SOCIALE WEGWIJZER LAATSTE BERICHTEN lvort geding over reclamecampa gne Minder huwelij kenmeer ge boorten Verlaten leiders Indonesische op stand het land? NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG rof. De Quay overleden sultan formateur aan boord PRINS ALBERT VAN BELGIë BIJ DE PAUS Maakt voor Uw zaak PAGINA 13 DONDERDAG 14 MEI 1959 RUNDVLEES DUURDER Mogen advertenties worden nagebootst Eerste kwartaal 1959 KABINETSFORMATIE RUyS" krijgt taal van 1958 toen veel repatrianten uit Indonesië ons land binnenkwamen tot 7492 in het eerste kwartaal van dit jaar. Het aantal emigranten bedroeg in het eer ste kwartaal van dit jaar 12424 tegen vo rig jaar 12711. Het aantal inwoners van Nederland be droeg op 1 april jl. 11310511. Het consumenten-contactorgaan heeft aan het produktschap voor vee en vlee3 zijn bezorgdheid uitgesproken over de stij ging van de prijzen van het slachtvee in de afgelopen maanden. Het klaagt over verhoging van de consumentenprijzen, verwacht dat de huidige tendens zich nog zal voortzetten en vraagt het produkt schap alle middelen aan te wenden, die op korte termijn een daling van de rund vleesprijzen kunnen bewerkstelligen. Op de gisteren te Utrecht gehouden ver gadering van het produktschap verklaarde de voorzitter van het produktschap, de heer Joh. de Veer. bij de bespreking van de marktsituatie, dat hij niet gelooft, dat er dit jaar. zoals meestal, nog een piek in de rundvleesprijzen zal komen. Voor de president van de Amsterdam se rechtbank heeft een hort geding ge diend tussen een combinatie van dames- confectiebedrijven en een modemagazijn. De inzet van dit rechtsgeding was „de oorspronkelijkheid van een reclame vondst". De eisende partij beschuldigt het mo demagazijn er nl, van sedert december vorig jaar in de dagbladen vrijwel iden tieke advertenties te plaatsen als zij reeds deed: vijf mannequins naast el kaar met een gemonteerde fotografische achtergrond. „De advertenties van beide confectiebedrijven beslaan gehele kran tenpagina's en uit alles blijkt dat gedaag de deze idee heeft nagebootst", aldus mr. R. P. Kokosky. Hij beschouwde dit ais'een onrechtmatige daad en vroeg de president de imitatie te verbieden. Mr. A. F. Blaisse, die namens het modemagazijn optrad, betoogde dat er hier van nabootsing geen sprake is. De idee van deze advertentievorm is m Zwitserland opgedaan, maar het mode magazijn is het eerste confectiebedrijf, dat deze in het oogspringende fotomon tage. die technisch zeer moeilijk uit voerbaar is. door Nederlandse vakmensen heeft laten samenstellen. „Het is geen onbehoorlijk gebruik van andermans ideeën en evenmin is er sprake van aan tasting der auteursrechten. In de dagblad advertenties moet ieder bedrijf de vrijheid worden gelaten zijn artikelen op de meest aantrekkelijke wijze aan te bieden", aldus mr. Blaisse. De president zal op 19 mei uitspraak doen. In het eerste kwartaal van dit jaar be droeg, volgens opgave van het C.B.S., het aantal huwelijken in Nederland 14813 te gen 16412 in het eerste kwartaal van 1958. Het aantal levend geborenen gaf een stij ging te zien van 59256 tot 61506, terwijl het aantal overledenen weinig verandering te zien gaf: 24367 tegen vorig jaar 24349. Het aantal immigranten daalde zeer aan zienlijk. nl. van 26277 in het eerste kwar- Een hoge Indonesische functionaris heeft op een persconferentie in Djakarta gezegd, dat rebellenleiders voorl>ereidin- gen treffen het land te verlaten om in het buitenland hun hoofdkwartier op te staan Dit is volgens U.P.I. medegedeeld door brigade-generaad. Djatikoesoemo, consul-generaal in Singopore, die gisteren terugkeerde van een inspectieocht door Noord-Celebes in gezelschap van de chef- staf van het leger, generaal-majoor Ab- doelharris Nasoetion. Volgens Djatikoesoemo is het besluit om Indonesië te verlaten genomen op een bijeenkomst van de hoogste rebellenlei ders in Amoerang, Noord-Celebes, die verleden week werd gehouden. Generaal Nasoetion ging er persoonlijk op uit om dit bericht te onderzoeken en nam motor boten waar. die rebellenleiders vervoer den, aldus Djatikoesoemo- Nasoetion zelf bevond zich aan boord van een oorlogs schip. Djatikoesoemo die bij het begin van de opstand de operatie,, tegen de rebellen op Sumatra leidde, bevestigde ook de mede deling van Nasoetion (dinsdagavond ge daan) dat rebellen trachtten vrede met de regering te sluiten. „Zij vroegen een buitenlander mij in Singapore te benaderen, maar ik .heb deze poging afgewezen", zo verklaarde Djati koesoemo. die het ongepast vond een buitenlander te betrekken in een conflict dat alleen Indonesiërs betreft. Er zal geen compromis zijn, zo ver klaarde hij, maar dit betekent niet dat de deur gesloten zal zijn voor diegenen, die bereid zijn „in de schoot van de re publiek Indonesië" terug te keren. Zij, die bereid zijn terug te keren, zijn welkom, en hun zaak zal met soepelheid worden behandeld I M1s, a veaerravonisi miuuciuuiB, keci'g, Vulcaan; Edward Dembowski, Whampoa, ï>bis P.h.m. 2, stg., N.T.B.; Oudeia, Casa- uJanca, Schieh. N.z., stg., Wambfersie; Regge- Rnctnn Maassluis, ledig, Dirkzwager; De Paus heeft gisteren prins Albert van België, die sedert maandag in Rome ver blijft, in particuliere audiëntie ontvangen. Prins Albert vertoeft in Rome voor de re geling van zijn huwelijk met prinses Paola Ruffo di Calabria op 1 juli, dat de Paus zal inzegenen. United Press International weet hier nog aan toe te voegen, dat twaalf Ita liaanse journalisten en fotografen na de audiëntie van prins Albert zijn overgele verd aan de Italiaanse politie. Toen prins Albert het Vaticaan binnenreed, werd hij gevolgd door een lange file perswagensa De Zwitserse gardisten konden hen niet tegenhouden, maar hielden later twaalf persmensen vast, namen hun films in be slag en leverden hen toen uit aan de Ita liaanse politie. Deze noteerde hun namen en liet hen vrij. Naar verluidt was prins Albert zo kwaad over het opdringen van de pers, dat hi] weigerde met de Paus te poseren voor een officiële foto. Van Southampton uit zou met de „Wil lem Ruys" naar Singapore reizen de Sul tan van Johore. met de Sultane, hun doch tertje Mariam, en gevolg. De sultan over leed echter cn zijn gebalsemde stoffelijk overschot zal nu met de „Willem Ruys" naar zi.jn land worden overgebracht. Het zal in Southampton met enige plech tigheid aan boord worden geplaatst en in Singapore vóró aankomst van het schip in de haven aldaar, op de buitenrede door de British Navy langszij van de „Willem Ruys" worden overgenomen en rechtstreeks naar Johore gebracht. De sultane, prinses Mariam en het gevolg vergezellen het stoffelijk overschot van de sultan op deze reis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 13