Grot® was ideaal verstopping NAnunzu/vene Slimme Peter en het gevonden geld Afwas JONGE KRACHT •••daarom Is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder v proeft de natuur in Natuurzuivere Planta natuur U geeft is volmaakt... GEMEENTE SCHIEDAM DISTILLEERDERIJ J. J. MEDER PRODUCTIEBEDRIJF TE SCHIEDAM margarine Pré is eerr PEfSlI produkt PAGINA WOENSDAG 13 MEI 1959 Uw trouwe hulp voor was en afwas Hèt probleem van elke zakenman 1. V.v__ [AMSTERDAM PEN HAAG ROTTERDAM ARNHEM EN-SCHEDE .EINDHOVEN' HEERLEN VENLÖ Enige en algemene kennisgeving Hiermede brengen wij te Uwer kennis, dat heden ui het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam is overleden, de Heer GERARDUS JOHANNES GREIJER in de leeftijd van 67 jaar. Namens de familie: Schiedam: P. M. Zandboer Rotterdam: Th. Hoeneveld ex. test. Schiedam, 11 mei 1959 Goeman Borgesiuslaan 35 De Overledene ligt opge baard in de rouwkamer van het St. Franciscus Gasthuis. Rouwbezoek van 15.15-17.15 uur, ingang Banierstraat 36. De uitvaartdiensten wor den gehouden vrijdag i3 mei a s. in de kerk van O.L. Vr. Visitatie aan de Dr. Schaepmansingel te Schiedam. De H.H. Missen zijn te 7, 7.45 en de plechtige H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis van. uit de kerk te circa 11.15 uur op het R.K. kerkhof te Schiedam zal plaats vinden. emmertjes voor L verenigingen I Z blijven geldig. JN Ten kantore van de Ge-meen te-On tv anger kan worden geplaatst een in de rang van schrijver of schrijver A. Bezoldiging: a. beneden de 21 jaar afhankelijk van leeftijd; b. boven de 21 jaar als schrijver: van f 2.304,f 3.786.— (8 jaarl. verhogingen)- schrijver A: van f 3.312,f 4.482,— (7 jaarl. verh.). De 5,6®/» compensatie A.O.W., de 4% vakantietoeslag en de compensatie huurverhoging deze laatste alleen voor 23-ja-rigen en ouderen zijn in bovengenoemde bedragen nog niet opgenomen. Het bezit Van het Ulo-diiploma en enige boekhoudkun dige ervaring strekt tot aanbeveling. Eigenhandig gescherven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, tot 24 mei a.s. in te zenden aan de Chef van het Bureau Perso neelszaken" van de afdeliing C der Gemeente-Secretarie Nleuwstraat 26. Deze Wafa beha valt bijzonder in de smaak. Van effen santoc poplin. Vooreen vloeiend-ron de bustelijn'. Perfect steunend door verstevigde ondercups. Practisch 'Haak-in* schouder band. In A - B - C cup 4.35 Lang model 7.50 P.S. Win een 14-daagse Rivièra vakantie voor 2 personen! Uw Wala/Walette zaak weet er alles van Gevraagd een nette Schiedam: Oranjegalarij Vlaardingen: Ged. Biersloot hoek Korte Hoogstraat Rotterdam: 5 filialen 'n Zonneschijn-blouse van boucline: zijde- glanzend, katoenen structuurweefsel! In 7 zomerse tinten en in de maten 34 t/m 44 NOORDVEST 93—95 SCHIEDAM Waarom is deze zomerse, doorgeknoopte rok om van te watertanden? Omdat hier verschillend gekleurde, fijne, maar o,zo solide draden katoen diagonaal geweven zijn. De aldus ingeweven streep heeft niet minder dan vijf pittige kleuren! In 3 kleurvariaties en in de maten 34 t/m 42 a IK U kunt nu zonder moeite afkomen van 20 woordeo 50 ets. eik woord m««r 8 ets extra tot een maximum vso 50 woorden bU vooruitbetJiltrie Zó kont vl deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtrakenNeem eerst een week elke avond twee CARTERS pilletjes - 2e week elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpille tjes zorgen voor de gal toe voer die nodig is om bet voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig- blijven werken. Zó helpen CARTERS Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, uis een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veed eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERS pilletjes vol doende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. Melchers voor tourrijwielen v.a 125.- Desgewenst vanaf 2.50 oer week. Reparaties, moffelen. Singel 4 bij de Rotterdamsedijk. Tel. 67544 Alles op het gebied van muziek instrumenten. Van Krogteri heeft het. Rotterdamsedijk 148. Telef. 67026. Zoekt u een exclusiefe kop en schotel? Fa. Solingen lieeft het. Hoogstraat 2. tel. 63143 Bas v. d. Heijden Zelfbedie ning vraagt flinke verkoopsters en cassières. Prettige werkkring, goed loon. Met vakantie-afspraken zal rekening worden gehouden. Aanmelden: kantoor Mathenesser- laan 476. Overgangsleeftijd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1,85 bij elke drofelst Dekens overtrekken met siersteek zijde, satinet, oo-k rotan-stoel- kussens. Deken-overtrekkerij. Ie Pijnackerstraat 10. v.h. Snelle- manstraat. tel. 40051-85183. Locostar rijwielen van Locomotief Rijwielfabriek v.a. 135. ook gcm. bet. Motor- en Rijwielh. Engelen, Celsiusstraat 42. noek prof. K. O.-laan, Schiedam. Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd met bijlevering van nieuwe kettingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer 40 Frans Waltman, Rotterdamsedijk 240, tel. 68948. Bruidsreportage in kerk en stad huis en thuis, 's morgens ge maakt 's avonds gereed. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106 Schiedam Zoekt u Gero, Zilvium of Zilme- ta? Fa. Salingen heeft het. Hoog- straat 52. Tel. 63163. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw schoorsteen elektrisch ve gen, geen roet of stof meer. Elekt. Schoorsteenveegbedr. .,Ro- lista'', Noordvestsingel 89 telef. 63783. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw haard vakkundig schoon maken! Prijzen vanaf f 6.50. Specialisten op dit gebied: N.V. ,.Rola" Haardenfabriek afd Ro- lista. Noordvestsingel 89 telef. 68788. Schoonmaak! Schoonmaak! Laat nu uw oliehaard of kachel vak kundig schoonmaken. Oliespecia listen N.V. Rola, afd. Rolista, Noordvestsingel 89. tel.68788. Handel en Bedrijf Voor pasfoto's naar K. van Vuu ren Hoogstraat 106. In een dag gereed. vraagt voor haar afd. Verkoop Hoe vertel ik zoveel mogelijk mensen wat ik te bieden heb, tegen lage kontaktprijs? Vraag, die elke zakenman zich stelt en die zo gemakkelijk te beantwoorden is: adverteer in de dagbladen! Dan bereikt U het maximum tegen een minimum aan kosten. goed kunnende typen. Met event, vaeacitie-afspra'ken wordt rekening gehouden. Brieven met opgave van leeftijd, godsdienst en verlangd salaris te richten aan S 1243, Nieuwe Schiedamsohe Courant, Dam 18, Schiedam. PWON Personeel gevraagd Gevraagd naaisters en leerlingen Aanmelden Wortelboer's Con fectiebedrijf, Nieuwe Binnenweg 310. Rotterdam. Telefoon 34080 ven was een klein kunstje voor hem en floep.... daar was hij al binnen! Jullie herinneren je'nog hoe ditzelfde on gure heerschap al eens een keer naar binnen had gekeken, toen Peter nog thuis was. Hij had toen gezien, waar die zak goud verborgen was. In twee sprongen was hij in de kamer hoek en met één ruk beurde hij een losse plank op, die daar zat. „Mooi zo," knorde hij genoeglijk. „Een lief sommetje en de moeite van het meenemen wel waard!" In een wip had hij de zak goud uit het gat gehesen en de losse plank weer op zijn plaats gebracht. Het raam uitwippen en verdwijnen was toen ook werk van een ogenblik. En dat hij afdoende verdween, dat mag gezegd worden, want men heeft hem in die streken nooit terug gezien. 73 Het gerucht van Peters gevangenneming was natuurlijk als een lopend vuurtje door het dorp gegaan en zo gebeurde het, dat een reeds eerder genoemd ongunstig persoon daar ook de lucht van kreeg. Hij had namelijk in de herberg gestaan, toen enkele boeren er over spraken. „Zo, zo", mompelde toen dit heerschap. „Zo, zo, geen man in huis? Dat is mijn kans". Hij besloop het huisje van de afwezige Peter, kroop er rond om heen, gluurde naar binnen en lag op de loer. En toen hij op een gegeven moment Grete met een behuild gezicht de deur uit zag gaan met een toegeknoopte halsdoek in haar hand, waarin een klok en spiegel zaten, ja, toen zag hij zijn kans schoon. „Die gaat natuurlijk naar kasteel Gansesteijn", zei hij grijnzend. Toen Grete uit het gezicht verdwenen was, rende hij als de weerlicht op het huisje af. Een raam omhoog schui- Huizen en Kamers Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk, kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz. Bij de le Schie- damse verhuurinrichting Simon- Rosman. Frans Halsplein 4345. Tel. 65800.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8