleven intens mee. Berne is allereerst lichtbaken in en door de viering van de liturgie in de abdij. Hoogwaardig Heer Onderstein heeft niet nagelaten om die viering zo waardig mogelijk te doen zijn. Hier moet ook gememoreerd worden dat hij vele confraters de gelegenheid gaf hun studie op academisch niveau voort te zetten en te voltooien. Hoogwaardig Heer is, begeleid door de Engelen, het Hemels Paradijs binnenge gaan, om daar in Christus' Licht, de Eeuwige Rust te genieten. De abdijge meenschap en zijn vele vrienden zullen in deze overtuiging de dankbaarheid te genover de afgestorvene laten prevale ren boven de pijn aan dit afscheid ver bonden. Toen hij het Sacrament van de Zieken ontvangen had, voelde hij zich zo gelukkig als op de dag van de Eerste Communie. Dit geluk kent nu geen grenzen meer voor hem, die voor de abdijgemeenschap en daardoor voor de Kerk zoveel gedaan heeft. Hij ruste in vrede. G. C. L.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6