Nieuws uit stad en omtrek Openbare les en modeshow Fa. D. DE BRUIN Uit het rapport over het jeugdonderzoek DRALON JANSE Herenmodes J ONDER DE DRIE KRONEN... i»eheugen-hulp VOOR DE MAN MET EEN EIOEN STIJL 29.75 MODERNE SPORTHEMDEN In de R.-K. Huishoud- en Industrie- school St.-Liduina Een vergelijking van Schiedam met Utrecht 0uer d* i Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde FOTO-CAMERA'S FILM-CAMERA'S PROJECTOREN FOTO-PAPIER FOTO-CHEMICALIEN FOTO-ARTIKELEN J ubileum-nederlaag- series Hermes-D.V.S. Botsing VANDERVEER Opening hengelseizoen reeds op 31 mei Schakend Schiedam Diplomazwemmen bij de R.K. zwemclub start Spaarbank Anno 1820 HOOGSTRAAT 93 Elders Damwacht^ (Vervolg Stadsnieuw elders in dit blad) i ri i EHvIBi Pukkie op dievepad De Herenmodezaak van Schiedam BROERSVEST 6 - TEL. 6820* j NSC DONDERDAG 14 MEI 1959 PAO'VA Gevallen en alle andere FOTO - CINE - OPTIEK Oranjestraat 9 - Schiedam WILT U EEN SPORT- COMBINATIE WAT DE KLOK SLAAT BIJ COLBERTS van 69.- af Pantalons 39.- E.S.S. -schaaktoernooi VULPENHOUDERS in alle bekende merken. De zaak naar Uw smaak Sfrtv f-t;* «OOGSTR.. 1jW SCHIEDAM nieuwe sd Tiled amsche courant Auto op hol „Allerhande s liüntRDAM COLBERTS IN ZOMERKWALITEITEN vanaf PANTALONS in TERLENKA, licht gewicht tZQ kwaliteiten vanaf Het was gisteren en het is ook vandaag voor de leiding en voor de leerlingen van de r.-k. Huishoud- en Industrieschool St.- Liduina een belangrijke dag. Er werd en wordt getoond, wat na een degelijke voorbereiding zoal gepresteerd wordt. Op uitnodiging van het bestuur zijn we gis termiddag een kijkje gaan nemen, toen de openbare lessen voor de verschillende afdelingen een aanvang namen. Zonder ons maar even te vergissen, ste venden we naar de keuken, vermoedelijk aangelokt door de geuren, die er vandaan kwamen. Daar stonden in twee rijen de eerste en tweede jaars van de primaire opleiding, achter de tafels, waarop ze ge woonlijk werken en temidden van de ap paraten, waarmede ze tal van gerechten tot iets bijzonders maken. Natuurlijk wa ren de aardappelen het begin. Het einde was o.m. een keurige taart. Vervolgens begaven we ons naar de kantine. Daar dronken we voor een dubbeltje een uit stekend kopje thee. In de verschillende leslokalen, waar tal Van vakken onderwezen worden, om te be. ginnen met de grondbeginselen van de grote schoonmaak en het onderhouden Van alles, wat een huis aangenaam maakt, dm er in te wonen, konden de bezoekers, dae voornamelijk bezoeksters waren hoe kan het anders een indruk krijgen van hetgeen in de huishoud- en industrieschool onder het toeziend oog van de directrice, Zuster Consolatrix onderwezen en geleerd wordt. Ondanks het warme weder was de strijkkamer op volle toeren aan het draai en. In de afdeling naaien waren de meis jes eveneens druk bezig. Zo was het trou wens overal, in een prettige, rustige sfeer. De sfeer was iets minder rustig in de nabijheid van het zaaltje, waar alles werd gereed gemaakt, om de modeshow goed te doen slagen. Laten we beginnen met te zeggen, dat het een echte modeshow was. Zo werd volgen de regelen der kunst door een lady speaker ingeleid, er was vlotte muziek en er waren aardige man nequins, van wie een aantal een broertje of een zusje had meegebracht, die daad werkelijke medewerking aan de show verleenden. Af en toe had een kleintje plankenkoorts, maar de leerlingen bewe-, zen, zich terdege op het demonstreren der vervaardigde nouveautés te hebben toegelegd. Er waren leuke ideetjes bij. wat sport- en strandkleding betreft, dn het genre pyjama's werd veel vernuft en ver beeldingskracht tentoon gespreid en ver der waren er modellen, waarvan concep tie en uitvoering alle respect afdwongen. Van een toneeltje dus ook te dien aan zien net echt kwamen de mannequins de zaal in, om lopend over een verho-1 ging eenieder in de gelegenheid te stel len de creaties van alle kanten te bekij ken. Het heen en weer drentelen was be slist „vakmanswerk" en de wijze, waarop een detail getoond werd, eveneens. We zaten naast een trotse grootvader, die expres een donkere bril had opgezet. opdat zijn kleinkind, dat pyjamaatjes de monstreerde, hem niet herkennen zou. Maar het joch werd opeens door planken koorts bevangen en zocht zijn heil in een. snelle vlucht, aan de hand van de „echte" mannequin.. Opa bleek ondanks zijn donkere bril zichtbaar teleurgesteld. Maar hij bleef, want de show boeide hem. Een volgende keer beter, zei hij optimistisch. Gisteren hebben de ouders een kijkje kunnen nemen, vandaag waren o.a. de leerlingen der lagere scholen aan de beurt, om te kijken hoe het er op de r.-k. Huishoud- en Industrieschool St.-Liduina aan toe gaat De politie heeft gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen de 56-jarige Rotterdam mer T.F., die in een zaaltje aan de Lange Haven als magnetiseur optrad. Toen de politie hem belette voort te gaan met het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde zaten nog acht personen in de wachtka mer op behandeling te wachten. De 16-jarige C.N. kwam gistermiddag op de Overschiesestraat met haar fiets te vallen, toen zij schrok van een achterop komende auto en tegen een naast haar rijdende wielrijdster botste. Met een her senschudding is zij naar het Gemeentezie kenhuis en vandaar naar haar woning ver voerd. ij V Een kijkje op de modeshow in de r.-k. Huishoud- en Industrieschool St.-Liduina Van 26 me! tot 13 juni wonden de Jubi- leum-nederlaagseries van Hermes-DVS gespeeld ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum. Er zijn uitsluitend Schiedamse voetbal clubs uitgenodigd. Zonder uitzondering hebben alle clubs ingeschreven. Er wordt gespeeld in 8 groepen. Voor iedere groepswinnaar 1« een beker ter beschik king gesteld. Winnaar is het elftal, dat tegen het betreffende elftal van Hermes het beste resultaat heeft geboekt. Voor een betere beoordeling van deze resultaten wordt bij iedere uitslag de cijfers 11 opgeteld. Na afloop van iedere wedstrijd worden de tegenstanders van de Hermes- teams 10 strafschoppen genomen door 10 verschillende spelejs. Het resultaat van deze strafschoppen zal van invloed zijn bij de beoordeling van de winnaars, In dien 2 of meer elftallen per groep hun wedstrijden beëindigen met. dezelfde uit slag. Bijrv. Hermes 3 verliest van Schie dam met 2—0 en van D.R.Z. eveneens met 20. Beide resultaten worden dan 31 en dan geeft het aantal benutte straf schoppen de doorslag- Alle wedstrijden worden gespeeld op het Sportpark „Harga" en beginnen om 7 uur. Teneinde de Schiedamse voetbal liefhebbers kennis te laten maken met het nieuwe Hermes-complex en ledereen in de gelegenheid te stellen deze jubi leumwedstrijden bij te wonen, zal geen entree worden geheven. Op het kruispunt Burg. van Haarenlaan Dr. Schaepmansingel botste gisteren.de scooterberijder F.I.J.v.K. tegen een péKo- nenauto, bestuurd door de heer W.de B. uit Rotterdam, toen deze bij het verande ren van richting de doorgang niet vrijliet voor het achteropkomende verkeer. Hij Aan het rapport over het jeugdonder zoek in Schiedam ontlenen we het volgen de over de doelstelling en methode. Tot structurele krachten dis mede de liep bij de botsing ernstige schaafwonden i "Je"8dsltuatle In een gemeente bepalen, op, die in de Dr. Noletstichting zijn be- Detl°ren de vele verenigingen in welker handeld. De duopassagier L.C v.D uit j ?e een ac^c' aandeel heeft. Rotterdam brak enkele middenvoetsbeen- £aast instellingen als gezin en school, vor- tjes. deze verenigingen (wel eens bestem peld als het „derde milieu") een belang rijke achtergrond voor de ontplooiing van de jonge mens. Zij geven toegang tot bredere sociale verbanden dan waartoe gezin en school gelegenheid bieden, zij verschaffen a.h.w. introductiemogelijkhe den tot^ een ruimere wereld, zij verwijden de sociale horizon van de opgroeiende mens. Deze overwegingen onder meer heb ben ons tot de hypothese geleid, dat het verenigingsleven voor vele jongens en meisjes in zo sterke mate in de gehele jeugdsituatie moet zijn geïntegreerd dat een verandering in die situatie vrijwel al tijd leidt tot een verandering in aard of intensiteit van de deelneming aan dat verenigingsleven. De socioloog, die een onderzoek instelt naar de sociale situatie van de jeugd in een bepaalde gemeente, dient dan ook het verenigingsleven aap ee.n anailyse te onderwerpen en niet te volstaan met een simpele inventarisatie van voorkomende verenigingen en ledentallen. Zo diende zich ook bij het onderhavige onderzoek naar de situatie van de Schie damse jeugd de noodzaak aan naast een weergeviftg van de verenigingsstatistiek die kan worden beschouwd als een „mo mentopname" van de situatie omstreeks 1956, wat dieper te tasten en naar ge gevens te zoeken, die inzicht zouden kun nen verschaffen in het verloop van de jeugdperiode van ,,de" jonge Schiedam mers. In het verloop van de jeugdperiode immers vindt men een direct aangrijpings punt om het begrip „jeugd" te kunnen benaderen. Zo hebben wij bijvoorbeeld nagegaan op elke 1—- treedt, dam verkregen gegevens Ueingedekiem, Als criterium voor het kiezen van de Utrechtse leeftijdsgroep heeft gegolden, dat de te benaderen jongeren in de eerste helft van 1935 geboren moesten zijn. We hebben juist de Utrechtse jeugd als vergelijkingsobject gekozen, omdat Utrecht evenals Schiedam, een provincieplaats is, die pas laat in het industriële tijdperk tot een nieuwe opleving is gekomen. Utrecht vertoont (analoog met Schiedam) als ge volg daarvan enerzijds nog provinciale ka raktertrekken, maar aain de andere kant toch ook bepaalde kenmerken van „de grote stad". Ook de sociale en godsdien stige samenstelling van de Utrechtse be volking week niet te sterk af van die van Schiedam. De resultaten van. het on derzoek bewijzen, dat de keuze van Utrecht goed is geweest. Er waren vol doende overeenkomsten, maar ook vol doende verschillen, om een vergelijking mat Schiedam vruchtbaar te maken. Zo- wei te Schiedam als te Utrecht werd het materiaal verzameld in. mondelinge en quêtes (dn Schiedam dn mei 1956; in Utrecht in mei 1957). Te Utrecht werden 150 jongens en 150 meisjes door de onderzoekers benaderd. Het lukte van 114 jongens en 109 meis jes voor het onderzoek bruikbare gegevens te verzamelen. Het percentage weigerin- Tot grote vreugde van de duizenden hengelspoctldefheibbers wordt dit jaar het hengelseizoen reeds op zondag 31 mei opengesteld. Ook voor de vergunninghou ders voor het water in Kethel betekent dit, dat dus een dag vroeger de jacht op de karper kaïn worden ingezet. Het bevis sen van het water tussen Poldervaart en Oudedijk is echter voorlopig nog niet toe gestaan. Zoals reeds eerder vermeld, mag er door deze vergunninghouders ook ge vist worden in het water aan de Kerklaan. Deze. loopt vanuit het centrum van Kethel naar de Poldervaart en is in het voorjaar een van de geliefde paaiplaatsen voor de vis uit de Poldervaart. Voor de hengel sportliefhebbers nog niet in het bezit van een vergunning voor genoemde wateren, zij tot slot nog vermeld, dat zij zich tot en met 15 dezer alsnog als lid van de twee plaatselijke hengelaarsverenigingen kun nen opgeven en zodoende een vergunning om in het vain «Je gemeente gepachte wa ter te vissen kunnen verkrijgen. Aanmelden bij de heren A. van Breda, Slachthuislaan 27 a en A. J. H. van Deur zen, Aleidastraat 122b. De Eerste Schiedamse Schaakvereni ging zal in juni voor de derde maal in suc cessie een groot streektoernooi organi seren. E.S.S. heeft, zich zo langzamer hand een reputatie verworven met de or ganisatie van schaaktoernooien. Het streektoernooi, dat men nu weer organi seert is een tweejaarlijks toernooi, waar voor grote belangstelling bestaat. Aan voorgaande toernooien werd deelgeno men door vijf en zeventig tot honderd schakers. Hoewel de inschrijving nog niet geopend is. wordt er wederom een groot aantal deelnemers verwacht tot ver wilt die omtrek vain Schiedam, zoals Rozenburg, Maassluis, Berkel, Dordrecht Delft en niet te vergeten uit het grote- s'idsgebied van Rotterdam. ~"t massale streektoernooi zal onder lei ding staan van de competitieleider van de Rotterdamse Schaakbond, de heer R. H. de Jong. Voor de hoofdgroep worden zeer sterke schakers uit Rotterdam en omgeving uit genodigd. Voor de leden van de r.-k. Zwemclub „Start" is er zaterdagavond om 7.30 uur diploma zwemmen. Zij die aan de examens wensen deel te nemen, dienen hiervoor hun kaart voor zaterdag af te halen aan de kassa van het Sipontfondsemfoad. Vrij dagavond wordt He éérste fraiiniinigsavomd gehouden in het bad „Groenoord". Begon nen wordt om half acht. PASSAGE SCHIEDAM gen aan het onderzoek medewerking te verlenen bedroeg in beide steden oir ca tien. Enkele jongens en meisjes konden niet worden geïnterviewd wegens uitste- diigheid, onbereikbaarheid, ziekte of zwak zinnigheid. Terwille van een juiste geo grafische stratificatie moest in wijken waar het aantal weigeringen geringer was dan elders, van enkele interviews worden afgezien. De namen en adressen, waaruit de steekproeven konden worden samengesteld werden verkregen uit de bevolkingsregis ters van de gemeenten Schiedam en Utrecht, Heit is dienstig, alvorens een aanvang te maken met d- bespreking van de on derzoekresultaten, het materiaal op zijn represenitativiifeii>t te toetsen. Heit blijft mogelijk, doit in verband met de geringe omvang van de steekproeven, door toeval lige oorzaken dm de resultaten afwijkingen van de werkelijkheid worden aangetrof fen. Waar dit gevaar zich voordoet is dit uitdrukkelijk in de tekst vermeld. Bij de Spaarbank anno 1820 werd in april ingelegd 1.045.820,29 en terugbe taald 823.725,27. Met met inlegoverschot van 208.295,02 overschreed, zoals ge meld. juist op de laatste werkdag van die maand het inleggerstegoed de 25 miljoen gulden. De zeer snelle stijging van het totaal gespaarde bedrag wordt geïllustreerd door de volgende cijfers: Inleggerstegoed 31 december 1946 f 11 miljoen, 31 decem ber 1952 f 13 miljoen, 31 december 1955 17 miljoen. 31 december 1957 f 21 miljoen, 31 december 1958 f 24 miljoen, 30 april 1959 f 25 miljoen. Het tegoed van inleggers en de reserves waren per 30 april als volgt belegd: Ef fecten f 15,436.205,11 (V. j. 12.269.400,83)- Onderhandse leningen f 7.262.752,36 (v. j. 7.506.084,26). Hypotheken f 4.416.505,— (v. j. 3.813.455,— ZUID HOL LAN.DSC HE' K A N TO O R B O E KHANDEL HET IS BESLIST GEEN leedvermaak dat ons doorstroomt, wanneer we lezen, hoe erg men er soms elders aan toe is. Meestal is het zo, dat we het zelf hier ook meegemaakt hebben en dan bepeinzen we dat het bij ons minder erg was, geluk kig. Neem b.v. die vissensterfte in de Zuid hollandse wateren, als gevolg van die chemische vergiftiging. Voor de mensen is het erg, omdat ze de raad hebben gekregen, niet in buitenwa ter te zwemmen. Je zou er zelfs blind door kunnen worden. Wat de vissen betreft, die sterven blind en onder de hevigste krampen. Enkele jaren geleden hebben we hier óók een ernstige sterfte onder de vissen gehad, omdat het water te weinig zuur stof bevatte- Het was een zielig gezicht. Velen hebben toen om hun leven kampen de vissen uitgeschept en naar gezonder water overgebracht. Men doet dat nu in de plaatsen, waar de sterfte optreedt, eveneens, maar het helpt niet veel.. De vissen zijn er indertijd bij ons nog goed afgekomen. Al lezend trof ons voorts die mededeling over de bonnetjes, die thans direct aan verkeersovertreders wor den uitgereikt. Het gebeurt hier nog niet. maar jjj wel in Rotterdam. Enkele steden uitgekozen, om na te gaan, hoe het bliek zou reageren. Over het algen? deed het dit op een gunstige, sport' ji wijze. Hier in Schiedam moeten we aan de beurt komen. Dat zal, naar hoorden, niet lang meer duren. r f Als het zo ver komt, zullen wij hie'(p Schiedam ongetwijfeld even gunstig ei| sportief reageren als men dit elders {"„p al blijven we natuurlijk liever zonder ,v Naar het schijnt, maakt men zic" fii politiekringen intussen hier en daar beetje bezorgd over de bedragen, ct 'zullen moeten worden geadministreern opgeborgen. Maar men weet, dat de Lei titie van veel _werk bevrijd wordt. zal onder „De Drie Kronen" minder worden, wat verkeersdelicten betreft- ,ci is erg.. Overigens, het is nog zo ver n v*" Voorlopig kunnen we nog genieten r de woordenduels tussen de verkeer® dachten en de rechterlijke macht-' Or a blod Vhiedom «r ofn*tt«k«t 81ste Jaargang No. 23981 DAM IS 8 G B I B D A M TELBrOON SSISt POSTREKENTNG WR S 0 S ADVERTENTIES t 0.15 per mm-hooete. BU Rectale tarieven. OPGEZONDEN MEDEDELINGEN t »M per mm-hoogte. Bij cuuUACt tarieven. KAMPIOENE!» M M woerhen t 1st bij - ct. Ja, dat >s een naargeestige geschiede nis, die geschiedenis van Pukkie. Pukkie is van huis uit een fatsoenlijk dier met welke ïeeftiiri L, "I„e een nette baas en een keurige hondenop- treedl. wanneer I voeding. Niettegenstaande dit alles is Puk- kie gedurende de laatste tyd onrustbarend aan bet afzakken naar het peil van een wfssel't l'n" onef wZlke w J'dmaatschaP kie gedurende de laatste tijd onrustbarend veren,iging(ein) verlaat mGn Zljn h,,t afzakken naar hei neil van een De aldus verzamelde gegevens gaven tezamen met andere data mogelijkheden tot bestudering van verschillende relaties als: a. die tussen bijzondere factoren en mo tieven tot lid worden of bedanken van een vereniging (bijv., de overgang van school naar beroep; verkering, enz.); b. die tussen de mate van „georgani seerd-zijn" enerzijds en leeftijd, sekse, so ciale status en godsdienst anderzijds; c. die tussen duur en intensiteit van lidmaatschappen enerzijds en invloeden van sekse, sociaal milieu, godsdienst, woonwijk etc., aan de andere kant. Bij d'iit onderzoek de te werk gegaan vol gens de steekproef methode. Het zou on doenlijk (en ook overbodig) zijn geweest de jeugdgeschiedenis van de gehele Schie damse jeugd na te gaan. Om echter zo veel mogelijk factoren constant te houden, hebben wij ons bovendien tot één leef tijdsgroep beperkt, en wel tot die, waarin men in de loop van het eerste kwartaal van 1956 de leeftijd van 21 jaar bereikte. Tot de keuze van juist deze leeftijdsgroep heeft de overweging geleid, dat zij die jonger waren, hun jeugdperiode nog niet hadden afgesloten, terwijl van ouderen een deel van de jeugdperiode in de oor logsjaren viel. De leeftijdshomogeniteit vereenvoudigde ook de verwerking van het materiaal. Met het oog op de verwerking moest te vens de steekproef klein wonden gehouden: We hebben ons beperkt tot 125 jongens en 125 meisjes. Ten slotte bleven er ge gevens van 103 jongens en 103 meisjes ter verwerking over. Al spoedig deed zich bij de uitwerking van het te Schiedam ingestelde onderzoek de behoefte aan vergelijkende gegevens gevoelen. Om deze te verkrijgen werd als pendant van en parallel met het Schie damse onderzoek een identieke vraagstel ling voor Utrecht ontworpen en onder zocht. De resultaten van het onderzoek te Utrecht worden in de tekst van het an- derhayige rapport steads roet de in Schie-.» geen verkeer meer in de straat, Nadat gewoon mens! Bjj nacht en ontij trekt hjj er op uit onder het motto: „P.P.A.'', dat wil zeggen: „Pukkie pikt alles". Bijzondere attentie wijdde hij de laatste tijd aan het erf van een kippenboer, daar mee blijkgevend ook over een goede smaak te beschikken. Een veertigtal eier- producenten waten de weg van alle vlees gegaan en bij een onderzoek ter plaatse was dn Pukkies maag een hoeveelheid wit te kippeveren aangetroffen.... het wettig en overtuigend bewijs! Het slot van dit kippendrama speelde zich woensdagmor gen af voor de kantonrechter. Verdachte was niet verschenen! Wel zijn baas, die voor de lucullische uitspattingen van Puk kie 20,zal moeten betalen, of 8 dagen zitten. Of hiermede ook de zaak met de kippenboer in het reine is. zal alsnog moe ten blijken. D.van G. te Rotterdam kreeg op een kwaad uur van een kwade dag ruzie met een vriend. Ze hadden eerst enige biertjes gedronken, maar dit staat, volgens ver dachte in geen verband met de rest van dit verhaal. Uit pure balorigheid reed hij daarop met zijn auto tegen de pui aan van een pand op het Wilhelminaplein (ach, wat doe je al niet als ie balorig bent!). De schade bedroeg 136,.-Die komt nu ten laste van de balorige verdachte plus nog ƒ40,boete subs. 16 dagen hechtenis. Hebt u al eens irf een auto gezeten die. op hol was? Dit overkwam een 22-jarige winkeljuffrouw, die met een vriend, J.v.d. V. te Schiedam, op een vergevorderd uur huiswaarts keerde. Daar de auto niet wil de starten, gaf hij genoemde winkeljuf frouw instructie in de wagen te gaan zit ten met de voet op het gaspedaal. Verd. zou aan de achterzijde het vehikel in de. start duwen Het resultaat was eenvoudig fantastisch! De auto kreeg een zodanige vaart, dat de „gangmaker" er niet meer in kon komen en snelde onbestuurd ver der. Gelukkig was' er door het late uur êen lantaarnpaal was gesneuveld, kwam de wagen tot stilstand. De inhoud van de auto bleek nog onbeschadigd. Verd. werd nu veroordeeld tot f 40,of 16 dagen. Mejuffrouw R.K. te Maassluis reed bij het inslaan van een straat tegen een twee tal auto's aan. die links geparkeerd ston den. Dit laatste was wel goed, maar ze stonden met de neus in de verkeerde rich ting en dit is zoals u hier ziet zeer ge vaarlijk! Verd. kreeg 30,subs. 12 da gen en de twee eigenaars van de verkeerd gedraaide auto's f 5,— of 2 dagen. G.P., directeur van een verffabriek te Vlaardingen. had zich te verantwoorden voor drie overtredingen: le het in voor raad hebben van een grote hoeveelheid benzol. Hiervoor was geen vergunning ver leend. 2e het overgieten van benzol in een ruimte, waarin een kachel brandde en 3e waarin een ventilator functionneer- de mét te geringe afzuigcapaclteit. Voor de eerste overtreding eiste de officier f 500- subs. 2 maanden hechtenis. Voor de tweede en derde overtreding, die tot een geheel werden samengevat: 100,- subs. 14 dagen. De uitspraak luidde: 300,— subs. 1 maand en 100,subs. 14 dagen, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Mevr. A.W. te Schiedam, werd wegens schoolverzuim van haar dochtertje veroor deeld tot f 25,boete subs. 9 dagen waar van 10,of 3 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. H.B. te Schiedam, reed met zijn brom mer boven de toegestane maximumsnel heid. Hij had een uursnelheid van 41 km. Dit kostte hem 20,of 8 dagen. J.H. te Rotterdam, idem 40 km per uur: 20,— of 8 dagen. L.M. te Vlaardingen, idem 40 km. id. f 20,— of 8 dagen. C.G. te Vlaardingen reed met zijn auto. binnen de bebouwde kom, met een uur snelheid van 60 km: 25,of 10 dagen. Th. P. te Schiedam ging op de Appel markt meit zijn brommer in verboden rich ting: 4,— of 2 dagen H.B te Vlaardingen stopte met zijn auto binnen 12 meter van de bushalte. Dit was vlak voor het huis van zijn vader, die hij moesj ophalen en deze vader is invali de- De zaak werd uitgesteld voor een na der onderzoek. J.G. te .Vlaardingen sneed met zijn auto een bromfietser. Gevolg; een aanrij ding en nu 35. boete subs. 14 dagen hechtenis. A.H. te Schiedam reed in een auto. met een leerling aan het stuur. De leerling veroorzaakte een aanrijding en A.H. kreeg als verantwoordelijk persoon 25, of 10 dagen. Mevr. J. v. Z. te Rotterdam kwam iin aanrijding met een scooter: 30, subs. 12 dagen eiste de officier, wat verd. een kreet van ontzetting ontlokte Ze herstel de zich echter spoedig en incasseerde een gelijkluidend vonnis met een hoofse bui ging en een gedistingeerd „merci B.A. te Rotterdam gaf in de B.K.Laan bij het kruisen van het fietspad geen voorrang aan een wielrijder. Deze werd aangereden en kwam te vallen. Verd. werd veroordeeld tot f 35,subs. 12 dagen. J.H. te Schiedam reed met zijn auto op de verkeerde rijbaan. Bovendien stopte hij niet voor een stopbord. Dat kwam alle maal door de mist verklaarde verd. Voor de eerste overtreding kreeg hij 10,of 4 dagen, voor de tweede 15,of 6 da gen. J.R. te Maassluis kreeg wegens over treding van de arbeidswet (het doen ver richten van arbeid door kinderen), twee maal gepleegd, tweemaal ƒ7,50 subs, tweemaal 3 dagen hechtenis. H.G. te Vlaardingen parkeerde op de Rotterdamsedijk zijn auto in verkeerde richting en bovendien gedeeltelijk op het voetpad: 14,50 subs. 6 dagen. C. H. te Schiedam reed op een mator zonder geluiddemper: 15,of 6 dagen De chauffeur J.C. te Vlaardingen reed met een vrachtauto, waarvan de rem- slang was doorgesleten en die bovendien nog enige afwijkingen vertoonde. Verd. werd veroordeeld tot een gez. boete van I 70.subs. 28 dagen en de eigenaar van de wagen A. Z. te Vlaardingen tot 90,— subs, 36 dagen hechtende. Tenslotte: A.L. te Rotterdam kreeg op 17 februari 1.1. een bekeuring toegezonden, omdait hij op 7 februari met zijn auto zou gereden hebben zonder voorlicht, zonder achterlicht en zonder kentekenbewijs. Ver. dachtes broer verklaarde, dat hij op 7 fe bruari met de bewuste auto in Maassluis ln het geheel niet gereden had. Deze zaak werd aangehouden. Aan de wijsheid van mr. Cos is het voorbehouden deze puzzel op te lossen. De damwand is in de Noordvest gesla gen en er wordt nu gewerkt aan de fundamenten voor de nieuwe Noord- vestbrug HEDEN Passage Theater: Kath. Kring „Wie trouwt de weduwe?". 8 uur. Monopole Theater: 4000 dollar beloning dood of levend! (14 j.). Zaterdag, zon en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; week dagen 2, 7 en 9.15 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: apotheek Gouka. Hoog straat 29. VRIJDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nesstraat 120. 'n Moordverhaal - Blijspel van Jacques Deval, door Toneelgroep Theater o.r.v. Cruys Voorber.gh; 20.00 uur. Riviérahal, van Aerssenlaan 49. Opera- concert door het Rotterdams Opera Koor> dir. Piet Strüijk. Sol. Maria Stader - Et- tore Bafoini, Gerard Groot. Prog. j Zar und Zimmermann - Zautoerf' Barbier van Bagdad - Don Giova Andrêa Cljenier e.a-; 20.00 uur. BIOSCOPEN ROTTERDAM Programma's van 8—14 me' no' Arena: „Canaille" (ontoelaatb.); Cet „Monsters zonder gelaat" (18 iaathlnell traal: „Het venster" (18 Jaar); c.. C' AD: „Les tricheurs" (strikt volw-''rs', neac-NRC: actualiteiten (doorl. U t>{, (a.l.); Colosseum: „Hoe vertel y mijn dochter" (ontraden); Harmonie' V- naris" (M jaar); Lumlère: „Os 'J1 terfront" (18 jaar); Lutusca: door deze nacht" (14 jaar); Luxor- M dagboek van Anne Frank" (a.l-)'gC)i,l tro: „El hakim" (18 jaar); Passage' dam: „I want to live" (18 jaarli^P ses: „The bridge on the r'ver (14 jaar); Rex: „Het schot uit hie f ster" (14 jaar); Thalia: „The d mouth" (a.l.); 't Venster: „De maagden van St.-Trlnlan'g (a.l-L ■-9 rla: „The long hot summer" donderdag: „Grote manoeuvres za. zo. wo. matinee: „Zingende tiers" (a.l.) brengen wij: Weekendshirts in non-iron en Terlenka. De merken: Fablo, Kerk° e° Elmior toplin. BADJASSENING 1,1 Lasitex en Streitchnyion. Merk Tweka. Al deze zonnige jdeding vindt U bij: KREUGEK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2